Marzec 2026👶
-
WIADOMOŚĆ
-
Dzięki dziewczyny.
Alta Marea ja polecam staniki do karmienia z h and m ewentulanie mialam tez ki3dyś z the mirakle makers tez sa super z tego francis and hanry średnii jestem zadowolona bo mam za duzy biust i ciężko mam dopasować
Daga mój też przez te ulewanie nie przybiera i powiem Ci juz stosujwmy syrop i zmienilismy mleko na to nan moze triszke lwoiej jest ale ulewa to siw zmieni dopiero jak bedzie rd .
Chciałam już posłać córke do przedszkola dzisiaj ale stwierdziłam że nie że jeszcze dam rade chyba byłabym zla na siebie jakbym ja tetaz posłała i by coś przyniosła
alta marea lubi tę wiadomość
37 lat
1. córeczka 2021
2. syn 2026

[/url] -
No my właśnie jeszcze się wstrzymujemy z tym syropem, ale jeśli dalej będzie tak mało przybierała na wadze, to Pani dr powiedziała, że wtedy zaczniemy działać.ZOSIA88 wrote:Dzięki dziewczyny.
Alta Marea ja polecam staniki do karmienia z h and m ewentulanie mialam tez ki3dyś z the mirakle makers tez sa super z tego francis and hanry średnii jestem zadowolona bo mam za duzy biust i ciężko mam dopasować
Daga mój też przez te ulewanie nie przybiera i powiem Ci juz stosujwmy syrop i zmienilismy mleko na to nan moze triszke lwoiej jest ale ulewa to siw zmieni dopiero jak bedzie rd .
Chciałam już posłać córke do przedszkola dzisiaj ale stwierdziłam że nie że jeszcze dam rade chyba byłabym zla na siebie jakbym ja tetaz posłała i by coś przyniosła
Zosiu, teraz pogoda będzie dopisywać, więc myślę, że możesz śmiało posłać córkę do przedszkola 🙂👱🏻♀️30🧑🏻🦱30
👩🏼❤️💋👨🏻2015💍2019💒12.08.2022
Starania od 02.2023
2025 2xIUI ❌
28.05 ➡️ kwalifikacja IVF ✅
31.05 ➡️ start stymulacji 💉(Menopur, Cetrotide)
11.06 ➡️ punkcja —> 9 pobrano 🥚—> 5 dojrzałych i zapłodnionych —> 3 zarodki —> zostały ❄️❄️
16.06 ➡️ transfer 🍀 4AA
20.06 ➡️ 4dpt ⏸️
21.06 ➡️ beta 5dpt - 14,10, 7dpt - 51,00, 10dpt - 234,80, 17dpt - 2826,00 🥹
24dpt ➡️ mamy serduszko ❤️
Córeczka 🩷
27.02.2026
3685g i 54cm szczęścia 🌸

-
Nie wiem czy Wam pisałam że chciałam Leona zaszczepić i szczwpienia są wstrzymane mam dzwonić dopiero pod koniec tygodnia bo lekarzy nie ma

Wlasnie powiem szczerze że już tak długo siedze z 2 dzieci że stwierdziłam że musze poczekac do szczepień Leona i mojej wizyty u chirurga mąz tez ma 100 frekwencjo w pracy a tak jest ryzyko ta pogoda jest w kratke dzisiaj jest jak lato a pod koniec tygodnia znowu ochlodzenie wiadomo już nie gakie ale ten organizm też glupieje
37 lat
1. córeczka 2021
2. syn 2026

[/url] -
A to jak wygląda ta wagaDaga121222 wrote:No my właśnie jeszcze się wstrzymujemy z tym syropem, ale jeśli dalej będzie tak mało przybierała na wadze, to Pani dr powiedziała, że wtedy zaczniemy działać.
Zosiu, teraz pogoda będzie dopisywać, więc myślę, że możesz śmiało posłać córkę do przedszkola 🙂
Bo dzueci przybierają skokowo w tym wieku -
No właśnie słyszałam o tym 🤔Arga wrote:A to jak wygląda ta waga
Bo dzueci przybierają skokowo w tym wieku
Aktualnie 17g na dobę, a jeszcze 2 tygodnie temu przybierała 40g na dobę.
Ogólnie przez jakieś 3 dni mniej jadła, do tego właśnie te częstsze ulewanie👱🏻♀️30🧑🏻🦱30
👩🏼❤️💋👨🏻2015💍2019💒12.08.2022
Starania od 02.2023
2025 2xIUI ❌
28.05 ➡️ kwalifikacja IVF ✅
31.05 ➡️ start stymulacji 💉(Menopur, Cetrotide)
11.06 ➡️ punkcja —> 9 pobrano 🥚—> 5 dojrzałych i zapłodnionych —> 3 zarodki —> zostały ❄️❄️
16.06 ➡️ transfer 🍀 4AA
20.06 ➡️ 4dpt ⏸️
21.06 ➡️ beta 5dpt - 14,10, 7dpt - 51,00, 10dpt - 234,80, 17dpt - 2826,00 🥹
24dpt ➡️ mamy serduszko ❤️
Córeczka 🩷
27.02.2026
3685g i 54cm szczęścia 🌸

