X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Młode mamy 95-97
Odpowiedz

Młode mamy 95-97

Oceń ten wątek:
  • chcebardzobycmama Autorytet
    Postów: 1233 364

    Wysłany: 19 lipca 2017, 12:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mieszkam 80km od stolicy :)

    grudzień2015 mama aniołka (*)
    październik2017 mama Oskarka <3
    maj2019 mama Mikusia <3

    oar8skjou77gkdir.png
  • sallvie Autorytet
    Postów: 2939 3455

    Wysłany: 19 lipca 2017, 12:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja to najbliżej mam do Gdańska -.-

    Do Warszawy mam 400km
    Do Łodzi 310km
    Do Kalisza 315 :D

    Kornelia - 2017r. (37+2) - 25cs
    Seweryn - 2019r. (37+0) - 1cs
    Aniołek 5 tydzień - 18.03.2021 - 2cs

    iv09jw4z732yf0w9.png
    _______________
    Niedoczynność tarczycy.
    Prawdopodobnie niewydolność łożyska.
    2013r. operacja usunięcia torbieli lewego jajowodu.
  • diana11 Autorytet
    Postów: 538 102

    Wysłany: 19 lipca 2017, 21:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Po środku mamy Toruń, haha :D jak sprawdzałam to 150-200 km każda z nas. xd

    Kurde, jestem sama w domu, a idzie taka wielka burza, jest duszno i strasznie się błyska. Nie wiem jak ja to przeżyję :/

    klz9tv73jtvcr2zp.png

    Aniołek luty 2016 [*] (10tc.)
  • sallvie Autorytet
    Postów: 2939 3455

    Wysłany: 19 lipca 2017, 21:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    haha diana Prawda do Torunia mam 154km więc jeszcze nie tak bóg wie jak dużo :D Jeździłam swego czasu na mecze po 100-120km :D
    A w Toruniu jeszcze nie byłam, więc zwiedziło by się przy okazji :D

    A narzeczony kochana zaraz w domu nie będzie? Popołudniówek nie ma? :D

    Kornelia - 2017r. (37+2) - 25cs
    Seweryn - 2019r. (37+0) - 1cs
    Aniołek 5 tydzień - 18.03.2021 - 2cs

    iv09jw4z732yf0w9.png
    _______________
    Niedoczynność tarczycy.
    Prawdopodobnie niewydolność łożyska.
    2013r. operacja usunięcia torbieli lewego jajowodu.
  • diana11 Autorytet
    Postów: 538 102

    Wysłany: 19 lipca 2017, 22:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No ja też nie byłam, a mam troszkę ponad 200, więc można by się zastanowić :D

    No ma, ale on czasami po produkcji zostaje dłużej i wraca raz 22, a czasami 23-24 i to nigdy nie wiadomo. Nie lubię tych jego popołudniówek :p

    klz9tv73jtvcr2zp.png

    Aniołek luty 2016 [*] (10tc.)
  • sallvie Autorytet
    Postów: 2939 3455

    Wysłany: 19 lipca 2017, 22:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ajj współczuję :) Mój narzeczony kończy 22 a 22:05 - 22:10 jest w domu także no :)
    Za rok jak już maluchy wasze troszkę podrosną można się spotkać :) Nela będzie miała ponad rok wasze już prawie rok także akurat takie fajne na podróże :D
    I lato jak będzie to już w ogóle :) Zabierzemy mężczyzn naszych - ja to chyba nawet na noc wtedy w tym Toruniu bym została :D

    Kornelia - 2017r. (37+2) - 25cs
    Seweryn - 2019r. (37+0) - 1cs
    Aniołek 5 tydzień - 18.03.2021 - 2cs

    iv09jw4z732yf0w9.png
    _______________
    Niedoczynność tarczycy.
    Prawdopodobnie niewydolność łożyska.
    2013r. operacja usunięcia torbieli lewego jajowodu.
  • diana11 Autorytet
    Postów: 538 102

    Wysłany: 19 lipca 2017, 22:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To by był świetny pomysł! Mieli byśmy okazje zwiedzić kolejne polskie miasto, poznać się i spędzić miło czas.. również była bym za tym żeby zostać na noc, np. w weekend :D
    Koniecznie musimy coś takiego za rok latem obmyślić! <3

