Marzec 2026👶
-
WIADOMOŚĆ
-
@Jednorożec świetny pomysł, Chorwacja też jest piękna ☺️
@Kłębuszku u nas było tak samo, że mała podnosiła głowę praktycznie od początku i mówiono nam, że silna i w ogóle. Wiedziałam, że to nie jest normalne. Dobrze, że jesteście po wizycie i macie zalecone ćwiczenia. Trzymam kciuki, żeby wszystko szło w dobrą stronę 🙂
A już wiesz na jakie mleko będziecie zmieniać? Wy teraz macie capri care? Czy się mylę?👱🏻♀️30🧑🏻🦱30
👩🏼❤️💋👨🏻2015💍2019💒12.08.2022
Starania od 02.2023
2025 2xIUI ❌
28.05 ➡️ kwalifikacja IVF ✅
31.05 ➡️ start stymulacji 💉(Menopur, Cetrotide)
11.06 ➡️ punkcja —> 9 pobrano 🥚—> 5 dojrzałych i zapłodnionych —> 3 zarodki —> zostały ❄️❄️
16.06 ➡️ transfer 🍀 4AA
20.06 ➡️ 4dpt ⏸️
21.06 ➡️ beta 5dpt - 14,10, 7dpt - 51,00, 10dpt - 234,80, 17dpt - 2826,00 🥹
24dpt ➡️ mamy serduszko ❤️
Córeczka 🩷
27.02.2026
3685g i 54cm szczęścia 🌸

-
Daga121222 wrote:@Jednorożec świetny pomysł, Chorwacja też jest piękna ☺️
@Kłębuszku u nas było tak samo, że mała podnosiła głowę praktycznie od początku i mówiono nam, że silna i w ogóle. Wiedziałam, że to nie jest normalne. Dobrze, że jesteście po wizycie i macie zalecone ćwiczenia. Trzymam kciuki, żeby wszystko szło w dobrą stronę 🙂
A już wiesz na jakie mleko będziecie zmieniać? Wy teraz macie capri care? Czy się mylę?
Tak, capri care. Nie mam pojęcia, będziemy to ustalać z pediatrą w przyszłym tygodniu. Na ten moment rozważam kendamil, laktowid i smilk.
Daga121222 lubi tę wiadomość
31 l👩 +30 l👨
2021 💕
2023 👰🤵
2024.09 - początek starań
08.06.25 - szczęśliwy cykl 🍀
24.07 (47dc) - test pozytywny ⏸️
Beta 105,7; Progesteron 22,19
26.07 (49dc) - Beta 313,3, TSH 2,28
04.08 - widoczny pęcherzyk ciążowy
08.08 - zarodek z bijącym serduszkiem ❤️
22.08 - 1.76 cm bobasa ❤️
08.09 - CRL 3.8 cm ❤️
19.09 - Nifty Pro, wszystkie ryzyka niskie, dziewczynka 🩷
3.11 - 242 g 🩷
1.12 - 490 g 🩷
29.12 - 925 g 🩷
12.01 - 1300 g 🩷
26.01 - 1480 g 🩷
11.02 - 2080 g 🩷
25.02 - 2280 g 🩷
18.03 - 2740 g 🩷
8.04 - 3400 g 🩷
🩷🩷🩷Zuza🩷🩷🩷
10.04.2026 13:47 3380g 53cm💕

