X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Marcowe dzieci 2018
Odpowiedz

Marcowe dzieci 2018

Oceń ten wątek:
  • ZAneczka Autorytet
    Postów: 636 456

    Wysłany: 24 lutego 2019, 17:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mała Ruda, ja jak dowiedziałam się, ze takie party są to zabrakło mi języka w gębie. Nie potrafię zrozumieć rodziców, którzy na siłę chcą by ich dzieci zachorowały... Ale to już ich sprawa, szkoda tylko dzieci.

    A to fajnie, jak się nie drapie i normalnie się zachowuje to bardzo dobrze. Oby niezauważenie minęła ta ospa dla synka :D

    mała_ruda lubi tę wiadomość

  • mała_ruda Autorytet
    Postów: 1103 788

    Wysłany: 25 lutego 2019, 08:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzisiaj ma dużo kropek i wyglądają coraz gorzej. W nocy nie spal od 2 do 5. Swędzi go i macha cały czas nogami. Pachwiny najgorzej.

    dqprqtkfhpxpsq33.png
    9f7jj44jziqsssss.png
  • AnnaIzabela Autorytet
    Postów: 1445 1085

    Wysłany: 25 lutego 2019, 08:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mala Ruda kciuki za Radka żeby to był "najgorszy stan" i już tylko się poprawiało!

    A ja dziś poproszę o kroplówkę z kawą.. Dobrze, że Oscary są tylko raz w roku XD

    Ah! Dziś pierwsza podróż pociagiem, około pół godziny :) ciekawe jak ten mój szałaput sobie poradzi :)

    iv096iyenbdfaarq.png
  • erre Autorytet
    Postów: 1849 1252

    Wysłany: 25 lutego 2019, 10:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Współczuję tej ospy, ale faktycznie już będzie mieć za sobą. Ja już się stresuję tymi chorobami wieku dziecięcego, że w porę nie ogarnę co się dzieje :/

    My przejażdżkę pociągiem mieliśmy tydzień temu, mega frajda :D Tylko współpasażerowie chyba nas mieli po dziurki w nosie, bo cały czas opowiadaliśmy małemu co się dzieje ;)

    Kupiliśmy fotelik do auta, młody chyba zadowolony, bo nie marudzi, gdy siadam z przodu :D W następny weekend jedziemy 200km na urodziny babci męża i mam nadzieję, że podróż będzie przyjemna.

    A teraz myślimy nad wózkiem... Jakaś lekka spacerówka, ale musi mieć duże koła. Więc tak trochę jedno drugie wyklucza :D

    Z0rGp2.png
    8zs7p2.png
  • mała_ruda Autorytet
    Postów: 1103 788

    Wysłany: 25 lutego 2019, 10:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W zeszłym tygodniu też weszliśmy w posiadanie nowego fotelika. Teraz mimo, że jest śpiący ciężko mu zasnąć bo wszystko widzi i cały czas pokazuje paluchem. Też już 2 razy siedziałam z przodu :D ale oglądaliśmy się co chwile do tyłu zobaczyć czy żyje bo cisza była i nie stękał.

    dqprqtkfhpxpsq33.png
    9f7jj44jziqsssss.png
  • AnnaIzabela Autorytet
    Postów: 1445 1085

    Wysłany: 25 lutego 2019, 10:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też mamy nowy fotelik! W piątek przyszedł a w niedzielę była pierwsza próba :) Trochę jęczała i nie wiem czy to kwestia, że faktycznie dość tam głęboko, a ona jednak z tych z wagą piórkową, czy o co chodzi.. Fakt faktem, że standardowo usnęła :)
    Jak wasze maluchy jeżdżą? Tyłem czy przodem? My wybraliśmy w końcu Joie i-spin 360, nowa wersja Spina, ale poki co ciągle tyłem

    Erre - zależy jaki masz budżet, ale polecam firmę Valco Snap. Spacerówka z pompowanymi kołami wazy 7,6kg i super się składa, z tym, że cenowo jakieś 1400? Coś w ten deseń

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 lutego 2019, 10:58

    iv096iyenbdfaarq.png
  • erre Autorytet
    Postów: 1849 1252

    Wysłany: 25 lutego 2019, 13:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A to nie jest tak, że jeszcze jest obowiązek tyłem? Nie znam się, ale przed kupnem przeczytałam sporo na temat rwf, takie lekkie pranie mózgu przeszłam i nie widzę świata poza jeżdżeniem tyłem :D co oczywiście dziecku niekoniecznie musi odpowiadać :D
    Też wzięliśmy obrotowy, najbardziej nam się podoba, że można ustawić przodem do drzwi, żeby dziecko wsadzić.

