X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Marcowe dzieci 2018
Odpowiedz

Marcowe dzieci 2018

Oceń ten wątek:
  • ZAneczka Autorytet
    Postów: 636 456

    Wysłany: 12 lutego 2019, 22:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja naszą gwiazdę rozpuscilam niemilosiernie pod wzgledem spania. Od urodzenia w donu spala w lozeczku. Jak miala z 4-5 miesiecy i nagle nauczylam sie karmic na lezaco to zaczelam ja brac do nas i z czasem juz tak zostawala. Do teraz hak w srodku nocy sie obudzi yo spi z nami do rana... cuagle usypuana przy cycu... ale za dnia ucze ja usypiac przy mnue przytuloną, cyca daje juz tak na ostatecznosc... nie mam serca w nocy spac bez niej :) to chyba dls mnie byloby stradzniejsze niz dls niej. Ale tez powoli chce ja nawrocic na samodzielne spanie. Oby sie udalo. :)

  • mała_ruda Autorytet
    Postów: 1103 788

    Wysłany: 13 lutego 2019, 07:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas dzisiaj szok! Poszedł spać o 19.20 i wstał na butle o 5.50! Jeszcze śpi!! Wyspalam się!!!

    AnnaIzabela, Agi83, Totoro, El*a lubią tę wiadomość

    dqprqtkfhpxpsq33.png
    9f7jj44jziqsssss.png
  • El*a Ekspertka
    Postów: 235 209

    Wysłany: 13 lutego 2019, 19:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zaneczka, dołączamy się do życzeń dla Amelki, niech rośnie zdrowa i szczęśliwa !
    Jedne urodzinki już mam za sobą, dla mojej rodziny, robiłam tort, paszteciki z barszczem, salatke i galaretki. W niedzielę robię drugi raz dla rodziny męża, miałam zamawiać tort, ale znów zrobię. Basia od niedzieli miała trzy dni gorączkę, teraz minęła, wysypki i innych objawów brak, ale mała jest bardzo marudna, nie ma wcale apwtytu i tylko cyc jest ok i śpi więcej. Martwię się trochę, jitro idę jej mocz badać

    ZAneczka lubi tę wiadomość

    km5sgu1r8qbbjeeq.png
  • ZAneczka Autorytet
    Postów: 636 456

    Wysłany: 13 lutego 2019, 21:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękujemy za zyczenis El*a.
    U Amelii wtsypka sie pojawiła 4 dnia wysokich gorączek. Po jakis 3-4 dnuach zeszla calkowicie. Ale lepiej sprawdz, bo teraz taki chirobowy okres, tyle roznych wirusów krąży... od początku roku u nas ci rusz choroba, a teraz qszyscy trohe zajatarzeni chidzimy

  • mała_ruda Autorytet
    Postów: 1103 788

    Wysłany: 14 lutego 2019, 07:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I się wyrownalo.. dzisiejsza noc tragedia! O 1 dostał butle i wył do 3.

    Wczoraj robiłam betę, czekam na wynik do 12.30. A jak u Was? Coś się dzieje?

    Agi83 lubi tę wiadomość

    dqprqtkfhpxpsq33.png
    9f7jj44jziqsssss.png
  • Totoro Autorytet
    Postów: 6519 2669

    Wysłany: 14 lutego 2019, 11:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To u nas kolejna mega fajna noc, mimo, że na świat pcha się prawa dolna jedynka :D

    Edit: Dwójka! Prawa dolna dwójka xD jedynki już są :D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 lutego 2019, 16:23

    klz99vvjothg6ijw.png
    l22n9vvjii1r51bs.png
  • Agi83 Autorytet
    Postów: 1679 1417

    Wysłany: 14 lutego 2019, 16:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mała ruda kciuki. U mnie plemienia już 5 dzień w sob ma być okres :/

    W życiu bo­wiem is­tnieją rzeczy, o które war­to wal­czyć do sa­mego końca. P.C.
    mhsvjw4z2unqtihj.png

    961ljw4ztzsbu2zj.png
  • erre Autorytet
    Postów: 1849 1252

    Wysłany: 14 lutego 2019, 17:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mała ruda, jak beta?

