Wielka Akcja - Wspieramy się w niepłodności!
Dziś dodająca otuchy historia Danuty i Adama

Zainspiruj się!
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Młode mamy 95-97
Odpowiedz

Młode mamy 95-97

Oceń ten wątek:
  • Maniaaaa Autorytet
    Postów: 776 246

    Wysłany: 28 kwietnia 2017, 09:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień Dobry!
    Witam się w ten jakże niezachęcający do życia dzień.
    Młodość idzie na pierwszą drzemkę, a ja czekam na męża bo pojechał po świeże pieczywo.

    Dziewczyny pomóżcie, oczywiście będzie to skonsultowane na wizycie u doktora, ale może któraś miała coś podobnego i wie chociaż jak sobie w tym ulżyć. Co rano budzę się z kłująco szarpiącym bólem po lewej stronie brzucha. Zaczyna się bliżej biodra i pachwin tak jakby to ścięgna może były, przy czym nie mogę się ruszyć bo tak cholernie ciągnie i po chwili zaczyna ten ból promieniować w stronę nerki lub jej okolice.. Już nie wiem jak sobie pomagać a jest to dość uciążliwe budzić się każdego ranka z takim bólem.


    Jeśli chodzi o szkołę to jeśli uda mi sie na tyle dobrze podłapać język (mowa-bo tu jest klapa) to chciałam iść na Ausbildung jako pielęgniarka w szpitalu lub coś podobnego, ale zobaczymy bo w tym momencie blokuje mnie ten cholenry język.



    Loko ty już w szpitalu? Pisz tu nam zaraz co się dzieje, jakie działania podejmują i kiedy to się wszystko oczywiście zacznie :) no chyba, że już jest jednak po wszystkim :D

    Lokokoko lubi tę wiadomość

    Janek i Gaja <3
    PeRop1.png
    QyGIp1.png
    rodzinneratatuj.blogspot.com
  • Endżusia Koleżanka
    Postów: 53 64

    Wysłany: 28 kwietnia 2017, 11:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć mamuśki. Ja rocznik 96, ale moje szczęście ma już 4 miesiące. Czytając Was przypominam sobie leniwe czasy ciąży :D Pozdrawiam :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 kwietnia 2017, 10:52

    gabi544, sallvie lubią tę wiadomość

    2nn3k0s3ymojkd1v.png
  • diana11 Autorytet
    Postów: 538 102

    Wysłany: 28 kwietnia 2017, 12:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witaj endzusia, gratuluję maleństwa :*

    Jeśli u mnie chodzi o szkołę, to w tamtym roku zdałam maturę i w tym roku lecę na zaoczne studia na zarządzanie publiczne. Trochę kierownictwa połączonego z administracja :D rozważałam jeszcze zarządzanie finansami przedsiębiorstwa.. czy jakoś tak ale boję się o matmę, że sobie z nią nie poradzę :)

    Mania, ja nie pomogę.. jak do tej pory z takim bólem się nie spotkałam. Może warto tylko zadzwonić i zapytać co masz robić z tym żeby odpuściło?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 kwietnia 2017, 13:00

    klz9tv73jtvcr2zp.png

    Aniołek luty 2016 [*] (10tc.)
  • chcebardzobycmama Autorytet
    Postów: 1233 364

    Wysłany: 28 kwietnia 2017, 13:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czes dziewczyny :)
    No ciekawa jestem czy juz nasz kolazanla urodzila :)

    Diana ostatnie pietro?:) to dopiero bedzie komedia wdrapac sie na ostatnie pietro jak ci pileczka z przodu wyskoczy,no chyba ze macie winde :)

    Maniaa ja czesto mam takie ciagniecia w biodrach,pachwinach ,nie promieniuje to u mnie do nerek ale to sa wiazadla macicy,a tych wiazadel jest kilka par. Najwidoczniej za waska w biodrach jestes i musisz sie troszke powiekszyc ,ja sobie tak tlumacze :P wydaje mi sie wlasnie ze cos takiego dzieje sie bo rosniesz ale jesli cie to niepokoi to warto zapytac lekarza :)

    Witaj endzusia. Zdrowka dla malucha :)

    Lokokoko lubi tę wiadomość

    grudzień2015 mama aniołka (*)
    październik2017 mama Oskarka <3
    maj2019 mama Mikusia <3

    oar8skjou77gkdir.png
  • chcebardzobycmama Autorytet
    Postów: 1233 364

    Wysłany: 28 kwietnia 2017, 13:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chociaz nie wydaje mi sie ,zeby ten bol pojawial sie kazdego dnia ,moze sprobuj polezec ,odpoczac jesli przejdzie to sa to te wiezadla ,jesli nie przejdzie to.nie wiem niestety :( musisz wziasc pod uwage ze teraz rosniesz podwojnie.

