X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Marcowe dzieci 2018
Odpowiedz

Marcowe dzieci 2018

Oceń ten wątek:
  • mała_ruda Autorytet
    Postów: 1103 788

    Wysłany: 4 lutego 2019, 08:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kiedy dzieci przestają uciekać przy zmianie pampersa? Tylko położę, a on fik na brzuch i kita.. ubieranie po kąpieli też kosmos. Nawet się do nie da położyć na przewijak żeby wytrzeć ręcznikiem.

    dqprqtkfhpxpsq33.png
    9f7jj44jziqsssss.png
  • erre Autorytet
    Postów: 1849 1252

    Wysłany: 4 lutego 2019, 08:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chyba czas na pieluchomajtki i zakładanie na stojąco :D

    Z0rGp2.png
    8zs7p2.png
  • AnnaIzabela Autorytet
    Postów: 1445 1085

    Wysłany: 4 lutego 2019, 10:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jagoda bardzo rzadko ucieka podczas ubierania i przewijania. Ale ja ją aktywizuje podczas. Np. Daje jej pieluszkę do ręki i proszę żeby rozłożyła, albo jak nie chce to krem jej daje. A podczas ubierania (na siedząco) mówię jej "poproszę głowę" "poproszę rękę" "poproszę drugą rękę" i ona wtedy się nachyla, podaje ręce do założenia body. Potem mówię jej że się kładziemy, zapinam bodziaka i ze spodniami/skarpetkami tak samo. "Poproszę nogę" "poproszę drugą nogę" i Młoda bardzo fajnie współpracuje :) musi być mega zmęczona albo zdenerwowana żeby się wyrywać i żeby nic nie działało :)

    ZAneczka, El*a lubią tę wiadomość

    iv096iyenbdfaarq.png
  • mała_ruda Autorytet
    Postów: 1103 788

    Wysłany: 4 lutego 2019, 11:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Do reki daje mu wszystko co pod ręką. Gadanie żeby dał rękę, nogę też jest. A to taka wiercidupa, że nawet pantsy nie zdają egzaminu :/ kupiłam 2 duże paczki i już się nie mogę doczekać aż się skończą.

    ZAneczka lubi tę wiadomość

    dqprqtkfhpxpsq33.png
    9f7jj44jziqsssss.png
  • ZAneczka Autorytet
    Postów: 636 456

    Wysłany: 4 lutego 2019, 19:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mała Ruda, u nas to samo... tyle dzieci w swoim życiu przewijałam a takiej wiercipięty jak moja córa to nie spotkałam!
    U nas zabawy podobnie jak u AnnaIzabela- aktywizujemy jak się da, gadamy sobie, zabaweczki do ręki, pampersiki, chusteczki, ciuszki, gdzie jest brzuszek,a gdzie oczko ... to wszystko działa chwilowo, bo często po prostu zwiewa:)
    Wypróbowałam nawet pieluchomajty do których niezbyt byłam przekonana, bo u nas mała w rajtach. Z początku myślałam, ze to wybawienie, ale teraz jak się wiercoli to tylko gorzej się zakłada niż zwykłe. Nadpobudliwa córcia po tatusiu;)

    Agigagi - szkoda, ze dopiero dzisiaj przeczytałam Twój post. Byliśmy u lekarza takiego naszego awaryyjnego,prywatnie,a le przyjmuje na konkretną godzinę, więc małe ryzyko zarażenia od innych dzieci. I własnie też tak powiedziała, ze to trzydniówka. Teraz tylko czekać az wysypka zniknie. A powiedz mi, przy tej wysypce można wychodzic na dwór, czy jeszcze się wstrzymać, bo dopiero w domu z męzem zjarzyliśmy, z eo to nie zapytaliśmy?

  • agigagi Ekspertka
    Postów: 245 185

    Wysłany: 5 lutego 2019, 16:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przy wysypce jak najbardziej mozna, to juz jest koniec choroby.