-
Daga121222 wrote:No właśnie słyszałam o tym 🤔
Aktualnie 17g na dobę, a jeszcze 2 tygodnie temu przybierała 40g na dobę.
Ogólnie przez jakieś 3 dni mniej jadła, do tego właśnie te częstsze ulewanie
Chyba na wyrost pani doktor podniosła alarm…. To 17 na dobę to w jakim przekroju czasowym? Ciężko tak mierzyć.
U nas od porodu przybiera 30/dobę jeśli patrzeć całościowo.
Jeśli spojrzeć na ostatnie dwa tygodnie to “tylko” 24.
A jak spojrzeć na wagę przy przyjęciu do szpitala przez rotawirus i przy wypisie to … 35g/dobę mimo wymiotów i biegunki 🙈
Arga lubi tę wiadomość
-
W Rossmannie jest termometr z giętką końcówką, mamy takiKokosq wrote:Jeszcze mam pytanie, macie do polecenia jakiś dobry termometr? Jakimi mierzycie takim maluchom?
Mamy też vision do czoła -jak śpią można skontrolować
Kokosq lubi tę wiadomość
-
Ja mam biustonosze z alles mama, zarówno miękkie bawełniane,jak i takie ładniejszealta marea wrote:Troszkę spóźnione ale wszystkiego najlepszego Zosiu!
Dziewczyny czy któraś z Was próbowała kiedyś biustonoszy Dropless? Sa bardzo drogie ale też nie ukrywam, że bardzo praktyczne
ja na chwilę obecną mam jeden biustonosz na max dobę, czasami zmieniam częściej bo zawsze są jakieś plamy. Nigdy mi nie przeciekają wkładki (muszę zmieniać często), ale podczas karmień zawsze coś się zaleje, młody puszcza pierś itp i plamy gotowe. Musze kupić więcej na zmianę i nie wiem właśnie czy inwestować w Dropless czy w zwyklaki. Jak wy w ogóle ogarniacie temat? Zrezygnowałam też zupełnie z jednorazowych wkładek laktacyjnych, bo do szału doprowadza mnie jak się rolują podczas karmienia, przesuwają itp, albo przyklejają dziecku do twarzy. Niestety mam niekontrolowany wypływ podczas karmień i nie mogę bez.
Dajcie jakieś tipy
Wkładki tym razem mam wielorazowe, kiedyś będąc jeszcze w ciąży kupiłam na wyprzedaży w Rossmanie i sprawdzają mi się
No ja też muszę non stop biustonosz i wkładki,bo mi leci mleko
alta marea lubi tę wiadomość
-
Ojej, przykro mi..to jakie ma teraz przyrosty dobowe? Dużo spadła na siatce?Daga121222 wrote:My dziś byliśmy na kontroli u pediatry i przez to, że nasza mała więcej zaczęła ulewać to za mało przybiera na wadze 😓 i za dwa tygodnie mamy kontrolę
Doczytałam, że 17 gWiadomość wyedytowana przez autora: 5 maja, 19:29
-
Powiem Wam, że dobra pogoda to połowa sukcesu -wczoraj spędziłam z dziećmi na placu zabaw ponad 3 h, mała ładnie spała,raz ją nakarmilam, chłopaki fajnie się bawili. Moje pierwsze samotne wyjście z trójką na dwór 💪
Dziś wyszliśmy po pracy męża,bo zeszło się z gotowaniem i zakupami. Mąż z Lidka spacerowali,a my znów plac zabaw
Muszę pomyśleć też o gotowaniu rano albo wieczorem,bo na to sporo czasu też idzie
Arga, Sagi, ZOSIA88, alta marea, Daga121222, Katt, Kokosq, bambusek-94, _Hope lubią tę wiadomość
-
To mnie trochę uspokoiłaś 🫣alta marea wrote:Chyba na wyrost pani doktor podniosła alarm…. To 17 na dobę to w jakim przekroju czasowym? Ciężko tak mierzyć.
U nas od porodu przybiera 30/dobę jeśli patrzeć całościowo.
Jeśli spojrzeć na ostatnie dwa tygodnie to “tylko” 24.
A jak spojrzeć na wagę przy przyjęciu do szpitala przez rotawirus i przy wypisie to … 35g/dobę mimo wymiotów i biegunki 🙈
Ja się na tym totalnie nie znam, nie wiem ile dziecko powinno przybierać 😬👱🏻♀️30🧑🏻🦱30
👩🏼❤️💋👨🏻2015💍2019💒12.08.2022
Starania od 02.2023
2025 2xIUI ❌
28.05 ➡️ kwalifikacja IVF ✅
31.05 ➡️ start stymulacji 💉(Menopur, Cetrotide)
11.06 ➡️ punkcja —> 9 pobrano 🥚—> 5 dojrzałych i zapłodnionych —> 3 zarodki —> zostały ❄️❄️
16.06 ➡️ transfer 🍀 4AA
20.06 ➡️ 4dpt ⏸️
21.06 ➡️ beta 5dpt - 14,10, 7dpt - 51,00, 10dpt - 234,80, 17dpt - 2826,00 🥹
24dpt ➡️ mamy serduszko ❤️
Córeczka 🩷
27.02.2026
3685g i 54cm szczęścia 🌸

