X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Młode mamy 95-97
Odpowiedz

Młode mamy 95-97

Oceń ten wątek:
  • diana11 Autorytet
    Postów: 538 102

    Wysłany: 27 lipca 2017, 11:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Urodziny mam 1 sierpnia :D dziękuje za życzenia za wczasu ;*

    Sallvie, wiesz ze jeśli jednak zdecyduje się na drugie dziecko (choć na ta chwile się nie zapowiada), to tez nie chce znać płci? Szczerze mówiąc żałuje, ze byłam taka ciekawa w tej ciąży, wolała bym mieć niespodziankę :D

    A co do siary.. mi raz wypłynęła kropelka sama.. i raz z ciekawości nacisnęłam kilka dni temu i odrobinkę tez wyleciało, ale to dosłownie śladowe ilości. Aczkolwiek ja to się tym nie przeujmuje w ogóle. Już się nastawiłam na mm i ze do piersi przystawię tylko w szpitalu, bo u nas ponoć bardzo duży nacisk na to kładą. Potem odstawiam i niech sobie każdy mówi co chce, ja zdania nie zmienię.

    Herbatę miętowa jestem w stanie znieść, nie ubóstwiam.. ale da się przełknąć :D bardziej się tej szałwii boje xd

    klz9tv73jtvcr2zp.png

    Aniołek luty 2016 [*] (10tc.)
  • sallvie Autorytet
    Postów: 2939 3455

    Wysłany: 27 lipca 2017, 11:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To ja Ci Dominika życzenia dopiero 1-szego sierpnia złożę :D
    No ja właśnie też nie wiem czemu teraz chciałam płeć poznać, w sumie to na początku sobie powiedziałam, że nie, a potem się zaczęło "co będziesz miała?" "jeszcze nie wiesz?" "jak mogłaś zapomnieć zapytać lekarza?" i tak mnie przycisnęli że w końcu zapytałam. Tym razem się nie dam ! :D

    Kornelia - 2017r. (37+2) - 25cs
    Seweryn - 2019r. (37+0) - 1cs
    Aniołek 5 tydzień - 18.03.2021 - 2cs

    iv09jw4z732yf0w9.png
    _______________
    Niedoczynność tarczycy.
    Prawdopodobnie niewydolność łożyska.
    2013r. operacja usunięcia torbieli lewego jajowodu.
  • chcebardzobycmama Autorytet
    Postów: 1233 364

    Wysłany: 27 lipca 2017, 12:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurcze a ja mam wszystko dla chlopca bo maz tak pozamawial i teraz dostalam od swojej babci reklamowke ciuszkow i tez dla chlopca. No nic przemeczy sie najwyzej dwa miesiace moje dziecko w chlopiecych jak dziewczynka bedzie. Lozeczko I wozek tez wybieralam neutralne I w sumie dobrze,na drugiego dzieciaczka nam sie salviee przyda :P
    Co do pokarmu ,mam tego swiadomosc ze moze nie byc tak jak bym chciala zeby bylo :)
    Co nie zmienia faktu ze bym sie napila wina.. wczoraj ukladalam jeszcze alkohol ten co dostalismy na wesele,napatrzylam sie na te wina i takiej checi nabralam :/

    Ja jestem za bardzo ciekawska :P chociaz mam przeczucie ze jeszcze dziewczyna wyjsc mi moze xp

    sallvie lubi tę wiadomość

    grudzień2015 mama aniołka (*)
    październik2017 mama Oskarka <3
    maj2019 mama Mikusia <3

    oar8skjou77gkdir.png
  • sallvie Autorytet
    Postów: 2939 3455

    Wysłany: 27 lipca 2017, 12:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    chcebardzobycmama Pamiętaj, że zawsze lepiej będzie się ta dziewczynka prezentowała w chłopięcych niż chłopak w różu ! :D
    Oj rzeczy się przydadzą :D ile lżej przy drugim z wyprawką :D Wszystko będzie :D