    Ja byłam w poniedziałek u losowego gina w luxmedzie po skierowanie na jakieś badania krwi pod kątem ciąży. Tak jak się spodziewałam - wyśmiał mnie, powiedział, żebym skończyła karmić, bo "kp jest naturalną antykoncepcją", więc uśmiechnęłam się i zrobiłam panu papa.

    Od kilku dni wieczorem miewam mdłości, ale ciążowe są chyba rano?

    Z ograniczaniem karmienia na razie kicha, bo idą zęby. Dzisiaj wylazła górna jedyneczka i na dniach będzie druga. Mały o wiele gorzej znosi te górne, strasznie się rzuca :(
    W każdym razie jak wyjdą, to mam plan przenieść łóżeczko do jego pokoju i przy nocnych pobudkach nie zabierać do łóżka. Życzę sobie powodzenia xD

    W ciągu dnia zeszliśmy do jednej drzemki około południa, co nie jest fajne, bo godzinę przed porą mycia robi się marudny i trze oczy, a ja już nie pozwalam na drzemkę, bo się obudzi o 22 i koniec. Po kąpieli jest kolacja i wczoraj o 20 znowu klapnął na krzesełku do karmienia... Wstaje rano ok 6:30, oczywiście z nocnymi pobudkami.

    Ja mam 1,5 miesiąca do 1 urodzin, więc jest czas. Planujemy na pewno w domu, ale jeszcze salon bez podłogi i nie ma dużego stołu :D Rodzice mnie pytają co kupić. Najfajniej by było, gdyby się dołożyli do fotelika, ale moja mama marudzi, że chce dokupić jakieś elementy do tęczy grimms.

    Tak w ogóle, macie już większe foteliki samochodowe albo jakieś typy?

    Z0rGp2.png
    8zs7p2.png
  • Agi83 Autorytet
    Postów: 1679 1417

    Wysłany: 14 lutego 2019, 17:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My kupiliśmy fotelik w zeszlym tyg jeszcze nie jest ustawiony. Mamy axkid minikid.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 lutego 2019, 17:45

    W życiu bo­wiem is­tnieją rzeczy, o które war­to wal­czyć do sa­mego końca. P.C.
    mhsvjw4z2unqtihj.png

    961ljw4ztzsbu2zj.png
  • AnnaIzabela Autorytet
    Postów: 1445 1085

    Wysłany: 14 lutego 2019, 18:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas idą też dolne czwórki, takze pełnia szczęścia! XD

    Trzymam kciuki za bety!

    U nas do urodzin dwa tygodnie :O

    Właśnie jedziemy do fizjo pokazać naszego piechura, niech spojrzy czy wszystko jest ok :)

    Fotelik kupujemy już niedługo, bo powoli zaczyna wyrastać głową. Zdecydowaliśmy się na Joie spin 360

    iv096iyenbdfaarq.png
  • mała_ruda Autorytet
    Postów: 1103 788

    Wysłany: 14 lutego 2019, 20:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Beta ujemna.

    Też planuję kupić jakiś większy fotelik bo strasznie marudzi w czasie jazdy i chyba już nie chce być w pozycji leżącej.

    Zauważyłam że idzie górna druga dwójka i trójkę widać więc będzie wesoło.

    Dzisiaj najpiękniejszy prezent na walentynki! Wczoraj robił trzy kroki jak siadalam przed nim i wyciagalam do niego ręce. Ale chwilę przed kapaniem szok! Siedzę na macie, a on zasuwa przy kanapie trzymając się jej. Zerkam na niego, a on puścił się kanapy i poszedł sobie do korytarza popukać w drzwi. Kopara mi opadła! Komiczny widok. Ręce w górze i chwiejnym krokiem zdobywa świat. A dopiero wczoraj skończył 11 miesięcy.

    Totoro lubi tę wiadomość

    dqprqtkfhpxpsq33.png
    9f7jj44jziqsssss.png
  • ZAneczka Autorytet
    Postów: 636 456

    Wysłany: 15 lutego 2019, 10:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mała Ruda, gratulacje! Patrzec na pierwsze kroki swojego dziecka to piękna i wzruszająca chwila!