    ZAneczka lubi tę wiadomość

    01.2010 - córeczka nr 1
    03.2018 - córeczka nr 2
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 lutego 2019, 13:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też mam problem z przebraniem pampersa. Ileż to nerwów kosztuje mnie i tego malucha. :D
    Dziewczyny, właśnie rozpoczynam cykl starań! :D

    Wasze dzieci też tak lubią książki? Mój to aż się trzęsie. Wczoraj kupiliśmy mu kolejne dwie takie grające. Jaką on ma radochę. :*


    AnnaIzabela jaka Twoja córa rozumna już! Jak pięknie chodzi! Szok! Mój to jakby 3mc do tyłu ^^

    El*a lubi tę wiadomość

  • AnnaIzabela Autorytet
    Postów: 1445 1085

    Wysłany: 6 lutego 2019, 16:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Byłam dziś z Jagodą u lekarza, bo nic a nic ten katar się nie zmniejsza a to już tydzień.. no ale wszystko czyste i tylko katar jest.. dostala krople do nosa, może to coś zdziala..

    Do tego skierowanie na morfologię, poziom wapnia, witaminy D, żelaza i czegoś tam jeszcze, bo Jagoda ma takie wałowate zgrubienie od ciemiączka do czoła i już się naczytałam o przedwczesnym zrośnięciu szwów :/ pediatra powiedziała, że ona w rozwoju Jagody nie widzi nieprawidłowości, ale dla spokoju dała skierowanie. No i kontrolne USG brzucha, no miała nieprawidłowe położenie śledzony i nerki względem osi ciała. Także nie miał człowiek zmartwień, to sobie zmajstrował dzidzitka :D

    Ja mam noworodka cycoholika przez ten katar. Całymi dniami wisi na mnie i na cycku. Ech, ech ech XD

    u nas też książki żądza! Ostatnio ma szal na taką.

    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/2fafdda82b7a.jpg

    Cieszy się i pokazuje zwierzątka :)

    Umie też pokazać nos, oko, ucho - ale tylko u kogoś/czegos, u siebie jeszcze nie.

    A ja w piątek idę do osteopaty, żeby pomógł mi z rozejściem mięśnia prostego, bo nie zeszło się po ciąży :/

    No i już zaraz, za momencik będziemy działać z urodzinami! Ja już kompletuje ozdoby, balony, czapeczki XD ale to jest frajda!! :)

    Kciuki za starania i nowe fasolki! :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 lutego 2019, 16:06

    iv096iyenbdfaarq.png
  • ZAneczka Autorytet
    Postów: 636 456

    Wysłany: 6 lutego 2019, 20:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzieki Agi! Wreszcie będzie można wyjść z domu :D:D:D::D

    U nas też książeczki są super- Malutka sama sprytnym ruchem przerwaca karteczki.
    U nas przez chwile Kicia Kocia Zima była hitem, ale tez lubi wierszyki, książeczkę z kolorami i takie miekkie- bo strony w nich lubi przewracać:)

    Moje dziecko cięzko nauczyć części ciała,kilka miesięcy walkujemy "oczy, uszy usta nos" i nic... ostatnio brzuszek załapała, pokazuje na swój jak pytam gdzie ma, czasem też pokazuje mój.
    Lubi zabawy w kulkach, w tunelu, takie ruchowe bardziej.

    U nas też przygotowania, bo to już w sobotę. Ciągle córci opowiadam, że już jest dużą dzidzią i będą goście razem z nami swiętować bardzo wazny dzień itp:)
    U nas nic specjalnego nie będzie- głównym hitem ma być tort, zrobię jeszcze babeczki, ciasto i koreczki i tyle. :)

    Dziewczyny:) Ostatnio na yt trafiłam na kanał Kasi Sawickiej- genialna kobitka lubię takie wykłady. Najpierw z swpwsu słuchałam i tam na nią trafiłam a teraz słucham jej kanału i wiecie jaki ma super "wykład"? Wredne teściowe. ;] Polecam! Posłuchałam oba dotyczące tego tematu. I szkoda że nie trafiłam wcześniej na to;]

  • El*a Ekspertka
    Postów: 235 209

    Wysłany: 7 lutego 2019, 00:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny! Zrobiłam sobie paręnaście dni zaległości, sporo się u was działo. Trzymam kciuki za nowe ciąże :)
    Dzidzie rosną, lada moment już nie będziemy mieć niemowlaczków ;)
    Moja Basia jeszcze nie chodzi i chyba nie zacznie na roczek, jest bardzo ostrożna i popyla na czworakach, bo tak jest szybciej ;) pokazuje dużo- nosek, oko, włoski, stopka, brzuszek, kilka zwierzątek, kto jest kto z rodziny itd, próbuje powtarzać słowa. Ogólnie slodziak jest, ale też czasem jestem tak zmęczona przy niej, że podziwiam dziewczyny, które mają jedno dziecko po drugim.

