Słaba jakość komórek jajowych? To nie wyrok.

Poznaj autorski program poprawy jakości komórek dla pacjentek przed leczeniem in vitro, z niską rezerwą jajnikową i słabą odpowiedzią na stymulację hormonalną.
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Noworoczne mamuśki styczeń 2020
Odpowiedz

Noworoczne mamuśki styczeń 2020

Oceń ten wątek:
  • sasquacz Ekspertka
    Postów: 219 246

    Wysłany: 2 lipca 2019, 20:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pogoda wrote:
    Czy któraś z Was tu obecnych jest z Krakowa?

    Ja jestem z Krakowa

    Klio86 lubi tę wiadomość

    klz9tv735sof9ei2.png
  • Vella83 Autorytet
    Postów: 1377 1072

    Wysłany: 2 lipca 2019, 20:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestem po badaniu u mojej ginki i : z badania usg nie wynika nic niepokojącego, nadal wszystko idealnie a badała wszystko bardzo dokładnie, przepływy krwi, serduszko etc. Jest penis:p to tak w gratisie..:-)
    długo z nią rozmawiałam co mam dalej robić, jak to wygląda z jej ptk widzenia, jakie są możliwości i jutro decyduję sie na badanie z krwi - NACE (to samo co NIFTY tylko u mnie w klinice robią akurat te). U mnie kosztuje 1900 - trudno. Te z Was, które robiły testy wiedzą ze w tym momencie nie patrzy się na pieniądze. Czekanie na wynik bedzie koszmarem. Przerwę wakacje żeby przyjechać i je odebrać. Dzięki, że jesteście tak w ogóle - razniej się przez to wszystko przechodzi z wami.

    Pogoda, SusieOne, Klio86, Madziolinka, nick nieaktualny, ziolko lubią tę wiadomość

    relgx1hpi2zbw8vm.png
  • mmalibu Autorytet
    Postów: 861 1106

    Wysłany: 2 lipca 2019, 20:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Vella83 wrote:
    Jestem po badaniu u mojej ginki i : z badania usg nie wynika nic niepokojącego, nadal wszystko idealnie a badała wszystko bardzo dokładnie, przepływy krwi, serduszko etc. Jest penis:p to tak w gratisie..:-)
    długo z nią rozmawiałam co mam dalej robić, jak to wygląda z jej ptk widzenia, jakie są możliwości i jutro decyduję sie na badanie z krwi - NACE (to samo co NIFTY tylko u mnie w klinice robią akurat te). U mnie kosztuje 1900 - trudno. Te z Was, które robiły testy wiedzą ze w tym momencie nie patrzy się na pieniądze. Czekanie na wynik bedzie koszmarem. Przerwę wakacje żeby przyjechać i je odebrać. Dzięki, że jesteście tak w ogóle - razniej się przez to wszystko przechodzi z wami.
    Dobra decyzja 😉 1900zl to i tak nie tak źle. Ile musisz czekać na wyniki?

    relg6iyem5hi69f7.png
  • Vella83 Autorytet
    Postów: 1377 1072

    Wysłany: 2 lipca 2019, 20:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mmalibu - jutro dowiem sie konkretnie ale wstępnie około 13 dni..

    relgx1hpi2zbw8vm.png
  • Pogoda Autorytet
    Postów: 1808 1641

    Wysłany: 2 lipca 2019, 20:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sasquacz wrote:
    Ja jestem z Krakowa

    Prowadzisz ciąże na NFZ czy prywatnie? Bo ja do tej pory chodziłam prywatnie, ale moja lekarka niestety nie prowadzi ciąży i zastanawiam się czy nie zapisać się na NFZ, żeby chociaż zaoszczędzić na badaniach. Masz może kogoś godnego polecenia?

