X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne !! MARZEC 2021 !!
Odpowiedz

!! MARZEC 2021 !!

Oceń ten wątek:
  • straw_berry Autorytet
    Postów: 439 290

    Wysłany: 19 stycznia 2021, 14:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aga może zapytaj lekarza, choć to logiczne, że skoro najpierw jest łożysko, a za nim dziecko to ruchy nie są tak silne. Pierwszego wnuka mama zobaczyła jak miał 2 tyg (praca), ja dodatkowo miałam komplikacje, daliśmy radę. Teściowa się nie interesowała i nie interesuje, jeśli przyjedzie to zachowyluje się jak gość, je,pije kawę, oczekuje obsługi i nie poświęca uwagi młodemu. Mąż mam nadzieję będzie choć 2 tyg (może tydzień 🙄)potem sama będę musiała ogarniać.

    0d1y9jcg8epzzedk.png
  • KJ2020 Autorytet
    Postów: 531 409

    Wysłany: 19 stycznia 2021, 15:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja Juniora ogarniałam głównie sama. Zresztą tak chciałam. I tak pod wieloma względami nawet było mi łatwiej. Mogliśmy się siebie nauczyć, mogła swobodnie karmić, można wietrzyć krocze etc:) Mąż był ze mną niespełna 2 tygodnie. A Junior był trudnym dzieckiem, bardzo mało śpiącym. Ale jak trzeba to się da. Nawet szybko zaczęłam pomagać w pracy:) moim sprzymierzeńcem była pogoda. W wózku młody był spokojny, często spał a że było pięknie i wiosennie to brałam syna, kawę na wynos i spacerowaliśmy, spacerowaliśmy. W między czasie gadałam, słuchałam podcastów, pomagałam w pracy.Dało się żyć:)

    Beatti, e_mil_ka, zokeia lubią tę wiadomość

  • pukola Ekspertka
    Postów: 219 173

    Wysłany: 19 stycznia 2021, 16:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja liczę, że mąż beż problemu dostanie ten urlop tatusiowy dwutygodniowy. Przy starszym synku był w domu jakieś 2-3 dni, po tygodniu już zostałam sama z małym bo mąż już musiał wyjechać w delegację. Teraz mam nadzieję będzie inaczej. Cieszę się że powoli zacznie się wiosna i będzie można dużo spacerować,jeden w wózku,drugi na rowerze i jakoś damy rade :)

    e_mil_ka lubi tę wiadomość

  • Ilona92 Autorytet
    Postów: 1725 1660

    Wysłany: 19 stycznia 2021, 16:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny. Ja tez jestem ciekawa reakcji na drugie dziecko i jak to drugie będzie się zachowywało.

    Będę mieć prawdopodobnie poród wywoływany w 38 t lekar boi się o wielkość. Wizyta za 2 tyg. Mam dostać namiar na dobra Polozna. Także dziś się przestraszyłam.
    Mnie tez dopadła zgaga😭 najpierw wczoraj i dziś. No coś mam nadzieje , ze jakoś dieta uda się tego uniknąć po okropnie pali w gardle i przełyku 😢

    Kj bardzo miły gest ze strony pracodawcy :)


    Mój mały rusza się dość regularnie, ale na zasadzie wypychan, czkawki itp. Ja jakoś nigdy takich kopniaków nie czułam. Raczej coś na zasadzie wycinania części ciała.
    Dziś lekarz swtwierdil, ze czkawka to oznaka dobrostanu dziecka. Całkiem miła wizyta, ale jedna pacjentka była chyba ponad godzinę lub 1.5 także aż mnie tyłek od siedzenia bolał.

    Ja się boje co z młoda jak zniesie ta rozłąkę jak będę w szpitalu

    qb3cj48ah5hohfgu.png
    klz9krhmxrpn9h80.png
  • KJ2020 Autorytet
    Postów: 531 409

    Wysłany: 19 stycznia 2021, 17:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ilona a skąd obawy o wielość i pomysł na wywoływanie porodu?