-
Jednorożec89 wrote:Ja też planuje wyjazd w tym roku. Dla mnie to idealny czas. Starszaki sa w miarę ogarnięte a mloda jeszcze nie chodzi wiec bedzie sobie spała w wózku:) muslimy nad Włochami, albo po prostu Chorwacja samochodem. Mamy rodzinę w Wiedniu wiec możemy jechać na dwa etapy
My też jedziemy autem i rozkładamy podróż na dwa dni. Uwielbiamy jeździć to jest już sama w sobie przygoda dla dzieciaków. Mam nadzieję, że Kurczak też da radę.
Daga121222, Arga, Kłębuszek lubią tę wiadomość
-
Ja podaję czasem smilk. Przekonała mnie znajoma, która dawała je bliźniakom wcześniakom i podobno bardzo ładnie ich odżywiało i mieli dobre wyniki morfologi, lepsze niż jak byli tylko na jej mleku. I przyznam, że mi to mleko też smakuje 🤣Kłębuszek wrote:Tak, capri care. Nie mam pojęcia, będziemy to ustalać z pediatrą w przyszłym tygodniu. Na ten moment rozważam kendamil, laktowid i smilk.
Daga121222, Kłębuszek, Kasiastaraczka lubią tę wiadomość
-
@Arga @Jednorożec dużo zdrówka dla Was
@Alta mam nadzieję że Oluś przespał noc i już nie gorączkuje
@Kłębuszku super że poszliście na wizytę do fizjo i jest plan działania 🩷 wszystko na pewno wróci z czasem do normy
@Daga wasz wyjazd brzmi super! Trzymam kciuki za bezproblemową podróż z malutką 😊
@Alta ja uwielbiam Włochy i mega Ci zazdroszczę! Fajnie tak rodzinnie wyjechać 🙂
My tak ogólnie myślimy o jakimś wyjeździe na poczatku września, ale raczej samochodem. Pewnie wyjdzie to trochę na spontanie na ostatnią chwilę bo jak narazie z naszym bobo planujemy max dzień do przodu a i tak różnie to wychodzi 😅 marzą mi się Włochy, od nas z południa Polski taka podróż z jednym przystankiem wydaje mi się osiągalna.
Dziś wstałam z dobrym humorem, nocka nie była taka tragiczna i świeci piękne słońce. Mały teraz sobie na mnie śpi, a jak wstanie i go ogarnę to biorę go na spacer w chuście. Wczoraj tak spacerowaliśmy prawie godzinę, a potem w domu dałam radę jeszcze ugotować szybki obiad bo dalej spał. Mega mnie to podbudowało 😊
Daga121222, Kłębuszek, Pfry, alta marea, Kasiastaraczka, Dżozu, Kokosq lubią tę wiadomość
-
Pamiętam że jakiś czas temu przewinął się tu wątek osteopaty. Dziewczyny które były z maluchami - polecacie czy nie bardzo?
-
Ja to podziwiam Was podróżujące autem za granicę 🫣
My w lipcu jedziemy w góry samochodem i to już jak dla mnie długa podróż 😄
@Bambusek cieszę się, że masz dobry humor i oby tak zostało do końca dnia! 🤗🥰
Zazdroszczę słońca, u nas pochmurno.. aczkolwiek dziś ma być ciepło i też zaliczymy spacer.
My byliśmy u osteopaty, ale czy polecam? Ciężko mi powiedzieć 🫣 bo nie wiem czy pomogły nam ćwiczenia, czy po prostu czas. W każdym razie pokazała nam jak dokładnie podnosić dziecko z napięciem mięśniowym, gdzie masować i jak ćwiczyć. Bo wiadomo, że każdy przypadek jest inny 🙂
Na pewno wspominałam tutaj, że raz tak rozmasował brzuszek małej, że poszła 💩 i pokazała nam, w którym miejscu to robić.
My wróciliśmy z wizyty u pediatry, byliśmy się zważyć, bo ostatnio przez duże ulewanie mało przybierała na wadze. Ale teraz ładnie przybiera 🙂 zresztą już bardzo mało ulewa, więc pewnie to było przyczyną.
Wikunia waży już 5680g
bambusek-94, Kłębuszek, Kasiastaraczka, Dżozu, _Hope, Katt, Kokosq lubią tę wiadomość
👱🏻♀️30🧑🏻🦱30
👩🏼❤️💋👨🏻2015💍2019💒12.08.2022
Starania od 02.2023
2025 2xIUI ❌
28.05 ➡️ kwalifikacja IVF ✅
31.05 ➡️ start stymulacji 💉(Menopur, Cetrotide)
11.06 ➡️ punkcja —> 9 pobrano 🥚—> 5 dojrzałych i zapłodnionych —> 3 zarodki —> zostały ❄️❄️
16.06 ➡️ transfer 🍀 4AA
20.06 ➡️ 4dpt ⏸️
21.06 ➡️ beta 5dpt - 14,10, 7dpt - 51,00, 10dpt - 234,80, 17dpt - 2826,00 🥹
24dpt ➡️ mamy serduszko ❤️
Córeczka 🩷
27.02.2026
3685g i 54cm szczęścia 🌸

-
@Arga ja też od znajomych słyszałam dobre opinie i sama idea prostego składu mi się podoba, jedynie przez te kontrowersje się powstrzymałam i na start nie kupiłam
@bambusek cieszę się że masz lepszy humor! U mnie dzisiaj też lepiej. Zuzia mniej grymasi. Udało mi się wstać rano przed wszystkimi i trochę porozciągać i zjadłam śniadanie w końcu rano a nie o 12. Położyłam małą na drzemkę, ale nie wiem czy pośpi bo trochę charczy. Rano odciągaliśmy katarkiem ale nic nie poszło więc to gdzieś głębiej siedzi. Zamówiłam klin pod materac, dzisiaj dostawa. Mam nadzieję że to pomoże, bo widzę jak się męczy, a niestety muszę ograniczyć drzemki w chuście przez to napięcie.
@Daga cieszę się że Wikunia ładnie przybiera. A jesteście teraz full na kp czy dokarmiasz?
Dżozu, Arga, bambusek-94 lubią tę wiadomość
31 l👩 +30 l👨
2021 💕
2023 👰🤵
2024.09 - początek starań
08.06.25 - szczęśliwy cykl 🍀
24.07 (47dc) - test pozytywny ⏸️
Beta 105,7; Progesteron 22,19
26.07 (49dc) - Beta 313,3, TSH 2,28
04.08 - widoczny pęcherzyk ciążowy
08.08 - zarodek z bijącym serduszkiem ❤️
22.08 - 1.76 cm bobasa ❤️
08.09 - CRL 3.8 cm ❤️
19.09 - Nifty Pro, wszystkie ryzyka niskie, dziewczynka 🩷
3.11 - 242 g 🩷
1.12 - 490 g 🩷
29.12 - 925 g 🩷
12.01 - 1300 g 🩷
26.01 - 1480 g 🩷
11.02 - 2080 g 🩷
25.02 - 2280 g 🩷
18.03 - 2740 g 🩷
8.04 - 3400 g 🩷
🩷🩷🩷Zuza🩷🩷🩷
10.04.2026 13:47 3380g 53cm💕

