X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne 🌷MedArt w ciąży🌷
Odpowiedz

🌷MedArt w ciąży🌷

Oceń ten wątek:
  • Anulas Autorytet
    Postów: 2101 1326

    Wysłany: 17 listopada 2020, 17:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Al87 pisz do dr do skutku. Po kilka razy sms i whatsapp i dopytuj co możesz zrobić. I pytaj o ten medargin. Przez tydzien sporo mozesz zmienić. Pewnie juz to robisz ale jedz dużo nabialu I może faktycznie próbuj się umówić do kogoś ze szpitala

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 listopada 2020, 17:57

    al87 lubi tę wiadomość

  • al87 Koleżanka
    Postów: 57 46

    Wysłany: 17 listopada 2020, 18:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    antonna wrote:
    Al87 sprobuj sie zapisac do dr Brazerta. Mysle, ze w tej sytuacji by Cie juz położył w szpitalu na Polnej, zeby wszystko posprawdzac i czulabys sie bezpieczniej. Nie rozumiem o co chodzi z dr K. Chodzilas do niej a teraz przy problemach przerzucila Cie do dr Sz?
    A jak ten obwód glowki? Troche nadrobil?

    Próbowałam do Brązerta ale najbliższy termin to 23.12 i nie da rady wcisnąć (ma wzięcie doktor ;) ale w medicover przyjmuje taki dr Tuzel tez jest z polnej i do niego się zapisałam. główka teraz ma 292mm i jest 2 tyg do tyłu. No własnie też jest mi przykro z tego powodu że tak mnie "odstawiła" bo z Sz. nie idzie pogadać

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 listopada 2020, 18:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A gustu wrote:
    Hejka dzięki za rady ja nie chce przerywać karmienia piersią. Ciesze się ze odpisałaś bo mam parę pytań do ciebie związanych z karmienie.a ten masaż brzuszka to jak mpolozna nie przyjeżdża tylko teleporady i jeszcze małemu wyszły jakieś krostki na twarzy i wpiera mi ze to chyba skaza bialkowa i mam ograniczyć nabial c9hoć dziecka nie widziała. Nie jem nabiału I jajek juz wcale.a ten vivomix to który.?A tej biogai to ile dawalas?witaminę D tez kazała odstawic malemu i witaminy dla karmiących bo tam też wit d.


    Mi też położna i dwóch pediatrów wpierało skazę. Byłam tak uparta i przekonana co do swoich racji, że nic do mnie nie docierało. A dziecko się męczyło bo działałam na własną rękę z probiotykami, masażami, termoforkami i co tylko...
    Niestety okazało się, że mieli rację.
    Życzę żeby u Ciebie było inaczej.
    Doskonale wiem, przez co przechodzisz... u nas niestety nie sprawdził się ani masaż, probiotyki, ciepłe okłady przynosiły ulgę tylko na chwilę. Dopiero zmiana mleka dała ulgę dziecku i nam. Ale Ty karmisz to to zupełnie inna sytuacja. Powodzenia 😊

  • antonna Autorytet
    Postów: 3739 2159

    Wysłany: 17 listopada 2020, 19:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    al87 wrote:
    Próbowałam do Brązerta ale najbliższy termin to 23.12 i nie da rady wcisnąć (ma wzięcie doktor ;) ale w medicover przyjmuje taki dr Tuzel tez jest z polnej i do niego się zapisałam. główka teraz ma 292mm i jest 2 tyg do tyłu. No własnie też jest mi przykro z tego powodu że tak mnie "odstawiła" bo z Sz. nie idzie pogadać

    No właśnie to mnie wkurza w prowadzeniu ciąży u niej. Wg niej nie ważne kto, ważne, ze ktos Cie przyjmie z kliniki w razie problemow. A jednak pacjentka traci wtedy poczucie bezpieczenstwa. I na kiedy sie zapisalas do tego innego dr? Mozesz tez sprobowac prof Szymanowskiego. Jak powiesz, ze ciąża to po 2-3 tyg najpewniej umowia Cie na wizytę.