    A ta zgaga to i mnie znowu męczy :/

  • Ilona92 Autorytet
    Postów: 1725 1660

    Wysłany: 19 stycznia 2021, 18:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bo jestem cukrzykiem i generalnie dziecko szybko przybiera. Ostatnio w 30 tygodniu ważył już 2 kg także boje się, ze może być jeszcze większy niż córka. Poprzednia ciąża i poród była taka sama

    qb3cj48ah5hohfgu.png
    klz9krhmxrpn9h80.png
  • KJ2020 Autorytet
    Postów: 531 409

    Wysłany: 19 stycznia 2021, 18:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cukrzyca ok rozumiem. Ale pytam bo mnie generalnie w pierwszej ciąży straszyli dużym dzieckiem a Junior wyszedł „normalny” w sensie standardowy noworodek :) 3 560 i 54 cm
    Teraz też czy po moim przypadku czy po Agnieszce widać że ta waga jest mocno szacunkowa. Mi tez, bez cukrzycy w piątek wyszło 2 kg dziecko na usg. Właśnie w 30 tc. Ale ja do tego podchodzę, po doświadczeniach ze starszakiem, bardzo luźno. I zakładam że pewnie znowu będzie koło 3,5 kg:) ale fakt u Ciebie ta cukrzyca dużo zmienia. No i pewnie faktycznie doświadczenia z poprzedniej ciąży. A ile ważyła córka? I nie jest tak że przy cukrzycy generalnie dobrze być pod mocniejszą obserwacją właśnie tak od 38 tc?

    Ilona92 lubi tę wiadomość

  • KJ2020 Autorytet
    Postów: 531 409

    Wysłany: 19 stycznia 2021, 18:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny czy lekarz mówił Wam coś o ktg? Bo ja pamiętam że z Juniorem chodziłam chyba od 37 tygodni ciąży? Jakoś tak. A teraz mówi że dla niego ważniejsze są przepływy i rączkę to chciałby kontrolować na bieżąca a ktg to w 40 tc. Zaciekawiło mnie to ze z Juniorem było inaczej i jestem ciekawa czy standardy się zmieniły czy mój lekarz na inne podejście. Bo widzę że on taki hmmm nowoczesny... w sensie widać że dużo się szkoli, czyta i generalnie lubi nowinki. A że od czasów Juniora minęło 6 lat to tez widzę że pewne standardy się chyba zmieniły w tym czasie.

    A i teraz mam 3 tygodnie przerwy między wizytami, potem będę miała dwa a potem już widzę w książęce ze tylko tydzień. Ale ten tydzień to już między 36 a 37 tc. A znowu przy Juniorze na wizyty najczęściej chodziłam co 2 tygodnie, a za to pod koniec chodziłam na ktg

    Ilona92 lubi tę wiadomość

  • Agnieszka_s Autorytet
    Postów: 1139 337

    Wysłany: 19 stycznia 2021, 18:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No pogadam z lekarzem na temat ruchów, ale on zawsze powtarza, że wszystko w porządku. Na szczęście mnie zgaga puściła a cukry bardzo zmalały nawet przy słodkiej przekąsce. Tak te wagi sa bardzo naciągane mojaja siostra miala mieć syna 4700 wiec zrobili jej cesarke a syn sie urodził 3900. Kiedy zaczynacie ogarniać ciuszki?
    Fakt przy cukrzycy wygląda wszystko inaczej.

  • Beatti Autorytet
    Postów: 401 300

    Wysłany: 19 stycznia 2021, 18:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ilona ja mam mega zgagę od 2 dni..nic nie pomaga 😒 podejrzewam że przejdzie jak mała się inaczej ułoży, bo ewidentnie jej 4litery mam na żołądku🥴

    Kj ja się pytałam tydzień temu o KTG to położna powiedziała mi że lekarz kieruje po 37tc. Teraz mam wizytę za 3tyg. później pewnie będzie mnie chciał widzieć co 2...

    Za dwa dni zaczynam 32tc!😱😱 jak to szybko mija🤦‍♀️ stanowczo za szybko!

