X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Marcowe (2023) Mamusie
Odpowiedz

Marcowe (2023) Mamusie

Oceń ten wątek:
  • Konieczynka Autorytet
    Postów: 1661 1353

    Wysłany: 5 października 2022, 20:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeśli chodzi o budżetówke to oczywiście zdaję sobie sprawę,że może być różnie. W moim przypadku szukałabym raczej w strefie medycznej, np sanepid lub szpital. Mam znajomych na takich stanowiskach i wiem mniej więcej z czym to się wiąże. I ja z moim wykształceniem dostałabym tak 150% swojej obecnej pensji. Ale niestety w moich rejonach nadal trzeba mieć wujka na stołku wyżej żeby móc się załapać. Przynajmniej tam gdzie bym chciała iść.

    W aptece teraz mamy zmiany, prace co drugą sobotę, dyżury nocne (póki dziecko nie skonczy4 lat to nie mam obowiązku). A kontrolę są z wielu instytucji. Poza obsługa pacjenta mamy mnóstwo papierologii. Czasem dochodzi do takich kuriozalnych sytuacji że człowiek z recepta mi przeszkadza, bo muszę oderwać się od dokumentów 🙈 A w tej konkretnej aptece często jestem sama na zmianie i gdy tylko pojadę do WC, zaraz słyszę "pracuje tu ktoś?" Mój rekord to ponad 180 pacjentów na zmianie. Człowiek co 3 minuty

    Zrobilam na kolację sałatkę z buraków, które zostały po zaksasie. Nawet fajna w smaku.
    Mix sałat
    Feta (podróbka z Biedry)
    Buraki kiszone cienko pokrojone
    Pestki
    Sos : musztarda, oliwa, miód.

    Ciążowa Gapsy - ja w każdej ciąży miałam takie skurcze (?) bardzo szybko. Jakoś 16-18 tydzień się zaczęły. Teraz też mam. Funkcjonuje normalnie, tzn jestem na L4, ale to nie z tego względu. Brzuch twardnieje, nie mogę powiedzieć że to bolesne, ale bardzo nieprzyjemne. Aż mnie tak dławi wtedy w przełyku. Brzuch robi się napięty, po jakimś czasie puszcza. Moja szyjka teraz to 5cm. W pierwszej ciąży poszłam na L4 jak w ciągu 3 tygodni szyjka z 2,5 skróciła się do 2,0. To był już 7 miesiąc. Przenosiłam ciążę o 4 dni.
    I nawet jak będziesz lactulose pić regularnie to nie znaczy że wzdęć nie będzie.
    A na zaparcia właśnie buraki polecam. 👌

    Ciążowa_Gapsy lubi tę wiadomość

    Owulacja w 37dc zakończona ciąża - KACPER 4040g i 58cm.

    starania od grudnia 2017, 26.09. 2019 córeczka :)
    23.07.2015 - synek

    event.png
  • Ciążowa_Gapsy Autorytet
    Postów: 748 486

    Wysłany: 5 października 2022, 22:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję za głosy, Kochane. Chyba mam rozwiązanie zagadki
    . Jak szlam po Krzysia po południu to miałam ten sam ból i to chyba..
    Kolka od pośpiechu.

  • Lucy010 Autorytet
    Postów: 1462 649

    Wysłany: 6 października 2022, 07:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny. Dopadł mnie okropny bol dłoni prawej. Myślałam, że może źle leżałam, ale cała noc bolała dłoń i ręką do łokcia, teraz też boli. Żadna pozycja nie pomaga. Czytam, że podobno w ciąży tak może być. Cholera tylko dosyć silny ten ból.... nawet spać nie dawał...

    SU7zp2.png
    WJrFp2.png
  • Konieczynka Autorytet
    Postów: 1661 1353

    Wysłany: 6 października 2022, 08:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lucy010 wrote:
    Hej dziewczyny. Dopadł mnie okropny bol dłoni prawej. Myślałam, że może źle leżałam, ale cała noc bolała dłoń i ręką do łokcia, teraz też boli. Żadna pozycja nie pomaga. Czytam, że podobno w ciąży tak może być. Cholera tylko dosyć silny ten ból.... nawet spać nie dawał...

