X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Mamuśki z rocznika 87'
Odpowiedz

Mamuśki z rocznika 87'

Oceń ten wątek:
  • Agness27 Autorytet
    Postów: 1781 2595

    Wysłany: 11 lutego 2016, 08:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szotka ladny brzuszek:)
    Ja tam tez nie miałam odwagi oglądać filmów porodowych bo się balam ze mnie wystrasza i calkiem bym uciekla z porodówki:)
    Wolałam iść na żywioł:)

    Szotka lubi tę wiadomość

    1usaanliuyw98z71.png
    km5sio4p65jd6igh.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 lutego 2016, 09:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 października 2016, 22:42

  • Agness27 Autorytet
    Postów: 1781 2595

    Wysłany: 12 lutego 2016, 16:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szotka do porodu jeszcze masz troche czasu wiec odpoczywaj i sie nie stresuj:)
    Kompletowanie wyprawki to sama przyjemność a nie stres:)
    Będzie dobrze:)

    1usaanliuyw98z71.png
    km5sio4p65jd6igh.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 lutego 2016, 19:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 października 2016, 22:42

  • Agness27 Autorytet
    Postów: 1781 2595

    Wysłany: 12 lutego 2016, 19:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Roksanka akurat w czerwcu skończy 5lat jak ja urodzę no i mówi ze chce mieć braciszka no i mówi ze będzie pomagać no i sie cieszy ale później sie okaże co i jak :).
    My od poczatku ja przyzwyczajalismy ze będzie miała rodzenstwo bo z siostry córkami tak się fajnie bawią no i kloca tez jak to dziewczynki zazdrośnice:)
    A wczoraj mój mąż mial okazje poczuć pierwsze 2 mocne kopniaki dzidziusia a jak się cieszył:).Dzidziuś przywital sie z Tata i poszedł spać:)
    Ja się tez zdziwiłam ze taki maly a tak daje o sobie znać:)

    Szotka, baassiia lubią tę wiadomość

    1usaanliuyw98z71.png
    km5sio4p65jd6igh.png
  • Agness27 Autorytet
    Postów: 1781 2595

    Wysłany: 14 lutego 2016, 23:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak tam dziewczyny po weekendzie??:)

    1usaanliuyw98z71.png
    km5sio4p65jd6igh.png
  • baassiia Autorytet
    Postów: 2217 2191

    Wysłany: 15 lutego 2016, 08:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agness27 Roksanka na pewno będzie super starszą siostrą, skoro już się cieszy. Ja jestem młodszą siostrą i baardzo zawsze chciałam mieć młodsze rodzeństwo, niestety jest nas tylko 2 :P Jak się urodził 1 kuzyn (a ja miałam 7lat) to normalnie cudo :D i cały czas mogłam z nim siedzieć :) Teraz już jesteśmy dorośli, ale taka więź pozostała z obu stron :) Także niektóre dzieci są stworzone aby mieć rodzeństwo :D

    Taka różnica 5 lat jak u Ciebie jest super, bo starsza i już się troszkę sobą zajmie a i coś tam pomoże, przyniesie, poda itp :) Ja mam już 28l więc z tego względu planujemy jedno dziecko, po drugim. Wiem, że będzie ciężko, ale jak już i tam muszę przerwę zawodową zrobić, to wolę tą dwójeczkę mieć za jednym zamachem, bo lata lecą :) a jak mnie kieeedyś najdzie to może o 3 powalczyć :) z tym, że już ten mój wiek też robi swoje. Wiadomo z wiekiem ciężej znosi się ciąże, a i to ryzyko chorób rośnie :(

    Czy już w tym tyg będziesz mieć wyniki?

    U mnie jest kilkuletnie przerwa w opiece nad niemowlakiem :/ Jak byłam młodsza to właśnie kuzyni (cioci miała dzieci w sporych odstępach czasu), a 8 lat temu siostra urodziła synka i mieszkałyśmy wtedy jeszcze z pół roku razem, więc często zostawałam z nim itp.. Siostra ma tylko tego 1 synka więc jest mega ulubieńcem wszystkich, ale to jest złote dziecko :) Zero w nim złości, nie marudzi, nie płacze zawsze zadowolony :) Ja jej zawsze mówię, że trafiło się jak ślepej kurze ziarnko, bo ona za to ma złośliwy charakterek :P
    Te obawy ad opieki są normalne, mnie też to dopada. Oprócz tego mam też mega obawy, jak moje życie będzie wyglądać. Np. jak tu wyjść do kina z mężem, jak to wakacje teraz itp. Takie to trochę egoistyczne, ale oprócz bycia mamą też chce być też nadal sobą.

    ckaik0s3cw5dk0ny.png
    l22nhdgepv6li19g.png
  • Agness27 Autorytet
    Postów: 1781 2595

    Wysłany: 15 lutego 2016, 10:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My byśmy tez wczesniej mieli drugie ale bylo troche po drodze przeciwności losu. A z czasem może i będzie trzecie dziecko:)
    Rodzenstwo fajna sprawa bo potem można sie odwiedzać:)
    Ja sama mam mlodsza o rok siostrę i o 3 lata starszego brata.
    A wyniki mogę miec juz dziś -po poludniu mam dzwonić.a w środę odbiorę je na papierze i dodatkowo mam miec echo serca maluszka.
    Ale boje się bardzo.szybko ten czas zleciał a im bliżej tym rodzi sie strach..

