X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Marcowe dzieci 2018
Odpowiedz

Marcowe dzieci 2018

Oceń ten wątek:
  • mała_ruda Autorytet
    Postów: 1103 788

    Wysłany: 1 sierpnia 2019, 09:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z tymi ziemniakami to siadam na ziemi, daje mu wiadro z ziemniakami. On mi podaje, a ja obrane wrzucam do zlewu bo jakbym miała miskę z wodą w jego zasięgu to już byłby koniec pomocy.

    dqprqtkfhpxpsq33.png
    9f7jj44jziqsssss.png
  • ZAneczka Autorytet
    Postów: 636 456

    Wysłany: 1 sierpnia 2019, 20:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dlatego musimy sobie odpuszczac i dac szanse naszym facetom, by nam dobrze partnerowali😁


    Ale świetnie, że Radzio taki pomocnik!😍 id dluzszego czasu angażuje core w rozne prace i widze, ze ja to interesuje, zamiatanie, wyrzucanie smieci, wycieranie szaf, zbieranie prania, prasowanie- daje jej zapasowe żelazko oczywiscie niepodlaczone i ubranko jakieś i po swojemu prasuje. Jakis zaped teraz ma do sprzatania, wiec korzystam😁 moge cos wieceej zrobic a i sie dziecko uczy przy okazji.

  • ZAneczka Autorytet
    Postów: 636 456

    Wysłany: 6 sierpnia 2019, 19:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Musze sie pochwalic, uszylam pierwsza w zyciu maskotke😁 wygląda jak zombiak, idealna maskotka do horroru, ale patrzac na to, ze jedyne co potrafie uszyc to guzik i zacerowac skarpety too jest postep😁

    mała_ruda, AnnaIzabela lubią tę wiadomość

  • AnnaIzabela Autorytet
    Postów: 1445 1085

    Wysłany: 10 sierpnia 2019, 09:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Juhuuu! Dziś zaczynamy wakacje!! Mam okres i nie ma pogody, czy może być piękniej) 🤣🤣😭

    iv096iyenbdfaarq.png
  • ZAneczka Autorytet
    Postów: 636 456

    Wysłany: 12 sierpnia 2019, 09:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AnnaIzabela, lepiej zeby poczatek byl kiepski a pozniej rozkrecilo sie w tym pozytywnym kierunku 😁

    Pogoda nie rozpieszcza, u nas raz az za gorąco, raz na dworze taki zaduch a deszcz pada... wczoraj na sloncu parzylo,a dzus od rana deszczowa zmuła.

    Pociesze Cie, ze nasze wolne musielismy z Mezem przesunac o tydzien wczesniej bo mial w pracy szkolenie i akurat mielismy troche deszczu na naszym weekendowym wyjezdzie nad morze, wtedy w maju. A ten tydzuen pozniej bylo słoneczne i gorąco😂😂😂

  • mała_ruda Autorytet
    Postów: 1103 788

    Wysłany: 14 sierpnia 2019, 07:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy wasze dziecię też mają teraz problem ze snem? Moje dziecie od 2 tyg budzi się po godzinie od położenia spać i buszuje przez 2h, budzi się w nocy kilka razy. Staje w łóżeczku i się drze.. jestem wykończona. Jak tylko słyszę, że zaczyna marudzić to krew mnie zalewa.. Kiedy to minie?

    dqprqtkfhpxpsq33.png
    9f7jj44jziqsssss.png
  • Izunia :) Koleżanka
    Postów: 46 41

    Wysłany: 14 sierpnia 2019, 20:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie wiem czy Cie to pocieszy ale moje dziecko zawsze budzi sie w nocy kilka razy. W najlepszym wypadku 2-3 razy a ostatnio nad ranem przez 2h wisi na cycku. Biorąc pod uwagę ze chodzę do pracy kładę sie spać ok. 23 a wstaje o 6 i w nocy mam kilka pobudek to po tym pół roku jestem wykonczona ale nie mam pojęcia jak to zmienić :(

