X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Młode mamy 95-97
Odpowiedz

Młode mamy 95-97

Oceń ten wątek:
  • chcebardzobycmama Autorytet
    Postów: 1233 364

    Wysłany: 12 lipca 2017, 13:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A od poczatku tego tygodnia czuje że chyba rosnę. Też tak macie/mialyscie ze strasznie brzuch was swedzial? Z poczatku myslalam ze to rozstepy,kazdy mi tak mowil ale nie mam ani jednego :P

    grudzień2015 mama aniołka (*)
    październik2017 mama Oskarka <3
    maj2019 mama Mikusia <3

    oar8skjou77gkdir.png
  • diana11 Autorytet
    Postów: 538 102

    Wysłany: 12 lipca 2017, 14:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tez tak mam od jakiegoś czasu.. a rozstępu ani jednego. ;P jedynie na piersiach mam "tatuaże" :D ale to dlatego chyba, ze bardzo mi urosły w krótkim czasie.

    Ja już sama nie wiem jak z tą płcią będzie ;) na usg pani była pewna, ze dziewczynka, bo idealnie pokazała i w sumie powinnam sie tego trzymać, ale tyle się słyszy o pomyłkach. Jest mi to w sumie bez różnicy.. i syna i córkę będę kochać tak samo, ale głupio będzie ubierać chłopaka w róż i żeby mieszkał w różowym pokoju :D

    klz9tv73jtvcr2zp.png

    Aniołek luty 2016 [*] (10tc.)
  • chcebardzobycmama Autorytet
    Postów: 1233 364

    Wysłany: 12 lipca 2017, 17:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam to samo na pierwszym usg powiedziala ze na 70% dziewczynka , na kolejnym usg ta sama lekarz powiedziala ze sie pomylila na poprzednim usg bo to na 80%chlopak i nozki ladnie rozstawil ale jakas ciagla niepewnosc mam . Wczoraj dałam mojemu mezowi artke z wyprawka dla malucha od poloznej i pozwolilam mu pozamawiac ubranka w rozmiarze62 a sama zajelam sie gotowaniem obiadu, zaznaczylam ze ma wybierac takie ktore zalozy i chlopiec i dziewczynka. Dzis pokazal mi co zamowil... zamówił całą wyprawkę w moro, supermeny i dinozaury ,pozostałe w kolorach niebieskiego no i jakis kaftanik z narysowanymi szelkami, krawacikiem. Wkurzyłam się , mowie do niego ze co jak bedzie dziewczyna a on do mnie ze jak jajka juz pokazal to dziewczyna nie bedzie.
    Takze.. jak nam sie urodzi córeczka to bedzie ubierana w moro i w dinozaury.

    Pokój pół biedy , można na szybko przemalowac ,gorzej jak masz posciel dla dzieciaczka ub elementy łóżeczka w różu .

    grudzień2015 mama aniołka (*)
    październik2017 mama Oskarka <3
    maj2019 mama Mikusia <3

    oar8skjou77gkdir.png
  • sallvie Autorytet
    Postów: 2939 3455

    Wysłany: 12 lipca 2017, 18:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dlatego my takie rzeczy jak pościel, łóżeczka, wózek kupowaliśmy neutralne ( nawet ze względu na drugie bo nie wiadomo czy będzie chłopak czy dziewczynka ) a ciuszki ja się starałam kupować unisex albo bardziej pod chłopca bo te "dziewczęce" wiedziałam, że dostanę i tak oto tym sposobem byłam przygotowana na obie płcie :D

    chcebardzobycmama lubi tę wiadomość

    Kornelia - 2017r. (37+2) - 25cs
    Seweryn - 2019r. (37+0) - 1cs
    Aniołek 5 tydzień - 18.03.2021 - 2cs

    iv09jw4z732yf0w9.png
    _______________
    Niedoczynność tarczycy.
    Prawdopodobnie niewydolność łożyska.
    2013r. operacja usunięcia torbieli lewego jajowodu.
  • chcebardzobycmama Autorytet
    Postów: 1233 364

    Wysłany: 12 lipca 2017, 21:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z lozeczkiem i wozkiem masz racje Salviee . Rowniez kupilam wneutralnym kolorze. No i to kupowanie pod chlopca ,zawsze dziewczynka wrazie czeg lepiej sie pterezsntuje w niebieskim niz w rozwym ,asie dzis wkurzylam bo malemu zamowilm taki fajny zestawik czapeczka ,spioszki,rekawiczki w pande :) no takie sweetasn byly a babka dzwoni i mowi ze ten wzor wykupiony juz :/

