X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Mamy z rocznika 91
Odpowiedz

Mamy z rocznika 91

Oceń ten wątek:
  • darika Autorytet
    Postów: 1998 1372

    Wysłany: 6 listopada 2018, 19:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Haha ja pamiętam do tej pory jak na końcówce ciąży musiałam się najpierw przeturlac na bok, podpieralam się i dopiero wstawalam z łóżka :-D. A sapałam przy tym niemiłosiernie. Kopniakow do tej pory mi brakuje ;-). Choć nie powiem, Amela uwielbia mamę kopać po brzuchu jak zmienia jej pieluszke :-D.

    A my walczymy z zabkowaniem. Przez tą drugą dwójkę jest tak marudna, że głowa mała...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 listopada 2018, 19:19

    29.09.2016 Aniołek (10 tc)
    09.04.2018 cud narodzin - 55 cm, 3720 g. Amelka ❤️
    16.09.2020 cud narodzin - 54 cm, 3150 g. Igorek ❤️
    lprkcwa1zb61biig.png
    961l3e5eru5riodc.png
  • Marta..a Autorytet
    Postów: 4763 1675

    Wysłany: 6 listopada 2018, 19:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas nic nowego, w ciąży nie jestem i okresu też nie mam :)

    Ja na końcówce jak się przekrecalam z boku na bok to rękami pomagałam sobie przerzucić brzuch ;p A młody jak kopał to wyglądało jakby miał się przebić bokiem :D

    6cs: 08.2018 - synek <3
    5cs.: 06.2020 - córeczka 9tc nasz aniołek 👼
    2cs.: 12.2021 - córeczka <3
  • malutka_mycha Autorytet
    Postów: 8302 5770

    Wysłany: 6 listopada 2018, 23:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Darika Ty tęsknisz, ja marzę. Wczoraj chyba znowu poczułam ale to jest tak delikatnie że głowy nie dam :)
    Ja teraz w najlepszym okresie, libido wróciło, brzuch jeszcze niezbyt duży więc nie doskwiera. Tylko kręgosłup już wysiada, muszę na długie spacery chodzić.

    Dziewczyny a jak u Was było z seksem? Bo mój cały czas się boi że zrobi krzywdę a dodatkowo przyznał że z większym brzuchem aż tak go nie pociągam. Woli mnie jednak w wersji filigranowej :) jaki stosunek do tych spraw mieli/maja Wasi faceci?

    f1d9680377.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 listopada 2018, 00:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas na początku przez krwiaka zero seksu. Dlugo bralam luteine.
    Po 20tc zaczęłam rosnac i tak roslam i roslam.. :O hehe
    Ppotem miałam rozejscie spojenia lonowego - bol straszny i chyba było mi na rękę ze mąż o seksie nie wspomina. :)

    Chyba bym sie poczuła obrażona jakby mi mąż powiedział że go nie pociągam. :D :O rozwód jak nic. :D

    pierwszy raz mieliśmy 6-7 tygodni po porodzie.
    I wcale sexy sie nie czułam/i chyba nadal nie czuję..
    wyglądu sprzed ciąży nie mam. :/ a to zawsze moj płaski brzuch mi sie podobał. :D

    A mąż wspaniały w tę sprawy jest. Ani razu nie dał mi odczuć, że mu sie nie podobam czy cos.
    Nawet mnie pocieszal, ze na wszystko przyjdzie czas. :D :D ze i tak jest juz git.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 listopada 2018, 00:06

  • malutka_mycha Autorytet
    Postów: 8302 5770

    Wysłany: 7 listopada 2018, 01:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    On mi nie powiedział że go nie pociągam, tylko że trochę mniej :) i w sumie sama go wywolalam do odpowiedzi
    U mnie właśnie też płaski brzuch to był największy atut, trochę teraz nadrabiam większym biustem :D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 listopada 2018, 01:03

    f1d9680377.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 listopada 2018, 06:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tylko bardzo wcześnie Ci to powiedział. Rozumiem po 30tc. :)

    A my zaraz zbieramy sie na szczepienia. :/

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 listopada 2018, 10:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I juz po wszystkim. Moja księżniczka waży 6400g. Doktor pokazała jak pięknie trzyma główkę. Pobadala, pomacała. :D

    Potem przyszło gorsze. :( rotawirusy mniam mniam. Ale juz dwa wklucia zniosła gorzej niz za pierwszym razem. :( :( kolejne szczepienie 02.01.

