Marzec 2026👶
-
WIADOMOŚĆ
-
Ooo super, że dziś jest lepiej 🙂ZOSIA88 wrote:Dzirwczyny u nas tez lepiej noc byla cudowna i ja to pisze ale Leon mega spokojny był teraz byliśmy na spacerze godzinnym o spi jeszcze w gondoli. Ja rano poćwiczylam i planuje jeszcze wieczorem ale nie qiem czy się uda.
Mam okropna ochote na slodycze i to jest najgorsze
bo chce zrzucić kg najbardziej na plecach mam takie wałki ja nigdy czegos yakiego nie miałam
ale cwicze hantlami w domu niestety dużo ćwiczeń mi odpada ze względu na kamienie tak napewno wdrozylabym skakanke. W tamtym roku orzed ciazą kupilam sobie garmina zegarek on tez mi pomaga ale ja go wlasnie kupiłam pod cwiczenia nie ma funkcji jakis bajerów ale są treningi wcześniej płacilam za aplikacje anny lewandowskiej ale nie zawszw tego używałam a nie oszukujmy się przy 2 dzieci ciezko jest wygospodarowac ten czas na ćwiczenia dlatego rozkladam go ma raty
To mogą z Tobą przybić piątkę - też mam straszną ochotę na słodycze i przyznam szczerze, że cieżko mi się oprzeć.
Fajnie, że ćwiczysz, ja nawet nie zaczęłam… jakoś brakuje mi motywacji, a przy tym narzekam na swój brzuch 🫣👱🏻♀️30🧑🏻🦱30
👩🏼❤️💋👨🏻2015💍2019💒12.08.2022
Starania od 02.2023
2025 2xIUI ❌
28.05 ➡️ kwalifikacja IVF ✅
31.05 ➡️ start stymulacji 💉(Menopur, Cetrotide)
11.06 ➡️ punkcja —> 9 pobrano 🥚—> 5 dojrzałych i zapłodnionych —> 3 zarodki —> zostały ❄️❄️
16.06 ➡️ transfer 🍀 4AA
20.06 ➡️ 4dpt ⏸️
21.06 ➡️ beta 5dpt - 14,10, 7dpt - 51,00, 10dpt - 234,80, 17dpt - 2826,00 🥹
24dpt ➡️ mamy serduszko ❤️
Córeczka 🩷
27.02.2026
3685g i 54cm szczęścia 🌸

-
Ogólnie różnie je, ale około 100-140 ml na porcję, w ciągu dnia jakieś 5 karmień + 1 lub 2 w nocy (wtedy potrafi wypić tylko 60-90 ml, bo przysypia w trakcie jedzenia)Kłębuszek wrote:A ile Wikunia zjada w ciągu dnia i w jakich porcjach?
Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 maja, 16:38
👱🏻♀️30🧑🏻🦱30
👩🏼❤️💋👨🏻2015💍2019💒12.08.2022
Starania od 02.2023
2025 2xIUI ❌
28.05 ➡️ kwalifikacja IVF ✅
31.05 ➡️ start stymulacji 💉(Menopur, Cetrotide)
11.06 ➡️ punkcja —> 9 pobrano 🥚—> 5 dojrzałych i zapłodnionych —> 3 zarodki —> zostały ❄️❄️
16.06 ➡️ transfer 🍀 4AA
20.06 ➡️ 4dpt ⏸️
21.06 ➡️ beta 5dpt - 14,10, 7dpt - 51,00, 10dpt - 234,80, 17dpt - 2826,00 🥹
24dpt ➡️ mamy serduszko ❤️
Córeczka 🩷
27.02.2026
3685g i 54cm szczęścia 🌸

-
Super że macie coraz lepsze dni
mój chłopek zazwyczaj ma dwie pobudki w nocy ja go do łóżka akurat nie biorę bo się boję że coś mu zrobie i nie wierzę w czuwanie podczas snu…. Jak zasypiam to jak kamień. Jutro mija małemu dokładnie 3 miesiąc i powiem wam że już zaczynam oglądać rzeczy do RD😂 ( tak wiem że jeszcze sporo czasu) ale jestem już bardzo podekscytowana faktem że będzie poznawał nowe rzeczy
na razie jestem kp i jeśli się uda chce do mniej więcej 7 miesiąca karmić potem mm
Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 maja, 16:45
Kasiastaraczka, Kłębuszek, Pfry, _Hope, Kokosq lubią tę wiadomość
Antoś 20.02.2026 💕 -
Ojej, współczuję..Arga wrote:Noc tragedia 😭 młody ma katar i kaszel i się zschlystuje tym wszystkim i muszę odciągać i trzymać go w pionie, eh
Może przyklej mu plaster aromactiv na noc,one są od 1 dnia życia
U nas na szczęście był tylko katar,szybko wychwycilam,od razu po 2 inhalacje dziennie robiłam, trochę pioniozowalam,lekko klepalam i jest całkiem ok
Byłam dziś z Lidka na bioderkach, dalej ma obydwa IB, ale jest ciut lepiej i za miesiąc kontrola -
U nas mały chodzi spać o 20 i pierwszą drzemkę ma 4 godzin, później 2 x 3 godziny ale zdąża się też wstawanie o 9 więc czasem 3 x 3 😂
Antek 16 maja skończył 2 miesiące a wczoraj zauważyłam 1 zęba! Myślałam, że to niemożliwe ale sprawdziłam łyżeczką i okazało się, że to jednak ząb 🙈
Ślinił się dość mocno ale myślałam, że rozwija się wszystko dlatego tak się dzieje. Na szczęście ten etap był dla nas bardzo łaskawy, nawet nie zauważyliśmy żeby był jakiś bardzo marudny.
Kasiastaraczka, Dżozu, Kokosq lubią tę wiadomość
-
Ojj… współczuję 😔Arga wrote:Noc tragedia 😭 młody ma katar i kaszel i się zschlystuje tym wszystkim i muszę odciągać i trzymać go w pionie, eh👱🏻♀️30🧑🏻🦱30
👩🏼❤️💋👨🏻2015💍2019💒12.08.2022
Starania od 02.2023
2025 2xIUI ❌
28.05 ➡️ kwalifikacja IVF ✅
31.05 ➡️ start stymulacji 💉(Menopur, Cetrotide)
11.06 ➡️ punkcja —> 9 pobrano 🥚—> 5 dojrzałych i zapłodnionych —> 3 zarodki —> zostały ❄️❄️
16.06 ➡️ transfer 🍀 4AA
20.06 ➡️ 4dpt ⏸️
21.06 ➡️ beta 5dpt - 14,10, 7dpt - 51,00, 10dpt - 234,80, 17dpt - 2826,00 🥹
24dpt ➡️ mamy serduszko ❤️
Córeczka 🩷
27.02.2026
3685g i 54cm szczęścia 🌸

-
Trzymam kciuki, żeby na kolejnej wizycie była jeszcze większa poprawa 🤞🏻Kasiastaraczka wrote:Ojej, współczuję..
