X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Mamuśki z rocznika 87'
Odpowiedz

Mamuśki z rocznika 87'

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 marca 2015, 21:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie, zapraszamy na wątek dla obecny i przyszłych mam z rocznika '87 przekopałam forum, ale nie natknęłam się na podobny.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 marca 2015, 10:46

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 marca 2015, 08:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam ponownie <3

    Bluberry lubi tę wiadomość

  • Fatim Autorytet
    Postów: 3955 4485

    Wysłany: 10 marca 2015, 10:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To i ja się witam :) w piątek mam urodziny :P

    Bluberry lubi tę wiadomość

    3jvzjw4zg23rfekr.png
    p19u43r8tmqu4p6v.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 marca 2015, 10:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 października 2015, 19:34

  • Fatim Autorytet
    Postów: 3955 4485

    Wysłany: 10 marca 2015, 11:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Trochę się nas uzbiera ;) to wasze pierwsze dziecko czy kolejne :) ?

    3jvzjw4zg23rfekr.png
    p19u43r8tmqu4p6v.png
  • siamyrka Autorytet
    Postów: 894 326

    Wysłany: 10 marca 2015, 12:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej Dziewczynki :) to i ja się dołączę do rocznika :)

    to Wasze pierwsze dzieciątka, czy kolejne?

    u mnie w zasadzie druga, bo pierwszego Aiołeczka straciłam w 8 tyg, w maju zeszłego roku :( ale teraz ten Aniołek czuwa nad Nami- nade mną i Synusiem, który już ma 27 tyg i 4 dni <3 <3 <3

    mieszkam na stałe w Norwegii.

    cóż mogę jeszcze o sobie powiedzieć... hmmm... na pewno to, że nie moge się doczekać Swojego Maleństwa na świecie. wyprawkę mam już prawie całą gotową- zostały mi kosmetyki, parę ubranek do dokupienia. szalałam już w grudniu, jak byliśmy w Pl na święta :)

    gptupjt.png

    ganns65gq7vssnlc.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 marca 2015, 14:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 października 2015, 19:34

  • Fatim Autorytet
    Postów: 3955 4485

    Wysłany: 10 marca 2015, 16:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas też pierwsze dziecko a ciąża druga. Mam nadzieję, że wszystko będzie dobrze :) w piątek idę do ginekologa więc mam nadzieję na urodzinowy prezent w postaci szybko, zdrowo rosnącego maleństwa :) zazdroszczę Wam, że już tak daleko jesteście z ciążą :P

    3jvzjw4zg23rfekr.png
    p19u43r8tmqu4p6v.png
  • siamyrka Autorytet
    Postów: 894 326

    Wysłany: 10 marca 2015, 16:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fatim- ani się obejrzysz, a już będziesz tulić Maleństwo :) ja pamiętam jakby to było wczoraj, gdy zobaczyłam pulsujący punkcik na monitorze usg w 10 tyg <3

    ja dziś robiłam porządek a w sumie przegląd ubranek dla Synka. robię listę brakujących rzeczy. i okazało się, że moje Dziecię ma caaaałą szafę ubranek (obawiam się, że połowa nawet nie użyta będzie ;) )

    po Świętach zabieram się za pranie i prasowanie.

    gptupjt.png

    ganns65gq7vssnlc.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 marca 2015, 18:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 października 2015, 19:34

    Fatim lubi tę wiadomość

  • Fatim Autorytet
    Postów: 3955 4485

    Wysłany: 11 marca 2015, 14:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Obyście miały rację :) lęk jest, bo teraz sporo dziewczyn na podobnym etapie utraciło ciąże, człowiek się naczyta, że im więcej objawów ciążowych tym mniejsze ryzyko utraty a ja żadnych mdłości, ból piersi przeszedł tylko od tygodnia boli mnie brzuch jak na @ i tak człowiek schizuje...muszę kupić sobie koniecznie ten detektor tętna płodu, bo oszaleję. Trzymajcie mocno kciuki za wizytę w piątek !

