X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Marcowe Mamusie 2015
Odpowiedz

Marcowe Mamusie 2015

Oceń ten wątek:
  • Krokodylica Autorytet
    Postów: 11653 9784

    Wysłany: 23 września 2015, 10:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    calines spokojnie, dzieciaczek nadrobi :)

    A moja nie jest dobrym materiałem do porównania bo ma jakiś motorek w dupce i pełza już od bardzo dawna a nawet zaczęła już od jakiegoś tygodnia raczkować i próbuje siadać, wczoraj siadła pierwszy raz sama z leżenia.

    calines lubi tę wiadomość

  • Krokodylica Autorytet
    Postów: 11653 9784

    Wysłany: 23 września 2015, 11:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pocahontas ja Cię rozumiem, dlatego ja teściowej o żadną pomoc nie proszę.
    Raz jak Zuzia była malutka to poprosiłam i potem się nasłuchałam jak to ONA WSZYSTKO NAJLEPIEJ i jak to ONA POTRAFI SIĘ WSPANIALE ZAJĄĆ ZUZIĄ.
    Od tamtej pory o pomoc jej nie proszę, jakoś staram się ogarnąć. Jak mam się nasłuchać to wolę nie.

    Calines
    U nas nadal gondola, na spacerówkę czekam aż zacznie sama siedzieć, ale nie wiem czy Zuzia tyle poczeka. ;)

    Dzięki za link do ćwiczeń, wieczorem pozaglądam co tam jest :)

  • Krokodylica Autorytet
    Postów: 11653 9784

    Wysłany: 23 września 2015, 11:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fajne te ćwiczenia :)

    Ale mój oszołom sama je wszystkie wykonuje. :)
    I to siadanie na boku cały czas właśnie robiła uparcie a wczoraj pierwszy raz z tego na boku usiadła całkiem.

    calines lubi tę wiadomość

  • annika Ekspertka
    Postów: 137 68

    Wysłany: 23 września 2015, 13:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    calines, ja tez woze Emilke w gondoli, choc juz ledwo sie miesci. Plan jest taki, ze zaczne wozic w spacerowce, jak zacznie sama siedziec. Chyba masz racje, za szybko chcialam, zeby jadla z butli, tu potrzebna jest cierpliwosc (ale dostalam zapalenia piersi, musialam antybiotyk wziac i nie chcialam karmic jej mlekiem z antybiotykiem - niby mozna karmic biorac go, ale to jednak zawsze antybiotyk). Przyjdzie tez czas na butle.

    To prawda, ja tez czasami po calym dniu z dzieckiem nie mam sily na nic, a co dopiero z dwojka?

    Krokodylica, rzeczywiscie, Twoja Zuzia chyba jedna z mlodszych tutaj, a umiejetnosciami chce nadrobic:) Zdolniacha.

    A ja w sobote robie Chrzciny Emilii. Przez to moje zapalenie piersi jeszcze jest troche rzeczy do dogrania, mam nadzieje, ze wszystko podopinamy. A Wy juz po chrzcinach? Jak duze robilyscie?

    Aaaaa i dzis obchodzimy pol roczku! Wam tez ten czas ak szybko zlecial?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 września 2015, 14:22

    calines, Krokodylica, gosiaczek31, Emrica lubią tę wiadomość

    zud36vgcvfr4tqma.png
    ex2b2n0akzay8udr.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 września 2015, 19:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sto lat , sto lat dla Emilki :) niech zdrowo rośnie i sprawi ,że każdy dzień będzie pełen radości :)

    moja Tośka jutro kończy pół roczku :) a ja dzień porodu pamiętam jakby był wczoraj

    annika,
    ja chrzciny mam 3-go października i robię małe - tylko rodzice i rodzeństwo (razem 15 osób), musimy zamówić jeszcze tort i właściwie wszystko juz załatwione

    annika lubi tę wiadomość

  • Krokodylica Autorytet
    Postów: 11653 9784

    Wysłany: 23 września 2015, 21:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja już daaawnooo po chrzcinach.
    My robiliśmy duże, bo u mnie w rodzinie taki zwyczaj.

    Tak, mi ten czas też tak szybko zleciał.

