X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Marcowe dzieci 2018
Odpowiedz

Marcowe dzieci 2018

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 lipca 2017, 22:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja przed brałam prenatal uno, ale obeszłam wszystkie apteki i nie sprowadzają go :/ u nas tylko wszędzie duo a on jest polecany, później więc Pani w aptece poleciła mi Femibion.

    Mała ruda one wszystkie są drogie, tzn te kompleksy witamin, nie sam kwas foliowy.

  • ancymonek Ekspertka
    Postów: 126 61

    Wysłany: 3 lipca 2017, 23:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie! Mozna dolaczyc? dwie kreski ujrzalam w zeszla srode, termin mam na 8-9 marca :)

    kasia S-R, PatSim, wiecznie lubią tę wiadomość

    16udw1d3p0r3seft.png
    km5siei3z7aaxj05.png
    3i494z17ayamajm5.png
  • ancymonek Ekspertka
    Postów: 126 61

    Wysłany: 3 lipca 2017, 23:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kolorowy balonik ciebie kojarze z czerwcowego testowania :)
    Dziewczyny doradzcie co oprocz prenalenu na uporczywy kaszel? Lekarz chce mnie antybiotykiem czestowac ale nie chce brac poki nie jest tak zle. Na razie pije prenalen ale nie wiem czy cos mi pomoze.

    16udw1d3p0r3seft.png
    km5siei3z7aaxj05.png
    3i494z17ayamajm5.png
  • Ania_1986 Autorytet
    Postów: 2422 1139

    Wysłany: 3 lipca 2017, 23:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ancymonek może syrop z cebuli

    Ja muszę jutro kupić kwas foliowy. Z witaminami poczekam do wizyty u lekarza co poleci. W poprzedniej ciąży brałam pragną plus.

    km5sdf9hwdeswesi.png
    0d1y3e3ku8kf4yv2.png
  • Mariposa26 Przyjaciółka
    Postów: 86 54

    Wysłany: 3 lipca 2017, 23:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej☺ Dołączam. Przewidywany termin porodu 8 marca

    wiecznie, Marietta, Wowka lubią tę wiadomość

    Maja, ur. 02.03.2018 o godz. 12.40 w 38 tyg + 6 dni
  • ancymonek Ekspertka
    Postów: 126 61

    Wysłany: 3 lipca 2017, 23:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziekuje, juz obczailam syrop z cebuli i z buraka, jutro bede tworzyc :)
    Ja do konca 3 mca planuje sam folik, pozniej ostroznie witaminy. Przy 1ciazy niestety potegowaly mi mdlosci i wymioty. Ale pozniej bralam juz do konca ciazy.

    16udw1d3p0r3seft.png
    km5siei3z7aaxj05.png
    3i494z17ayamajm5.png
  • ancymonek Ekspertka
    Postów: 126 61

    Wysłany: 3 lipca 2017, 23:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mariposa26 wrote:
    Hej☺ Dołączam. Przewidywany termin porodu 8 marca
    Hej! U mnie w niektorych apkach tez wychodzi 8, a w niektorych 9. Poczekam do wizyty az ginekolog sam okresli ;)

    Mariposa26 lubi tę wiadomość

    16udw1d3p0r3seft.png
    km5siei3z7aaxj05.png
    3i494z17ayamajm5.png
  • madziallena Autorytet
    Postów: 651 320

    Wysłany: 4 lipca 2017, 04:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej :) Ale nas duzo juz :) Ja wczoraj wrocilam z pracy dosc pozno Emi mnie dosiadal i musialam z nis sie bawic a tata ogarnia chate i obiad no i taka jestem zmeczona ze chodze z nia spac o 20 :( oby mi szybko to przeszlo.

    Co do witamin to biore tutaj jakies Holenderskie ale bede w Posce od 28 lipca wiec wtedy wyviore sie do lekarza i cos napewno mi poleci.

    Milego dnia Dziewczyny :*

    ug378u69ac3gn4lp.png

    c55fqqmzw4bt7k7s.png
  • madziallena Autorytet
    Postów: 651 320

    Wysłany: 4 lipca 2017, 05:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak u Was z kawa? bo ja musze wypic jedna jak wstej i potem jeszcze jedna w pracy bo zasypiam :(

    Jecie wszystko czy unikacie czegos?

    ug378u69ac3gn4lp.png

    c55fqqmzw4bt7k7s.png
  • Liliip Debiutantka
    Postów: 7 6

    Wysłany: 4 lipca 2017, 07:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam się i ja, spodziewany termin 02.03. Aktualnie mocno mnie mdli (w pierwszej ciąży zero objawów poza zmęczeniem..) i jestem mocno rozdrażniona.. miłego dnia ☀️

    wiecznie lubi tę wiadomość

    p19u3e3kper76bod.png
    qb3c3e5ehadcy4z5.png
  • Carolline Autorytet
    Postów: 824 678

    Wysłany: 4 lipca 2017, 07:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasia S-r jedz na urlop spokojnie. Na tak wczesnym etapie ciąży to lepiej wpłynie zrelaksowania sie niż badań miliony robić pewnie na dłużej jak dwa trzy tygodnie się nie wybierałas i tak i tak.

