Słaba jakość komórek jajowych? To nie wyrok.

Poznaj autorski program poprawy jakości komórek dla pacjentek przed leczeniem in vitro, z niską rezerwą jajnikową i słabą odpowiedzią na stymulację hormonalną.
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Marzec 2026👶
Odpowiedz

Marzec 2026👶

Oceń ten wątek:
  • Sagi Autorytet
    Postów: 2275 3081

    Wysłany: 15 maja, 10:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dżozu wrote:
    Ale Wam się dziś nocki udały 😀 u nas różnie, ale przeważnie 2 pobudki w nocy są, i uwazam to za super wynik. Moja kuzynka przy obu dzieciakach miala po 10 pobudek... spały max 40 min..

    Bo to jest super wynik i zupełnie normalny 👍

    👩🏻 34

    06.07.2025 - ⏸️

    09.02.2023 - ⏸️

    age.png

    age.png
  • Kłębuszek Autorytet
    Postów: 665 1226

    Wysłany: 15 maja, 10:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas dzisiaj pobudka o 23, o 2 a koło 4 była niespokojna tym razem raczej nie z głodu bo za krótko, więc wzięłam ja do łóżka i potem po 6 karmienie. Już trzecia noc kiedy ja biorę do nas do łóżka bo za szybko się budzi, chyba weszło jej to w nawyk 🙈 za to teraz ja ponad godzinę usypiałam, dwa razy musiałam wracać do pokoju bo po 5 min się budziła. W końcu ja wzięłam i śpi na mnie. Także chyba nie dokończę jeść śniadania.

    31 l👩 +30 l👨

    2021 💕
    2023 👰🤵
    2024.09 - początek starań

    08.06.25 - szczęśliwy cykl 🍀
    24.07 (47dc) - test pozytywny ⏸️
    Beta 105,7; Progesteron 22,19
    26.07 (49dc) - Beta 313,3, TSH 2,28

    04.08 - widoczny pęcherzyk ciążowy
    08.08 - zarodek z bijącym serduszkiem ❤️
    22.08 - 1.76 cm bobasa ❤️
    08.09 - CRL 3.8 cm ❤️
    19.09 - Nifty Pro, wszystkie ryzyka niskie, dziewczynka 🩷
    3.11 - 242 g 🩷
    1.12 - 490 g 🩷
    29.12 - 925 g 🩷
    12.01 - 1300 g 🩷
    26.01 - 1480 g 🩷
    11.02 - 2080 g 🩷
    25.02 - 2280 g 🩷
    18.03 - 2740 g 🩷
    8.04 - 3400 g 🩷

    🩷🩷🩷Zuza🩷🩷🩷
    10.04.2026 13:47 3380g 53cm💕

    age.png
  • Jednorożec89 Autorytet
    Postów: 5368 6043

    Wysłany: 15 maja, 10:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamy obniżone napięcie mięśniowe i do tego asymetryczna, mamy ćwiczyć głównie na brzuszku i ma byc ok

    11.2021- puste jajo płodowe 💔

    17.07.2018 - Franio 💙💙

    17.04.2021 - Jaś 💙💙

    20.02.2026 - Gabrysia 🩷🩷
  • Kasiastaraczka Autorytet
    Postów: 4245 6145

    Wysłany: 15 maja, 10:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dżozu wrote:
    Ale Wam się dziś nocki udały 😀 u nas różnie, ale przeważnie 2 pobudki w nocy są, i uwazam to za super wynik. Moja kuzynka przy obu dzieciakach miala po 10 pobudek... spały max 40 min..
    Ha ha,u nas też były 2 albo 1 pobudka, sama nie wiem 😂 nie jestem pewna

    Córeczka 03.2026
    Starania-1 cykl
    Synek 12.2023
    Starania-2 cykl
    Synek 01.2022
    Starania-23 cykl
    ja '88 + on '87
    age.png
  • Kasiastaraczka Autorytet
    Postów: 4245 6145