    Ogólnie dziewczyny czy prowadzicie ciąże na NFZ czy prywatnie? Czy jest sens łączyć jedno z drugim i zawracać sobie dodatkowo głowę?

    mhsvqtkf2ppd77xh.png

    24.01.2019 - I IVF 0 ❄️
    11.04.2019 - II IVF 3 ❄️
    9.05.2019 - transfer 5dniowej blastki - 12tc [*] ;(
    Zostały 2 ❄️
    11.01.20 pozytywny test - naturalny cud ❤️
    6.09.20 Julianek 🥰👑
  • Vanilka Autorytet
    Postów: 315 299

    Wysłany: 2 lipca 2019, 20:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Vella bedzie dobrze napewno. U moich znajonych tez byly slabe wyniki co oni tez przeszli ale koniec koncow dzidzius urodzil sie zdrowy. Takze glowa do gory:) badz dobrej mysli. I pamietaj jestesmy z Toba!!

    zem3cwa18ndfk4ne.png

    f2w33e3kg6mtqiad.png
  • Vella83 Autorytet
    Postów: 1377 1072

    Wysłany: 2 lipca 2019, 20:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestem dobrej mysli - tragedii nie ma - tylko troche pod górke. Omówiłam z ginką tez wszystko możliwości równiez te ostateczne :( - tak rozsądkowo zeby wiedziec jak postepowac gdyby jednak okazałao sie inaczej niż bardzo chcemy.

    relgx1hpi2zbw8vm.png
  • ppieguskaa Autorytet
    Postów: 938 1066

    Wysłany: 2 lipca 2019, 21:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pogoda wrote:
    Prowadzisz ciąże na NFZ czy prywatnie? Bo ja do tej pory chodziłam prywatnie, ale moja lekarka niestety nie prowadzi ciąży i zastanawiam się czy nie zapisać się na NFZ, żeby chociaż zaoszczędzić na badaniach. Masz może kogoś godnego polecenia?

    Ogólnie dziewczyny czy prowadzicie ciąże na NFZ czy prywatnie? Czy jest sens łączyć jedno z drugim i zawracać sobie dodatkowo głowę?
    Ja prowadzę na NFZ ii prywatnie..
    Poprzednia ciążę prowadziłam tylko prywatnie..
    Ii teraz właśnie chciałam zaoszczędzić ns badaniach.. Na NFZ mam raz na miesiąc wizytę.. Więc jakoś to dla mnie nee zawracanie głowy..

    Madziolinka, Pogoda lubią tę wiadomość

    4018d16ae9.png
  • Madziolinka Autorytet
    Postów: 491 158

    Wysłany: 2 lipca 2019, 22:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Vella83 wrote:
    Jestem po badaniu u mojej ginki i : z badania usg nie wynika nic niepokojącego, nadal wszystko idealnie a badała wszystko bardzo dokładnie, przepływy krwi, serduszko etc. Jest penis:p to tak w gratisie..:-)
    długo z nią rozmawiałam co mam dalej robić, jak to wygląda z jej ptk widzenia, jakie są możliwości i jutro decyduję sie na badanie z krwi - NACE (to samo co NIFTY tylko u mnie w klinice robią akurat te). U mnie kosztuje 1900 - trudno. Te z Was, które robiły testy wiedzą ze w tym momencie nie patrzy się na pieniądze. Czekanie na wynik bedzie koszmarem. Przerwę wakacje żeby przyjechać i je odebrać. Dzięki, że jesteście tak w ogóle - razniej się przez to wszystko przechodzi z wami.
    z całych sił ściskam za Was kciuki!!! Na pewno wszystko będzie dobrze,ale dla świętego spokoju warto wszystko sprawdzić i uważam,że podjęłaś dobrą decyzję!!!
    I gratulacje syneczka :-)

    dev008pr___.png
    gannyx8d5q0y3s96.png
  • Madziolinka Autorytet
    Postów: 491 158

    Wysłany: 2 lipca 2019, 22:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ppieguskaa wrote:
    Ja prowadzę na NFZ ii prywatnie..
    Poprzednia ciążę prowadziłam tylko prywatnie..
    Ii teraz właśnie chciałam zaoszczędzić ns badaniach.. Na NFZ mam raz na miesiąc wizytę.. Więc jakoś to dla mnie nee zawracanie głowy..
    robię identycznie,jak Ty :-)

    dev008pr___.png
    gannyx8d5q0y3s96.png
  • Madziolinka Autorytet
    Postów: 491 158

