X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne ❤️ Marcowe Mamusie 2022 ❤️
Odpowiedz

❤️ Marcowe Mamusie 2022 ❤️

Oceń ten wątek:
  • Aga___ Autorytet
    Postów: 260 366

    Wysłany: 15 października 2021, 15:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny czy u Was te ruchy też takie kilkusekundowe? Jak ja bym dostała taka kartę na ruchy dziecka, to niewiele by tego było na ten moment. Ale czytałam, że w pierwszej ciazy te ruchy są później wyczuwalne.

    f2wlp07w2yjt6cjl.png
  • Maggy_88 Autorytet
    Postów: 299 166

    Wysłany: 15 października 2021, 16:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aga u mnie jest teraz 18+2 i może raz udało mi się wyczuć kopnięcie albo mi się śniło o poranku 😂 Czekam cierpliwie...

    zi13gov36gutrlme.png
  • Lubisia Przyjaciółka
    Postów: 83 76

    Wysłany: 15 października 2021, 16:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja 20tc i ruchy poczułam tylko kilka razy.

    3jgxgov3phzmfy7z.png[/url]
  • Jagodzianka19 Autorytet
    Postów: 541 384

    Wysłany: 15 października 2021, 17:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie od dwóch tygodni takie mocniejsze kopnięcia. Wcześniej były takie delikatne ruchy. A teraz jak mąż czy dzieci przykładają ręce to też czują kopniaki 🥰
    Najwięcej kopie jak usiądę czy się położę. Zaraz daje znać, że mam się ruszyć 😄

    p19ue6hhr78s4yrb.png
  • Maggy_88 Autorytet
    Postów: 299 166

    Wysłany: 15 października 2021, 18:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czytałam, że dziecko ma odwrotny system dobowy, bo kiedy jesteśmy aktywne w dzień to kołysanie wód płodowych usypia dziecko, a kiedy długo siedzimy lub leżymy to ono się budzi i sygnalizuje, że chce się pobujać 😉

    zi13gov36gutrlme.png
  • Caro Autorytet
    Postów: 3620 3948

    Wysłany: 15 października 2021, 21:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    babydust ja Ci powiem, że nawet kiedyś czytałam o pieluszkach wielorazowych i w ogóle są one bardzo ładne 😅 ale jednak pampersy to jest ok prostu wygoda, a ja lubię być wygodna 🤭😅 Hehe.

    Co do ruchów to już mi się zdarzyło kilka takich konkretnych, ale nie widać ich na zewnątrz. Na to jeszcze pewnie poczekam. Mały zazwyczaj uaktywnia się po śniadaniu, jakoś w ciągu z kilka razy i jak już jestem w fazie zasypiania 🙂 Czasem jest tego więcej, czasem mniej. Raczej nadal nieregularne.

    Mała się u mnie rozchorowała, nie chodzi do przedszkola, a złapała jakieś przeziębienie 🤦‍♀️

    początek starań 12.2015
    06.2016 💔👼
    11.2016 💔👼
    06.02.2017 ⏸️
    08.10.2017 👸💜 38+4 CC (3480g/53cm)
    25.06.2021 ⏸️
    17.02.2022 👶💙 37+3 CC (3240g/55cm)
  • Wojcinka Autorytet
    Postów: 1155 1849

    Wysłany: 16 października 2021, 11:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny u mnie dzisiaj 17+0 i poczułam z rana pierwszy raz jak się Maya rusza w środku 😍
    Mąż troszkę "obrazony" że on nie może tego poczuc 😂

    Powiem wam że jak przykładam rękę na dole brzuszka to czuję po jednej stronie takie mocne, twardsze wybrzuszenie i pokrywa się to z tym gdzie znajduje detektorem serduszko. Czuję też mkmentami takie lekkie "prarcie" w tym meisjcu - macie też tak? Pierwszy raz to czuję i z jednej storny się cieszę z drugiej myśli czy na pewno to tak wlsnie powinno być 🙈😅
    Jak przyłożyłam rano na dłużej rękę w tym miejscu to po jakimś czasie 2 razy poczułam lekki ruch 🥰

    Ona 32l 👩‍❤️‍👨 29l On
    Życie na pustyni📍Abu Dhabi

    QsZNp4.png
  • lindalia Autorytet
    Postów: 2320 1375

    Wysłany: 16 października 2021, 18:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, czy w drugim trymestrze zauważyłyście większą ilość wydzieliny o wodnistej konsystencji?

  • Caro Autorytet
    Postów: 3620 3948

    Wysłany: 16 października 2021, 18:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lindalia wrote:
    Dziewczyny, czy w drugim trymestrze zauważyłyście większą ilość wydzieliny o wodnistej konsystencji?

