X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Marcowe dzieci 2018
Odpowiedz

Marcowe dzieci 2018

Oceń ten wątek:
  • agigagi Ekspertka
    Postów: 245 185

    Wysłany: 6 października 2018, 22:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Acha, dalam tez pol lyzeczki oleju rzepajowego :)

    01.2010 - córeczka nr 1
    03.2018 - córeczka nr 2
  • ZAneczka Autorytet
    Postów: 636 456

    Wysłany: 7 października 2018, 10:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fajny przepis, wypróbuję, bo Mała raz jadła tylko.

    Wczoraj pierwszy raz rosół podawałam jej z makaronem. Ale średnio przeszło. Drugie danie, zgnieciony ziemniak, kurczak z rosołu i marchewka w paskach też tak sobie. Ale wiem, że teraz więcej posiłków będziemy jeść... Je rano z nami śniadanie,pote owoc, potem kaszka (z owocem lub bez), potem obiad, i podwieczorek- tak przedwczoraj jadła... szok!
    Dzisiaj na śniadanie wcięła wielką porcję kleiku ryżowego:)

    Ciągle do bidonu nie mogę jej przestawic- gryzie rurke i koniec. Woli pić wodę z takich butelek z dzióbkiem (tak latem na spacerze jej podawałam, to się nauczyła)

    Jest Pażdziernik, a ja już w głowie mam święta... jejua to jeszcze 2 miesiące!

  • mała_ruda Autorytet
    Postów: 1103 788

    Wysłany: 7 października 2018, 11:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My dzisiaj na śniadanie jajecznice sobie zjedliśmy. Zrobiłam mu z jednego jajka na maśle. Butli po tym nie chciał ale od mamy z talerza jajecznice pomidorami to aj owszem.

    ZAneczka lubi tę wiadomość

    dqprqtkfhpxpsq33.png
    9f7jj44jziqsssss.png
  • Totoro Autorytet
    Postów: 6519 2669

    Wysłany: 7 października 2018, 14:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurde, a u nas od wczoraj śluzowe kupy. W ogóle od piątku, odkąd pierwszy raz podałam słoiczek - jablko+marchew nagle kupy codziennie, w tym wczoraj 2 i ta druga malutka i że sluzem. Dziś już bez słoiczka i znowu malutka, śluzowa kupa. Zastanawiam się czy to dalej poklosie słoiczka czy kupa po słoiczku to jedno, a te śluzowe od mojej zupki (dodałam do zupy pomidorowej 3 ząbki czosnku na cały rondel i zblendowalam, może przeholowalam?). Jutro dam inną zupę i zobaczymy. W każdym razie Lila wróciła do pokarmów stałych, zajada się wszystkim :)

    ZAneczka lubi tę wiadomość

    klz99vvjothg6ijw.png
    l22n9vvjii1r51bs.png
  • mała_ruda Autorytet
    Postów: 1103 788

    Wysłany: 7 października 2018, 20:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mówiłam....po 10 dniach od pierwszego ząbka pojawił się kolejny. Ma już dwie jedynki na dole.

    Wizyta u teściów. Ile razy można dorosłym ludziom tłumaczyć, że moje dziecko nie nazywa się "ladziolek" tylko Radek i że mówi się do niego normalnie bez pieszczenia? Ugh...

    El*a, ZAneczka lubią tę wiadomość

    dqprqtkfhpxpsq33.png
    9f7jj44jziqsssss.png
  • agigagi Ekspertka
    Postów: 245 185

    Wysłany: 7 października 2018, 22:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mala ruda, nie ma sensu. O ile nie spotykacie sie codziennie i dziecko nie jest codziennie przyzwyczajane do seplenienia to zadnej szkody mu to nie wyrzadzi, a dziedkom sprawi radosc. Ja mam gorzej bo starsza cora nagminnie tak to malej seplenila, musielismy ja codziennie niemal upominac. Aczkolwiek ostatnio jest poprawa i juz bardzo dorosle sie do niej odnosi :)

    01.2010 - córeczka nr 1
    03.2018 - córeczka nr 2
  • mała_ruda Autorytet
    Postów: 1103 788

    Wysłany: 7 października 2018, 22:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agigagi to nie o dziecko tu chodzi. Mi nerwy puszczają. Dla mnie mogliby nie istnieć. Istne cyrki z nimi przeżyłam. Od nie akceptowania mnie przez parę lat do kochaniutkiej synowej. Nieszczerzy, zakłamani i żyjący życiem wszystkich tylko nie swoim.

