X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Mamy z Krakowa
Odpowiedz

Mamy z Krakowa

Oceń ten wątek:
  • marie_marie22 Autorytet
    Postów: 1055 1294

    Wysłany: 31 października 2016, 21:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć, czy mogę dołączyć? Jestem w 13 tc, mieszkam w Krakowie:) Zastanawiam się nad jakimiś ćwiczeniami dla kobiet w 2 trymestrze? kiedy na nie zaczac chodzic? jak widac juz brzuch?

    oar8yx8d9fawxkqt.png
  • Kai Autorytet
    Postów: 1808 1793

    Wysłany: 15 listopada 2016, 06:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, dziewczyny, ja już ponad miesiąc po porodzie. Udało mi się rodzić w Zeromskim, tak jak chciałam. Trafiłam tam nagle, bez skurczy, za to z wynikami sugerujacymi ciężką cholestaze. Zajeto się mną od razu. Najpierw trafiłam na patologie ciąży. Warunki niespecjalne. Czteroosobowa ciasna sala, łazienka na korytarzu. Ale pobylam tam może 2h. Przyszedł taki fajny lekarz (nazwiska nie znam, ale taki starszy, w okularach, wysoki) i powiedział mi, że wyniki mam coraz gorsze, ale ponieważ to jest39 skonczony tydzień, to jeśli się zgodzę, zrobią mi cc ze względu na bezpieczeństwo dziecka i moje też. Zgodzilam się i za 10 minut byłam na porodowce. Strasznie się bałam, ale zespol był genialny, bardzo mnie uspokoili. Cięcie robił ten fajny lekarz. Anestezjolog też był super. Potem mnie przewieziono do sali. Trafiłam na dwuosobowa (sala nr 4). Warunki dobre, fajne łóżka, pościel czysta, ale dziurawa. Łazienka na dwie sale,bez wentylacji, prysznic bez kabiny, wiec byla tam sauna i jezioro. Na szczęście często sprzątają. Z odwiedzinami nie ma problemu, byle by to stado nie było. Położne bardzo pomagają, choć czasem zdarza się trafić na jakąś mniej miłą. Większość jest ok. Bardzo są nastawione na kp i starają się pomóc. Pokazują pozycje,przystawiaja dziecko mamie do piersi. Ja spedzilam u nich 6 pelnych dób. Małemu zrobili wszystkie badania świata, byliśmy coekawym przypadkiem ;-). Jedzenie raczej kiepskie, ale dobra kawa zbozowa. Ogólnie poród na 5+, po porodzie na 4. Jeśli będę miala jeszcze kiedyś rodzić, to pójdę tam znowu.

    marie_marie22 lubi tę wiadomość

    f2wli09kh9pki1f2.png
    km5stv73bm121sip.png
  • vitae13 Autorytet
    Postów: 455 677

    Wysłany: 16 listopada 2016, 15:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 lutego 2017, 22:29

    CHŁOPCZYK OLEK :)
    qjn3p1.png1kjSp2.png
  • kamika23 Autorytet
    Postów: 1826 645

    Wysłany: 5 stycznia 2017, 12:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej ;) Jestem w 12 tygodniu ciąży i mieszkam w Krakowie. Czy znajdę tu kogoś na podobnym etapie z tego miasta ?

    Też zastanawiam się nad ćwiczeniami od 2 trymestru, chciałabym chodzić na jogę, możecie polecić jakieś fajne miejsca ?

    ckaidqk34aroni5a.png
  • aneta.be Ekspertka
    Postów: 206 276

    Wysłany: 5 stycznia 2017, 14:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć :) ja też z Krakowa! obecnie 22 tydzień i chłopaczek pod serduchem.

    Ja się zastanawiam nad Ecopartus albo nad szkoła przy Narutowiczu (o ile zdecyduję się tam rodzić)

    Pozdrawiam Wszystkie Mamusie :)

