Wielka Akcja - Wspieramy się w niepłodności!
Dziś dodająca otuchy historia Danuty i Adama

Zainspiruj się!
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne ❤️ Marcowe Mamusie 2022 ❤️
Odpowiedz

❤️ Marcowe Mamusie 2022 ❤️

Oceń ten wątek:
  • lindalia Autorytet
    Postów: 2320 1375

    Wysłany: 20 października 2021, 09:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Caro, moja siostra urodziła co prawda bardzo nagle i niespodziewanie w 34tc, ale Maluszek ma się dobrze. Miesiąc oboje byli na oddziale, z tym, że synek grzał się się inkubatorze. Odwiedziny były właśnie w tej sali dla rodzin, ja byłam sama, ale np mąż siostry zabrał pół rodziny na wizyte i nikt nic nie mówił. :D podobno też położne były cudowne w szpitalu. :)
    A i dodam, że ani mąż siostry, ani ja nie byliśmy szczepieni na covid, nikt nic nie sprawdzał przy wpuszczaniu.

  • soprecious Ekspertka
    Postów: 170 100

    Wysłany: 20 października 2021, 09:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też mam nadzieję, że mu to pomoże. Noc dzisiaj nie przespana znowu, bo ma taki kaszel, że kończy się odruchem wymiotnym. Ja z kolei nie umiem spać jak on jest chory. Mala też przez całą noc miała jakąś imprezę w brzuchu bo się wierciła i kopała w każdą stronę świata. Każdy mówi, że ciąża taka fajna i, że nie jest choroba, ale ja widzę że większość nas dostaje ostatnio w kość. To dopiero jest połowa, a ja już się czuje jak słoń. Nawet równowagę tracę przy pierwszej lepszej okazji. Co będzie potem? :D. Miałam jeszcze mówić, że po rozmowach z lekarzem i własnej obserwacji zauważyłam, że cukier mi strasznie skacze po rennie. Ja bez tego nie byłam w stanie funkcjonować, bo zgaga nie dawała żyć. Przepisał mi tabletki IPP. 20 i od tamtej pory jak ręka odjął. No i w końcu powiem Wam, że, jeszcze nie zaczelismy terapii z Mężem, ale od chwili kiedy zaczęliśmy rozmawiać na ten temat, już się polepszyło. Oby tylko dalej szło w dobra strone.

    Bąblinka, Hekate42 lubią tę wiadomość

    hchy9n73zvk25fns.png
  • soprecious Ekspertka
    Postów: 170 100

    Wysłany: 20 października 2021, 09:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I znowu zaczyna balangę 🤣

    Bąblinka lubi tę wiadomość

    hchy9n73zvk25fns.png
  • Hekate42 Autorytet
    Postów: 2100 1130

    Wysłany: 20 października 2021, 10:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gratuluję udanych wizyt!
    Mój Synuś tez ma się dobrze- 262 g i wszystko w normie 😍

    Bąblinka, Maggy_88, babydust1, Aga___, Caro, Norka01, Maggia lubią tę wiadomość

    „Trudności, z którymi zmagasz się dzisiaj, przechodzą w siłę, której potrzebujesz na jutro. Tylko się nie poddawaj !”
    😇11.02.2021 r.
    ❤️10.03.2022 r. - witaj mój Cudzie❤️
  • Kaś844 Ekspertka
    Postów: 176 363

    Wysłany: 20 października 2021, 14:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewuszki a czym smarujecie brzuchol?
    Ja kupiłam olejek z migdałów ale jakoś wolę peeling cukrowy z ziaji-on zostawia taki tłusty film na skórze.
    Jutro o 21 mamy wizytę i przebieram już nóżkami 😁🥰😎

  • lindalia Autorytet
    Postów: 2320 1375

    Wysłany: 20 października 2021, 14:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Do smarowania używam Biooil. :)

  • Caro Autorytet
    Postów: 3620 3948

    Wysłany: 20 października 2021, 15:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hekate super, że u Malucha wsio ok 🤗❤️ Niech zdrowo rośnie!

    Kaś ja smarowałam olejkiem ze słodkich migdałów, potem masłem shea, ale chyba jednak Palmers najlepiej działa na moją skórę 🙂 Daj koniecznie znać po wizycie! Późno ją masz 😄

    lindalia aaa, to dobrze, że z Maluchem wszystko dobrze ❤️ I była z Nim miesiąc w szpitalu? Suuper, że mogła tak z nim na oddziale. Jestem ciekawa jak w tych szpitalach będzie z tym wszystkim jak tak zachorowania idą ku górze 🤔 Ogólnie przy przyjęciu robią test na Covida, miałam dwa razy i muszę Wam powiedzieć, że to jest straszne 😜😅

    początek starań 12.2015
    06.2016 💔👼
    11.2016 💔👼
    06.02.2017 ⏸️
    08.10.2017 👸💜 38+4 CC (3480g/53cm)
    25.06.2021 ⏸️
    17.02.2022 👶💙 37+3 CC (3240g/55cm)
  • lindalia Autorytet
    Postów: 2320 1375

    Wysłany: 20 października 2021, 15:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Test covida też mieli, ale ona była wtedy w takim stanie, że było jej wszystko jedno. :D
    Tu właśnie Gniezno różni się od np Poznania, bo pozwalają matce zostać na oddziale żeby kilka razy dziennie doglądać dziecka i go karmić. Poznań przy wczesniakach, matkę wypuszcza jak jest już w porządku, najczęściej trzy dni, a do dziecka jedynie jeździ się zawozić mleko.