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 lipca 2017, 21:40

    sallvie lubi tę wiadomość

    grudzień2015 mama aniołka (*)
    październik2017 mama Oskarka <3
    maj2019 mama Mikusia <3

    oar8skjou77gkdir.png
  • chcebardzobycmama Autorytet
    Postów: 1233 364

    Wysłany: 12 lipca 2017, 21:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sorrki,ale jak szybko pisze to tel mi robi literowki albo ucina wyrazy ://

    grudzień2015 mama aniołka (*)
    październik2017 mama Oskarka <3
    maj2019 mama Mikusia <3

    oar8skjou77gkdir.png
  • sallvie Autorytet
    Postów: 2939 3455

    Wysłany: 13 lipca 2017, 10:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czeeeść :D Wpadłam chwalić się córką. Jaka ja z niej dumna jestem !!
    3 miesiące i 11 dni i się udało, całkowicie podnieść głowę. Teraz będziemy ćwiczyć wytrzymałość :)
    https://zapodaj.net/0ffb84f1f8572.jpg.html

    Gabi Kochana jak tam pierwsze wspólne chwile z Zosieńką ??

    Kornelia - 2017r. (37+2) - 25cs
    Seweryn - 2019r. (37+0) - 1cs
    Aniołek 5 tydzień - 18.03.2021 - 2cs

    iv09jw4z732yf0w9.png
    _______________
    Niedoczynność tarczycy.
    Prawdopodobnie niewydolność łożyska.
    2013r. operacja usunięcia torbieli lewego jajowodu.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 lipca 2017, 10:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochana śliczna ta Twoja córka. Gratuluję postępów :) ja właśnie szykuje się do wyjścia, czekam na męża i będziemy ubierać mała i w drogę. Potem, na spokojnie wszystko Wam opiszę już z domu. Mam mega dużo mleka, pielęgniarki nie mogła uwierzyć że to pierwsze dziecko, podobno pokarm pierwsza klasa i leci ze mnie strumieniami. Dlatego też trochę bolą mnie piersi, prawa szczególnie. Mam nawal i w domu muszę zaraz ściągnąć laktatorem trochę, bo mała nie przesada, jak jej wkładami do buzi to leci strumień i zbyt lapczywie polyka, potem przez to ulewa dość sporo. No i sutki mam popękane, ale smaruje własnym mlekiem i sprawdza się rewelacyjnie, duża ulga :) co do mnie - krocze miałam naciete, ale już prawie nie czuję rany, nawet siadać mogę, tylko podczas toalety czuje ciągnięcie ale do przeżycia :) śmigam jak sarenka, tylko jeszcze się wyspać i będzie ok :D

    sallvie, diana11 lubią tę wiadomość

  • chcebardzobycmama Autorytet
    Postów: 1233 364

    Wysłany: 14 lipca 2017, 08:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej kochane witam sie z wami w 28t1d :) już coraz bliżej,coraz ciężej ,już nie stòp nie widzę:P Dopadł mnie chyba ten instynkt przygotowujący do wstawania do dzidziusia. 3 noc sie nie wysypiam ,wstaje kilka razy w nocy i spac dalej nie moge:/
    Chodze mega zmeczona. Wczoraj przyszla pierwsze czesc ubranek dla Oskarka. Komoda po woli sie zapelnia:p
    A u was jak tam dziewczyny ?
    Gabi,Diana jak się czujecie ?
    Salviee masz idealna pogode na spacerki z malutka :)
    Macie jakies plany na weekend ?

    grudzień2015 mama aniołka (*)
    październik2017 mama Oskarka <3
    maj2019 mama Mikusia <3

    oar8skjou77gkdir.png
  • chcebardzobycmama Autorytet
    Postów: 1233 364

    Wysłany: 14 lipca 2017, 08:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ogòlnie macie snapy dziewczyny .
    ?:P

    grudzień2015 mama aniołka (*)
    październik2017 mama Oskarka <3
    maj2019 mama Mikusia <3

    oar8skjou77gkdir.png
  • sallvie Autorytet
    Postów: 2939 3455

    Wysłany: 14 lipca 2017, 14:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My jedziemy jutro na koncert disco polo :D I na mecz :)
    A w niedzielę chyba widzimy się z moim stryjem i jego rodzinką bo przylecieli z Irlandii . Muszę poznać moją kuzynkę Zosię, która się urodziła w maju :)

