X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Marcowe mamy 2020 :)
Odpowiedz

Marcowe mamy 2020 :)

Oceń ten wątek:
  • Dori1811 Autorytet
    Postów: 418 516

    Wysłany: 11 lipca 2019, 08:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Auricomka wrote:
    Ja też schudłam dwa kilo ale nie ma. Apetytu. Dziewczyny a jest wam ciągle zimno?
    Ja ogólnie jestem zmarźluchem ale teraz to już moja mama się śmieje ze mnie ze przesadzam bo nie dość ze sama chodzę cieplutko ubrana to jeszcze wszystkich w koło ganiam żeby się ubierali bo zimno :P dzisiaj miałam pierwsze odruchy wymiotne... nie było czym wymiotować wiec sama ślina szła i po tym incydencie czuje się super, nic nie mdli, nie siedzi w gardle- polecam xD jeśli jutro u gin wyjdzie ze jednak jest coś nie tak, to mimo tego ze mam świadomość ze beta nie przyrasta idealnie to będę zdziwiona bo objawów coraz więcej :)

    Synek 💙
    img

    Problem męski: morfologia 1%
    2 lata starań,Udany cykl po HSG <3
  • KolendrA Ekspertka
    Postów: 207 246

    Wysłany: 11 lipca 2019, 09:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monna wrote:
    Mi jest zimno raczej. Trochę wina pogody może?

    Mnie coś wczoraj zaczęło kłuć tak jakby jajniki. Apetyt bardzo duży, waga taka sama, ale czuję się ciężko jakoś.... no i jestem chronicznie zmęczona.
    U mnie objawów póki co brak. Cieszy mnie to póki co, bo później będzie ich aż za dużo ;)
    Ale... Już drugi dzień kłuje mnie jajnik. I to właściwie przez cały dzień. Trochę mnie to zaczyna martwić...

    d16e329c5c.png
  • Kiki Znajoma
    Postów: 27 15

    Wysłany: 11 lipca 2019, 09:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Auricomka wrote:
    Część kiki , który to u ciebie tydzień?:)

    Według miesiączki 6+4 , ale byłam w 4+2 u gin i jeszcze nic nie było widać , a cykle mam strasznie nieregularne , na @ czekałam ostatni raz 36dni , dwa miesiące wcześniej 29 a trzy 33 dni , tym sposobem ciężko coś obliczyć, za tydzień mam wizyte , także już coś powinno byc i mniej wiecej będę wiedzieć na jaki termin się przygotować :)

    Co do kilogramów , to ja w tej ciąży nie mam wgl apetytu, narazie waga stoi , cieszę się , bo z córką przytyłam 25

    0d1y3e3kzanhskmh.png
    km5skrhm7wvdm1ld.png
    03.2015 8tc [*] brak akcji serca
    10.2017 7tc[*] puste jajo
    06.2018 4tc [*] samoistne
  • Polka Debiutantka
    Postów: 13 5

    Wysłany: 11 lipca 2019, 10:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny czy badalyscie progesteron bo u mnie przy pierwszej będzie jak zrobiłam było 14,34 a po tygodniu jak zrobiłam spadło do 12,95 i zaczynam się martwić. Wczoraj zadzwoniłam do swojego lekarza ale zbytnio się tym nie przejął zapytał czy boli mnie brzuch i żebym więcej nie robiła progesteronu. Zaczynam bzikowac boję się strasznie poronienia bo w październiku poronilam w 12tc😢

  • dory Ekspertka
    Postów: 186 139

    Wysłany: 11 lipca 2019, 11:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    cześć. termin na 3/3 c:

    Katy lubi tę wiadomość

    dhi4qqmze6ab5zr4.png
    🌈 A. 2018
    🎀 F. 2020
    🖤 🖤 🖤
  • dory Ekspertka
    Postów: 186 139

    Wysłany: 11 lipca 2019, 11:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Polka wrote:
    Dziewczyny czy badalyscie progesteron bo u mnie przy pierwszej będzie jak zrobiłam było 14,34 a po tygodniu jak zrobiłam spadło do 12,95 i zaczynam się martwić. Wczoraj zadzwoniłam do swojego lekarza ale zbytnio się tym nie przejął zapytał czy boli mnie brzuch i żebym więcej nie robiła progesteronu. Zaczynam bzikowac boję się strasznie poronienia bo w październiku poronilam w 12tc😢

    teoretycznie taki pomiar nie ma sensu. badanie powinno odbyć się trzy dni z rzędu o tej samej porze, wówczas można je uznać za miarodajne. u mnie przy progesteronie 14 włączona została luteina.

    dhi4qqmze6ab5zr4.png
    🌈 A. 2018
    🎀 F. 2020
    🖤 🖤 🖤
  • dory Ekspertka
    Postów: 186 139

