X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne MARCOWE DZIECIACZKI 2019
Odpowiedz

MARCOWE DZIECIACZKI 2019

Oceń ten wątek:
  • Makowe Szczęście Autorytet
    Postów: 1006 1643

    Wysłany: 5 listopada 2018, 16:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co do ubranek, to kupiłam najwięcej gładkich białych. Trochę kremowych, szarych i pudrowego różu ale też różowych, różowych :)

    Mam pytanie co do ruchów. W sobotę Mała kopała jak szalona, a wczoraj i dziś mega spokojnie. Czasem kopnie. A Wy czujecie regularnie ruchy?

    .
  • Sana Autorytet
    Postów: 3149 2799

    Wysłany: 5 listopada 2018, 16:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Makowe_Szczęście ja mam tak samo jak Ty. Dzisiaj np Mała kopie co jakiś czas, ale z rana i popołudnia ją czułam wyraźnie. A są dni że umie cały dzień się "nie odzywać" ;) mój gin mówi że na tym etapie to całkowicie normalne. Z resztą z córką też tak miałam :) z każdym tygodniem ruchy będą coraz bardziej regularne.

    Katia śliczne ubranka :)

    Makowe Szczęście lubi tę wiadomość

    km5scwa10mzljyjj.png
    Julia <3 07.2015
  • Katia89 Autorytet
    Postów: 626 1082

    Wysłany: 5 listopada 2018, 16:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Makowe Szczęście, ja mam tak samo. Są dni kiedy czuje małą kilka razy dziennie, są takie dni kiedy odezwie się może raz ale również zdarza się, jednak już coraz rzadziej że cały dzień jest cisza ale to na prawdę już sporadycznie :)

    Makowe Szczęście lubi tę wiadomość

    age.png
  • patuniek86 Autorytet
    Postów: 3798 4712

    Wysłany: 5 listopada 2018, 17:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja coraz częściej i więcej czuję maleństwo :-) I są to porządne kopniaki, ie jakieś tam delikatne muskanie :-D
    Wczoraj mój mąż też się wreszcie załapał na kopniaka :-D
    Dzisiaj ogólnie czuję bardzo dużo ruchów, ale dużo dzisiaj leżę i odpoczywam, więc maleństwo nie jest usypiane przez mój ruch :-) Kiedy chodzę, pracuję itp, ruchy odczuwam bardzo sporadycznie :-)

    Pola Róża
    09.03.2019, godz. 09:10, 3410g i 52 cm
    bl9ck6nlgozf0gj2.png
  • Parsleyek Autorytet
    Postów: 1630 1347

    Wysłany: 5 listopada 2018, 17:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co do ruchów... Mija nam 20 tydzień ciąży. Ruchów nie odczuwam. Żadnych. Czy któraś z Was również w ogóle jeszcze ich nie czuje? Niby gin mówił, że jeszcze czas... ale niestety coraz bardziej mnie to niepokoi :/

    29 lat. Moja historia [blog]: waiting4.pl
    l22nkrhmpu973w26.png
    "Im bardziej w życiu ma się pod górkę, tym piękniejsze będą później widoki"
  • Kleopatra Autorytet
    Postów: 4163 5429

    Wysłany: 5 listopada 2018, 17:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Parsleyek ja jestem w 22 i ruchy czuję może od tygodnia. Mam Łożysko na przedniej ściance.
    Super zdjęcia dziewczyny :) Fajnie że się ruch zrobił po weekendzie :)

    Parsleyek lubi tę wiadomość

    l22nzbmhc97dgg3u.png
    Wiktor 2010, Maksymilian 2013, Mikołaj 2017
  • Katia89 Autorytet
    Postów: 626 1082

    Wysłany: 5 listopada 2018, 17:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Parsleyek wrote:
    Co do ruchów... Mija nam 20 tydzień ciąży. Ruchów nie odczuwam. Żadnych. Czy któraś z Was również w ogóle jeszcze ich nie czuje? Niby gin mówił, że jeszcze czas... ale niestety coraz bardziej mnie to niepokoi :/

    Czy lekarz powiedział Ci na której ścianie znajduje się łożysko? Jeśli na przedniej to moze być przyczyną a ruchy poczujesz nieco później :) ja mam łożysko na tylnej ścianie i czuję ruchy od ok 2 tygodni

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 listopada 2018, 17:30

    Parsleyek lubi tę wiadomość

    age.png
  • Makowe Szczęście Autorytet
    Postów: 1006 1643

    Wysłany: 5 listopada 2018, 17:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki Sana, Katia89, patuniek86 bo oczywiście zaczęłam się zastanawiać czy to normalne :) uff kamień z serca :)

    Sana lubi tę wiadomość

    .
  • Parsleyek Autorytet
    Postów: 1630 1347

    Wysłany: 5 listopada 2018, 17:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kleopatra, Katia89 dzięki za odpowiedzi.

