Słaba jakość komórek jajowych? To nie wyrok.

Poznaj autorski program poprawy jakości komórek dla pacjentek przed leczeniem in vitro, z niską rezerwą jajnikową i słabą odpowiedzią na stymulację hormonalną.
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Najlepsze prezenty świąteczne-Grudniówki 2016
Odpowiedz

Najlepsze prezenty świąteczne-Grudniówki 2016

Oceń ten wątek:
  • Nita Autorytet
    Postów: 1809 1608

    Wysłany: 21 września 2016, 12:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szczęśliwa Mamusia wrote:
    Nita Na prawdę tak mam , u nas na Kwietniówkach jedna z dziewczyn jest w tym samym tc , co ja i zna już płeć :) ;) .Są to bardzo delikatnie łaskotki :) .
    Z płcią to się zgadza, bo mi na tym etapie ciąży, tzn.na prenatalnych powiedziano, że 70% chłopak i w sumie byłam już pewna, że będzie synek. Dobry sprzęt + sprawne oko lekarza wystarczy. Ale wyczuwalne ruchy bądź łaskotki na tym etapie są dla mnie jakimś totalnym ewenementem i szczerze mówiąc nigdy się z czymś takim nie spotkałam ;)

    nick nieaktualny, Martusiazabka, polkosia lubią tę wiadomość

    f6tvan2.png
    cb7wgov3drqp7e64.png

  • Nulka Autorytet
    Postów: 1371 1430

    Wysłany: 21 września 2016, 12:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny :)Byłam dzisiaj podejrzeć nasza księzniczkę i Marcysia nadal jest dziewczynką, ale juz pokazuje swój charakterek, bo ni w ząbek nie chciała się do zdjęcia ustawić ;) Lekarz dobre 5min szukał kości udowej bo też nie chciała pokazać tylko kopała głowice od USG i znowu chowała nóżkę :P Jest ułożona glowkowo :) Według główki jest o tydzień starsza, a według fl 3 dni, waży 1433g <3 Następna wizyta 12.10 plus badania krwi i moczu

    Isia86, Werix, cudek2, polkosia, emilkazozz lubią tę wiadomość

    👩🏻1992 🧔🏻‍♂️1989
    💕2010 💍💒2011

    🧑🏻‍🦱11.2011 M 🩵 CC 2750g
    👧🏻11.2016 M 🩷 CC 2670g
    👧🏻12.2019 M 🩷 CC 2950g
    👶🏻 01.2025 A 🩷 CC 2410g

    age.png
  • Martusiazabka Autorytet
    Postów: 1093 552

    Wysłany: 21 września 2016, 12:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Popieram pomysł zrobienia listy w exelu i wstawienia na pierwszą stronę. Może ktoś coś dopisze, podpowie co jeszcze warto zrobić, a z czego lepiej zrezygnować... Myślę że mnie i wielu świeżo upieczonym mamom to z pewnością pomoże :-)
    Tak więc dziewczyny które będą rodzić po raz kolejny... Liczę na wasze doświadczenia :-)

    oar8skjo4squlk4t.png

    h84f3e5e51n59t97.png

    f2wli09kez578bel.png
  • Kokardka44 Autorytet
    Postów: 742 706

    Wysłany: 21 września 2016, 13:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Werix wrote:

    Kokardka, późno poszłaś na zwolnienie. Nie wiem, co już masz kupione, ale przy przygotowaniach nie powinnaś się nudzić ;) Ja dzisiaj odebrałam z poczty koszule nocne do karmienia.