    malutka_mycha, malami91, Marta..a lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 listopada 2018, 12:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas było bardzo dużo seksu w I trymestrze. Miałam ogromne libido, nie dokuczały mi żadne dolegliwości. Teraz jest trochę mniej, bo jednak brzuch już ciut przeszkadza, ale jakoś sobie radzimy :D. Lekarz rozmawiał z nami na ten temat, dał przyzwolenie, więc nie obawiamy się o maluszka :). Myślę jednak, że im dalej w las, tym będzie gorzej.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 listopada 2018, 12:44

  • malutka_mycha Autorytet
    Postów: 8302 5770

    Wysłany: 7 listopada 2018, 12:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja się dzisiaj zmierzyłam i zamarlam. Chyba jednak za bardzo sobie pofolgowalam na początku. Muszę coś z sobą zrobić bo do ładu nie dojdę po porodzie.

    f1d9680377.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 listopada 2018, 12:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    malutka_mycha wrote:
    Darika Ty tęsknisz, ja marzę. Wczoraj chyba znowu poczułam ale to jest tak delikatnie że głowy nie dam :)

    U mnie jakoś od skończonego 18tc ruchy były już codziennie, więc lada chwila i Twój maluch się rozkręci i nie będziesz mieć wątpliwości, że to jest to :).

    malutka_mycha lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 listopada 2018, 16:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziś dzien w łóżku. Hania jest smutna, zmęczona, marudna i placzliwa.. :(

    Więc się przytulamy. ♡

  • Marta..a Autorytet
    Postów: 4763 1675

    Wysłany: 8 listopada 2018, 17:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas 1 trymestr byl ciezki bo ja rzygalam codziennie, więc mąż nie nalegala, w połowie drugiego było ok, w trzecim w przerwie na szpital i po nic, a na końcówce znowu się rozkrecilismy :) mój mąż tylko w tym temacie był obcykany jaka pozycja bezpieczna itp. :) po porodzie jakoś w 7 tygodniu po wizycie u lekarza zaczęliśmy. Też nie czuję się sexy ale ja nigdy nie lubiłam brzucha swojego pomimo że mąż twierdził że miałam płaski. Zresztą on tak jest na piersi nakrecony i tyłek że brzucha nie widzi :)
    Jemu nawet kapiące mleko nie przeszkadza :)

    My mamy szczepienie w środę i już się boję co to będzie. Jeszcze ja jestem chora. Jak mi nie przejdzie do wtorku to przeloze bo nie naraże małego na szczepienie + zarazki ode mnie.

    Malutka mycha nie martw się ja przytulam 19kg!! A ćwiczyłam i wcale dużo nie jadłam. Teraz mam tak 2-2,5kg więcej i o 2 rozmiary większe piersi :) więc samo wraca do formy.

    6cs: 08.2018 - synek <3
    5cs.: 06.2020 - córeczka 9tc nasz aniołek 👼
    2cs.: 12.2021 - córeczka <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 listopada 2018, 19:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hehe, to ja rekord +22kg.
    I choc ćwiczyć nie mogłam. To cała ciąża na diecie, bo cukrzyce miałam..
    Zostalo mi +5kg. I wiwlkie cycki. To mnie akurat nie cieszy- bo juz przed ciążą były spore. :O

  • malutka_mycha Autorytet
    Postów: 8302 5770

    Wysłany: 8 listopada 2018, 19:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oo ładnie Wam zleciało :) po tym jak się zmierzyłam to sobie obiecałam że ograniczeń słodycze :D ale co z tego jak mnie do czekolady ciągnie ;p ale pocieszylyscie mnie ze to tak szybko spada :)

    f1d9680377.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 listopada 2018, 19:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jak kupię czekoladę to potrafię zjeść całą na raz, więc wolę już w ogóle nie kupować...

    malutka_mycha lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 listopada 2018, 08:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A tu mój dzisiejszy brzuchol :D

    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/839255fc33d1.jpg

    PLPaulina, malutka_mycha, darika, Marta..a, mala_misia lubią tę wiadomość

  • darika Autorytet
    Postów: 1998 1372

    Wysłany: 9 listopada 2018, 20:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    malami91 wrote:
    A tu mój dzisiejszy brzuchol :D

    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/839255fc33d1.jpg
    Przepiękny brzuszek! :-)

    Ja z jednej strony chciałabym już starać się o drugie ale z drugiej strony boję się jak sobie poradzę z dwójka, w dodatku z tak wymagająca Amelka, która zaczęła zwiedzać mieszkanie i mimo, że jeszcze jakos specjalnie szybko się nie przemieszcza, to i tak jej wszędzie pełno. No i robiła mi dzisiaj najprawdziwsze pierdzioszki :-D. To chyba z okazji swoich 7 miesięcy :-).