    👧 2017 ❤ 👶 2021
    3jgxflw10w63fzkn.png
  • bondzik007 Autorytet
    Postów: 1401 992

    Wysłany: 17 listopada 2020, 19:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A gustu wrote:
    Hejka dzięki za rady ja nie chce przerywać karmienia piersią. Ciesze się ze odpisałaś bo mam parę pytań do ciebie związanych z karmienie.a ten masaż brzuszka to jak mpolozna nie przyjeżdża tylko teleporady i jeszcze małemu wyszły jakieś krostki na twarzy i wpiera mi ze to chyba skaza bialkowa i mam ograniczyć nabial c9hoć dziecka nie widziała. Nie jem nabiału I jajek juz wcale.a ten vivomix to który.?A tej biogai to ile dawalas?witaminę D tez kazała odstawic malemu i witaminy dla karmiących bo tam też wit d.

    U mojego malca to był trądzik :) bardzo pomogło przemywanie zwykła przegotowaną woda na wacik lub gaze jałowa. Nadmanganian sodu też pomaga na takie rzeczy :) mój mały miał nawet trochę na szyi, za uszkami.

    12.04.18 - Dwie kreski!! <3 Beta 232,47 11dpo 3cs
    p19u3e3kqm3ubh3v.png

    [*] Aniołek 9tc+3 16.11.2017 <3 <3 <3 1cs

    Synek <3 cały i zdrowy urodzony 16.12.18 <3

    [*] Aniołek 10tc+5 31.12.19 <3 <3 <3 dziewczynka z trisomią 22 ..

    MTHFR_1298A-C homozygota , obniżone białko S, podwyższone D-dimery
    Folian, b12, b6, wit D, acard, clexane, duphaston
  • bondzik007 Autorytet
    Postów: 1401 992

    Wysłany: 17 listopada 2020, 19:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A no i dodatkowo skaza to plamy suche, a trądzik to po prostu krostki :)

    12.04.18 - Dwie kreski!! <3 Beta 232,47 11dpo 3cs
    p19u3e3kqm3ubh3v.png

    [*] Aniołek 9tc+3 16.11.2017 <3 <3 <3 1cs

    Synek <3 cały i zdrowy urodzony 16.12.18 <3

    [*] Aniołek 10tc+5 31.12.19 <3 <3 <3 dziewczynka z trisomią 22 ..

    MTHFR_1298A-C homozygota , obniżone białko S, podwyższone D-dimery
    Folian, b12, b6, wit D, acard, clexane, duphaston
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 listopada 2020, 19:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    al87 wrote:
    Próbowałam do Brązerta ale najbliższy termin to 23.12 i nie da rady wcisnąć (ma wzięcie doktor ;) ale w medicover przyjmuje taki dr Tuzel tez jest z polnej i do niego się zapisałam. główka teraz ma 292mm i jest 2 tyg do tyłu. No własnie też jest mi przykro z tego powodu że tak mnie "odstawiła" bo z Sz. nie idzie pogadać


    Możesz też spróbować do Profesora Brazerta, ma szybsze terminy, ja leżałam u Niego na oddziale w poprzedniej ciąży i opieka była bardzo dobra, ale są z innej beczki jeżeli chodzi o podejście do pacjentka z doktorem Brazertem, aczkolwiek mówią, że ostatnio profesor się wyrobił..

  • al87 Koleżanka
    Postów: 57 46

    Wysłany: 17 listopada 2020, 19:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    antonna wrote:
    No właśnie to mnie wkurza w prowadzeniu ciąży u niej. Wg niej nie ważne kto, ważne, ze ktos Cie przyjmie z kliniki w razie problemow. A jednak pacjentka traci wtedy poczucie bezpieczenstwa. I na kiedy sie zapisalas do tego innego dr? Mozesz tez sprobowac prof Szymanowskiego. Jak powiesz, ze ciąża to po 2-3 tyg najpewniej umowia Cie na wizytę.