    Kornelia - 2017r. (37+2) - 25cs
    Seweryn - 2019r. (37+0) - 1cs
    Aniołek 5 tydzień - 18.03.2021 - 2cs

    iv09jw4z732yf0w9.png
    _______________
    Niedoczynność tarczycy.
    Prawdopodobnie niewydolność łożyska.
    2013r. operacja usunięcia torbieli lewego jajowodu.
  • chcebardzobycmama Autorytet
    Postów: 1233 364

    Wysłany: 27 lipca 2017, 15:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przy drugim lzej ale przy pierwszym.. dostalam niby wypisana wyprawke od poloznej ale co z tego :P dla mnie body I pajace wygladaja tak samo :P wyprawke robilam z telefonem w reku szukajac na google grafika co jak wyglada. Dzis lece na miasto szukac rozmiarow 56 bo jal na razie mam same 62 i 68. A czuje ze moje dziecko 60cm mialo nie bedzie :)

    grudzień2015 mama aniołka (*)
    październik2017 mama Oskarka <3
    maj2019 mama Mikusia <3

    oar8skjou77gkdir.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 lipca 2017, 16:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Diana - no szałwia w smaku to nie rarytas, ale ujdzie :D ja się już przyzwyczaiłam i popijam, jak kawkę ;) tak, też słyszałam że mięta ale ja znowu mięty NIENAWIDZĘ! :D

    ja dziś z mężem w domu, wziął sobie wolne i pierwszy raz od nie pamiętam kiedy zjedliśmy normalny obiad, jak on sie małą zajął a ja w końcu coś upichciłam ;) . Złożyłam dzisiaj w końcu te papiery na becikowe, 500+ i ten 1000 zł przez rok. Może potem podjedziemy do moich rodziców, jak będzie chłodniej, auto posprzątać, choć nie przepadam za wizytami tam :D
    Dziewczyny z dzieciaczkami - jak wygląda odpadanie kikuta? Bo u nas jeszcze kikut jest, ale zobaczyłam że dzisiaj spod niego wylatuje trochę krwi i na brzuszku jej zostało. Nie ma ropy ani nic, widzę że wokół niego robi się coraz więcej miejsca. To normalne że krwawi trochę? Kurcze próbuję się dodzwonić do położnej ale nie ma z nią kontaktu. Jutro idziemy do pediatry, bo mała mi trochę pokaszluje i ma chyba pleśniawki na podniebieniu (takie kilka białych krostek) i dziś prawie w ogóle nie je, jak ssie to po 20-30 ml, więc i o ten pępek zapytam, ale chciałam tak zaczerpnąć wiedzy, czy mam się raczej martwić czy cieszyć że za chwilę się pożegnamy z tym gnatem :D

  • sallvie Autorytet
    Postów: 2939 3455

    Wysłany: 27 lipca 2017, 17:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mojej kikut odpadł stosunkowo szybko bo już w 6 dobie życia :)
    Pępowina schła i schła i koniec końców wyglądała jak taki strupek, też potrafiło pojawić się troszeczkę krwi na pampersie czy bodziaku ale wydaje mi się, że to normalne, jednak to ranka jest, położna jak do mnie przychodziła to jej o tym mówiłam to stwierdziła, że wszystko jest ok.
    Wydaje mi się, że najważniejsze żeby nie ropiało, jak jest troszkę krwi to chyba normalne jest bo to jednak rodzaj rany :)

    chcebardzobycmama kup kup. Ja nie miałam dużo na 56 a 50 musiałam dokupywać bo córka mi się calineczka urodziła :D

    Kornelia - 2017r. (37+2) - 25cs
    Seweryn - 2019r. (37+0) - 1cs
    Aniołek 5 tydzień - 18.03.2021 - 2cs

    iv09jw4z732yf0w9.png
    _______________
    Niedoczynność tarczycy.
    Prawdopodobnie niewydolność łożyska.
    2013r. operacja usunięcia torbieli lewego jajowodu.
  • Mysza123 Autorytet
    Postów: 2904 2842

    Wysłany: 27 lipca 2017, 18:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mojej malej tez minimalnie kikut krwawil pod koniec kiedy juz prawie odpadal. To chyba normalne. Polozna mowila ze nie bardzo jak pojawia sie ropa i opuchlizna. U nas odpadl w 10 dobie.