    No to fajnie ma, że kończy o stałych godzinach, mój jeszcze musi dojechać to tak 15-20 min trzeba doliczyć. Dzisiaj akurat skończył o 22 i zaraz będzie, także chyba go sobie przywołałam :D

    sallvie lubi tę wiadomość

    klz9tv73jtvcr2zp.png

    Aniołek luty 2016 [*] (10tc.)
  • Mysza123 Autorytet
    Postów: 2902 2842

    Wysłany: 19 lipca 2017, 22:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja w razie co mam do Torunia 100 km, tak swoja droga to cudowne miasto :)

    sallvie lubi tę wiadomość

    🐭 28- endometrioza/ POF
    10.2016- córka 👧🏼

    Reprofit Ostrava
    11.2022- ET- cb 🤍
    02.2023- FET- 🧡✨
    10.2023- 37tc- 2770g, 51 cm 🧸🎀🦋

    age.png
  • sallvie Autorytet
    Postów: 2939 3455

    Wysłany: 19 lipca 2017, 23:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No i to mi się podoba !! To chyba się faktycznie w Toruniu spotkamy bo każda ma mniej więcej taką samą drogę :D

    Kornelia - 2017r. (37+2) - 25cs
    Seweryn - 2019r. (37+0) - 1cs
    Aniołek 5 tydzień - 18.03.2021 - 2cs

    iv09jw4z732yf0w9.png
    _______________
    Niedoczynność tarczycy.
    Prawdopodobnie niewydolność łożyska.
    2013r. operacja usunięcia torbieli lewego jajowodu.
  • chcebardzobycmama Autorytet
    Postów: 1233 364

    Wysłany: 20 lipca 2017, 12:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny. Co tam u was ? Sorry ale musze sie wygadac bo az mnie roznosi a meza w poblizu nie ma ;/ przyjechala do mnie pewna "matka polka" z rodziny. Byla u mnie pierwszy raz od kad sie wyprowadzilam. Usiadala w pokoiku I mowi ze za blada posciel malemu do lozeczka kupilam i ze meble mam wgl w pokoiku zle poustawiane bo ona tu by lozeczko postawila tam regal tam kanape . Niby drobnosta ale przyjechala na 15 minut i tak mi zjebala humor ,myslalam ze jej tym garem z zupa co sie gotowala na ryj pierdolne. I tak oto zakoncze swoje zale powiedzeniem ze z rodzina dobrze wychodzi sie tylko na zdjeciu. Po za tym moza ktoras z was ma ochote na rosol ?:)

    Jeszcze denerwuje sie bo wlazla i otworzyla mi balkon i mi much nawpadalo ehh :/

    Co do torunia ja tez tam nigdy bie bylam :D I ja jak najbardziej jestem za :) podobno starowka chyba tam jest ladna.
    Ja tez zostaje sama do 22 czasami to juz na prawde mam brak pomyslu na siebie. A dzis weszlismy w 29,tydzien . Od tygodnia czuje juz ruchy malego tak inaczej :) az ciezko mi to wytlumaczyc ,ale czasami jak pod zebra wejdzie to ciezko oddychac . Dzis goraco i duszno. :/

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 lipca 2017, 12:06

    grudzień2015 mama aniołka (*)
    październik2017 mama Oskarka <3
    maj2019 mama Mikusia <3

    oar8skjou77gkdir.png
  • diana11 Autorytet
    Postów: 538 102

    Wysłany: 21 lipca 2017, 11:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chcebardzobycmama.. takimi babami to Ty się nie przejmuj, niech sobie gadają. Twoje życie i twoje dziecko, wiec maja gowno do gadania, ze tak brzydko powiem :D ale wiem, ze takie "pouczanie" bardzo drażni. Do mnie jeszcze nikt nie podskoczył ze swoimi mądrościami i niech tak zostanie, bo nie ręczę za siebie xd

    No to dziewczyny wstępnie mamy miejsce spotkania, teraz czekać do następnego lata i dobprowadzamy plan do skutku :D może jeszcze któraś się dołączy? Im nas więcej tym fajniej :D

    U nas dzisiaj nagła zmiana pogody.. wczoraj upalnie, a dzisiaj chłodno i deszczowo. Dobra taka odmiana, bo mnie upały męczą.