    28wh3e3k2h4xyjiq.png
    1usadf9h7i1th0n1.png
  • Elizanka Debiutantka
    Postów: 8 2

    Wysłany: 4 lipca 2017, 08:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie. Można dołączyć? Test pozytywny 12 DPO. Poród pokazuje na 21 marca.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 lipca 2017, 08:32

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 lipca 2017, 08:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, hej również myślę o dołączeniu do was. Przyjmiecie mnie? :)

    Pozytywny test zobaczyłam już dwa tygodnie temu, ale zrobiony na pamiątkę (pierwszy pozytyw) wcześniej już robiłam będę, która miała przyrost 120 %. W zeszłą sobotę ponownie urosła i miałam USG.

    Ciąża potwierdzona, jednak serduszka nie było nam dane usłyszeć. O ten cud staraliśmy się bardzo długo.

    Nie znam dokładnego terminu, ale zapewne będzie to na samym początku marca, albo ostatni dzień lutego :)

  • Elizanka Debiutantka
    Postów: 8 2

    Wysłany: 4 lipca 2017, 08:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    madziallena wrote:
    Jak u Was z kawa? bo ja musze wypic jedna jak wstej i potem jeszcze jedna w pracy bo zasypiam :(

    Jecie wszystko czy unikacie czegos?

    W pierwszej ciąży piłam rozpuszczalną. Miałam taki smak na kawę, że nie mogłam wytrzymać. W drugiej nie piłam, bo mi śmierdziała (przeszło w 4 miesiącu) i teraz też już nie, bo też już zapachu nie mogę znieść.

    madziallena lubi tę wiadomość

  • Lilcia Przyjaciółka
    Postów: 118 84

    Wysłany: 4 lipca 2017, 08:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale nas dużo <3

    Ja dziś ide na swoją pierwszą wizytę u ginekologa i nie mogę się doczekać, aż zobaczę moją kropeczkę :)<3


    Co do jedzenia to unikam tego, o czym piszą, że nie powinno się jeść czyli surowych jajek, mięsa, ryb, serów pleśniowych, niepasteryzowanych rzeczy, bo podobno mogą być w nich jakies niebezpieczne dla zarodka bakterie. No i zdrowo jem, nie objadam się żadnym śmieciowym jedzeniem ani słodyczami. W ogóle o dziwo trochę odrzuca mnie od słodkiego, które uwielbiam i już słyszałam, że to na dziewczynke :D <3

    Co do kawy, Madziallena to czytałam, że można, tylko nie za dużo, a ja przstawiłam się na zbożową, bo kawa wupłukuje magnez więc stwierdziłam, że nie jest mi niezbędna teraz do życia :)

    Marietta lubi tę wiadomość

    uwo9pc0zz2h4nj9k.png
  • kascok Przyjaciółka
    Postów: 112 110

    Wysłany: 4 lipca 2017, 08:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam nowe mamuśki :) fajnie że tak nas dużo! Ja byłam wczoraj u gina w związku z moimi bólami podbrzusza. Dostałam L4, mam m razie odpoczywać i leżeć. Dostałam Duphaston, mam brać trzy razy dziennie gdyby mnie bolało i dwa gdyby było ok. Muszę powtórzyć bete i zrobić szereg innych badań. Pecherzyk jest ale bardzo malutki taki 3-4 tygodniowy więc na pewno nie będzie to 6 tydz. Ale to by się zgadzało bo owulacje przesumela mi się o jakieś dwa tygodnie. Jest coś na jajniku co trochę ja zmartwilo, ale nie była w stanie określić co to jest... mam przyjść za tydzień i zobaczymy czy to coś dalej tam jest czy się wchlonelo. Trochę się zmartilam ale mam wrażenie zewwszystko będzie dobrze....

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 lipca 2017, 08:48

    aohx3e3.png
  • KolorowyBalonik Ekspertka
    Postów: 159 108

    Wysłany: 4 lipca 2017, 09:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Ancymonek, cieszę się, że jesteś z nami;)
    Witam nowe mamy!!
    Kascok wszystko będzie ok, nie martw się na zapas!

    niedoczynność tarczycy, pscos, cykle bezowulacyjne
    Starania od grudnia 2016
    f2w3rjjgv0aic1n5.png]
    26 czerwca dwie kreski:)
    3 lipca pierwsza wizyta u ginekologa :)
  • Kazio14 Autorytet
    Postów: 1182 680