    3jvzjw4zg23rfekr.png
    p19u43r8tmqu4p6v.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 marca 2015, 15:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 października 2015, 19:34

    Fatim lubi tę wiadomość

  • siamyrka Autorytet
    Postów: 894 326

    Wysłany: 11 marca 2015, 15:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fatim- dokładnie. skąd takie informacje? ja również miałam tylko mdłości (od ok 10 tyg.) i w sumie nic więcej. piersi bolały może ze 2 razy. senności jakiejś specjalnej też nie miałam. też się bardzo bardzo bałam. odliczałam zawsze dni do wizyty u gin, aby zobaczyć, że serduszko bije. zresztą do dziś mam stresy, gdy Synuś się mniej rusza. i nie czytaj nic w Internecie (tego uczyła mnie od początku moja lek.). każda ciąża jest inna i nie możesz się porównywać do tego co piszą dziewczyny na portalach/forach. kup detektor jeżeli, to Cię uspokoi, bo teraz spokój jest najważniejszy dla Ciebie :)
    3mam moooocno kciuki za wizytę w pt!

    ja dziś mam okropnie leniwy dzień. nic mi się nie chce... własnie robię mężowi obiad, bo za niedługo wraca z pracy i z powrotem się kładę- a co tam- wolno mi :P hehe

    Fatim lubi tę wiadomość

    gptupjt.png

    ganns65gq7vssnlc.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 marca 2015, 22:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dobry Wieczór Dziewczyny,

    To jest Moja druga ciąża, pierwszą poroniłam 5-6 tc ..

    Bardzo długo musiałam walczyć o ten cud który rośnie u Mnie pod sercem i dużo poświęcić ale nie żałuję niczego ..

    Fatim, nie możesz myśleć takimi kategoriami ..
    Każda z Nas ma obawy o dzieciątko, czy wszystko jest dobrze czy się rozwija ..

    Nie kupuj detektora, bo będziesz tylko niepotrzebnie stresować się ..

    Sama chciałam zakupić, ale mąż sprowadził Mnie na ziemię i zapytał się czy to coś zmieni jeśli Go będę mieć, w razie " w " i tak życia dziecku nie uratujesz ..

    Trzeba wierzyć w to, że limit nieszczęść został wyczerpany i teraz musi być już tylko lepiej ;)

    siamyrka lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 marca 2015, 11:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 października 2015, 19:35

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 marca 2015, 12:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Blubery masz jeszcze czas do porodu :D niech Ci nie jest tak śpieszno :D

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 marca 2015, 12:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 października 2015, 19:35

  • Fatim Autorytet
    Postów: 3955 4485

    Wysłany: 12 marca 2015, 14:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A przeczytałam artykuł na jakiejś stronie ciążowej i takto mi zapadłow pamięci ;) co do detektora to porozmawiam o tym ze swoim ginekologiem jak nie zapomnę. U mnie takie sprowadzanie na ziemię samymi tekstami działa bardzo krótkotrwało, nawet wizyta z usg uspokaja mnie, lae tak na tydzień powiedzmy. Więc nie działa u mnie włączanie pozytywnego myślenia, bo ja z reguły pesymistką jestem i wszyscy znają mńie od strony a co jeśli...zawsze przewiduję różne scenariusze zanim coś zrobię i zakładam różne warianty. To część mojej osobowości tego nie zmienię od tak, bo jestem w ciąży i wiem, że takie myślenie nie wpływa pozytywnie. Ja to wszystko wiem jednak nie potrafię udawać kogoś innego i stać się nagle spokojną optymistką, jestem nerwusem, nadwrażliwcem i wolę mieć pewność, że ze swojej strony zrobiłam wszystko (chyba jak każdy panikarz) dlatego rozważam zakup detektora, bo stres i zamartwianie się są gorsze dla dziecka ;)
    Pytanie tylko jak często można używać bez szkód tego detektora ? Zakładam, że w sytuacjach awaryjnych, nieuzasodnionego stresu, zamartwiania się, ale czy używanie go raz w tygodniu bądź raz na 2 tygodnie może mieć niekorzystny wpływ ?