    W ogóle w środę byłam u lekarza i od ostatniej wizyty (minęło 3 tygodnie) przytyłam kilogram. Na + jestem 4kg. Jestem ciekawa ile przybiore jeszcze do końca ciąży i ile zostanie mi po porodzie :D
    Tak poza tym na wizycie wszystko okej. Tętno w porządku, macica i brzuch tez ;)

    klz9tv73jtvcr2zp.png

    Aniołek luty 2016 [*] (10tc.)
  • sallvie Autorytet
    Postów: 2939 3455

    Wysłany: 21 lipca 2017, 12:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    chcebardzobycmama Boże jak ja słucham o takich "ciociach dobra rada" to aż mam ochotę podejść i udusić !!
    W ciąży tego uniknęłam wam powiem ale za to teraz po porodzie każda mądra jest. A najbardziej rozwalają mnie rady od osób które rodziły x lat temu...
    "Tak jej nie trzymaj"
    "Ubierz jej tą czapkę"
    "Nie sadzaj jej tak"
    "Jej nie za zimno? Przecież wieje?"

    Dla mnie każda matka wie co dobre dla jej dziecka i każda wychowuje wg swojego sumienia itd. Ja np małą chowam "na chłodno" tzn czapek prawie w ogóle jej nie ubieram nawet jak zawiewa wiaterkiem, staram się ją lekko ubierać. Wychodzę z takiego założenia, że skoro mi jest tak ciepło to jak Nela będzie ubrana jak ja to w tym wózku będzie jej równie ciepło..
    Najlepiej ... W szpitalu i w ogóle mówili, że u dziecka to czy jest mu ciepło czy zimno sprawdza się poprzez dotknięcie karku, i tego się trzymam, w końcu chyba wiedzą co mówią. A Nela ma po mnie zimne ręce i stopy i to całkiem normalne u niej. A co często słyszę? " Jeeejku ubierz Ty ją cieplej ma zimne rączki" i na nic moje gadanie że tak się nie sprawdza czy dziecku jest zimno czy nie. No przecież ja taka niedoświadczona co ja mogę wiedzieć :D

    diana Bliżej "terminu" się dogadamy :D Tak fajnie by było jakby nam spotkanie wypaliło :) Co do wagi, to wydaje mi się, że do końca przytyjesz jeszcze maks 3 kg i powinnaś wszystko od razu po zgubić :) Tylko przez jakiś czas może się mała fałdka na brzuszku trzymać bo to chyba normalne niezależnie od tego ile się przytyło :D Ale jak tak mało przybrałaś to maks miesiąc i nie będzie po Tobie widać że rodziłaś :D

    diana11 lubi tę wiadomość

    Kornelia - 2017r. (37+2) - 25cs
    Seweryn - 2019r. (37+0) - 1cs
    Aniołek 5 tydzień - 18.03.2021 - 2cs

    iv09jw4z732yf0w9.png
    _______________
    Niedoczynność tarczycy.
    Prawdopodobnie niewydolność łożyska.
    2013r. operacja usunięcia torbieli lewego jajowodu.
  • Mysza123 Autorytet
    Postów: 2902 2842

    Wysłany: 21 lipca 2017, 15:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja mala tez ma non stop zimne stopki i raczki. W domu po podlodze, po plytkach zazwyczaj lata bez skarpet, ubieram ja tak jak i mnie, jezeli ja mam krotki rekaw na dwor i jest mi dobrze, to i jej ubieram cos krotkiego. W cieple dni albo kapelusik daje albo opaske (bardziej do ozdoby :P). U dziecka wlasnie najlepiej temp sprawdzac na karku, ten sposob jest najbardziej wiarygodny. Maluchy ogolnie maja zimne raczki i nozki wiec to nie jest wyznacznik. I tak, czesto slysze ze jest jej zimno bo rece chlodne, bo nogi zimne, bo po podlodze w bodach lata. Z poczatku bardzo mnie to denerwowalo i sluchalam ludzi, potem zmadrzalam i olewam te "dobre rady". Najczesciej glosno komentuja i zwracaja uwage ci co malo wiedza :P. Norma. Nie lubie gdy ktos mnie poucza, przytakne i tak zrobie swoje. Lubie za to jezeli ktos mi faktycznie podpowiada, tlumaczy. Takich rad chetnie slucham.

