X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne MARCOWE DZIECIACZKI 2019
Odpowiedz

MARCOWE DZIECIACZKI 2019

Oceń ten wątek:
  • bbeczka91 Autorytet
    Postów: 853 1376

    Wysłany: 6 listopada 2018, 14:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    patuniek86 wrote:
    Dzień dobry :-)

    Udało mi się wczoraj złapać wizytę na dzisiaj u super-hiper alergolog dla córki. I nareszcie czuję, że było warto :-)
    Młoda kaszle. Tylko po położeniu się spać. I po wysiłku fizycznym.
    Po testach z krwi w kwietniu wyszła alergia na koty. I koniec badań. Córka ma alergię na koty, a cowieczorny kaszel od jesieni do późnej wiosny to dlatego, że ma kontakt z kotami! I h.j, że kontaktu z kotami nie ma, a kiedy faktycznie ma-zupełnie nic się nie dzieje. Kiedy biega na dworze i zaczyna kasłać-to też koty.
    Tak stwierdziła alergolog, pediatra i pulmonolog. A tymczasem od ponad miesiąca moje dziecko nie może zasnąć w nocy bez problemu, bo kaszle. Z reguły do godziny, ale ostatnio i 2 się męczyła...
    Kurcze, pulmonolog też? U mojego taty tak zaczyanly się objawy astmy. Zaczelo się od alergii, potem przez kilka lat męczył go kaszel, a teraz jest pod opieką pulmonologa, bo niestety przez nieleczenie astmy pojawiły się zmiany plucne.

    syy2e6yd7ct4c97p.png
    https://www.maluchy.pl/li-73121.png
    Aniołek 11.05.2015 8tc, Aniołek 26.10.2015 4tc, Aniołek 24.08.2017 5tc Aniołek 8.12.2017 9tc
  • Szi Ekspertka
    Postów: 143 56

    Wysłany: 6 listopada 2018, 14:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny. Jak byście mogły proszę o to żebyście się wypowiedzialy jak to u was było , z góry dziękuję https://bellybestfriend.pl/forum/w-ciazy-ogolne/plec-dzieciatka-a-mdlosci-wymioty,16868.html

  • bbeczka91 Autorytet
    Postów: 853 1376

    Wysłany: 6 listopada 2018, 14:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wczoraj byłam na połówkowych. Maluszki zdrowe, Misiek waży 450g, Milenka 430g, wagowo odpowiadają idealnie wiekowi ciąży(Misiek od początku był jeden dzień starszy ;) ) Leżą poprzecznie, Milenka u góry(w okolicach żołądka) przez co jej ruchy już widać wyraźniej niz Michałka, bo on w okolicach oponki i pępka, więc zasłania go warstwą tłuszczyku ;)

    patuniek86, Pikcia, Ksiazka1, Parsleyek, iNso87, Makowe Szczęście, Salsefia, teverde, Butterfly 83, Katia89, Izziee, lkc, Mada_85, Marza89, kehlana_miyu, Reniferra, Ankakaranka87, Kleopatra, Sana, Anet85 lubią tę wiadomość

    syy2e6yd7ct4c97p.png
    https://www.maluchy.pl/li-73121.png
    Aniołek 11.05.2015 8tc, Aniołek 26.10.2015 4tc, Aniołek 24.08.2017 5tc Aniołek 8.12.2017 9tc
  • patuniek86 Autorytet
    Postów: 3798 4712

    Wysłany: 6 listopada 2018, 14:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    bbeczka91 wrote:
    Kurcze, pulmonolog też? U mojego taty tak zaczyanly się objawy astmy. Zaczelo się od alergii, potem przez kilka lat męczył go kaszel, a teraz jest pod opieką pulmonologa, bo niestety przez nieleczenie astmy pojawiły się zmiany plucne.

    Pulmonolog "po znajomości", bo w medicover nie ma dziecięcego, a na NFZ nie mam skierowania. Teściowa lekarz poprosiła koleżankę o zbadanie Młodej. No i tak się uparła, że to alergia. Przysięgam, że ręce mi wtedy opadły. Teściowej zresztą też ;-) Stwierdziła, że z koleżanką kłócić się nie będzie, ale co Ci wszyscy lekarze się uparli na te koty? Tym bardziej, że ponad 2 lata temu przez kilka miesięcy mieliśmy tymczasowo 2 koty w domu. I nic! Nawet teraz, jak poglaszcze kota nic się nie dzieje.

