X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne ❤️ Marcowe Mamusie 2022 ❤️
Odpowiedz

❤️ Marcowe Mamusie 2022 ❤️

Oceń ten wątek:
  • babydust1 Autorytet
    Postów: 4092 1554

    Wysłany: 11 października 2021, 12:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    soprecious wrote:
    Już po Usg. Nie zrobił 4D,bo coś nie działało. W kazdym razie Majka zdrowa i ruchliwa. 309 g i prawie 17 cm ❤️❤️
    cudnie :) i jaka juz duza :)
    ja ide jutro :) ciekawe jak duzo urosl :) mam nadzieje ze bedzie wszystko ok z serduszkiem i wogole :)
    a polowa mi wlasnie wczoraj minela szok :)zaraz stodniowka bedzie haha

  • soprecious Ekspertka
    Postów: 170 100

    Wysłany: 11 października 2021, 12:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    M-ka1990.. wrote:
    Gratulacje udanych wizyt;) ja dopiero w środę idę a już 20 tydzień i nic nie mówiliśmy o prenatalnych ciekawe czy mi odrazu zrobi ;) ze dwa dni temu wydaje mi się ze czułam raz kopniecie i jakiś tako bulgot a teraz nic czy to normalne ?

    Też się ciągle niepokoiłam, że czasem ja czuję a czasem nic, ale dzisiaj wyszło, że łożysko na przedniej ścianie. Ma jeszcze dużo miejsca, więc nie zawsze da się wyczuc, że kopie.

    hchy9n73zvk25fns.png
  • M-ka1990.. Koleżanka
    Postów: 53 12

    Wysłany: 11 października 2021, 13:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    soprecious wrote:
    Też się ciągle niepokoiłam, że czasem ja czuję a czasem nic, ale dzisiaj wyszło, że łożysko na przedniej ścianie. Ma jeszcze dużo miejsca, więc nie zawsze da się wyczuc, że kopie.
    Spytam się w środę jak to u mnie wygląda;)

  • Kaś844 Ekspertka
    Postów: 176 363

    Wysłany: 11 października 2021, 14:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale Wam zazdroszczę tych wizyt i oglądania maluszków 🥰
    My mamy połówkowe w czwartek a wizytę u lekarza prowadzącego za tydzień 🙂 już nie mogę się doczekać 😁😁
    Pochwalę się, że znowu zrobiłam ciuszkowe zakupy🙊

    Caro lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 października 2021, 15:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja dzisiaj też wizytowalam. Jest potwierdzona dziewczynka, 180gram. Z zakupami jeszcze się wstrzymuję. U mnie w rodzinie same dziewczynki, dostanę mnóstwo ciuszkow, dużo jeszcze z metkami lub raz ubrane, bo siostry poszalały z zakupami 😁
    Dzidzie też już od tygodnia czuję i sprawdzam dodatkowo detektorem żeby być spokojna.
    To prawda, wirus jakiś szaleje, dzieciaki w rodzinie wszystkie chore, mnie też tydzień trzymało, ale na szczęście samo przeszło.

    Bąblinka, Wojcinka lubią tę wiadomość

  • lindalia Autorytet
    Postów: 2320 1375

    Wysłany: 11 października 2021, 16:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny, można do Was dołączyć?
    Póki co mam termin na 30 marca, wiec łapię się jeszcze na tę grupę. :)
    Dwa usg potwierdziły, że oczekujemy syna.
    Niestety okazało się też, że moja szyjka nie jest najlepsza. Obecnie 3,3 cm I zalecenia spoczynkowego trybu życia.

  • Lubisia Przyjaciółka
    Postów: 83 76

    Wysłany: 11 października 2021, 17:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lindalia wrote:
    Cześć dziewczyny, można do Was dołączyć?
    Póki co mam termin na 30 marca, wiec łapię się jeszcze na tę grupę. :)
    Dwa usg potwierdziły, że oczekujemy syna.
    Niestety okazało się też, że moja szyjka nie jest najlepsza. Obecnie 3,3 cm I zalecenia spoczynkowego trybu życia.


    Witaj🙂 gratulacje synka🥰 ja mam dwóch i wiem jaki to skarb🥰 odpoczywaj i dbaj o siebie🙂

    lindalia lubi tę wiadomość

    3jgxgov3phzmfy7z.png[/url]
  • lindalia Autorytet
    Postów: 2320 1375

    Wysłany: 11 października 2021, 17:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lubisia wrote:
    Witaj🙂 gratulacje synka🥰 ja mam dwóch i wiem jaki to skarb🥰 odpoczywaj i dbaj o siebie🙂
    Dziękuję! Chociaż po informacji o szyjce, trochę więcej trosk mi przybyło, ale czego się nie robi dla Maluszka. :)

  • soprecious Ekspertka
    Postów: 170 100

    Wysłany: 11 października 2021, 18:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lindalia wrote:
    Cześć dziewczyny, można do Was dołączyć?
    Póki co mam termin na 30 marca, wiec łapię się jeszcze na tę grupę. :)
    Dwa usg potwierdziły, że oczekujemy syna.
    Niestety okazało się też, że moja szyjka nie jest najlepsza. Obecnie 3,3 cm I zalecenia spoczynkowego trybu życia.