    Wszystkiego najlepszego dla pół-roczniaczków naszych. :)

    I powodzenia na chrzcinach.

    calines, annika lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 września 2015, 10:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wszystkiego najlepszego polroczniaki:-)
    Annika ja chrzcilam miesiac temu. Raczej nie duze bo tylko najblizsza rodzina. W sumie 23 osoby plus 3 dzieci takich 2-3 lata.
    Nie stresuj sie wszystko pojdzie gladko:-)

    Calines tak Iza siadla sama jak miala cos okolo 5 mies i 3 tyg. Siadla z pozycji do raczkowania-z siadu bocznego. Byla jakos w wieku Zuzi krokodylkowej:-) a raczkuje drugi tydzien dopiero.

    annika, calines, Krokodylica lubią tę wiadomość

  • annika Ekspertka
    Postów: 137 68

    Wysłany: 24 września 2015, 15:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wszystkiego najlepszego dla Tosi, niech sie zdrowo chowa!

    My robimy chrzciny na 20 osob, czyli najblizsza rodzina. Jeszcze dogrywamy wszystko, mam nadieje, ze o niczym nie zapomnimy. Tylko sukienke mam dla Malej z krotkim rekawem a do tego plaszczyk, a patrzylam ma byc tylko 18 stopni, chyba jakies body lub sweterek wloze jej pod to.

    Gosiaczek31, Twoja tez szybko zaczela siadac. Moja jescze nie siada, ale pewnie wszystko w swoim czasie przyjdzie.

    calines lubi tę wiadomość

    zud36vgcvfr4tqma.png
    ex2b2n0akzay8udr.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 września 2015, 16:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zaloz body z dlugim pod to i bedzie ok.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 września 2015, 09:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    annika,
    ja mam dla Tośki też sukienkę z krótkim rękawkiem. Założyłam jej body (tak jak poleciła gosiaczek) i niestety nie mogłam dopiąć sukienki. Dodatkowo kupilam sweterek ala bolerko. Oprócz tego zabiorę ze sobą sweterek. U nas ma być 18 stopni a chrzest o godzinie 17 więc będzie już chłodno.
    Dla malej mam wszystko zorganizowane. Gorzej ze mną :( nie wiem jak mam się uczesać, jaką włożyć sukienkę - typowe babskie dylematy :)
    fryzjer odpada bo nie mam z kim zostawić małej - mój szanowny małżonek boi się z nią sam zostać " bo co zrobię jak zacznie płakać"
    dziewczyny, miałyście tradycyjne fryzurki na chrzcinach czy jakieś wyszukane ? a może polecicie coś - mam półdługie włosy


    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 września 2015, 11:59

  • bedzia90 Koleżanka
    Postów: 59 6

    Wysłany: 25 września 2015, 20:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    calines maz sie boi zostac z mala? to jeszcze z nia nie byl ani na chwile sam? Ja mialam zwykla biala sukienke z zlotymi dodatkami i biale niskie szpilki ,wlosy mam dlugie wiec je tylko wyprostowalam i tyle;)

    calines lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 września 2015, 21:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tez nie mialam specjalnej fryzury. Mam poldlugie wlosy i tylko wysuszylam je na okraglej szczotce. Ale u nas chrzciny w niedziele wiec nawet nie bylo opcji czesania przez fryzjera bo zaklady pozamykane:-) a od soboty by mi sie nie utrzymaly.
    Sukienke mialam prosta bezowa plis czarne szpilki

    calines lubi tę wiadomość

  • bedzia90 Koleżanka
    Postów: 59 6

    Wysłany: 26 września 2015, 00:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej dziewczyny jak podajacie gluten? ta kaszke manna to jak podac ?ten proszek wsypac do posolku czy jak? czy to ma byc ugotowane bo kazdy inaczej mowi

  • MłodaDama Autorytet
    Postów: 1740 1397

    Wysłany: 26 września 2015, 06:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam taka zolta kaszke bobovity owocowa i dodaje pol lyzeczki surowej kaszki do mleka mieszam i podaje po chwili :) nic synkowi nie jest wiec kontynuuje .

    calines lubi tę wiadomość

    3i49tv73dij0ph5n.png

    f2wl2n0aq925hkns.png

    om/tickers/bdhz0tsdh6vmhr9d.png[/img][
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 września 2015, 11:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, dziękuję za cenne rady. Uczeszę się sama. Chociaż moje włosy po ciąży wyglądają tragicznie - są bardzo suche i zaczęły się kręcić. A sukienkę jeszcze zdążę kupić. W te sprzed ciąży nie wchodzę :( odkopałam moje wszystkie szpilki i o zgrozo wszystkie za małe :( albo mi stopa urosła albo mam tak "rozlazłą" przez chodzenie w trampkach

    bedzia, jak Tosia miała miesiąc zaczęła nam się ksztusić aż zrobiła się sina . Wtedy włożyłem jej palec do buzi i zwymiotowała. Mąż to widział i od tego czasu boi się być z nią sam.
    Gluten wprowadziłam dając jej rosołek Gerbera. Ten słoiczek zawiera już kaszkę. Teraz zacznę dodawać kaszkę do mleka.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 września 2015, 19:33

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 września 2015, 17:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    annika, jak znajdziesz czas to napisz proszę jak chrzciny. Emilka była grzeczna ?

