X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Marcowe dzieci 2018
Odpowiedz

Marcowe dzieci 2018

Oceń ten wątek:
  • agigagi Ekspertka
    Postów: 245 185

    Wysłany: 2 października 2019, 09:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zaneczka, gratulacje! Zdrowka i wszystkiego dobrego :)

    U nas problem z myciem zebow rozwiazal sie kiedy przestalismy ja brac na kolana do mycia i kupilismy jej stoleczek. Teraz sama wchodzi, myje raczki a ja jej w tym czasie szoruje zeby. Jest o niebo latwiej bo na kolanach wrzeszczala i nie dawala sobie nawet rak umyc nie wspominajac o zebach.

    Wczoraj pierwszy raz poszla do zlobka. Na 2h na poczatek. Troche glupio mi bylo bo wszystkie matki tam siedzialy z dziecmi w ramach jakiejs adaptacji a ja weszlam na 5min i papa. Nie chcialam zeby mala sie przyzwyczajala ze tam jestem i to byl strzal w 10. Jak ja odbieralam to pekalam z dumy. Opiekunki sie nia zachwycaly, powiedzialy ze jest cudowna, ze skradla ich serca i gratuluja takiej corki. Nie wiem, moze wszystkim tak mowia ale i tak :) kamien z serca mi spadl, inne dzieciaki plakaly, ona podobniez sie bawila, tanczyly, smiala sie i nawet cos zjadla! Dzisiaj maz ja zawiozl o 7:30. Dala raczke "cioci", zrobila papa i poszla z nia do sali. Odbieram ja o 12. Mam ogromna nadzieje ze znow bedzie ok. Stresuje sie bardzo, ale jestem pelna nadziei ze jej sie tam spodoba. Trzymajcie kciuki

    ZAneczka lubi tę wiadomość

    01.2010 - córeczka nr 1
    03.2018 - córeczka nr 2
  • AnnaIzabela Autorytet
    Postów: 1445 1085

    Wysłany: 2 października 2019, 09:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ZAneczka ogromne gratulacje!! Zdrówka dla was wszystkich ❤️ Amelka na pewno będzie wspaniałą siostrą! 🤗
    Pęknięciem się nie przejmuj, jak dobrze zszyte to nie będziesz nic odczuwać :)

    Szczoteczka to dla Maluchów 0-3 Seysso Baby Penguin. My próbowaliśmy różnie, w wannie, na stojąco, na siedząco, na leżąco. Dopiero przy tej szczoteczce jest ok :) tfu tfu oby zostało 🤞🏻

    Agi super, że Tosia tak pięknie zareagowała na żłobek i trzymam też kciuki za kolejne dni na pewno sobie poradzi dzielna dziewczynka!

    Z tą mowa wiem, że powinnam się nie denerwować, ale wiecie jak to jest.. że "zdań" to u nas króluje "nie ma" :)

    ZAneczka lubi tę wiadomość

    iv096iyenbdfaarq.png
  • agigagi Ekspertka
    Postów: 245 185

    Wysłany: 2 października 2019, 09:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja w ogole gada tylko mama i tata, wszystko inne to jezyk minionka. Dokladnie tak to brzmi. Napitala non stop jezykiem minionka. Za to baaardzo duzo rozumie. Wykonuje polecenia (o ile ma humor je wykonac). I gada jezykiem minionka.

    ZAneczka lubi tę wiadomość

    01.2010 - córeczka nr 1
    03.2018 - córeczka nr 2
  • mała_ruda Autorytet
    Postów: 1103 788

    Wysłany: 2 października 2019, 18:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szczoteczke elektryczną kupiłam 2 miesiące temu. Wyjada pastę, a później myje wszystko dookoła tylko nie zęby.

    zaneczka gratulacje!! Jak to jest znowu mieć takie maleństwo na rękach? Zazdroszczę!!