    Właśnie od dwóch dni tak mam i schizuje na ten temat i wkręcam sobie czy to infekcja czy to wody czy co 😬🤦‍♀️ ale nic mnie nie piecze, nie swędzi, ta wydzielina jest koloru mlecznobiałego, więc chyba dotrwam do wizyty 🤦‍♀️

    początek starań 12.2015
    06.2016 💔👼
    11.2016 💔👼
    06.02.2017 ⏸️
    08.10.2017 👸💜 38+4 CC (3480g/53cm)
    25.06.2021 ⏸️
    17.02.2022 👶💙 37+3 CC (3240g/55cm)
  • Hekate42 Autorytet
    Postów: 2100 1129

    Wysłany: 16 października 2021, 21:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Caro wrote:
    Właśnie od dwóch dni tak mam i schizuje na ten temat i wkręcam sobie czy to infekcja czy to wody czy co 😬🤦‍♀️ ale nic mnie nie piecze, nie swędzi, ta wydzielina jest koloru mlecznobiałego, więc chyba dotrwam do wizyty 🤦‍♀️
    To norma w II trymestrze, wiec luz 😊

    „Trudności, z którymi zmagasz się dzisiaj, przechodzą w siłę, której potrzebujesz na jutro. Tylko się nie poddawaj !”
    😇11.02.2021 r.
    ❤️10.03.2022 r. - witaj mój Cudzie❤️
  • Maggy_88 Autorytet
    Postów: 299 166

    Wysłany: 16 października 2021, 22:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też mam taką wydzielinę, ale póki nie swędzi i wydzielina jest bezwonna to uznaje za normę.

    zi13gov36gutrlme.png
  • lindalia Autorytet
    Postów: 2320 1375

    Wysłany: 16 października 2021, 22:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ok, czyli uznaję to za normę, u mnie też jest bezwonna.
    Dopiero się pojawiła kilka dni temu i miałam stracha co to jest i czemu takie dość rzadkie.
    Ale przy okazji wizyty zapytam tez lekarza. :)

  • soprecious Ekspertka
    Postów: 170 100

    Wysłany: 17 października 2021, 14:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny. Jak ja się strachu najadlam. Od dłuższego czasu jak chciałam zaczepić Majkę to podkurczalam nogi do brzucha leżąc na wznak. Wczoraj cały dzień i w nocy nic, ani drgnęła. Czułam tylko że zmienia pozycje z prawej na lewą. Był moment, że w ogóle jej nie czułam w brzuchu. Pomyślałam, że jeśli dalej się nie ruszy to jadę do szpitala. Musiało mnie trochę zmulic spanie bo obudził mnie konkretny kop w samym dole brzucha. Dzisiaj zdrowo fika, ale co się strachu najadlam to moje. Dochodzi jeszcze potężny kryzys w związku i podjęłam dzisiaj decyzję, że trzeba pomyśleć nad terapia dla par. Myślicie, że to dobry krok? Czuje, że sami sobie nie poradzimy.

    hchy9n73zvk25fns.png
  • M-ka1990.. Koleżanka
    Postów: 53 12

    Wysłany: 17 października 2021, 17:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zaczynam właśnie 21 tydzień i pytanie do Wqs od kiedy zaczynacie robic jakieś zakupy ? Cxy na teraz juz kupowałyście jakiś specjalnt biustonosz czy raczej normalny tylko większy? Bo mi został jeden który jest dobry i mam rozkmine ;)

  • babydust1 Autorytet
    Postów: 4088 1554

    Wysłany: 17 października 2021, 17:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    soprecious wrote:
    Cześć dziewczyny. Jak ja się strachu najadlam. Od dłuższego czasu jak chciałam zaczepić Majkę to podkurczalam nogi do brzucha leżąc na wznak. Wczoraj cały dzień i w nocy nic, ani drgnęła. Czułam tylko że zmienia pozycje z prawej na lewą. Był moment, że w ogóle jej nie czułam w brzuchu. Pomyślałam, że jeśli dalej się nie ruszy to jadę do szpitala. Musiało mnie trochę zmulic spanie bo obudził mnie konkretny kop w samym dole brzucha. Dzisiaj zdrowo fika, ale co się strachu najadlam to moje. Dochodzi jeszcze potężny kryzys w związku i podjęłam dzisiaj decyzję, że trzeba pomyśleć nad terapia dla par. Myślicie, że to dobry krok? Czuje, że sami sobie nie poradzimy.
    zawsze kazda proba ratowania zwiazku to bardzo dobry krok :) powodzenia !

    powiem tylko ze ze ciaza w wielu przypadkach jest proba dla zwiazku :(
    ja przy pierwszej ciazy tez prawie sie rozwodzilam ;)
    i niestety kazda kolejny czas ciazy wcale nie jest lepszy nooo moze troche ;) ;) tylko ze ja juz wiem ze jak dziecko sie rodzi to wszystko wraca u nas do normy wiec wiem ze nie ma co radykalnych krokow podejmowac :P

  • soprecious Ekspertka
    Postów: 170 100

    Wysłany: 17 października 2021, 17:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tylko, że to nie pierwsza ciąża, a druga po 6 latach. Nigdy nie bylo tak źle jak teraz.

    hchy9n73zvk25fns.png
  • Bąblinka Ekspertka
    Postów: 189 140

    Wysłany: 17 października 2021, 18:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    soprecious wrote:
    Tylko, że to nie pierwsza ciąża, a druga po 6 latach. Nigdy nie bylo tak źle jak teraz.

