Wielka Akcja - Wspieramy się w niepłodności!
Dziś dodająca otuchy historia Danuty i Adama

Zainspiruj się!
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne MARCOWE DZIECIACZKI 2019
Odpowiedz

MARCOWE DZIECIACZKI 2019

Oceń ten wątek:
  • Ulv15 Autorytet
    Postów: 469 480

    Wysłany: 28 kwietnia 2019, 14:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam dylemat... Mij maly nie chce spac beze mnie. Jest nieodkladalny od wczoraj szczegolnie! zasypia na mnie albo obok mniw a jak tylko sie odsuwam albo odkladam to zaczyna sie przeciagac i otwierac oczka i konic spania. Zastanawiam sie czy to minie? Aktualnie lezy na mnie od ponad fodziny i spi ale mam wrazenie ze czujnie bo rusza paluszkami... Mialysxie taku priblem moze? Noszenie w chuscie nue dziala, nienawidzi jej :/

    mhsvqps6gsnsidfx.png

    03/07/2018 - 12dpo - dwie różowe krechy :)
    15 marca - urodziny naszego skarba 💖
  • teverde Autorytet
    Postów: 642 818

    Wysłany: 28 kwietnia 2019, 14:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ulv, mój też jest nieodkładalny a chust nie cierpi bo uczę się ją wiązać i on nie ma do tego cierpliwości. Nie mam na to sposobu. Czasem się uda go odłożyć jak bardzo głęboko zaśnie. Tak z 1h na mnie i czasem wtedy się uda. Martwię się o jego kręgosłup jak wiecznie na mnie wisi. Ale położna powiedziała, że może mieć trochę zwiększone napięcie mięśniowe i takie dzieci nie lubią spać na płasko. Mam dać wałeczek z pieluchy pod nogi i zobaczyć..

    A ja wagi nie mam na szczęście 🤭 Ale brzuch dalej odstaje i cellulit pogrom! Ale ja chyba nienormalna jestem bo nie wyobrażam sobie iść na siłownię i zostawić Bruna. Nie wiem kiedy będę na to gotowa, ale na prawdę nie wyobrażam sobie być z dala od niego.. Choć na siłownię zawsze chodziłam 3x w tygodniu to nie wiem kiedy do tego dojrzeję. Może to dlatego, że to moje pierwsze dziecko? Jak Wy to odczuwacie? Jestem nie normalna? 🙈

    Ulv15 lubi tę wiadomość

  • kehlana_miyu Autorytet
    Postów: 2757 3712

    Wysłany: 28 kwietnia 2019, 17:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój synek też nieodkładalny. Jest bardzo spokojnym i mało wymagającym noworodkiem - o ile jest na rękach, kolanach lub na klacie u mamy lub taty 😂 Wszystkie próby odłożenia go do łóżeczka, bujaczka czy kołyski kończą się błyskawicznym i zdecydowanym protestem. Chustę na szczęście na razie lubi, więc ntp trochę ułatwia sprawę, ale podejrzewam, że jak mąż w przyszłym tygodniu wróci do pracy to za wiele w ciągu dnia nie będę w stanie zrobić.

    Mi zostało jeszcze 9 kg do wagi sprzed ciąży... Ale też mam wrażenie, że w piersiach przybyło mi ze 3kg, są ogromne!

    961l9vvj59du8plj.png
    961lk6nlda9uyhvb.png
    5tc [*] 04.2015
    10tc [*] 01.2015
  • Delvila Autorytet
    Postów: 276 293

    Wysłany: 28 kwietnia 2019, 18:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karuzele mam od siostry i Madzia interesuje się nią. Szczególnie podczas przewijania to zbawienie - w końcu nie drze się aż tak często.

    Madzia też w ciągu dnia jest nieodkladalna . Śpi na mnie albo nosi się u męża lub babci. W chuście też jest dobrze ale odkąd rozeszła mi się blizna (niech się to w końcu zagoi!!!) nie mogę nosić, a mój mąż za bardzo nie chce - trochę dla niego za krótka ta chusta, zresztą często go nie ma.

