X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne ❤️ Marcowe Mamusie 2022 ❤️
Odpowiedz

❤️ Marcowe Mamusie 2022 ❤️

Oceń ten wątek:
  • babydust1 Autorytet
    Postów: 4088 1554

    Wysłany: 13 października 2021, 22:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    soprecious wrote:
    Byłam u swojego gina i jednak nie jest tak pięknie. Maja ma dziurę na sercu w przegrodzie. Powiedział mi tylko, że mam się na zapas nie martwić. Za 4 tygodnie do oceny. Może się zrosnąć, albo po porodzie naprawiają operacyjnie. Ja jestem załamana. Nie wiem co mam myśleć
    bardzo mi przykro ale naprawde lepiej ze wiecie i mozecie sie do porodu przygotowac w spzitalu specjalistycznym
    mam nadzieje ze ta dziurka jest malutka i wogole nie bedzie miala wplywu na malutka
    moja najjmlodsza corka urodzila sie z malutka dziurka w przgrodzie (POF czy LUF sie nazywa ta wada nie pamietam ) wykryta zaraz po porodzie przy pierwszym usg . na szczescie byla malutka od 3 mm do 6mm i absoltnie nie wplywa na jej zycie , nie ma zupelnie rzadnych zalecen oprocz kontroli raz na rok wiec nie dramat, rozwija sie cudnie jest bardzo wysportowana :) zycze wam zeby wszystko sie podobnie zakonczylo :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 października 2021, 23:22

  • Jagodzianka19 Autorytet
    Postów: 541 384

    Wysłany: 14 października 2021, 00:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    soprecious wrote:
    Byłam u swojego gina i jednak nie jest tak pięknie. Maja ma dziurę na sercu w przegrodzie. Powiedział mi tylko, że mam się na zapas nie martwić. Za 4 tygodnie do oceny. Może się zrosnąć, albo po porodzie naprawiają operacyjnie. Ja jestem załamana. Nie wiem co mam myśleć

    Myśleć, że będzie dobrze. Musi być!
    Urodziłam się z wada serca. Mój synek również miał ubytek, ale u niego sam się zamknął na szczęście.
    Trzymam kciuki by i u Was wszystko dobrze było!

    p19ue6hhr78s4yrb.png
  • By_ann Autorytet
    Postów: 260 400

    Wysłany: 14 października 2021, 07:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny,
    Wczoraj miałam wizytę po miesięcznej przerwie i jest ok. Mała albo ssie kciuka albo pokazuje że jest wszystko ok ;) dziś 17tc :)

    https://zapodaj.net/c28f0699b5dbc.jpg.html

    Zdecydowałam się i kupiłam ten detektor tętna na aliexpress. Na początku było mi trudno znaleźć serduszko, ale się nie stresowałam bo wiedziałam że potrzeba czasu na to. Teraz trafiam praktycznie od razu ;) myślę że dzięki niemu wytrzymałam ten miesiąc :) z posiadaniem go perspektywa wizyty za kolejny miesiąc już tak nie przeraża ;)
    16.11 połówkowe :)

    Co do czucia - codziennie czuję i słyszę takie bąble w brzuchu i nie są one ode mnie ;)

    Kiedy wy poczulyscie tak fizycznie na brzuchu coś?

    Jedyna rzecz to mocz mi wychodzi niezbyt, ale lekarz mówi że pewnie źle pobieram próbki i to do powtórki..