    Do Medicover ide 24.11. i do Sz tez w ten dzień ale nie było innego terminu. Teraz musze dużo białka jeść i zobaczymy może Michalinka wróci na dobre tory i zacznie więcej przybierać:)

  • Glonojadek Autorytet
    Postów: 720 349

    Wysłany: 17 listopada 2020, 20:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ostatnio w rejestracji słyszałam jak chyba pacjentka w ciazy chciała się zapisać chyba na jakąś szybsza wizytę do dr K. Ale podsłuchałam że Pani dr ma bardzo dużo pacjentek nieplodnosciowych i nie jest w stanie wcisnąć nigdzie w grafik. I że proponuje u nich w klinice dr Kru.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 listopada 2020, 20:37

    3 lata starań
    24.03.2020r. - ⏸️
    d70f5fc7b3.png
  • Nowa25 Koleżanka
    Postów: 120 17

    Wysłany: 17 listopada 2020, 20:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Glonojadek wrote:
    Ostatnio w rejestracji słyszałam jak chyba pacjentka w ciazy chciała się zapisać chyba na jakąś szybsza wizytę do dr K. Ale podsłuchałam że Pani dr ma bardzo dużo pacjentek nieplodnosciowych i nie jest w stanie wcisnąć nigdzie w grafik. I że proponuje u nich w klinice dr Kru.

    Ja bardzo lubię dr K, ale w takim razie powinna na początku ciazy powiedzieć, przepraszam ja ciąż nie prowadzę bo właśnie mam bardzo dużo pacjentek niepłodnościowych i np proponuję dr Kru, ok, ale jak ja prowadziłam iaze i dr K i właśnie nagle zaczęły się problemy to też uzyskałam odpowiedź, że mam się udać do dr Kru, no popłakałam się bo ja ufam dr K i podczas problemów, jak coś się dzieje to chcesz, aby opiekował się tobą lekarz, któremu ufasz.

  • Mrs.P Autorytet
    Postów: 263 148

    Wysłany: 17 listopada 2020, 21:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja akurat od AB, ale ostatnio przed wizytą słyszałam, że Panie recepcjonistki też dzwoniły do pacjentki, że Pani dr w sobotę raczej nie będzie i może ją umówić do AB.
    Ostatnio w ogóle tak trafiam, że AB, Kru i Szymański mają jakieś spendy i sobie czekam - jak nie do jednego, to do drugiego.
    antonna wrote:

    Co do Szymańskiego to masakra 🤦‍♀️ Jemu brakuje jakiejs klepki serio 😶

    Dobrze, że nasz dr jest taki fit. :P
    maraquja wrote:
    Dziewczyny, czy wiecie jak zinterpretować taki wynik obciążenia glukoza:
    Na czczo 70
    Po 1h 134
    Po 2h 135
    Nie przekraczam norm, ale trochę dziwne ze po 2 h glukoza nie spada?

    Mi też nie spada (przed ciążą). Moim zdaniem taka moja uroda. AB nie komentował, znajoma dietetyk też tak ma. Dopóki pierwszy i drugi wynik jest w normie, to ja się nie martwiłam szczególnie, ale to mi dało większego kopa do ograniczenia cukru, tak na wszelki wypadek żebym nie miała problemów jak zajdę w ciążę. Zobaczymy jak teraz w ciąży. Oprócz tego ja np. glukozę na czczo i hemoglobinę glikowaną też miałam ok.

    uwo9s65govurilvf.png
  • al87 Koleżanka
    Postów: 57 46

    Wysłany: 17 listopada 2020, 21:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nowa25 wrote:
    Ja bardzo lubię dr K, ale w takim razie powinna na początku ciazy powiedzieć, przepraszam ja ciąż nie prowadzę bo właśnie mam bardzo dużo pacjentek niepłodnościowych i np proponuję dr Kru, ok, ale jak ja prowadziłam iaze i dr K i właśnie nagle zaczęły się problemy to też uzyskałam odpowiedź, że mam się udać do dr Kru, no popłakałam się bo ja ufam dr K i podczas problemów, jak coś się dzieje to chcesz, aby opiekował się tobą lekarz, któremu ufasz.