    1usaanliuyw98z71.png
    km5sio4p65jd6igh.png
  • baassiia Autorytet
    Postów: 2217 2191

    Wysłany: 15 lutego 2016, 16:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szotka daj znać jak po wizycie :)

    Agness27 lubi tę wiadomość

    ckaik0s3cw5dk0ny.png
    l22nhdgepv6li19g.png
  • Agness27 Autorytet
    Postów: 1781 2595

    Wysłany: 16 lutego 2016, 08:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szotka jak tam po wizycie??:)

    1usaanliuyw98z71.png
    km5sio4p65jd6igh.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 lutego 2016, 10:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 października 2016, 22:43

    Agness27, baassiia lubią tę wiadomość

  • Agness27 Autorytet
    Postów: 1781 2595

    Wysłany: 16 lutego 2016, 11:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O to Szotka super wieści:).No 1.5 kg to juz kawal dziewuszki i trzeba sie cieszyć ze taka ruchliwa i przynajmniej czujesz ze jest:))
    Ja to dzis spróbuje po 12 dzwonić może cos juz będzie.a denerwuje sie bardzo i jakos tak nie mogę przestać szczegolnie ze wynik lada chwila..

    1usaanliuyw98z71.png
    km5sio4p65jd6igh.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 lutego 2016, 22:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 października 2016, 22:43

  • Agness27 Autorytet
    Postów: 1781 2595

    Wysłany: 17 lutego 2016, 20:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No dzis odebrałam a raczej uslyszalam wyniki amnio i synek nie ma wad genetycznych i byc może będzie mial wadę wrodzona serduszka.wizyte ze specjalista w tej diagnostyce mam 17 marca w gdańsku zaspa.
    Cieszymy sie bardzo:)))
    A córcia tez szczesliwa ze będzie miała upragnionego Braciszka-Wojtusia:))

    Jak tam Basia spakowana do szpitala??:)

    Szotka jak zdroweczko lepiej?

    Szotka lubi tę wiadomość

    1usaanliuyw98z71.png
    km5sio4p65jd6igh.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 lutego 2016, 21:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 października 2016, 22:43

  • baassiia Autorytet
    Postów: 2217 2191

    Wysłany: 17 lutego 2016, 21:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agness27 super, że brak wad genetycznych ! Mam nadzieję, że troszkę odsapniecie psychicznie. Z tym serduszkiem, to oby nic poważnego, takie maleństwa jeszcze dużo potrafią same nadrobić :) W czasach gdy nie było tych wszystkich badań, dzieci też rodziły się z drobnymi wadami serduszek i całe życie o nich nie wiedziały, bo zupełnie nie miały wpływu na normalne funkcjonowanie :)

    Szotka Widzę, że mała pięknie rośnie :) Widziałam, że boisz się, że Cholestaza się przyplątała - oby nie. Daj znać jak będziesz mieć wyniki. edit widzę, że już są i jest ok. także super :) Ja mam też takie jakieś dziwne swędzenia/kłucia nie raz, coś w stylu jakbym się ostrzygła i te drobne włoski tak mnie kuły, ale olewam to jakoś:P bo ostatnio ogólnie nadwrażliwą mam skórę na wszystko.

    Ja właśnie wróciłam od ginka. Córcia waży już 2.8kg i jest troszkę większa niż wynika to z OM :) jakoś głowa też duża wychodzi, także może być ciężko przy porodzie :P

    Szyjka 3 cm także, wcześniejszego porodu nie widać :/ Jakoś tak widmo przenoszenia wisi nade mną :/ Co prawda 5 tygodni temu bylo 3.8cm więc jest "postęp", no ale.. Przewidywana waga przy porodzie 3.6 kg Gin też porodu w najbliższych 2 tyg nie widzi :)

    Poprosiłam też o jakieś globulki na infekcje, bo cos mnie tam od kliku dni drażni. W sumie wydzielina jest normalna, ale co jakiś czas mnie tam coś zaswędzi, nie wiem może to jakieś alericzne, bo gin stwierdził, że on nic tam nie widzi :P albo ja jakaś psychiczna i przewrażliwiona :P

    Poza tym wszytko w normie :)

    Ja się czuje bardzo dobrze, rano tylko wstaje połamana jak babcia :P także dłuższe leżenie mi nie służy, jak się rozchodzę to jest ok. Teraz mała już strasznie się przepycha, czasem do tego stopnia, że usnąć nie da rady i łażę po nocach zamiast spać :P

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 lutego 2016, 21:24

    ckaik0s3cw5dk0ny.png
    l22nhdgepv6li19g.png
  • Agness27 Autorytet
    Postów: 1781 2595

    Wysłany: 17 lutego 2016, 22:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja polowkowe mam 10 marca a 17 mam wizytę w invikcie.doktor dzis powiedziała ze o rodzeniu w Malborku mogę zapomnieć i zalecala tez zaspę bo dużo specjalistów z mojej dziedziny.