Może przyklej mu plaster aromactiv na noc,one są od 1 dnia życia
U nas na szczęście był tylko katar,szybko wychwycilam,od razu po 2 inhalacje dziennie robiłam, trochę pioniozowalam,lekko klepalam i jest całkiem ok
Byłam dziś z Lidka na bioderkach, dalej ma obydwa IB, ale jest ciut lepiej i za miesiąc kontrola
Kasiastaraczka lubi tę wiadomość
👱🏻♀️30🧑🏻🦱30
👩🏼❤️💋👨🏻2015💍2019💒12.08.2022
Starania od 02.2023
2025 2xIUI ❌
28.05 ➡️ kwalifikacja IVF ✅
31.05 ➡️ start stymulacji 💉(Menopur, Cetrotide)
11.06 ➡️ punkcja —> 9 pobrano 🥚—> 5 dojrzałych i zapłodnionych —> 3 zarodki —> zostały ❄️❄️
16.06 ➡️ transfer 🍀 4AA
20.06 ➡️ 4dpt ⏸️
21.06 ➡️ beta 5dpt - 14,10, 7dpt - 51,00, 10dpt - 234,80, 17dpt - 2826,00 🥹
24dpt ➡️ mamy serduszko ❤️
Córeczka 🩷
27.02.2026
3685g i 54cm szczęścia 🌸

-
Naprawdę? A to jest możliwe, że tak wcześnie? 🫣😄Natalia_2204 wrote:U nas mały chodzi spać o 20 i pierwszą drzemkę ma 4 godzin, później 2 x 3 godziny ale zdąża się też wstawanie o 9 więc czasem 3 x 3 😂
Antek 16 maja skończył 2 miesiące a wczoraj zauważyłam 1 zęba! Myślałam, że to niemożliwe ale sprawdziłam łyżeczką i okazało się, że to jednak ząb 🙈
Ślinił się dość mocno ale myślałam, że rozwija się wszystko dlatego tak się dzieje. Na szczęście ten etap był dla nas bardzo łaskawy, nawet nie zauważyliśmy żeby był jakiś bardzo marudny.
Bo u nas malutka też się ślini, może nie jakoś mocno, ale jednak no i strasznie pcha ręce do buzi, nawet jeden palec ma poraniony 🫣 a też wiem, że to normalne u takich mały dzieci👱🏻♀️30🧑🏻🦱30
👩🏼❤️💋👨🏻2015💍2019💒12.08.2022
Starania od 02.2023
2025 2xIUI ❌
28.05 ➡️ kwalifikacja IVF ✅
31.05 ➡️ start stymulacji 💉(Menopur, Cetrotide)
11.06 ➡️ punkcja —> 9 pobrano 🥚—> 5 dojrzałych i zapłodnionych —> 3 zarodki —> zostały ❄️❄️
16.06 ➡️ transfer 🍀 4AA
20.06 ➡️ 4dpt ⏸️
21.06 ➡️ beta 5dpt - 14,10, 7dpt - 51,00, 10dpt - 234,80, 17dpt - 2826,00 🥹
24dpt ➡️ mamy serduszko ❤️
Córeczka 🩷
27.02.2026
3685g i 54cm szczęścia 🌸

-
Już się przebił więc tak 😂🙈 byłam w ciężkim szoku.. ale na szczęście ja pierwsza zauważyłam więc czekam na prezent od męża 😁
Pytałam rodzinki i też się zdarzyło raz ale to w 3 miesiącu. Antek chciał być rekordzistą 🙈
Kasiastaraczka, bambusek-94, Katt lubią tę wiadomość
-
No nieźle 😄 oby resztę ząbkowania tak łagodnie przechodził 🤭Natalia_2204 wrote:Już się przebił więc tak 😂🙈 byłam w ciężkim szoku.. ale na szczęście ja pierwsza zauważyłam więc czekam na prezent od męża 😁
Pytałam rodzinki i też się zdarzyło raz ale to w 3 miesiącu. Antek chciał być rekordzistą 🙈👱🏻♀️30🧑🏻🦱30
👩🏼❤️💋👨🏻2015💍2019💒12.08.2022
Starania od 02.2023
2025 2xIUI ❌
28.05 ➡️ kwalifikacja IVF ✅
31.05 ➡️ start stymulacji 💉(Menopur, Cetrotide)
11.06 ➡️ punkcja —> 9 pobrano 🥚—> 5 dojrzałych i zapłodnionych —> 3 zarodki —> zostały ❄️❄️