    Radek też dużo po swojemu mówi ale już próbuje coś się dogadać i nawet mu to wychodzi. Tzn ja to rozumiem, mąż nie bardzo ;)

    ZAneczka lubi tę wiadomość

    dqprqtkfhpxpsq33.png
    9f7jj44jziqsssss.png
  • AnnaIzabela Autorytet
    Postów: 1445 1085

    Wysłany: 3 października 2019, 09:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    agigagi wrote:
    Moja w ogole gada tylko mama i tata, wszystko inne to jezyk minionka. Dokladnie tak to brzmi. Napitala non stop jezykiem minionka. Za to baaardzo duzo rozumie. Wykonuje polecenia (o ile ma humor je wykonac). I gada jezykiem minionka.

    No to to to I u nas! Lepiej bym tego nie ujęła 😂😂
    I też wszystko rozumie i zrobi, ale jak chce żeby coś powtórzyła to jest "nie" i koniec

    ZAneczka lubi tę wiadomość

    iv096iyenbdfaarq.png
  • ZAneczka Autorytet
    Postów: 636 456

    Wysłany: 4 października 2019, 07:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A co będą powtarzać!😍 i robić sztuczki na zawolanie, nie i koniec, one same z siebiw i dla siebie się uczą.

    Powiem Wam, dziwne uczucie znowu taką maleńkość trzymać, przewijać, ubierać i karmić.:)
    A dzieci takie podobne do siebie,jakby ta mlodsza byla klonem starszej😍

    AnnaIzabela, mała_ruda lubią tę wiadomość

  • pola80 Przyjaciółka
    Postów: 118 31

    Wysłany: 5 października 2019, 12:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny pytanie. Co robicie z ubrankami już za małymi ale poplamionymi? U nas co jakiś czas są zbiórki niechcianych już ubrań, niektóre sklepy sieciowe też zbierają. Pytam bo na sprzedaż się to nie nadaje a nie chcę ich zmarnować bezsensownie tzn wyrzucić do śmieci. Do domu dziecka uważam że nie wypada dać poplamionych. Macie jakieś pomysły?

    eaobezd.png
    AMH 0,37 listopad 2016
  • erre Autorytet
    Postów: 1849 1252

    Wysłany: 9 października 2019, 12:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, Wy wszystkie już na amen odpieluchowałyście dzieci?
    My dopiero zaczynamy, czekałam na sygnały, młody zgłasza, że coś ma w pieluszce. No ale to po fakcie... I na nocnik usiądzie tylko w ubraniach, bo na golasa nocnik parzy.

    Z0rGp2.png
    8zs7p2.png
  • pola80 Przyjaciółka
    Postów: 118 31

    Wysłany: 9 października 2019, 14:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas ciągle pielucha. Muszę pokazać mu nocnik bo jak zrobi siusiu to też pokazuje na pieluszkę.

    eaobezd.png
    AMH 0,37 listopad 2016
  • AnnaIzabela Autorytet
    Postów: 1445 1085

    Wysłany: 10 października 2019, 09:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas nocnik służy do wchodzenia do i na niego 😂 kompletnie nie jest gotowa na odpieluchowanie, więc czekam. Jedyne co sygnalizuje to kupę jak już jej bardzo przeszkadza 🤷🏻‍♀️

    iv096iyenbdfaarq.png
  • ZAneczka Autorytet
    Postów: 636 456

    Wysłany: 10 października 2019, 09:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas wszystko dobrze szlo do momentu kiedy ktos mi podpowiedzial, zebym sie z tym nie spueszyla, bo przyjdzie drugie to nastąpi regres.
    Ogolnie córa informuje, ale tylko sporadycznie przed faktem. Jak pojechalam rodzic, tonikt nie sadzal jej na deske, wiec zdarzyla sie odzwyczaic od naszych rytualow.
    Teraz czuje sie jak w innym swoecie, z jednej str super szczęśliwa, ze mam juz moje dwie Królewny, z drugiej troche rozczarowana i rozżalona, ze wreszcie mial dluzszy czas rutyne i czaa dla siebie, a teraz to nie wiwm w co pchaxmc lapki nahpierw.