    Jeśli to tak jak u mnie, to nie mam dobrych wieści. W drugiej ciąży pojawiło się pod koniec, nie dałam rady obrać warzyw, podnieść kubka lub pełnego czajnika jedną ręką, oprzeć się na dłoniach itd. przeszło dopiero parę tygodni po porodzie.
    Teraz znowu mam to samo , ale jeszcze nie tak silnie, tylko mrowienie albo kłucie gdy coś podnoszę. Szczególnie rano po nocy, w dzień jest lepiej jak się rozruszam.
    Mój gin mówi że to coś jak cieśń nadgarstka, w ciąży puchniemy, stawy również.

    Dzień dobry. Witam się z kawka.
    Dziś przychodza majstry robić taras.
    Ciekawa jestem jak to pójdzie.

    Owulacja w 37dc zakończona ciąża - KACPER 4040g i 58cm.

    starania od grudnia 2017, 26.09. 2019 córeczka :)
    23.07.2015 - synek

    event.png
  • Gusia_ Autorytet
    Postów: 2390 2371

    Wysłany: 6 października 2022, 08:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oj tak, ja tez pod koniec poprzedniej ciąży to miałam w prawej ręce. To było okropne i przeszło dopiero po porodzie… Ja mam ogólnie problemy z nadgarstkami zdiagnozowane, ale te bóle nocne w ciąży były jeszcze gorsze. W dzień jako tako, ale noce paskudne. Lucy współczuje…

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 października 2022, 08:12

    🤰06.07.2022 bhcg 1471
    🤰30.06.2022 bhcg 73,58
    🤰28.06.2022 II kreski
    👧02.2021 córeczka
    😢 03.2020 poronienie zatrzymane - 8 tydz. ciąży

    Hashimoto
    Hiperprolaktynemia przed pierwszą ciążą potem prolaktyna ok
  • Aasha Autorytet
    Postów: 1204 904

    Wysłany: 6 października 2022, 08:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tez Witam sie z kawka, przed kompem, to bedzie ciezki dzien. Noc bardzo slaba bo musialam spac z coreczka w jej lzoeczku juz 2 pod rzad (koszmary…). Na szczescie jutro weekend I ruszamy do Torunia na wycieczke. :)

    akeu43r8y52gvtw7.png

    ex2bio4p7ak0n2wo.png
  • Roksi Autorytet
    Postów: 1097 655

    Wysłany: 6 października 2022, 08:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lucy tez miałam ciesn nadgarstka, to był jakiś dramat 😩 ale ja chyba nie miałam tego w ciazy(może na końcu?), ale na pewno po i to się utrzymywało z 3/4 miesiące conajmniej..dramat. Bałam się podnosic mała itp bo to nagle przychodził taki bol ze nie byłam w stanie jej utrzymać 😵‍💫 podobno to przez hormony, w ciąży/po porodzie coś tez się dzieje ze stawami itp osteopata mi tłumaczył ale nie pamietam tak dokładnie..

    age.png
    23.03.2023 💙
    39+1 3950g | 35+6 3100g | 32+6 2200g | 29+1 1450 g | 24+6 860 g | 22+6 600 g | 21+1 400 g |12+6 👶🏻 6.5 cm | 9+0 👶🏻 2 cm | 6+2 ♥️ |17.07.22 ⏸
    👧🏻 24.04.21
  • Twilight Ekspertka
    Postów: 150 119

    Wysłany: 6 października 2022, 09:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień dobry dziewczyny :)
    Wybaczcie, że nie pisałam bardzo długo ale jakaś dziwna niemoc mnie dopadła i jeszcze parę spraw się nałożyło ale jestem :)

    U mnie po pierwszych prenatalnych wszystko wyszło dobrze i na 80% będzie chłopak 💙 i mam nadzieję, że już tak zostanie 🤭
    Wy już odliczanie do połówkowych a moje będą dopiero gdzieś w okolicach 15 listopada 🙈