    Wysłany: 15 maja, 10:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kłębuszek wrote:
    U nas dzisiaj pobudka o 23, o 2 a koło 4 była niespokojna tym razem raczej nie z głodu bo za krótko, więc wzięłam ja do łóżka i potem po 6 karmienie. Już trzecia noc kiedy ja biorę do nas do łóżka bo za szybko się budzi, chyba weszło jej to w nawyk 🙈 za to teraz ja ponad godzinę usypiałam, dwa razy musiałam wracać do pokoju bo po 5 min się budziła. W końcu ja wzięłam i śpi na mnie. Także chyba nie dokończę jeść śniadania.
    Dla mnie to całkiem normalne, że dziecko potrzebuje bliskości
    Nie daję sobie wmówić, za przyzwyczajam ja do tego albo do noszenia... nosiłam ją przez 9 m-cy w brzuchu, więc no cóż...jest przyzwyczajona 😄
    Chłopaki u nas mieli jeszcze szansę spać w dostawce i to się czasem udawało 😂 zresztą młodszy syn śpi w dostawce do tej pory
    Dla Lidki nie ma miejsca na łóżeczko,musi spać ze mną,taki los 😄mi to pasuje
    A w dodatku taka myśl, że to raczej ostatnie dziecko, więc korzystam i zapamiętuje co się da ❤️

    Kłębuszek, Daga121222, Arga, _Hope, alta marea, Kokosq, Katt lubią tę wiadomość

    Córeczka 03.2026
    Starania-1 cykl
    Synek 12.2023
    Starania-2 cykl
    Synek 01.2022
    Starania-23 cykl
    ja '88 + on '87
    age.png
  • Jednorożec89 Autorytet
    Postów: 5368 6043

    Wysłany: 15 maja, 11:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja uwielbiam przytulać i nosić moje dziecko i teoria o przyzwyczajaniu to czysty idiotyzm. Noszę ja sporo a i tak potrafi grzecznie leżeć w łóżeczku.

    Daga121222, Arga, Kasiastaraczka, Kokosq, Katt lubią tę wiadomość

    11.2021- puste jajo płodowe 💔

    17.07.2018 - Franio 💙💙

    17.04.2021 - Jaś 💙💙

    20.02.2026 - Gabrysia 🩷🩷
  • ZOSIA88 Autorytet
    Postów: 1391 851

    Wysłany: 15 maja, 11:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Leon śpi ze mną i jak ja mam terwz go oduczyć najbardziej potrzebuje bliskosci o 3 w nocy i uwierzcie jak śpi ze mna to te noce są lepsze a dzisiaj o 3 go karmilam i zasnęłam tak mi nakrecił laktacje ze musialam jeszcze o 8 go karmić :/ nie wiem jak my tego cyca odstawimy :/ moze lekarz anastezjolog mi cos ooradzi czy ostataecznie przerwac czy jednak uda sie to podtrzymać

    37 lat
    1. córeczka 2021
    2. syn 2026

    event.png

    event.png[/url]
  • Daga121222 Autorytet
    Postów: 2534 4360

    Wysłany: 15 maja, 11:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też uważam, że nie ma co sobie wmawiać, że dziecko się przyzwyczai. Na tym etapie jest to niemożliwe 🙂 dziecko półprosta potrzebuje bliskości. U nas też takie dni bywają. Ale ogólnie różo bywa na rękach, a mimo to potrafi ładnie długo leżeć sama 🥰

    Kasiastaraczka lubi tę wiadomość

    👱🏻‍♀️30🧑🏻‍🦱30

    👩🏼‍❤️‍💋‍👨🏻2015💍2019💒12.08.2022


    Starania od 02.2023
    2025 2xIUI ❌

    28.05 ➡️ kwalifikacja IVF ✅
    31.05 ➡️ start stymulacji 💉(Menopur, Cetrotide)
    11.06 ➡️ punkcja —> 9 pobrano 🥚—> 5 dojrzałych i zapłodnionych —> 3 zarodki —> zostały ❄️❄️
    16.06 ➡️ transfer 🍀 4AA
    20.06 ➡️ 4dpt ⏸️
    21.06 ➡️ beta 5dpt - 14,10, 7dpt - 51,00, 10dpt - 234,80, 17dpt - 2826,00 🥹
    24dpt ➡️ mamy serduszko ❤️

    Córeczka 🩷
    27.02.2026
    3685g i 54cm szczęścia 🌸


    age.png
  • Daga121222 Autorytet
    Postów: 2534 4360

    Wysłany: 15 maja, 11:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jednorożec89 wrote:
    Mamy obniżone napięcie mięśniowe i do tego asymetryczna, mamy ćwiczyć głównie na brzuszku i ma byc ok
    Trzymam kciuki za ćwiczenia 🙂