16.06 ➡️ transfer 🍀 4AA
20.06 ➡️ 4dpt ⏸️
21.06 ➡️ beta 5dpt - 14,10, 7dpt - 51,00, 10dpt - 234,80, 17dpt - 2826,00 🥹
24dpt ➡️ mamy serduszko ❤️
Córeczka 🩷
27.02.2026
3685g i 54cm szczęścia 🌸

-
Ojaciee 😄 pierwszy ząbek na grupie,gratki 😁Natalia_2204 wrote:U nas mały chodzi spać o 20 i pierwszą drzemkę ma 4 godzin, później 2 x 3 godziny ale zdąża się też wstawanie o 9 więc czasem 3 x 3 😂
Antek 16 maja skończył 2 miesiące a wczoraj zauważyłam 1 zęba! Myślałam, że to niemożliwe ale sprawdziłam łyżeczką i okazało się, że to jednak ząb 🙈
Ślinił się dość mocno ale myślałam, że rozwija się wszystko dlatego tak się dzieje. Na szczęście ten etap był dla nas bardzo łaskawy, nawet nie zauważyliśmy żeby był jakiś bardzo marudny. -
To akurat normalne,bo dzieci poznają swoje ciało 🙂 moja L. tez zaczęła lizać i ssać piąstkiDaga121222 wrote:Naprawdę? A to jest możliwe, że tak wcześnie? 🫣😄
Bo u nas malutka też się ślini, może nie jakoś mocno, ale jednak no i strasznie pcha ręce do buzi, nawet jeden palec ma poraniony 🫣 a też wiem, że to normalne u takich mały dzieci
No i ładnie przykoksila z wagą,ma 5620 gWiadomość wyedytowana przez autora: 20 maja, 12:12
bambusek-94, Sagi, Daga121222, Kokosq lubią tę wiadomość
-
Ostatni tydzień mocno mnie przeczołgał 😵💫 ale już nadrobiłam co u Was.
Super, że planujecie już wakacje. 🤩 My z naszą trójką raczej nigdzie daleko nie pojedziemy.
Ze snem u nas bez zmian, ale poprzednie dzieci też tak mało mi spały więc nie jestem zdziwiona. Zepsuło się nawet spanie w wózku na podwórku. 😬
Mój odstający brzuch prawie zniknął więc od razu czuję się lepiej. 😆 Ale uda i pupa nadal sporo większe niż przed ciążą.🫣 Dla lepszego samopoczucia kupiłam sobie nowe (większe 😵💫) spodnie.
Tomeczek skończył już 2 miesiące. 🤩🥹 Ten czas zdecydowanie za szybko leci.
@Sagi, przykro mi, że Malutka dostała szynę. Oby szybko pojawiła się poprawa. Trzymam kciuki.🍀🤞
@Arga, współczuję 😢 dużo zdrówka dla Maluszka.
@Kasia, super, że jest poprawa i oby za miesiąc z bioderkami Lidzi było jeszcze lepiej. 🤞
@Natalia_2204, Wow, już pierwszy ząbek.😱 Jestem w szoku.
@Zosia, współczuję i życzę dużo zdrówka dla córeczki.🍀
Kasiastaraczka, alta marea, Sagi, Daga121222 lubią tę wiadomość
-
@Hope no dzieci robią się coraz bardziej żywe 🤣 wczoraj na placu zabaw i ja musiałam lulac moją bobetke 😄na szczęście zasnęła po jakimś czasie i mogłam pobawić się z chłopakami
_Hope lubi tę wiadomość
-
Kasiastaraczka wrote:@Hope no dzieci robią się coraz bardziej żywe 🤣 wczoraj na placu zabaw i ja musiałam lulac moją bobetke 😄na szczęście zasnęła po jakimś czasie i mogłam pobawić się z chłopakami
Mój Tomeczek wczoraj podczas naszego 4-godzinnego pobytu na podwórku spał jedynie 20 minut.😬 Nawet nosidło go nie uśpiło.