    ZAneczka lubi tę wiadomość

    dqprqtkfhpxpsq33.png
    9f7jj44jziqsssss.png
  • mała_ruda Autorytet
    Postów: 1103 788

    Wysłany: 8 października 2018, 11:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zapomniałam Wam powiedzieć.. sielanka się zakończyła. Po 5 tygodniach od odstawienia od cyca pojawiła się miesiączka. Nigdy nie była taka mega jak jest teraz. Mąż się śmieje, że jak przez 16 miesięcy nie miałam to teraz nadrabiam.

    ZAneczka lubi tę wiadomość

    dqprqtkfhpxpsq33.png
    9f7jj44jziqsssss.png
  • ZAneczka Autorytet
    Postów: 636 456

    Wysłany: 8 października 2018, 20:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mała Ruda, doskonale rozumiem jeśli chodzi o teściów. W sumie u mnie to głównie teściowa jest taka, że gdyby nie to, że jest matką męża to już dawno z takim człowiekiem nie utrzymywałabym kontaktu. Plotkara, która zawsze musi byc we wszystkim naj, mówi co myśli, ale nie pomyśli co mówi, na wszystkim zna się najlepiej, jak raz zwrócisz uwagę, to potem z szerokim uśmiechem na twarzy uprzykrza ci życie...
    Do córki jedynie co mnie wkurza to że tak nianczy strasznie, panikuje, i oczywiście ona jest najlepsza babcią... Co strasznie mniewkurza, bo moje dziecko ma 2 babcie i obie mają być fajne, a nie jakieś durne uczenie dziecka kto jest lepszy... Niedługo powie dziecku że mama jest do d*pu bo babcia kocha bardziej.. niestety uważam po przejściach z nią,że jest do tego zdolna.
    Mam toszczęście, że do Męza nareszcie dotarło, że jego mama jest wobec mnie mega toksyczna. Teraz jak się spotkamy ze 2 razy w miesiącu to Mąż nie odchodzi z tatą na pogaduszki tylko siedzi ze mnąi teściową- dziwnym trafem żadnych sprawiających miprzykrość durnych tekstów nie słyszę wtedy.

    Totoro, super, że dziecina znów zajada! Moja ostatnio na warzywa się obraziła. Szpinakiem i pomidorkiem się mega zajadałaa ostatnio ziemniaki i nawet ukochane buraczki były takie "ble"...

  • erre Autorytet
    Postów: 1849 1252

    Wysłany: 8 października 2018, 21:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie znoszę, gdy ludzie zadają dzieciom pytania typu "kogo bardziej kochasz? mamusię czy tatusia?" albo "którą babcię bardziej", jakieś chore licytacje, kto jest lepszy...

    ZAneczka lubi tę wiadomość

    Z0rGp2.png
    8zs7p2.png
  • Totoro Autorytet
    Postów: 6519 2669

    Wysłany: 8 października 2018, 22:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ZAneczka noooo, odetchnelam z ulgą jak zaczęła jeść :D dziś nawet weszła zupka z kurczakiem <3

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 października 2018, 22:38

    ZAneczka lubi tę wiadomość

    klz99vvjothg6ijw.png
    l22n9vvjii1r51bs.png
  • Agi83 Autorytet
    Postów: 1679 1417

    Wysłany: 9 października 2018, 10:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hehe! A moja teściowa ostatnio przyjechała do nas (3ci raz od urodzenia młodej, mieszka za granicą opiekuje się dziećmi szwagierki) i nawet nie wzięła mojej na ręce. Nie miała czasu. Ale zdjęcia miała czas jej zrobić no bo przecież musiała córeczce wysłać. Dodam że spala u nas tylko 2 noce... taki hotel ;) nie będę pisać o innych bardziej kompromitujacych jej zdarzeniach bo nie chce ich rozpamietywać. Babcia od 7dmiu boleści...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 października 2018, 10:53