    Marta..a lubi tę wiadomość

    29.09.2016 Aniołek (10 tc)
    09.04.2018 cud narodzin - 55 cm, 3720 g. Amelka ❤️
    16.09.2020 cud narodzin - 54 cm, 3150 g. Igorek ❤️
    lprkcwa1zb61biig.png
    961l3e5eru5riodc.png
  • Marta..a Autorytet
    Postów: 4763 1675

    Wysłany: 10 listopada 2018, 10:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    malami91 brzuch piękny ale radzę ściągnąć obrączkę :D
    Ja to zrobiłam w ostatnim momencie, a założyłam dopiero 9 tygodni po porodzie wcześniej za nic nie chciała przejść przez kostkę i już byłam pewna, że będę musiała robić nową. (mam taki wzór + wpis w środku że nie da się zmniejszyć/powiększyć)

    tak w ogóle na sesji ciążowej w 36tc mogłam ją założyć na mały palec tylko i co najgorsze to tam pasowała jak ulał :D specjalnie ja tak uwieczniłam tam na zdjęciu :D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 listopada 2018, 10:45

    6cs: 08.2018 - synek <3
    5cs.: 06.2020 - córeczka 9tc nasz aniołek 👼
    2cs.: 12.2021 - córeczka <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 listopada 2018, 16:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ojj tak lepiej zdjąć obrączkę. :D ja mam 2, a i tak ta większa wchodzić na palec nie chciała. :D :D

  • darika Autorytet
    Postów: 1998 1372

    Wysłany: 11 listopada 2018, 08:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zgadzam się z obrączka :-). Jak jest już ciasna to ściągać. Ja w sumie puchnac zaczęłam po 30tc i wtedy też sciagnelam. Nie pamiętam kiedy ją po porodzie założyłam ale na pewno jeszcze w połogu.

    Amelka dzisiaj sama usiadła :-)♥️

    PLPaulina, malutka_mycha, Marta..a lubią tę wiadomość

    29.09.2016 Aniołek (10 tc)
    09.04.2018 cud narodzin - 55 cm, 3720 g. Amelka ❤️
    16.09.2020 cud narodzin - 54 cm, 3150 g. Igorek ❤️
    lprkcwa1zb61biig.png
    961l3e5eru5riodc.png
‹‹ 84 85 86 87 88 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Adaptogeny - Ashwagandha, Korzeń Maca, Shatavari

Każdego dnia przybywa par, które po wieloletnich staraniach o dziecko, osiągają swój cel dzięki unikalnym ziołom - adaptogenom. Powiedzmy sobie otwarcie: kto sprawniej przywróci ład i porządek w świecie sztucznie zdezorganizowanym przez człowieka, jak Matka Natura? Świetnie, że zaczynamy korzystać z jej pomocy. Jeśli to zagadnienie nie jest Ci jeszcze znane, koniecznie przeczytaj artykuł do końca.          

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z zajściem w ciążę - 13 niepokojących objawów

Czy problemy z zajściem w ciążę można przewidzieć? Przeczytaj listę 13 potencjalnych symptomów, którym powinnaś się bliżej przyjrzeć. Nieregularme miesiączki, obfite miesiączki, niskie libido czy utrata włosów - nie ignoruj tych i innych symptomów mogących świadczyć o zaburzeniach hormonalnych czy innych schorzeniach powodujących problemy z zajściem w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Najwygodniejsze sukienki ciążowe. Te modele sprawdzą się na co dzień i od święta

Wybierając ciążową garderobę, niewątpliwie jednym z najwygodniejszych i najbardziej komfortowych rozwiązań są sukienki ciążowe. Co więcej mogą one z powodzeniem zostać wykorzystane w okresie karmienia piersią. Na co zwrócić uwagę przy wyborze? Jaki krój wybrać? Przeczytaj nasze podpowiedzi!

CZYTAJ WIĘCEJ