Wielka Akcja - Wspieramy się w niepłodności!
Dziś dodająca otuchy historia Danuty i Adama

Zainspiruj się!
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Marcowe dzieci 2018
Odpowiedz

Marcowe dzieci 2018

Oceń ten wątek:
  • M86 Ekspertka
    Postów: 214 179

    Wysłany: 23 grudnia 2018, 19:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Najważniejsze to pobić sobie brawo :D


    Spokojnych, rodzinnych świąt dla wszystkicb! Kladę mała i zabieram się za gary..

    AnnaIzabela, erre, mała_ruda, El*a lubią tę wiadomość

    qdkk9vvjr3p4pedx.png
  • AnnaIzabela Autorytet
    Postów: 1445 1085

    Wysłany: 23 grudnia 2018, 22:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My też życzymy wam zdrowych, rodzinnych, spokojnych Świąt! Niech wszystkie bolączki odpuszczą na ten specjalny czas! :)

    erre, mała_ruda, El*a lubią tę wiadomość

    iv096iyenbdfaarq.png
  • erre Autorytet
    Postów: 1849 1252

    Wysłany: 23 grudnia 2018, 23:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My spędzamy tegoroczną Wigilię u teściowej. Choinki nie ma :( Trochę mi smutno ze względu na małego, no ale i tak nie kuma za dużo, a za rok my zrobimy takie prawdziwe święta :)

    No to życzę Wam pozytywnych i bezstresowych Świąt! :D

    AnnaIzabela, mała_ruda, El*a lubią tę wiadomość

    Z0rGp2.png
    8zs7p2.png
  • erre Autorytet
    Postów: 1849 1252

    Wysłany: 24 grudnia 2018, 21:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przeczytałam właśnie na gazeta.pl wywiad z położną i zaciekawiło mnie to:
    "(...) w przyszłym roku w życie wejdzie przepis, wedle którego każda ciężarna po trzecim miesiącu ciąży będzie musiała zostać zbadana przez psychiatrę i psychologa (...)"
    Słyszałyście coś na ten temat? Nie umiem żadnej informacji znaleźć...

    Z0rGp2.png
    8zs7p2.png
  • AnnaIzabela Autorytet
    Postów: 1445 1085

    Wysłany: 24 grudnia 2018, 22:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    erre wrote:
    Przeczytałam właśnie na gazeta.pl wywiad z położną i zaciekawiło mnie to:
    "(...) w przyszłym roku w życie wejdzie przepis, wedle którego każda ciężarna po trzecim miesiącu ciąży będzie musiała zostać zbadana przez psychiatrę i psychologa (...)"
    Słyszałyście coś na ten temat? Nie umiem żadnej informacji znaleźć...

    Pierwsze słyszę/czytam, ale jest to wg mnie bardzo dobra opcja. Generalnie każda kobieta w ciąży i połogu powinna mieć możliwość spotkania z psychologiem

    El*a lubi tę wiadomość

    iv096iyenbdfaarq.png
  • Agi83 Autorytet
    Postów: 1679 1417

    Wysłany: 26 grudnia 2018, 22:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja nie karmilam piersią. Połóg trwał równe 6 tyg. Tydzień później dostałam okres. Tak że można powiedzieć że już jakieś 8 miesięcy z okresem...
    Bardzo bym chciała 2gie nie wiem czy to w ogóle Możliwe bez pomocy medycznej. Ale też chciała bym iść do pracy i może (oby) się udało już od stycznia :)
    Moja mała ma już 8 zębów i jest mniam :)

    W życiu bo­wiem is­tnieją rzeczy, o które war­to wal­czyć do sa­mego końca. P.C.
    mhsvjw4z2unqtihj.png

    961ljw4ztzsbu2zj.png
  • mała_ruda Autorytet
    Postów: 1103 788

    Wysłany: 28 grudnia 2018, 13:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W wigilię postanowiliśmy zostać na noc u moich rodziców. Spakowałam nawet małego materac z łóżeczka żeby czuł się jak u siebie. Kąpiel w dużej wannie super, zasnął ładnie bez marudzenia. O 23.30 położyliśmy się spać. Mały po północy stwierdził, że on w sumie już nie musi spać. Dostał butle, wzięłam go do nas do łóżka. O 4 rano nie dałam rady i wrzucilam go w nosidło i heja nocne zwiedzanie lasu samochodem. Zasnął po 200m od domu. No to znowu do łóżeczka. Nie mogłam zasnąć bo nerwy i zimno w samochodzie. Po 5 jakoś zasnęłam, a o 6 mały stwierdził, że już znowu się wyspał. Dałam butle i jakoś przy mnie drzemnął do 7. NIGDY więcej nie będę spędzać nocy poza domem. Obiecuję.

    dqprqtkfhpxpsq33.png
    9f7jj44jziqsssss.png
  • ZAneczka Autorytet
    Postów: 636 456

    Wysłany: 28 grudnia 2018, 13:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mała Ruda woooow no to wigilijne przygody jak z filmu! Dużo wrażeni dziecko miało to pewnie tak w nocy nie bardzo spać, trzeba było odreagować.