    Wysłany: 4 lipca 2017, 09:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeśli chodzi o senność i zmęczenie to mnie też dopada. Z różnym nasileniem ale jednak. Ten objaw to w każdej ciąży mam...
    Z kawy powoli rezygnowałam już na etapie starań na rzecz melisy, która bardziej mi się przydaje przy moim łobuziaku
    Z jedzenia odstawiam słodkie. W poprzedniej ciąży miałam cukrzycę i to wcześniej wykrytą więc wolę się ograniczać a glukometr już czeka. Co jakiś czas będę się kontrolować.
    Jeśli chodzi o witaminy to w pierwszej ciąży lekarz zalecał od początku i jakie chcę. Brałam najtańszy witaminer prenatal. W drugiej dopiero w drugim trymestrze polecał mama dha plus czy jakoś tak. Ale znajomy farmaceuta polecił mi elevit bo jest lekiem a nie suplementem. Długo się go nie nabrałam... A wcześniej folik. Teraz też folik ale biorę 2 tab. bo mi się skończył kwas 5mg. Zobaczę co gin powie na wizycie. Dzisiaj zadzwonię i się umówię.
    Fajnie że nas coraz więcej :)

    Tp 26/27.04.2021
    10.2019 Aniołek 18tc
    02.2018 Synek
    12.2016 Aniołek 24tc
    09.2014 Córeczka
  • wiecznie Autorytet
    Postów: 1037 801

    Wysłany: 4 lipca 2017, 09:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kazio14 wrote:
    Jeśli chodzi o senność i zmęczenie to mnie też dopada. Z różnym nasileniem ale jednak. Ten objaw to w każdej ciąży mam...
    Z kawy powoli rezygnowałam już na etapie starań na rzecz melisy, która bardziej mi się przydaje przy moim łobuziaku
    Z jedzenia odstawiam słodkie. W poprzedniej ciąży miałam cukrzycę i to wcześniej wykrytą więc wolę się ograniczać a glukometr już czeka. Co jakiś czas będę się kontrolować.
    Jeśli chodzi o witaminy to w pierwszej ciąży lekarz zalecał od początku i jakie chcę. Brałam najtańszy witaminer prenatal. W drugiej dopiero w drugim trymestrze polecał mama dha plus czy jakoś tak. Ale znajomy farmaceuta polecił mi elevit bo jest lekiem a nie suplementem. Długo się go nie nabrałam... A wcześniej folik. Teraz też folik ale biorę 2 tab. bo mi się skończył kwas 5mg. Zobaczę co gin powie na wizycie. Dzisiaj zadzwonię i się umówię.
    Fajnie że nas coraz więcej :)
    Bo w drugim trymestrze trzeba brać właśnie witaminy z dha. Czesto są nawet podzielone witaminy na te do przyjmowania w 1 trymestrze i na te do przyjmowania w 2 i 3 i podczas kp :) (i te właśnie dodatkowo mają w składzie kwasy dha)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 lipca 2017, 09:19

    E99wp2.png
    klz9hdge68udasjt.png
    Kriotransfer -> 12.06.17 -> Cudzie trwaj! <3
    ICSI -> 23.07.15 -> Mamy córeczkę <3
  • KolorowyBalonik Ekspertka
    Postów: 159 108

    Wysłany: 4 lipca 2017, 10:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja biorę aktualnie femibion 1. Raczej ma dobre opinie i pani w aptece też polecała.

    niedoczynność tarczycy, pscos, cykle bezowulacyjne
    Starania od grudnia 2016
    f2w3rjjgv0aic1n5.png]
    26 czerwca dwie kreski:)
    3 lipca pierwsza wizyta u ginekologa :)
‹‹ 9 10 11 12 13 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Endometrioza - najnowsze odkrycia nauki i perspektywy leczenia

W miesiącu świadomości endometriozy, dzielimy się z Wami nowymi odkryciami, które stają się źródłem nadziei. Badania nad genami i mikrobiomem oferują potencjalne klucze do lepszych terapii. Zobacz, jak nauka prowadzi nas ku lepszemu zrozumieniu i leczeniu tej trudnej choroby.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Smog - czy smog w Polsce może obniżać płodność?

Polska jest jednym z najbardziej zanieczyszczonych krajów na świecie. To niestety przykry fakt. Jesteśmy świadomi, że smog negatywnie wpływa na nasz organizm - płuca, serce. Ale czy może również upośledzać naszą płodność? Czy może dodatkowo obniżać parametry nasienia? Czy możemy mądrze się przed tym zabezpieczać, czy to już histeria? Zadaliśmy to pytanie ekspertom, przeczytaj co usłyszeliśmy!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Kwasy Omega-3 - ważny składnik w diecie przyszłej mamy

Kwasy omega-3 są bardzo istotnym składnikiem w diecie, o którym warto pomyśleć już na etapie starań o dziecko. Idealnie, aby po konsultacji z lekarzem, suplementować kwasy już od pierwszych dni ciąży. Dlaczego są takie ważne? Jaką pełnią rolę? Jak wybrać odpowiedni suplement? 

CZYTAJ WIĘCEJ