  • mała_ruda Autorytet
    Postów: 1103 788

    Wysłany: 15 sierpnia 2019, 11:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    https://malinowaplaneta.pl/zaburzenia-snu-dziecka/ poczytaj sobie artykuły na tej stronie.

    dqprqtkfhpxpsq33.png
    9f7jj44jziqsssss.png
  • Izunia :) Koleżanka
    Postów: 46 41

    Wysłany: 15 sierpnia 2019, 20:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzieki za linka. Dużo czytałam na ten temat i jest kilka sprzecznych informacji. A poza tym łatwo sie pisze zeby nauczyć dziecko zasypiac samodzielnie u mnie tulenie glaskanie nic nie daje. Moja siostra ma dwójkę dzieci od poczatku przesypialy całe noce a jak były większe to jak były zmęczone to palcem pokazywały ze chcą iść do łóżeczka wkladala je i zasypialy i nikt ich tego nie uczył po prostu tak miały i myślę ze moje dziecko częściowo tez tak ma ze od poczatku nie moze przespać nocy.

  • ZAneczka Autorytet
    Postów: 636 456

    Wysłany: 16 sierpnia 2019, 19:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny na wymagające.pl tez jest troche info o śnie dziecka i zaburzeniach z nim związanych.
    Moja córa od 5 miesiąca zycia trafiala do nas do lozka od pierwszego nocnego karmienia. Nauczyla sie wtedy spac z nami. Dlugo uczylam ja ysypiania w lozeczku glaskanuem, śpiewem, opowiesciami i trzymabiem za rączkę. Czasem bujamy ja w hustawce, bo tylko tak mąż moze ją uspac. Byl piekny moment, pare tygodbi gdy bylo dla mnie idealnie, bo malabudzila sie w k cy ze 2-3 razy, zeby sue napuc, dac buziaka albo przytulic sue i spala cala nicke w łóżeczku. A jak zaczelo sie ząbkowanie to w nocy wiecej pobudek, wycue i w koncu ze zmeczenia zaxzelam ja znow brac do nas i tak sie luksusowo jej zrobilo ze do tej pory pare razy dopoki daje rade usypiam ja w lozeczku az w koncu zaspana i wykonczoba biore ja do nas.. meczy mnie to strasznie, bo i tak coraz gorzej mi sie spi przez to ze ciagle musze siku w nocy, ciezko z tym wieewlkim bebzolem wygodbie mi sue ulozyc a jak juz smacznie zasne to albo mężu chrapoli albo wlasnie corka sie budzi. Poki co cierpliwie wstaje ze 3-4 razy w nocy gdy juz nie mam sily to biore mala do nas, na razie nic z tym robic nie bede poza przetrwaniem😂

  • AnnaIzabela Autorytet
    Postów: 1445 1085

    Wysłany: 16 sierpnia 2019, 22:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas tfu tfu nie mogę narzekać na noce. Jagoda miała kilka epizodów nocnych pobudek i wariacji 2-3h ale to na palcach 1 ręki można policzyć. Teraz zasypia odkładana do łóżeczka i śpi praktycznie całą noc, rano jeżeli się przebudzi to trafia od razu do nas do łóżka, chyba że nie to niemalż jak jedzie do pracy to mi ją przynosi żebym nie musiała wstawać :)
    Pochwalę sieoja modelka, bo tak pięknie zapozowala, że aż nie mogę 🙈♥️

    Edit.

    Niestety obrócone 🤷🏻‍♀️

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 sierpnia 2019, 11:08

    ZAneczka lubi tę wiadomość

    iv096iyenbdfaarq.png
  • erre Autorytet
    Postów: 1849 1252

    Wysłany: 21 sierpnia 2019, 13:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas spanie generalnie kiepskie dość.
    Są noce, że prześpi całe bez mruknięcia. Ja się budzę o 5 i w panice lecę do pokoju młodego sprawdzić czy oddycha. Czasami się przebudzi na chwilę, wystarczy ukołysać i dalej śpi w swoim łóżeczku. A są takie noce, że muszę go wziąć do naszego łóżka, bo nie mam sił na usypianie. I to jest najgorsze, bo wtedy śpi, ale się wierci, rozpycha, wierzga nogami, masakra po prostu.
    W ciągu dnia jedna drzemka ok. 12. Podliczyłam ilość snu i wychodzi 9-12h/dobę, co jest zbyt mało w tym wieku. Ale w ciągu dnia młody nie jest markotny czy śpiący.

