X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne !! MARZEC 2021 !!
Odpowiedz

!! MARZEC 2021 !!

Oceń ten wątek:
  • KJ2020 Autorytet
    Postów: 531 409

    Wysłany: 20 stycznia 2021, 20:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agnieszka, Zokeia trzymam Was za słowo :)

    Zokeia jakbym widziała siebie z pierwszej ciąży :) tylko na odległość :) bo mieszkaliśmy wtedy w innym miejscu niż to gdzie mamy dom:) tu wybrałam płytki, tam zamówiłam wannę etc etc:) pod koniec większość przez internet. Albo ja wybierałam dwa wzory a tatuś przywoził mi próbki :) cóż to były za czasy:) potem z niemowlakiem odbierałam różne prace czy nadzorowałam wykończenia :)

    Agnieszka ja też polecam kosmetyki Vianek albo Nacomi. Albo ten olej ze słodkich migdałów o którym kiedyś pisałyśmy

    zokeia lubi tę wiadomość

  • Agnieszka_s Autorytet
    Postów: 1139 337

    Wysłany: 20 stycznia 2021, 20:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja bym zwariowała teraz jakbym miała remont ale z drugiej strony jeśli trzeba by było pewnie bym ogarnęła.
    Olej z migdałów właśnie dzis włączyłam do pielegnacji. Ale marzy mi się kapiel w Wielkiej wannie (nie posiadam żadnej) czy któraś chce mnie zaprosić?
    Strawbeery to coś mi umknęło ciesze się, że wszystko w porzadku 😉
    Ale mały dzis bardzo bardzo leniwy czułam.go moze 3 razy i juz schiza

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 stycznia 2021, 20:25

  • zokeia Autorytet
    Postów: 2223 1467

    Wysłany: 20 stycznia 2021, 21:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KJ2020 6 lat temu, przy pierwszym dziecku kupiliśmy nowe mieszkanie i wyremontowaliśmy je w miesiąc! Na szczęście mieliśmy zaprzyjaźnione ekipy. Wprowadziliśmy się 4 dni przed porodem :) Także mamy wprawę w podejmowaniu szybkich decyzji. Tym razem wszystko biorę jednak na spokojnie, bo przebudowujemy 200 metrowy dom, a nie tylko wyposażamy jak poprzednio. Musiałam nauczyć się odpuszczać, żeby tu na miejscu nie urodzić.

    KJ2020 lubi tę wiadomość

    tb73epoky7bge1zc.png
    atdc4z173dng7siu.png
    43kt3e5e37vlpped.png
  • pukola Ekspertka
    Postów: 219 173

    Wysłany: 21 stycznia 2021, 13:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Melduję po wizycie u swojego lekarza. Synek waży 1800gr. Zwolnił z przybieraniem na wadze, raczej nie będzie tak duży jak myśleliśmy na początku. Co chwilę zmienia swoją pozycję, dwa tygodnie temu był ułożony głową w dół,teraz znowu pośladkowo. Jeśli tak będzie na następnej wizycie to umawiamy się na termin cesarki. Jeśli się odwróci a akcja sama się nie zacznie do 15 marca to do szpitala na wywołanie. Mam nadzieję,że tego uniknę. Szyjka 3cm więc chyba spoko jak na 32 tydzień ciąży. A i u mnie od 36 tygodnia raz w tygodniu położne w przychodni sprawdzają serduszko,jak mają jakieś wątpliwości to podłączają ktg :)

    KJ2020, Ilona92, e_mil_ka, zokeia lubią tę wiadomość

  • KJ2020 Autorytet
    Postów: 531 409

    Wysłany: 21 stycznia 2021, 14:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja w poprzedniej ciąży miałam kontakt z położną przed porodem. Teraz nie ale tez o to nie zabiegam.

    Pukola a 15 marca to który u Ciebie tydzień ciąży? Super ze wieść na wizycie pozytywne :)

    Agnieszka a Twój maluch nie jest przekupny? Ja czasami jak chce mojego uaktywnić to jem coś słodkiego i kładę się na plecach albo na boku.

    Zokeja nam z domem się spieszyło bo wynajmowaliśmy wtedy malutkie mieszkanie plus opłaty za wynajem nas wykańczały. Przed porodem nie zdążyliśmy ale kulka miesięcy później byliśmy już u siebie i tu Junior uczył się chodzić etc:)

    U mnie szalony dzień. Dobrze ze wzięłam pol dni wolnego. Urodziny męża, dzień babci etc etc. Ale byłam już rano na cmentarzy a teraz mamy już zamówiony pyszny obiad, w lodowce czeka tort a prezenty gotowe były już dawno :)

    Ilona92, zokeia lubią tę wiadomość

  • Ilona92 Autorytet
    Postów: 1725 1660

    Wysłany: 21 stycznia 2021, 15:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My tez remontowaliśmy domek jak Młoda była w drodze. W ciąży montowali nam schody na górę, łazienkę itp, także dobrxe ze mamy to za sobą.
    Podziwiam w ciąży remonty.