    Ale muszę się pochwalić :) kupiliśmy samochód! Renault Megane kombi a stara honda pojechała na wieczny odpoczynek.

    Makowe Szczęście, teverde, lkc, Kleopatra, kehlana_miyu, iNso87 lubią tę wiadomość

    Magdalena Wiktoria 07.03.2019r. :D

    Aniołek Marta [*] 06.01.2018 r.
  • Butterfly 83 Autorytet
    Postów: 1140 1329

    Wysłany: 28 kwietnia 2019, 18:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Inso , wesołych świąt dla Ciebie i całej rodziny 😘🐣🐣🐣

    iNso87 lubi tę wiadomość


    ug37krhmmqb9sb9u.png
    Norbi- 16.08.2003
    Aniołek(7tc)- luty 2016 *
    Lilianka(19tc)- 10.01.2018 *
  • Sana Autorytet
    Postów: 3149 2799

    Wysłany: 28 kwietnia 2019, 18:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Delvila super, niech się dobrze jeździ 🙂
    A jaką masz karuzelę?

    km5scwa10mzljyjj.png
    Julia <3 07.2015
  • Delvila Autorytet
    Postów: 276 293

    Wysłany: 28 kwietnia 2019, 19:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sama z firmy Tiny live - na pałąku są trzy maskotki: hipcio, żabka i ptaszek. Ta karuzela ma z 8 lat więc zapewne nie będzie jej już w sprzedaży.

    Magdalena Wiktoria 07.03.2019r. :D

    Aniołek Marta [*] 06.01.2018 r.
  • Makowe Szczęście Autorytet
    Postów: 1006 1643

    Wysłany: 28 kwietnia 2019, 19:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My mamy jedną nad przewijakiem (dostaliśmy od Koleżanki po jej dzieciach z Tiny live) uwielbia ją, w końcu zamiast płaczu jest śmiech na przewijaku. I na dzień zakładam nad łóżeczkiem taką supermarketowa, ma super melodyjke z Harrego Pottera Mała ją uwielbia. U nas zależy od dnia, rzadko mamy już kolki (żeby nie zapeszyć) czasem mamy dzień kiedy leży w łóżeczku I gada z zabawkami lub przygląda się książce bardzo długo a są, że tylko ręce. Jest grzeczna ale na rękach jakby ją łóżeczko parzyło. Coraz częściej się czymś interesuje. Jakoś wierzę w 4 trymestr ciąży. I ten czas intensywnej potrzeby Mamy.

    .
  • Macy Ekspertka
    Postów: 178 491

    Wysłany: 28 kwietnia 2019, 22:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Makowe, ja staram sie cwiczyc po trochu codziennie ale tez zapominam:(
    Sana, ja wlasnie kupilam dzis karuzele, Vtech z projektorem, sa kolysanki, melodie i odglosy natury-szumy. Malej sie od razu spodobala. Teraz wlasnie usnela przy niej a tak to zazwyczaj na rekach i dopiero do lozeczka.
    Bylismy na zakupach pierwszy raz z Laura. Po godzinie juz byl placz i tylko na rekach. Juz koniec weekendu:( fajnie jest jak maz jest w domu i pomaga.
    Czekam na chuste, prezent od siostry, zobaczymy jak sie sprawdzi.
    Taverde tez nie wyobrazam sobie na razie zostawic Laure, chociaz nie mam na mysli silowni tylko w ogole. A szkoda:) na razie przestalam jesc slodycze, dobrze ze maz dal sie namowic i tez sie ogranicza wiec razem latwiej:)

    s9cmnt1.png
  • Kleopatra Autorytet
    Postów: 4163 5429

    Wysłany: 29 kwietnia 2019, 08:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas wczoraj jakiś kryzys. Mała tak płakała że nie mogliśmy jej uspokoić. Taka niespokojna była. Nie wiem czy brzuszek tak ja bolał czy co. Noc była średnią i o 6 pobudka. Za to teraz ładnie śpi ;p Oby dziś było lepiej.
    My mamy stara karuzele z fp ale jeszcze jej nie montowalam.