    Ilona92 lubi tę wiadomość

    Ada urodziła się 18.03.2020 przez CC
    👶-2007 synuś
    👶-2009 córcia
    13.07 🧪- 23 mlU
    17.07 🧪- 133 mlU
    28.07🧪 - 8656 mlU
    11.08 ❤
    17.09 będzie piękna zdrowa córeczka!!❤❤
  • Ilona92 Autorytet
    Postów: 1725 1660

    Wysłany: 19 stycznia 2021, 19:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kj ważyła 3830, 59 długa w 38 tygodniu także przy mojej budowie to mega dziecko.
    Co do wyliczeń usg i przez Polozna w dniu porodu to wyszło tak jak mierzenie z usg także u mnie się sprawdziło. Może to zależy od aparatu?
    Zobaczymy w 36 na ile oni wylicza dziecko. Najważniejsze żeby brzuszek nie był większy niż główka.
    Ktg mam za dwa tygodnie czyli w 34, ale to właśnie pewnie orzez chorobę orzewlekla. Najpierw mam iść na ktg, później wizyta pomimo tego, se generalnie robi się dwóch wizyt w imid w jeden dzień. Wizyty mam co dwa tygodnie. Najpierw 2.2 później 16.02 i przed 16 mam mieć jak najbardziej aktualne usg. Terminów w imid nie ma a jakoś nie koniecznie chce mi się jeździć i pytać lekarza kiedy i jak mnie przyjmie. Może zadzwonię jutro ok 15 i może mnie z nim połączą bo wiem , ze przyjmuje 3 dni w tygodniu.
    Noo u nas na wiosce był
    Przypadek , ze chłopiec ma ważyć 3900, a wyszedł 4.5!!

    qb3cj48ah5hohfgu.png
    klz9krhmxrpn9h80.png
  • Ilona92 Autorytet
    Postów: 1725 1660

    Wysłany: 19 stycznia 2021, 19:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co do zgagi to jakby mi już przeszła wiec może to
    Nie dziecko a hormony i cofa się wszystko. Oby wam przeszła ta zgaga
    Bo to masakra 🙈

    qb3cj48ah5hohfgu.png
    klz9krhmxrpn9h80.png
  • Ilona92 Autorytet
    Postów: 1725 1660

    Wysłany: 19 stycznia 2021, 19:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agnieszka u mnie w takim przypadku jakoś luty połowa

    qb3cj48ah5hohfgu.png
    klz9krhmxrpn9h80.png
  • Agnieszka_s Autorytet
    Postów: 1139 337

    Wysłany: 19 stycznia 2021, 20:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ilona wizyte mam dokładnie tak jak Ty 2.2 kolejna 16 i zastanawiałam się czemu tak szybko. A daleko masz Ilona do szpitala? Mi dzis położna tłumaczyła jak to wygląda skurcze itp ale znając mnie to zeświruje i z pierwszym mocnym skurczem pojadę do szpitala 😃.
    Zgaga okropna (mnie trzymała 2 dni) mam nadzieje ,ze szybko Was puści.
    Ilona a co się dzieje jeśli brzuszek jest większy od główki?
    Strawbeery trzymam kciuki za jutrzejsza wizytę

  • e_mil_ka Autorytet
    Postów: 5576 3446

    Wysłany: 20 stycznia 2021, 02:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Łączę się z Wami w kwestii zgagi. Od tygodnia mnie wykańcza. Wszystko co zjem kończy się zgagą i to taką porządną.
    Ja dziś zaczynam 35 TC. Jeszcze tylko 2 tygodnie i zdejmą pessar 😱.

    zokeia, Ilona92 lubią tę wiadomość

    Emilka
    preg.png
    04.03.21 - Igunia na świecie
    21.04.23 - beta 411
  • Beatti Autorytet
    Postów: 401 300

    Wysłany: 20 stycznia 2021, 05:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emilka 😱😱 juz?? Ja tinchyba jestem w innej czasoprzestrzeni serio. Dopiero testy robiłyśmy, na pierwsze prenatalne szłyśmy. Przypomnij jakiej długości miałaś szyjkę jak ci pessar zakładali? Jak czujesz, urodzisz szybko po zdjęciu pessara?