    ZAneczka lubi tę wiadomość

    km5sgu1r8qbbjeeq.png
  • mała_ruda Autorytet
    Postów: 1103 788

    Wysłany: 7 lutego 2019, 07:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas książki tylko do przewracania stron i gryzienia, nie ma szans na czytanie. Części ciała nie idą na nam. Ale za to wie gdzie są ptaszki i piesek. Jak pytam gdzie piesek leci do okna i robi hau hau hau. Na krowę robi mmmmmmmm jak w książce widzi. Pokazuje światło, czajnik, hitem są śrubki. Wszędzie je wypatrzy i pokazuje. No i rusza się non stop. Nie usiedzi 10 sek. w miejscu.

    ZAneczka lubi tę wiadomość

    dqprqtkfhpxpsq33.png
    9f7jj44jziqsssss.png
  • M86 Ekspertka
    Postów: 214 179

    Wysłany: 7 lutego 2019, 10:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A u nas dziewczyny bardzo źle :( mała od dwóch tygodni w szpitalu. Walczy z jedną infekcją po drugiej :( w dodatku ja też się rozłożyłam, miałam 39 stopni i wymiotowalam i musiałam ją zostawić w szpitalu. Naszczciesie moja mama mogła wziąć wolne i z nią jest cały czas, a ja płacze w domu, że nie dałam rady zająć się swoim dzieckiem.

    qdkk9vvjr3p4pedx.png
  • AnnaIzabela Autorytet
    Postów: 1445 1085

    Wysłany: 7 lutego 2019, 11:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    M86 trzymam kciuki za Małgosię, żeby jak najszybciej poradziła sobie z infekcja i wróciła do domu!
    Nie wolno Ci mieć wyrzutów sumienia! Żadna Twoja wina w tym, że się przeziębiłas, ogrom pozytywnych myśli pomaga w zwalczaniu każdej choroby, a Gosia potrzebuje silnej i zdrowej mamy! Przesyłam kopę dobrych myśli ode mnie :* :)

    iv096iyenbdfaarq.png
  • ZAneczka Autorytet
    Postów: 636 456

    Wysłany: 7 lutego 2019, 11:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    M86, trzymaj się! Nie martw się,bo malutka jest z babcią, a to nie Twoja wina, ze chirobsko i Cię dopadlo.

    Mpja tez... krosty zniknely wreszcie, aod wczoraj kaszel i takie geste gile odciągnelam jej znosa... kiedy to sie skonczy.

    Robie dzosiaj dzien leniwca, ide spac zcórą na drzemce.

  • AnnaIzabela Autorytet
    Postów: 1445 1085

    Wysłany: 7 lutego 2019, 12:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja w ramach dnia lenia robię km po mieście, bo takie słońce, że aż żal nie skorzystać XD

    Jagoda dziś zaczęła mi podnosić stopę jak zobaczyła, że chce jej założyć skarpetke :O sama to ogarnęła, a ja w szoku :) to niesamowite jak szybko i dużo rzeczy te nasze maluchy się uczą :D <3

    ZAneczka, El*a lubią tę wiadomość

    iv096iyenbdfaarq.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 lutego 2019, 13:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    M86 ojej, Kochana zdrówka dla was. To nie Twoja wina, choroba łapie każdego bez litości.

