Marcowe Mamusie 2016 :-)
-
WIADOMOŚĆ
-
Ja piję herbatę jedną lub dwie dziennie. Nie zauważyłam większej aktywności
Kawę piłam może z 5 razy od początku ciąży
Jedynie co to moje dziecię zwiększa swoją aktywność po czekoladzie mlecznej
Nawet nie po żelkach itp. Tylko czekolada mleczna
domiii lubi tę wiadomość
Synuś Antoś - 23.03.2016r. -
Ja po polowkywych, diagnoza potwierdzona dziewczynka:) wszystkie parametry ok, rosnie zgodnie z terminem OM:) lozysko na tylnej sciance. Takze zdrowa coreczke w brzuszku:)
Teraz odpoczynek od lekarzy az do grudnia:)
Ja kawe odstawilam, czasem cappucino w McD, a w pracy 2 herbaty z 1 torebki:)Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 listopada 2015, 17:39
Est, Kajola, Karolina@, Lilou1984, skowroneczka87, Kasia24, A.Kasia, Tunia.a, Magda lena, Hannia123, muminka83, kleo2426, Martita88, Izoleccc, domiii, Kokaina, Kaarolina, Karka, d'nusia, krówka_muffka, Mietka 30:), Love_life lubią tę wiadomość
-
a ja pije kawę co drugi dzień , a herbatę hmm co 2h ;P i to różne
mam wiele rodzai , nie zdarza mi sie wypić dwóch takich samych ;P
Kasia24, Martita88, domiii lubią tę wiadomość
-
ja od czterech dni zaczęłam pić kawę zbożową i powiem Wam, że dla mnie pychotka - teraz dwie na dzień obowiązkowo
Muminka cieszę się, że wszystko okwczoraj zadałam Ci pytanie - nie wiem, czy nie chcesz odpisywać czy nie doczytałaś
muminka83, Love_life lubią tę wiadomość
-
Niecierpliwa gdybyś była z lublina bądź okolic to byśmy razem poszły
. Czasem nie ma co facetów prosić.
odnośnie kawy, ja bardzo rzadko piję, i jak piję to najczęściej z mlekiem, delikatna.
Za to herbaty uwielbiam o bym sobie nie mogła odmówić tej przyjemności o tak jak alinalii mam bardzo dużo rodzai herbaty. Ostatnio dostałam dwie oryginale chińskie herbatki prosto z chin. Wrzucam 3 ziarenka, i po zaparzaniu robi się pol kubka maga liści.
Ja myślę ze herbatka nie zaszkodzi dzieciom, piję dosłownie każda, białą, zieloną, czerwoną, owocową, kwiatowa itd. Kiedyś w ogóle mógł nie pic herbaty, a ciąży po prostu nie potrafię nie wypić
Ja jeszcze ruchów maluszków w ogóle nie czujeale mam nadzieje ze niedługo dadzą o sobie znać.
-
nick nieaktualnyMi lekarz odradził picie herbat w ciąży. Podobno blokują przyswajanie kwasu foliowego i zmniejszają wchłanianie żelaza. Szczególnie zieloną herbatę kazał mi lekarz odstawić. Rooibos można bez przeszkód bo to w zasadzie nie herbata ale akurat na nią nie mam w ciąży ochoty, piję litrami te "herbatki" żurawinowe i od czasu do czasu kawę zbożową. Zwykłą kawę od czasu do czasu, ostatnio źle na nią reaguję więc ograniczyłam.
-
Ja piję 1 kawę rano - z ekspresu, 3 herbaty w ciągu dnia (czarną z cytryną i miodem, zieloną i białą) i 1 kawę wieczorem bezkofeinową. Na noc czasami piję kakao i wtedyyyyy jest popis maluszka.
Hmmm mój mały wariuje też po sokach przeważnie i po słodkich napojach.
Raz w tygodniu pozwalam sobie na puszkę pepsi oraz sporadycznie na piwo bez% (Bavarię). Po tych napojach czuję zwiększoną aktywność.
Hannia123, domiii, Love_life lubią tę wiadomość
-
Magda lena wrote:Ja piję 1 kawę rano - z ekspresu, 3 herbaty w ciągu dnia (czarną z cytryną i miodem, zieloną i białą) i 1 kawę wieczorem bezkofeinową. Na noc czasami piję kakao i wtedyyyyy jest popis maluszka.
Hmmm mój mały wariuje też po sokach przeważnie i po słodkich napojach.
Raz w tygodniu pozwalam sobie na puszkę pepsi oraz sporadycznie na piwo bez% (Bavarię). Po tych napojach czuję zwiększoną aktywność.
Prawie jak bym o sobie czytała z małą różnicą, że zielonej herbaty prawie nie piję w ciąży, bo też czytałam, że lepiej nie i zamieniłam na żurawinowąStandardowo rano kawa z ekspresu (opcja z najsłabszą mocą) z dużą ilością mleka, czasem popołudniami bezkofeinowa, kilka razy zdarzyło mi się lekkie latte. A wczoraj piłam po raz pierwszy w tej ciąży piwo bezalkoholowe i w brzuchu była istna sala gimnastyczna
-
hahaha od brzuszka już ciągnie nasze dzieciaki do piwka
Dobrze, że bez % !
Ale poczekajmy kilkanaście lat i się zacznie zamartwianie piwkami...
No mi ta Bavaria pszeniczna zasmakowała. Pycha!!
Co do herbaty zielonej, to faktycznie utrudnia wchłanianie kwasu foliowego i żelaza. Ale kwasu i tak do 20 tyg brałam w dawce 500 (na receptę)+ 200 (w witaminach), a z żelazem nie miałam problemów (po badaniu krwi) to sobie popijam, bo lubię.
Zrezygnowałam z kilku kaw dziennie. Przed ciążą dochodziło do 4! Z czego 2 to czarne i takie konkretne. -
Tunia.a wrote:ja od czterech dni zaczęłam pić kawę zbożową i powiem Wam, że dla mnie pychotka - teraz dwie na dzień obowiązkowo
Muminka cieszę się, że wszystko okwczoraj zadałam Ci pytanie - nie wiem, czy nie chcesz odpisywać czy nie doczytałaś
Zapomniałam kochana odpowiedzieć a więc mi badanie robiła Pani Bogusława Piela.
Młoda babka.
Według mojej oceny robiła to fachowo choć całe badanie trwało około 20 minut. Sprawdzała kilka razy wszystkie organy. Nie mierzyła szyjki macicy ale dla mnie to było oczywiste ponieważ to Poradnia Genetyczna i skupiamy się na dziecku i jego parametrach a za dalsze sprawy odpowiada lekarz prowadzący poza tym długość szyjki macicy określa się przez usg dopochwowe.
Ogólnie jestem zadowolona. Słyszałam o niej same dobre opinie. Na koniec pogratulowała zdrowej ciąży , uścisnęła dłoń. 5 +
A czemu skarbie pytasz?Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 listopada 2015, 18:45
Tunia.a lubi tę wiadomość