Słaba jakość komórek jajowych? To nie wyrok.

Poznaj autorski program poprawy jakości komórek dla pacjentek przed leczeniem in vitro, z niską rezerwą jajnikową i słabą odpowiedzią na stymulację hormonalną.
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Marcowe Mamusie 2016 :-)
Odpowiedz

Marcowe Mamusie 2016 :-)

Oceń ten wątek:
  • Falon Autorytet
    Postów: 642 1221

    Wysłany: 19 maja 2016, 21:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A.Kasiu chętnie obejrzę ten filmik Tymonka na fb, będę miała porównanie;-)

    201604051765.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 maja 2016, 21:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Falon wrote:
    A.Kasiu chętnie obejrzę ten filmik Tymonka na fb, będę miała porównanie;-)

    Filmik się ładuje, tam pod koniec najlepiej słychać. On tak charczy jakby mu jakaś wydzielina w gardle zalegała. Pediatra mówi, że to samo minie i nic z tym nie trzeba robić. Mój siostrzeniec miał identycznie i u niego przeszło nawet nie wiem kiedy :)

  • Renka88 Autorytet
    Postów: 1247 1656

    Wysłany: 19 maja 2016, 22:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny co robić?!

    W niedziele mamy chrzciny. Ma przyjść kosmetyczka na makijaż, a jej synek ma 7 dzien ospę. Ona sama przechodziła ospę. Ja jednak nie, a bardziej boje się o Basię.

    Odmówić czy nic mi nie grozi :/

    <3

    iv098iikucvckjtl.png

    Aniołek 05.2014
  • Karka Autorytet
    Postów: 555 748

    Wysłany: 19 maja 2016, 23:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ojej ja to nie wiem nie znam się, może lepiej odmówić? dla Waszego zdrówka

    nqtk8u69dwbc5hye.png

    Córka!!! Kochana Hania :* <3 38+6, 19.30, 51cm, 2760 :)
  • baassiia Autorytet
    Postów: 2313 2331

    Wysłany: 20 maja 2016, 06:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja sie zastanawiam kto pisze, te wskazania o rozwoju dziecka, bo ja wyczytalam, ze raczki od 8/9 tygodnia zaczynaja swiadomie pracowac, a tu praktycznie u zasnej z Nas nic takiego nie nastapilo:p

    Moja ciocia z piatka dzieci, mowi, ze kolo 3 miesiaca dopiero dzieci zaczynaja:)

    M+M+? lubi tę wiadomość

    3.2016 dziewczynka
    9.2017 chlopiec
  • paola87 Autorytet
    Postów: 1705 1672

    Wysłany: 20 maja 2016, 07:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Renka zdecydowanie odmówić. Prawdopodobieństwo, że przeniesie zarazki jest bardzo duże.

    muminka83 lubi tę wiadomość

  • muminka83 Autorytet
    Postów: 3330 4347

    Wysłany: 20 maja 2016, 08:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miłego dnia dziewczyny

    baassiia, Mania1718, nick nieaktualny, Est lubią tę wiadomość

    km5stv73rapnq6l1.png

    1kk0kqi1j0sm7nn1.png
    f2w3j6yxtqgznue5.png

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 maja 2016, 09:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    baassiia wrote:
    Ja sie zastanawiam kto pisze, te wskazania o rozwoju dziecka, bo ja wyczytalam, ze raczki od 8/9 tygodnia zaczynaja swiadomie pracowac, a tu praktycznie u zasnej z Nas nic takiego nie nastapilo:p

    Moja ciocia z piatka dzieci, mowi, ze kolo 3 miesiaca dopiero dzieci zaczynaja:)

    No właśnie w internetach to nie wiadomo kto pisze ;) W książce "Pierwszy rok życia dziecka" jest napisane, że dziecko po ukończeniu 2 miesiąca powinno umieć odpowiadać uśmiechem na uśmiech i reagować na dźwięki :P Resztę już może ale jeszcze nie musi ;)