Dziś wstaliśmy o 6 i do teraz spał 10 minut.😵💫
Egzemplarz jeszcze lepszy niż starszy W. 🙃 -
@Natalia no nieźle z tym zębem! Antek faktycznie idzie na rekord 😁
@Hope przykro mi że ze spaniem u Was kiepsko
Mi zostało niby tylko 2kg sprzed ciąży ale brzuch lekko wisi i tez zaopatrzyłam się ostatnio w lumpie w 2 pary większych spodni
@Arga @Zosia dużo zdrówka dla dzieciaków! Oby choroby szybko minęły
@Sagi bardzo mi przykro że mała musi mieć szynę. Oby szybko przyniosła efekty. A jak funkcjonujecie z tym na codzień?
@Kasiastaraczka trzymam kciuki za dobre wyniki na kolejnym USG bioderek 🙂
U nas dziś kolejny maly sukces- pierwszy od tygodnia spacer w wózku, obyło się bez płaczu a mały wcale nie spał! Co prawda trwało to 25 minut ale od czegoś trzeba zacząć 🤣
U nas dzisiaj kontrolne ważenie i mamy 190g na plusie w tydzień przy karmieniu mieszanym z dokarmianiem na poziomie okolo 140ml dziennie. Działamy dalej, powiem Wam że mam taką super cdl że bardzo się cieszę że do niej trafiłam. Ona jest jednocześnie jak terapeuta xd mega sobie wszystko dzięki niej ułożyłam w glowie w kwestii karmienia.
Dziewczyny jakie spf dla maluchów polecacie?
Kasiastaraczka, Sagi, Daga121222, Pfry lubią tę wiadomość
-
@Natalia Jak to jest możliwe drzemka 4h? To jest sen nocny dla mnie 😆 trzy drzemki po 3h to też marzenie, w zasadzie jakby dziecka w dzień nie było? U nas udaje się jedna dłuższa drzemka, zazwyczaj rano, a każda kolejna kończy się wraz z końcem pierwszej fazy snu czyli po 40-45 minutach. I wtedy najczęściej jest marudzenie i kolejne usypianie.
W ogóle wy macie już wyrobiony stały rytm dnia? U nas nie ma wciąż stałej ilości drzemek w ciągu dnia, nie mówiąc już o ich stałych porach i przewidywalnej długości. Raz ich mamy 4 a raz 6 😬 staramy się rozpocząć sen nocny między 20 a 21, no i mamy przymusową pobudkę o 6:30 ze względu na starszaki. Czasami po jedzeniu i zmianie pieluchy ten sen nocny jest kontynuowany do 8 rano, ale często się nie udaje bo rano wiadomo, w domu zadyma.
U nas ostatnio bardzo skrócił się czas karmień, w zasadzie efektywnego ssania jest 5-6 minut i później jak mamy szczęście to pociumka jeszcze do 10 minut ale nie zawsze. Czas między karmieniami też zaczyna się chyba wydłużać 🙈 ale nie chce chwalić dnia przed zachodem słońca, wcześniej w ciągu dnia było co 90-120 minut, teraz jesteśmy w przedziale co 2-3h, najczęściej koło 2h30min.
Nie mam też pojęcia ile młody zjada na karmienie, odciągnęłam na szybko 160 ml, muszę go zostawić na 3h z mężem i nie wiem ile jeszcze odciągnąć 🙈 spróbuję jeszcze raz może żeby było w razie czego, ale bardzo mi laktator rozregulowuje karmienia i niebardzo wiem kiedy go użyć. -
O mamooo 🙃_Hope wrote:Mój Tomeczek wczoraj podczas naszego 4-godzinnego pobytu na podwórku spał jedynie 20 minut.😬 Nawet nosidło go nie uśpiło.
Dziś wstaliśmy o 6 i do teraz spał 10 minut.😵💫
Egzemplarz jeszcze lepszy niż starszy W. 🙃





[/url]