    Więc ja wiem, że to się mozeprzerodzic w pełnoobjawową astmę. Tylko dlaczego lekarze tego nie widzą?

    Pola Róża
    09.03.2019, godz. 09:10, 3410g i 52 cm
    bl9ck6nlgozf0gj2.png
  • iNso87 Autorytet
    Postów: 8867 5309

    Wysłany: 6 listopada 2018, 15:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny a gdzie reszta wizytujacych z wczoraj i dzis???

    Bbeczka super wiadomosci :)))

    bbeczka91, lkc lubią tę wiadomość

    P62Wp2.png
    5oRIp1.pngXMJMp2.png
  • Salsefia Autorytet
    Postów: 357 543

    Wysłany: 6 listopada 2018, 15:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    bbeczka91 wrote:
    Wczoraj byłam na połówkowych. Maluszki zdrowe, Misiek waży 450g, Milenka 430g, wagowo odpowiadają idealnie wiekowi ciąży(Misiek od początku był jeden dzień starszy ;) ) Leżą poprzecznie, Milenka u góry(w okolicach żołądka) przez co jej ruchy już widać wyraźniej niz Michałka, bo on w okolicach oponki i pępka, więc zasłania go warstwą tłuszczyku ;)
    Super, że dobrze się macie :-)
    A u nas odwrotnie, Klara na dole a Bruno wygodnie na gorze, też poprzecznie leży. Mała bardzo nie zmienia swojego położenia od samego poczatku ;-) i też o dzień młodsza wychodzi.

    bbeczka91, Katia89, iNso87 lubią tę wiadomość

    7mdlydr.png

    <3 Bruno <3 Klara

    Brak antykoncepcji 11/2015
    Żylaki powrózka nasiennego,
    06/2018 IMSI
    3/07/2018 transfer 2 blastek
    31/07/2018 dwa <3 <3
  • mayka Autorytet
    Postów: 335 504

    Wysłany: 6 listopada 2018, 15:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hejka ja zaliczyłam dzis poranek na grzybach i mam 1 podgrzybki i 1 ja nie no śmiechu warte :D
    Poza tym wciągnął mnie serial 13 powodów...
    Aaaa i dzis 24 tydzień ciąży :)

    Butterfly 83, patuniek86, Katia89, Izziee, lkc, Malutka_27, kehlana_miyu, iNso87, Sana lubią tę wiadomość

    Olaf 08.07.2011
    Leon 31.08.2015
    Tola 02.02.2017
    ...I Nasza niespodzianka Lidia 06.03.2019
  • Makowe Szczęście Autorytet
    Postów: 1006 1643

    Wysłany: 6 listopada 2018, 15:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ikc też miałam robione kanałowe leczenie bez rtg podobnie jak patuniek86. Na wiosnę po porodzie mam przyjść i zrobi zdjęcie żeby sprawdzić czy wszystko ok. Bolało przeokropnie, a teraz nic :) na szczęście.

    Jejku ale pyszny rosołek zrobiłam :)

    Prasowałam dziś 3 godziny, to chyba mój życiowy rekord :) uprasowałam, wszystkie otulacze, prześcieradełka, ręczniczki, i tetry. W następnym tygodniu jak odbiorę pudło od Teściów popiorę rzeczy i poprasuję ubranka :)

    Butterfly 83, lkc, kehlana_miyu lubią tę wiadomość

    .
  • mimoza Autorytet
    Postów: 498 411

    Wysłany: 6 listopada 2018, 15:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Heya :D
    Gratuluję udanych wizyt. Ja mam niedosyt po mojej :/ wszystko dobrze, ale nadal nie wiadomo kto tam mieszka...

    wnidrl68oe42jn4s.png

    1usawn1575ou2tgw.png
  • bbeczka91 Autorytet
    Postów: 853 1376

    Wysłany: 6 listopada 2018, 15:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    patuniek86 wrote:
    Pulmonolog "po znajomości", bo w medicover nie ma dziecięcego, a na NFZ nie mam skierowania. Teściowa lekarz poprosiła koleżankę o zbadanie Młodej. No i tak się uparła, że to alergia. Przysięgam, że ręce mi wtedy opadły. Teściowej zresztą też ;-) Stwierdziła, że z koleżanką kłócić się nie będzie, ale co Ci wszyscy lekarze się uparli na te koty? Tym bardziej, że ponad 2 lata temu przez kilka miesięcy mieliśmy tymczasowo 2 koty w domu. I nic! Nawet teraz, jak poglaszcze kota nic się nie dzieje.