    A snapa miałam ale teraz mam nowy telefon i nie instalowałam, ogólnie nie mam androida tylko windowsa i nie wiem nawet czy na nim jest snap :D

    Kornelia - 2017r. (37+2) - 25cs
    Seweryn - 2019r. (37+0) - 1cs
    Aniołek 5 tydzień - 18.03.2021 - 2cs

    iv09jw4z732yf0w9.png
    _______________
    Niedoczynność tarczycy.
    Prawdopodobnie niewydolność łożyska.
    2013r. operacja usunięcia torbieli lewego jajowodu.
  • diana11 Autorytet
    Postów: 538 102

    Wysłany: 14 lipca 2017, 17:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej wszystkim ;*
    Gabi, super ze wszystko w porządku i ze tak szybko was wypuścili. ;)

    Chcebardzobycmama, miałam snapa, ale przestałam używać i teraz już tylko ig używam, również story. ;)
    Czuje się coraz cięższa i również często budzę się w nocy. A pije jak studnia bez dna, głównie wodę. Ciagle mi się pic chce :D

    Jeśli chodzi o plany na weekend, to dzisiaj wychodzimy gdzieś razem z moim K. a jutro wieczorem mamy poczwórna randkę ze znajomymi, Haha :D tez gdzieś do jakieś restauracji albo knajpy idziemy. A w niedziele rodzinnie z rodzicami i rodzeństwem jedziemy do zoo w Borysewie ;) także nudzić się nie będziemy :D

    W niedziele wg kalendarza belly wchodzimy w III trymestr, a normalnie to już od tygodnia nam się zaczął. Jeszcze trochę ponad dwa miesiące i nasza miłość będzie z nami <3

    klz9tv73jtvcr2zp.png

    Aniołek luty 2016 [*] (10tc.)
  • sallvie Autorytet
    Postów: 2939 3455

    Wysłany: 14 lipca 2017, 17:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny właśnie sobie uświadomiłam, że jesteście na półmetku ciąży a poznałam was jeszcze przed waszymi pozytywnymi testami <3
    W ogóle dla nas dzisiaj wyjątkowy dzień a konkretniej to 14.07.16r. wykonałam ostatni negatywny test ciążowy bo okres mi się spóźniał 9 dzień, wieczorem tego samego dnia zaczęło się mocne plamienie a tym samym mój szczęśliwy cykl z którego mam moją 3,5 miesięczną już Kornelkę <3

    Kornelia - 2017r. (37+2) - 25cs
    Seweryn - 2019r. (37+0) - 1cs
    Aniołek 5 tydzień - 18.03.2021 - 2cs

    iv09jw4z732yf0w9.png
    _______________
    Niedoczynność tarczycy.
    Prawdopodobnie niewydolność łożyska.
    2013r. operacja usunięcia torbieli lewego jajowodu.
  • Maniaaaa Autorytet
    Postów: 776 246

    Wysłany: 16 lipca 2017, 06:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czesc kochane. Teraz bede miec sporo czasu zeby z Wami pisac.

    Gabi kochana gratuluje malutkiej ! Cieszcie sie soba i ucaluj mala od ciotki :)

    Diana, Chcebardzobycmama ja tez mam wrazenie ze z dnia na dzien tobie sie coraz wieksza w brzuchu. Plus taki, ze dalej widze stopy wiec nie jest tak zle :)

    Co do kolorow wyprawki to my mamy lozeczka neutralne (biale) poscieli nie bedzie, beda otulacze i tez raczej w neutralnych kolorach. Z kolorem wozka za duzo poszalec nie moglismy i jest brazowy jasny a raczej ziemisty a jesli chodzi o ciuszki to Gaja dostala cala siate od mokej mamy w kolorze roz, a Janek ma ciuszki po Antku wiec nawet jak byla pomylka w plci to jakos sobie poradzimy ;)

    Sallvie ciesze sie ze mala robi tak wielkie postepy. Oby tak dalej.