  • ZAneczka Autorytet
    Postów: 636 456

    Wysłany: 15 lutego 2019, 10:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mała Ruda, gratulacje! Patrzec na pierwsze kroki swojego dziecka to piękna i owzruszająca chwila!Mała Ruda, gratulacje! Patrzec na pierwsze kroki swojego dziecka to piękna i owzruszajkąca chwila!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 lutego 2019, 10:43

  • AnnaIzabela Autorytet
    Postów: 1445 1085

    Wysłany: 15 lutego 2019, 17:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Byłam dziś z Jagodą pierwszy raz na Gordonkach. Gwiazda pięknie się odnalazła, piszczała na widok innych dzieci :D inne Maluchy siedziały grzecznie u rodziców na kolanach a Jagoda po środku stała, kląskała i tańczyła XD super jej się podobało, więc będziemy chodzić :)

    iv096iyenbdfaarq.png
  • ZAneczka Autorytet
    Postów: 636 456

    Wysłany: 15 lutego 2019, 20:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mała Ruda, sorki, ze tylevrazy wuadomosc. Jak pisze na telefonie to wyglada jakby moje posty nie byly wyslane. A potem patrze, ze wyslalo sie 2 razy i jeszcze wiekszosc wiadomosci ucieta.

    Jakis kryzys macierzynstwa przechodze... ostatnio jestem taka zmeczona. Mam wrazenie, ze mimo mojego pedagogicznego wyksztalcenia i doswiadczenia w pracy z malymi dziećmi nie potrafie zajac sie dobrze swoim dzieckiem. Ona jest tak uparta, ostatnio na wszystko co sie jej zabrania rwaguje krzykiem albo placzem... tlumacze jej spokojnie co jak dlaczego, odwracan uwage, zachecam do innej aktywności- nie,musi byc po jej mysli albo ryk. Czasem zwyczajnie na nia krzycze,bo po kilku takuch scenach mam dosc, czasem z tego samego powodu po prostu czekam az sie uspokoina tyle by zajac ja czyms innym. Nie mam sily. Naprawde coraz bardzuej zle sie czuje jako matka, bo mam duzo pomyslow na fajne aktywności ale z moim dzieckiem nie da sie... nie daje rady. Czuje sue zniechecona. To przykre ale czasem mam wrazenie ze cale moje zaibtwresowania pedagogika, rizwojem dzueci runely w gruzach odkad zajmuje sie wlasnym dzieckiem.

  • Agi83 Autorytet
    Postów: 1679 1417

    Wysłany: 15 lutego 2019, 20:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zaneczka moja też uparta jak osioł jak się uprze A mówię nie to potrafi godzinę wyć. Nic innego nie interesuje tylko to. Wie że robi źle sama sobie palcem kiwie. I co z tego. Mówię nie i tylko się tuli i ryczy A ja kozy z nosa wyciągam...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 lutego 2019, 20:28

    W życiu bo­wiem is­tnieją rzeczy, o które war­to wal­czyć do sa­mego końca. P.C.
    mhsvjw4z2unqtihj.png

    961ljw4ztzsbu2zj.png
  • Agi83 Autorytet
    Postów: 1679 1417

    Wysłany: 15 lutego 2019, 20:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Edit

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 lutego 2019, 20:28

    W życiu bo­wiem is­tnieją rzeczy, o które war­to wal­czyć do sa­mego końca. P.C.
    mhsvjw4z2unqtihj.png

    961ljw4ztzsbu2zj.png
  • AnnaIzabela Autorytet
    Postów: 1445 1085

    Wysłany: 15 lutego 2019, 21:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ZAneczka, Agi u mnie dokładnie tak samo.. Coś sobie ubzdura i za przeproszeniem choćby skały srały ma być po jej mysli, a jak nie to ryk, placz, wtulanie sie, a jak tata ją zabiera to go bije :/ to chyba jest taki czas po prostu i musimy to przetrwać! :)

    iv096iyenbdfaarq.png
  • Agi83 Autorytet
    Postów: 1679 1417

    Wysłany: 15 lutego 2019, 21:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Musimy przetrwać. Słowo nie jest bardzo ważne inaczej na głowę wejdą

    W życiu bo­wiem is­tnieją rzeczy, o które war­to wal­czyć do sa­mego końca. P.C.
    mhsvjw4z2unqtihj.png

    961ljw4ztzsbu2zj.png
  • agigagi Ekspertka
    Postów: 245 185

    Wysłany: 15 lutego 2019, 22:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ZAneczka wrote:
    Mała Ruda, sorki, ze tylevrazy wuadomosc. Jak pisze na telefonie to wyglada jakby moje posty nie byly wyslane. A potem patrze, ze wyslalo sie 2 razy i jeszcze wiekszosc wiadomosci ucieta.