    3jvzjw4zg23rfekr.png
    p19u43r8tmqu4p6v.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 marca 2015, 16:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fatim, ale Ty już na prawdę zrobiłaś wszystko co w Twojej mocy aby dzieciątko zostało pod Twoim serduchem, sądzisz że detektor uratuje życie, w żaden sposób ..
    Korzystanie z Niego jest również szkodliwe tak jak częste usg podczas ciąży ..

    Nie będę zmieniała Twojego zdania bo każdy może mieć swoje a przy okazji to nie są moje pieniądze ..
    Mogę tylko doradzić a Ty sama i tak zadecydujesz :)

    Jeśli tak na prawdę Ci na tym zależy to w późniejszych tygodniach ciąży zakup sobie słuchawki lekarskie ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 marca 2015, 16:03

  • siamyrka Autorytet
    Postów: 894 326

    Wysłany: 12 marca 2015, 16:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej hej, ja dziś zabiegana strasznie... w nocy znowu spać nie mogę- mam problem z zasypianiem i w ogóle w nocy źle sypiam. za to w dzień... uuuu mogłabym spać i spać. i tak dziś rano, jak mi się zaczęło dobrze spać, musiałam wstać i jechać pozałatwiać parę rzeczy. wróciłam po 13, zjadłam i oczywiście padłam.

    mówiłam Wam, że mieszkam w Norwegii. tu opieka w ciąży jest "taka sobie". całą ciążę prowadzi położna, lub lekarz rodzinny. nie ma badań gin.- zresztą gin nie uraczysz. 1 usg w trakcie całej ciąży (ok 20tyg.) i ogólnie bardzo mało badań. ja od początku, jak się dowiedziałam, latam co jakiś czas do Pl do gin., usg i bad krwi zrobić. właśnie teraz 22.03 bd leciała po raz ostatni i już nie mogę się doczekać. bo zobaczę Synusia na usg znowu :))) i przywiozę resztę rzeczy, które pozamawiałam ;)

    Fatim- jeżeli chodzi o wpływ detektora (tak samo jak i usg)- różne są zdania. ja swojego czasu pracowałam w firmie medycznej, produkującej aparaty typu, rtg, rezonans, tomograf czy właśnie usg. usg są to nieszkodliwe ultradźwięki.
    pytałam też mojej lek kiedyś, ona też jest zdania, że nie ma wpływu na dziecko, jednakże nikt nie ma pewności i chyba dotychczas nie robiono nad tym żadnych badań. więc zapytaj przy okazji lekarza i nie nadużywaj, jak już kupisz.
    ja mam stetoskop lekarski (tak jak Lena Ci pisała), ale niestety uchwycić i usłyszeć serduszko Maleństwa jest cholernie ciężko (mi się tylko raz udało ;) ).

    gptupjt.png

    ganns65gq7vssnlc.png
1 2 3 4 5 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Smog - czy smog w Polsce może obniżać płodność?

Polska jest jednym z najbardziej zanieczyszczonych krajów na świecie. To niestety przykry fakt. Jesteśmy świadomi, że smog negatywnie wpływa na nasz organizm - płuca, serce. Ale czy może również upośledzać naszą płodność? Czy może dodatkowo obniżać parametry nasienia? Czy możemy mądrze się przed tym zabezpieczać, czy to już histeria? Zadaliśmy to pytanie ekspertom, przeczytaj co usłyszeliśmy!  

CZYTAJ WIĘCEJ

12 najnowszych rekomendacji dla kobiet cierpiących na endometriozę - łagodzenie bólu i wspieranie płodności poprzez dietę

Endometrioza jest jedną z tych chorób, do której należy podchodzić holistycznie. Jednym ze sposobów, który może pomóc w walce z chorobą i przede wszystkim z łagodzeniem objawów choroby jest odpowiednia dieta. Poznaj 12 najważniejszych zasad zdrowego odżywiania dla kobiet, które cierpią na endometriozę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Sen a zdrowie hormonalne kobiety – jak na siebie wpływają?

Jak sen wpływa na zdrowie hormonalne kobiety? Jakie mogą być skutki niedoboru snu w kontekście kobiecej płodności? Jakie hormony są szczególnie wrażliwe na problemy z bezsennością u kobiet? Jak zadbać o prawidłową higienę snu?

CZYTAJ WIĘCEJ