X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Noworoczne mamuśki styczeń 2020
Odpowiedz

Noworoczne mamuśki styczeń 2020

Oceń ten wątek:
  • abbigal Autorytet
    Postów: 394 227

    Wysłany: 27 stycznia 2020, 17:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My też dostaliśmy Espumisan. Mąż wyczytał, że w Pl. badania dla noworodków są b. drogie dlatego na leku jest napisane że od 1 mc, ale generalnie lekarze przepisują noworodkom ten lek. Przynajmniej skończyło się na 1 kolce. A ile kropelek dajecie? My dockazrej butelki 5 krop. ale zastanawiam się czy nie za dużo🤔

    lipa lubi tę wiadomość

    age.png

    age.png
  • lipa Autorytet
    Postów: 3248 2870

    Wysłany: 28 stycznia 2020, 07:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No właśnie dziewczyny, to jak dawkujecie ten Espumisan? Za nami wlasnie pol.nocy z płaczem, prezeniem się i bąkami.

    age.png
  • Vella83 Autorytet
    Postów: 1377 1072

    Wysłany: 28 stycznia 2020, 08:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ojej:( lipa, u nas chwilowo bez kolek, ale córka miała do 3 mca, dawałam espumisan niestety nie pamiętam ile, było to 10 lat temu.. Oprócz tego czułam się totalnie bezsilna..

    A u nas noc tylko z pobudkami (sukces:-)) na karmienie. Misiek obudził się o 5 czyli git, o 6 zasnął i śpi do teraz, pozwoliło mi to zatem wyprawic dzieci w spokoju do szkoły, pojechałam po pieczywo i zjadłam śniadanie z ciepłą herbatą heh a taki sukces jest raczej rzadki.

    relgx1hpi2zbw8vm.png
  • lipa Autorytet
    Postów: 3248 2870

    Wysłany: 28 stycznia 2020, 09:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam nadzieję, że to jednak nie kolki :-(
    Dałam 5 kropelek. Będę dawać póki co rano i na noc. Zobaczymy.

    age.png
  • lipa Autorytet
    Postów: 3248 2870

    Wysłany: 28 stycznia 2020, 10:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Coś tu cicho ostatnio. Chyba jednak nasze brzdące są bardZo absorbujące 😅

    SusieOne lubi tę wiadomość

    age.png
  • Vella83 Autorytet
    Postów: 1377 1072

    Wysłany: 28 stycznia 2020, 10:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No trochę cicho, mój jest absorbujacy ale bez przesady. U mnie jest dużo rzeczy do polapania, troje dzieci, jeden niemowlak, mąż, dom,obiad,ja sama, jeszcze firma, która teraz musi jakoś beze mnie przetrwać. Myślę, że za moment mamuśki wroca:-)

    relgx1hpi2zbw8vm.png
  • lipa Autorytet
    Postów: 3248 2870

    Wysłany: 28 stycznia 2020, 10:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też sama.w domu do wieczora z 2,5 latka. Póki co jakoś ogarniam, tylko mam wyrzuty sumienia wobec niej, że tak mało.czasu mam dla.niej. ale jak młody w końcu przestanie okupowac cycki, to jej to wszystko wynagrodze

    age.png
  • Justi2019 Autorytet
    Postów: 548 487

    Wysłany: 28 stycznia 2020, 10:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny przepraszam że zmienię temat ale może któraś miała doczynienia z nastawieniem szczęki? Do jakiego lekarza powinnam się wybrać?

    ug37df9hhjep6v50.png
  • lipa Autorytet
    Postów: 3248 2870

    Wysłany: 28 stycznia 2020, 12:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oj nie mam pojęcia

    age.png
  • Ewi28 Autorytet
    Postów: 4140 1601

    Wysłany: 28 stycznia 2020, 12:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lipa wrote:
    No właśnie dziewczyny, to jak dawkujecie ten Espumisan? Za nami wlasnie pol.nocy z płaczem, prezeniem się i bąkami.
    Ja daje do kazdego posiłku. Obliczam krople żeby nie przekroczylo zaleconej dawki w ciagu doby. To pomysł położnej

    lipa, SusieOne lubią tę wiadomość

    l22nt5odvbtc685m.png
    qb3ckqi1trijedhi.png
  • dana222 Autorytet
    Postów: 1591 803

    Wysłany: 28 stycznia 2020, 13:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lipa mam też wyrzuty sumienia wobec mojego prawie 4 latka. On niestety odreagowuje to niefajnym zachowaniem. Oczywiscie go rozumiem bo byl sam i mama tylko dla niego a teraz musi sie dzielic i mam tylko krotkie chwile dla niego

    lipa lubi tę wiadomość

    zem33e5e6q3eb1ur.png
    zem32n0aejiedvpj.png
  • Mini89 Autorytet
    Postów: 693 796