    Szotka a może to swędzenie jest u Ciebie przez rosnący brzuch?
    Oliwka bambino polecają sie smarować może przejdzie:)

    Basiu ladna waga córci:)a co spraw intymnych to spróbuj jeść żurawinę bardzo pomaga:)
    A co do przenoszenia to np u mnie corka tez się nie spuesxyla z wyjściem a mimo to urodził się w 39tygidniu:)
    2 tygodnie w jedna badz w druga stronę:).te końcówki ciąży są bardzo męczące.ja to rodzilam w czerwcu to bylo mi tak ciężko bo tak dawaly wtedy upaly ze w mieszkaniu miałam caly czas zasłonięte okna a w nocy mikrouchyl:)

    1usaanliuyw98z71.png
    km5sio4p65jd6igh.png
  • Agness27 Autorytet
    Postów: 1781 2595

    Wysłany: 17 lutego 2016, 22:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Basiu co do rozpychania to moja to samo miała.a sie dowiedziałam ostatnio ze jak się chodzi to dziecko kolysze sie w brzuchu i śpi no i tak w dzień pośpi a w nocy buszuje w brzuchu:).a do tego często czkawkę dostawała tak się opijala plynem owodniowym:).
    Moja to solidnie mnie kopała w ostatnich 2 mies taka energiczna byla i tak jej zostalo i caly dzień jest w ruchu aż do wieczora:)
    No i nie da o sobie zapomnieć szczególnie w aucie:)

    baassiia lubi tę wiadomość

    1usaanliuyw98z71.png
    km5sio4p65jd6igh.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 lutego 2016, 07:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 października 2016, 22:43

  • Agness27 Autorytet
    Postów: 1781 2595

    Wysłany: 18 lutego 2016, 09:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szotka dziewczyny polecamy smarować sie oliwka do 2 razy dziennnie.
    To super ze nie masz tej choleazy.
    Co do hormonów to w ciąży bardzo szaleją no i żeby tez od ciąży noga bolec i warto kontrolować tak mi moja dentystka mowila.
    Po ciąży powinno wrócić wszystko do normy oby:)

    Basia super 37 tydzień:)
    Moja koleżanka urodziła przez cc bliźniaki a teraz juz 2 mies maja,czas tak szybko leci nawet nie wiem kiedy:)

    1usaanliuyw98z71.png
    km5sio4p65jd6igh.png
‹‹ 14 15 16 17 18
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Klinika niepłodności - 50 pytań, na które warto znać odpowiedź przy pierwszej wizycie.

Chciałabyś mieć pewność, że dobrze przygotowałaś się do swojej pierwszej wizyty u lekarza, dotyczącej problemów z zajściem w ciążę? Skorzystaj z naszego formularza płodności  – są to pytania, które dobry specjalista prawdopodobnie zada Ci podczas pierwszej wizyty , która pomoże zdiagnozować niepłodność. W ten sposób o niczym nie zapomnisz i będziesz mieć pod ręką wszystkie szczegóły dotyczące Twojego zdrowia, płodności lub historii chorób w Twojej rodzinie!       

CZYTAJ WIĘCEJ

Koronawirus a problemy z płodnością - o emocjach w obliczu pandemii

Pandemia koronawirusa szczególnie mocno uderza w pary starające się o dziecko lub zmagające się z niepłodnością. Jak radzić sobie z emocjami w tym trudnym czasie? Na czym skupić swoją energię i uwagę? Jak obecny czas może przysłużyć się płodności? Czy z obecnej sytuacji można wyciągnąć dobrą lekcję? O tym wszystkim opowiada doświadczona psycholog, każdego dnia wspierająca pary w drodze do rodzicielstwa - Justyna Kuczmierowska. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza - najnowsze odkrycia nauki i perspektywy leczenia

W miesiącu świadomości endometriozy, dzielimy się z Wami nowymi odkryciami, które stają się źródłem nadziei. Badania nad genami i mikrobiomem oferują potencjalne klucze do lepszych terapii. Zobacz, jak nauka prowadzi nas ku lepszemu zrozumieniu i leczeniu tej trudnej choroby.  

CZYTAJ WIĘCEJ