    👱🏻‍♀️30🧑🏻‍🦱30

    👩🏼‍❤️‍💋‍👨🏻2015💍2019💒12.08.2022


    Starania od 02.2023
    2025 2xIUI ❌

    28.05 ➡️ kwalifikacja IVF ✅
    31.05 ➡️ start stymulacji 💉(Menopur, Cetrotide)
    11.06 ➡️ punkcja —> 9 pobrano 🥚—> 5 dojrzałych i zapłodnionych —> 3 zarodki —> zostały ❄️❄️
    16.06 ➡️ transfer 🍀 4AA
    20.06 ➡️ 4dpt ⏸️
    21.06 ➡️ beta 5dpt - 14,10, 7dpt - 51,00, 10dpt - 234,80, 17dpt - 2826,00 🥹
    24dpt ➡️ mamy serduszko ❤️

    Córeczka 🩷
    27.02.2026
    3685g i 54cm szczęścia 🌸


    age.png
  • Daga121222 Autorytet
    Postów: 2534 4360

    Wysłany: 15 maja, 12:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ZOSIA88 wrote:
    Leon śpi ze mną i jak ja mam terwz go oduczyć najbardziej potrzebuje bliskosci o 3 w nocy i uwierzcie jak śpi ze mna to te noce są lepsze a dzisiaj o 3 go karmilam i zasnęłam tak mi nakrecił laktacje ze musialam jeszcze o 8 go karmić :/ nie wiem jak my tego cyca odstawimy :/ moze lekarz anastezjolog mi cos ooradzi czy ostataecznie przerwac czy jednak uda sie to podtrzymać
    Mamy dokładnie tak samo z tą bliskością właśnie w godzinach 2-3 🫣 najchętniej by spała na nas.
    O masz… trzymam kciuki żebyście udało

    👱🏻‍♀️30🧑🏻‍🦱30

    👩🏼‍❤️‍💋‍👨🏻2015💍2019💒12.08.2022


    Starania od 02.2023
    2025 2xIUI ❌

    28.05 ➡️ kwalifikacja IVF ✅
    31.05 ➡️ start stymulacji 💉(Menopur, Cetrotide)
    11.06 ➡️ punkcja —> 9 pobrano 🥚—> 5 dojrzałych i zapłodnionych —> 3 zarodki —> zostały ❄️❄️
    16.06 ➡️ transfer 🍀 4AA
    20.06 ➡️ 4dpt ⏸️
    21.06 ➡️ beta 5dpt - 14,10, 7dpt - 51,00, 10dpt - 234,80, 17dpt - 2826,00 🥹
    24dpt ➡️ mamy serduszko ❤️

    Córeczka 🩷
    27.02.2026
    3685g i 54cm szczęścia 🌸


    age.png
  • ZOSIA88 Autorytet
    Postów: 1391 851

    Wysłany: 15 maja, 12:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzisiaj jest wyjątkowo spokojmy nie wiem o co chodzi ale pozwolil mi zupe zrobić jeszcze dogotowałam makaron bo maz tez robil dla córki i mamy 2 zupy :D
    Wypralam sobie rzeczy a rano poćwiczyłam .
    Po poludniu pojdziemy odebrac Habie ale teraz jak sie obidzi bede musiała go troche rozruszac aby sie zmeczyl i na dpacerze znowu zasnął co do lezenia na brzuszku Leon nie cjce w ogóle glowe podnosi ale strasznie się zlosci z podowu refluksu.

    37 lat
    1. córeczka 2021
    2. syn 2026

    event.png

    event.png[/url]
  • Zaniepokojona1234 Ekspertka
    Postów: 203 413

    Wysłany: 15 maja, 12:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja się zastanawiam jak osoby mówiące nie nos bo przyzwyczaisz są w stanie spokojnie jeść czy siedzieć jak dziecko płacze… ja nawet jak mąż go uspokaja nie mogę się skupić i mi go szkoda że płacze a co dopiero zostawić samego w łóżeczku. Z resztą nawet jak się tak nauczy to moja sprawa i ja będę miała problem a nie te wszystkie osoby ze swoimi mądrościami 😂 pominę już fakt ze to buduje poczucie bezpieczeństwa i byciem kochanym przez maluszka
    Tak na marginesie macie jakieś sprawdzone gryzaki i kremy z spf?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 maja, 12:54