    Co do pobudzenia młodego u mnie bardziej się sprawdza normalne jedzenie, warzywa, kasze, niż słodycze. Czasem te na niego nie działają. Teraz zjadłam zimne nóżki i czkawka w momencie.

    Kj wszystkiego dobrego dla męża!
    Tuchola musisz być szalona i mega energetyczna osoba.

    Dziewczyny cieszę się, ze wizyty dobrze!
    Matko za 3 tygodnie zdejmują wam pessar wiec powoli zacznie się rozpakowywanie.

    Co do diety i cukrow niestety ja swoją cukrzyce reguluje insulina w dużych dawkach. Wyspy beta w trzustce już niestety nie produkują wogole insuliny także u mnie jest zupełnie inaczej.

    Kj gdybym urodziła wcześniej będę zaglądać do Ciebie :)

    KJ2020, zokeia lubią tę wiadomość

    qb3cj48ah5hohfgu.png
    klz9krhmxrpn9h80.png
  • Agnieszka_s Autorytet
    Postów: 1139 337

    Wysłany: 21 stycznia 2021, 15:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pukola gratuluje udanej wizyty, niech robaczek rośnie 🙂. Z pozycją na spokojnie jeszcze się przekręci .
    KJ najlepszego na męża 🙂 No niestety nie jest przekupny, nawet jak leże na boku to tez słabo. Mam tylko nadzieje, ze będzie grzeczny jak się urodzi.
    Aaa kiedys pisaliście o grupie krwi i teraz patrzę w dokumenty, a tam jest napisane , że niepotwierdzone czyli rozumiem , ze będę musiała jeszcze raz robić? W przyszlym tygodniu jadę na wyniki położna mówiła, że to już wyniki przed porodem bo później roznie bywa i tez nie wiem czy nie za szybko. Ehhh co lekarz to inne teorie

    KJ2020 lubi tę wiadomość

  • e_mil_ka Autorytet
    Postów: 5576 3446

    Wysłany: 21 stycznia 2021, 15:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agnieszka_s wrote:
    Pukola gratuluje udanej wizyty, niech robaczek rośnie 🙂. Z pozycją na spokojnie jeszcze się przekręci .
    KJ najlepszego na męża 🙂 No niestety nie jest przekupny, nawet jak leże na boku to tez słabo. Mam tylko nadzieje, ze będzie grzeczny jak się urodzi.
    Aaa kiedys pisaliście o grupie krwi i teraz patrzę w dokumenty, a tam jest napisane , że niepotwierdzone czyli rozumiem , ze będę musiała jeszcze raz robić? W przyszlym tygodniu jadę na wyniki położna mówiła, że to już wyniki przed porodem bo później roznie bywa i tez nie wiem czy nie za szybko. Ehhh co lekarz to inne teorie

    Powinnaś mieć wynik potwierdzony a najlepiej zrób sobie krew-kartę, która ważna jest całe życie.

    Emilka
    preg.png
    04.03.21 - Igunia na świecie
    21.04.23 - beta 411
  • KJ2020 Autorytet
    Postów: 531 409

    Wysłany: 21 stycznia 2021, 16:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    e_mil_ka wrote:
    Powinnaś mieć wynik potwierdzony a najlepiej zrób sobie krew-kartę, która ważna jest całe życie.

    Haha:) ostatnio moja karta krwi została odrzucona bo mam na niej panieńskie nazwisko! Pesel ten sam.... no ale :) a tak serio to wcześniej nigdy nie miałam problemów z tą kartą a teraz proszę:) w każdym razie poza kartą w portfelu mam tez w teczce z badaniami grupę krwi robioną teraz i tą z poprzedniej ciąży. Na obu pisze niepotwierdzona. Ale w poprzedniej ciąży nie miałam problemu z jednym wynikiem i kartą krwi.

  • Ilona92 Autorytet
    Postów: 1725 1660

    Wysłany: 21 stycznia 2021, 16:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To dziwne z ta grupa krwi, ze nie potwierdzona.