    AnnaIzabela, dzięki za podpowiedź, nie znałam tej marki :)

    Z0rGp2.png
    8zs7p2.png
  • ZAneczka Autorytet
    Postów: 636 456

    Wysłany: 25 lutego 2019, 13:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My jeszcze sie wstrzymalismy z kupnem fotelika a czas najwyzszy:). Chcemy nadal tylem do kierunku jazdy mala wozic, tez sie naczytalam ze tak bezpieczniej. I marze o powrocie na przedniw miejsce padazera (nie mam prawka, wiec pojezdzic moge tylko po parkingu

  • AnnaIzabela Autorytet
    Postów: 1445 1085

    Wysłany: 25 lutego 2019, 15:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No właśnie niby do 15 miesięcy jest obowiązek, ale znam osoby, które wożą przodem przy zmianie fotelika.

    To właśnie wyjmowanie jest super wygodne! :)
    Póki co nie żałuję, że wzięliśmy ten fotelik, ale jeszcze trzeba pojeździc i sprawdzić z czasem :)

    ZAneczka lubi tę wiadomość

    iv096iyenbdfaarq.png
  • AnnaIzabela Autorytet
    Postów: 1445 1085

    Wysłany: 27 lutego 2019, 08:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To się nazywa komedia Barei. Dziś mój ostatni dzień macierzyńskiego, a ja nie mam pojęcia co od jutra XD Niby wysłałam wnioski urlopowe, ale podobno moja firma nie istnieje, więc nie wiem co będzie :) a kontaktu z szefem czy księgową brak.. także tak..

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 lutego 2019, 08:44

    iv096iyenbdfaarq.png
  • erre Autorytet
    Postów: 1849 1252

    Wysłany: 27 lutego 2019, 09:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Może do jakiejś Inspekcji Pracy zgłosić?

    Z0rGp2.png
    8zs7p2.png
  • mała_ruda Autorytet
    Postów: 1103 788

    Wysłany: 27 lutego 2019, 13:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AnnaIzabela ja bym się nie patyczkowała. Tak jak pisze erre inspekcja pracy i sąd pracy. Nawet jeżeli zamknął firmę to musi Ci zapłacić za urlop.

    dqprqtkfhpxpsq33.png
    9f7jj44jziqsssss.png
  • AnnaIzabela Autorytet
    Postów: 1445 1085

    Wysłany: 27 lutego 2019, 15:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak, PiP i sąd mam w głowie jako ewentualność
    Zobaczę czy i co zrobi w ciągu najbliższych dni, a jak nic to poczekam na wypłatę. Jak nie będzie to zadziałam.

    Edit: żeby nie było za łatwo, to w CEIDG moja firma ma status "aktywny", więc formalnie istnieje..

    Aaa chwalę się! Zrobiłam mleko kokosowe sama i dziecku smaczy :) i hit na drugie śniadanie - jogurt z gruszką i wiórkami :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 lutego 2019, 16:06

    ZAneczka lubi tę wiadomość

    iv096iyenbdfaarq.png
  • ZAneczka Autorytet
    Postów: 636 456

    Wysłany: 28 lutego 2019, 08:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AnnaIzabela- pracodawcy mają rozne sposoby na mamy... niby zamkną firmę, a u mnie np jest ktis zatrudniony normalnie na moim stanowisku a nie na zastepstwo, wiec moj wychowawczy zostal przyjety z radoscia, bo i tak nie mam dokad wracac. Martwie sie co potem bedzie, ale coz, trzeba byc odwaznym i poszukac czegos lepszego :)
    A i ze swoja sytuacja zrob cis, bo to bezprawne jest, powinni Ci za te zalegle urlopy ekwiwalent wyplacic.

    Jeju u nas jes od kilku dni horror! Tego to jeszcze nie bylo!!! Mala nicnie pizwalamo zrobic... wyjscie do toalety samodzielnie graniczy z cudem, a nugdy ditychczas ze mna nie chodzila. Mycue garkow, czy robienie jedzenia jak juz sie idbywa to w rarach i w wuelkiej histerii, nie pomaga ze maż na rece ja bierze, wtedy wyryea sie i girzej wyje, jest jakas totalna mamoza!!! Mąż smutny, bo czuje sie przez core odrzucony,ja zmeczona i bezsilna, bo nic zrobic nie moge w spokoju. Cuagle ryk, ryk, ryk. Odkladanie od cyca porzucilismy, bo w tej sytuacjo to juz totalny pogrom by byl. Moja mama i ciocia twierdza ze to moja winabo ja nauczylam ze jestem w domu ciagle. Ale kolezanli syn, drugiej kol corka majątek tak samo, a chlopiec z mama i babciami duzo czasu spedza a dziewczynka ma nianie kilka razy w tyg, wiec watpie, ze to kwestia wychowania... jestesmy mega zmeczeni juz. Podejrzewam, ze to skok rozwojowy albo moze jakies chorobsko ja bierze... heh

    AnnaIzabela lubi tę wiadomość

  • erre Autorytet
    Postów: 1849 1252

    Wysłany: 28 lutego 2019, 08:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Łączę się w bólu, u nas od poniedziałku totalna mamoza :/ Co prawda poniedziałek/wtorek była wysoka gorączka, ale miałam nadzieję, że mu marudzenie przejdzie. Gdzie tam, jak na chwilę zejdę z oczu, to wrzaski, jakby się jakaś krzywda stała. Mąż może się pobawić tylko jak jestem obok, nawet siku nie mogę iść :/ Wcześniej też był płacz, gdy się usuwałam, ale wystarczyło zająć czymś małego i zapominał o mamusi. A teraz to jest miazga...