  • AnnaIzabela Autorytet
    Postów: 1445 1085

    Wysłany: 10 października 2019, 10:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ZAneczka chyba nawet nie chce sobie wyobrażać jaki masz teraz czas w domu.🤪 Jeżeli jedno dziecko wywraca świat do góry nogami to z dwójką i to Maluchów musisz być na jakimś rollercoasterze! 🤯 Podziwiam, ale nie zazdroszczę 😂🤗

    iv096iyenbdfaarq.png
  • ZAneczka Autorytet
    Postów: 636 456

    Wysłany: 14 października 2019, 08:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AnnaIzabela... przez chwilę mialam wrazenie, ze dam rade. Maz jezdzil zalatwiac w urzedach a ja jakos ogarnelam karmienie i drzemki dwojeczki a nawet troche garow pomylam😂
    Ale zmeczenie, hustawki nastrojow, baby blues... normalnie meczace to jest... czesto watpie w to, ze dam rade. Bardzo sie boje myslec, ze za pare dni maz wroci v do pracy a ja z tym wszystkim zostane taka nieporadna i sama. I w tym monencie zazdroszcze mpjej mamie, ktora miala nas troje malutkich, praktycznie rok po roku, ale mieszkala ze swoimi rodzixami i na babcie zawsze mogla liczyc. Zreszta moha babcia kobieta aniol, wszystkiimi wnukami sie zajmowala.

  • AnnaIzabela Autorytet
    Postów: 1445 1085

    Wysłany: 16 października 2019, 08:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Myślę, że drzemią w nas takie pokłady siły, o których nie mamy pojęcia! Na pewno będzie ciężko, zwłaszcza jak Młodsza będzie coraz starsza, ale kto jak nie Ty!? Wierzę, że dasz sobie radę! 💪🏻💪🏻🤞🏻🤞🏻

    Ja bardzo doceniam mieszkanie z moimi rodzicami, choć jest ciężko i w wielu rzeczach się z nimi nie zgadzam jeżeli chodzi o prowadzenie domu, to naprawdę mogę na mamę liczyć i pomaga mi bardzo przy Jagodzie. Mimo iż nie chce jej nagminnie wykorzystywać, bo jednak to ja jestem matką, ale zawsze mogę w spokoju pojechać czy na zakupy czy do lekarza i nie ciągać faceta z pracy 🙂

    W niedzielę byliśmy w Energylandii i Jagoda najwięcej z tego skorzystała 😂😂

    ZAneczka lubi tę wiadomość

    iv096iyenbdfaarq.png
  • AnnaIzabela Autorytet
    Postów: 1445 1085

    Wysłany: 16 października 2019, 08:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeszcze was chciałam zapytać o wymiary naszych Marcówcząt 🤔 Jagoda przy okazji szczepienia była mierzona i ważona i ma 85,5cm i 11kg. Wczoraj zauważyłam, że jest najwyższa na placu zabaw, wyższa nawet od starszych dzieci 🙈😱

    ZAneczka lubi tę wiadomość

    iv096iyenbdfaarq.png
  • mała_ruda Autorytet
    Postów: 1103 788

    Wysłany: 16 października 2019, 13:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My właśnie po wizycie u lekarza. Diagnoza - bostonka. Od wczoraj nic nie jadł bo cała buzia w aftach.. strasznie mi go szkoda. Cały czas płacze. A na to nie ma antybiotyku. Załamana..

    dqprqtkfhpxpsq33.png
    9f7jj44jziqsssss.png
  • AnnaIzabela Autorytet
    Postów: 1445 1085

    Wysłany: 16 października 2019, 14:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mała_ruda wrote:
    My właśnie po wizycie u lekarza. Diagnoza - bostonka. Od wczoraj nic nie jadł bo cała buzia w aftach.. strasznie mi go szkoda. Cały czas płacze. A na to nie ma antybiotyku. Załamana..