    Jakie macie plany na weekend? Ja niestety spedzam go w szpitalu. Szyjka 2,5cm. Seria sterydow na pluca i walcza od razu zeby nie pojawily sie skurcze wiec leze pod kroplowka, ale chyba niewiele to daje bo nadal boli mnie brzuch i krzyz. Trzymajcie kciuki za maluchy zeby chociaz jeszcze tydzien wytrzymaly. Po wczorajszym usg Gaja 1300 Janek 1600

    Janek i Gaja <3
    PeRop1.png
    QyGIp1.png
    rodzinneratatuj.blogspot.com
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 lipca 2017, 11:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny :) co u Was? My siedzimy na razie w domu, bo pogoda słaba, ciagle pada i pochmurno. W następnym tygodniu ma być łanie wiec może w końcu ruszymy w plener, bo dostaję świra w 4 ścianach :D w piątek była u nas położna i mała nadrobiła 100 g w stosunkku do wagi urodzeniowej. Walczymy z nawałem, chyba powoli się stabilizuje, bo jak karmię to lei strumieniami mleko, ale między karmieniami nie muszę już ściągać laktatorem od 2 dni :) mała jest aniołkiem, tylko śpi, je i się uśmiecha. Mogłabym całymi dniami siedzieć i patrzeć na nią i wiecie co? Może to hormony ale za każym razem jak na nia patrzę to chce mi się płakać ze szczęścia. <3 chociaż powiem Wam, że wcale tak różowo nie było na początku, bo od powrotu ze szpitala non stop prawie płakałam. Bo mała dużo ulewała, ja czułam sie beznaziejnie, bo myślałam że to przeze mnie, chociaż wiem, że tak się może zdarzyć. Ale czułam że ją zawodzę, siedziałam nad nią śpiącą i ją przepraszałam że ma taką matkę, bo powinnnam sie cieszyć że mam zrowe dziecko a ja chodzę i płaczę, nie wiem z jakieigo powodu. Także baby blues mam zaliczony i nie miejcie sobie za złe, jeśli będziecie odczuwały takie skrajne emocje po porodzie, bo macie do tego prawo, po wysiłku, jaki przeżyjecie, po burzy hormonlnej, jaka się w Was dzieje podczas ciązy i po porodzie. No i nie odmawiajcie pomocy, ja gdyby nie mój mąż, nie wiem czy bym się do dzisiaj pozbierała.

    Mania - trzymam kciuki za Ciebe i maluchy, oby siedziały jak najdłużej <3 może tak straszą, a potem nie będa chciały wyjść same ;) dawaj znać jak sytuacja na froncie :)

  • Maniaaaa Autorytet
    Postów: 776 246

    Wysłany: 16 lipca 2017, 12:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gabi sytuacja na froncie sie nie poprawila. Przez noc w trybie spoczynkowym szyjka skrocila sie z 2,5 do 1,7 :/

    Janek i Gaja <3
    PeRop1.png
    QyGIp1.png
    rodzinneratatuj.blogspot.com
  • sallvie Autorytet
    Postów: 2939 3455

    Wysłany: 16 lipca 2017, 12:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maniaaaa Kochana jak na ten tydzień ciąży to szyjka 2,5 cm to też nie tak tragicznie krótka chyba jest co? Ja miałam w 32 tygodniu 3cm. Mała dotrwała jeszcze 6 tygodni w brzuszku :) Maluchy też jeszcze wytrzymają spokojnie :) Najważniejsze że jesteś pod dobrą opieką :)

    Gabi Cieszę się że już jesteście w domku i Zosieńka to aniołek, ja dzisiaj poznam moją kuzyneczkę urodzoną w maju, która również nazywa się Zosia <3 Jeszcze jej nie znam ale mam do niej ogromną słabość, chyba dlatego, że razem z "ciocią" do której nigdy ciocia nie powiedziałam bo sobie nie życzyła, mówiła że jest za młoda na ciocie haha razem przechodziłyśmy ciążę byłyśmy tylko tydzień różnicy w terminie i dziewczyny tak samo się rozwijały. No i chyba też mam do niej słabość ze względu na to że sama mam córeczkę i jakoś teraz wszystkie niemowlaki po prostu mnie czarują :D

    Co do baby blues to mnie złapał jakiś miesiąc temu wydawało mi się, że nikt mi nie pomaga przy małej, że wszystko sama muszę robić, byłam niewyspana, ale przeszło po 2-3 dniach :)