    🐭 28- endometrioza/ POF
    10.2016- córka 👧🏼

    Reprofit Ostrava
    11.2022- ET- cb 🤍
    02.2023- FET- 🧡✨
    10.2023- 37tc- 2770g, 51 cm 🧸🎀🦋

    age.png
  • chcebardzobycmama Autorytet
    Postów: 1233 364

    Wysłany: 22 lipca 2017, 13:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No staram tez sie olewac.. jak na razie tylko jedna sie taka trafila co pouczac mnie chciala:P zminusowala sobie bo mimo tego juz wczesniej jakos jej nie lubialam :P

    Jak sie uprzemy to dojdzie do spotkania ,ale czas pokaze ,rok do przodu to dużo,zobaczymy czy wgl kontakt sie utrzyma,pewnie przez rok jeszcze dojdzie troche dziewczyn na to forum :)

    grudzień2015 mama aniołka (*)
    październik2017 mama Oskarka <3
    maj2019 mama Mikusia <3

    oar8skjou77gkdir.png
  • chcebardzobycmama Autorytet
    Postów: 1233 364

    Wysłany: 22 lipca 2017, 14:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oo Dominika to malutko jestes na plusie. Sama dzidzia i lozysko plus wody tyle waza :P mozesz liczyc ze jestes na 0 :P

    grudzień2015 mama aniołka (*)
    październik2017 mama Oskarka <3
    maj2019 mama Mikusia <3

    oar8skjou77gkdir.png
  • diana11 Autorytet
    Postów: 538 102

    Wysłany: 24 lipca 2017, 12:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny.. pisze do was z ważnym pytaniem.
    Bardzo się boje ponieważ mam bóle w dole brzucha, takie jak bym miała okres i do tego biegunka.. ból trwa przez kilka chwil, ustaje i znów wraca.. czy mam się martwić? Malutka się rusza, aczkolwiek jakoś Nie gwałtownie. 13:20 mam wizytę, czekać czy dzwonić do położnej?

    klz9tv73jtvcr2zp.png

    Aniołek luty 2016 [*] (10tc.)
  • Maniaaaa Autorytet
    Postów: 776 246

    Wysłany: 24 lipca 2017, 16:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Diana daj znać czy wszystko w porządku. Mam nadzieje, że to nic poważnego.

    Janek i Gaja <3
    PeRop1.png
    QyGIp1.png
    rodzinneratatuj.blogspot.com
  • sallvie Autorytet
    Postów: 2939 3455

    Wysłany: 24 lipca 2017, 18:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sieemaneczko młode mamy :)

    Trochę się u nas wydarzyło ( głównie dzisiaj ) więc wam się naprodukuję !! :)
    A więc od początku. Zrobiliśmy kolejny krok w kwestii naszego ślubu a konkretniej oficjalnie u księdza zaklepaliśmy datę 22.06.2019r. ! :) choćby się waliło i paliło za niecałe 2 lata zostaniemy małżeństwem :) W naszą 5 rocznicę .
    Będąc też u księdza zamówiłam chrzest małej, głównie po to szłam do niego. Chrzcimy 13 sierpnia, tak jak chcieliśmy i planowaliśmy :) Mała będzie wtedy miała 4,5 miesiąca prawie.

    Byliśmy też dzisiaj u pediatry bo niepokoiła mnie zielona kupa u małej która utrzymywała się od kilku dni. No i to ulewanie a raczej nadmierne chlustanie młodej. Ale na wizycie dowiedzieliśmy się, że malutką waży 6765g :) co oznacza że od wizyty 06.06 przytyła 1715g i dziennie przybiera cały czas średnio 35/36 g dziennie :) Doktor stwierdziła że jest na prawdę duża ( patrząc na to ile już przytyła od najniższej 2590 ) powiedziała że zaczyna tak odskakiwać z rozwojem że w ogóle nie widać że to wcześniak. Patrzyła na dziąsła i uwaga Nela faktycznie ząbkuje !! :) Dała nam witaminy? Lek? Na to ulewanie mamy za dwa tygodnie pójść zobaczyć jakie są efekty żeby w razie w zmienić dawkę tego leku czy tam witaminy

    Kornelia - 2017r. (37+2) - 25cs
    Seweryn - 2019r. (37+0) - 1cs
    Aniołek 5 tydzień - 18.03.2021 - 2cs

    iv09jw4z732yf0w9.png
    _______________
    Niedoczynność tarczycy.
    Prawdopodobnie niewydolność łożyska.
    2013r. operacja usunięcia torbieli lewego jajowodu.
  • sallvie Autorytet
    Postów: 2939 3455

    Wysłany: 24 lipca 2017, 18:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    i ucięło mi połowę postu ...
    kontynuującalutką
    Co do kupki to pani doktor wygląda to na efekt ząbkowania + opowiadała że jak często dziecko zjada pokarm to jakieś kwasy się nie przetwarzają i coś tam no i to może skutkować zieloną kupką :) osłuchowo super, gardziołko też. Badała brzuszek wszystko ok nie widzi żeby ją coś tam bolało :) ...