-
@alta marea, ja jeszcze będąc w ciąży myślałam nad stanikami z dropless ale no do tanich nie należą 😅 już nie pamiętam ale chyba Sagi, poleciła staniki z H&M takie materiałowe, zakupiłam i jestem mega zadowolona, stówa za dwie sztuki i rozważam czy nie kupić jeszcze dwóch.
@kasiastaraczka, zazdroszczę 😅 ja bez męża nie ma szans żebym poszła z dwójką na plac zabaw, byliśmy ostatnio z mężem 3 razy i za każdym razem mały chwilę po wejściu odpala się i krzyczy tak, że muszę z tego palcu uciekać i jeździć dookoła,a mąż zostaje z córką się bawić.
Nawet cycem uspokoić go nie mogę, nie wiem może przeszkadza mu hałas czy coś 😅
W ogóle dziewczyny mi chyba okres wrócił 🫣 w piątek będzie 6 tygodni od porodu. Od wczoraj zauważyłam delikatne plamienie a dziś jest tego odrobina więcej i lekkie bóle okresowe. Zastanawiam się czy to możliwe że tak wcześnie, poprzednio wrócił po trzech miesiącach. Na szczęście w środę za tydzień jestem zapisana do mojej pani doktor to skontroluje sprawę, ale i tak chyba napiszę dziś do niej sms bo mocno mnie to stresuje 🫣 -
Mnie tak położna wystraszyła na początku że za mało i kazała dokarmiać a potem przyszła i powiedziała że nawet za dużo przybrał… ale nie podam już dokładnie ile to było i w jakim czasie 😂Daga121222 wrote:To mnie trochę uspokoiłaś 🫣
Ja się na tym totalnie nie znam, nie wiem ile dziecko powinno przybierać 😬Antoś 20.02.2026 💕 -
@Zosia, spóźnione wszystkiego najlepszego! 🥳🎂
U nas majówka minęła intensywnie. Pogoda była i nadal jest cudowna.☀️ Starsze dzieci zadowolone a Tomcio niestety przebodźcowany pobytami w większym gronie i w dzień prawie nic nam nie spał.
Ja doskonale go rozumiem, bo też zdecydowanie wolę naszą nieidealną rutynę. 🫣
Tomuś ostatnio dużo marudzi i ma tylko krótkie drzemki w ciągu dnia. Śpi po 10-30 minut z przerwami i najlepiej na zewnątrz.🤯
Co do powrotu okresu to ja po obu poprzednich cesarkach dostałam po 3 miesiącach i teraz pewnie też przyjdzie dość szybko. Choć ja tak naprawdę dopiero kończę oczyszczanie i ostatnie o czym marzę to powrót miesiączki. 😵💫
@Dżozu, Tomkowi ślad po szczepieniu na gruźlicę pojawił się niedawno. W okolicy 6 tygodnia.
@Daga, trzymam kciuki za lepsze przyrosty wagi Wiktorii.🍀 Wiem, że to stresuje.🫂
Co do wyjść na zewnątrz to ja mam ułatwione zadanie, bo mieszkamy na wsi i mamy własny ogród. Więc jak już wyszykuję trójkę to pobyt na podwórku jest fajny.
Doczekałam się już głośnego śmiechu Tomeczka.🥰 Rozczulające...🥹
Dziś byliśmy na szczepieniu. 💉 Tomcio waży już ponad 4kg.🧸🩵
Jednocześnie była też szczepiona starsza córeczka. Mam nadzieję, że przejdą to łagodnie.Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 maja, 10:28
ZOSIA88, Kokosq, alta marea, Kłębuszek, Kasiastaraczka, Daga121222, Dżozu, bambusek-94, Katt lubią tę wiadomość
-
Kokosq a to nie resztki połogu jeszcze? Gdyby to miał być okres to około 2 tygodnie wcześniej musiałabyś mieć jakąś owulację (pomijam to czy lepszej czy gorszej jakości), a czy 2 tygodnie wcześniej jeszcze krwawiłaś?
Ja jestem już miesiąc po porodzie i wciąż krwawię, są to jakieś resztki i bardziej bród ale ciągle się oczyszczam. Wszak połóg trwa 8 tygodni.
Po poprzednich porodach okres dostawałam 3 i 4 miesiące po i pewnie tym razem też się długo nie naciesze jego brakiem.