    Wysłany: 2 lipca 2019, 22:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iga66 wrote:
    Kochana jesli masz sie denerwowac to zrob badania z krwi będziesz miała konkretną informację. Te testy to statystyka i tak jak dziewczyny piszą w twoim przypadku to wcale nie są bardzo słabe wyniki. Mój doktor twierdzi że 1:300 jest granica przy której powinno się robić dodatkową diagnostykę a nie wyrocznia że są wady. Trzymam kciuki i zobaczysz że wszystko będzie w porządku. A co do wieku kochana ja mam 40 lat i mnóstwo koleżanek które w moim wieku właśnie rodzą lub urodziły i wszystkie dzieciaki są zdrowe. Pamiętaj że to choroby genetyczne więc ważny jest też wywiad rodzinny.
    to prawda - teraz granica wieku rodzenia dzieci się przesuwa i wiadomo,że denerwujemy się bardzo,ale mnóstwo kobiet nawet po 40-stce rodzi zdrowe dzieci!

    dev008pr___.png
    gannyx8d5q0y3s96.png
  • Madziolinka Autorytet
    Postów: 491 158

    Wysłany: 2 lipca 2019, 22:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rodzynka wrote:
    Czy was też tak często boli głowa 😔😫😨🤕
    mnie szczególnie przy tych upałach. A jak nie wypiję rano kawy,to już w ogóle tragedia jest :-(

    dev008pr___.png
    gannyx8d5q0y3s96.png
  • sasquacz Ekspertka
    Postów: 219 246

    Wysłany: 3 lipca 2019, 07:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pogoda wrote:
    Prowadzisz ciąże na NFZ czy prywatnie? Bo ja do tej pory chodziłam prywatnie, ale moja lekarka niestety nie prowadzi ciąży i zastanawiam się czy nie zapisać się na NFZ, żeby chociaż zaoszczędzić na badaniach. Masz może kogoś godnego polecenia?

    Ogólnie dziewczyny czy prowadzicie ciąże na NFZ czy prywatnie? Czy jest sens łączyć jedno z drugim i zawracać sobie dodatkowo głowę?

    Ja chodze tylko prywatnie. Ale na NFZ byłam przed ciąża kilka razy u dr Żabickiej w centrum med pracy w okolicach salwatoru i to super lekarka, wiec jeśli miałabym chodzić na na to do niej pewnie ;)

    Pogoda lubi tę wiadomość

    klz9tv735sof9ei2.png
  • axox Ekspertka
    Postów: 128 78

    Wysłany: 3 lipca 2019, 07:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny co do wad genetycznych to niestety większość wad to nowe mutacje... Wywiad rodzinny obciążony to większe ryzyko ale brak chorob w rodzinie niestety ryzyka nowych mutacji nie zmniejsza...

    Ale przeraża mnie to że te wyniki pappy tak często wychodzą źle mimo że wszystko jest dobrze ... Aż zastanawiam się czy jest sens ja robić ...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 lipca 2019, 07:34

    https://www.maluchy.pl/ci-69827.png
  • ppieguskaa Autorytet
    Postów: 938 1066

    Wysłany: 3 lipca 2019, 08:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    axox wrote:
    Dziewczyny co do wad genetycznych to niestety większość wad to nowe mutacje... Wywiad rodzinny obciążony to większe ryzyko ale brak chorob w rodzinie niestety ryzyka nowych mutacji nie zmniejsza...

    Ale przeraża mnie to że te wyniki pappy tak często wychodzą źle mimo że wszystko jest dobrze ... Aż zastanawiam się czy jest sens ja robić ...

    Ja właśnie postanowiłam nee robić.. Bo z tego co czytam na forach.. pappa wychodzi Często źle.. W poprzedniej ciazy w sumie też nee robiłam..