    Wiem, wszyscy mi to mówią :P chociaż teść szefowej stwierdził, że kiedyś kobiety szły w 9 miesiącu :P

    W sumie muszę kupić wózek, łóżeczko, kosmetyki
    Ciuszki mam od brata, wanienkę mam, nosidełko mam, koszule do karmienia mam, wkładki na sutki mam :D
    Ogólnie muszę wyprawkę sobie rozpisać i zacząć zamawiać ;) i jeździć do miasta i kupować :D
    Myślę, że w 2 tyg ze wszystkim się wyrobię ;)

    Werix lubi tę wiadomość

    Bo ja na złe, Reaguję źle...I kurczę się, w sobie zamykam...
    3i49roeqq35mjixs.png
    hchygov3vkk8ck9g.png
  • baranosia Autorytet
    Postów: 4714 3428

    Wysłany: 21 września 2016, 13:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Byłam dziś u promotora zaakceptował moją pracę tak więc wrzucam w antyplagiat drukuję i przystępuję do nauki :) ostrzegłam że jestem w zaawansowanej ciąży i proszę o łatwy zestaw pytań :D

    Kupiłam przy okazji jeansy ciążowe i legginsy w H&M o matko jakie one są wygodne <3

    No i odebrałam z hurtowni łóżeczko, materac i fotelik Maxi Cosi :)

    cudek2, Isia86, Nulka, Werix lubią tę wiadomość

    l22ndf9hjjthdw9s.png
    f2wljw4zidqv9ms6.png
  • baranosia Autorytet
    Postów: 4714 3428

    Wysłany: 21 września 2016, 13:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ogólnie to byłam samochodem sama (miałam do pokonania 50km w jedną stronę) gdy wracałam lekko popadało. Koleś z naprzeciwka jechał mega szybko, wpadł na zakręcie w poślizg, złapał pobocze ale udało mu się wyjść i jechał centralnie na mnie, z mojego pasa odbił na swój i znowu złapał pobocza. Miałam million myśli na sekundę nie wiedziałam czy dodać gazu czy hamować... Musiałam aż zatrzymać się na poboczu żeby się uspokoić bo nie byłam w stanie dalej jechać...

    l22ndf9hjjthdw9s.png
    f2wljw4zidqv9ms6.png
  • Koska 88 Autorytet
    Postów: 536 396

    Wysłany: 21 września 2016, 13:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O kurczę branosia.... Dobrze, ze w ciebie nie uderzył. Mam nadzieje, ze jemu tez udało sie w końcu wyprowadzić samochód.
    Obrona to zawsze formalność, ale jak juz będziesz wiedziała kiedy to dawaj znać. Będziemy trzymać kciuki :)

    bl9cvcqgs911kctx.png
  • baranosia Autorytet
    Postów: 4714 3428

    Wysłany: 21 września 2016, 13:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dam znać na pewno kciuki będą potrzebne! :) jakoś do 10.10 obiecał że będzie po wszystkim

    Nulka, Iva79 lubią tę wiadomość

    l22ndf9hjjthdw9s.png
    f2wljw4zidqv9ms6.png
  • cudek2 Autorytet
    Postów: 810 1324

    Wysłany: 21 września 2016, 14:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/9bade9fac828.jpg

    Cholerka, nie wiem, czy coś widać...Jak klikniecie na zdjęcie to wyraźniej.

    To tabela szczepien na rok 2015. Teraz zmieniło się to; że pneumokoki są podobno już bezpłatne, wcześniej podawano za darmo tyko wczesniakom.
    Temat szczepien drazliwy, bo choroby paskudne i wg mnie szczepić trzeba,ale ... no właśnie. Opcji kilka
    Biała tabela-szczepienia nazwane obowiązkowymi darmowe..w szpitalu- zazwyczaj 1 doba życia wzw b i gruźlica, można poprosić żeby zaszczepili później np przed wypisem, można też dostarczyć to szpitala inna kupiona szczepionkę nie euvax- dużo skutków ubocznych po nim, zanieczyszczone partie Szczepionek itd. Do poczytania na necie. Ale to trzeba wcześniej w szpitalu ustalić.
    Potem 2 mies życia 3w1 na błonice, tężec, krztusiec- pełnokomorkowa- czyli żywe szczepy- powiklania. To samo 3/4 mies życia. 5/6 mis życia. W 7 mies szczepienie wzw b znowu. 13/14 mies znowu 3w1. 16/18 też. Dodatkowo można płatne rotawirusy- doustna, pneumokoki- chyba już za darmo i meningo. Po ukończeniu przez dziecko roku też ospa wietrzna.
    Dziecko tym schematem walone igła wiele razy.