    Antoś 20.02.2026 💕
  • Arga Autorytet
    Postów: 2095 1153

    Wysłany: 15 maja, 12:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z doświadczenia powiem, że tak, przyzwyczajają się do bliskości, głaskania, drapania itp. I chyba o to chodzi. Moje 10 i 8 letnie dzieci do tej pory lubią się przytulić, być drapane itp ale kurde już ich nie noszę 🤣🫣 wiem, że by chcieli ale ten etap niestety zamykam przy 20 kg 🤣.
    Ja już widzę, że młody chce zasnąć na rękach lub z cyckiem w buzi i czasem uda się wstać albo pośpi i wiem, że z czasem będzie tych chwil więcej a później będzie chciał się tulić tylko do usypiania lub jak coś się mu stanie więc mi nie przeszkadza spanie z nim, usypianie itpy. Wiadomo, chciałabym móc wstać o więcej ogarnąć ale za dwa miesiące będzie to łatwiejsze. Mi też już teściowa, że się przyzwyczai i łatwiej karmić mm. No ale ja karmię piersią i tulko czasem dam mm jak muszę wyjść bo po prostu za mało odciągam ale nie zamierzam zmieniać tego żeby innych zadowolić.

    Zaniepokojona1234, _Hope, Kokosq, Katt lubią tę wiadomość

    age.png

    age.png
  • _Hope Autorytet
    Postów: 1120 2002

    Wysłany: 15 maja, 13:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wow, ale miałyście cudowne noce. 🤩 Mi marzy się taka z 3 pobudkami maksymalnie.🫣 U nas wspólne spanie nie zmniejszyło ilości wybudzeń Tomcia.
    A jeśli chodzi o to tzw "przyzwyczajanie" to uważam, że maluszek potrzebuje bliskości i ja staram się dawać Tomeczkowi jej jak najwięcej 🥰(ale też tyle, żeby móc ogarnąć dom i pozostałą dwójkę). To moje ostatnie dziecko i łapię te wszystkie chwile ze wzruszeniem. 🥹

    Pogoda się popsuła i starszaki w domu wariują. 🙃🤯

    Dodatkowo wczoraj zaczął mi się okres.😵‍💫 Jestem taka drażliwa, że aż sama na siebie jestem zła.🫣
    Marzy mi się samotny półgodzinny spacer...

    Po trudnej, kilkuletniej walce z niepłodnością...
    🐝 2021🩷
    🐝 2023🩵
    🐝 2026🩵

    age.png
  • Sagi Autorytet
    Postów: 2275 3081

    Wysłany: 15 maja, 13:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Arga wrote:
    Z doświadczenia powiem, że tak, przyzwyczajają się do bliskości, głaskania, drapania itp. I chyba o to chodzi. Moje 10 i 8 letnie dzieci do tej pory lubią się przytulić, być drapane itp ale kurde już ich nie noszę 🤣🫣 wiem, że by chcieli ale ten etap niestety zamykam przy 20 kg 🤣.
    Ja już widzę, że młody chce zasnąć na rękach lub z cyckiem w buzi i czasem uda się wstać albo pośpi i wiem, że z czasem będzie tych chwil więcej a później będzie chciał się tulić tylko do usypiania lub jak coś się mu stanie więc mi nie przeszkadza spanie z nim, usypianie itpy. Wiadomo, chciałabym móc wstać o więcej ogarnąć ale za dwa miesiące będzie to łatwiejsze. Mi też już teściowa, że się przyzwyczai i łatwiej karmić mm. No ale ja karmię piersią i tulko czasem dam mm jak muszę wyjść bo po prostu za mało odciągam ale nie zamierzam zmieniać tego żeby innych zadowolić.