    U nas Święta super, spokojne i na luzie- z Mężem swtierdziliśmy, że chyba co roku wigilie będziemy sami a I i II dzień z Rodzinką.

    Mamy jednego zęba ładnie widocznego i ostrego w ciul, o czym przy każdym kp moje cyce bolesnie się przekonują. A właścicielka owej bólonośnej broni jeszcze się cieszy gdy zabieram cyca i tłumaczę, że to boli. Boję się, że powoli zbliżam się ku końcowi kp, bo Amelusia mniej cycusia chciała jeszcze przed wbijaniem weń zębora, a odkąd wbija mi zęby to sama ograniczam. Gdy naprawdę chce to zjada ładnie, dopiero na koniec mnie chapnie (ale tylko w dzień), a jak mi sie wydaje że chce cycusia, a ona nie chce, to weźmie 2 łyki a potem chlast! I od jakiś 2 tygodni czuję jakiś ból w piersi i takie jakieś ogólnie dziwne uczucie... Ten ból to głównie po gryzieniu mi promieniuje na całą pierś, bo jak dłuższa przerwa w jedzeniu to nie boli.

    nie wiem, czy nam się udało zafasolkowanie. W styczniu muszę dać wniosek o wychowawczy, bo trzea to zrobić 21 dni przed końcem macierzyńskiego... ech stresuje mnie to bardzo. Ale powoli zaczynam przestawać się przejmować co powie świat na to, że wolę zostać w domu z dzieckiem i klepać biedę niż wracać do pracy. Kariery w tej robocie i tak nie zrobię

    Amelia jest zawodowa! Nauczyła się mówić "dzidzia", "daj daj", "nieee" (to aż drze sie), "dadek" (to kilka dni non stop gadała a potem przestała, jakies siup, śćś i kilka innych nowych takich tworów się pojawiło:) Wesoło jest. Nie mogę uwierzyć, że to już prawie rok minął!

    Dziewczyny, jak planujecie roczek? Robicie w domu, czy w lokalu? Skromna czy huczna impreza, ile osób?
    Ja bym chciała skromnie, w domu, od jakiegoś super torta, ciasta i przekąski, bardziej coś jako szwedzki stół niż wystawny obiad. Pewnie ok 20 osób tak mniej więcej jak na chrzcinach. Już mam kieckę upatrzoną dla Fasoliny i dekoracje- część będę kupować, część robić sama.

  • AnnaIzabela Autorytet
    Postów: 1445 1085

    Wysłany: 28 grudnia 2018, 15:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mala Ruda współczuję przebojów. Jagoda póki co na szczęście ma gdzieś to gdzie śpi, byle mama i cycek przez większość czasu były z nią :)

    ZAneczka a nie chcesz najpierw wykorzystać urlopów a potem wychowawczy? Ja tak mam w planach, a urlopu mam jakieś 70 dni to wypłaty będzie jeszcze ze 3 miesiące i potem wychowawczy. Przemyśl to sobie, zawsze pare miesięcy na fasolkowanie, a szef musi Ci cały urlop dać :)

    U nas roczek zbiegnie się z 30 niemałza (4 dni różnicy) więc impreza będzie łączona. Zrobimy w domu, ale zamawiam katering, nie ma szans żebym znów tyle stała przy garach, jak na chrzcinach, a ludzi będzie tyle samo, czyli ponad 20 osób

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 grudnia 2018, 15:10

    ZAneczka lubi tę wiadomość

    iv096iyenbdfaarq.png
  • ZAneczka Autorytet
    Postów: 636 456

    Wysłany: 28 grudnia 2018, 20:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tylko 20 dni urlopu chyba mam płatne za zeszły rok albo 26. to o wiele mi nie przedłuży niestety, ale też tak myślałam, żeby najpierw urlop a potem wychowawczy.

    Hehe, u nas też 30 Męża w przyszłym roku, ale kilka miesięcy później;) Tylko Mąż zadnej imprezy nie chce.

  • erre Autorytet
    Postów: 1849 1252

    Wysłany: 29 grudnia 2018, 10:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zaneczka, kciuki za zafasolkowanie! :)

    U nas na tapecie jest teraz "da" i "ka", to na kota :D
    No i zabieramy się za raczkowanie na poważnie, na razie są dwa kroki naprzemiennie rączkami i nóżkami, po czym w ryk i plask na brzuch.