    Zielona tabela- szczepienie płatne. Pierwsza doba to samo co poprzednio.
    Potem schemat 5w1 - bezpieczniejsza . To na błonice, tężec, krztusiec- ale acelularna- nie żywe szczepy, polio i hib.

    No i 6w1- różni się tym , że pomija się szczepienie w 7 mies bo wzwb już w 6w1 jest. Tym schematem idziemy.
    6w1 infanrix hexa kosztuje zależnie od apteki 220-270 zł. Przynajmniej u nas. Ja szczepienie u mojego pediatry- prywatnie. Nie w przychodni. Jak ktoś w przychodni, to po prostu się mówi, że się chce płatne i tam reguluje należność.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 września 2016, 14:17

    860iwn15jj88tkvr.png
    860i73sb9uiq88aj.png
  • cudek2 Autorytet
    Postów: 810 1324

    Wysłany: 21 września 2016, 14:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O 16:50 proszę o kciuki- wizyta. Ostanie prenatalne 27 września.

    baranosia, polkosia, Nulka, nick nieaktualny lubią tę wiadomość

    860iwn15jj88tkvr.png
    860i73sb9uiq88aj.png
  • Nita Autorytet
    Postów: 1809 1608

    Wysłany: 21 września 2016, 14:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O matko, ile szczepionek! Strasznie dużo. Dla mnie to jeszcze temat odległy, poza tym i tak nie mieszkam w Polsce, ale w UK mamy przynajmniej połowę mniej szczepionek. Pierwsza zaczyna się dopiero w 8 tygodniu życia dziecka, potem w 12 tyg, 16 i dla rocznego malucha. No i jest możliwość odmowy szczepionek, jeśli rodzice nie chcą, nikt do nich nie zmusza.

    f6tvan2.png
    cb7wgov3drqp7e64.png

  • Elcia89 Autorytet
    Postów: 474 487

    Wysłany: 21 września 2016, 15:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja szczepie tylko na nfz. Bede karmic piersia wiec licze ze dziecko bedzie mialo dobra odpornosc. Do tego do przedszkola pojdzoe nie wczesniej niz w 3 r. ż.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 września 2016, 15:22

    34bw3e3k9p7xsrt2.png
  • polkosia Autorytet
    Postów: 8561 7433

    Wysłany: 21 września 2016, 15:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja nie jestem typem antyszczepionkowca, ale mam sąsiadkę, której dziecko miało konkretny NOP i teraz ta koleżanka po MMR... A raczej jej dziecko. Dlatego ja odraczam co się da, chociaż o kilka tygodni. Nie polecam szczepień na rota, większość dzieci w moim otoczeniu rozchorowało się zaraz po szczepieniu. Pneumokoki być może zaszczepię z pominięciem pierwszej dawki. Moje dziecko i tak nie ma kontaktu z innymi dziećmi, w ogóle z innymi ludźmi za bardzo i dlatego ewentualne szczepienie dopiero w wieku późniejszym. Lekarz absolutnie mnie poparł, akurat mamy fajnego pediatrę i nie naciska.

    Klementysia 2015 psn
    Matylda 2016 cc
    Jaśmina 2018 psn
    Aurora 2021 psn
  • Nulka Autorytet
    Postów: 1371 1430

    Wysłany: 21 września 2016, 15:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maciej był szczepiony na NFZ i nigdy nie miał żadnych powikłań. Nie wiem czemu, ale mnie te płatne szczepionki jakoś średnio przekonują