  • ksanka Autorytet
    Postów: 1577 2831

    Wysłany: 20 maja 2016, 11:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    M+M+? wrote:
    Hej, czy wasze dzieci:
    - same wyciągają rękę do zabawki,
    - trzymają świadomie grzechotki w dłoni,
    - łączą dłonie nad linią środkową ciała,
    a jeżeli tak, to od kiedy?
    Mój synek dziś kończy 11 tygodni i nie robi zżadnej z tych rzeczy.
    Ponadto martwi mnie, że ciągle zwraca główkę w jedną stronę. O ile leży w leżaczku, to jeszcze ją odwraca do zabawki, ale jak leży na pleckach to już opornie. Specjalnie kłdę się z drugiej strony, nawołuję, grzechoczę, a on nic...
    Hej M+M
    Moja Zosia zaczęła wyciągać świadomie rączki do zabawek ok 8 tygodnia, ok 11 tygodnia zaczęła chwytać zabawki (najpierw jej wkładalam w rączki i chwalilam a później już sama zaczęła chwytać. W zeszłym tygodniu (12) zaczęła zabawkę przekładać z jednej lapki do drugiej i wpychaja zabawkę w buzke. Od kilku dni zaś jak jest na Bujaku to łapie za kolorowego motylka i pakuje w buzię.
    Ma też taka świnie z różnymi kształtami i tam też łapie za kółeczka i kwadraty.
    Czytac książeczek kontrastowych nie lubi i po 3 obrazku się nudzi.
    Kocha natomiast oglądać obrazy - jak wytrawny znawca sztuki ;) codziennie kilka razy robię obchod po obrazach i delektujemy się kolorami.
    Co do przywracania się to Zosi kilka razy się udało obrócić z brzuszka na plecki ale ostatnio jakoś jej nie wychodzi.
    Na brzuszek sama też się jeszcze nie obraca.
    Opcja na zdrowaske jak najbardziej wchodzi w grę, przygląda się lapkom, bawi się nimi i pakuje w pyszczek.
    M+M spróbuj synka przekładać w lozeczku raz w jedną raz w drugą stronę. Moja Zosia w 8 tygodniu glowke trzymała głównie w jedną stronę, neurolog sprawdziła czy ma kręcz szyjyny ale nie miała. Przeżyłam ja w lozeczku w drugą stronę i po 2 dniach już się naprawila.
    Co do płaczu porannego to tak jak dziewczyny mówią że to prawdopodobnie baczki.
    U nas zwykle jak dzień wcześniej zjem żelki ;)
    Przez sen rano poplakuje to jej masuje brzuszek. Ale jak już oczka otworzy i zobaczy mamę to jest uśmiech.
    Aczkolwiek w ostatnim tygodniu kilkukrotnie budziła się z rykiem bo coś jej się przysnilo i musiałam ja uspokajac z 10 minut.

    Ja jeszcze raz powtórzę pytanie do mam kp z 3 mc dzieciaczkami jaka witaminę d polecacie lub polecają wasi pediatrzy?

    Renka odmówić, po zakończeniu u nich ospy daj jakiś tydzień karencji

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 maja 2016, 11:42

    M+M+? lubi tę wiadomość

    bl9cuay3kworwxbg.png
  • paola87 Autorytet
    Postów: 1705 1672

    Wysłany: 20 maja 2016, 11:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A to po 3 miesiącu jeszcze bierze się witaminę d?

  • ksanka Autorytet
    Postów: 1577 2831

    Wysłany: 20 maja 2016, 11:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak tylko d bez k

    bl9cuay3kworwxbg.png
  • Lula_w Autorytet
    Postów: 1810 1913

    Wysłany: 20 maja 2016, 11:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    witaminę D3 to zalecają brać od małego do dorosłego osobnika ;) wit d bardzo dużo procesów reguluje w organizmie, nie tylko wzrost i kości

    Mania1718, nick nieaktualny lubią tę wiadomość


  • ksanka Autorytet
    Postów: 1577 2831

    Wysłany: 20 maja 2016, 11:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zwłaszcza na naszej szerokości geograficznej.
    A tak z innej beczki ostatnio bawię się z Zosia w wybieranie ubranek. Pokazuje 2 body i zakładam to do którego łapkę wyciagnie

    Mania1718, She86 lubią tę wiadomość

    bl9cuay3kworwxbg.png
  • Mania1718 Autorytet
    Postów: 1659 2578

    Wysłany: 20 maja 2016, 11:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ksanko co prawda u nas Natan jeszcze łyka d+k VitaDerol baby ale jak skończy 3 miesiące to mam zakupione ibuvit D kapsułki miękkie.
    Mój synu dzisiejszej nocy dał mamie pospać <3 pobudka o 2.30 i 6.30 a wstaliśmy o 8.30. No i mama żywczyk :D

    Lula_w, ksanka, Czarodziejka87 lubią tę wiadomość

    bhyw3e5eod46r94d.png[/link]
  • Mania1718 Autorytet
    Postów: 1659 2578

    Wysłany: 20 maja 2016, 11:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ksanka wrote:
    Zwłaszcza na naszej szerokości geograficznej.
    A tak z innej beczki ostatnio bawię się z Zosia w wybieranie ubranek. Pokazuje 2 body i zakładam to do którego łapkę wyciagnie
    Naszemu wczoraj spodobała się zabawa w wymachiwaniu piąchy :D Mąż próbował wszelkimi sposobami rozmieszyc małego, Natan śmiesznie zaczął wymachiwac jedną rączką (wyglądało to jak groźba :D) mąż powtarzał po nim i radość była nieziemska :D

    Lula_w, ksanka, Czarodziejka87, nick nieaktualny lubią tę wiadomość

    bhyw3e5eod46r94d.png[/link]
  • Mania1718 Autorytet
    Postów: 1659 2578

    Wysłany: 20 maja 2016, 11:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Renka88 wrote:
    Dziewczyny co robić?!