    Z0rGp2.png
    8zs7p2.png
  • AnnaIzabela Autorytet
    Postów: 1445 1085

    Wysłany: 28 lutego 2019, 09:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ZAneczka lubie pierwszą część.

    A jeżeli chodzi o mamoze to u nas też tak było jakiś czas temu. Dokładnie tak jak to opisujesz. Trwało jakiś tydzień, nigdy nie byłam macierzyństwem tak zmęczona jak wtedy XD ale minęło i od tej pory jedynie co to Młoda większy przytulak się zrobila, ale to akurat mi nie przeszkadza, bo wcześniej w ogóle nie chciała się przytulac..

    Mamy 10 zębów! Doszły dwie czwórki na górze. Dziaslo na dole w occie miejscu dalej sine, no i trójki na górze bielutkie.. Ostatnio kolejny raz trzeba było podać Apap, bo się budziła z płaczem. Niech wyjdą wszystkie i dadzą spokoj..

    iv096iyenbdfaarq.png
  • mała_ruda Autorytet
    Postów: 1103 788

    Wysłany: 28 lutego 2019, 12:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas też mamoza. Wczoraj ledwo do sklepu po południu wyszłam. Mąż też się denerwuje bo jak tylko wychodzę z pokoju to jest ryk. Wkurza go, że mały przy nim cały czas płacze. Do kibla nie mogę iść.

    Ospa przechodzi już dobrze. Noc 2 dni temu była straszna. Spalam 2-3h na raty. Strupy zaczęły się pojawiać i brak nowych krost. Pogoda super, a my w domu..

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 lutego 2019, 15:38

    dqprqtkfhpxpsq33.png
    9f7jj44jziqsssss.png
  • mała_ruda Autorytet
    Postów: 1103 788

    Wysłany: 28 lutego 2019, 12:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AnnaIzabela jak Ty Jagodzie w buzię zagladasz? U nas nie ma szans. A palca tam nie wsadze bo mi odgryzie.

    dqprqtkfhpxpsq33.png
    9f7jj44jziqsssss.png
  • ZAneczka Autorytet
    Postów: 636 456

    Wysłany: 28 lutego 2019, 13:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czylu jest to jakis skok rozwojowy. Oby u nas tez szybko minelo.
    A Jagoda juz tyle zebow ma- wow!

  • agigagi Ekspertka
    Postów: 245 185

    Wysłany: 28 lutego 2019, 15:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja tak samo sie na mnie uwziela od jakiegos czasu niemilosiernie. Wszedzie za mna lazi. Gdzie nie pojde to czworakuje normalbie krok w krok. Smiesznie to wyglada ale jest meczace, jak mnie dorwie to sie na mnie wspina i tak stoi uczepiona nogawki i czeka az ja wezme na rece. Jak ja zostawiam z kims to musza byc drzwi zamkniete od pokoju bo inaczej od razu wychodzi i za mna lezie. Czasem zostawiam ja gdzies i sie chowam w innym pokoju - zawsze mbie znajduje skubana.

    01.2010 - córeczka nr 1
    03.2018 - córeczka nr 2
‹‹ 583 584 585 586 587 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Metody leczenia endometriozy - techniki leczenia, skuteczność, koszty

Endometrioza jest w dalszym ciągu bardzo tajemniczą chorobą. Nic dziwnego, że zarówno diagnostyka, jak i leczenie nie należą do łatwych. Jakie metody stosuje się w zależności od postaci endometriozy? Na czym polegają? Czy są one skuteczne? Jakie czynniki zwiększają szanse na powodzenie leczenia operacyjnego? Czy leczenie endometriozy jest drogie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Nieregularny okres. Przyczyny i objawy nieregularnych cykli miesiączkowych.

Nieregularny okres nie zawsze musi świadczyć o zaburzeniach, czy problemach hormonalnych. Na pewnych etapach życia nieregularne cykle są okresem przejściowym. Kiedy jednak nieregularne cykle warto skonsultować z lekarzem? Jakie są najczęstsze przyczyny nieregularnych cykli miesiączkowych? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Kwasy Omega-3 - ważny składnik w diecie przyszłej mamy

Kwasy omega-3 są bardzo istotnym składnikiem w diecie, o którym warto pomyśleć już na etapie starań o dziecko. Idealnie, aby po konsultacji z lekarzem, suplementować kwasy już od pierwszych dni ciąży. Dlaczego są takie ważne? Jaką pełnią rolę? Jak wybrać odpowiedni suplement? 

CZYTAJ WIĘCEJ