    Dużo spokoju i odpoczynku. Wszystko będzie dobrze 😉
    Gratuluję Synka❤️

    lindalia lubi tę wiadomość

    hchy9n73zvk25fns.png
  • Jagodzianka19 Autorytet
    Postów: 541 384

    Wysłany: 11 października 2021, 19:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gratuluję udanych wizyt 😊

    Lindalia witaj wśród nas 😊

    lindalia lubi tę wiadomość

    p19ue6hhr78s4yrb.png
  • Maggy_88 Autorytet
    Postów: 299 166

    Wysłany: 11 października 2021, 22:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gratuluję udanych wizyt i zdrowych Bobasów 😊

    Lindalia witamy! Trzymam kciuki, żeby z szyjką było stabilnie.

    U mnie dzisiaj słabe samopoczucie. Do południa nawet miałam sporo siły, więc wzięłam się za porządki w szafie, ale potem zaliczyłam zjazd energetyczny. A teraz przez wzdęcia jeszcze brzuch mnie boli i mam twardy...Oby jutro było lepiej, bo mam wizytę u dentysty.

    W tym tygodniu mamy jechać do hurtowni, rzeczami dla dzieci, żeby zamówić mebelki. Nie mogę się doczekać 😍

    lindalia lubi tę wiadomość

    zi13gov36gutrlme.png
  • Just84 Nowa
    Postów: 3 0

    Wysłany: 12 października 2021, 07:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny, śledzę was od jakiegoś czasu i wiele waszych wypowiedzi było dla mnie niezwykle pomocnych. Dziękuję.
    Lindalia dlaczego lekarz uznał że 3,3 to słaba sxyjka? Norma jest od 3 a za słaba uznają kiedy długość wyniesie 2,5. Wystraszyłam się bo u mnie na prenatalnych szyjka miała 3,14 i już zaczynam panikować, zwłaszcza że mam niedowład kończyn dolnych, oraz zaburzenia czucia w okolicy miednicy po urazie rdzenia i boje sie, że w moim przypadku szyjka jest szczególnie narażona na skracanie. Ciężko znaleźć konkretne informacje o podobnych przypadkach więc wyobraźnia działa a mój lekarz nie sprawdza szyjki na każdej wizycie

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 października 2021, 07:49

  • lindalia Autorytet
    Postów: 2320 1375

    Wysłany: 12 października 2021, 11:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Just84 wrote:
    Cześć dziewczyny, śledzę was od jakiegoś czasu i wiele waszych wypowiedzi było dla mnie niezwykle pomocnych. Dziękuję.
    Lindalia dlaczego lekarz uznał że 3,3 to słaba sxyjka? Norma jest od 3 a za słaba uznają kiedy długość wyniesie 2,5. Wystraszyłam się bo u mnie na prenatalnych szyjka miała 3,14 i już zaczynam panikować, zwłaszcza że mam niedowład kończyn dolnych, oraz zaburzenia czucia w okolicy miednicy po urazie rdzenia i boje sie, że w moim przypadku szyjka jest szczególnie narażona na skracanie. Ciężko znaleźć konkretne informacje o podobnych przypadkach więc wyobraźnia działa a mój lekarz nie sprawdza szyjki na każdej wizycie
    Moj lekarz powiedział, że "szyjka JESZCZE jest ok, ale wie Pani ". Dostałam po nosie, że mam się bardziej oszczędzać i po prostu nie dopuścić do skracania się jej. Wiem, że 3,3 to cały czas norma, ale u mnie to dopiero 16 tydzień i Kurcze mogłaby by być dłuższa.
    A może mam taką genetycznie, nie wiadomo, zobaczymy do kolejnego badania czy się nie zmienia.

    Szyjkę powinni badać na każdej wizycie, wiec najlepiej zapytaj jak tam szyjka, bo się martwisz. To chwila dla lekarza, a dla Ciebie tyle tygodni spokoju.

    Dużo czytam i stosuje się do zaleceń lekarza. 3x1 magne B6 i względnie nospa, gdyby pobolewał brzuch. I Twoja i moja szyjka jeszcze jest w normie, ale lepiej dmuchać na zimne i pójść na tryb spoczynkowy. :)

  • Just84 Nowa
    Postów: 3 0

    Wysłany: 12 października 2021, 12:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tryb spoczynkowy mam od początku ciąży ponieważ miałam ostry krwotok w 7 Tc i poronienie zagrazajace, nawet beta zaczęła spadać a jednak się udało. 3,14 miałam w 12 Tc, za dwa tygodnie mam połówkowe więc mam nadzieję że szyjkę zbada, ale mój lekarz, fantastyczny specjalista,jest jednocześnie niezwykle specyficzny i czasami ciężko się z nim dogadac