    Trzymam kciuki za Was i wasze bąbelki ,:)

    Maggy_88, Bąblinka, Aga___, Caro lubią tę wiadomość

    🤵Azospermia 👰niedoczynność
    Łódź Salve:
    3*IUI nieudane
    Gameta Rzgów
    2* IUI nieudane
    I IVF:
    Punkcja 07.05 - 8 komórek. Mamy 4 (❄️ 5, ❄️❄️❄️ 6). Przygotowania do FET (cykl sztuczny).
    Estrofem(3*2), Duphaston(3*1), Cyclogest(2*1), Euthyrox n75
    *04.06 FET (20dc), 5dniowy ❄️
    11.06 prog 8,37 beta <0,2 (7dpt)
    *06.07 FET (20dc), 6dniowy ❄️
    09.06 prog 11,2; beta <0,2 (3dpt), 13.07 prog 10,9; beta 57,4 (7dpt), 15.07 prog 10,9; beta 149 (9dpt), 17.07 prog 10,9; beta 275 (11dpt), 20.07 prog 9,56; beta 1118 (14dpt), 02.08 beta 40361 (27 dpt)
    03.08 (28 dpt) Jest zarodek i 🖤
  • Maggy_88 Autorytet
    Postów: 299 166

    Wysłany: 14 października 2021, 07:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Suprecious trzymam kciuki, żeby ubytek zniknął. Będzie dobrze!
    Jestem pod wrażeniem, że tak wcześnie to wychwycił.

    By Ann też na początku miałam problemy z moczem i to przez zanieczyszczone próbki. Poczytałam w necie jak to zrobić przy zwykłym badaniu moczu i na posiew, i ostatnie badania wychodzą mi już ok.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 października 2021, 07:38

    By_ann lubi tę wiadomość

    zi13gov36gutrlme.png
  • Bąblinka Ekspertka
    Postów: 189 140

    Wysłany: 14 października 2021, 15:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    soprecious wrote:
    Byłam u swojego gina i jednak nie jest tak pięknie. Maja ma dziurę na sercu w przegrodzie. Powiedział mi tylko, że mam się na zapas nie martwić. Za 4 tygodnie do oceny. Może się zrosnąć, albo po porodzie naprawiają operacyjnie. Ja jestem załamana. Nie wiem co mam myśleć

    To na pewno są wiadomości, które mnie również by zmartwiły, więc nie dziwię się, że jesteś w kropce. Na pewno temat trzeba oswoić. Najważniejsze, że wiecie o tym, bo wtedy można się przygotować. Trzymam kciuki żeby na kolejnej wizycie dziurka była zrosnieta albo przynajmniej mniejsza.

    Cuda się zdarzają - Kochamy Cię Syniu :-*
    relgj44jjbw1fjks.png

    Nasz drugi Cud - Kropeczka :-*
    l22ntv73ui67fz5g.png

    31.03.2021 💔 6 tc [*]
    09.05.2021 💔 6 tc [*]
  • Maggy_88 Autorytet
    Postów: 299 166

    Wysłany: 14 października 2021, 17:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny czy będziecie korzystać z pieluch wielorazowych czy jednorazowych? Może któraś z Was ma doświadczenie z wielopielo?

    zi13gov36gutrlme.png
  • Hekate42 Autorytet
    Postów: 2100 1129

    Wysłany: 14 października 2021, 19:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bąblinka wrote:
    To na pewno są wiadomości, które mnie również by zmartwiły, więc nie dziwię się, że jesteś w kropce. Na pewno temat trzeba oswoić. Najważniejsze, że wiecie o tym, bo wtedy można się przygotować. Trzymam kciuki żeby na kolejnej wizycie dziurka była zrosnieta albo przynajmniej mniejsza.
    Soprecious, tak jak wyżej - oswój się z ta wiadomością i poszukuj specjalistów.
    Przygotuj się do tego, a może nie będzie tak źle, jak się teraz wydaje.
    Ściskam 🤗

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 października 2021, 19:05

    „Trudności, z którymi zmagasz się dzisiaj, przechodzą w siłę, której potrzebujesz na jutro. Tylko się nie poddawaj !”
    😇11.02.2021 r.
    ❤️10.03.2022 r. - witaj mój Cudzie❤️
  • Caro Autorytet
    Postów: 3620 3948

    Wysłany: 14 października 2021, 19:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lindalia wrote:
    A ja przestawiłam sobie wizytę o tydzień wcześniej, żeby podejrzeć czy mi szyjka nie wariuje bardziej.
    W którym tygodniu poczułyście ruchy dziecka ?