    Ja właśnie nie wiem gdzie znajduje się łożysko, ginekolog nie mówił, a ja z tego wszystkiego i wrażeń na wizycie zapomniałam w ogóle zapytać. W następny wtorek mam połówkowe, więc jeśli do tego czasu nic nie ruszy to na pewno już o to zapytam...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 listopada 2018, 17:36

    29 lat. Moja historia [blog]: waiting4.pl
    l22nkrhmpu973w26.png
    "Im bardziej w życiu ma się pod górkę, tym piękniejsze będą później widoki"
  • patuniek86 Autorytet
    Postów: 3798 4712

    Wysłany: 5 listopada 2018, 18:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Parsleyek wrote:
    Kleopatra, Katia89 dzięki za odpowiedzi.

    Ja właśnie nie wiem gdzie znajduje się łożysko, ginekolog nie mówił, a ja z tego wszystkiego i wrażeń na wizycie zapomniałam w ogóle zapytać. W następny wtorek mam połówkowe, więc jeśli do tego czasu nic nie ruszy to na pewno już o to zapytam...

    Na połówkowych zawsze jest informacja o położeniu łożyska i ryzyku przodowania :-) Więc nie ma bata, będziesz wiedzieć :-)

    Ja na usg robionym nie w 12 tc, tylko w sierpniu przy okazji infekcji, miałam zapis "kosmówka na przedniej ścianie". I stąd moje założenie, że łożysko mam na właśnie na przedniej ścianie ;-) Ale biorąc pod uwagę, że ruchy zaczęłam czuć w 16 tc oraz mało sympatyczną lekarkę wykonująca usg, mam poważne wątpliwości, czy faktycznie łożysko jest na przedniej ścianie ;-)


    Ciekawostka, oczywista, ale fascynująca ;-) Pod koniec ciąży jajników szukamy pod żebrami :-D Siostra, która rodziła bliźniaki mi o tym przypomniała ;-) Miała usg jakoś pod koniec ciazy i lekarka trzymała głowicę usg bardzo wysoko na brzuchu ;-) I mówi do siostry "A to jajnik" :-D Siostra stwierdziła, że nie czuje się jakoś komfortowo z tą wiedzą ;-)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 listopada 2018, 18:09

    Parsleyek, Butterfly 83, teverde, Marza89 lubią tę wiadomość

    Pola Róża
    09.03.2019, godz. 09:10, 3410g i 52 cm
    bl9ck6nlgozf0gj2.png
  • iNso87 Autorytet
    Postów: 8867 5309

    Wysłany: 5 listopada 2018, 18:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    patuniek86 wrote:
    Na tym forum poznaję coraz to nowe określenia :-D
    Szperek, grzebek-bo domyślam się, że to to samo? :-)
    W sumie faktycznie, w tych miejscach się szpera i grzebie :-D
    Hehehe tak. Czesciej mowie na szmaty:p ale na forum ladniej sie odnioslam i raz na 10 mowie grzebek:pp

    Butterfly 83, patuniek86 lubią tę wiadomość

    P62Wp2.png
    5oRIp1.pngXMJMp2.png
  • 83xxx Autorytet
    Postów: 666 605

    Wysłany: 5 listopada 2018, 19:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Parsleyek wrote:
    Co do ruchów... Mija nam 20 tydzień ciąży. Ruchów nie odczuwam. Żadnych. Czy któraś z Was również w ogóle jeszcze ich nie czuje? Niby gin mówił, że jeszcze czas... ale niestety coraz bardziej mnie to niepokoi :/

    Ja również nie czuję jeszcze ruchów. Niby wieczorem słyszę jakieś bulgotki ale jako takie ruchy nie. Nie czuję ich fizycznie. A Ty masz bulgotki?
    Podobno to, kiedy kobieta rozpozna pierwsze ruchy dziecka zależy od tego czy jest pierwiastką, czy wieloródką.