    Kornelia - 2017r. (37+2) - 25cs
    Seweryn - 2019r. (37+0) - 1cs
    Aniołek 5 tydzień - 18.03.2021 - 2cs

    iv09jw4z732yf0w9.png
    _______________
    Niedoczynność tarczycy.
    Prawdopodobnie niewydolność łożyska.
    2013r. operacja usunięcia torbieli lewego jajowodu.
  • chcebardzobycmama Autorytet
    Postów: 1233 364

    Wysłany: 16 lipca 2017, 18:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny.
    Co do Ciebie Maniaa dlaczego jak zauwazyli ze skraca ci sie szyjka nie zalozyli ci passara zeby troche to wszystko podtrzymac ? Ale z czego mi sie wydaje to do 1,5 cm zakladaja jeszcze passar możne podpytaj,zawsze jakies dodatkowe zabezpieczenie.

    My z mezem na wycieczce ,rowniez czuje sie co raz ciezsza ,ciezko mi chodzic ,oddychac no i zaczely puchnac mi dlonie i nogi. Trzeba zaczac spac z nogami na gorze i pozdejmowac pierscionki. Martwi mnie moja waga +8kg coraz bardziej boje sie ze tego nie zgubie..
    Jestem ciekawa ile moja milosc wazy ,usg 2sierpnia dopiero

    grudzień2015 mama aniołka (*)
    październik2017 mama Oskarka <3
    maj2019 mama Mikusia <3

    oar8skjou77gkdir.png
  • Maniaaaa Autorytet
    Postów: 776 246

    Wysłany: 16 lipca 2017, 19:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szyjka wraca do siebie. Aktulnie jestem w klinice. Przewiezli mnie ze szpitala karetka. Leki dzialaja. Szyjka 2,6 po mierzeniu w klinice. Lekarze sa dobrej mysli. Mam lezec inl nie wiadomo jak dlugo to potrwa

    sallvie, chcebardzobycmama lubią tę wiadomość

    Janek i Gaja <3
    PeRop1.png
    QyGIp1.png
    rodzinneratatuj.blogspot.com
  • sallvie Autorytet
    Postów: 2939 3455

    Wysłany: 16 lipca 2017, 20:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    chcebardzobycmama 7kg to ja w dniu porodu już zrzuciłam, więc kochana niczym się nie przejmuj wrócisz do starej wagi :)

    Maniaaaa jej dopiero teraz odczytałam, że szyjka skróciła się do 1,7 cm :( Ale dobrze, że wróciła do 2,6 ... Wiadomo też co pomiar to może być różnica w długości zależy jak kto zmieni. Niech dzieciaki siedzą jak najdłużej ale coś czuję, że na początku sierpnia się przywitamy :)

    Kornelia - 2017r. (37+2) - 25cs
    Seweryn - 2019r. (37+0) - 1cs
    Aniołek 5 tydzień - 18.03.2021 - 2cs

    iv09jw4z732yf0w9.png
    _______________
    Niedoczynność tarczycy.
    Prawdopodobnie niewydolność łożyska.
    2013r. operacja usunięcia torbieli lewego jajowodu.
‹‹ 34 35 36 37 38 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Histeroskopia skuteczna metoda diagnostyki i leczenia niepłodności

Histeroskopia to metoda, która pozwala wykryć i wyleczyć niektóre przyczyny niepłodności: polipy macicy, zrosty, mięśniaki. Histeroskopia diagnostyczna czy histeroskopia zabiegowa - kiedy warto zdecydować się na zabieg?  Jak wygląda histeroskopia? W którym momencie cyklu wykonuje się zabieg? Jakie mogą być skutki uboczne? 

CZYTAJ WIĘCEJ

14 faktów na temat płodności kobiety - owulacja, miesiączka, dni płodne

Owulacja, dni płodne, miesiączka - słyszymy o nich często. Ale czy na pewno mamy wystarczającą wiedzą na temat płodności kobiety? Niektóre sprawy dotyczące cyklu kobiety nie są tak jasne i oczywiste jakby mogło się zdawać. Tutaj znajdziesz 14 najważniejszych faktów, które warto wiedzieć na temat płodności kobiety.   

CZYTAJ WIĘCEJ

7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz owulacji OvuFriend

Wydaje Ci się, że działanie kalendarza owulacji sprowadza się tylko do wyznaczania dni płodnych i terminu owulacji? Nic bardziej mylnego! Podczas prowadzenia obserwacji w kalendarzu OvuFriend możesz dowiedzieć się o rzeczach, które wspomogą Twoje starania o dziecko. Poznaj 7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz dni płodnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