    Z Córką w 18+1, teraz w 17+3 🙂

    początek starań 12.2015
    06.2016 💔👼
    11.2016 💔👼
    06.02.2017 ⏸️
    08.10.2017 👸💜 38+4 CC (3480g/53cm)
    25.06.2021 ⏸️
    17.02.2022 👶💙 37+3 CC (3240g/55cm)
  • Caro Autorytet
    Postów: 3620 3948

    Wysłany: 14 października 2021, 19:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    soprecious wrote:
    Byłam u swojego gina i jednak nie jest tak pięknie. Maja ma dziurę na sercu w przegrodzie. Powiedział mi tylko, że mam się na zapas nie martwić. Za 4 tygodnie do oceny. Może się zrosnąć, albo po porodzie naprawiają operacyjnie. Ja jestem załamana. Nie wiem co mam myśleć

    Podbije to co pisały wcześniej Dziewczyny. Dobrze, że gin to znalazł. Jakkolwiek będzie, chociaż życzę Wam, żeby jednak okazało się, że dziurka się zrośnie w brzuszku, to jednak jest czas na przygotowanie się na wszelkie ewentualności po porodzie. Trzymam kciuki mocno za to, żeby wszystko się dobrze skończyło i na kolejnej wizycie było już ok ✊❤️🤗

    początek starań 12.2015
    06.2016 💔👼
    11.2016 💔👼
    06.02.2017 ⏸️
    08.10.2017 👸💜 38+4 CC (3480g/53cm)
    25.06.2021 ⏸️
    17.02.2022 👶💙 37+3 CC (3240g/55cm)
  • Caro Autorytet
    Postów: 3620 3948

    Wysłany: 14 października 2021, 19:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maggy_88 wrote:
    Dziewczyny czy będziecie korzystać z pieluch wielorazowych czy jednorazowych? Może któraś z Was ma doświadczenie z wielopielo?

    Słyszałam o tym wiele, ale nieee to nie dla mnie 😅

    początek starań 12.2015
    06.2016 💔👼
    11.2016 💔👼
    06.02.2017 ⏸️
    08.10.2017 👸💜 38+4 CC (3480g/53cm)
    25.06.2021 ⏸️
    17.02.2022 👶💙 37+3 CC (3240g/55cm)
  • babydust1 Autorytet
    Postów: 4088 1554

    Wysłany: 14 października 2021, 19:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Caro wrote:
    Słyszałam o tym wiele, ale nieee to nie dla mnie 😅
    ja tez nie bede eksperymentowac z tym :) niestety nie wydaje mi sie takie super dla maluszka bo mimo wszystko pupa styka sie z mokrym materialem i trzeba czesto zmieniac te pieluchy do tego trzeba je prac ciagle a wczesniej przechowywac takie brudne zanim sie wypierze .. mnie to troche obrzydza ... nieee nie dla mnie :)


    soprecious mnie kardiolog ktora prowadzi moja corke ciagle powtarza jak mantre ze dziecko z dziurka w serduszku musi duzo bialka jesc bo to budulec serca i dzieki temu moze sie odbudowac .. nie wiem ile w tym prawdy chyba nie zmyslila wiec moze sprobuj jesc wiecej bialka przez nastepne tygodnie ciazy moze to pomoze ... a na pewno nie zaszkodzi :P

    moja corka przez ostatni rok miala etap lekkiego niejadka i pozwalalam jej jadac na sniadanie czy kolacje np sam chleb z maslem tylko bo tak chciala a ja nie chcialam jej zmuszac do jedzenia no i ta dziurka przez ostatni rok troche sie powiekszyla (przedwczoraj akurat bylam u kardiologa z nia) wiec moze cos w tym jest ....