    Na początku lipca byliśmy na weselu, młody zniósł dzielnie (oprócz kościoła), dobrze się bawił na imprezie. Pojechaliśmy też nad morze, akurat było bardzo wietrznie i mokro, więc atrakcja niezbyt podpasowała. Natomiast teraz w weekend znowu byliśmy, piękna pogoda i młody się wybawił na maxa :)

    A w sobotę jedziemy do Karpacza na ponad tydzień. Będziemy chodzić po górach, mamy nosidło turystyczne. Boję się tego wyjazdu, bo nie wiem jak wyjdzie z jedzeniem. I samego dojazdu w góry się boję, bo to kilka godzin i kompletnie nie wiem czym młodego zabawiać...

    Do tego w sobotę rano testuję i mam trochę dylemat czy psuć sobie humor czy lepiej nie wiedzieć :D

    Jakie macie zabawki na 1,5 roku?

    Z0rGp2.png
    8zs7p2.png
  • mała_ruda Autorytet
    Postów: 1103 788

    Wysłany: 21 sierpnia 2019, 14:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas rządzą traktory! Ma też motor na 3 kółkach na akumulator to sobie jeździ po podwórku.
    Ja teraz testowalam i niepotrzebnie kasę na test wydalam.. samo się wyjaśniło. Jak się nie chce ciąży to bach.. Jak się chce to nici..

    Też chcemy wyskoczyć gdzieś na weekend ale najbardziej się obawiam o spanie.. tylko raz byliśmy na noc poza domem jak miał 9 miesięcy i to była tragedia.

    dqprqtkfhpxpsq33.png
    9f7jj44jziqsssss.png
  • ZAneczka Autorytet
    Postów: 636 456

    Wysłany: 23 sierpnia 2019, 07:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas hitem w dalszym ciagu sa ksiazeczki, lubi tez swoj jezdzik autko, oczywiscie banki mydlane, malowanie farbami. Ostatnio duzo babeczek wspolnie rpbimy, bo owoce w tej wersji najlepiej wchodzą, wiec bawi się w cukracg, mąkach i ciescie😂 wlasnie takiej typowej zabawki nie ma.. laleczki zaczynają ją interesowac, ale poza tym to typowej dla jej wieku zabawki nie ma.

  • AnnaIzabela Autorytet
    Postów: 1445 1085

    Wysłany: 23 sierpnia 2019, 09:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U Jagody też nie ma typowej zabawki hitu. Bardzo lubi nadal swoją kostkę z V-tech, szczeniaczek też codziennie jest używany. Ostatnio zaczęła interesować się książkami, uzuełniam dzięki temu zapasy 😁 lubi przesuwane, jakieś takie gdzie można coś zrobić. Bardzo sprawdzają nam się z Akademii Mądrego dziecka.
    Lubi też rysować kredkami, długopisami (na farby nie mam odwagi 🤣) lalki też coraz bardziej ją interesują

    iv096iyenbdfaarq.png
  • mała_ruda Autorytet
    Postów: 1103 788

    Wysłany: 26 sierpnia 2019, 10:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wczoraj wieczorem po tym jak moje dziecię setny raz wyrzuciolo smoczek z łóżeczka przy zasypianiu postanowiłam mu go nie oddać. Powiedziałam, że ptaszek mu zabrał. 25 min tlumaczenia i zasnął bez. Budzil się 2 razy. Raz na sekunde to potrzymalam za rękę, drugi raz płakał 5 min ale przypomnialam,że smoczek zabrał ptaszek. Rano jak tylko się obudził opowiedział tacie,że "nynia frrryyy.. nie ma" już dawno chciałam mu zabrać smoczek ale nie wiedziałam jak.

