Słaba jakość komórek jajowych? To nie wyrok.

Poznaj autorski program poprawy jakości komórek dla pacjentek przed leczeniem in vitro, z niską rezerwą jajnikową i słabą odpowiedzią na stymulację hormonalną.
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne MARZEC 2017 :)
Odpowiedz

MARZEC 2017 :)

Oceń ten wątek:
  • Ewa Przyjaciółka
    Postów: 97 99

    Wysłany: 12 sierpnia 2016, 15:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ok, dzięki dziewczyny w takim razie jutro lecę jeszcze raz powtórzyć. :)

    Ewa
  • Czarnuszka Autorytet
    Postów: 539 630

    Wysłany: 12 sierpnia 2016, 15:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AnnaE. wrote:
    Dokładnie... zalecenia są takie, by się podmyć, następnie spuścić trochę pierwszego moczu i nasikać do kubeczka tym "środkowym" :) Chodzi o to że przy ujściu cewki gromadzi się bardzo dużo bakterii które nie są współmierne z tym co jest w pęcherzu.

    Dobrze powiedziane, ja jak robiłam pierwszy raz mocz to też mi wyszły dziwne wyniki, a jak powtórzyłam badanie po tym jak przeczytałam jak prawidłowo oddać mocz do badania to już wyszło ok. Czytałam też, że można przed oddaniem moczu do pojemnika włożyć sobie tampon a następnie ze środkowego strumienia oddać mocz do pojemnika.

    8599s65gh4yz6p0q.png
  • Marynia991 Ekspertka
    Postów: 202 290

    Wysłany: 12 sierpnia 2016, 15:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gratuluje udanych wizyt:)
    Ja zawsze oddaje środkowy mocz zawsze mi to rodzice tak kazali robić- w dzieciństwie mialam problemy z pecherzem i badanie moczu to byla dla mnie prawie codzienność. Ale o zakryciu ujscia pochwy nie slyszalam a tez mialam ostatnio w moczu jakies nieprawidłowości ale lekkie i lekarz mowil ze nie ma sie czym przejmować i morfologia też lekko odbiegala od normy

    hchy43r8kkymthav.png
  • Marynia991 Ekspertka
    Postów: 202 290

    Wysłany: 12 sierpnia 2016, 15:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Od 9 tyg przeszly mi mdłości a meczyly mnie strasznie wcześniej i myslalam ze to wszystko już za mną i sie pomylilam. Wczoraj był pierwszy bełt i było strasznie. Nie wiem jak ty Matylda wytrzymujesz to codziennie? Masakra

    hchy43r8kkymthav.png
  • MatyldaG Autorytet
    Postów: 1928 2090

    Wysłany: 12 sierpnia 2016, 16:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marynia991 wrote:
    Od 9 tyg przeszly mi mdłości a meczyly mnie strasznie wcześniej i myslalam ze to wszystko już za mną i sie pomylilam. Wczoraj był pierwszy bełt i było strasznie. Nie wiem jak ty Matylda wytrzymujesz to codziennie? Masakra
    chyba sie juz przyzwyczailam :P sprobuj tak jak ja czesciej jesc a mniejsze porcje zeby nie doprowadzac do glodu.

    Franek i Antek 36+0 2560 i 2710 kg
    UC1Cp1.png
    Endometrioza IV st., problem męski
    17.V.16 crio transfer blastki 411 :(
    18.VI.16 crio bl 321 i bl 2 :) bHCG:9dpt 734 11dpt 1871 biją dwa <3 <3 :)
    Mamy 3 mrożaczki <3

  • chloet Autorytet
    Postów: 505 513

    Wysłany: 12 sierpnia 2016, 16:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czarnuszka wrote:
    Dobrze powiedziane, ja jak robiłam pierwszy raz mocz to też mi wyszły dziwne wyniki, a jak powtórzyłam badanie po tym jak przeczytałam jak prawidłowo oddać mocz do badania to już wyszło ok. Czytałam też, że można przed oddaniem moczu do pojemnika włożyć sobie tampon a następnie ze środkowego strumienia oddać mocz do pojemnika.