  • soprecious Ekspertka
    Postów: 170 100

    Wysłany: 14 października 2021, 20:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki dziewczyny za wsparcie i wszystkie mile słowa. Nie pozostaje mi nic innego jak czekać do kolejnej wizyty. Pewnie nie wytrzymam i pojadę gdzieś na potwierdzenie tego co wczoraj zobaczyliśmy. Dziwi mnie tylko, że dwa dni wcześniej lekarz nie widział żadnych dziurek. Mam dokładny opis na wydrukowanych dokumentach, że serce zdrowe i prawidłowo wykształcone. Przykro strasznie że człowiek idzie do lekarza i słyszy dobre rzeczy, a na drugi dzień dowiaduje się ze coś znowu jest nie tak.

    Bąblinka lubi tę wiadomość

    hchy9n73zvk25fns.png
  • Jagodzianka19 Autorytet
    Postów: 541 384

    Wysłany: 15 października 2021, 06:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Używałam pampersy u dwójki dzieci, a u dwójki wielo. Teraz do szpitala biorę pampersy, a później wielo.

    Babydust 1 wszytsko zależy jaki system odbierzesz. Niczego nie trzeba przechowywać, nic nie musi leżeć i śmierdziec 😉 a używając pampersow nie raz też są przecieki po pachy czy na ubrankach czy pościeli i też tego się nie zostawia. No przynajamniej ja sobie nie wyobrażam by leżało to

    Wojcinka lubi tę wiadomość

    p19ue6hhr78s4yrb.png
  • Jagodzianka19 Autorytet
    Postów: 541 384

    Wysłany: 15 października 2021, 07:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Soprecious pojechałabym gdzieś jeszcze na Echo serca. Typowo do kardiologa, który wykonuje takie badania u płodu.

    p19ue6hhr78s4yrb.png
  • Kaś844 Ekspertka
    Postów: 176 363

    Wysłany: 15 października 2021, 09:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    soprecious wrote:
    Byłam u swojego gina i jednak nie jest tak pięknie. Maja ma dziurę na sercu w przegrodzie. Powiedział mi tylko, że mam się na zapas nie martwić. Za 4 tygodnie do oceny. Może się zrosnąć, albo po porodzie naprawiają operacyjnie. Ja jestem załamana. Nie wiem co mam myśleć

    Dziewczyno Ty się nie denerwuj bo Twoje nerwy nic nie zmienią!
    Córeczka znajomych też urodziła się z taką dziurą i jest wszystko ok :)
    Okazało się, że ich starsza córka miała tak samo ale dziurka z czasem zarosła i nie ma żadnych problemów zdrowotnych. Młodsza (7 miesięczna) jest pod opieką kardiologa i wszystko idzie w dobrą stronę bo dziurka zarasta.
    Wszystko będzie dobrze!!

  • Kaś844 Ekspertka
    Postów: 176 363

    Wysłany: 15 października 2021, 09:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jesteśmy po drugich prenatalnych :)
    Niestety lekarka nie pozwoliła mężowi być przy badaniu :( ale mimo to jestem bardzo zadowolona bo badanie przeprowadzała bardzo dokładnie i robiła to bez pośpiechu opowiadając co i jak :)
    Synuś pooglądany z każdej strony, pomierzone chyba wszystko poza siurkiem 😜😂
    Na dzień dzisiejszy dzidziuś wygląda książkowo więc kamień z serca spadł :)
    Mamy ponad 330g miłości 😍
    Wizyta u naszego lekarza prowadzącego w czwartek więc już nie możemy się doczekać (bo możemy wejść razem z mężem)😎

    Maggy_88, Jagodzianka19, Bąblinka, Caro lubią tę wiadomość

  • Aga___ Autorytet
    Postów: 260 366

    Wysłany: 15 października 2021, 11:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    soprecious wrote:
    Byłam u swojego gina i jednak nie jest tak pięknie. Maja ma dziurę na sercu w przegrodzie. Powiedział mi tylko, że mam się na zapas nie martwić. Za 4 tygodnie do oceny. Może się zrosnąć, albo po porodzie naprawiają operacyjnie. Ja jestem załamana. Nie wiem co mam myśleć
    Musisz być silna dla swojej kruszyny i nie załamywać się. Napewno wszytsko będzie dobrze.