Co do ulewania i u nas jest z tym masakra, podnoszę ciągle, odbijam... Nawet staram się ją kłaść na poduszce żeby nie leżała całkiem płasko, a niewiele to daje. U nas karmienie na żądanie i czasem prosi się co pół godziny, godzinę i tylko dzień kręci się wokół karmienia, odbijania i zmieniania pampersów... Trochę już mam tego dosyć i nachodzą mnie myśli żeby dać mm. Ale z drugiej strony już wytrzymałam miesiąc to jeszcze trochę dam radę. U nas przybiera ładnie, po miesiącu waga 5200g. -
Truskawkowykompot wrote:Kokosq a to nie resztki połogu jeszcze? Gdyby to miał być okres to około 2 tygodnie wcześniej musiałabyś mieć jakąś owulację (pomijam to czy lepszej czy gorszej jakości), a czy 2 tygodnie wcześniej jeszcze krwawiłaś?
Ja jestem już miesiąc po porodzie i wciąż krwawię, są to jakieś resztki i bardziej bród ale ciągle się oczyszczam. Wszak połóg trwa 8 tygodni.
Po poprzednich porodach okres dostawałam 3 i 4 miesiące po i pewnie tym razem też się długo nie naciesze jego brakiem.
Co do ulewania i u nas jest z tym masakra, podnoszę ciągle, odbijam... Nawet staram się ją kłaść na poduszce żeby nie leżała całkiem płasko, a niewiele to daje. U nas karmienie na żądanie i czasem prosi się co pół godziny, godzinę i tylko dzień kręci się wokół karmienia, odbijania i zmieniania pampersów... Trochę już mam tego dosyć i nachodzą mnie myśli żeby dać mm. Ale z drugiej strony już wytrzymałam miesiąc to jeszcze trochę dam radę. U nas przybiera ładnie, po miesiącu waga 5200g.
Właśnie już od dłuższego czasu było czysto, tylko jakieś takie żółte resztki, nawet przeszłam na zwykłe wkładki dlatego mocno mnie zdziwiło to różowe plamienie, może znowu z czymś przegięłam i krwawienie wróciło…nie wiem sama już 🥺
No nic będę się obserwować a w przyszłym tygodniu wizyta.
A u nas wczoraj pierwsza nawet nie po pachy a po szyję kupa 🫣 dodatkowo jak małego przebierałam to ulał takim serkiem sobie do ucha i na pół głowy 😅
To ładnie Wasza mała przybiera, kawał dziewczynki już 😃
U nas synek wczoraj ważony 5400, ale i on z tych co lubią sobie podjeść 😂 -
Może to jest ten moment około owulacyjny od miesiączkę będziesz mieć za dwa tygodnie? Albo po prostu połóg trwa dalej. Ja też dzień czysto później jakieś takie właśnie różowo żółte resztki. I zastanawiam się bo też czuję takie bóle okresowe i właśnie myślę czy Ti jajniki już ruszyły i zaraz miesiączka będzieKokosq wrote:Właśnie już od dłuższego czasu było czysto, tylko jakieś takie żółte resztki, nawet przeszłam na zwykłe wkładki dlatego mocno mnie zdziwiło to różowe plamienie, może znowu z czymś przegięłam i krwawienie wróciło…nie wiem sama już 🥺
No nic będę się obserwować a w przyszłym tygodniu wizyta.
A u nas wczoraj pierwsza nawet nie po pachy a po szyję kupa 🫣 dodatkowo jak małego przebierałam to ulał takim serkiem sobie do ucha i na pół głowy 😅
To ładnie Wasza mała przybiera, kawał dziewczynki już 😃
U nas synek wczoraj ważony 5400, ale i on z tych co lubią sobie podjeść 😂 -
I po co te okresy tak szybko, no nie dadzą nam organizmy odpocząć

Ja od 2 dni mam czysto i mam wielką nadzieję, że to już koniec. Ogólnie dziwnie, bo lało się i lało, i jakby ktoś nagle zakręcił kurek. Ale nie narzekam.
Dziewczyny, czy macie patent na schowanie głowy maluszka w chuście elastycznej? Tak żeby rzeczywiście dało się coś porobić? Bo ta główka lata jak w takiej zabawce w aucie 🙈