    Ja dzis czuje sie jak na kacu. Ciezko mi sie spalo,czuje sie jak polamana w dodatku od wczoraj nie czuje juz tego "pukania":( albo nie moge go wylapac.

    grudzień2015 mama aniołka (*)
    październik2017 mama Oskarka <3
    maj2019 mama Mikusia <3

    oar8skjou77gkdir.png
  • Mysza123 Autorytet
    Postów: 2854 2745

    Wysłany: 28 kwietnia 2017, 13:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maniaaaa- ja obstawiam ze ten bol to wlasnie wiezadla :). U Ciebie to jeszcze blizniaki wiec calkiem duzo miejsca potrzebuja :) Ale,... ja tez mialam cos podobnego z tym ze po pewnym czasie bol stal sie tak okropny, ze nie dawalam rady przekrecic sie z boku na bok, ruszyc noga, czy wstac. Trafilam z tym do szpitala i sie okazalo, ze to ucisk na nerke. Spowodowalo to kolke nerkowa (chyba gorszy bol od porodowego :P ) no i pozniej mialam krwiomocz i niestety kamienie w nerce. Z tym ze to juz taki ciezki przypadek, tak tylko mowie zebys w razie czego reagowala gdyby bylo gorzej :).

    U nas tez noc koszmarna. Mala praktycznie nic nie spala, plakala i nie chciala lezec. Pada deszcz, pije kawe bo chyba zaraz zasne na stojaco :/

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 kwietnia 2017, 13:43

    🐭 28
    10.2016- córka 👧🏼
    04.2022- operacja endometrioza IV stopnia/ POF

    Reprofit Ostrava
    11.2022- ET- cb 🤍
    02.2023- FET- 🧡✨
    10.2023r- 37tc- 2770g, 51 cm 🧸🎀🦋

    age.png
  • Maniaaaa Autorytet
    Postów: 776 246

    Wysłany: 28 kwietnia 2017, 14:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ehh dziewczyny właśnie zdałam sobie sprawę, że zamiast napisać w tedy więzadła to napisałam ścięgna :/ Mój mózg ostatnio wysiada.
    Ale tymi bólami się nie martwię bo dla mnie to norma, ale nie za wiele można w ciąży brać żeby boleć przestało, a paracetamol nie pomaga :/ Kicha, muszę zapytać lekarza na wizycie.

    Endżusia fajnie, ze masz już maluszka przy sobie :)

    chcebardzobycmama pukanie wróci, czasem się wycisza na parę dni, albo tak układa, że my po prostu nie jesteśmy w stanie tego wyczuć. Ja mam w sobie dwa maluchy i często czuję je na przykład dopiero wieczorem bo w ciągu dnia potrafią się tak ułożyć, że pewnie siebie na wzajem kopią, a nie mnie :)
    A ten ból pojawia się tylko po nocy, jak rano się już przebudzam. Tłumaczę to sobie tym, że w nocy mięśnie się rozluźniają i bla bla.. po tym jak mnie wczoraj doktor nastraszył szpitalem jak nie przejdą te skurcze to nie chce przyjmować do siebie żadnych dziwnych wiadomości o moim zdrowiu :D
    Też dziś sie czuje jak na kacu i jak połąmana. Niby poduchę do spania dla ciężarnych mam, ale czasem niewiele daje :/

    Mysza o to to dokładnie. Jak ten ból przenosi sie/promieniuje mi na nerkę to ciężko jest się ruszyć, przekręcić z boku na bok. Dokładnie jak ty piszesz z tym, że dokucza mi to tylko po przebudzeniu tak jak już pisałam.

    Janek i Gaja <3
    PeRop1.png
    QyGIp1.png
    rodzinneratatuj.blogspot.com
  • chcebardzobycmama Autorytet
    Postów: 1233 364