    Więc ja wiem, że to się mozeprzerodzic w pełnoobjawową astmę. Tylko dlaczego lekarze tego nie widzą?
    Hahaha, może ma jakąś maskotkę z kotem, albo podusie w koty, a ta alergia to tylko na wizerunek kota ;) Tak serio to współczuję walki z lekarzami. Swoją drogą alergie ciężko diagnozować, trzeba mieć mega szczęście żeby ktoś dobrze trafil.

    syy2e6yd7ct4c97p.png
    https://www.maluchy.pl/li-73121.png
    Aniołek 11.05.2015 8tc, Aniołek 26.10.2015 4tc, Aniołek 24.08.2017 5tc Aniołek 8.12.2017 9tc
  • mimoza Autorytet
    Postów: 498 411

    Wysłany: 6 listopada 2018, 15:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam pytańko nie związane z dzieckiem.
    Czy któraś mieszka, albo zna kogoś kto mieszka w domu szkieletowym/kanadyjskim?

    wnidrl68oe42jn4s.png

    1usawn1575ou2tgw.png
  • Izziee Autorytet
    Postów: 446 757

    Wysłany: 6 listopada 2018, 16:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mimoza wrote:
    Mam pytańko nie związane z dzieckiem.
    Czy któraś mieszka, albo zna kogoś kto mieszka w domu szkieletowym/kanadyjskim?

    Ja mieszkałam, mój rodzinny dom jest drewniany bo chyba o to chodzi?

    Laura <3
    bl9c9vvjaarzexo8.png
  • lkc Autorytet
    Postów: 1576 2260

    Wysłany: 6 listopada 2018, 16:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    patuniek86 wrote:
    Ikc, a dlaczego wykluczasz kanałowe bez RTG?

    Miałam we wrześniu, bo z bólu bym nie wyrobiła. No i kanałowe. 4 korzenie do opracowania. Przy obecnym sprzęcie lekarz jest w stanie opracować kanały bez RTG. Mam założony opatrunek do marca, po porodzie mam się zgłosić. Wtedy zrobią RTG, żeby sprawdzić, czy wszystko ok i zamkną mi zęba :-)
    Jak któraś z Warszawy, to na priv mogę polecić jedną klinikę. Nie zdarli kasy, ale bardzo profesjonalnie się mną zajęli :-)
    Wykluczam bo mam trzy zeby leczone jeden obok drugiego czyli 7,6 i 5
    5 mi juz rozgrzebala nie bolalo tydzien, poszlam znow i zrobila mi 7 tzn zaczela, a bol mam ox tygodnia taki ze miejsca znalezc nie mogę. Pojechałam do normalnej kliniki a nie jakiejs pipki pp studiach co robi na oko. Ona nawet nie ma możliwości zrobienia rtg albo innych badan. Nawet nie ma endometru.. tak więc
    . Postanowiłam ze zaufam im, nie tylko rtg maja dostępny ale tez inne cuda : lulaclinic.pl/technologia

    Mam na serio dość leczenia na oko.. :/ jakby chociaz przestalo bolec po tamtym to bym byla zadowolona, a tak..

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 listopada 2018, 16:50

    Aleksandra Joanna 17.11.2014
    Joanna Małgorzata 12.03.2019
  • Mada_85 Przyjaciółka
    Postów: 87 41

    Wysłany: 6 listopada 2018, 17:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mimoza wrote:
    Mam pytańko nie związane z dzieckiem.
    Czy któraś mieszka, albo zna kogoś kto mieszka w domu szkieletowym/kanadyjskim?