    Dokładnie tez ją lubię bo naprawdę wie co robi ale jak bym wiedziała że tak mnie zostawi nie prowadziłaby ciąży u niej jest mi teraz po prostu przykro..

  • antonna Autorytet
    Postów: 3739 2159

    Wysłany: 17 listopada 2020, 22:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    al87 wrote:
    Dokładnie tez ją lubię bo naprawdę wie co robi ale jak bym wiedziała że tak mnie zostawi nie prowadziłaby ciąży u niej jest mi teraz po prostu przykro..

    Pamietaj, ze to nic personalnego. Tam to po prostu tak działa (albo nie dziala:p). Nie krepuj sie zmienic lekarza jesli bedzie Ci bardziej odpowiadał.

    👧 2017 ❤ 👶 2021
    3jgxflw10w63fzkn.png
  • Martynkowo Autorytet
    Postów: 992 981

    Wysłany: 17 listopada 2020, 22:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Glonojadek wrote:
    Ostatnio w rejestracji słyszałam jak chyba pacjentka w ciazy chciała się zapisać chyba na jakąś szybsza wizytę do dr K. Ale podsłuchałam że Pani dr ma bardzo dużo pacjentek nieplodnosciowych i nie jest w stanie wcisnąć nigdzie w grafik. I że proponuje u nich w klinice dr Kru.
    Mi dr K od razu po pozytywnej becie napisała żebym się na wizytę umówiła do dr Kruszynskiego. W sumie i tak miałam taki plan, bo sama wiem ile ma pacjentek i chciałam oddać swoje innej potrzebującej pacjentce :).

    Glonojadek lubi tę wiadomość

    13 lipca 2020 transfer ☘️
    6 dpt beta 43,51
    8 dpt beta 128,8
    15 dpt beta 2278

    10.08.2020 jest ❤️😍
    Na zimowisku :
    ❄️❄️❄️❄️❄️

    Chłoniak hodgkina - remisja
    01.2023 - naturals

    Wygrałam z chłoniakiem i niepłodnością 👧👦 ♥️
  • Mrs.P Autorytet
    Postów: 263 148

    Wysłany: 18 listopada 2020, 10:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeszcze a propos serków wiejskich, nie wiem czy znacie ten patent, ale mnie koleżanka nauczyła jeść serek wiejski z pokrojonym bananem. Ja zazwyczaj te serki i tak jem z czymś, a to kolejna opcja.

    uwo9s65govurilvf.png
  • Kora88 Autorytet
    Postów: 935 280

    Wysłany: 18 listopada 2020, 13:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, chciałam tylko napisać, że po jakimś czasie leżenia i dodatkowym progesteronem szyjka z 3cm zrobiła się na ok. 3,5cm (nie wiem jak to możliwe, czytałam w necie No to leżę i czekam aż Bąbel napisze :) że one się nie wydłużają, ale na forum też tak niektóre dziewczyny miały), dalej jest niestety miękka (taka raczej zostanie). Doktor powiedział że ma złe doświadczenie z pressarami itp. (nie bardzo zrozumiałam dlaczego, chyba był marny skutek) i narazie mam dalej leżeć.
    No to leżę i czekam cierpliwie aż Bąbel coś napisze :)

    Ciagle zastanawiam się nad powrotem do swojego lekarza /dojazdy/, ciężko podjąć tą decyzje, zwłaszcza że nikt nie podejmie jej za mnie.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 listopada 2020, 13:32

    Glonojadek lubi tę wiadomość

    Starania od 2017, Medart od grudnia 2019
    8.08 transfer
    7dpt: beta 45
    9dpt: beta 136
    11dpt: beta 263
    13dpt: beta 595
    6t2d❤️♀️
    202104274956.png
  • antonna Autorytet
    Postów: 3739 2159

    Wysłany: 18 listopada 2020, 15:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No właśnie @Babel jak tam?