    Ja uważam, że jeśli czujecie, że potrzebujecie tego (nawet jednorazowo), to
    dlaczego nie. Czasem potrzeba żeby ktoś przetłumaczył "z polskiego na nasze" co ta druga strona ma na myśli. Często kryzysy to właśnie te niedopowiedzenia, nieporozumienia... a dodatkowy stres potrafi jeszcze wszystko nasilić. Jeśli myślicie o terapii to już bardzo dobrze, bo zauważenie problemu i chęć naprawy, to pierwszy i bardzo ważny krok.

    babydust1 lubi tę wiadomość

    Cuda się zdarzają - Kochamy Cię Syniu :-*
    relgj44jjbw1fjks.png

    Nasz drugi Cud - Kropeczka :-*
    l22ntv73ui67fz5g.png

    31.03.2021 💔 6 tc [*]
    09.05.2021 💔 6 tc [*]
  • babydust1 Autorytet
    Postów: 4088 1554

    Wysłany: 17 października 2021, 18:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    soprecious wrote:
    Tylko, że to nie pierwsza ciąża, a druga po 6 latach. Nigdy nie bylo tak źle jak teraz.
    warto walczyc :) zebys pozniej mogla powiedziec samej sobie w lustrze ze zrobilas wszystko co mozliwe zeby uratowac malzenstwo
    dopiero wtedy mozna sie poddac ... no bo nie ukrywajmy nie zawsze sie udaje ... ludzie sie jednak rozstaja :( no i 2 strony musza chciec ...

    przykre to jest tylko ze w takim okresie ktory powienien byc najpiekniejszym w naszym zyciu sa takie chore przeboje z najblizszym czllowiekem .... wspolczuje

  • soprecious Ekspertka
    Postów: 170 100

    Wysłany: 17 października 2021, 18:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie macie pojęcia, jak bardzo chciałabym mieć w tym czasie święty spokój i tylko się przytulić i czuć wsparcie. Zamiast tego dostaje po dupie od najbliższej osoby.

    hchy9n73zvk25fns.png
  • Maggy_88 Autorytet
    Postów: 299 166

    Wysłany: 17 października 2021, 19:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    M-ka1990.. wrote:
    Zaczynam właśnie 21 tydzień i pytanie do Wqs od kiedy zaczynacie robic jakieś zakupy ? Cxy na teraz juz kupowałyście jakiś specjalnt biustonosz czy raczej normalny tylko większy? Bo mi został jeden który jest dobry i mam rozkmine ;)
    Mam tą samą rozkmine i już rozglądam się za ciążowym, który będzie też do karmienia. Widziałam w sklepie dziecięcym i w świat dziecka, ale wtedy nie miałam czasu przymierzyć. Nie chcę ryzykować z zakupami online, bo mogę nie trafić z rozmiarem...

    Suprecious też uważam, że warto korzystać z pomocy terapeuty, jeśli już we dwójkę nie umiecie sobie poradzić. Z doświadczenia wiem jednak, że mężczyźni nie są zbyt chętni na terapię i spowiadanie się z prywatnych spraw przed obcą osobą. Mam nadzieję, że Wam się uda. Powodzenia!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 października 2021, 19:43

    zi13gov36gutrlme.png
‹‹ 112 113 114 115 116 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Sezonowa dieta zwiększająca płodność – płodne smaki jesieni

Jesień to świetny moment na wprowadzenie zmian do stylu życia i diety, które mogą pozytywnie wpłynąć na płodność i tym samym zwiększyć szanse na zajście w ciążę. Jakie produkty wybierać jesienią? Które składniki mają szczególne znaczenie w kontekście płodności? Podpowiadają ekspertki - Ania i Zosia z Akademii Płodności. 

CZYTAJ WIĘCEJ

6 porad jak wybrać najlepszego specjalistę od leczenia niepłodności

Wybór najlepszego lekarza specjalisty jest najwyższym priorytetem każdej kobiety, której starania przedłużają się lub dotychczasowe leczenie okazało się nieskuteczne. Szukając kompetentnych godnych zaufania lekarzy, którzy mogą pochwalić się wysoką skutecznością, należy brać pod uwagę również jakość placówki, w której przyjmują.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Plamienie i krwawienie międzymiesiączkowe - najczęstsze przyczyny

Czym najczęściej jest spowodowane plamienie lub krwawienie międzymiesiączkowe? Jak odróżnić plamienie od krwawienia z pochwy? Czy brązowe plamienie przed okresem to niepokojący objaw? Kiedy warto skonsultować się z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