    😱😱😱 Biedny Radek! ☹️ Trzymam kciuki żeby szybko przeszło,dużo zdrowia dla was! 😘

    iv096iyenbdfaarq.png
  • ZAneczka Autorytet
    Postów: 636 456

    Wysłany: 16 października 2019, 15:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Biedny Radzio... pamiętam z pracy w zlobku, ze wtedy pierwszy raz z tą chorobą się spotkalam. Biedne dzieci. Jedyne co mozna to przeczekac az minie.

    O wooow to Jagodka duza dziewczynka, fajnie 😁. Ciekawe ile moja starsza wazy... czy doszla do 10 czy jeszcze nie. A nasza pediatra jakos nie przyklada sie do robienia pomiarow...

    Kurcze, dziewczyny, czy mialyscie do czynienia z zapaleniem piersi? Mnie dopadlo wczorajna noc zastoj mi sie zrobil, ale temp 39 mialam, rano bylo ok, mieksza piers spadek do 37,4, ale po poludniu znowu mi do 38,8 wzrosło... czytalam, ze do 24 godzin moze temperatura byc a hak jest dluzej to wymaga antybiotykow. Cos ktoras wie na ten temat?

  • mała_ruda Autorytet
    Postów: 1103 788

    Wysłany: 16 października 2019, 16:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam zastój. Bardzo ciepły prysznic i ładowanie piersi w stronę brodawki. Po takim prysznicu od razu postawić dziecko. Nosiłam też liście stłuczonej kapusty w staniku. Parę razy w ciągu dnia taki prysznic i karmienie i jakoś samo przeszło.

    Jestem załamana... Od wczoraj od 15 nic nie zjadł. Coś wypił ale bez szału. Teraz na chama położyłam spać bo też nie spał. Dam mu chwilę na drzemkę i może będzie chciał coś zjeść. Próbowałam dac już wszystko co miałam w domu. Jogurty, rosół, chrupki, kaszke. Nic! Boję się, że się odwodni.

    ZAneczka lubi tę wiadomość

    dqprqtkfhpxpsq33.png
    9f7jj44jziqsssss.png
  • AnnaIzabela Autorytet
    Postów: 1445 1085

    Wysłany: 19 października 2019, 08:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mala_Ruda i jak Radek? Mam nadzieję, że już dużo lepiej się czuje! 🤞🏻

    iv096iyenbdfaarq.png
‹‹ 607 608 609 610 611 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Choroby endometrium - jakie są najczęstsze?

Czym jest endometrium, a czym endometrioza? Jakie mogą być inne choroby endometrium i jak się objawiają? Jaka grubość endometrium jest optymalna podczas starań o dziecko? 

CZYTAJ WIĘCEJ

100% nauki, czyli badania i rozwój w OvuFriend!

OvuFriend to jedna z nielicznych aplikacji na rynku, których działanie opiera się na wieloletnich pracach badawczo-rozwojowych, a jej skuteczność została potwierdzona badaniami naukowymi. Od 10 lat najlepszej klasy naukowcy i lekarze pracują nad tym, aby OvuFriend z najwyższą wiarygodnością analizowało cykl miesiączkowy, wyznaczało dni płodne, owulację i miesiączkę. W rezultacie wielu badań naukowych system OvuFriend uczy się płodności każdej kobiety, jej indywidualnych cech, trendów i zależności w cyklu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza – zagadkowa choroba powodująca niepłodność

Jeżeli dokuczają Ci silne bóle brzucha przed oraz w trakcie miesiączki, odczuwasz ból przy współżyciu, nie możesz zajść w ciążę - objawy te mogą wskazywać na endometriozę, tajemniczą chorobę, która może powodować niepłodność. Ale nie mając powyższych objawów, mając regularne, niebolesne miesiączki może okazać się, że ta sama choroba powoduje u ciebie problemy z płodnością. Dlaczego?

CZYTAJ WIĘCEJ