    👧 2017 ❤ 👶 2021
    3jgxflw10w63fzkn.png
  • Glonojadek Autorytet
    Postów: 720 349

    Wysłany: 18 listopada 2020, 16:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kora88 no mi w ciągu 2 tyg szyjka wydłużyła sie o centymetr... 🙄 z 3,5 na 4,5 🙈🙈

    Cieszę się że szyjka Ci się wydłużyła, odpoczywaj jak najwięcej i dbaj o siebie 😘

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 listopada 2020, 16:15

    Kora88 lubi tę wiadomość

    3 lata starań
    24.03.2020r. - ⏸️
    d70f5fc7b3.png
  • Nowa38 Autorytet
    Postów: 1278 492

    Wysłany: 18 listopada 2020, 20:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A gustu wrote:
    Ja tez tak mysle bo ma tylko na twarzy.
    Koleżance też wpierali, że dziecko ma skazę białkowa a to trądzik był. Miał wysypkę tylko na twarzy.

  • Nowa38 Autorytet
    Postów: 1278 492

    Wysłany: 18 listopada 2020, 20:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A gustu wrote:
    A karmisz na żądanie czy co 3 godziny?
    Czytam o Twoich problemach i ja bym spróbowała biogaji u nas super się sprawdziła, synek przestał płakać i wierzgać nogami po jedzeniu. Nie odstawialabym Wit D🙈 my przeszliśmy na vigantol , a przy innych były problemy.

‹‹ 173 174 175 176 177 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak radzić sobie z trudnymi pytaniami, gdy cierpisz na niepłodność i masz problemy z zajściem w ciążę?

Tylko osoby, które doświadczyły przedłużających się starań o dziecko, wiedzą jak trudne mogą być pytania ze strony innych... "A Wy kiedy będziecie mieli dziecko?" jest jednym z najczęstszych. Jak odpowiadać na trudne pytania? Jak radzić sobie z emocjami podczas przedłużających się starań o dziecko? I dlaczego problemy z płodnością są tak trudnym emocjonalnie doświadczeniem? Przeczytaj artykuł doświadczonego psychologa - Justyny Kuczmierowskiej, która na codzień pracuje z parami borykającymi się z niepłodnością! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Koronawirus a starania o dziecko i ciąża

Czy kobiety w ciąży mają większe ryzyko zarażenia się koronawirusem? Czy są w grupie ryzyka? Z jakim zagrożeniem wiąże się dla matki i dla rozwijającego się dziecka, zakażenie koronawirusem? Czy matka może przekazać swojemu nienarodzonemu dziecku wirusa? Czy dziecko może być zagrożone wadami rozwojowymi?

CZYTAJ WIĘCEJ

Naprotechnologia - naturalna metoda podczas starania o dziecko i nie tylko.

Naprotechnologia (Natural Procreatice Technology, w skrócie: NPT lub NaPro) to metoda naturalnego wsparcia prokreacji. Ma wiele zwolenników, jak i całkiem sporo przeciwników, zanim wypowiesz swoją opinię, przeczytaj informacje jakie dla Ciebie zebraliśmy. Przeczytaj, na czym dokładnie polega naprotechnologia, czy jest przeznaczona tylko dla kobiet, czy również wspiera mężczyzn, w jakich przypadkach okazuje się najskuteczniejsza, a w jakich raczej się nie sprawdzi. 

CZYTAJ WIĘCEJ