    f2wlp07w2yjt6cjl.png
  • Aga___ Autorytet
    Postów: 260 366

    Wysłany: 15 października 2021, 11:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kaś844 wrote:
    Jesteśmy po drugich prenatalnych :)
    Niestety lekarka nie pozwoliła mężowi być przy badaniu :( ale mimo to jestem bardzo zadowolona bo badanie przeprowadzała bardzo dokładnie i robiła to bez pośpiechu opowiadając co i jak :)
    Synuś pooglądany z każdej strony, pomierzone chyba wszystko poza siurkiem 😜😂
    Na dzień dzisiejszy dzidziuś wygląda książkowo więc kamień z serca spadł :)
    Mamy ponad 330g miłości 😍
    Wizyta u naszego lekarza prowadzącego w czwartek więc już nie możemy się doczekać (bo możemy wejść razem z mężem)😎
    Oj zazdroszczę. Ja muszę czekać do poniedziałku na prenatalne, a potem w czwartek wizyta u mojego lekarza.Zastanwia mnie czy na tym etapie codziennie dziecko daje znać o sobie? Jest dzień, że nawet 3 razy wydaje mi się, że coś czuję. Dziś np.poki co nie daje nic znać.

    f2wlp07w2yjt6cjl.png
  • Kaś844 Ekspertka
    Postów: 176 363

    Wysłany: 15 października 2021, 13:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aga___ wrote:
    Oj zazdroszczę. Ja muszę czekać do poniedziałku na prenatalne, a potem w czwartek wizyta u mojego lekarza.Zastanwia mnie czy na tym etapie codziennie dziecko daje znać o sobie? Jest dzień, że nawet 3 razy wydaje mi się, że coś czuję. Dziś np.poki co nie daje nic znać.

    Aga mam tak samo :)
    Są dni, że dopiero wieczorem gościu fika a czasami kilka razy dziennie się tam wygina :) wydaje mi się, że nie ma reguły :)

  • soprecious Ekspertka
    Postów: 170 100

    Wysłany: 15 października 2021, 14:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja dostałam już kartę liczenia ruchów. Wczoraj już tak myślałam, że jeśli aktywność taka zostanie też po porodzie, to młoda będzie szaleć nocami. Kopie mniej więcej od 8-9. Później szaleje Koło 17 i na końcu już jakieś tańce konkretne zaczyna od 21, ale wtedy czuć ja na samym dole. Wręczyli mi też plan porodu, ale pytałam czy mogę na całej karcie napisać, że chce cc, bo naturalnie nie wyobrażam sobie nawet. Jestem boi dupa jak jasny gwint.

    hchy9n73zvk25fns.png
‹‹ 111 112 113 114 115 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Grzybica pochwy - przyczyny, objawy leczenie

Grzybica pochwy (drożdżyca pochwy, kandydoza pochwy) jest jedną z najczęstszych infekcji kobiecego układu rozrodczego. Jak i dlaczego dochodzi do infekcji? Jakie są objawy grzybicy pochwy? Kiedy warto zgłosić się do lekarza i jak wygląda leczenie drożdżycy pochwy?

CZYTAJ WIĘCEJ

Witaminy na męską płodność - które najważniejsze?

Powszechnie wiadomo, że witaminy są niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka. Jaką jednak rolę odgrywają witaminy na męską płodność? Po jakie produkty sięgać, by dostarczać witamin, które mogą poprawić jakość nasienia i zwiększyć szanse na zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ

5 rzeczy, które wesprą Twoje starania o dziecko!

Rozpoczynacie starania o dziecko. Wykonujesz kolejne testy ciążowe i… nic. Zastanawiasz się, dlaczego to tyle trwa, skoro „wszyscy” wokół informują o tym, że spodziewają się dziecka. Tak naprawdę wiele starań kończy się sukcesem dopiero po pewnym czasie, a niepłodność dotyczy już blisko 15-20% par. Sprawdź, co możesz zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na szczęśliwe poczęcie.

CZYTAJ WIĘCEJ