-
@Kłębuszek ja zrezygnowałam z kp, nie miałam pokarmu i nie chciałam już walczyć. Jesteśmy na mm 🙂
I my właśnie też jesteśmy na Capri care
Kłębuszek, Kokosq lubią tę wiadomość
👱🏻♀️30🧑🏻🦱30
👩🏼❤️💋👨🏻2015💍2019💒12.08.2022
Starania od 02.2023
2025 2xIUI ❌
28.05 ➡️ kwalifikacja IVF ✅
31.05 ➡️ start stymulacji 💉(Menopur, Cetrotide)
11.06 ➡️ punkcja —> 9 pobrano 🥚—> 5 dojrzałych i zapłodnionych —> 3 zarodki —> zostały ❄️❄️
16.06 ➡️ transfer 🍀 4AA
20.06 ➡️ 4dpt ⏸️
21.06 ➡️ beta 5dpt - 14,10, 7dpt - 51,00, 10dpt - 234,80, 17dpt - 2826,00 🥹
24dpt ➡️ mamy serduszko ❤️
Córeczka 🩷
27.02.2026
3685g i 54cm szczęścia 🌸

-
Już szynę? Jakie macie te klasy bioderek?Sagi wrote:A my byliśmy na kontroli bioderek i mała dostała szynę. Co tu mówić, humor popsuty, no ale życie.
To pierwsze usg? U nas jutro czwarte,ale 2 tygodnie temu było już lepiej
Sagi lubi tę wiadomość
-
O jejciu, a coś więcej powiedział lekarz? 😔Sagi wrote:A my byliśmy na kontroli bioderek i mała dostała szynę. Co tu mówić, humor popsuty, no ale życie.👱🏻♀️30🧑🏻🦱30
👩🏼❤️💋👨🏻2015💍2019💒12.08.2022
Starania od 02.2023
2025 2xIUI ❌
28.05 ➡️ kwalifikacja IVF ✅
31.05 ➡️ start stymulacji 💉(Menopur, Cetrotide)
11.06 ➡️ punkcja —> 9 pobrano 🥚—> 5 dojrzałych i zapłodnionych —> 3 zarodki —> zostały ❄️❄️
16.06 ➡️ transfer 🍀 4AA
20.06 ➡️ 4dpt ⏸️
21.06 ➡️ beta 5dpt - 14,10, 7dpt - 51,00, 10dpt - 234,80, 17dpt - 2826,00 🥹
24dpt ➡️ mamy serduszko ❤️
Córeczka 🩷
27.02.2026
3685g i 54cm szczęścia 🌸

-
Kasiastaraczka wrote:Już szynę? Jakie macie te klasy bioderek?
To pierwsze usg? U nas jutro czwarte,ale 2 tygodnie temu było już lepiej
To było drugie USG, myślałam że to będzie formalność, a tu niespodzianka
Ib i IIa, a jak u Was?
Muszę poczytać, bo jestem zielona w temacie.
Lekarz powiedział tylko, że sama do 3 miesiąca nie nadrobi, a jak później wprowadzimy szynę, to może to trwać dłużej i będzie trudniej. -
U nas 2 tygodnie temu obydwa bioderka były IBSagi wrote:To było drugie USG, myślałam że to będzie formalność, a tu niespodzianka