  • Lubisia Przyjaciółka
    Postów: 83 76

    Wysłany: 20 października 2021, 18:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja smaruję biooil, chociaż ostatnio nieregularnie, muszę do tego wrócić bo skóra rzeczywiście inna jest po tym.

    Ile Wasze dzieci ważyły na połówkowych?

    Mnie dzisiaj tak piersi bolą, jakby mi ktoś szpikulec wbijał😒 chyba machina mleczna ruszyła🐮

    Patrzę na vinted, dużo pieknych rzeczy dla dzieci i w sumie dla nas też fajne i w dobrej cenie. Korzystacie z tego portalu? Jesteście zadowolone? Bo ja zawsze takich nowych rzeczy się boję.

    3jgxgov3phzmfy7z.png[/url]
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 października 2021, 18:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej. Któraś z dziewczyn pisała coś o serduszku maluszka ze coś wykryte zostało? Nie mogę znaleść wpisu.. ale chciałabym zapytać czy wtedy tętno bicia jest mniejsze np ? Byłam dziś na wizycie badała mnie tylko detektorem tym ciężko było znaleść jej wgl serduszko i tak trochę obawiam się czy było schowane czy coś nie tak, a do usg mam jeszcze trochę czasu

  • lindalia Autorytet
    Postów: 2320 1375

    Wysłany: 20 października 2021, 19:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lubisia wrote:
    Ja smaruję biooil, chociaż ostatnio nieregularnie, muszę do tego wrócić bo skóra rzeczywiście inna jest po tym.

    Ile Wasze dzieci ważyły na połówkowych?

    Mnie dzisiaj tak piersi bolą, jakby mi ktoś szpikulec wbijał😒 chyba machina mleczna ruszyła🐮

    Patrzę na vinted, dużo pieknych rzeczy dla dzieci i w sumie dla nas też fajne i w dobrej cenie. Korzystacie z tego portalu? Jesteście zadowolone? Bo ja zawsze takich nowych rzeczy się boję.
    Ja kupiłam i sprzedałam parę rzeczy na vinted. Myślę, że bezpieczny portal, bo jeśli opłacisz zamówienie, to kasa do sprzedającego dojdzie dopiero, kiedy dostaniesz towar i klikniesz, że wszystko jest ok. Do tego czasu vinted przetrzymuje te pieniądze, ochraniając kupującego.

    Lubisia lubi tę wiadomość

  • Hekate42 Autorytet
    Postów: 2100 1130

    Wysłany: 20 października 2021, 20:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lindalia wrote:
    Do smarowania używam Biooil. :)
    a ja aktualnie https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,67114,le-petit-marseillais-recettes-mediterraneennes-lait-hydratant-peaux-tres-seches.html

    „Trudności, z którymi zmagasz się dzisiaj, przechodzą w siłę, której potrzebujesz na jutro. Tylko się nie poddawaj !”
    😇11.02.2021 r.
    ❤️10.03.2022 r. - witaj mój Cudzie❤️
  • soprecious Ekspertka
    Postów: 170 100

    Wysłany: 21 października 2021, 09:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mama2synow/3w drodze☺️ wrote:
    Hej. Któraś z dziewczyn pisała coś o serduszku maluszka ze coś wykryte zostało? Nie mogę znaleść wpisu.. ale chciałabym zapytać czy wtedy tętno bicia jest mniejsze np ? Byłam dziś na wizycie badała mnie tylko detektorem tym ciężko było znaleść jej wgl serduszko i tak trochę obawiam się czy było schowane czy coś nie tak, a do usg mam jeszcze trochę czasu
    Nie, serce bilo miarowo.
    Detektorem w ogóle ciężko jest czasami znezc serce. Nie przejmuj się tym tak. Niepotrzebny stres. Wszystko jest na pewno ok :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 października 2021, 09:25

    hchy9n73zvk25fns.png
  • Maggy_88 Autorytet
    Postów: 299 166

    Wysłany: 21 października 2021, 12:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Od ok 3 dni zaczęłam czuć ruchy córeczki ♥️ W końcu się doczekałam 🙂

    lindalia, soprecious, Bąblinka, babydust1 lubią tę wiadomość

    zi13gov36gutrlme.png
  • Jagodzianka19 Autorytet
    Postów: 541 384

    Wysłany: 21 października 2021, 14:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kaś844 wrote:
    Dziewuszki a czym smarujecie brzuchol?
    Ja kupiłam olejek z migdałów ale jakoś wolę peeling cukrowy z ziaji-on zostawia taki tłusty film na skórze.
    Jutro o 21 mamy wizytę i przebieram już nóżkami 😁🥰😎
    Używałam olejek migdałowy, ale odebrałam z rossmana oliwke dla ciężarnych i użyłam jej. Czego bardzo żałuję, bo uczuliła mnie 😒 teraz używam Avene xera calm dla złagodzenia. A później wrócę do olejku migdałowego.