    Chciałam też trochę odczarować lekarzy NFZ, wiem, że ostatnio pisalyscie. Ja chodzę tylko na NFZ i trafiłam na wspaniałą kobietę. Wizyta trwa tyle ile trzeba, ostatnio pół godziny, wszystko dokładnie zbadane, wyjaśnione i nawet był uśmiech na twarzy pani doktor 😁 czuję się bardzo zaopiekowana, położne w przychodni również świetne. No ale wiem, różnie bywa. Cieszę się bardzo że na nią trafiłam, bo nie ukrywam, że prywatne prowadzenie ciąży to dla mnie duży koszt, a tu nawet prenatalne w klinice mam za darmo (program unijny) więc za zaoszczędzone pieniądze z wizyt mam już wózek, dostawkę do łóżka i fotelik, a to nawet nie połowa ciąży 🙄

    Mam jeszcze pytanie - ćwiczycie coś w ciąży? Ja wcześniej chodziłam na siłownię ale teraz trochę się boję i ćwiczę z YouTube treningi dla ciężarnych - https://youtu.be/Uq6PDnL3Yj0 ktoś próbował?

    Miłego dnia !

    Mikaaa92, Ciążowa_Gapsy, Jusia 82 lubią tę wiadomość

    preg.png
  • Gusia_ Autorytet
    Postów: 2390 2371

    Wysłany: 6 października 2022, 09:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja ćwiczę bieganie za 20-miesięczna córkę i codziennie spacerujemy. Na więcej nie mam czasu ani chęci, ale czuje się mimo to dość aktywna, bo naprawdę rzadko mam czas usiąść na tyłku 😅

    Wazylyscie się ostatnio? U mnie prawie 3,5+

    Andzelina lubi tę wiadomość

    🤰06.07.2022 bhcg 1471
    🤰30.06.2022 bhcg 73,58
    🤰28.06.2022 II kreski
    👧02.2021 córeczka
    😢 03.2020 poronienie zatrzymane - 8 tydz. ciąży

    Hashimoto
    Hiperprolaktynemia przed pierwszą ciążą potem prolaktyna ok
  • Twilight Ekspertka
    Postów: 150 119

    Wysłany: 6 października 2022, 09:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie 15+3 i od początku +2kg ale brzuszek już widoczny :)
    fd2bd255a0b6.jpg


    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 października 2022, 09:39

    Mikaaa92, Ciążowa_Gapsy, Aniamania, Andzelina, Jusia 82 lubią tę wiadomość

    preg.png
  • Mikaaa92 Autorytet
    Postów: 714 562

    Wysłany: 6 października 2022, 09:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Twilight to super, że trafiłaś na fajną babeczkę na NFZ :)
    Ja staram się rozciągać, też korzystam z filmików na Youtube, ale zmieniam je sobie.

    U mnie ostatnio było +2,5kg w butach haha, więc chyba na razie skromnie. Za to jest jeden poważny problem, miesiąc temu kupiłam sobie nowy miękki stanik z Etam, który miał mi wystarczyć do końca ciąży i już jest za ciasny pod biustem 🤣 Moje piersi mnie zaskakują...

    💗 Iga 👶 3540 g 54 cm

  • Ulaa Autorytet
    Postów: 6739 9521

    Wysłany: 6 października 2022, 09:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co do bólu ręki to ja tam mam z kciuki em lewej dłoni, czasami nie mogę też utrzymać czajnika, nagle łapie mnie taki przeszywający ból 😔

    U mnie na wadze dużo więcej niż się spodziewałam, ale to chyba przez ten ciągły mega apetyt 🙈 teraz mam +4kg.