    w4sqyx8dsjd4ltms.png

    860ie6yd3fivfyk5.png
  • ChciałabymJuż Autorytet
    Postów: 862 1065

    Wysłany: 5 stycznia 2017, 15:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula_29 może zmienili personel :o Ja też rodziłam w Rydygierze sn , pod koniec listopada 2014 roku. Byłam tam 6 dni ze względu na żółtaczkę dziecka. Panie z noworodków wspominam bardzo dobrze. Jedna tylko była jakaś zmanierowana. reszta ok. Nawet w 3 dobie miałam mega nawał i pani od laktacji przychodziła do mnie co 1,5h, żeby przystawiać odpowiednio synka. Ponieważ miałam bardzo ciężki poród, to same zaproponowały mi, że wezmą dziecko do siebie. Ja nie chciałam, ale ponieważ nie byłam w stanie wstać, to mąż został do po 22. Pomógł mi przystawić dziecko i przebrać. Później o 12 w nocy przyszła położna po malucha i oddały mi po 7 rano, a po 8 już był mąż. Generalnie było ok. Doła miałam strasznego przez przedłużający się pobyt, to zaraz mi dali coś na uspokojenie. Pytali co chwile czy chce paracetamol. Zdarzyło się, ze 2 razy nie byłam na obchodzie, bo akurat z dzieckiem byłam na noworodkach, to bez problemu wołali lekarza, zeby mnie zbadał. Generalnie było ok.

    Jeśli chodzi o warunki lokalowe, to faktycznie przerąbane. Ale jak słyszę od niektórych znajomych, że warunki w szpitalu super, ale personel bardzo nie miły, nie pomocny i w ogole tylko ciągle pretensje, to wolę przetrwać te warunki :)

    dqprupjyo7wwzfuq.png

    thgfe6hhvbp6j415.png
  • basiał Nowa
    Postów: 5 0

    Wysłany: 19 stycznia 2017, 14:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć,
    Ja aktualnie 12 tydzień :)

    prawdopodobnie dziewczynka :)
  • kamika23 Autorytet
    Postów: 1826 645

    Wysłany: 20 stycznia 2017, 06:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej basial:) To Twoja 1 ciaza ?
    Ogolnie dziewczyny ja sie czuje taka samotna w tym Krakowie ze szok.... Nie mam zadnych znajomych w ciazy a wszyscy inni znajomi po studiach rozjechali sie po calej Polsce. Mam tu męża i jedna kolezanke ktora ma malo czasu. Obecnie nie pracuje i tak siedze w domu przez wiekszosc czasu...czy ktoś ma podobnie jak ja?

    ckaidqk34aroni5a.png
  • Serducho Autorytet
    Postów: 492 277

    Wysłany: 20 stycznia 2017, 07:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej:-)
    A u mnie juz końcówka 36 tc :-)
    Rodzic planuje na Kopernika :-)
    Kamika mozemy popisac jak cos.
    Teraz jestem juz czasowa ;-)

    endometrioza, 2 operacje
    29 dpt mamy ❤

    mhsvupjyytz3xgxj.png
  • basiał Nowa
    Postów: 5 0

    Wysłany: 20 stycznia 2017, 10:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak, pierwsza ciąża :) Kamika też jestem na zwolnieniu, znajomi czasu nie mają a w domu zwariować idzie

    prawdopodobnie dziewczynka :)
  • kamika23 Autorytet
    Postów: 1826 645

    Wysłany: 20 stycznia 2017, 21:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Serducho to gratuluje bo już za chwilę urodzisz :) ale Ci fajnie ;) Ja do czasu USG genetycznego świrowałam ze strachu okropnie....teraz już jestem trochę spokojniejsza ale to też dlatego że kupiłam detektor i co pare dni podsłuchuje serducho :)

    Basiał no to witam w klubie :) Jak znosisz swój 1 trymestr ? Ja dopiero tydzień temu przestałam wymiotować (do tej pory bylo tak codziennie) więc trochę odżyłam teraz ;)

    Ja to mam jeszcze kota więc do niego czasami sobie gadam haha :P

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 stycznia 2017, 21:34

    ckaidqk34aroni5a.png
  • Kimmy Autorytet
    Postów: 831 1148

    Wysłany: 20 stycznia 2017, 22:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć. U mnie dopiero sam początek :)
    Na razie brak większych objawów ciążowych
    Rodzic planuje w Ujastku. Ale jeszcze mam prawie 9 miesięcy na decyzję :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 stycznia 2017, 22:07

    f5b59272af.png
  • basiał Nowa
    Postów: 5 0

    Wysłany: 21 stycznia 2017, 13:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja niestety zmagam się z cukrzycą ciązową od 7 tygodnia więc praktycznie wszystkie zachcianki jedzeniowe muszę odłożyć. A tak lubię słodkie..

    prawdopodobnie dziewczynka :)
  • kamika23 Autorytet
    Postów: 1826 645

    Wysłany: 22 stycznia 2017, 17:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kimmy to powodzenia w tych najbliższych tygodniach :) Będzie dobrze ;) Kiedy masz wizytę u lekarza ?