    Wysłany: 28 stycznia 2020, 16:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My dajemy 3kropelki do każdego kp ale chyba muszę zacząć dokarmiac bo po piersi zaczyna płakać po 15min i zaś cyc A dostała 2 piersi i 40ml mm i spala 3h... wogole głos już ma tak zdarty od płaczu.. zmiana pampersa to istna masakra u nas.

    lipa, abbigal lubią tę wiadomość

    ex2buay3h02dl23a.png
  • Sovi Autorytet
    Postów: 1019 675

    Wysłany: 28 stycznia 2020, 18:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewi28 wrote:
    Ja daje do kazdego posiłku. Obliczam krople żeby nie przekroczylo zaleconej dawki w ciagu doby. To pomysł położnej
    Ja mam espumisan 100 i tam jest od 5 do 10 kropel do każdego posiłku.nie MW maksymalnej ilości. Ty pewnie masz espumisan 40?

    Pola jest już z nami:*


    Emilka :*
    km5sio4p4vcbay7l.png
  • Ewi28 Autorytet
    Postów: 4140 1601

    Wysłany: 28 stycznia 2020, 21:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sovi wrote:
    Ja mam espumisan 100 i tam jest od 5 do 10 kropel do każdego posiłku.nie MW maksymalnej ilości. Ty pewnie masz espumisan 40?
    Tak ten slabszy mam bo tam na dobę to sporo kropel wychodzi..

    Brzuszek boli i sie meczymy :( jezu szkoda mi jej. Juz nie wiem jak jej pomoc

    l22nt5odvbtc685m.png
    qb3ckqi1trijedhi.png
  • abbigal Autorytet
    Postów: 394 227

    Wysłany: 28 stycznia 2020, 22:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O rany, to forum ubogaca 🙈 właśnie odkryliśmy z mężem od słowa do słowa, że na zaleceniach mamy Espumisan 100, mąż jest pewny że prosił w aptece o 100, ale dostał w aptece 40 i podajemy Małej 5 kropli do posiłku 40tki 🤨🙄 na szczęście atak kolki mieliśmy tylko jeden raz, a mąż i tak uważa, że nie mamy kolki a raczej dyschezję🙈🙈🙈 człowiek się wiecznie uczy😆

    age.png

    age.png
  • Sovi Autorytet
    Postów: 1019 675

    Wysłany: 29 stycznia 2020, 07:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewi28 wrote:
    Tak ten slabszy mam bo tam na dobę to sporo kropel wychodzi..

    Brzuszek boli i sie meczymy :( jezu szkoda mi jej. Juz nie wiem jak jej pomoc
    To może ten mocniejszy? Poczytaj na pan tabletka on pisze właśnie ze skuteczność tego tkwi w dawce. Ten mocniejszy ma już inna ulotkę można 10 kropel do każdego posiłku. Ty jesteś na mm tak? To może zmiana mleka czy zmieniłaś niedawno? Krople kolzym lepsze niż delicol. Termofor z pestek wiśni. Masaż abtykolkowy wpisz na YouTube sobie. Trzy razy dziennie się robi pomaga na bóle brzuszka. Układanie na brzuchu. W sytuacjach krytycznych gdy długo nie ma kupy albo brzuch wzdety bardzo to kanki dorektalne windi. Taka rurka co się wkłada w Pupe. Są przeciwnicy ale moja położna poleca używają też tego w szpitalach na oddziałach noworodkowych nawet codziennie ale w domu powiedziała by nie nadużywac tylko jak jest duży problem np raz w tyg. Ja użylam 2 razy poszły taki baki że szok no i kupa. Inne dziecko.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 stycznia 2020, 07:33

    Pola jest już z nami:*


    Emilka :*
    km5sio4p4vcbay7l.png
  • Sovi Autorytet
    Postów: 1019 675

    Wysłany: 29 stycznia 2020, 07:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    abbigal wrote:
    O rany, to forum ubogaca 🙈 właśnie odkryliśmy z mężem od słowa do słowa, że na zaleceniach mamy Espumisan 100, mąż jest pewny że prosił w aptece o 100, ale dostał w aptece 40 i podajemy Małej 5 kropli do posiłku 40tki 🤨🙄 na szczęście atak kolki mieliśmy tylko jeden raz, a mąż i tak uważa, że nie mamy kolki a raczej dyschezję🙈🙈🙈 człowiek się wiecznie uczy😆
    To trochę za mało na kolki. Ludzie biorą te niemieckie krople ale to właśnie to samo co espumisan 100 i dawkowanie podobne i w tym tkwi sukces tego sab simplex np. W dawce właśnie. Jak ktoś nie ma sab simplex to spokojnie Mode ten espumisan 100 stosować