    W tym kontekście to bardzo fajnie brzmi, dobrze chyba jest się przyzwyczaić, że można liczyć na drugiego człowieka. :)

    Pfry lubi tę wiadomość

    👩🏻 34

    06.07.2025 - ⏸️

    09.02.2023 - ⏸️

    age.png

    age.png
  • alta marea Autorytet
    Postów: 583 884

    Wysłany: 15 maja, 14:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My mamy dostawkę, a i tak śpimy razem przynajmniej pół nocy. I jestem dumna z tego, że moje dziecko potrzebuje bliskości i tą potrzebę syknalizuje, a nie jest trenowane od urodzenia na leżenie samemu. Bardzo lubi też spać z tatą ☺️ i często jak męczy brzuszek to się w nocy zmieniamy w tym kontaktowym spaniu. Kiedy śpimy razem budzi sie max 2 razy w tym najdłuższy sen był już 5-6h, jak cała noc odkładam to budzi się co 60-90 min.

    I nic nie jest z nami zle, jak chce nam to wmówić pokolenie naszych rodziców. Moje ulubione to jest jak moja mama wyjedzie z : „jaki on grzeczny, sam
    Leży , nie płacze”, zawsze się wtedy pytam czy jakby płakał to znaczy że byłby niegrzeczny?🤣 w ogóle jak niemowlę może być grzeczne albo niegrzeczne?

    PS: natura wie co robi:
    https://www.instagram.com/reel/DXMYVvDh09w/?igsh=MXMzajJkdHl4ZzZvZA==

    Katt lubi tę wiadomość

    age.png
  • Sagi Autorytet
    Postów: 2275 3081

    Wysłany: 15 maja, 14:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dla wielu osób ze starszego pokolenia dziecko to dziecko a dorosły to dorosły. Dziecko ma być cicho, nie przeszkadzać, nie brać udziału gdy dorośli rozmawiają itp.

    alta marea lubi tę wiadomość

    👩🏻 34

    06.07.2025 - ⏸️

    09.02.2023 - ⏸️

    age.png

    age.png
  • Pfry Autorytet
    Postów: 1424 2735

    Wysłany: 15 maja, 15:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alta - też nie znoszę tego przymiotnika używanego w kontekście takich małych dzieci. Co to znaczy "grzeczny" w tym wieku - przecież to jest jedyna opcja komunikacji takiego dziecka 😑 stękanie i płacz... Poza tym takie super "grzeczne" dziecko starsze, akceptujące wszystko co ktoś mu proponuje - to co z niego za dorosły wyrośnie? 🧐😑
    Staram się używać raczej sformułowania "spokojne dziecko" - bo realnie takie wtedy wg mnie jest 🤗 ale czasami łapię się na tym, że powiem "grzeczne" - to już jest normalnie wpojone w nas, że dziecko ma być "grzeczne" i machinalnie, bez namysłu używa się tego przymiotnika. Niby tylko jedno słowo, a mam wrażenie, że jest bardzo kluczowe 🤔 szczególnie w kontekście wychowania dzieci 🤔🤔

    Dżozu, Kokosq, alta marea, Katt lubią tę wiadomość

    👩 '90 | 🧑 '91 - starania od 11.2020

    09.2019 polip w jamie macicy
    2021: 21.09 histeroskopia ✂️ polipa
    2022: 31.07⏸️😳 - 19.08 ❤️- 11.09💔 poronienie samoistne 9+4 - powrót do starań od 12.2022
    2023: 02.03 HyCoSy ✅ 14.08 histeroskopia z biopsją endometrium ❌ 27.12 kontrolna biopsja ✅
    2024: 03.01 HOMA ✅ cytokiny rozjechane, KIR Bx, allo-MLR 33,1%, endometrioza II i adenomioza ❌; 29.07 i 28.08 - IUI ❌ 15.11 histeroskopia: ✂️mikropolipy, zrosty; biopsja ❌

    16.02.2024 AMH 1,28 -> 06.02.2025 AMH 1,92
    Mąż: seminogram ✅ fragmentacja ✅ HBA ✅
    Kariotypy ✅ cross-match✅
    Diagnoza ❔❔❔ niepłodność idiopatyczna

    05.2025: 1 IVF: 8 🪩 ➡️ 6 🥚➡️ 4 MII ➡️ ❄️ 6CA 🧘FET?
    29.06 - NATURALS ⏸️ 😭 🪄 30.06 501,42 mIU/ml, 02.07 1376,78 mIU/ml
    11.03.2026 - GG 🩷 40+6 🥹 3500 g, 55 cm
    age.png
  • Kokosq Autorytet
    Postów: 383 684

