Wielka Akcja - Wspieramy się w niepłodności!
Dziś dodająca otuchy historia Danuty i Adama

Zainspiruj się!
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne ❤️ Marcowe Mamusie 2022 ❤️
Odpowiedz

❤️ Marcowe Mamusie 2022 ❤️

Oceń ten wątek:
  • lindalia Autorytet
    Postów: 2320 1375

    Wysłany: 19 października 2021, 12:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Caro, co Ty! To jesteśmy prawie sąsiadki:D a gdzie prowadzisz ciążę?

  • Caro Autorytet
    Postów: 3620 3948

    Wysłany: 19 października 2021, 12:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lindalia wrote:
    Caro, co Ty! To jesteśmy prawie sąsiadki:D a gdzie prowadzisz ciążę?

    Noo. Zawsze trafiało mi się, że wszyscy byli z daleka. Cała ekipa z października 2017, jak byłam w ciąży z Córką, z dalszych okolic 😅 a tu proszę 😁 Ja chodzę do dr Ernsta 🙂 a Ty?

    początek starań 12.2015
    06.2016 💔👼
    11.2016 💔👼
    06.02.2017 ⏸️
    08.10.2017 👸💜 38+4 CC (3480g/53cm)
    25.06.2021 ⏸️
    17.02.2022 👶💙 37+3 CC (3240g/55cm)
  • lindalia Autorytet
    Postów: 2320 1375

    Wysłany: 19 października 2021, 13:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Caro wrote:
    Noo. Zawsze trafiało mi się, że wszyscy byli z daleka. Cała ekipa z października 2017, jak byłam w ciąży z Córką, z dalszych okolic 😅 a tu proszę 😁 Ja chodzę do dr Ernsta 🙂 a Ty?
    Ja nie w Gnieźnie. Ciążę prowadzę u doktora Rajewskiego, przyjmuje w Poznaniu i w Wągrowcu i pracuje w Polnej. :)
    A dr Ersta znam bardzo dobrze, jako młodsza dziewczyna chodziłam do niego regularnie, ale z uwagi na problemy z zajściem, musieliśmy szukać pomocy gdzie indziej i całkowicie przeniosłam się do Poznania. A dr Rajewskiego polecili mi w klinice, jako lekarza, który dobrze prowadzi ciążę po in vitro. :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 października 2021, 13:16

  • Maggy_88 Autorytet
    Postów: 299 166

    Wysłany: 19 października 2021, 13:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie wytrzymałam i poszłam dzisiaj do sklepu po nowy biustonosz. Dostałam wykład co się powinno nosić w ciąży, co do miesiąca po porodzie i później przy karmieniu. Kupiłam jeden biustonosz, który może nie kosztował mało, ale chyba nigdy nie miałam wygodniejszego, a plus jeszcze, że po porodzie można go przerobić na biustonosz do karmienia.
    Zaliczyłam przy okazji 2 godz spacer. Piękna pogoda, aż się nie chce siedzieć w domu. Byłam też u położnej środowiskowej, żeby zapytać jak wyglądają konsultacje edukacyjne. Bo to pierwsza ciąża i mam książki o ciąży i pierwszym roku dziecka, ale pomyślałam, że lepiej będzie jeszcze z profesjonalistką pogadać. Stwierdzam, że moje składki zdrowotne to idą na nie wiadomo kogo, bo na pewno nie na moje leczenie czy konsultacje...W moim mieście (nie takim małym) znalazłam 1 przychodnię z położną środowiskową, ale nie może mnie przyjąć bo nie jestem tam zapisana do internisty. Odesłała mnie do mojej przychodni i do szkoły rodzenia. Moja przychodnia od kilku miesięcy podobno szuka położnej do pracy, ale znaleźć nie może. A mi najbardziej zależy, żeby przed porodem ustalić plan i żeby ktoś mi wyjaśnił te różne dziwne pojęcia, procedury i ich konsekwencje...

    zi13gov36gutrlme.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 października 2021, 16:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jagodzianka19 wrote:
    Z żelem. Kupuje na Gemini. Butla kosztuje 5-6 zł, wystarczy na bardzo długo .
    Dzięki 😄 zamówiłam , ze żel taki tani to przesyłka za 0 jeszcze 😄