    l22nzbmhc97dgg3u.png
    Wiktor 2010, Maksymilian 2013, Mikołaj 2017
  • LwieSerce Autorytet
    Postów: 817 1035

    Wysłany: 29 kwietnia 2019, 08:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sana ja kupiłam Tiny love leśna kraina. Zamontowaliśmy dopiero tydzień temu, Julek zainteresowany. Fajne są te biało czarne kręgi. Ma dwie melodie muzyki klasycznej + natura. Córka miała z fisher price rain forest i jednak tamta wydaje mi się lepsza - mniej mnie muzyka irytowała, mechanizm ciszej chodził i ogólnie była solidniejsza. Ale Julkowi ta pasuje, więc nie marudzę :P

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 kwietnia 2019, 08:35

    Listopad 2013 - Aniołek 7 tc; Październik 2014 - ziemski cud - córka; Marzec 2017 - Aniołek 10 tc
    niedoczynność, homocysteina 13,5, ANA1 1:320, mutacje: MTHFR 1298A-C homozygota, PAI-1 - heterozygota.

    dqpri09kzip4orgt.png

  • Ulv15 Autorytet
    Postów: 469 480

    Wysłany: 29 kwietnia 2019, 08:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tez musze jakas karuzele kupic skoro taakie zainteresowanie :) A powiedzcie czy uzywaciee lezaczkow? Swiezo upieczona babcia chciala zrobic prezent : https://patiimaks.pl/produkt/lezaczek-hoopla-chicco.html?variant_product=28096&gclsrc=aw.ds&gclid=Cj0KCQjwnpXmBRDUARIsAEo71tQ-z78f9C22hsSSNUyLoK8AXRuC3wwuakge8WPVW9eEOzb3_PGG9bAaAi8qEALw_wcB

    Ja jestem sceptycznie nastawiona do tych wszystkich lezaczkow bujaczkow ale nie wiem.... Moze to fajna sprawa i bedzie mozna go odlozyc tam chociaz na 20 min

    mhsvqps6gsnsidfx.png

    03/07/2018 - 12dpo - dwie różowe krechy :)
    15 marca - urodziny naszego skarba 💖
  • LwieSerce Autorytet
    Postów: 817 1035

    Wysłany: 29 kwietnia 2019, 09:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ulv15 fizjoterapeuci odradzają całkowicie leżaczki. Lepiej np. w kuchni rozłożyć na podłodze puzzle piankowe, matę i tam dziecko mieć na oku. Ja mam leżaczek zwykły z Fisher Price, ale używamy naprawdę sporadycznie i to na chwilkę.

    Do poczytania w temacie - http://mamafizjoterapeuta.pl/2017/11/23/bujaczek/

    Ulv15 lubi tę wiadomość

    Listopad 2013 - Aniołek 7 tc; Październik 2014 - ziemski cud - córka; Marzec 2017 - Aniołek 10 tc
    niedoczynność, homocysteina 13,5, ANA1 1:320, mutacje: MTHFR 1298A-C homozygota, PAI-1 - heterozygota.

    dqpri09kzip4orgt.png

  • patuniek86 Autorytet
    Postów: 3798 4712

    Wysłany: 29 kwietnia 2019, 09:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej :-)

    Rany, tak mało czasu mam teraz na forum, masakra :-( Ale chociaż dlatego, że mam z Polą tyle frajdy, że szkoda mi czasu :-)

    Coraz więcej kuma, gada po swojemu :-) Delicol i espumisan odstawione, oby się nie przydały ponownie :-) Wprawdzie nadal się pręży, ale gazy same odchodzą, kupa idzie. Więc masujemy się dużo I to działa :-)
    Jest już na tyle silna, że ladnienttzyna główkę położna na brzuszku, ale i tak się wkurza, jak za długo tak leży i traci siły 😂
    Karuzelą zaczęła się interesować, jak miała 3 tygodnie-z poziomu przewijaka ;-) Aktualnie bardzo lubi patrzeć i z przewijaka, i z łóżeczka :-) My mamy tiny love rośnij z muzyką, czy jakoś tak.