    Basiał to współczuje, że musisz kontrolować co jesz... chyba bym nie dała rady :P

    U nas się szykuje przeprowadzka na inne mieszkanie i teraz cała w stresie jestem bo czekamy na decyzje obecnego własciciela mieszkania czy mozemy się wyprowadzić trochę szybciej bez ponoszenia kosztów za cały kolejny miesiąc.... nowe mieszkanie juz zarezerwowane ale pasuje sie tam wprowadzić jak najszybciej.... eh nie wiem ile można się zastanawiać, mógłby już oddzwonić bo wczoraj został poinformowany co i jak :P

    ckaidqk34aroni5a.png
  • basiał Nowa
    Postów: 5 0

    Wysłany: 23 stycznia 2017, 13:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czasem jest ciężko ale dla maluszka wszystko :)
    Dziś byliśmy na usg pierwszego trymestru. Trochę się uspokoiłam bo wszystko dobrze. Ii będzie dziewczynka na 90%

    Ojej przy przeprowadzkach jest co robic. I co poszedł na rękę? Z właścicielami ciężko się czasem dogadać

    prawdopodobnie dziewczynka :)
  • Kimmy Autorytet
    Postów: 831 1148

    Wysłany: 23 stycznia 2017, 14:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kamika mam 10 lutego dopiero. Nie chcę się wcześniej stresować brakiem zarodka czy serduszka a wtedy już powinno być

    f5b59272af.png
  • Kimmy Autorytet
    Postów: 831 1148

    Wysłany: 23 stycznia 2017, 14:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 marca 2017, 23:20

    f5b59272af.png
  • aneta.be Ekspertka
    Postów: 206 276

    Wysłany: 30 stycznia 2017, 12:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kamika ja mam podobnie... jedna najbliższa koleżanka a resztę gdzieś poniosło poza Kraków i do tego rodzina jakies 200 km od Krakowa więc czasem strasznie przygnębiona przez to jestem. Tyle dobrze, że póki co mogę jeszcze pracować i chcę jak najdłużej w pracy zostać. Jak coś chętnie porozmawiam :)

    w4sqyx8dsjd4ltms.png

    860ie6yd3fivfyk5.png
  • basiał Nowa
    Postów: 5 0

    Wysłany: 4 lutego 2017, 19:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak się pracuje to lepiej :) czas oczekiwania szybciej leci

    prawdopodobnie dziewczynka :)
  • Kai Autorytet
    Postów: 1808 1793

    Wysłany: 6 lutego 2017, 06:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Basial, ja też miałam cukrzycę ciążową. Dopiero od 24 tygodnia, ale i tak wiem, że łatwo nie jest. Jeśli jeszcze nie odkrylas wątku, to zapraszam na forum "cukrzyca ciążowa" w dziale "Problemy i komplikacje". Co do przeprowadzek, to coś o tym wiem. Przeprowadzalam się dwa tygodnie przed porodem ;-). Za jakiś misiac znowu mnie to czeka, ale cieszę się, bo tym razem idę na swoje. :-)

    f2wli09kh9pki1f2.png
    km5stv73bm121sip.png
‹‹ 18 19 20 21 22
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Klinika niepłodności - 50 pytań, na które warto znać odpowiedź przy pierwszej wizycie.

Chciałabyś mieć pewność, że dobrze przygotowałaś się do swojej pierwszej wizyty u lekarza, dotyczącej problemów z zajściem w ciążę? Skorzystaj z naszego formularza płodności  – są to pytania, które dobry specjalista prawdopodobnie zada Ci podczas pierwszej wizyty , która pomoże zdiagnozować niepłodność. W ten sposób o niczym nie zapomnisz i będziesz mieć pod ręką wszystkie szczegóły dotyczące Twojego zdrowia, płodności lub historii chorób w Twojej rodzinie!       

CZYTAJ WIĘCEJ

TOP 5 gadżetów ułatwiających życie młodej mamy

Rynek produktów dla przyszłych rodziców i maluszków jest ogromny. O jakich gadżetach warto pomyśleć kompletując wyprawkę? Które produkty są warte uwagi i mogą ułatwiać codzienność świeżo upieczonych rodziców? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Brak okresu a negatywny test ciążowy, czyli o przyczynach spóźniającej się miesiączki

Każda kobieta doświadczyła lub doświadczy spóźniającej się miesiączki, nie będąc w ciąży. Z jakich przyczyn miesiączka może się spóźniać? Co robić, kiedy krwawienie miesiączkowe nie wystąpiło, a testy ciążowe wychodzą negatywnie? Po ilu dniach warto zgłosić się do lekarza? 

CZYTAJ WIĘCEJ