    Ja o roczku jeszcze nie myślę, ale pewnie zrobimy u siebie i zaprosimy najbliższych, to będzie w sumie 10 osób.

    Wczoraj byłam w swojej pracy, żeby zmienić adresy w papierach. Babki w kadrach mi powiedziały, że przed przejściem z macierzyńskiego na zaległy urlop muszę zrobić badania lekarskie, jeśli ten urlop będzie powyżej 30 dni. Ja mam zaległego 51 dni i jeszcze będzie dodatkowo za 2019, ale to nie wybieram od razu. Także powrót do pracy wypada w połowie czerwca, mam nadzieję, że do tego czasu uda mi się zafasolkować ;)

    W ogóle czarno widzę zajście w ciążę, bo waga mi wciąż spada, już mam -3kg do wagi z początku ciąży.

    Z0rGp2.png
    8zs7p2.png
  • mała_ruda Autorytet
    Postów: 1103 788

    Wysłany: 29 grudnia 2018, 11:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też bym chciała już być w ciąży. Jednak cały czas czekam na miesiączkę. Skończyłam brać luteine w poniedziałek i dalej cisza.. aplikacja pokazuje 18 dni spóźnienia. Test negatywny:/ u nas urlopów pilnują i nie można mieć więcej niż 8 dni żeby przeszło na kolejny rok. Za 2017 mam 5 dni i 2018 20 dni. Mam nadzieję, że nie będę musiała wracać do pracy i zobaczę 2 kreski. A jak nie.. to nie mam pojęcia co zrobić z maluchem.

    Roczek będzie u nas w domu. Po mojemu to nie 18 żeby w lokalu robić. A widzę, że z gośćmi podobnie bo jakieś 15 osób.

    dqprqtkfhpxpsq33.png
    9f7jj44jziqsssss.png
  • AnnaIzabela Autorytet
    Postów: 1445 1085

    Wysłany: 29 grudnia 2018, 11:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No u mnie jest tak, że ja od końca lipca 2017 już byłam na L4, a wcześniej nie zużyłam za dużo urlopu, więc mi z 2017 zostało ze 20 dni, 26 za zeszły rok i na 2019 nabywamy od 1.01 pełną pulę więc 26 :) więc ja biorę cały urlop i wychowawczy i w trakcie jakieś pół etatu a potem drugie bobo :)

    Erre a z tymi badaniami to taki regulamin firmy czy takie są przepisy? Muszę pogadać z ciocia mojego niemałża, bo jest księgową i w kadrach się ogarnia. Bo ta księgową ode mnie z firmy to masakra.. nawet mi dziecka do ubezpieczenia nie zgłosiła, choć od razu po urodzeniu dostała wszystkie dane..

    iv096iyenbdfaarq.png
  • mała_ruda Autorytet
    Postów: 1103 788

    Wysłany: 29 grudnia 2018, 13:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie robię obiad. Smazylam cebulę i jakoś dziwnie mi zaczęła smierdziec. No to od razu test i dupa.. nic.

    dqprqtkfhpxpsq33.png
    9f7jj44jziqsssss.png
  • erre Autorytet
    Postów: 1849 1252

    Wysłany: 29 grudnia 2018, 16:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AnnaIzabela, ja totalnie nie ogarniam tych przepisów i coś teraz pokręciłam. Generalnie chodzi o to, że jak wraca się z chorobowego, które trwało dłużej niż 30 dni, to trzeba te badania zrobić. I w naszym przypadku to "chorobowe" to jest zwolnienie, na którym byłyśmy w ciąży.

    Szukałam na matkaprawnik, osobnego wpisu nie ma, ale w komentarzach jest trochę na ten temat:
    http://matkaprawnik.pl/urlop-wypoczynkowy-po-urlopie-macierzynskim/

    Z0rGp2.png
    8zs7p2.png
  • AnnaIzabela Autorytet
    Postów: 1445 1085

    Wysłany: 29 grudnia 2018, 17:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    erre wrote:
    AnnaIzabela, ja totalnie nie ogarniam tych przepisów i coś teraz pokręciłam. Generalnie chodzi o to, że jak wraca się z chorobowego, które trwało dłużej niż 30 dni, to trzeba te badania zrobić. I w naszym przypadku to "chorobowe" to jest zwolnienie, na którym byłyśmy w ciąży.