    U mnie to pierwsze co było najważniejsze to mieć grupę krwi bo nigdy nie wiadomo co się stanie. Także dziwne, se lekarz tego nie dopilnował.
    Tak jeśli nazwisko jest inne to niestety nie będzie aktualne. Bo przecież aTY to nie Ty 😂

    qb3cj48ah5hohfgu.png
    klz9krhmxrpn9h80.png
  • VianEthel2 Autorytet
    Postów: 3064 2052

    Wysłany: 21 stycznia 2021, 16:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KJ dopytaj lekarza. Jest jeszcze czas to zrobić, a lepiej na spokojnie niż potem w nerwach. Byle problemów nie robili.
    Oh... mnie się włączyło wicie gniazda. Gdzie nie popatrzę to widzę coś do roboty i najgorsze, że mam ochotę na sprzątanie, tylko fizycznie nie da rady. Brzuch ciągnie, jak więcej pochodzę to się robi twardy, boli w plecach, czasem troszkę spojenie, no i od razu odzywa się pessar. 4 tygodnie jeszcze. Az i tylko.
    Ja planuję krew-kartę zrobić jak już troszkę dojdę do siebie po cesarce. Ogólnie mam masę różnych lekarzy i badań do ogarnięcia...


    👸: 1,70cm ->4.86cm ->6.05cm ->129g ->174g♀️ ->395g ->522g ->683g ->998g ->1449g ->1881g ->2193g ->2518g-> 2720g
    Diana: 23.02.2021
    Weronika(ur. 25tc): 08-24.06.2019(*)
    Okolice Warszawy
  • KJ2020 Autorytet
    Postów: 531 409

    Wysłany: 21 stycznia 2021, 16:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Akurat mój lekarz mówi ze luz. A pracuje w szpitalu gdzie chce rodzić. I ze kluczowy na karcie krwi jest Pesel, plus do tego mam dwa niezależne badania. Więc luz. Nie stresuje się :)

    U mnie w domu mega pasowałoby posprzątać ale nie mam siły. Pracuje, gonie za młodym, tortem etc i coś muszę odpuścić bo padnę. Także mąż pojechał z młodym na trening a ja odpuściłam rzeczy które planowałam, zrobiłam sobie lekka kawę, wzięłam ciasto, włączyłam HBO i gdzie nie robię nic. Wróci mąż zjemy tort :)

    Ilona92 lubi tę wiadomość

  • zokeia Autorytet
    Postów: 2223 1467

    Wysłany: 21 stycznia 2021, 21:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przypomniałyście mi, że muszę zrobić badania przed wtorkową wizytą. Dziękuję :) W tym HIV, bo się wynik zawieruszył.

    Dzisiaj na fali doła emocjonalnego (typowo o podłożu hormonalnym) siedzę i jem. A żeby nie żreć słodyczy (dwa tygodnie temu odstawiłam) to mam sałatkę z pomarańczy, banana i rodzynek. W cholerę to ma cukru, ale pocieszam się, że zdrowego ;)
    30 tc i +10 kg. Cholera.

    Ilona92 lubi tę wiadomość

    tb73epoky7bge1zc.png
    atdc4z173dng7siu.png
    43kt3e5e37vlpped.png
  • Ilona92 Autorytet
    Postów: 1725 1660

    Wysłany: 21 stycznia 2021, 22:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tez jestem odbiera orzez ostatni tydzień
    Kj w domu tez by mi się przydało generalnie sprzątanie, ale ciagle coś robię zarobkowo wiec nawet mi się nie chce. Mama nadzieje, se w końcu uda mi się to nadrobić.

    Ja właśnie zrobiłam na ostatniej wizycie wiec akurat będą aktualne. Chyba na następnej powiedziała, ze będzie mi już brać posiew na gbs. Masakra jak to zleciało.

    Wydaje mi si co lekarz to inna szkoła.
    Nie wiem jak to dokładnie z grupa krwi, ale mnie pytali od razu i ja następna wizytę miałam donieść.
    Generalnie jeśli nie na to zrobić tylko ie rozumiem tego nue potwierdzone skąd się bierze?
    Vian krew- kartę tzn?

    qb3cj48ah5hohfgu.png
    klz9krhmxrpn9h80.png
  • Ilona92 Autorytet
    Postów: 1725 1660

    Wysłany: 21 stycznia 2021, 22:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I tak z ciekawości czy oprócz badań przesiewowych osłuchują robią inne badania dzieciom po urodzeniu?

    qb3cj48ah5hohfgu.png
    klz9krhmxrpn9h80.png
  • e_mil_ka Autorytet
    Postów: 5576 3446

    Wysłany: 21 stycznia 2021, 22:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KJ2020 wrote:
    Haha:) ostatnio moja karta krwi została odrzucona bo mam na niej panieńskie nazwisko! Pesel ten sam.... no ale :) a tak serio to wcześniej nigdy nie miałam problemów z tą kartą a teraz proszę:) w każdym razie poza kartą w portfelu mam tez w teczce z badaniami grupę krwi robioną teraz i tą z poprzedniej ciąży. Na obu pisze niepotwierdzona. Ale w poprzedniej ciąży nie miałam problemu z jednym wynikiem i kartą krwi.