    Ja pamietam jak lezalam w szpitalu i straszyli mnie przedwczesnym porodem to mowili ze dzidzia bedzie malutka i zeby kupic 56 :P. Dostalam sporo 62-68 a takich mniejszych nie mialam. Nakupowalam tych 56 i potem pod koniec polozne sie smialy ze niepotrzebnie bo to raz dwa i albo bedzie za male albo sie nie przyda, ze lepiej wieksze. Ale ja mialam oko i dokupilam jeszcze 50 i bardzo dobrze bo Kalinka okazala sie byc okruszkiem i miala rowno 50 cm. W 50 sie topila a gdzie dopiero w 56 :D. Nic dziwnego jak w normalnej pozycji podkulonego malucha miala ok 45 cm :D.
    Takze smialo kup troche mniejszych, w 56 dziecko i ok 60 cm wejdzie a takie duze bobasy rodza sie zadko :P

    🐭 28- endometrioza/ POF
    10.2016- córka 👧🏼

    Reprofit Ostrava
    11.2022- ET- cb 🤍
    02.2023- FET- 🧡✨
    10.2023- 37tc- 2770g, 51 cm 🧸🎀🦋

    age.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 lipca 2017, 19:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A moja rośnie jak na drożdzach :D w 56 to weszła chyba tylko przez pierwszy tydzień i to były na nią takie już w sam raz, nawet przyciasnawe :D ale moja w sumie miała 58 jak się urodziła :D a teraz jedziemy głównie na 62, chociaż te rozmiarówki dziwne jakieś bo niektóre body jej 68 wkładam, a jak przymierzam do innych to są równe z tymi 62 albo minimalnie dłuższe ;)
    dzięki dziewczyny za odpowiedzi. Mam nadzieję, że niedługo nam odpadnie :)

  • sallvie Autorytet
    Postów: 2939 3455

    Wysłany: 27 lipca 2017, 19:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nela dłuuuuuuugo nosiła 56 ale jak już ruszyła to nim się obejrzałyśmy a nosi 68 a nawet bluzeczki i niektóre spodenki na 74 są dobre ! :D

    Dobrze mówisz gabi dziwne te rozmiarówki i p te ciuszki ze smyka są większe/mniejsze niż np z f&f

    Kornelia - 2017r. (37+2) - 25cs
    Seweryn - 2019r. (37+0) - 1cs
    Aniołek 5 tydzień - 18.03.2021 - 2cs

    iv09jw4z732yf0w9.png
    _______________
    Niedoczynność tarczycy.
    Prawdopodobnie niewydolność łożyska.
    2013r. operacja usunięcia torbieli lewego jajowodu.
  • Mysza123 Autorytet
    Postów: 2904 2842

    Wysłany: 27 lipca 2017, 20:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pozniej dzieci juz tak szalenczo nie rosna :). Moja mala nosi 74 ( tak mniej wiecej juz ze 3 miesiace) i zaczyna 80. Najszybciej maluchy tyja, rosna w kilku pierwszych miesiacach :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 lipca 2017, 20:27

    🐭 28- endometrioza/ POF
    10.2016- córka 👧🏼

    Reprofit Ostrava
    11.2022- ET- cb 🤍
    02.2023- FET- 🧡✨
    10.2023- 37tc- 2770g, 51 cm 🧸🎀🦋

    age.png
  • chcebardzobycmama Autorytet
    Postów: 1233 364

    Wysłany: 28 lipca 2017, 09:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czesc dziewczyny. Wyspane ? Mnie dopada powoli bol kregoslupa :/ nie moge sie wgl. Ulozyc w nocy ,a dzis to sie juz wgl wkurzylam co chwila wstawalam siku,a jak sie juz ulozylam zeby usnac to w srodku nocy zaczelo w brzuchu mi burczec,to wstalam cos tam zjadlam ,klade sie a maly po jedzeniu zaczal fikolki robic. I w gruncie rzeczy odechcialo mi sie spac.