    oj tampony są raczej niezalecane w trakcie ciąży - pewnie na kilka minut nic by się nie stało, ale może lepiej nie ryzykować?

    rqkqj11.png
  • Ewa Przyjaciółka
    Postów: 97 99

    Wysłany: 12 sierpnia 2016, 16:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie będę raczej próbować z tamponem. Dziękuje za wszystkie rady, mam nadzieję, że nic się nie stanie maleństwu przez to :-( jutro powtórzę może będzie lepiej.. Już się oczywiście na czytałam że może dojść do poronienia itd. :-/ dlaczego tak jest.. Dbasz o siebie i wiecznie coś się przyczepia..

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 sierpnia 2016, 16:33

    Ewa
  • Marrtusia Autorytet
    Postów: 477 268

    Wysłany: 12 sierpnia 2016, 16:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi tez ostatnio wyszly cuda wianki w moczu,no i oczywiscie zle nasikalam :) Po pierwsze srodkowy mocz,po drugie trzeba sie podmyc,a po trzecie zakryc ujscie pochwy,najlepiej gazikami.Tak mnie poinstruowal lekarz:) Powiedzial,ze nieprawidlowo oddany mocz jest niemiarodajny i wyniki nie nadaja sie do niczego.

    3i49gu9rvz9upor9.png
    dqprbd3m8nwdxna3.png
  • Marrtusia Autorytet
    Postów: 477 268

    Wysłany: 12 sierpnia 2016, 16:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MatyldaG wrote:
    a ja jestem zakochana w mojej poduszce ciazowej, wlasnie wrocilam i juz wyprobowalam na wszystkie sposoby :) teraz sobie wygodnie kregoslup na niej opieram :)
    Ciekawe jak sie bedzie sprawdzac juz z brzuszkiem . Dorzucili mi tez jakies pieluchy i lapki niedrapki w gratisie, napisalam im ze spodziewam sie dwojki i wszystkiego naladowali po wiecej sztuk, fajnie :)
    Ten moj bol w pachwinach jak sie polozylam to przeszedl, chyba w pozycji siedzacej w pracy tak mnie to meczy.:)
    A moja jakas taka sflaczala:/

    3i49gu9rvz9upor9.png
    dqprbd3m8nwdxna3.png
  • Czarnuszka Autorytet
    Postów: 539 630

    Wysłany: 12 sierpnia 2016, 16:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    chloet wrote:
    oj tampony są raczej niezalecane w trakcie ciąży - pewnie na kilka minut nic by się nie stało, ale może lepiej nie ryzykować?
    Tylko na moment oddania moczu, to zabiera ok 5 min czasu jak nie mniej :)

    8599s65gh4yz6p0q.png
  • MatyldaG Autorytet
    Postów: 1928 2090

    Wysłany: 12 sierpnia 2016, 17:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marrtusia wrote:
    A moja jakas taka sflaczala:/
    moze do podtrzymania brzuszka lepsza taka bardziej elastyczna bedzie? moja pewnie z czasem tez sflaczeje

    Franek i Antek 36+0 2560 i 2710 kg
    UC1Cp1.png
    Endometrioza IV st., problem męski
    17.V.16 crio transfer blastki 411 :(
    18.VI.16 crio bl 321 i bl 2 :) bHCG:9dpt 734 11dpt 1871 biją dwa <3 <3 :)
    Mamy 3 mrożaczki <3

  • Paolina91 Autorytet
    Postów: 615 711

    Wysłany: 12 sierpnia 2016, 17:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No to ja tez myslalam ze moje mdlosci minely dobry tydzien temu... Bylam z mezem na zakupach, wracam i poczulam ze cos mi sie niedobrze robi w sumie moja godzina jedzenia wiec szybko robie sobie bulke bo kupilam świeżutkie no i dojadlam do polowy i witaj kibelku! Okazalo sie ze nie przetrawilam obiadowej gotowanej kapusty ktora sobie przywiozlam wczoraj od mamy. A dodam ze wczoraj sie jej objadlam i bylo ok.