    Mikaaa moje piersi też mnie zaskoczyły w tej ciąży, zawsze miałam małe, naprawdę małe, a teraz urosły niespodziewanie dużo i nie przestają 😂

    Co do ćwiczeń, to ja mam biegi przełajowe za 13 miesięcznym synkiem, dźwiganie ponad 10kg kilkanaście razy dziennie i ogólnie niezłe cardio przy wszystkich trzech łobuzach. Wieczorem padam na twarz i więcej bym nie dała rady 🙈

    15.10.2013 syn 💙
    21.10.2015 syn 💙
    06.2020 💔
    28.08.2021 syn 💙
    21.02.2023 córeczka 💗

    age.png
  • Aasha Autorytet
    Postów: 1204 904

    Wysłany: 6 października 2022, 10:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny Ja +5kg! Czuje ze bede wielka :/ ale tez mam mega apetyt. No nic, bede sie martwic po porodzie. Na szczescie wiosna sprzyja aktywnosci:)

    akeu43r8y52gvtw7.png

    ex2bio4p7ak0n2wo.png
  • Konieczynka Autorytet
    Postów: 1661 1353

    Wysłany: 6 października 2022, 10:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie też +5kg 🙈
    Czy to mega apetyt to nie wiem, wydaje się że jem normalnie. Nie podjadam, dieta cukrzycowa. Cóż będę wielką, już jestem!

    Ale z synem miałam +10, z córką +16 i 2 miesięce po porodzie była już waga startowa. A po pół roku karmienia -5kg. I już było mi źle i byłam za chuda.

    Owulacja w 37dc zakończona ciąża - KACPER 4040g i 58cm.

    starania od grudnia 2017, 26.09. 2019 córeczka :)
    23.07.2015 - synek

    event.png
  • Gusia_ Autorytet
    Postów: 2390 2371

    Wysłany: 6 października 2022, 10:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Konieczynka ja z córka miałam +18 bez objadania się, ale na szczęście 3 miesiące po porodzie już wagę sprzed 😂😅 byłam gruba okropnie, ale teraz czuje, ze będzie mniej na plusie na końcu. Choć może tak się czułam tylko, zaczynałam z wagi 49 kg wiec małej

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 października 2022, 10:33

    🤰06.07.2022 bhcg 1471
    🤰30.06.2022 bhcg 73,58
    🤰28.06.2022 II kreski
    👧02.2021 córeczka
    😢 03.2020 poronienie zatrzymane - 8 tydz. ciąży

    Hashimoto
    Hiperprolaktynemia przed pierwszą ciążą potem prolaktyna ok
  • Andzelina Ekspertka
    Postów: 167 95

    Wysłany: 6 października 2022, 10:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej wszystkim,
    Czy tylko ja mam wagę na minusie w ciąży? Od początku schudłam 6kg😳 Bejbik ma się dobrze, wyniki ok. Ale ja zaczynałam z większą wagą więc może to jest powód 😊

  • chicaloca Autorytet
    Postów: 441 196

    Wysłany: 6 października 2022, 10:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej ;)
    u mnie +1,5 kg ważone dzisiaj (16+2). Ale objadam się słodyczami, a wiem, że nie powinnam.
    Tęskno mi za wizytą, a ona dopiero 18 października. Chciałabym już zobaczyć chłopaków. Mam jakieś okropne myśli ostatnio (że pójdę na wizytę i jeden będzie nieżywy). Ta myśl towarzyszy mi od początku ciąży i nie mogę się jej pozbyć ;/ niestety czasem się nasila i ma to podłoże wyłącznie psychicznie, bo nic złego u mnie się nie dzieje.

    Wczoraj miałam miły dzień. Byłam na masażu twarzy kobido, który otrzymałam w ramach prezentu urodzinowego (i po kilku miesiącach udało mi się go zrealizować :D).O raju, jakie to było przyjemne ;) . Później podjechałam do nowego Action niby po taśmę klejącą, a wyszłam z 10pakiem twixów.
    Siedziałam w aucie i je żarłam, żeby zabić nudę i przyjechać do mieszkania jak młody będzie już spał #matka_roku

    Po południu mam umówioną rozmowę w przedszkolu na temat zachowania mojego syna. Ciekawe o czym babki chcą rozmawiać.. jak znowu będą pół godziny rozkminiały dlaczego się awanturuje podczas sikania (kiedy one zaglądają, czy nie potrzebuje pomocy), to chyba się wkurzę :D