    W życiu bo­wiem is­tnieją rzeczy, o które war­to wal­czyć do sa­mego końca. P.C.
    mhsvjw4z2unqtihj.png

    961ljw4ztzsbu2zj.png
  • erre Autorytet
    Postów: 1849 1252

    Wysłany: 9 października 2018, 14:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestem na początku drogi z rozszerzaniem diety i... już mam dosyć :( Coś tam poliże, pociumka z rączki, ale jak coś wchodzi do buzi z łyżeczki, to od razu odruch wymiotny. Bidon też niewypał, nie wie jak z tego pić. Jedyny plus, że nic się nie wylewa... Jak czytam o Waszych smakoszach, to mi się płakać chce...

    My do teściowej jedziemy na 1 listopada, już mi ciśnienie się podnosi. Przez te 6 miesięcy była u nas 3-4 razy, za każdym razem wielkie pretensje do mnie, że jej zdjęć nie wysyłam. Tak jakbym miała czas na bawienie się komórką :/ Ostatnim razem jej odpaliłam i powiedziałam, że jak mam czas, to idę zrobić siku i kupę (sorry ;)). A sama to przez całą ciążę zero zainteresowania pierwszym wnukiem i po urodzeniu też nic.

    Z0rGp2.png
    8zs7p2.png
  • Totoro Autorytet
    Postów: 6519 2669

    Wysłany: 9 października 2018, 16:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Erre nic się nie stresuj, jeszcze zalapie o co chodzi z jedzeniem ;) ja też się wkurzalam jak Lilka wszystko zajadala a nagle regres, nic nie chciała tknąć. Szykowalam, bo nie daję słoiczkow i wywalalam. I już jej minęło i znowu je:)

    klz99vvjothg6ijw.png
    l22n9vvjii1r51bs.png
  • agigagi Ekspertka
    Postów: 245 185

    Wysłany: 9 października 2018, 20:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja od miesiaca prawie nie chciala pic mm. I nagle, wczoraj sie udalo. Wypila butlw przed snem i dzisiaj ponownie :D xo prawda niewiele bo raptem 90ml ale i tak dobrze, bo od miesiaca byl wrzask jakbym ja wrztkiem polewala za kazdym razem jak probowalam jej podac butle.

    01.2010 - córeczka nr 1
    03.2018 - córeczka nr 2
  • erre Autorytet
    Postów: 1849 1252

    Wysłany: 10 października 2018, 13:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miałam zdecydowanie zbyt długą przerwę w kuchni :D Spaliłam najpierw czekoladę w mikrofalówce, a potem garnek, w którym gotowałam warzywka na parze dla małego :D
    Jednak to kp, to wygoda. Przysięgam, że przy następnym dziecku nie będę narzekać, że cycki czasem bolą :D

    Kilka dni temu wypróbowałam pampersy pants (miałam jakąś próbkę z Rossmanna) i się zakochałam w nich - koniec z walką przy przewijaniu!

    Z0rGp2.png
    8zs7p2.png
  • Totoro Autorytet
    Postów: 6519 2669

    Wysłany: 10 października 2018, 21:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja Lilka zaniechala kompletnie raczkowania i pelza w najlepsze, ale s takim tempie i z taką determinacją, że nie mogę na pół minuty się odwrócić, robiąc coś w kuchni - w tym czasie zdąży wypelznac na środek pokoju, szarpać narzute z kanapy, złapać kota za łapę, ciągnąć i przesuwać suszkę pełną ciuchów... Normalnie nie mogę nic przy niej zrobić O.o dziś, żeby jej odgrzać zupę i zblendowac z kaszą, musiałam ją włożyć do krzesełka do karmienia O.o no i chcexi gorsza stawać na nogi O.o pelza po macie, ja sobie przy niej siedzę, a ta rączkami na mnie wchodzi, tylek do góry i stoi taka oparta o mnie na prostych nogach. A jak ją wzięłam na ręce siedząc to tak się kręciła i wspinala, że suma sumarum stanęła na mnie O.o przerażające.