    11.02.2016r Aniołek <3
    dqpr3e5eimhdsuny.png
    dhi4gywlcufll5la.png
  • MatyldaG Autorytet
    Postów: 1928 2090

    Wysłany: 12 sierpnia 2016, 17:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a ja juz dzis jem 3 obiad ;/

    Franek i Antek 36+0 2560 i 2710 kg
    UC1Cp1.png
    Endometrioza IV st., problem męski
    17.V.16 crio transfer blastki 411 :(
    18.VI.16 crio bl 321 i bl 2 :) bHCG:9dpt 734 11dpt 1871 biją dwa <3 <3 :)
    Mamy 3 mrożaczki <3

  • Paolina91 Autorytet
    Postów: 615 711

    Wysłany: 12 sierpnia 2016, 17:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MatyldaG po jednym dla dzieci i jeden dla Ciebie :D
    Ja tam reszte tej bulki tez dojadlam jak mi sie lepiej zrobilo ;P

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 sierpnia 2016, 17:23

    Englein, MatyldaG lubią tę wiadomość

    11.02.2016r Aniołek <3
    dqpr3e5eimhdsuny.png
    dhi4gywlcufll5la.png
  • Englein Autorytet
    Postów: 659 442

    Wysłany: 12 sierpnia 2016, 17:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Matko...kiedy ja Was doczytam...dwa dni...szok

    Dziekuje za porady pasnokciowe, chyba musze skrzyp sprowadzic z Pl.

    Gratulacje za wspaniale nowiny Fasolkowo-!rope zkowe :) super.

    Matko jak mi sie chce spac od paru dni, szok. Moze to wina lad ej pogody za oknem.

    Wiecie,troche dziwne,nie wymiotuje a schudlam od poczatku 2kg. Fakt, odstawilam cukier, slodkie,wszelkie gazowane i slodkie napoje jakie zdarzalo mi sie pic ale to az niemozliwe.
    Apetyt mniejszy ale mimo wszystko.

    Konradek ur.7 grudnia 2016 r. - 1055g - 27w 1d
    5fdazm9.png

    Nasz Mały Wielki Cud 7 tc. 1 dz,{*} 9.12.2015
  • MatyldaG Autorytet
    Postów: 1928 2090

    Wysłany: 12 sierpnia 2016, 17:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paolina91 wrote:
    MatyldaG po jednym dla dzieci i jeden dla Ciebie :D
    Ja tam reszte tej bulki tez dojadlam jak mi sie lepiej zrobilo ;P
    he he... bede sie tlumaczyc ze jem za trojga :P

    Franek i Antek 36+0 2560 i 2710 kg
    UC1Cp1.png
    Endometrioza IV st., problem męski
    17.V.16 crio transfer blastki 411 :(
    18.VI.16 crio bl 321 i bl 2 :) bHCG:9dpt 734 11dpt 1871 biją dwa <3 <3 :)
    Mamy 3 mrożaczki <3

  • blekitna Ekspertka
    Postów: 243 365

    Wysłany: 12 sierpnia 2016, 17:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja się urlopuje i mamy pyszne śniadanie. Zawsze jest coś ciepłego i standardowe produkty śniadaniowe. Jem takie ilości na te śniadanie, że wolę nie patrzeć ma wagę. Ale jem tyle ile czuję nic na siłę, a ze dużo wychodzi :-D

    Też się zastanawiam nad poduszką. Pytałam męża o radę ale stwierdził mogę ci zamówić jak chcesz. Ale mi porada :-)

    relgtv73dmdqbogo.png
    relg3e3kdmuh56z5.png
  • Englein Autorytet
    Postów: 659 442