  • Natalia Kapała Koleżanka
    Postów: 31 5

    Wysłany: 26 września 2015, 20:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szanowne Panie :-)
    piszę pracę dyplomową na temat późnego macierzyństwa.
    Bardzo proszę o wypełnienie ankiety Panie, które urodziły dziecko w 35. roku życia i później.
    Niestety na przeprowadzenie badań mam czas już tylko do dzisiejszych (bardzo)późnych godzin nocnych.... :-(
    Pomoc wszystkich Pań będzie niezwykle cenna, ponieważ trudność sprawia mi znalezienie niezbędnej grupy badawczej, aby móc przeprowadzić badanie.

    Bardzo proszę o pomoc, poświęcenie kilku chwil na wypełnienie ankiety i wzięcie udziału w badaniach.

    Tutaj nie można chyba załączać plików. Dlatego wszystkie Panie chętne wziąć udział w badaniach proszę o taka informację tutaj lub na adres [email protected]. Prześlę wówczas ankietę
    Ankieta zawiera krótkie pytania a, b, c.

    Dziękuję i pozdrawiam ciepło! Natalia:-)

  • Emrica Autorytet
    Postów: 943 597

    Wysłany: 27 września 2015, 20:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    bedzia90 wrote:
    hej dziewczyny jak podajacie gluten? ta kaszke manna to jak podac ?ten proszek wsypac do posolku czy jak? czy to ma byc ugotowane bo kazdy inaczej mowi

    Ja mam kaszę mannę z nestle, i robię ja na wodzie, mieszam i gotowe, najpierw podawałam po łyżeczce, potem dwie teraz już dużo więcej.

    iv09gu1rhahn9m8p.png
    nzjdgzu3g71ob4w1.png
  • bedzia90 Koleżanka
    Postów: 59 6

    Wysłany: 27 września 2015, 22:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    moja mala ciagle wyta jezyk albo ma ciagle na zewnatrz czy to normlane o pol rocznego dziecka czy nie ? bo nei wiem czy sie martwic .Moja kolezanka tak miala ze swoim dzieckim i musiala chodzic do logopedy i nie wiem czy to ma jakies powiazanie z tym samym

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 września 2015, 15:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja tez ostatnio wtystawia jezyk

‹‹ 1911 1912 1913 1914 1915 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Koronawirus a problemy z płodnością - o emocjach w obliczu pandemii

Pandemia koronawirusa szczególnie mocno uderza w pary starające się o dziecko lub zmagające się z niepłodnością. Jak radzić sobie z emocjami w tym trudnym czasie? Na czym skupić swoją energię i uwagę? Jak obecny czas może przysłużyć się płodności? Czy z obecnej sytuacji można wyciągnąć dobrą lekcję? O tym wszystkim opowiada doświadczona psycholog, każdego dnia wspierająca pary w drodze do rodzicielstwa - Justyna Kuczmierowska. 

CZYTAJ WIĘCEJ

12 najnowszych rekomendacji dla kobiet cierpiących na endometriozę - łagodzenie bólu i wspieranie płodności poprzez dietę

Endometrioza jest jedną z tych chorób, do której należy podchodzić holistycznie. Jednym ze sposobów, który może pomóc w walce z chorobą i przede wszystkim z łagodzeniem objawów choroby jest odpowiednia dieta. Poznaj 12 najważniejszych zasad zdrowego odżywiania dla kobiet, które cierpią na endometriozę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - jak zrobić to bezpiecznie?

Wiele kobiet uważa, że odstawienie tabletek antykoncepcyjnych, plastrów, czy innych środków hormonalnych to bardzo prosta sprawa - wystarczy przestać zażywać. Tymczasem warto znać kilka zasad, które sprawią, że odstawienie antykoncepcji będzie bezpieczne, łagodne dla organizmu i pozwoli jak najbardziej zminimalizować ryzyko wystąpienia skutków ubocznych. 

CZYTAJ WIĘCEJ