    To dziwne, głównie identyfikuje się osobę po PESELu. Wystarczy mieć dowód ze sobą i już wiadomo że ta osoba jest tą samą. 🤔

    Emilka
    preg.png
    04.03.21 - Igunia na świecie
    21.04.23 - beta 411
  • Beatti Autorytet
    Postów: 401 300

    Wysłany: 21 stycznia 2021, 22:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej melduję się ze szpitala, od kilku dni mialam skurcze więc dziś postanowiłam udać się do mojego gina, gdyż były naprawdę bolesne. Dostałam skierowanie do szpitala na podanie sterydów oraz podanie kroplowek z magnezem aby nasycić organizm. Przyjęli mnie oczywiście najpierw test na Covid. Podali już pierwszą dawkę sterydów, a teraz leżę pod kroplówką z magnezem. W badaniu szyjka ok, na KTG pisały się skurcze na szczęście nie za duże. Na USG mała wygląda na 32+4tc z wagą 1600g. Niestety znów jest w położeniu pośladkowym. Pani dr jak i położne stwierdziły że szansa na obrót jest aczkolwiek z każdym dniem mniejsza.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 stycznia 2021, 23:15

    Ilona92 lubi tę wiadomość

    Ada urodziła się 18.03.2020 przez CC
    👶-2007 synuś
    👶-2009 córcia
    13.07 🧪- 23 mlU
    17.07 🧪- 133 mlU
    28.07🧪 - 8656 mlU
    11.08 ❤
    17.09 będzie piękna zdrowa córeczka!!❤❤
  • Agnieszka_s Autorytet
    Postów: 1139 337

    Wysłany: 22 stycznia 2021, 03:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Beatii współczuję leżenia, mam nadzieję, że poleżysz troszkę i Cie wypuszcza. Co do przekręcania szansę małe ale są.
    Tez nie rozumiem tych badań " niepotwierdzone "
    Ja dzis pierwsza nocka nue przespana i jak maly do rana sie nie ruszy tez pojadą do szpitala bo zwariować idzie. Wczoraj tylko czkawkę czułam i ruchy jak w 23 tc takie tyle o ile.

  • Beatti Autorytet
    Postów: 401 300

    Wysłany: 22 stycznia 2021, 06:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aga mam powiedziane że do niedzieli będą mnie trzymać. Mam tak nie przespaną noc że szok. W łóżku jest jakiś pręt przechodzący dokładnie w miejscu gdzie mam biodra. Wbija się niemiłosiernie, nie można normalnie leżeć...podlozylam już koc ale to nic nie daje🤨

    Ada urodziła się 18.03.2020 przez CC
    👶-2007 synuś
    👶-2009 córcia
    13.07 🧪- 23 mlU
    17.07 🧪- 133 mlU
    28.07🧪 - 8656 mlU
    11.08 ❤
    17.09 będzie piękna zdrowa córeczka!!❤❤
  • VianEthel2 Autorytet
    Postów: 3064 2052

    Wysłany: 22 stycznia 2021, 08:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ilona taką plastikową kartę z grupą krwi. Można np w centrum krwiodawstwa taką wyrobić.

    Ilona92 lubi tę wiadomość


    👸: 1,70cm ->4.86cm ->6.05cm ->129g ->174g♀️ ->395g ->522g ->683g ->998g ->1449g ->1881g ->2193g ->2518g-> 2720g
    Diana: 23.02.2021
    Weronika(ur. 25tc): 08-24.06.2019(*)
    Okolice Warszawy
‹‹ 391 392 393 394 395 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Trudne rozmowy w związku - jak rozmawiać z partnerem o problemach z płodnością i zachęcić do pierwszej wspólnej wizyty w klinice.

Bezskuteczne starania o dziecko i problemy z płodnością są dużym wyzwaniem w życiu każdej pary. Nie jest to regułą, ale bardzo często to kobiety wcześniej uświadamiają sobie problem, czują, że "coś jest nie tak", chcą rozpocząć diagnostykę... Jak rozmawiać o problemach z płodnością w związku? Kiedy warto zdecydować się na pierwszą wizytę i jak zachęcić do niej partnera? 

CZYTAJ WIĘCEJ

TOP 5 gadżetów ułatwiających życie młodej mamy

Rynek produktów dla przyszłych rodziców i maluszków jest ogromny. O jakich gadżetach warto pomyśleć kompletując wyprawkę? Które produkty są warte uwagi i mogą ułatwiać codzienność świeżo upieczonych rodziców? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Diagnostyka problemów z płodnością - krok po kroku

Niepłodności nikt się nie spodziewa, a jednak dotyka ona około 1,5 miliona polskich par rocznie. To bardzo dużo! Jakie są najczęstsze przyczyny niepłodności? Kiedy warto rozpocząć diagnostykę i jakie badania zrobić na początek?

CZYTAJ WIĘCEJ