  • ZAneczka Autorytet
    Postów: 636 456

    Wysłany: 7 lutego 2019, 22:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AnnaIzabela u nas też dziś piękne słońce, a zostałyśmy w domu, bo malej ledwo zeszly krosty a juz kaszel mokry znoe i wczoraj i dzisiaj chrupalo jej w nosku i odciagbelam bleh gile. Chyba gile mnie obrzydzają bardziej niz dziecięce wymioty. U nas dziala zapryskanie nosa woda morska i heja aspirator w ruch. Dodatkowo meza cis bierze, mnie gardlo boli jakby mi kanien ktos wsadzil. A marze juz o spacerze! Styczen pechowy, ciaglw chorobsja... alw pocieszam sie,ze pijutrze juz roczek!

  • AnnaIzabela Autorytet
    Postów: 1445 1085

    Wysłany: 8 lutego 2019, 10:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nam właśnie lekarka przy takiej pogodzie wręcz nakazała wychodzić :) dlatego z chęcią korzystamy :) a i mama ładuje baterie pozytywnymi emocjami przy takim słońcu! :D

    iv096iyenbdfaarq.png
  • ZAneczka Autorytet
    Postów: 636 456

    Wysłany: 8 lutego 2019, 14:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To macie super lekarkę!
    My czekamy na mozliwosc przeniesienia z tej przychodni do innej pani dr, do ktorej czasem prywatnie jezdzimy.
    Madz racje, jyz mam dosyc siedzebia w domu i raz okba pootwierane w jedntm raz w drugim pokoju na zmuane zeby wietrzyc i nie przewiac cory. Teraz bede chociaz pod blok ja zabierac nawet bez wozka tak na chwile polazic na swiezym powietrzu, bo nam najlepsze warunki na hartowanie uciekają...

    Dziewczyny, macie jakies pomysly jak odstawic dziecko od kp bez uczenia picia z butelki? Bo moje dziecko bezbutelkowe. Myslalam ze w nocy moge podawac wode z budonu tak jak za dnia... macie moze jakies pomyslt? Ktoras z Was tak probowala?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 lutego 2019, 14:11

  • agigagi Ekspertka
    Postów: 245 185

    Wysłany: 8 lutego 2019, 14:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zaneczka, podpinam sie pod pytanie bo moja gadzina tez bezbutelkowa i bezsmokowa, a usypia tylko przy cycu i na spacerze. Nie mam pojecia jak to bedzie kiedy cyca zabraknie. Mleko i wode bede dawac z bidonu ale co z zasypianiem? Przy pierwszej corce mialam latwiej bo akceptowala smoka i po odstawieniu zasypiala ciumkajac smoczka. A teraz nie wiem jak to bedzie. Planowalam karmic 6 m-cy, niedlugo roczek a mi nadal sie nie udalo malej odstawic ;(

    ZAneczka lubi tę wiadomość

    01.2010 - córeczka nr 1
    03.2018 - córeczka nr 2
‹‹ 578 579 580 581 582 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

14 zasad dobrego odżywiania podczas starania - co i jak jeść, aby szybciej zajść w ciążę

Odpowiednia dieta płodności może nie tylko polepszyć twoje zdrowie i dobre samopoczucie, ale również wspomóc twoją płodność oraz zapewnić zdrowy rozwój twojego dziecka jak już zajdziesz w ciążę. Co zatem oznacza „odpowiednia dieta”? Znajdziesz tutaj 14 wskazówek, które pomogą Ci lepiej zaplanować posiłki.

CZYTAJ WIĘCEJ

Przyczyny niepowodzenia in vitro - jakie?

Procedura in vitro to niekiedy jedyna szansa dla par bezskutecznie starających się o dziecko i walczących z niepłodnością. Choć skuteczność metody jest wysoka, niestety nie zawsze kończy się sukcesem... Jakie są najczęstsze przyczyny niepowodzeń przy IVF?

CZYTAJ WIĘCEJ

Leczenie IVF i preimplantacyjne badania genetyczne - nowa nadzieja dla niepłodnych par

Preimplantacyjne badania genetyczne (PGT) mogą być bardzo pomocne dla par, które od dłuższego czasu starają się o dziecko, mają za sobą nieudane transfery, czy przykre doświadczenia związane z utratą ciąży. Jakie korzyści dają badania PGT? Jak wykonanie badań PGT może zwiększać szanse na powodzenie in vitro? 

CZYTAJ WIĘCEJ