    Wysłany: 15 maja, 16:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas mam wrażenie większą potrzebę tulenia synka mam ja niż on 😅 często nad ranem jak chce go przytulić to się złości po całej nocy tulenia się i uspokaja się dopiero jak od niego wstanę 😂 Ogólnie przed porodem dostawiliśmy do naszego łóżka łóżeczko córki (w którym miała spać i nie spała bo wolała z nami) i myśleliśmy, że synek będzie w nim spać ale wyszło tak , że śpimy we 4 bo synek jednak też woli z nami i absolutnie żadne z nas nie ma z tym problemu a wręcz przeciwnie do tej pory były walki kto w nocy tuli się do córki bo spała pośrodku a teraz każde z nas ma „swoje” dziecko do tulenia 😂 mąż nawet ostatnio żartował, że na spokojnie mamy takie duże łóżko, że jeszcze jedno dziecko by się zmieściło 😂
    Ja uwielbiam te rady ze średniowiecza typu „nie noś bo przyzwyczaisz” albo inne mądrości. Takie rzeczy to ja jednym uchem wpuszczam drugim wypuszczam 😄
    Ogólnie dziewczyny, jeszcze mam pytanko zauważyłam, że u synka na czubku głowy chyba zaczyna się ciemieniucha, tak mu się łuszczy skóra, nie miałam z tym wcześniej do czynienia więc dopytam Was, czy np olejek ze słodkich migdałów będzie ok żeby go posmarować? I czym najlepiej to potem wyczesać? Chciałabym zacząć już teraz to ogarniać żeby mu się nie powiększyło 🫣

    Kasiastaraczka, alta marea, Dżozu, Katt lubią tę wiadomość

    👩🏼31

    04.2023 ⏸️
    12.2023 Córeczka 🩷

    12.2024 ⏸️
    01.2025 💔

    07.2025 ⏸️
    03.2026 Synek 🩵

    age.png

    age.png
  • Kasiastaraczka Autorytet
    Postów: 4245 6145

    Wysłany: 15 maja, 16:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @Kokosq ja smaruję olejem ze słodkich migdałów, trochę trzymam i wyczesuje szczotką,a później kąpiel

    Kokosq, Pfry lubią tę wiadomość

    Córeczka 03.2026
    Starania-1 cykl
    Synek 12.2023
    Starania-2 cykl
    Synek 01.2022
    Starania-23 cykl
    ja '88 + on '87
    age.png
‹‹ 685 686 687 688 689 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Poronienie - stres, obniżony nastrój i depresja po poronieniu.

Poronienie - bolesna strata, często przeżywana w ukryciu, samotności, niezaopiekowana i nienazwana. Dlaczego jest taka trudna? Czy kobieta, która straciła swoje dziecko jeszcze przed przyjściem jego na świat, ma prawo do żałoby? W jaki sposób sobie z nią poradzić? Jak przetrwać? Co zrobić, kiedy pojawi się depresja po poronieniu? Dowiedz się dlaczego warto pozwolić sobie na przeżycie żałoby i gdzie szukać pomocy. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża pozamaciczna - czym jest i jakie są objawy ciąży pozamacicznej?

Ciąża pozamaciczna to poważny stan, w którym zarodek zagnieżdża się poza macicą, najczęściej w jajowodzie. Chociaż początkowo może przypominać prawidłową ciążę, kluczowymi sygnałami ostrzegawczymi są ból podbrzusza, krwawienie oraz nieprawidłowy przyrost hormonu HCG. Poznaj przyczyny tego zjawiska oraz metody diagnostyki i leczenia, które pozwalają chronić zdrowie i przyszłą płodność kobiety.

CZYTAJ WIĘCEJ

Planujesz ciążę? Sprawdź, jaką rolę w organizmie odgrywa koenzym Q10

Przygotowania do ciąży to ogromne wyzwanie dla organizmu – na poziomie komórkowym zachodzą procesy wymagające dużych nakładów energii. Coraz więcej badań pokazuje, że koenzym Q10 może wspierać jakość komórek jajowych i plemników, dostarczając mitochondriom potrzebnego paliwa. Choć nie zastąpi kwasu foliowego ani terapii hormonalnej, może stać się cennym uzupełnieniem w staraniach o dziecko.

CZYTAJ WIĘCEJ