    Wysłany: 28 kwietnia 2017, 14:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maniaa wlasnie zastanawialam sie nad kupnem tej poduszki . Podobno bardzo pomocna w ciazy i potem moze sie przydac do karmienia maluszka. A u ciebie dobrze sie sprawdza ?:)
    Troszke mnie uspokoilas z tym pukaniem. Chyba taka natura nasza ze "cos nowego"odbieramy jako objaw niepokojacy. No ale gdzies kiedys uslyszalam ze w ciazy zawsze cos boli :)

    grudzień2015 mama aniołka (*)
    październik2017 mama Oskarka <3
    maj2019 mama Mikusia <3

    oar8skjou77gkdir.png
  • chcebardzobycmama Autorytet
    Postów: 1233 364

    Wysłany: 28 kwietnia 2017, 14:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I pytanie za sto punktòw. Jak to u was z kawą ,energetykami,colą dziewczyny ? Piłyście/pijecie w ciąży? Chodzi za mna kawa jakies trzy dni ale od kad zaszlam w ciaze to calkowicie zrezygnowalam z kawy i coli. Mysle ,ze jakbym teraz wypila kawe to by mnie wystrzelilo jak po mefedronie xd

    grudzień2015 mama aniołka (*)
    październik2017 mama Oskarka <3
    maj2019 mama Mikusia <3

    oar8skjou77gkdir.png
  • diana11 Autorytet
    Postów: 538 102

    Wysłany: 28 kwietnia 2017, 14:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja normalnie pije kawę.. jedna dziennie, ale nie codziennie. Cola i pepsi.. mogę się za tym spalić i też pije ale dużo mniej niż przed ciąża. Energetyków staram się unikać.. ale czasami jak mój facet pije to za cholere nie mogę się powstrzymać i łyka raz na ruski rok wezmę xd

    klz9tv73jtvcr2zp.png

    Aniołek luty 2016 [*] (10tc.)
  • diana11 Autorytet
    Postów: 538 102

    Wysłany: 28 kwietnia 2017, 14:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A.. i windy w naszym bloku nie ma bo to zwykły 4 piętrowiec. Także jeśli mi wyskoczy też brzuch to chyba nie będę z domu wychodzić :D

    klz9tv73jtvcr2zp.png

    Aniołek luty 2016 [*] (10tc.)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 kwietnia 2017, 15:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mania - też myślę, że to więzadła, ale wspomnieć o tym lekarzowi nie zaszkodzi :)
    chcebycbardzomama - takie przerwy w pukaniach się zdarzają. Na jakąś reularną częstotliwość powinno się liczyć od 28 - 30 tygodnia. Mojej małej się to zdarza, że jest normalnie aktywna a potem dwa dni jakby spała. Wtedy się kładę i liczę do 10 ruchów. Jak tyle wykona w ciągu godziny to jest ok :) A w którym Ty jesteś tc?
    co do kawy - rzadko pijałam przed ciążą, ale zdarzało się. Teraz też czasem wypiję. Coli staram się unikać, bo ma dużo cukru i taki posmak niefajny mam po niej w ustach ;) nie przepadam. Energetyków nigdy nie piłam więc tutaj nic się nie zmieniło :D

    Ja wróciłam z zakupów, nastawiłam obiadek i wzięłam się za prasowanie. Szło na początku jak krew z nosa, ale im dalej w las tym lepiej i sprawniej mi to idzie :) Teraz zjadłam obiadek i chwilę odpoczywam bo nogi dają się we znaki od tego stania.
    Jeszcze jechałam ze sklepu to mi rowerzysta mało pod koła nie wpadł :/ chciałam go normalnie wyprzedzić, a ten bez żadnej sygnalizacji, bez ostrzeżenia (wyciągnięcia ręki, cokolwiek) zaczął w lewo skręcać. W ostatnim momencie zahamowałam. A ciśnienie to mi chyba do 200 podskoczyło :/ kurczę niektórzy naprawdę sami na siebie nie uważają.

  • Mysza123 Autorytet
    Postów: 2854 2745

    Wysłany: 28 kwietnia 2017, 15:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co do kawy to lezac w szpitalu uslyszalam od lekarza, ze spokojnie jedna kawe dziennie mozna wypic :). Glownie polecal ta z mlekiem bo jest niby "lzejsza". Ja praktycznie do porodu pilam codziennie jedna. Cole tez czasem pilam. Moze nie codziennie ale jak mnie ochota naszla to raz na jakis czas. Fast foodow tez sobie nie odmawialam jesli mocno za mna chodzily. Rodzina mi macdonalda do szpitala przywozila gdy lezalam na patologii, lekarze sami mi zazdroscili xD

    🐭 28
    10.2016- córka 👧🏼
    04.2022- operacja endometrioza IV stopnia/ POF

    Reprofit Ostrava
    11.2022- ET- cb 🤍
    02.2023- FET- 🧡✨
    10.2023r- 37tc- 2770g, 51 cm 🧸🎀🦋

    age.png
  • chcebardzobycmama Autorytet
    Postów: 1233 364

    Wysłany: 28 kwietnia 2017, 16:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Diana plus tego jest taki,ze po ciazy szybciutko kilogramy zgubisz biegajac po tych schodach xp

    Gabi u mnie 17t1d wiec na za wiele nie licze tez co do tych ruchow,jestem swiadoma ,ze kopnac mocno mnie ten dzieciaczek jeszcze nie kopnie :P
    Chyba wlasnie tak jest ze pozniej sie liczy do 10ruchow ,a jak jest bardziej ruchliwe dziecko to juz sie nie liczy bo chyba musisz teraz zapisywac kiedy ostatni 10ruch?