    A co tam u was dziewczyny ?
    diana Co tam ? wszystko dobrze?
    Maniaaa Jak tam sytuacja u Ciebie?
    chcebardzobycmama ?? Mysza ??
    Gabi Jak tam Zosieńka? Widziałam wpis w pamiętniku <3

    Co u innych dziewczyn? Odezwijcie się !! :)
    Kamelkowo A Ty jak ? Już masz fasolkę w brzuszku?
    Van Kochana ? A Ty już wiesz co nosisz pod serduszkiem ?

    Kornelia - 2017r. (37+2) - 25cs
    Seweryn - 2019r. (37+0) - 1cs
    Aniołek 5 tydzień - 18.03.2021 - 2cs

    iv09jw4z732yf0w9.png
    _______________
    Niedoczynność tarczycy.
    Prawdopodobnie niewydolność łożyska.
    2013r. operacja usunięcia torbieli lewego jajowodu.
  • Mysza123 Autorytet
    Postów: 2902 2842

    Wysłany: 24 lipca 2017, 20:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sallvie to ladnie wazy Twoj maly szkrab :) Moja taka wage osiagnela w wieku 6 miesiecy :D. Dobrze, niech rosnie zdrowo :) Co do slubu to wyglada na to ze obie wychodzimy za maz w 2019 roku :P

    My ochrzcilismy mala dopiero tydzien temu. Byla super impreza w malym gronie najblizszych osob, w domu. Nasza mala byla najstarszym dzieckiem, chrzcza zazwyczaj takie maluszki a nasza juz przegadywala ksiedza :P. Tak wyszlo i w sumie ciesze sie ze w koncu sie zmobilizowalismy i ogarnelismy te chrzciny bo czas lecial a nam ciagle nie bylo po drodze :P.
    Tak to staramy sie wykorzystac ladna pogode i w weekendy robimy sobie rodzinne wypady, teraz bylismy w zoo. Mala zafascynowana zwierzatkami totalnie, az milo bylo popatrzec jak sie cieszyla, rozmawiala, bila brwo i ogolnie byla bardzo grzeczna :). W domu jest jej wszedzie pelno, w lozeczku, przy stoliku, przy krzesle chodzi, za raczki tez. Raczkuje tak szybko jak my chodzimy, trzeba miec oczy dookola glowy non stop. Mam wrazenie ze z dnia na dzien klade sie spac bardziej zmeczona :D Pomimo swoich gorszych dni jest super wesolym dzieckiem, wszystkich obdarza jednozebnym usmiechem, rozmowami i zaczepkami :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 lipca 2017, 20:17

    🐭 28- endometrioza/ POF
    10.2016- córka 👧🏼

    Reprofit Ostrava
    11.2022- ET- cb 🤍
    02.2023- FET- 🧡✨
    10.2023- 37tc- 2770g, 51 cm 🧸🎀🦋

    age.png
‹‹ 36 37 38 39 40 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Histeroskopia skuteczna metoda diagnostyki i leczenia niepłodności

Histeroskopia to metoda, która pozwala wykryć i wyleczyć niektóre przyczyny niepłodności: polipy macicy, zrosty, mięśniaki. Histeroskopia diagnostyczna czy histeroskopia zabiegowa - kiedy warto zdecydować się na zabieg?  Jak wygląda histeroskopia? W którym momencie cyklu wykonuje się zabieg? Jakie mogą być skutki uboczne? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Śluz szyjkowy, śluz z podniecenia, wydzielina z pochwy, upławy - jak odróżniać?

Śluz szyjkowy to bardzo ważny wskaźnik kobiecej płodności. Jak odróżniać poszczególne rodzaje śluzu? Czym różni się naturalny śluz szyjkowy od śluzu wynikającego z podniecenia? Czym są upławy i kiedy warto zgłosić się do lekarza? Jak zapisywać poszczególne rodzaje śluzu w aplikacji OvuFriend? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Stres oksydacyjny w plemnikach jako przyczyna męskiej niepłodności

Wiadomo, że stres może mieć negatywny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Ale co ma wspólnego stres oksydacyjny z plemnikami? Czy może być on przyczyną męskiej niepłodności? Dowiedz się, skąd bierze się stres oksydacyjny oraz jak diagnozuje się jego obecność w męskim nasieniu?

CZYTAJ WIĘCEJ