    Z lezaczka korzystam głównie wtedy, kiedy jestem w kuchni, a Pola nie zamierza zostać sama w pokoju I spać ;-) Mam baby bjorn, Młoda też z niego korzystała. I nie zamienilabym go na żaden inny samobujajacy, drzacy, grający itp. Młoda szybko ogarnęła, że wystarczy majtać nogami i leżaczek sam się buja ;-) Koordynację sobie szybko ogarnęła :-) Pola może też ogarnie :-)

    Mamy też matę edukacyjną :-) Lubi tam chwilę poleżeć, ale niezbyt długo ;-)
    Najlepiej zawsze na rękach ;-)

    Nocy nie przesypia, budzi się ze 2 razy. Najlepiej oczywiście śpi się na mnie ;-)

    W weekend miała chyba skok rozwojowy, bo nagle zaczęła jeść co półtorej-2 godziny, w nocy to samo. Wcześniej było co 3.

    Jeśli chodzi o wagę, to nie wiem, po co ją kupowałam 😂 Po co mi wiedza, że zostały mk kilogramy? ;-) W końcu co weekend robię lody, w tygodniu żrę słodycze-nie mam szans na schudnięcie... A bez slodyczy nie potrafię funkcjonować. Mąż kocha całościowo ;-)
    Tylko teściowa w święta stwierdziła, "A Tobie to jeszcze brzuch został!" 😂 6 tygodni po porodzie, niesamowite... Aktualnie 7 tygodni i brzuch nadal jest ;-)

    Zaraz pobudka na jedzenie i lecę na zakupy :-) Dzisiaj 2 rocznica ślubu :-)

    iNso87, Ulv15 lubią tę wiadomość

    Pola Róża
    09.03.2019, godz. 09:10, 3410g i 52 cm
    bl9ck6nlgozf0gj2.png
  • kehlana_miyu Autorytet
    Postów: 2757 3712

    Wysłany: 29 kwietnia 2019, 09:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co do wagi, to ja wychodzę z założenia, że przybierałam przez 9 miesięcy, więc w miesiąc wszystkiego nie zrzucę ;) Widzę, że brzuch z dnia na dzień mniejszy, ja coraz lepiej się czuję po cc, więc nastawiam się na dłuższe porządne spacery w maju (chodzę na spacery już teraz, ale nie są to imponujące trasy, bardziej takie kręcenie się po parku), do tego latem zawsze mam ochotę na lżejsze jedzenie, więc liczę, że do jesieni powinno być nieźle. Mąż i tak kocha całokształt, a komentuje tylko zupełnie nowy rozmiar biustu 😂

    961l9vvj59du8plj.png
    961lk6nlda9uyhvb.png
    5tc [*] 04.2015
    10tc [*] 01.2015
  • kehlana_miyu Autorytet
    Postów: 2757 3712

    Wysłany: 29 kwietnia 2019, 09:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co do lezaczkow, używałam przy synku i teraz też planuję. Wiadomo, że leżenie w nim przez pół dnia byłoby szkodliwe, ale u mnie był bezcenny gdy chciałam wziąć w spokoju prysznic albo zjeść ;) Na macie spędzał mnóstwo czasu, więc wyrzutów sumienia nie mam.