    Co do tych rowerzystow dajcie spokuj... ja rozumiem,ze tez sa uczestnikami ruchu ale w takich sytuacjach gdzie widza ze chcesz wyprzedzic powinni zjechac troche na bok,albo najsmieszniejsze jest to jak takim rowerkiem popierniczaja sobie przez rondo samym srodeczkiem xp ostatnio ogolnie u mnie w miescie dwoch rowerzystow potracili w tym jeden nie zyje bo po ciemku tych odblaskow nie zakladaja wgl ich nie widac. Tylko mlodemu chlopakowi problemow narobil bo go nie widzial ,a smierc czlowieka na sumieniu juz do konca zycia;/

    Haha ;Dja tam tak samo,jem na co mam ochote ,dostalam tam.jakas piramide zywienia dla.koboet w ciazy ale nie wyobrazam sobie jest samej salaty I ryb xp

    grudzień2015 mama aniołka (*)
    październik2017 mama Oskarka <3
    maj2019 mama Mikusia <3

    oar8skjou77gkdir.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 kwietnia 2017, 16:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    chcebardzobycmama wrote:

    Gabi u mnie 17t1d wiec na za wiele nie licze tez co do tych ruchow,jestem swiadoma ,ze kopnac mocno mnie ten dzieciaczek jeszcze nie kopnie :P
    Chyba wlasnie tak jest ze pozniej sie liczy do 10ruchow ,a jak jest bardziej ruchliwe dziecko to juz sie nie liczy bo chyba musisz teraz zapisywac kiedy ostatni 10ruch?
    Ja teraz nie liczę w ogóle, bo mała ogólnie rozpycha się praktycznie non stop ;) ale jak jest właśnie mniej ruchliwa to kładę się i zapisuje w telefonie do 10 ruchów. Powinno być w ciągu godziny tyle. Wtedy zajmuje jej to 15-20 minut, co i tak jest niezłym wynikiem ale ona tak kopie na co dzień że jestem przyzwyczajona do ciągłych kopniaków więc jak ma mniej energii to zaraz żaróweczka w głowie się zapala :)

    Dziewczyny które mają już poród za sobą - powiedzcie mi, proszę, czy to normalne. Pępek wyszedł mi już prawie cały, znaczy jest lekko wklęsły ale jak kaszlę czy się śmieję to wychodzi. Ale nie o tym - chodzi mi o to, że jak stoję dłużej czy chodzę chwilę to po jakimś czasie zaczynam odczuwać takie ciągnięcie, mrowienie, swędzenie w środku brzucha, tak jakby w linii prostej od pępka w lewo. Zawsze w tym samym miejscu. Miałyście takie coś?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 kwietnia 2017, 16:21

  • Lokokoko Autorytet
    Postów: 2247 1646

    Wysłany: 28 kwietnia 2017, 18:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ,Cześć kochane:))
    No więc a jestem w szpitalu wszystko ok. Juteo mam mieć podana oksytocyna :))

    Zaraz was nadrobie :-*

    Kochany wymarzony Filipek. 01.05.2017r

    tb73upjyq2xrr14e.png

    [l22ngu1r4hvijs5d.png
  • sallvie Autorytet
    Postów: 2939 3455

    Wysłany: 29 kwietnia 2017, 13:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Naskrobałyście tyle a ja jak zwykle zalatana i nie miałam czasu na bieżąco wam odpisać :)

    Tak w skrócie :)

    Endżusia Mam nadzieję, że zostaniesz z nami na dłużej, powiedz coś więcej o sobie, jak się nazywa Twoje maleństwo, kiedy się urodziło, ile ważyło i mierzyło :)
    Jak widzisz, ja i Mysza już po porodzie, do tego Maniaaaa i suri też już mają swoje maleństwa starsze przy sobie a Koko i natalia lada moment dołączą do rozpakowanych :)

    Maniaaaa Mnie takie rwania zdarzały się od około 26-27 tygodnia, nawet nie mówiłam o nich lekarzowi chociaż pewnie powinnam była to zrobić. Wydaje mi się, że po prostu tam się wszystko u Ciebie rozciąga, no a przy bliźniakach to już w ogóle będzie dawało o sobie znać.