  • soprecious Ekspertka
    Postów: 170 100

    Wysłany: 19 października 2021, 16:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mama2synow/3w drodze☺️ wrote:
    Czy któraś z Was zmieniała w trakcie ciąży lekarza prowadzącego ? Czy były u nowego lekarza jakieś pytania o poprzedniego ? Ja mam zamiar zmienić z prywatnego na NFZ chyba i szpital odrazu w którym lekarz pracuje i chce podpytać może któraś była w takiej sytuacji .. bo mam w środę wizytę i muszę obmyśleć co w razie w mówić bo nie mam zamiaru mówić w czym problem bo nie w lekarzu.
    Teraz nie, ale w poprzedniej ciąży zmieniłam w 2 trymestrze. Okazało się po zmianie, że niedoczynność tarczycy, że cukrzyca i problemy z ciśnieniem. Tamten nic nie widział. Nie musisz się tłumaczyć, bo masz prawo do zmiany. Mi dzisiaj głowa pęka. Byliśmy z starszakiem u okulisty na badaniach. Astygmatyzm postępuje, zez do leczenia operacyjnego, ale nie widomo czy przyniesie efekty i tyle dobrego, że wada wzroku się nie pogłębia. Mam dzisiaj łeb jak sklep. Zdecydowaliśmy się wznowić jego terapię widzenia po kilku miesiącach przerwy, bo nie chciał współpracować. Nie wiem kurcze jak to wszystko pogodzić. Teraz w tym czasie wszystko się musi walić. Nie chce nawet myśleć ile nam przyjdzie zapłacić za te okulary. Same szkiełka 900 zł, a oprawki pewnie jeszcze więcej. Jestem wściekła, bo 2 lata temu byliśmy na wizycie u i okulisty na NFZ z tego względu, że i ja i Maz mamy wadę wzroku. Pani doktor po zbadaniu stwierdziła że wszystko jest wporzadku i nie ma wady wzroku. Jakiś czas później mały zaczął narzekać na ból oczy i mruzyl strasznie. Zabraliśmy go prywatnie do okulisty i się zaczęła walka. Toć to jest chore, żeby płacić takie podatki, a oni nawet zbadać porządnie nie potrafią.

    hchy9n73zvk25fns.png
  • Caro Autorytet
    Postów: 3620 3948

    Wysłany: 19 października 2021, 17:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lindalia wrote:
    Ja nie w Gnieźnie. Ciążę prowadzę u doktora Rajewskiego, przyjmuje w Poznaniu i w Wągrowcu i pracuje w Polnej. :)
    A dr Ersta znam bardzo dobrze, jako młodsza dziewczyna chodziłam do niego regularnie, ale z uwagi na problemy z zajściem, musieliśmy szukać pomocy gdzie indziej i całkowicie przeniosłam się do Poznania. A dr Rajewskiego polecili mi w klinice, jako lekarza, który dobrze prowadzi ciążę po in vitro. :)

    Aaa no tak. To pewnie będziesz rodzić na Polnej czy jednak w naszym nowiutkim szpitalu w Gnieźnie? 😅

    początek starań 12.2015
    06.2016 💔👼
    11.2016 💔👼
    06.02.2017 ⏸️
    08.10.2017 👸💜 38+4 CC (3480g/53cm)
    25.06.2021 ⏸️
    17.02.2022 👶💙 37+3 CC (3240g/55cm)
  • lindalia Autorytet
    Postów: 2320 1375

    Wysłany: 19 października 2021, 17:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Caro wrote:
    Aaa no tak. To pewnie będziesz rodzić na Polnej czy jednak w naszym nowiutkim szpitalu w Gnieźnie? 😅
    Chciałabym w Poznaniu, ale w Gnieźnie ostatnio we wrześniu rodziła moja siostra. Nawet byłam ja odwiedzić, szpital piękny, czułam się jak w Leśnej Górze z serialu. 🤣

  • Wojcinka Autorytet
    Postów: 1155 1849

    Wysłany: 19 października 2021, 19:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mama2synow/3w drodze☺️ wrote:
    Zamówiłam detektor tętna płodu tylko w zestawie nie ma żelu , czy używać go bez czy stosujecie razem z żelem ?
    Ja używam żelu intymnego i działa cacy :P 😂