    961l9vvj59du8plj.png
    961lk6nlda9uyhvb.png
    5tc [*] 04.2015
    10tc [*] 01.2015
  • patuniek86 Autorytet
    Postów: 3798 4712

    Wysłany: 29 kwietnia 2019, 10:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kehlana, dokładnie! Wszystko z umiarem :-)

    Ja W sumie też się nastawiam na spacery (W piątek łaziłam 3,5 godziny, z przerwą na karmienie w parku), ale było wtedy 30 stopni ;-)
    No i świeże warzywa i owoce :-) Ja już się rzuciłam na zielone szparagi <3 Niech już zacznie się na nie sezon :-) Jak n razie raz w tygodniu musi mi wystarczyć ;-)

    Pola Róża
    09.03.2019, godz. 09:10, 3410g i 52 cm
    bl9ck6nlgozf0gj2.png
  • patkaaxx90 Autorytet
    Postów: 834 668

    Wysłany: 29 kwietnia 2019, 10:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej mnie bardzo mało bo codzienne obowiązki i dwójka dzieci zajmują mi sporo czasu do tego z mężem robimy altankę raczej ha jako pomocnik i powiem Wam ze nie myślałam ze to taka droga inwestycja już 8 tys. Wydaliśmy no ale zrobimy to raz a porządnie hehe

    Miłosz
    bl9cpiqvy4ezsagr.png
    Honoratka
    gyxw8u695zbv7tdy.png
  • iNso87 Autorytet
    Postów: 8867 5309

    Wysłany: 29 kwietnia 2019, 11:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Butterfly 83 wrote:
    Inso , wesołych świąt dla Ciebie i całej rodziny 😘🐣🐣🐣
    Dziekuje Butterfly! ;d

    Moze na dniach nadrobie. ;d

    Butterfly 83 lubi tę wiadomość

    P62Wp2.png
    5oRIp1.pngXMJMp2.png
  • Kleopatra Autorytet
    Postów: 4163 5429

    Wysłany: 29 kwietnia 2019, 11:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cieszę się dziewczyny że u Was coraz lepiej :) ja mam bujaczek po pierwszym synu jeszcze z fp i użyłam z 3 razy jak musiałam się zająć obiadem. Ja nie mam gdzie w kuchni rozłożyć maty, zresztą podobnie jak dziewczyny uważam że wszystko z umiarem a czasem bujaczek może naprawdę pomóc :)
    Dzisiaj pierwszy dzień dzieci w szkole a mąż w domu bo chory więc spróbuję się zdrzemnąć :)

    l22nzbmhc97dgg3u.png
    Wiktor 2010, Maksymilian 2013, Mikołaj 2017
‹‹ 1047 1048 1049 1050 1051 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Przyczyny niepowodzenia in vitro - jakie?

Procedura in vitro to niekiedy jedyna szansa dla par bezskutecznie starających się o dziecko i walczących z niepłodnością. Choć skuteczność metody jest wysoka, niestety nie zawsze kończy się sukcesem... Jakie są najczęstsze przyczyny niepowodzeń przy IVF?

CZYTAJ WIĘCEJ

7 sposobów jak przetrwać przesilenie wiosenne i jak szybko zajść w ciążę!

Przesilenie wiosenne dla wielu kobiet jest trudnym okresem przejściowym, kiedy mogą pojawiać się problemy ze snem, nadmiernym zmęczeniem, brakiem energii, czy obniżoną koncentracją. Wszystko to może mieć wpływ na gospodarkę hormonalną i kobiecą płodność. Jak w tym czasie przygotować się do ciąży? Jakie są skuteczne sposoby na poprawę płodności? Jak szybko zajść w ciążę, wprowadzając proste nawyki do codziennego stylu życia?

CZYTAJ WIĘCEJ

"Nie mogę zajść w drugą ciążę" - czym jest niepłodność wtórna?

Gdy wspomnienia z porodu zaczną blednąć, a pierworodny synek lub córeczka wyrosną z etapu pieluch i kaszek, pojawienie się myśli o dalszym powiększeniu rodziny najprawdopodobniej będzie tylko kwestią czasu. Niestety, nie każdej kobiecie udaje się zajść w ciążę po raz drugi. Dlaczego tak się dzieje? Czym jest niepłodność wtórna i jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