  • soprecious Ekspertka
    Postów: 170 100

    Wysłany: 12 października 2021, 12:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiecie co. Zastanawia mnie jedna sprawa. Wczoraj przy badaniu serduszka mówił, że coś chwilowo słabo pika i mówił, żebym włożyła rękę pod lewy pośladek. Nie był w stanie powiedzieć, czy ona spala, czy o co chodzi i dopiero wtedy przyspieszyło. Powiedział, że jest wszystko wporzadku, ale mi to serducho nie daje spokoju. Wychodzi, że miarowo bije 140. Jutro mam wizytę u swojego gina i chyba mu powiem, żeby sprawdził jeszcze raz.

    hchy9n73zvk25fns.png
  • lindalia Autorytet
    Postów: 2320 1375

    Wysłany: 12 października 2021, 12:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Just84 wrote:
    Tryb spoczynkowy mam od początku ciąży ponieważ miałam ostry krwotok w 7 Tc i poronienie zagrazajace, nawet beta zaczęła spadać a jednak się udało. 3,14 miałam w 12 Tc, za dwa tygodnie mam połówkowe więc mam nadzieję że szyjkę zbada, ale mój lekarz, fantastyczny specjalista,jest jednocześnie niezwykle specyficzny i czasami ciężko się z nim dogadac
    Skoro masz większe doświadczenie w trybie spoczynkowym, to jak u Ciebie to wygląda na co dzień? Cały czas leżysz, czy jednak działasz coś w domu ?

  • Just84 Nowa
    Postów: 3 0

    Wysłany: 12 października 2021, 14:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Próbuje nie zwariować i staram się oszczędzać. Nie dźwigam, ale w domu normalnie od czasu do czasu coś ugotuje i z grubsza posprzątam. Staram się odpoczywać pomiędzy różnymi czynnościami. Można powiedzieć że prowadzę życie leniwej królowej ale od czasu do czasu udaje że coś robię. Bezpośrednio Po krwotoku praktycznie leżałam plackiem i wstawałam tylko na siku. Teraz po krwiaku nie ma już śladu więc pozwalam sobie na troszkę więcej.

  • Malweczka Przyjaciółka
    Postów: 83 52

    Wysłany: 12 października 2021, 16:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczynki! Parę dni mnie nie było ale nadgonilam :) cieszę się że wizyty są udane! Witamy nowe mamusie 😘 fajnie że nas coraz więcej!
    Ja miałam w sobotę urodziny, dostałam piekny, własnoręcznie robiony kolarz zdjęć od męża i corci😍 juz wisi w honorowym miejscu i nawet córka zdjęcie z usg swojego braciszka przykleila 😊

    Maggy_88 lubi tę wiadomość

    ug37iei3nf4h5vlt.png
    7u22j6yxfjpcos07.png
  • 91aga Ekspertka
    Postów: 156 58

    Wysłany: 12 października 2021, 16:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny czy szczepiłyście się/macie taki zamiar na Covid w ciąży? Jakie są wasze doświadczenia w tym temacie?

    MedArt od 2019 r
    3 nieudane procedury in vitro
    06/2021 naturalny cud
    03/2022 córeczka
    11/2023 ciaza naturalna

    preg.png
  • Jagodzianka19 Autorytet
    Postów: 541 384

    Wysłany: 12 października 2021, 17:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zaszczepiona jestem 2 dawkami. Niedługo przyjmę trzecią.

    p19ue6hhr78s4yrb.png
‹‹ 109 110 111 112 113 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Leczenie IVF i preimplantacyjne badania genetyczne - nowa nadzieja dla niepłodnych par

Preimplantacyjne badania genetyczne (PGT) mogą być bardzo pomocne dla par, które od dłuższego czasu starają się o dziecko, mają za sobą nieudane transfery, czy przykre doświadczenia związane z utratą ciąży. Jakie korzyści dają badania PGT? Jak wykonanie badań PGT może zwiększać szanse na powodzenie in vitro? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych a zajście w ciążę

Bierzesz tabletki antykoncepcyjne i czujesz, że przyszedł czas na odstawienie tabeletek, bo chciałabyś już zajść w ciążę? Podobnie jak w przypadku przyjmowania tabletek, odstawienie ich także musi być świadomym działaniem. Zanim podejmiesz taką decyzję, warto dowiedzieć się, jakie mogą być ewentualne objawy odstawienia tabletek antykoncepcyjnych. Jak cały proces wpływa na organizm kobiety? Czy przyczynia się ona do komplikacji związanych z zajściem w ciążę? Odpowiadamy!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak radzić sobie z trudnymi pytaniami, gdy cierpisz na niepłodność i masz problemy z zajściem w ciążę?

Tylko osoby, które doświadczyły przedłużających się starań o dziecko, wiedzą jak trudne mogą być pytania ze strony innych... "A Wy kiedy będziecie mieli dziecko?" jest jednym z najczęstszych. Jak odpowiadać na trudne pytania? Jak radzić sobie z emocjami podczas przedłużających się starań o dziecko? I dlaczego problemy z płodnością są tak trudnym emocjonalnie doświadczeniem? Przeczytaj artykuł doświadczonego psychologa - Justyny Kuczmierowskiej, która na codzień pracuje z parami borykającymi się z niepłodnością! 

CZYTAJ WIĘCEJ