    Ona 32l 👩‍❤️‍👨 29l On
    Życie na pustyni📍Abu Dhabi

    QsZNp4.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 października 2021, 21:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wojcinka wrote:
    Ja używam żelu intymnego i działa cacy :P 😂
    Nieźle 😄 gdybym wiedziała wcześniej to nie zamówiła bym 🤭😄

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 października 2021, 21:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jutro mam wizytę NFZ u P doktor 🤭 chce przepisać się z prywatnego i zostać już jeżeli dobrze pójdzie , narazie nerwy stres mnie zjada przed jutrzejsza wizyta 🙈 obawiam się rekacji dlaczego tak a nie inaczej 🤷🏻‍♀️

  • Lubisia Przyjaciółka
    Postów: 83 76

    Wysłany: 19 października 2021, 21:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, ja dzisiaj jestem po usg połówkowym. Wymęczona bo dziecko nie leżało jak zwykle tak jak powinno i mialam 2 razy usg robione. Wszystko wyglada bardzo dobrze i w końcu dowiedzieliśmy się, że to dziewczynka❤️

    Maggy_88, babydust1, Wojcinka, Kaś844, plinka2017, Norka01 lubią tę wiadomość

    3jgxgov3phzmfy7z.png[/url]
  • Caro Autorytet
    Postów: 3620 3948

    Wysłany: 19 października 2021, 21:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lindalia a noo, nówka sztuka 😁 Akurat trafiłam do niego w sierpniu przy krwotoku z krwiakiem. Niedawno leżałam na kardiologii - też jest na nowej części. Noo najbardziej luksusowe są te łazienki. Tragiczne jest to, że nie da się otwierać okien 🤦‍♀️ A mogłaś odwiedzić siostre? Bo w sierpniu Małż mógł przyjść do takiego pokoju odwiedzin, a jak byłam na kardiologii to normalnie mógł wejść na oddział i na salę. Musiał tylko pokazać certyfikat covidowy. I zastanawiam się jak to jest na poporodowej części 🙂

    Wojcinka a ja właśnie dzisiaj gdzieś przeczytałam, że ktoś używa Durexa 😅😅

    Lubisia gratulacje Księżniczki!! ❤️ super wieści 🙂 i tak patrzę, że nie mam Cię na pierwszej stronie - na kiedy masz tp?

    soprecious kurczę.. ale się porobiło.. A ile lat ma Twój Synek? Bo ja mam dość dużą wadę, a Małż taką raczej nie przeszkadzającą, i właśnie się zastanawiałam czy iść z Małą do okulisty na kontrolę czy raczej nie świrować 🤔 A może na te szkiełka pójdzie dostać jakieś dofinansowanie?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 października 2021, 22:02

    początek starań 12.2015
    06.2016 💔👼
    11.2016 💔👼
    06.02.2017 ⏸️
    08.10.2017 👸💜 38+4 CC (3480g/53cm)
    25.06.2021 ⏸️
    17.02.2022 👶💙 37+3 CC (3240g/55cm)
  • Lubisia Przyjaciółka
    Postów: 83 76

    Wysłany: 19 października 2021, 22:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Caro na 3.03

    Caro lubi tę wiadomość

    3jgxgov3phzmfy7z.png[/url]
  • babydust1 Autorytet
    Postów: 4092 1554

    Wysłany: 19 października 2021, 22:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Caro wrote:
    [

    soprecious kurczę.. ale się porobiło.. A ile lat ma Twój Synek? Bo ja mam dość dużą wadę, a Małż taką raczej nie przeszkadzającą, i właśnie się zastanawiałam czy iść z Małą do okulisty na kontrolę czy raczej nie świrować 🤔 A może na te szkiełka pójdzie dostać jakieś dofinansowanie?
    moj maz ma astygmatyzm i wade wzroku nie jakas duza ale maja u nniego w rodzinie praktycznie wszyscy i od od razu przy pierwszym dziecku nam mowili zeby regularnie wzrok sprawdzac u dzieci