    4018d16ae9.png
  • Lula90 Ekspertka
    Postów: 172 128

    Wysłany: 3 lipca 2019, 08:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pamiętajcie, że wiele czynników wpływa na wynik pappa. Nie tylko przyjmowane leki, ale może to być np zwykłe przeziębienie. Robiłam usg genetyczne u 1 z najlepszych genetyków w Polsce i on twierdzi, że przebyte plamienia/krwawienia w ciąży wpływają na wynik pappa. Ja właśnie ze względu na występujące plamienia zarówno w tej jak i poprzedniej ciąży pappy nie robiłam skoro i tak wynik jest niemiarodajny.. W ciążach bliźniaczych też raczej nie robi się pappy.

    eh4cm4u.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 lipca 2019, 09:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lula90 wrote:
    Pamiętajcie, że wiele czynników wpływa na wynik pappa. Nie tylko przyjmowane leki, ale może to być np zwykłe przeziębienie. Robiłam usg genetyczne u 1 z najlepszych genetyków w Polsce i on twierdzi, że przebyte plamienia/krwawienia w ciąży wpływają na wynik pappa. Ja właśnie ze względu na występujące plamienia zarówno w tej jak i poprzedniej ciąży pappy nie robiłam skoro i tak wynik jest niemiarodajny.. W ciążach bliźniaczych też raczej nie robi się pappy.
    Ja i to lekarz ? Szukam takiego na połówkowe?

  • SusieOne Autorytet
    Postów: 7259 3038

    Wysłany: 3 lipca 2019, 09:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny jak u was z chodzeniem do toalety w nocy? U mnie z 3-4 razy powoli na 1-2 razy w nocy 🌷czyli dobrze bo ten objaw już mnie męczył, a ponoć wraca ze zdwojoną siłą pod koniec ciąży hehe

    ex2bdf9h6rmz1x6d.png
    Mały cud 2740 g i 49 cm (35t+4)
    5 aniołków 10.2016 5tc; 04.2017 5tc; 07.2017 5tc; 02.2018 5 tc; 08.2018 4tc
    przegroda - już OK, KIR BX - OK; fDNA - 8.95% - OK NK 18,63%-14,5% , Pai-1 hetero , mthfr 677 hetero
    Angelius Provita
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 lipca 2019, 10:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    SusieOne wrote:
    Dziewczyny jak u was z chodzeniem do toalety w nocy? U mnie z 3-4 razy powoli na 1-2 razy w nocy 🌷czyli dobrze bo ten objaw już mnie męczył, a ponoć wraca ze zdwojoną siłą pod koniec ciąży hehe
    Ja tez teraz chodze rzadziej do toalety w nocy, bywa że wogole nie wstaje:)

    SusieOne lubi tę wiadomość

  • Vella83 Autorytet
    Postów: 1377 1072

    Wysłany: 3 lipca 2019, 10:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja chodzę co noc do toalety. Zdarza się że jest to tylko raz, zdarza się że są to dwa-trzy. Zależy tez pewnie od temperatury i tego jak śpię. Ale zawsze po toalecie muszę łyk wody.

    relgx1hpi2zbw8vm.png
‹‹ 152 153 154 155 156 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

10 najczęstszych obaw kobiet w ciąży, czyli czego boją się kobiety w ciąży

Lęk i różnego rodzaju obawy to naturalny towarzysz kobiety w ciąży. Czego boi się większość kobiet oczekujących dziecka? Bólu porodowego, urodzenia chorego dziecka, utraty atrakcyjności czy może zrujnowania życia seksualnego po porodzie? Czego obawiasz się Ty? Przeczytaj czy zasadne jest zamartwianie się i jak sobie radzić, aby nasze obawy nie sprawdziły się.

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak obliczyć dni płodne?

Czy starając się zajść w ciążę powinnaś wiedzieć kiedy występuje owulacja i kiedy są dni płodne? Czy nie wystarczy zadbać o to, żeby kochać się regularnie przez cały cykl i prędzej czy później i tak zajdziesz w ciążę? Nie zawsze. Każdego cyklu masz zaledwie 20% szans na zajście w ciążę, a pary z obniżoną płodnością mają ich dużo mniej. Warto wiedzieć jak obliczyć dni płodne i poznać wady i zalety każdej z metod.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Choroba Hashimoto a ciąża - co musisz wiedzieć?

Hashimoto co to za choroba i jak się objawia? Przede wszystkim charakteryzuje się przewlekłym stanem zapalnym tarczycy (tzw. limfocytowym zapaleniem tarczycy). Jak ją rozpoznać i jak leczyć? Hashimoto a ciąża - jaki wpływ może mieć choroba Hashimoto na płodność kobiet oraz przebieg ciąży?

CZYTAJ WIĘCEJ