    Madziula87 lubi tę wiadomość

    👩🏻1992 🧔🏻‍♂️1989
    💕2010 💍💒2011

    🧑🏻‍🦱11.2011 M 🩵 CC 2750g
    👧🏻11.2016 M 🩷 CC 2670g
    👧🏻12.2019 M 🩷 CC 2950g
    👶🏻 01.2025 A 🩷 CC 2410g

    age.png
  • Nita Autorytet
    Postów: 1809 1608

    Wysłany: 21 września 2016, 15:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szczepionki to temat rzeka i często powód do wielu kłótni wśród matek. Ogólnie nie jestem fanką pakowania w dopiero co narodzonego bobasa jakiejś chorej ilości szczepionek. Ale każdy kraj ma swój własny szczepionki kalendarz, ale w Polsce chyba jednak jest za dużo, za wcześnie, za duży nacisk. Czytałam kiedyś tu na forum historie pewnej mamy, która odmówiła przyjęcia pewnej szczepionki i piguły ją nachodziły próbując zmusić, stały pod blokiem, pytały się sąsiadów czy mama jest w domu, bo oni się zamknęli przed pielęgniarkami :D

    Różne są historie. Ja wezmę tylko te podstawowe szczepionki. Zamierzam karmić piersią i mam nadzieję, że wszystko będzie ok.

    Madziula87 lubi tę wiadomość

    f6tvan2.png
    cb7wgov3drqp7e64.png

  • Perl Autorytet
    Postów: 328 414

    Wysłany: 21 września 2016, 15:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny. Ja znowu w szpitalu... Byłam rano na wizycie w sprawie tych boli jak miesiączkowe. Niby nic złego się nie dzieje. Bo rozwarcia nie ma ale szyjka krótsza i macica napięta. Wiec leze znów na kroplowkach z magnezem i dostałam sterydy na Płucka dziecka tak na w razie czego...


    ug37io4pmuu08seh.png
    20120519310114.png
  • kalina123 Autorytet
    Postów: 1463 1072

    Wysłany: 21 września 2016, 15:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    cudek2 wrote:
    O 16:50 proszę o kciuki- wizyta. Ostanie prenatalne 27 września.

    Ja dzisiaj o 16.40 usg III trym. a wizyta jutro :)

    82doroeqdnooy9dr.png
  • Koska 88 Autorytet
    Postów: 536 396

    Wysłany: 21 września 2016, 15:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Perl trzymam kciuki. Mam nadzieje, ze leżenie pomoże i będzie lepiej. Mi od leżenia szyjka sie wydłużyła.

    bl9cvcqgs911kctx.png
  • kalina123 Autorytet
    Postów: 1463 1072

    Wysłany: 21 września 2016, 15:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W zasadzie te tabelki co cudek wrzuciła są czytelne :)
    Pneumokoki mają być darmowe dla dzieci urodzonych od stycznia 2017 więc pewnie część naszych maluchów się załapie ;)

    82doroeqdnooy9dr.png
  • polkosia Autorytet
    Postów: 8561 7433

    Wysłany: 21 września 2016, 16:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Perl, oszczędzaj się!

    Klementysia 2015 psn
    Matylda 2016 cc
    Jaśmina 2018 psn
    Aurora 2021 psn
‹‹ 773 774 775 776 777 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Zespół PCOS – czym jest i jak z nim walczyć?

PCOS to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych. Jak się objawa? Jakie są metody leczenia? Czy Zespół Policystycznych Jajników może utrudniać zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak liczyć, który to tydzień ciąży?

Udało Wam się zajść w ciążę? Gratulacje! Określenie tygodnia ciąży jest kluczowe z wielu powodów. Przede wszystkim pozwala ustalić, czy dziecko rozwija się prawidłowo oraz umożliwia wykrycie wcześniejszego porodu bądź poronienia. Pozwala też rodzicom przygotować się do momentu przywitania nowego członka rodziny na świecie. Zobacz, w jaki sposób można ustalić wiek ciąży.

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z zajściem w ciążę - 13 niepokojących objawów

Czy problemy z zajściem w ciążę można przewidzieć? Przeczytaj listę 13 potencjalnych symptomów, którym powinnaś się bliżej przyjrzeć. Nieregularme miesiączki, obfite miesiączki, niskie libido czy utrata włosów - nie ignoruj tych i innych symptomów mogących świadczyć o zaburzeniach hormonalnych czy innych schorzeniach powodujących problemy z zajściem w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