Ib i IIa, a jak u Was?
Muszę poczytać, bo jestem zielona w temacie.
Lekarz powiedział tylko, że sama do 3 miesiąca nie nadrobi, a jak później wprowadzimy szynę, to może to trwać dłużej i będzie trudniej.
Ciekawe co u nas jutro będzie
Sagi lubi tę wiadomość
-
Dzirwczyny u nas tez lepiej noc byla cudowna i ja to pisze ale Leon mega spokojny był teraz byliśmy na spacerze godzinnym o spi jeszcze w gondoli. Ja rano poćwiczylam i planuje jeszcze wieczorem ale nie qiem czy się uda.
Mam okropna ochote na slodycze i to jest najgorsze
bo chce zrzucić kg najbardziej na plecach mam takie wałki ja nigdy czegos yakiego nie miałam
ale cwicze hantlami w domu niestety dużo ćwiczeń mi odpada ze względu na kamienie tak napewno wdrozylabym skakanke. W tamtym roku orzed ciazą kupilam sobie garmina zegarek on tez mi pomaga ale ja go wlasnie kupiłam pod cwiczenia nie ma funkcji jakis bajerów ale są treningi wcześniej płacilam za aplikacje anny lewandowskiej ale nie zawszw tego używałam a nie oszukujmy się przy 2 dzieci ciezko jest wygospodarowac ten czas na ćwiczenia dlatego rozkladam go ma raty
Kasiastaraczka, bambusek-94, Daga121222, Sagi, _Hope, Kokosq lubią tę wiadomość
37 lat
1. córeczka 2021
2. syn 2026

[/url] -
O bioderkach
Badanie bioderek kiedy? - bioderka u niemowląt - asymetria bioder - dysplazja stawu biodrowego ćwiczenia - MamaFizjoterapeuta https://share.google/rIUIROIobpfhPPBed
Sagi lubi tę wiadomość
-
My mamy badanie bioderek w sierpniu narazie jest ok ale lekarz dopatrzyl się że Leon wiecej rusza prawa stroną pewnie dlatego ze śpi glownie po tej stronie musze mu zaczać zmieniać i w tym tyg bedziemy spac z drugiej strony. Ciesze sie ze w koncu jest lepsza pogoda
Daga121222 lubi tę wiadomość
37 lat
1. córeczka 2021
2. syn 2026

[/url] -
Daga121222 wrote:@Kłębuszek ja zrezygnowałam z kp, nie miałam pokarmu i nie chciałam już walczyć. Jesteśmy na mm 🙂
I my właśnie też jesteśmy na Capri care
A ile Wikunia zjada w ciągu dnia i w jakich porcjach?31 l👩 +30 l👨
2021 💕
2023 👰🤵
2024.09 - początek starań
08.06.25 - szczęśliwy cykl 🍀
24.07 (47dc) - test pozytywny ⏸️
Beta 105,7; Progesteron 22,19
26.07 (49dc) - Beta 313,3, TSH 2,28
04.08 - widoczny pęcherzyk ciążowy
08.08 - zarodek z bijącym serduszkiem ❤️
22.08 - 1.76 cm bobasa ❤️
08.09 - CRL 3.8 cm ❤️
19.09 - Nifty Pro, wszystkie ryzyka niskie, dziewczynka 🩷
3.11 - 242 g 🩷
1.12 - 490 g 🩷
29.12 - 925 g 🩷
12.01 - 1300 g 🩷
26.01 - 1480 g 🩷
11.02 - 2080 g 🩷
25.02 - 2280 g 🩷
18.03 - 2740 g 🩷
8.04 - 3400 g 🩷
🩷🩷🩷Zuza🩷🩷🩷
10.04.2026 13:47 3380g 53cm💕

-
Może to i lepiej, że szybciej to wprowadził. Słyszałam, że najlepiej jeszcze przed 3 miesiącem życia.Sagi wrote:To było drugie USG, myślałam że to będzie formalność, a tu niespodzianka

Ib i IIa, a jak u Was?
Muszę poczytać, bo jestem zielona w temacie.
Lekarz powiedział tylko, że sama do 3 miesiąca nie nadrobi, a jak później wprowadzimy szynę, to może to trwać dłużej i będzie trudniej.
U nas na pierwszym badaniu było Ia i Ib.
Ciekawa jestem co wyjdzie na kolejnym badaniu. Ale dopiero w piątek mamy dzwonić o zapisać małą.
Sagi lubi tę wiadomość
👱🏻♀️30🧑🏻🦱30
👩🏼❤️💋👨🏻2015💍2019💒12.08.2022
Starania od 02.2023
2025 2xIUI ❌
28.05 ➡️ kwalifikacja IVF ✅
31.05 ➡️ start stymulacji 💉(Menopur, Cetrotide)
11.06 ➡️ punkcja —> 9 pobrano 🥚—> 5 dojrzałych i zapłodnionych —> 3 zarodki —> zostały ❄️❄️
16.06 ➡️ transfer 🍀 4AA
20.06 ➡️ 4dpt ⏸️
21.06 ➡️ beta 5dpt - 14,10, 7dpt - 51,00, 10dpt - 234,80, 17dpt - 2826,00 🥹
24dpt ➡️ mamy serduszko ❤️
Córeczka 🩷
27.02.2026
3685g i 54cm szczęścia 🌸