    U mnie powoli zaczynają się wizyty kurierów Nakupowałam tych słodkich bodziaczków na vinted i za każdym razem jak na nie patrzę to mam wzrusz :D

    Słonecznego dnia ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 października 2022, 10:44

    cmllp2.png
  • chicaloca Autorytet
    Postów: 441 196

    Wysłany: 6 października 2022, 10:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Andzelina wrote:
    Hej wszystkim,
    Czy tylko ja mam wagę na minusie w ciąży? Od początku schudłam 6kg😳 Bejbik ma się dobrze, wyniki ok. Ale ja zaczynałam z większą wagą więc może to jest powód 😊

    ja bym się nie obraziła, jakbym schudła :D

    cmllp2.png
  • Lucy010 Autorytet
    Postów: 1462 649

    Wysłany: 6 października 2022, 10:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam brzuch jak w 1 ciąży w 6 miesiącu. Nie widzę stóp jak stoję. A na wadze nie drgnelo nic. W 1 ciąży przytyłam 18 kilo, teraz startowałam z 10 kilogramami więcej niż wtedy. Dodam, że te 18 spadło raz dwa a zażarlam dopiero jak córka rok skończyła.
    Niech ten ból ręki spada ode mnie! Wystarczy mi ten wieczny ślinotok... Wymaga on ode mnie dużych nakładów cierpliwości i nastawienia psychiki na odpowiedni tor żeby nie zwariować.

    SU7zp2.png
    WJrFp2.png
  • Mikaaa92 Autorytet
    Postów: 714 562

    Wysłany: 6 października 2022, 10:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chica, ja też kocham słodkie 💕 nie umiem się powstrzymać przed czekoladką, prince polo, a jak już wjadą pryncypałki to jedzenie nie ma końca 😆 Ale staram się przy tym jednak jeść ciemny chleb, jogurt z płatkami i owocami żeby jakoś to zbilansować.

    A co do wizyty, nie martw się kochana, ja też czasami mam kiepskie myśli, tym bardziej że jeszcze nie czuję ruchów, ale musimy myśleć pozytywnie! Na pewno Twoje chłopaki są silne i rozwijają się prawidłowo :)

    Andzelina, ja w pierwszym trymestrze schudłam delikatnie, ale nadrobiłam od 4 miesiąca jak w końcu skończyły się nudności i mogłam jeść wszystko ;)

    💗 Iga 👶 3540 g 54 cm

‹‹ 148 149 150 151 152 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Nowości i innowacyjne algorytmy sztucznej inteligencji wdrożone w aplikacji OvuFriend

Przeczytaj o nowościach, które właśnie wdrożyliśmy w aplikacji OvuFriend! Są to wyniki naszych ponad dwuletnich prac badawczo-rozwojowych, w które byli zaangażowani najlepsi eksperci medyczni i naukowcy od analizy danych i algorytmów sztucznej inteligencji w Polsce. Projekt otrzymał również wsparcie od Narodowego Centrum Badań i Rozwoju oraz Google for Startups. Co to oznacza dla użytkowniczek OvuFriend? Przeczytaj więcej. 

CZYTAJ WIĘCEJ

10 ważnych rzeczy dotyczących Twoich piersi, które warto wiedzieć

Piersi - symbol kobiecości, płodności i namiętności. Mężczyźni je uwielbiają, a kobiety często zbyt surowo je oceniają. Przeczytaj jak dbać o piersi, co wynaleźli ostatnio polscy naukowcy, jakie objawy powinny Cię zaniepokoić i w jaki sposób piersi mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę.   

CZYTAJ WIĘCEJ

"Nie mogę zajść w ciążę" - moja historia starania o dziecko

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko". Opowieść o kobiecie, która nie traci nadziei... "Nie mogę zajść w ciążę, ale nie tracimy nadziei..." - nieplodna_optymistka opowiada o swoich staraniach, drodze do macierzyństwa, leczeniu niepłodności i niegasnącej wierze w to, że się uda! 

CZYTAJ WIĘCEJ