    W niedziele mamy chrzciny. Ma przyjść kosmetyczka na makijaż, a jej synek ma 7 dzien ospę. Ona sama przechodziła ospę. Ja jednak nie, a bardziej boje się o Basię.

    Odmówić czy nic mi nie grozi :/
    Renka też bym odmówiła wizyty. Myślę że jest ogromne prawdopodobieństwo że maleństwo się zarazi. Córka przechodziła ospę w wieku 7 lat zarazila się w szkole, oczywiście 1.5 roczny Oliwier zaraził się też. Strasznie to przeszedł ... Lepiej chronić takie małe dziecko.

    Renka88 lubi tę wiadomość

    bhyw3e5eod46r94d.png[/link]
  • Renka88 Autorytet
    Postów: 1247 1656

    Wysłany: 20 maja 2016, 12:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie dziewczyny!

    Ja po wizycie u fryzjera! Włoski wypielęgnowane! Tatuś dał radę 3h z malutką :)

    Kosmetyczkę odmówiłam :)

    Dziękuję za rady!

    Miłego Dnia!

    Mania1718, ksanka, nick nieaktualny, Czarodziejka87, nick nieaktualny lubią tę wiadomość

    <3

    iv098iikucvckjtl.png

    Aniołek 05.2014
  • ksanka Autorytet
    Postów: 1577 2831

    Wysłany: 20 maja 2016, 12:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzieki Maniu,

    Mania1718 lubi tę wiadomość

    bl9cuay3kworwxbg.png
  • M+M+? Autorytet
    Postów: 977 1174

    Wysłany: 20 maja 2016, 14:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ksanko Twoja Zosieńka od ooczątku pięknie się rozwija, więc nic dziwnego że jest liderem.
    Ja zamówiłam książeczki kontrastowe i jutro wybieram się je odebrać z empiku. Mam nadzieję, że mojego synka zainteresują.

    Synuś po nocy nie płacze, tylko po drzemkach w środku dnia.

    Od dziś synuś będzie spał w swoim pokoju i łóżeczko postawiłam mu odwrotnie.

  • paola87 Autorytet
    Postów: 1705 1672

    Wysłany: 20 maja 2016, 15:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nasze Dzieciaczki zauważyłam że są trochę podobne :-) U nas tez po nocy bez płaczu się budzi. A w ciągu dnia często z płaczem. No i ja go wtedy juz zawsze przebierałam i traktowałam tak jakby skończył spać. Tymczasem ostatnio zauważyłam że on wtedy potrzebuje żeby go znowu przytulić ponosić i ponownie zasypia, szczególnie w czasie kiedy przypada mu dłuższa drzemka a budzi się po pół godzinie. Czasem po tym ponownym uśpieniu potrafi jeszcze spać 2 godziny. Odkąd to odkryłam śpi więcej w dzień :-)

    baassiia lubi tę wiadomość

‹‹ 2318 2319 2320 2321 2322 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Nowości i innowacyjne algorytmy sztucznej inteligencji wdrożone w aplikacji OvuFriend

Przeczytaj o nowościach, które właśnie wdrożyliśmy w aplikacji OvuFriend! Są to wyniki naszych ponad dwuletnich prac badawczo-rozwojowych, w które byli zaangażowani najlepsi eksperci medyczni i naukowcy od analizy danych i algorytmów sztucznej inteligencji w Polsce. Projekt otrzymał również wsparcie od Narodowego Centrum Badań i Rozwoju oraz Google for Startups. Co to oznacza dla użytkowniczek OvuFriend? Przeczytaj więcej. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Dieta wegetariańska i dieta wegańska w ciąży i podczas laktacji

Czy dieta wegetariańska i wegańska w ciąży oraz podczas laktacji to dobry pomysł? Na co należy zwrócić uwagę nie jedząc w tym okresie mięsa lub żadnych produktów pochodzenia zwięrzęcego? Czy jest to bezpieczne dla ciąży i rozwoju płodu, a potem niemowlęcia? Przeczytaj jak powinna wyglądać dieta mamy karmiącej i czy spożywane przez nią pokarmy mogą wpływać na dziecko. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Rana po cc – jak o nią dbać na każdym etapie jej gojenia?

Rana po cesarskim cięciu to nie tylko ślad na skórze, lecz także miejsce, które przez wiele tygodni wymaga uważnej pielęgnacji. Od pierwszych dni po operacji aż do momentu, gdy blizna blednie i mięknie, zmienia się zarówno jej wygląd, jak i potrzeby. Sprawdź, co jest typowym etapem gojenia, jak dbać o ranę w domu, czego unikać, a także kiedy zmiany w okolicy blizny wymagają konsultacji z lekarzem.

CZYTAJ WIĘCEJ