    Jakis kryzys macierzynstwa przechodze... ostatnio jestem taka zmeczona. Mam wrazenie, ze mimo mojego pedagogicznego wyksztalcenia i doswiadczenia w pracy z malymi dziećmi nie potrafie zajac sie dobrze swoim dzieckiem. Ona jest tak uparta, ostatnio na wszystko co sie jej zabrania rwaguje krzykiem albo placzem... tlumacze jej spokojnie co jak dlaczego, odwracan uwage, zachecam do innej aktywności- nie,musi byc po jej mysli albo ryk. Czasem zwyczajnie na nia krzycze,bo po kilku takuch scenach mam dosc, czasem z tego samego powodu po prostu czekam az sie uspokoina tyle by zajac ja czyms innym. Nie mam sily. Naprawde coraz bardzuej zle sie czuje jako matka, bo mam duzo pomyslow na fajne aktywności ale z moim dzieckiem nie da sie... nie daje rady. Czuje sue zniechecona. To przykre ale czasem mam wrazenie ze cale moje zaibtwresowania pedagogika, rizwojem dzueci runely w gruzach odkad zajmuje sie wlasnym dzieckiem.

    Zaneczka, Twoje przygotowanie pedagogiczne i pomysly na zabawy na pewno bardzo sie przydadza! Ale widocznie jeszcze nie teraz. Kazde dziecko jest inne, mojej np. obecnie w ogole nie interesuje czytanie ksiazeczek czy ukladanie klockow. Jest jeszcze na to za mala i juz. Nie ma sensu przyspieszac, jak zauwazysz zainteresowanie tematem to wtedy dzialaj. I ja tez czasami na moja krzycze i wcale nie sadze zebym byla zla matka przez to. Nie dajmy sie zwariowac. Dzieci teraz nas testuja, trzeba byc asertywnym i w koncu bedzie dobrze tylko trzeba czasu.

    p.s.
    A sie pochwale ze od 3 dni staram sie byc asertywna w kwestii zasypiania i jak od urodzenia zasypiala tylko przy cycku (lub w wozku ale to sie nie liczy) to teraz od 3 dni ani razu przy cycu. Najpierw ja karmie a potem biore w ramiona, na fotel bujany i delikatnie kolysze az zasnie. 1 dzien ok 25min placzu i wyrywania sie zanim usnela, 2 dzien juz tylko 10min wrzaskow, a dzisiaj bylo moze z 5min max :) widze swiatelko w tunelu!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 lutego 2019, 22:42

    AnnaIzabela, ZAneczka lubią tę wiadomość

    01.2010 - córeczka nr 1
    03.2018 - córeczka nr 2
‹‹ 580 581 582 583 584 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

14 zasad dobrego odżywiania podczas starania - co i jak jeść, aby szybciej zajść w ciążę

Odpowiednia dieta płodności może nie tylko polepszyć twoje zdrowie i dobre samopoczucie, ale również wspomóc twoją płodność oraz zapewnić zdrowy rozwój twojego dziecka jak już zajdziesz w ciążę. Co zatem oznacza „odpowiednia dieta”? Znajdziesz tutaj 14 wskazówek, które pomogą Ci lepiej zaplanować posiłki.

CZYTAJ WIĘCEJ

Owulacja – kiedy owulacja zwiększy szanse na zajście w ciążę

Kiedy owulacja? Większość kobiet wie, że owulacja to czas, w którym możliwe jest zajście w ciążę. Ale kiedy dokładnie ona występuje, jakie są objawy owulacji, jak ją rozpoznać lub co może na nią wpływać nie dla wszystkich jest oczywiste. Kilka faktów na ten temat oraz parę prostych instrukcji jak obserwować swoje ciało pomoże Ci wielokrotnie zwiększyć szanse na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Sen a zdrowie hormonalne kobiety – jak na siebie wpływają?

Jak sen wpływa na zdrowie hormonalne kobiety? Jakie mogą być skutki niedoboru snu w kontekście kobiecej płodności? Jakie hormony są szczególnie wrażliwe na problemy z bezsennością u kobiet? Jak zadbać o prawidłową higienę snu?

CZYTAJ WIĘCEJ