    abbigal lubi tę wiadomość

    Pola jest już z nami:*


    Emilka :*
    km5sio4p4vcbay7l.png
  • Ewi28 Autorytet
    Postów: 4140 1601

    Wysłany: 29 stycznia 2020, 08:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sovi wrote:
    To może ten mocniejszy? Poczytaj na pan tabletka on pisze właśnie ze skuteczność tego tkwi w dawce. Ten mocniejszy ma już inna ulotkę można 10 kropel do każdego posiłku. Ty jesteś na mm tak? To może zmiana mleka czy zmieniłaś niedawno? Krople kolzym lepsze niż delicol. Termofor z pestek wiśni. Masaż abtykolkowy wpisz na YouTube sobie. Trzy razy dziennie się robi pomaga na bóle brzuszka. Układanie na brzuchu. W sytuacjach krytycznych gdy długo nie ma kupy albo brzuch wzdety bardzo to kanki dorektalne windi. Taka rurka co się wkłada w Pupe. Są przeciwnicy ale moja położna poleca używają też tego w szpitalach na oddziałach noworodkowych nawet codziennie ale w domu powiedziała by nie nadużywac tylko jak jest duży problem np raz w tyg. Ja użylam 2 razy poszły taki baki że szok no i kupa. Inne dziecko.
    Dzis spalismy 3 godz w nocy i to przerywany sen, czuwany bardziej. Idzie sie wykonczyc... leży na brzyszku czesto, w dzien nawet ma lekke drzemki i ją pilnuje wtedy. Zmienilam mleko z bebilon nenatal home na bebilon pepti. Juz tydzien na nim jest i nie widzę różnicy a czasem wydaje mi sie że niektore noce są gorsze. Odstawilam żelazo narazie, chyba napisze do położnej żeby przyszla bo juz nie wiem co robić. Chyba mocniejszy espumisan kupie. Mam bobotic jeszcze w razie czego.
    Często tez młoda zaczela ulewac i ma problem z odbijaniem. Odbija po jedzeniu i potrafi pół godz pozniej. Godzinę później. Nawet ze 3 razy do kolejnego jedzenia i jak je to takie extra głośne przelewanie, burczenie w brzuszku slychac :/

    l22nt5odvbtc685m.png
    qb3ckqi1trijedhi.png
  • Vella83 Autorytet
    Postów: 1377 1072

    Wysłany: 29 stycznia 2020, 08:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jest sukces:) pobudka o 5:30 ,a tak to noc z normalnymi karmieniami co dwie godz,
    Zasnął o 19 i dopiero 22:15 pierwsza pobudka. Dla mnie sukces! Daleko tu do wyspania ale 5:30 nie jest zle:-)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 stycznia 2020, 08:35

    abbigal, lipa lubią tę wiadomość

    relgx1hpi2zbw8vm.png
  • lipa Autorytet
    Postów: 3248 2870

    Wysłany: 29 stycznia 2020, 09:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Vella83 wrote:
    Jest sukces:) pobudka o 5:30 ,a tak to noc z normalnymi karmieniami co dwie godz,
    Zasnął o 19 i dopiero 22:15 pierwsza pobudka. Dla mnie sukces! Daleko tu do wyspania ale 5:30 nie jest zle:-)
    Jak to optymistycznie brzmi na przyszłość dla mnie :-) u nas póki co od 3ciej co godzinę.

    age.png
‹‹ 509 510 511 512 513 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Masturbacja - 9 najczęstszych pytań o samozaspokojenie!

Masturbacja to jeden z największych tematów tabu - dlaczego tak się dzieje? Czy kobiety się masturbują? Czy masturbacja w związku jest normalna? Kiedy masturbacja może być niebezpieczna, a kiedy może przynosić korzyści? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Płodność i zdrowie w posiłkach - co jeść w okresie przesilenia zimowego?

Wiadomo nie od dziś, że to co jemy ma ogromny wpływ na nasze zdrowie i płodność. Co jednak zrobić, kiedy dostępność świeżych i sezonowych produktów jest ograniczona? Po jakie produkty sięgać zimą, aby dostarczać organizmowi kluczowych składników dla zdrowia i płodności? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Smog - czy smog w Polsce może obniżać płodność?

Polska jest jednym z najbardziej zanieczyszczonych krajów na świecie. To niestety przykry fakt. Jesteśmy świadomi, że smog negatywnie wpływa na nasz organizm - płuca, serce. Ale czy może również upośledzać naszą płodność? Czy może dodatkowo obniżać parametry nasienia? Czy możemy mądrze się przed tym zabezpieczać, czy to już histeria? Zadaliśmy to pytanie ekspertom, przeczytaj co usłyszeliśmy!  

CZYTAJ WIĘCEJ