    Wysłany: 11 lipca 2019, 11:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Imari wrote:
    Z objawów u mnie senność, tkliwość piersi i mulenie nad ranem... Dziewczyny lekarz kazał mi się umówić na usg prenatalne ok 16.08. Czy robiłyście też dodatkowe badania z krwi? Jeśli tak to które?

    w pierwszej ciąży robiłam i usg i test pappa. w tej planuję tak samo.

    dhi4qqmze6ab5zr4.png
    🌈 A. 2018
    🎀 F. 2020
    🖤 🖤 🖤
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 lipca 2019, 11:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też raczej zrobię...pappa i wolne hcg...mam umówione badania prenatalne usg na 19.08...tydzień wcześniej zrobię krew. Macie już ustalony termin badań pierwszego trymestru?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 lipca 2019, 12:12

  • Auricomka Autorytet
    Postów: 1216 276

    Wysłany: 11 lipca 2019, 12:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny a jaki macie pogląd na temat szkodliwości USG? Się naczytałam injiz sama nie wiem a miałam już dwa :(

    dory lubi tę wiadomość

    hrqoyx8d84qsxxuk.png
  • dory Ekspertka
    Postów: 186 139

    Wysłany: 11 lipca 2019, 12:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Auricomka wrote:
    Dziewczyny a jaki macie pogląd na temat szkodliwości USG? Się naczytałam injiz sama nie wiem a miałam już dwa :(

    niechcący mi się polubiło.
    usg w ciąży jest całkowicie i zupełnie bezpieczne.

    Dori1811, Auricomka lubią tę wiadomość

    dhi4qqmze6ab5zr4.png
    🌈 A. 2018
    🎀 F. 2020
    🖤 🖤 🖤
  • Auricomka Autorytet
    Postów: 1216 276

    Wysłany: 11 lipca 2019, 12:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dory wrote:
    niechcący mi się polubiło.
    usg w ciąży jest całkowicie i zupełnie bezpieczne.
    A jak często je robicie?

    hrqoyx8d84qsxxuk.png
  • Katy Autorytet
    Postów: 5244 5662

    Wysłany: 11 lipca 2019, 12:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja w pierwszej ciazy usg mialam na kazdej wizycie, a oprocz tego kilka dodatkowych, nie jest szkodliwe ;)

    W ogole to mowilam wszystkim, ze mam wizyte 11 lipca, a mam 12 😂

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 lipca 2019, 12:57

    qdkkj48axof4swbx.png

    qb3c2n0af5u2yzmp.png
  • dory Ekspertka
    Postów: 186 139

    Wysłany: 11 lipca 2019, 13:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    do tej pory jedno. w poprzedniej ciąży na każdej wizycie, czyli najpierw co trzy-cztery tygodnie, a pod koniec częściej.

    dhi4qqmze6ab5zr4.png
    🌈 A. 2018
    🎀 F. 2020
    🖤 🖤 🖤
  • Katy Autorytet
    Postów: 5244 5662

    Wysłany: 11 lipca 2019, 13:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na tym etapie to raczej sa wzdecia po prostu ;)

    Cwiczysz, ze masz taki umiesniony brzuch? :p

    Dorjana lubi tę wiadomość

    qdkkj48axof4swbx.png

    qb3c2n0af5u2yzmp.png
  • mamamika Koleżanka
    Postów: 35 41

    Wysłany: 11 lipca 2019, 14:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To ja też się przywitam:) nie byłam jeszcze u lekarza ale sądzę że termin będzie około 17 marca. Wizytę mam 23 lipca. Mam już synka z sierpnia 2017.

    Z objawów to przed południem bywa mi słabo albo kręci się w głowie, boli mnie podbrzusze szczególnie po wysiłku i mam zadyszkę nawet gdy na logikę nie powinnam być zmęczona :)

    Katy, Auricomka lubią tę wiadomość

  • Auricomka Autorytet
    Postów: 1216 276

    Wysłany: 11 lipca 2019, 14:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dorjana wrote:
    Witajcie mamuski :)
    dużo Dorek widze w grupie <3

    Moja sis kolejnego testa zrobiła i nadal nic.... jak jej zaczełam tłumaczyć że czas na wizytę bo może trzeba wywołać miesiączkę to nagle zaczeła plamić :P
    Więc jest szansa ze dostanie dziś miesiączke...

    Masakra :/ sama nie wie czy się cieszy czy nie ???