    Mój brat jeszcze nie mieszka, ale buduje taki dom :)

    Robert - 20.04.2012
    Filip - 27.08.2013
    Michałek - Aniołek 10.07.2015 [*] (31tc)
    Aniołek 26.07.2017 [*] (10tc)
    Szymonek - Aniołek 05.12.2018 [*] (26tc)
  • Smile Autorytet
    Postów: 941 1036

    Wysłany: 6 listopada 2018, 17:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mimoza wrote:
    Heya :D
    Gratuluję udanych wizyt. Ja mam niedosyt po mojej :/ wszystko dobrze, ale nadal nie wiadomo kto tam mieszka...

    mimoza, takie to małe uparte i się zasłania czy kiepski sprzęt?już w sumie powinni podać płeć lokatora:)

    2nn3rjjg8n6fiit0.png
  • Smile Autorytet
    Postów: 941 1036

    Wysłany: 6 listopada 2018, 17:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, kiedy planujecie wszystko prać, prasować i układać?

    Makowe Szczęście, Ty już zaczęłaś?

    2nn3rjjg8n6fiit0.png
  • Salsefia Autorytet
    Postów: 357 543

    Wysłany: 6 listopada 2018, 18:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja już bym zaczęła ale póki co nie mam gdzie chować rzeczy ;-) mam nadzieję, że zacznę z po zamkiem stycznia

    7mdlydr.png

    <3 Bruno <3 Klara

    Brak antykoncepcji 11/2015
    Żylaki powrózka nasiennego,
    06/2018 IMSI
    3/07/2018 transfer 2 blastek
    31/07/2018 dwa <3 <3
  • Izziee Autorytet
    Postów: 446 757

    Wysłany: 6 listopada 2018, 18:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja zacznę prać jak będę miała pokoik urządzony żeby od razu pochować w docelowe miejsce, taże myślę że to będzie styczeń.

    Makowe Szczęście lubi tę wiadomość

    Laura <3
    bl9c9vvjaarzexo8.png
  • Katia89 Autorytet
    Postów: 627 1082

    Wysłany: 6 listopada 2018, 18:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja narazie chomikuje rzeczy, pokój jeszcze niegotowy, w sumie nie zaczęty jeszcze :p więc jak wszytko w nim będzie to dopiero wtedy będę prac i prasowac podobnie jak Izzie i Salsefia.
    A Ty Smile kiedy planujesz pranie i prasowanie? :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 listopada 2018, 18:21

    age.png
  • enka90 Autorytet
    Postów: 613 405

    Wysłany: 6 listopada 2018, 18:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Parsleyek wrote:
    Co do ruchów... Mija nam 20 tydzień ciąży. Ruchów nie odczuwam. Żadnych. Czy któraś z Was również w ogóle jeszcze ich nie czuje? Niby gin mówił, że jeszcze czas... ale niestety coraz bardziej mnie to niepokoi :/

    Ja też zupełnie nic jeszcze nie czuję. Musimy uzbroić się w cierpliwość :) Mnie tak strasznie korci by skręcić już łóżeczko ale to dużo za wcześnie Z praniem też się chyba wstrzymam do przyszłego roku żeby wszystko było świeże.

    l22npx9iqktnebij.png
    Hashimoto, Letrox
‹‹ 415 416 417 418 419 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Wysoki testosteron u kobiet - przyczyny, objawy, leczenie

Jakie mogą być przyczyny podwyższonego testosteronu w kobiecym organizmie? Jakie są najczęstsze objawy wysokiego testosteronu u kobiet? Jak wygląda diagnoza i leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - jak zrobić to bezpiecznie?

Wiele kobiet uważa, że odstawienie tabletek antykoncepcyjnych, plastrów, czy innych środków hormonalnych to bardzo prosta sprawa - wystarczy przestać zażywać. Tymczasem warto znać kilka zasad, które sprawią, że odstawienie antykoncepcji będzie bezpieczne, łagodne dla organizmu i pozwoli jak najbardziej zminimalizować ryzyko wystąpienia skutków ubocznych. 

CZYTAJ WIĘCEJ

O tym jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko - relacja ze spotkania Ovu dzieci!

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałaś się co sprawia, że kobiety, matki są tak silne i wytrzymałe, to musisz to przeczytać! My znamy już odpowiedź – nasza moc leży w relacjach jakie potrafimy tworzyć z innymi kobietami. Wsparcie jakie sobie dajemy i energię do działania jaką sobie nawzajem przekazujemy jest wartością o której należy mówić głośno! Dowodem na to jest ta relacja z wyjątkowego zdarzenia – zlotu użytkowniczek OvuFriend i BellyBestFriend, wspaniałych kobiet, cudownych Mam! Przeczytaj, jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko  

CZYTAJ WIĘCEJ