    Salviee a ty rozmiar 68 kiedy swojej malutkiej zakladalas ? Wlasnie dostalam ubranek na 68 I mysle ze pewnie moj maluch dopiero jak bd mial 3msc.to je zalozy ;/

    A rozmiarowka rozmiarowce nie rowna I to mnie denerwuje ze jak cos kupie malemu to musze jedna rzecz do drugiej przymierzyc rzeby posegregowac .

    grudzień2015 mama aniołka (*)
    październik2017 mama Oskarka <3
    maj2019 mama Mikusia <3

    oar8skjou77gkdir.png
  • sallvie Autorytet
    Postów: 2939 3455

    Wysłany: 28 lipca 2017, 09:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    chcebardzobycmama Karola, no właśnie w 3 miesiącu małej zaczęłam 68 zakładać, a taka mała się urodziła :) Ale moja strasznie szybko nadrobiła wagę więc wiesz :) Myślę że u was pod koniec 2 miesiąca jak dobrze pójdzie nawet 68 może być dobre :)

    Kornelia - 2017r. (37+2) - 25cs
    Seweryn - 2019r. (37+0) - 1cs
    Aniołek 5 tydzień - 18.03.2021 - 2cs

    iv09jw4z732yf0w9.png
    _______________
    Niedoczynność tarczycy.
    Prawdopodobnie niewydolność łożyska.
    2013r. operacja usunięcia torbieli lewego jajowodu.
  • sallvie Autorytet
    Postów: 2939 3455

    Wysłany: 28 lipca 2017, 09:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    https://docs.google.com/spreadsheets/d/1l_Jy9XRk8eS14EOfS876Uhhnw5t8jEKS2K-1KgKksfQ/edit#gid=0

    Dziewczyny dopisujcie się !! Poznamy się lepiej nawzajem :)

    diana11 lubi tę wiadomość

    Kornelia - 2017r. (37+2) - 25cs
    Seweryn - 2019r. (37+0) - 1cs
    Aniołek 5 tydzień - 18.03.2021 - 2cs

    iv09jw4z732yf0w9.png
    _______________
    Niedoczynność tarczycy.
    Prawdopodobnie niewydolność łożyska.
    2013r. operacja usunięcia torbieli lewego jajowodu.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 lipca 2017, 14:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny czyzbym byla najstarsza dziewczyna u nas na wątku? Tak wynika przynajmniej z tabelki jak na razie :D

  • sallvie Autorytet
    Postów: 2939 3455

    Wysłany: 28 lipca 2017, 15:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Haha tak gabi stara dupa z Ciebie :* nie no żartuje oczywiście ale fakt jesteś najstarsza z tego co pamiętam :*

    Kornelia - 2017r. (37+2) - 25cs
    Seweryn - 2019r. (37+0) - 1cs
    Aniołek 5 tydzień - 18.03.2021 - 2cs

    iv09jw4z732yf0w9.png
    _______________
    Niedoczynność tarczycy.
    Prawdopodobnie niewydolność łożyska.
    2013r. operacja usunięcia torbieli lewego jajowodu.
  • chcebardzobycmama Autorytet
    Postów: 1233 364