    dqprqtkfhpxpsq33.png
    9f7jj44jziqsssss.png
  • erre Autorytet
    Postów: 1849 1252

    Wysłany: 26 sierpnia 2019, 15:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No to brawo, że się udało tak wytłumaczyć 😊
    Ja miałam smoczek do 3 roku życia, wtedy wrzuciłam go do pieca i więcej o niego nie marudziłam 😂

    Z0rGp2.png
    8zs7p2.png
  • ZAneczka Autorytet
    Postów: 636 456

    Wysłany: 27 sierpnia 2019, 11:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Brawo dla Radzia :)

    U nas na szczescie smoczek byl uwielbiany krotko. A byl to czas, kiedy martwilam sie jak potem odstawie, a moje dziecko jakos potem powtornie wolalo sobie cyce wziac na smoczkowe funkcje.
    Ale dla drugiego bpbaska tez mam smoczki przygotowane, chociaz podobnie chce miec bezsmoczkowe ile sie da i bezbutelkowe dziecie.

  • AnnaIzabela Autorytet
    Postów: 1445 1085

    Wysłany: 27 sierpnia 2019, 22:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jagoda smoczka będzie cmokać chyba do 18 🤷🏻‍♀️🤣🤦🏻‍♀️ próbowałam dwa razy bez, ale to kompletnie nierealne u nas póki co, więc odpuszczam i czekam grzecznie :)

    Zaczęło się znowu podskakiwanie na dwóch nogach.. a ja ciągle patrzę na tą jej blizne na wardze i łykam serce z gardła 🙈

    Próbuje też powtarzać coraz to nowe słowa i tak jej śmiesznie i uroczo to wychodzi, że często mam łzy w oczach i ze wzruszenia i ze śmiechu jednocześnie ♥️😍

    ZAneczka lubi tę wiadomość

    iv096iyenbdfaarq.png
  • mała_ruda Autorytet
    Postów: 1103 788

    Wysłany: 27 sierpnia 2019, 22:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Trzecia noc bez smoczka! Genialnie. W dzień w domu mnie ma już od paru miesięcy. Zostaje jeszcze żłobek...Ale tam są inne zasady i on to rozróżnia. Bo tam umie sam zasnąć, a w domu musi mama być przy łóżeczku.

    AnnaIzabela, ZAneczka lubią tę wiadomość

    dqprqtkfhpxpsq33.png
    9f7jj44jziqsssss.png
‹‹ 605 606 607 608 609 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Kalendarz dni płodnych podczas starania o dziecko

Przeczytaj dlaczego coraz więcej lekarzy zaleca kobietom starającym się o dziecko prowadzenie aplikacji miesiączkoweji i obserwację własnego ciała. Kalendarz owulacji - czym jest, na czym to polega i dlaczego podczas starania o dziecko warto wiedzieć coś więcej o swoim cyklu niż czas jego trwania. 

CZYTAJ WIĘCEJ

7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz owulacji OvuFriend

Wydaje Ci się, że działanie kalendarza owulacji sprowadza się tylko do wyznaczania dni płodnych i terminu owulacji? Nic bardziej mylnego! Podczas prowadzenia obserwacji w kalendarzu OvuFriend możesz dowiedzieć się o rzeczach, które wspomogą Twoje starania o dziecko. Poznaj 7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz dni płodnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ

TOP 10 nowinek technologicznych w dziedzinie wspierania płodności, których nie możesz przegapić

Czy sztuczna inteligencja może wspierać płodność i zwiększać szanse na zajście w ciążę? Czy wirtualna rzeczywistość może być antidotum na problemy emocjonalne w trakcie przedłużających się starań o dziecko? Jak nowoczesne rozwiązania, aplikacje, gadżety mogą pomagać parom, które marzą o rodzicielstwie? Zebraliśmy dla Was 10 nowinek technologicznych, które mogą w znaczący sposób przybliżyć Was do spełnienia marzenia...

CZYTAJ WIĘCEJ