    Wysłany: 12 sierpnia 2016, 17:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    milagro wrote:
    Englein ja smaruję paznokcie olejem kokosowy zresztą używam go też w zastępstwie kremu na brzuch. Jest naturalny i ma sporo właściwości ;)
    Ja uzywam oleju migdalowego do ciala, chyba musze zaczac smarowac nim tez dlonie. Jak nie pomoze to sprobuje kokosowym,bo tez go uzywam (ale jeden do smazenia a drugi do smoothie).

    milagro lubi tę wiadomość

    Konradek ur.7 grudnia 2016 r. - 1055g - 27w 1d
    5fdazm9.png

    Nasz Mały Wielki Cud 7 tc. 1 dz,{*} 9.12.2015
  • Englein Autorytet
    Postów: 659 442

    Wysłany: 12 sierpnia 2016, 17:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kr0pka wrote:
    No więc 2 - 3 saszetki skrzypu wsypujesz do oliwy z oliwek i na małym "ogniu" podgrzewasz w rondelku, potem przecedzasz i trzymasz np. słoiku. 2 - 3 razy w tygodniu podgrzewasz lekko i przez 10 - 15 min moczysz pazurki. U mnie się baaaaardzo sprawdzało kiedy robiłam regularnie.. ze mam lenia to ostatnio po prostu zrobiłam sobie 3 tyg kurację picia skrzypu i teź miałam piękne pazury ale na razie odpuścilam. Muszę w końcu zrobić tę oliwkę i znowu moczyć :)

    Super, najpierw musze skrzyp sprowadzic tylko pytanie,czy jestem na tyle cierpliwa.

    Konradek ur.7 grudnia 2016 r. - 1055g - 27w 1d
    5fdazm9.png

    Nasz Mały Wielki Cud 7 tc. 1 dz,{*} 9.12.2015
  • Englein Autorytet
    Postów: 659 442

    Wysłany: 12 sierpnia 2016, 17:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mimi86 wrote:
    Matylda ta druga poducha fajniejsza :) sama sobie chyba zamówie :)
    Ja sie nosze z zamiarem kupna motherhood alewstrzymuje sie do usg 12 tc,czyli pierwszego tutaj...bo sa momenty,ze mam schize...
    Niemniej, chyba kupie w Pl bo eny atrakcyjniejsze.

    Konradek ur.7 grudnia 2016 r. - 1055g - 27w 1d
    5fdazm9.png

    Nasz Mały Wielki Cud 7 tc. 1 dz,{*} 9.12.2015
‹‹ 211 212 213 214 215 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Poronienie - stres, obniżony nastrój i depresja po poronieniu.

Poronienie - bolesna strata, często przeżywana w ukryciu, samotności, niezaopiekowana i nienazwana. Dlaczego jest taka trudna? Czy kobieta, która straciła swoje dziecko jeszcze przed przyjściem jego na świat, ma prawo do żałoby? W jaki sposób sobie z nią poradzić? Jak przetrwać? Co zrobić, kiedy pojawi się depresja po poronieniu? Dowiedz się dlaczego warto pozwolić sobie na przeżycie żałoby i gdzie szukać pomocy. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych a zajście w ciążę

Bierzesz tabletki antykoncepcyjne i czujesz, że przyszedł czas na odstawienie tabeletek, bo chciałabyś już zajść w ciążę? Podobnie jak w przypadku przyjmowania tabletek, odstawienie ich także musi być świadomym działaniem. Zanim podejmiesz taką decyzję, warto dowiedzieć się, jakie mogą być ewentualne objawy odstawienia tabletek antykoncepcyjnych. Jak cały proces wpływa na organizm kobiety? Czy przyczynia się ona do komplikacji związanych z zajściem w ciążę? Odpowiadamy!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Progesteron - dlaczego jest tak ważny podczas starania o dziecko?

Progesteron to jeden z najważniejszych hormonów dla kobiecej płodności. Jaką rolę odgrywa podczas starania o dziecko, przy zapłodnieniu i we wczesnej ciąży? Jakie są normy i co się dzieje, kiedy stężenie progesteronu jest za niskie? Jak wygląda leczenie luteiną dopochwową i doustną? 

CZYTAJ WIĘCEJ