    ZAneczka lubi tę wiadomość

    klz99vvjothg6ijw.png
    l22n9vvjii1r51bs.png
  • ZAneczka Autorytet
    Postów: 636 456

    Wysłany: 10 października 2018, 22:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Erre tez ostatnio zastanawiałam się nad pieluchomajtkami, bo mała tak się wierci szaleńczo przy zmianie pieluszki. Tylko nie lubię tego zimą... weź zdejmuj tyle warstw ubrań, by to założyć (w żłobku rajtuzy i spodnie albo jakieś półśpiochy, śpiochy to była zmora przewijania...).
    W ogóle w tym temacie, planuję niedługo kupić nocnik i sadzać małą. Od tak żeby się oswajała, jak coś w tym czasie zrobi to super, jak nie to nic się nie stanie. Jeszcze nie czas na odpieluchowanie, ale jak będzie chętna to latem spróbujemy. Powoli można wprowadzać takie nawyki.
    Myjemy ręce przed i po posiłku. Czekam na ząbki, żeby też myć, bo malutka interesuje się naszymi szczoteczkami, szczególnie jak widzi kiedy szorujemy zęby.

    Jeju, ostatnio strasznie się czuję... Mała co noc stękoli... Przez sen. Dodatkowo czasem budzi się kilka razy w nocy... siada pzez sen, płacze/stęka przez sen nadal i po chwili budzi się... nie zawsze chce cycusia... chodze jak zombi... maż też... moje największe marzenie to godzina snu w ciszy. i bez stresu że dziecko stęknie kwęknie, ze coś jej się staniejak się nie obudzę od razu

  • erre Autorytet
    Postów: 1849 1252

    Wysłany: 11 października 2018, 07:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zaneczka, ale do zmiany pampersa też musisz to samo ściągnąć :D

    Z0rGp2.png
    8zs7p2.png
  • ZAneczka Autorytet
    Postów: 636 456

    Wysłany: 11 października 2018, 22:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No nie do końca, zsuwam do kolan i wystarczy:) A pieluchomajtów tak nie załozysz:D tzreba calkiem zdjąć. A moje dziecię od jakiegoś czasu nienawidzi ubierania się... bo precież jak to w jednym mijescu tyle czasu i jeszcze leżeć?!:)

‹‹ 546 547 548 549 550 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

PMS, czyli zespół napięcia przedmiesiączkowego - przyczyny, objawy, leczenie

Zespół napięcia przedmiesiączkowego to ogólne określenie na objawy i dolegliwości, które odczuwają kobiety przed miesiączką. A jakie są najczęstsze objawy PMS? Co jest ich przyczyną? Czy i kiedy napięcie przedmiesiączkowe wymaga leczenia? 

CZYTAJ WIĘCEJ

"Nie mogę zajść w drugą ciążę" - czym jest niepłodność wtórna?

Gdy wspomnienia z porodu zaczną blednąć, a pierworodny synek lub córeczka wyrosną z etapu pieluch i kaszek, pojawienie się myśli o dalszym powiększeniu rodziny najprawdopodobniej będzie tylko kwestią czasu. Niestety, nie każdej kobiecie udaje się zajść w ciążę po raz drugi. Dlaczego tak się dzieje? Czym jest niepłodność wtórna i jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Torbiel na jajniku - przyczyny, objawy i leczenie

Torbiel na jajniku od czasu do czasu pojawia się u większości kobiet. Są to cysty lub pęcherzyki, które zazwyczaj wypełnione są płynem i które najczęściej samoistnie znikają. Dowiedz się jakie są objawy torbieli i czy mogą być przeszkodą w zajściu w ciążę? Kiedy należy je leczyć i z jakimi chorobami mogą współwystępować. 

CZYTAJ WIĘCEJ