    chcebardzobycmama Ja kawy nie piłam bo nie lubię, ale lekarze nie bronili jednej dziennie wypić. Energetyków wolałam nie ruszać a cola. Czasem wypiłam, ale też mało co, bo nie przepadam :)
    Diety też żadnej nie stosowałam. Jadłam na co miałam ochotę, a często to były pizze kebaby itp :) I Nela jest zdrowa, a mi żadna ciąża spożywcza nie pozostała :) Co prawda miałam wielki brzuch ale być może wcale nie od diety tylko np jakieś uwarunkowania genetyczne na to wpłynęły bo moja mama też miała wielki brzuch w pierwszej ciąży :)

    Gabi Położna moja pytała czy swędzi mnie blizna po operacji którą mam, powiedziałam że tak a ona z uśmiechem na twarzy powiedziała "tak myślałam" po prostu od rozciągana się macicy blizna tak reagowała. A pępek jakby nie patrzeć też jest blizną :) Mnie też czasem swędział :)

    Kornelia - 2017r. (37+2) - 25cs
    Seweryn - 2019r. (37+0) - 1cs
    Aniołek 5 tydzień - 18.03.2021 - 2cs

    iv09jw4z732yf0w9.png
    _______________
    Niedoczynność tarczycy.
    Prawdopodobnie niewydolność łożyska.
    2013r. operacja usunięcia torbieli lewego jajowodu.
  • diana11 Autorytet
    Postów: 538 102

    Wysłany: 30 kwietnia 2017, 11:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny. :)
    Jak tam weekend leci? U nas o dziwo ładna pogoda i zaraz lecimy na spacer :D miłego dnia wam życzę <3

    klz9tv73jtvcr2zp.png

    Aniołek luty 2016 [*] (10tc.)
  • Lokokoko Autorytet
    Postów: 2247 1646

    Wysłany: 30 kwietnia 2017, 11:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć:))

    No więc wczoraj miałam robiony test OCT skuecze się pisały u były bolesne. Po odłączeniu oksytocyny ustało. Ale zaczął i odchodzić krwawy czop... ogromne ilości. Najgorsze jest to że mam skurcze krzyżowe... które bolą okropnie. Później koło godziny 17 dostałam bardzo bolesnych skueczy, które trwały wdlug mnie bez przerwy. Starałam się liczyć na aplikacji co ile sa i jak długo trwają ale sla nnei to był ciągle ból. Poszłam pod prysznic i minęło. ;)

    Dziś byłam na Ktg i nie pisał się ani jeden skurcz. Juteo mam znowu test OCT.

    Mam nadzieję,ze te skurcze nie poszły na marne i ze rozwarcie mi sie powiększyło.

    Myszą, Mania, Suri roszilysce naturalnie ? Z zzo czy bez ?

    Kochany wymarzony Filipek. 01.05.2017r

    tb73upjyq2xrr14e.png

    [l22ngu1r4hvijs5d.png
‹‹ 11 12 13 14 15 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Starania o dziecko, niepłodność? - jak powiedzieć o tym innym?

Często bywa tak, że temat kłopotów z zajściem w ciążę jest owiany tajemnicą. Jak powiedzieć rodzinie i przyjaciołom o Waszych trudnych doświadczeniach związanych z przedłużającymi się staraniami o dziecko? Doświadczony psycholog, który na co dzień pracuje z parami zmagającymi się z niepłodnością - Justyna Kuczmierowska - proponuje napisanie listu. Sprawdź, co powinno znaleźć się w liście do bliskich osób. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Płodność mężczyzn - przyczyny obniżonej płodności i sposoby na poprawę

Płodność mężczyzn na przestrzeni lat uległa znacznemu pogorszeniu. Dlaczego jakość nasienia współczesnych mężczyzn jest obniżona? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością? Co zrobić, aby wesprzeć i poprawić męską płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ

Nowości i innowacyjne algorytmy sztucznej inteligencji wdrożone w aplikacji OvuFriend

Przeczytaj o nowościach, które właśnie wdrożyliśmy w aplikacji OvuFriend! Są to wyniki naszych ponad dwuletnich prac badawczo-rozwojowych, w które byli zaangażowani najlepsi eksperci medyczni i naukowcy od analizy danych i algorytmów sztucznej inteligencji w Polsce. Projekt otrzymał również wsparcie od Narodowego Centrum Badań i Rozwoju oraz Google for Startups. Co to oznacza dla użytkowniczek OvuFriend? Przeczytaj więcej. 

CZYTAJ WIĘCEJ