  • soprecious Ekspertka
    Postów: 170 100

    Wysłany: 19 października 2021, 23:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Caro wrote:
    lindalia a noo, nówka sztuka 😁 Akurat trafiłam do niego w sierpniu przy krwotoku z krwiakiem. Niedawno leżałam na kardiologii - też jest na nowej części. Noo najbardziej luksusowe są te łazienki. Tragiczne jest to, że nie da się otwierać okien 🤦‍♀️ A mogłaś odwiedzić siostre? Bo w sierpniu Małż mógł przyjść do takiego pokoju odwiedzin, a jak byłam na kardiologii to normalnie mógł wejść na oddział i na salę. Musiał tylko pokazać certyfikat covidowy. I zastanawiam się jak to jest na poporodowej części 🙂

    Wojcinka a ja właśnie dzisiaj gdzieś przeczytałam, że ktoś używa Durexa 😅😅

    Lubisia gratulacje Księżniczki!! ❤️ super wieści 🙂 i tak patrzę, że nie mam Cię na pierwszej stronie - na kiedy masz tp?

    soprecious kurczę.. ale się porobiło.. A ile lat ma Twój Synek? Bo ja mam dość dużą wadę, a Małż taką raczej nie przeszkadzającą, i właśnie się zastanawiałam czy iść z Małą do okulisty na kontrolę czy raczej nie świrować 🤔 A może na te szkiełka pójdzie dostać jakieś dofinansowanie?
    Caro, 6 lat skończył w czerwcu. Idź, póki jeszcze czas. Jeśli oboje macie wade, to duże prawdopodobieństo, że dzieciaki po Was odziedziczą.

    hchy9n73zvk25fns.png
  • soprecious Ekspertka
    Postów: 170 100

    Wysłany: 19 października 2021, 23:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co do okularów, to właśnie opłacaliśmy po południu całość, i wyszło o 2000 za wszystko. Oprawki są zrobione jak wcześniejsze, czyli można je wyginsc w 4 strony świata i nic się z nimi nie dzieje. Dla Dzieci polecam. Później podeślę zdjęcia

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 października 2021, 23:22

    hchy9n73zvk25fns.png
  • Wojcinka Autorytet
    Postów: 1155 1849

    Wysłany: 20 października 2021, 04:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mama2synow/3w drodze☺️ wrote:
    Jutro mam wizytę NFZ u P doktor 🤭 chce przepisać się z prywatnego i zostać już jeżeli dobrze pójdzie , narazie nerwy stres mnie zjada przed jutrzejsza wizyta 🙈 obawiam się rekacji dlaczego tak a nie inaczej 🤷🏻‍♀️
    Kochana nic się nie stresuj. Masz prawo do zmiany i z niczego się nie musisz tłumaczyć a już tym bardziej jak korzystasz z państwowej opieki zdrowia na którą płacisz podatki. Powodzenia na wizycie! ♥️

    Ja wizytuje jutro i już się nie mogę doczekać żebh po ponad 3 tyg znowu zobaczyć Maye 💛 ale z drugiej storny też się trochę stresuje bo daje ostatnia szanse mojej Gin i jeśli nie spełni jutro moich oczekiwań to zmieniam lekarza.

    Ona 32l 👩‍❤️‍👨 29l On
    Życie na pustyni📍Abu Dhabi

    QsZNp4.png
  • Maggia Ekspertka
    Postów: 237 343

    Wysłany: 20 października 2021, 07:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Wam, ja sie widzialam w poniedzialek z moja polozna z poprzedniej ciazy i zrobilysmy wstepna kwalifikacje do domu narodzin. Musze jednak zbadac siatkowke u okulisty, czy nadaje sie do porodu silami natury. Tez robicie to badanie? Poza tym zaczynam czuc w koncu ruchy „Karolka”, ale to tak raz na dwa, trzy dni. Nie wiem, pewnie za malo odpoczywam wciaz, a za duzo mam na glowie spraw do zalatwiania. Nie mam pojecia jak do niedawna jeszcze godzilam to wszystko z praca zawodowa.

    Od pewnego czasu mam bardzo kolorowe intensywne sny, ktore tez z reguly pamietam po przebudzeniu. Tez tak macie?

    Psychika mi troche siada ostatnio i zupelnie nie rozumiem dlaczego, bo wokol mnie relatywnie wszystko jest ok. Mam nadzieje, ze to nie poczatki jakiejs jesiennej chandry :( w ubieglym roku bardzo zle znosilam te szare jesienno-zimowe miesiace. Ogolnie bez slonca slabiutko funkcjonuje. Planuje z synem wsiasc w samolot w piatek i poleciec w cieplejsze miejsce na weekend, Wlochy, Hiszpania, Grecja. Trzymajcie kciuki zeby udalo mi sie zrealizowac ten urodzinowy plan :) (urodziny mam 23-go :)).