    Dzisiaj zrobiłam sobie kąpiel. Nalałam wody do wanny i położyłam się w wannie na boku zanużając też jedno ucho :D i nasłuchiwałam. A, że woda super niesienie dzwięki to słyszałam wyraźnie przelewało się coś w brzuchu, pluskanie :) Wydaje mi się, że to maleństwo :D

    Parsleyek, Ksiazka1 lubią tę wiadomość

    n5bjdmw.png
    sbo114n.png
  • Alisssa Ekspertka
    Postów: 151 223

    Wysłany: 5 listopada 2018, 19:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, pozdrawiam wszystkie Marcowe mamy ;) wpadlam sie pochwalic ;) dzis mialam polowkowe, wszystko w jak najlepszym porzadku, przychodze z kolejna dziewczynka ;).Jestesmy mega szczesliwi!

    Parsleyek, Katia89, Pikcia, patuniek86, 83xxx, Ksiazka1, Makowe Szczęście, Izziee, lkc, Butterfly 83, Kleopatra, Ankakaranka87, teverde, iNso87, Sana, kehlana_miyu, Anet85 lubią tę wiadomość

    l22ne6ydwpsordge.png
  • Mada_85 Przyjaciółka
    Postów: 87 41

    Wysłany: 5 listopada 2018, 19:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    83xxx wrote:
    Ja również nie czuję jeszcze ruchów. Niby wieczorem słyszę jakieś bulgotki ale jako takie ruchy nie. Nie czuję ich fizycznie. A Ty masz bulgotki?
    Podobno to, kiedy kobieta rozpozna pierwsze ruchy dziecka zależy od tego czy jest pierwiastką, czy wieloródką.

    Dzisiaj zrobiłam sobie kąpiel. Nalałam wody do wanny i położyłam się w wannie na boku zanużając też jedno ucho :D i nasłuchiwałam. A, że woda super niesienie dzwięki to słyszałam wyraźnie przelewało się coś w brzuchu, pluskanie :) Wydaje mi się, że to maleństwo :D

    Tak, zgadza się. W pierwszej ciąży czułam ruchy dopiero w 19 tygodniu, teraz już około 16-stego tygodnia. No i Twoja budowa też jest ważna - szczupłe matki czują ruchy wcześniej.

    Robert - 20.04.2012
    Filip - 27.08.2013
    Michałek - Aniołek 10.07.2015 [*] (31tc)
    Aniołek 26.07.2017 [*] (10tc)
    Szymonek - Aniołek 05.12.2018 [*] (26tc)
  • Parsleyek Autorytet
    Postów: 1630 1347

    Wysłany: 5 listopada 2018, 19:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    83xxx wrote:
    Ja również nie czuję jeszcze ruchów. Niby wieczorem słyszę jakieś bulgotki ale jako takie ruchy nie. Nie czuję ich fizycznie. A Ty masz bulgotki?
    Podobno to, kiedy kobieta rozpozna pierwsze ruchy dziecka zależy od tego czy jest pierwiastką, czy wieloródką.

    Dzisiaj zrobiłam sobie kąpiel. Nalałam wody do wanny i położyłam się w wannie na boku zanużając też jedno ucho :D i nasłuchiwałam. A, że woda super niesienie dzwięki to słyszałam wyraźnie przelewało się coś w brzuchu, pluskanie :) Wydaje mi się, że to maleństwo :D

    No właśnie mi się wydaje, że nie czuję nic... Może czasem coś mi się w brzuchu bulgota, ale ja sądzę że to moje jelita :P Nie czuję nic niezwykłego, a na pewno żadnych motylków ;) do tej pory to nawet nie wiedziałam gdzie mam się czegoś doszukiwać, ginekologa się pytałam gdzie mogę szukać małej ;)

    W moim przypadku to teraz albo aby do wyraźniejszych ruchów czy bulgotek bądź też do wizyty - byleby tylko być spokojną że tam w środku wszystko ok ;)

    29 lat. Moja historia [blog]: waiting4.pl
    l22nkrhmpu973w26.png
    "Im bardziej w życiu ma się pod górkę, tym piękniejsze będą później widoki"
  • Parsleyek Autorytet
    Postów: 1630 1347

    Wysłany: 5 listopada 2018, 19:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mada_85 wrote:
    Tak, zgadza się. W pierwszej ciąży czułam ruchy dopiero w 19 tygodniu, teraz już około 16-stego tygodnia. No i Twoja budowa też jest ważna - szczupłe matki czują ruchy wcześniej.