    Szukałam na matkaprawnik, osobnego wpisu nie ma, ale w komentarzach jest trochę na ten temat:
    http://matkaprawnik.pl/urlop-wypoczynkowy-po-urlopie-macierzynskim/

    A tak, o tym to wiem, że trzeba. Sama chciałam wrócić po jednym zwolnieniu, ale właśnie badania trzeba było robić, a moja ginka nie chciała mi wystawić zaświadczenia, że mogę wrócić.

    Właśnie musze ten artykuł w końcu przeczytać :) tak czy siak składam wniosek urlopowy i zaraz po nim wychowawczy :)

    iv096iyenbdfaarq.png
  • Totoro Autorytet
    Postów: 6519 2669

    Wysłany: 29 grudnia 2018, 17:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurde dziewczyny zazdroszczę Wam! Ja jestem bez pracy. W marcu idę zarejestrować się jako bezrobotna i nie wiem co dalej... Chciałam szukać pracy i zacząć od września 2019 z racji tego, że jestem nauczycielką, ale najchętniej to bym jeszcze siedziała w domu...

    klz99vvjothg6ijw.png
    l22n9vvjii1r51bs.png
  • AnnaIzabela Autorytet
    Postów: 1445 1085

    Wysłany: 29 grudnia 2018, 18:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Totoro wrote:
    Kurde dziewczyny zazdroszczę Wam! Ja jestem bez pracy. W marcu idę zarejestrować się jako bezrobotna i nie wiem co dalej... Chciałam szukać pracy i zacząć od września 2019 z racji tego, że jestem nauczycielką, ale najchętniej to bym jeszcze siedziała w domu...

    A możesz się starać o zasiłek dla bezrobotnych? Zawsze to jakieś pieniądze, no i 500+ :)

    iv096iyenbdfaarq.png
  • M86 Ekspertka
    Postów: 214 179

    Wysłany: 29 grudnia 2018, 18:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też do kadr muszę skoczyć, żeby urlopy wybrać, bo mam zalegle ponad 50 dni, no i z 2019 będę juz miała pełną pulę. Do mnie dzwonił już mój szef pytać kiedy wracam... zapowiedzialam sie na czerwiec, jak wykorzystam płatne urlopy, ale potem chce wziąć wychowawczy do września, żeby nie zamykać siebie w biurze, ani małej w żłobku akurat na najpiekniejsze miesiące w roku... wiecie kiedy najpóźniej można składać wniosek o wychowawczy?

    qdkk9vvjr3p4pedx.png
  • Totoro Autorytet
    Postów: 6519 2669

    Wysłany: 29 grudnia 2018, 20:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AnnaIzabela wrote:
    A możesz się starać o zasiłek dla bezrobotnych? Zawsze to jakieś pieniądze, no i 500+ :)

    O zasiłek tak, będę się starać, o 500+ nie da rady, maz dobrze zarabia i nie wymiescilibysmy się. Gdyby nie rata kredytu hipotecznego to spokojnie mogłabym zostać jeszcze w domu, ale to zżera dużą część wypłaty :/ no ale jakoś damy radę, a potem zobaczymy :)

    klz99vvjothg6ijw.png
    l22n9vvjii1r51bs.png
‹‹ 568 569 570 571 572 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Progesteron - dlaczego jest tak ważny podczas starania o dziecko?

Progesteron to jeden z najważniejszych hormonów dla kobiecej płodności. Jaką rolę odgrywa podczas starania o dziecko, przy zapłodnieniu i we wczesnej ciąży? Jakie są normy i co się dzieje, kiedy stężenie progesteronu jest za niskie? Jak wygląda leczenie luteiną dopochwową i doustną? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Poronienie - stres, obniżony nastrój i depresja po poronieniu.

Poronienie - bolesna strata, często przeżywana w ukryciu, samotności, niezaopiekowana i nienazwana. Dlaczego jest taka trudna? Czy kobieta, która straciła swoje dziecko jeszcze przed przyjściem jego na świat, ma prawo do żałoby? W jaki sposób sobie z nią poradzić? Jak przetrwać? Co zrobić, kiedy pojawi się depresja po poronieniu? Dowiedz się dlaczego warto pozwolić sobie na przeżycie żałoby i gdzie szukać pomocy. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Owulacja – kiedy owulacja zwiększy szanse na zajście w ciążę

Kiedy owulacja? Większość kobiet wie, że owulacja to czas, w którym możliwe jest zajście w ciążę. Ale kiedy dokładnie ona występuje, jakie są objawy owulacji, jak ją rozpoznać lub co może na nią wpływać nie dla wszystkich jest oczywiste. Kilka faktów na ten temat oraz parę prostych instrukcji jak obserwować swoje ciało pomoże Ci wielokrotnie zwiększyć szanse na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