    p19ue6hhr78s4yrb.png
  • soprecious Ekspertka
    Postów: 170 100

    Wysłany: 21 października 2021, 14:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co ta ciąża robi z ludzi 🤣. Ja nie jedząca praktycznie w ogóle mięsa, zjadłam dzisiaj 2 miski rosołu. Ba, wpierniczalam, aż mi się uszy trzęsły 🤪 Macie jeszcze na tym etapie jakieś dziwne zachcianki?

    hchy9n73zvk25fns.png
  • Lubisia Przyjaciółka
    Postów: 83 76

    Wysłany: 21 października 2021, 16:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A gdzie ten olejek kupujecie? W aptece czy w Rossmanie można kupić?
    Ja z zachcianek to słonecznik dziubie😁i na słodkie mnie wzięło a wcześniej tak nie miałam.

    3jgxgov3phzmfy7z.png[/url]
  • lindalia Autorytet
    Postów: 2320 1375

    Wysłany: 21 października 2021, 17:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie też przygody żywieniowe, ale w drugą stronę. Cały czas wmuszam w siebie jedzenie, bo mimo, że mdłości ustały, to nie smakuje mi nic, co bardzo lubiłam przed ciąża.
    I tak brzydko pachnie mi chleb i bułki.

  • mar.1 Przyjaciółka
    Postów: 92 102

    Wysłany: 21 października 2021, 18:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny! Sporo u Was się dzieje, ale najważniejsze że maluszki zdrowe.
    Soprecious, trzymam kciuki, żeby z serduszkiem było wszystko dobrze i żeby dziurka zarosła się jeszcze w brzuszku ❤️
    Ja smaruje się jakimś balsamem dla mam z bielendy, ale bardzo nieregularnie. Na razie skóra mnie nie swędzi ani nic nie ciągnie i zapominam.
    W ogóle odkąd siedzę w domu (dwa tygodnie) to się ogarnąć z niczym nie mogę. Rozkojarzona jestem, ciężko mi się zebrać do czegoś konkretnego.. może też ta jesień tak działa.
    Co do ruchów to ja też już synka codziennie czuję, ale bardzo różne pory i na razie niewiele. Mąż już też czuł jak rękę przyłożył 🥰 Maluch jest na razie bardzo delikatny, a te ruchy to sama przyjemność ☺️
    Zachcianek dalej nie mam, ale trochę więcej słodkiego jem niż w I trymestrze 😉

    Maggy_88 lubi tę wiadomość

    06.04 ⏸️ 💕

    24.02.2022 17:50 53 cm 3020 g 👶T💙
  • Kaś844 Ekspertka
    Postów: 176 363

    Wysłany: 21 października 2021, 18:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lubisia wrote:
    A gdzie ten olejek kupujecie? W aptece czy w Rossmanie można kupić?
    Ja z zachcianek to słonecznik dziubie😁i na słodkie mnie wzięło a wcześniej tak nie miałam.

    Ja kupiłam akurat na allegro bo z rossmana zniknął ten, który chciałam 🤷🏻‍♀️
    Zachcianek nie mam i nie miałam choć od początku ciąży jem słodycze za którymi nigdy nie przepadałam 🙊 niestety od wczoraj mam okrutną zgagę 😔😡

‹‹ 116 117 118 119 120 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Nieregularny okres. Przyczyny i objawy nieregularnych cykli miesiączkowych.

Nieregularny okres nie zawsze musi świadczyć o zaburzeniach, czy problemach hormonalnych. Na pewnych etapach życia nieregularne cykle są okresem przejściowym. Kiedy jednak nieregularne cykle warto skonsultować z lekarzem? Jakie są najczęstsze przyczyny nieregularnych cykli miesiączkowych? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Mierzenie temperatury podczas starań o dziecko - kiedy owulacja i dni płodne?

Temperatura ciała jest reakcją naszego organizmu na to co się w nim dzieje. Prawie wszyscy wiedzą, że temperatura ciała informuje nas, o tym, że nasz organizm walczy z infekcją. Niewiele osób zaś wie, że temperatura ciała może również dawać zaskakująco dokładne informacje na temat płodności kobiety! Wystarczą zaledwie 3 minuty dziennie, a nie wydając ani grosza dowiesz się więcej niż możesz przypuszczać. Sprawdź, po co mierzyć temperaturę podczas starania o ciążę. Dowiedz się, jak prawidłowo mierzyć temperaturę i w jaki sposób OvuFriend Ci w tym pomoże! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Sen a zdrowie hormonalne kobiety – jak na siebie wpływają?

Jak sen wpływa na zdrowie hormonalne kobiety? Jakie mogą być skutki niedoboru snu w kontekście kobiecej płodności? Jakie hormony są szczególnie wrażliwe na problemy z bezsennością u kobiet? Jak zadbać o prawidłową higienę snu?

CZYTAJ WIĘCEJ