    No to moja pierwsza ciąża, ale znowu jestem bardzo szczupła (mam niedowagę). Nic - trzeba czekać - i jakoś być cierpliwym! :)

    29 lat. Moja historia [blog]: waiting4.pl
    l22nkrhmpu973w26.png
    "Im bardziej w życiu ma się pod górkę, tym piękniejsze będą później widoki"
  • Alisssa Ekspertka
    Postów: 151 223

    Wysłany: 5 listopada 2018, 19:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co do ruchow u mnie w pierwszej ciazy 16,5 w tej 16,2 czyli podobnie

    l22ne6ydwpsordge.png
  • Makowe Szczęście Autorytet
    Postów: 1006 1643

    Wysłany: 5 listopada 2018, 21:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie zaczęłam czuć pierwsze bulgotki w 18 tc, takie które już wiedziałam nie są sprawką moich jelit.

    Teraz się położyłam i Mała zrobiła sobie gimnastykę, a ja siedzę prze szczęśliwa, że mogłam ją poczuć :) Boże ależ ja nie mogę się Jej doczekać!

    Mąż dziś czuje, że łamie go w kościach. Zaparzyłam mu lipy (dostałam w prezencie od mojej Cioci, sama ususzyła u siebie na wsi - jest dla mnie cenna jak złoto. Niesamowity prezent) i leki, bo powiedział, że nie może śmierdzieć czosnkiem. Mam nadzieję, że mu szybko przejdzie, nie chcę żeby mnie coś znów złapało :(

    Zaczynam myśleć o gwiazdkowych prezentach :)

    .
  • lkc Autorytet
    Postów: 1576 2260

    Wysłany: 5 listopada 2018, 21:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zalegle zdjecia:
    011755767a8081adgen.jpg
    aa75bb1673579708gen.jpg

    Kosmitka akrobatka:
    eb182500af58b497gen.jpg
    a87e8d56e0a6c3c1gen.jpg
    Koniec spamu :)


    patuniek86, Butterfly 83, Kleopatra, Pikcia, Makowe Szczęście, Katia89, Alisssa, bbeczka91, Parsleyek, teverde, iNso87, Mada_85, Ksiazka1, Sana, Marza89 lubią tę wiadomość

    Aleksandra Joanna 17.11.2014
    Joanna Małgorzata 12.03.2019
  • Kleopatra Autorytet
    Postów: 4163 5429

    Wysłany: 5 listopada 2018, 21:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Parsleyek to moja 4 ciąża i w żadnej nie czułam bulgotek czy skrzydeł motyla :) poprostu ok 20 tyg już takie wyrazniejsze ruchy.
    Alisssa gratuluję :)

    Alisssa, Parsleyek lubią tę wiadomość

    l22nzbmhc97dgg3u.png
    Wiktor 2010, Maksymilian 2013, Mikołaj 2017
‹‹ 413 414 415 416 417 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Mierzenie temperatury podczas starań o dziecko - kiedy owulacja i dni płodne?

Temperatura ciała jest reakcją naszego organizmu na to co się w nim dzieje. Prawie wszyscy wiedzą, że temperatura ciała informuje nas, o tym, że nasz organizm walczy z infekcją. Niewiele osób zaś wie, że temperatura ciała może również dawać zaskakująco dokładne informacje na temat płodności kobiety! Wystarczą zaledwie 3 minuty dziennie, a nie wydając ani grosza dowiesz się więcej niż możesz przypuszczać. Sprawdź, po co mierzyć temperaturę podczas starania o ciążę. Dowiedz się, jak prawidłowo mierzyć temperaturę i w jaki sposób OvuFriend Ci w tym pomoże! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niechęć do seksu - czy to możliwe? Co zrobić, by staranie się o maluszka znów było przyjemnością?

Znasz ten stan, kiedy od miesięcy lub lat staracie się o wymarzonego potomka? Wasze życie biegnie tak naprawdę od pierwszego dnia cyklu do owulacji, od owulacji do testu ciążowego, od wizyty w laboratorium do wizyty u lekarza - często kolejnego z kolei? Czas biegnie nieubłaganie, a starania nie przynoszą skutku. Mimo chęci coraz częściej pojawia się blokada i niechęć do współżycia. Skąd się to bierze i jak temu zaradzić? Co zrobić, by seks cieszył jak dawniej?

CZYTAJ WIĘCEJ

11 najczęstszych pytań o IUI, czyli inseminacja w pigułce

Czym jest inseminacja? Kiedy warto skorzystać z tej metody? Dla kogo jest szczególnie polecana? Jaki jest koszt inseminacji? Jakie są szanse na zajście w ciążę po zabiegu inseminacji? Odpowiedzi na 11 najczęstszych pytań o inseminację. 

CZYTAJ WIĘCEJ