    Ilona92 lubi tę wiadomość

    Ada urodziła się 18.03.2020 przez CC
    👶-2007 synuś
    👶-2009 córcia
    13.07 🧪- 23 mlU
    17.07 🧪- 133 mlU
    28.07🧪 - 8656 mlU
    11.08 ❤
    17.09 będzie piękna zdrowa córeczka!!❤❤
  • zokeia Autorytet
    Postów: 2223 1467

    Wysłany: 20 stycznia 2021, 08:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    e_mil_ka wrote:
    Łączę się z Wami w kwestii zgagi. Od tygodnia mnie wykańcza. Wszystko co zjem kończy się zgagą i to taką porządną.
    Ja dziś zaczynam 35 TC. Jeszcze tylko 2 tygodnie i zdejmą pessar 😱.
    O kurczę, niby rodzimy w tym samym miesiącu, czyli jeszcze szmat czasu, a tu przez takie historie właściwie tuż tuż i już :) Jak się z tym czujesz, że za dwa tygodnie może się zacząć?

    tb73epoky7bge1zc.png
    atdc4z173dng7siu.png
    43kt3e5e37vlpped.png
  • e_mil_ka Autorytet
    Postów: 5576 3446

    Wysłany: 20 stycznia 2021, 08:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Beatti wrote:
    Emilka 😱😱 juz?? Ja tinchyba jestem w innej czasoprzestrzeni serio. Dopiero testy robiłyśmy, na pierwsze prenatalne szłyśmy. Przypomnij jakiej długości miałaś szyjkę jak ci pessar zakładali? Jak czujesz, urodzisz szybko po zdjęciu pessara?


    Ja miałam szyjkę 23 mm. Myślę że jak zdejmą pessar to mogę już nie wyjść do domu. Mała bardzo uciska mi na krocze więc ciągle jest niziutko. Nawet na zdjęciach widać że jej główka jest wciśnięta w moja miednicę.

    Emilka
    preg.png
    04.03.21 - Igunia na świecie
    21.04.23 - beta 411
  • e_mil_ka Autorytet
    Postów: 5576 3446

    Wysłany: 20 stycznia 2021, 08:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zokeia wrote:
    O kurczę, niby rodzimy w tym samym miesiącu, czyli jeszcze szmat czasu, a tu przez takie historie właściwie tuż tuż i już :) Jak się z tym czujesz, że za dwa tygodnie może się zacząć?

    O dziwo czuję spokój 🤷 jestem spakowana w domu wszystko co najważniejsze przygotowane. W szkole rodzenia wszystkie lekcje zaliczone. Są tam jakieś małe obawy jak to będzie ale ogólnie czuję się bardzo spokojna.

    Emilka
    preg.png
    04.03.21 - Igunia na świecie
    21.04.23 - beta 411
  • zokeia Autorytet
    Postów: 2223 1467

    Wysłany: 20 stycznia 2021, 08:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    e_mil_ka wrote:
    O dziwo czuję spokój 🤷 jestem spakowana w domu wszystko co najważniejsze przygotowane. W szkole rodzenia wszystkie lekcje zaliczone. Są tam jakieś małe obawy jak to będzie ale ogólnie czuję się bardzo spokojna.
    Fantastycznie :) Chciałabym, żeby już był marzec i zaczęły spływać wieści kto jest rozpakowany :)

    e_mil_ka, Ilona92 lubią tę wiadomość

    tb73epoky7bge1zc.png
    atdc4z173dng7siu.png
    43kt3e5e37vlpped.png
‹‹ 389 390 391 392 393 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Zespół Policystycznych Jajników (PCOS) – dieta dla płodności

Zespół policystycznych jajników (PCOS, Policystyczne Jajniki) to jedno z najczęściej występujących zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Dotyczy 5-10% kobiet w wieku rozrodczym i jest najczęstszą przyczyną zaburzeń owulacji i problemów z zajściem w ciążę. Przeczytaj jakie są objawy PCOS, jak wpływa ono na starania o dziecko oraz w jaki sposób możesz pomóc sobie dietą.   

CZYTAJ WIĘCEJ

7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz owulacji OvuFriend

Wydaje Ci się, że działanie kalendarza owulacji sprowadza się tylko do wyznaczania dni płodnych i terminu owulacji? Nic bardziej mylnego! Podczas prowadzenia obserwacji w kalendarzu OvuFriend możesz dowiedzieć się o rzeczach, które wspomogą Twoje starania o dziecko. Poznaj 7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz dni płodnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niedoczynność tarczycy podczas starania o dziecko

Tarczyca to niewielki gruczoł umiejscowiony na szyi człowieka, który wytwarza hormony i ma ogromny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Dlaczego tak często obniża płodność kobiety? Jak rozpoznać najczęstsze choroby tarczycy: niedoczynność i nadczynność? Przeczytaj w eksperckim artykule w całości poświęconym tarczycy! 

CZYTAJ WIĘCEJ