    No to teraz tym bardziej nie bede jej nic mówić :/
    muszę najpierw potwierdzić swoją ciążę

    Co do USG... to się zapierałam że zrobię w tej ciąży minimalną liczbę badań. Ale prawdę mówiąc nie wiem czy mi psychika na to pozwoli :)
    A dlaczego tak postanowiłaś że tylko te trzy?
    Brzuszek niezły ale wydaje mi się że to od wzdęcia . Też tak miałam 4-5tydzien a teraz mam plaski

    Dorjana lubi tę wiadomość

    hrqoyx8d84qsxxuk.png
  • Katy Autorytet
    Postów: 5244 5662

    Wysłany: 11 lipca 2019, 15:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To dajesz nadzieje, ze przy drugim dziecku tez znajdę na to czas :p

    Tez mialam maly brzuszek, nie az tak, ale ludzie, ktorzy nie wiedzieli nie zauwazali :p

    qdkkj48axof4swbx.png

    qb3c2n0af5u2yzmp.png
  • Dorjana Autorytet
    Postów: 1791 1915

    Wysłany: 11 lipca 2019, 15:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Katy wrote:
    To dajesz nadzieje, ze przy drugim dziecku tez znajdę na to czas :p

    Przy dwójce to dopiero masz areobik cały dzień. ;)
    Ja z moimi biegam... tzn oni na rowerkach albo rolkach a ja za nimi...
    Poza tym mamy harmonogram zajęć i 1 godzina to gimnastyka. Wtedy puszczamy na yt np: Ankę Dziedzic albo jakąś Zumbę i razem ćwiczymy <3
    Polecam świetna zabawa i przy okazji dzieci się rozwijają ruchowo i rytmicznie.

    Katy lubi tę wiadomość

  • Auricomka Autorytet
    Postów: 1216 276

    Wysłany: 11 lipca 2019, 15:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dorjana wrote:
    Przecież nie napisałam że to dzidziuś...
    Chodzi mi o sam fakt że już na starcie wyglądam jak w 20tc :P

    Ale faktycznie z każdą ciążą brzuszek u mnie szybciej startuje.
    Co do wzdęć to raczej obecnie mi nie doskwierają.
    Faktycznie jeszcze tydzień temu strasznie prukałam :O
    może to tylko obiadek swoje dołożył ;)
    (jutro zrobię na czczo jak mi dzieci pozwolą i chory tatuś)

    A to moj brzusio z pierwszej ciąży
    b93cd49ec7fe7b652e46a94cad862494.jpg

    Tak, KATY :) ćwiczę, biegam itp... (choć wiadomo teraz troszkę przystopowałam)

    Mam cichą nadzieję że to mi przejdzie i zejdzie bo raczej nie planowałam dobrej nowiny obwieszczać przed Bożym Narodzeniem ;)
    Masz taki aldny brzuszek wyzezbionh z nawet z większym balastem widać że szczupła zadbana kobieta :)

    Dorjana lubi tę wiadomość

    hrqoyx8d84qsxxuk.png
  • Katy Autorytet
    Postów: 5244 5662

    Wysłany: 11 lipca 2019, 21:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja to teraz wygladam jak w 6miesiacu tak mnie wzdelo :/ Obym w niedzielę tak nie miala bo mamy wtedy chrzciny siostrzenca wiec troche rodziny bedzie...

    Jutro wizyta, trochę sie stresuje :p

    qdkkj48axof4swbx.png

    qb3c2n0af5u2yzmp.png
‹‹ 4 5 6 7 8 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niepłodność u mężczyzn - najczęstsze przyczyny. Kiedy warto wykonać badanie nasienia?

Problem z poczęciem dziecka jest problemem obojga partnerów, dlatego jeśli już dłuższy czas czekasz na dziecko, to diagnostykę i ewentualne leczenie rozpocznij razem z partnerem. Niepłodność u mężczyzn występuje tak samo często, jak u kobiet. Przeczytaj jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością u mężczyzn, w jaki sposób można je wykryć i jakie są potencjalne rozwiązania na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Leczenie IVF i preimplantacyjne badania genetyczne - nowa nadzieja dla niepłodnych par

Preimplantacyjne badania genetyczne (PGT) mogą być bardzo pomocne dla par, które od dłuższego czasu starają się o dziecko, mają za sobą nieudane transfery, czy przykre doświadczenia związane z utratą ciąży. Jakie korzyści dają badania PGT? Jak wykonanie badań PGT może zwiększać szanse na powodzenie in vitro? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Warto walczyć o swoje marzenia, czyli historie starań o dziecko zakończone happy endem

O tym jak trudna i wyboista potrafi być droga do macierzyństwa, wiedzą doskonale pary, które od lat bezskutecznie starają się o dziecko. Niekończące się badania, intensywne szukanie przyczyny niepowodzeń, poddawanie się procedurom, ciągła walka, momentami bezsilność, ale też niegasnąca nadzieja... Dzisiaj swoją historią podzieliły się z nami dwie pary, których droga do wymarzonego macierzyństwa nie była łatwa. Karolina i Łukasz oraz Asia i Paweł opowiadają swoje poruszające historie zakończone happy endem! 

CZYTAJ WIĘCEJ