    Wysłany: 29 lipca 2017, 09:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak tam kochane u was ? Macie jakies plany na weekend ?:) u mnie dzis super pogoda,sloneczko ,spac juz nie moge ,biore sie zaraz za robienie obiadu no i czekam do 12 na meza :P a u nas brak jakichkolwiek planow na ta sobote i niedziele. Powiem wam ze mam taka ochote na jakis festyn sie przejsc a u nas w miescie cisza jak narazie :P

    grudzień2015 mama aniołka (*)
    październik2017 mama Oskarka <3
    maj2019 mama Mikusia <3

    oar8skjou77gkdir.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 lipca 2017, 11:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja siedze w domu z dzieckiem. Mielismynjechac do rodziny, ale do meza zadzwonil kolega i ten oczywiscie wszystko rzucil i polecial. Auto zabral wiec nawet jakbym chciala sama gdzies skoczyc z mala to nie ma jak. Ale mam nerwy na niego. Znowu pewnie wroci pod wieczor wielce zmeczony od kolegow ( bo pewnie zahaczy o kilku innych), jakbym ja w domu lezala brzuchem do gory.. Ja mu nie bronie, niech sie spotyka ale nie zmienia planow w ostatnim momencie i nie stawia przed faktem dokonanym :/ Przepraszam, musialam wylac ta zlosc gdzies.

  • chcebardzobycmama Autorytet
    Postów: 1233 364

    Wysłany: 29 lipca 2017, 13:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gabii o tak, to jest denerwujace. Proponuje tak samo zrobic,jak on sobie cos zaplanuje to nagle zmienic plany . Moze to go czegos nauczy. Albo zostawic go samwgo z dzieckiem na 2h a samej isc na zakupy lub do kosmetyczki:P

    grudzień2015 mama aniołka (*)
    październik2017 mama Oskarka <3
    maj2019 mama Mikusia <3

    oar8skjou77gkdir.png
  • chcebardzobycmama Autorytet
    Postów: 1233 364

    Wysłany: 29 lipca 2017, 13:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niestety,chłopy. Oni mają inaczej w głowie poukładane i ogòlnie są umysłowo mniej rozwinięci. Trzeba być wyrozumiałym dla bidnych.

    grudzień2015 mama aniołka (*)
    październik2017 mama Oskarka <3
    maj2019 mama Mikusia <3

    oar8skjou77gkdir.png
‹‹ 38 39 40 41 42 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

14 faktów na temat płodności kobiety - owulacja, miesiączka, dni płodne

Owulacja, dni płodne, miesiączka - słyszymy o nich często. Ale czy na pewno mamy wystarczającą wiedzą na temat płodności kobiety? Niektóre sprawy dotyczące cyklu kobiety nie są tak jasne i oczywiste jakby mogło się zdawać. Tutaj znajdziesz 14 najważniejszych faktów, które warto wiedzieć na temat płodności kobiety.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Niedobór kwasu foliowego - zaskakujące wyniki badań

Niemalże każda kobieta starająca się o dziecko ma świadomość, że podczas starań oraz w czasie ciąży powinna suplementować kwas foliowy. Jednak najnowsze doniesienia lekarzy wskazują na duże problemy z jego przyswajalnością. Co to oznacza? Niedobór kwasu foliowego - jakie mogą być tego skutki? Nawet pomimo zażywania kwasu foliowego, kobiety w dalszym ciągu mogą być narażone na ryzyko chorób/powikłań związanych z jego niedoborami. Jak temu zaradzić? Przeczytaj najnowsze doniesienia i zalecenia ginekologów.  

CZYTAJ WIĘCEJ

7 sposobów jak przetrwać przesilenie wiosenne i jak szybko zajść w ciążę!

Przesilenie wiosenne dla wielu kobiet jest trudnym okresem przejściowym, kiedy mogą pojawiać się problemy ze snem, nadmiernym zmęczeniem, brakiem energii, czy obniżoną koncentracją. Wszystko to może mieć wpływ na gospodarkę hormonalną i kobiecą płodność. Jak w tym czasie przygotować się do ciąży? Jakie są skuteczne sposoby na poprawę płodności? Jak szybko zajść w ciążę, wprowadzając proste nawyki do codziennego stylu życia?

CZYTAJ WIĘCEJ