    Kolejna wizyta 26-go, wtorek. Wiec do tego czasu musze wrocic z wojaży :)

    Wszystkiego dobrego dla Wszystkich! ❤️

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 października 2021, 07:30

    Maggy_88 lubi tę wiadomość

    Olaf - okaz zdrowia i szczęścia 10/10 urodzony 7.05.2016 <3
    f2w3ugpjd54wqphk.png
    atdcwn151udni0f0.png
  • Caro Autorytet
    Postów: 3620 3948

    Wysłany: 20 października 2021, 07:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    babydust soprecious to pewnie będę musiała się z Nią przejść 🤔 Chociaż na pierwszy rzut oka nie widzę, żeby aktualnie musiała jakieś problemy. Ale już myślałam kiedyś o wizycie.

    soprecious noo niezła cyfra wyszła 🤭 Oby wyszło mu na dobre. Te oprawki gumowe są super. Już nie raz widziałam w nich dzieciaki 🙂

    Wojcinka uuu to kciuki za wizytę i koniecznie daj znać ✊❤️ A co przeskrobała ginka, że chcesz ją zmienić?

    Maggia to trzymam kciuki, żeby badanie wyszło ok i żebyś mogła zrealizować swój plan o porodzie ✊❤️ Ja takiego nie robię, no ale u mnie CC, więc nawet nie myślałam o takim badaniu przy wadzie wzroku. co do ruchów to powiem Ci, że u mnie Maluch szaleje. Ale Mała też była takim ruchliwym dzieckiem. O tym snach to słyszałam, że podobno w ciąży miewa się dziwne 😅 Mi narazie się nie przytrafiły. Za to zdarza mi się bezsenność i nie mogę zasnąć 🤦‍♀️ a zły humor to może faktycznie spowodowany aurą. Szaro buro, jeszcze jak cały dzień pada to już w ogóle tragedia. Byle do wiosny 🙂 A wyjazdu zazdroszczę! Noo takie weekendowe naładowanie baterii, super! I już na zapas życzę spełnienia marzeń z okazji urodzin 🥳🤗

    Maggia lubi tę wiadomość

    początek starań 12.2015
    06.2016 💔👼
    11.2016 💔👼
    06.02.2017 ⏸️
    08.10.2017 👸💜 38+4 CC (3480g/53cm)
    25.06.2021 ⏸️
    17.02.2022 👶💙 37+3 CC (3240g/55cm)
‹‹ 115 116 117 118 119 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Ciąża pozamaciczna - czym jest i jakie są objawy ciąży pozamacicznej?

Ciąża pozamaciczna (ektopowa) zdarza się raz na 90-100 przypadków ciąży. Jest to ciąża, która zamiast w macicy rozwija się poza nią. Objawy ciąży pozamacicznej nie są jednoznaczne. Trudno ją czasem rozpoznać, bo na początku objawy są podobne do ciąży o prawidłowym przebiegu. Na późniejszym etapie pojawia się ból podbrzusza, krwawienie oraz brak prawidłowego przyrostu hormonu hCG. 

CZYTAJ WIĘCEJ

7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz owulacji OvuFriend

Wydaje Ci się, że działanie kalendarza owulacji sprowadza się tylko do wyznaczania dni płodnych i terminu owulacji? Nic bardziej mylnego! Podczas prowadzenia obserwacji w kalendarzu OvuFriend możesz dowiedzieć się o rzeczach, które wspomogą Twoje starania o dziecko. Poznaj 7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz dni płodnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ

8 rzeczy, które warto wiedzieć o diagnostyce endometriozy

Diagnoza endometriozy niekiedy trwa latami... Wszystko za sprawą niespecyficznych objawów, które daje to schorzenie. A jak wiadomo - im szybsza diagnoza, tym większa szansa na podjęcie efektywnego leczenia. Przeczytaj najważniejsze i najbardziej kluczowe rzeczy o diagnostyce endometriozy. 

CZYTAJ WIĘCEJ