X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Noworoczne mamuśki styczeń 2020
Odpowiedz

Noworoczne mamuśki styczeń 2020

Oceń ten wątek:
  • lipa Autorytet
    Postów: 3248 2870

    Wysłany: 2 lipca 2020, 11:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale wam świetnie idzie to rozszerzanie diety. Ja ciągle słoiki, ale właśnie Janek coraz mniej chętnie je je.
    Czy wy sądzicie dzieci w krzesełku? A.one same.juz siedzą? U nas wciąż chybotliwe, i na razie sobie dałam spokój.

    age.png
  • Vella83 Autorytet
    Postów: 1377 1072

    Wysłany: 2 lipca 2020, 12:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lipa, mój siedzi w foteliku z IKEI stabilnie, ale z tyłu daje poduszkę żeby nie leciał i nie uderzał o oparcie co się mu zdarzyło. Wczoraj na wizycie, lekarka sprawdzała czy już jest gotowy sam do siedzenia:nie, sam jeszcze nie. Na kolanach może siedzieć, w foteliku ale też nie jakoś bardzo długo.
    Trzeba wytrwałości i cierpliwości z jedzeniem. Ja jestem z tym niezmordowana i się nie poddaje. Dużo czytam i wymyka łam potrawy żeby miał smaczne, doprawione ziołami, żeby było to dla niego przyjemnością. Z synem miałam problem, zresztą do dziś jest niespecjalny do jedzenia więc wiem jaki to problem i dla niego i dla nas.

    relgx1hpi2zbw8vm.png
  • malwa88 Autorytet
    Postów: 358 301

    Wysłany: 3 lipca 2020, 16:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, my też powoli rozszerzamy. Ja póki co daję słoiczki, ale że młody nawet chętnie otwiera buzię na to to może mu coś ugotuję-niech ma :D Z mlekiem dalej słabo-nie chce go pić-tyle dobrego, że z łyżeczki próbuję. Martwiłam się, że jedzenie to zawsze będzie dla niego udręka. Niestety mleko i tak musi pić przecież jeszcze długo :(

    U nas też ciężko z siedzeniem-nawet z podparciem kiepsko. Szkoda bo nie mogę się doczekać aż mu coś do łapki dam :)

    A poza tym jak Wasze dzieciaki rozwojowo? U nas obroty z pleców na brzuch. kręci się wkoło własnej osi, czołga-ale tylko na przedramionach. Nie mamy podporu na wyprostowanych rękach a niby na pół roczku już powinien być :/

    Oglądałam zdjęcia starszego to on już w ogóle był taki bobas ogarnięty. Raczkował-siadał podpierając się rękoma. A tu jakieś lenistwo przy młodszym :D No ale wiadomo-nie ma co porównywać dzieci-tymbardziej, że młodszy z tym refluksem 3/4 dnia spędza na rękach to jak ma doskonalić swoje umiejętności.

    Październik 2017 synek <3
  • Vella83 Autorytet
    Postów: 1377 1072

    Wysłany: 3 lipca 2020, 20:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malwa, Jasiek ma 6 i pół mca i jakoś nie szaleje rozwojowo.
    Z pleców na brzuch sprawnie, na brzuchu ładnie leży i długo, obraca się wokół własnej osi, ale nie pełza jeszcze, przynajmniej nie zauważyłam. Może mikro ruchy..na brzuchu pływa czyli rączki i nóżki w powietrzu i się kołysze.
    Chwyta zabawki, mniejsze przedmioty, bawi się nimi, trzyma głowę, siedzi na kolanach w foteliku ale sam nie próbuje siadać, a ja ciągać go do siadania nie chce.
    Od kilku dni wkłada palec od nogi do buzi.
    Tyle z umiejętności rozwojowych😊

    relgx1hpi2zbw8vm.png
  • Vella83 Autorytet
    Postów: 1377 1072

    Wysłany: 3 lipca 2020, 20:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Syn koleżanki, ma tyle samo co Jasiek, usiadł sam dzień przed skończonym 6 mcem..każdy w swoim czasie. Ja jestem spokojna.

    relgx1hpi2zbw8vm.png
  • lipa Autorytet
    Postów: 3248 2870

    Wysłany: 3 lipca 2020, 23:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój to samo, obroty, pełzanie wokół własnej osi, owszem ramiona pięknie prostuje i wysoko, ale do jakiegoś ruchu postępowego tu jeszcze daleko.

    age.png
  • Ewi28 Autorytet
    Postów: 4140 1601

    Wysłany: 4 lipca 2020, 13:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My tez obroty elegancko, okreca się wokół własnej osi, lubi nawet na brzuszku leżeć, ładnie łapie zabawki w raczki i sie nimi bawi, lubi książeczki oglądać i je jeść :D, w łóżeczku lata jak szalona, próbuje coś kombinować z siadaniem ale narazie nie może bo fizjo zabroniła bo moja ma dopiero 5,5 mca korygowanego. Wiec mimo że wcześniak widzę że leci równo z rówieśnikami.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 lipca 2020, 13:29

    l22nt5odvbtc685m.png
    qb3ckqi1trijedhi.png
  • Ewi28 Autorytet
    Postów: 4140 1601

    Wysłany: 4 lipca 2020, 13:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A i je juz wieksze kawałki, trzymam ją na kolanach wtedy.

    l22nt5odvbtc685m.png
    qb3ckqi1trijedhi.png
  • Vella83 Autorytet
    Postów: 1377 1072

    Wysłany: 4 lipca 2020, 18:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Świetnie że nasze dzieci rosną i są zdrowe/rok temu czekałam na wyniki testu NACE i było to bardzo trudne dla mnie. Okropnie się bałam. Teraz jak patrzę na jaska to jest to cud, akceptuje go we wszystkim i odczuwam rozkosz macierzyństwa.
    Dziś zrobiłam coś czego dawno nie robiłam, poszłam na drzemkę w ciągu dnia razem z dzieckiem😉
    A potem na obiad zjadł dorsza, a teraz na kolację kanapkę z maslem, białym serkiem i szczypiorkiem. Zjadł, to może duże słowo ale wymemlal, zlizal to co się dało.
    Jak tam u Was powroty do pracy? Ktoś się szykuje?

    relgx1hpi2zbw8vm.png
  • Ewi28 Autorytet
    Postów: 4140 1601

    Wysłany: 4 lipca 2020, 21:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja w grudniu

    l22nt5odvbtc685m.png
    qb3ckqi1trijedhi.png
  • Kropeczka1986 Autorytet
    Postów: 1515 936

    Wysłany: 6 lipca 2020, 12:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My tez powoli rozszerzamy ale zupełnie sie nie spieszę ze względu na refluks - niestety jak zaczęłam w 5 miesiącu za porada lekarza to zaliczyliśmy falstart - mocniejsze ulewania... teraz zamiast słoiczków gotowałam mu ziemniaka, batata i dziś weszła dynia - 3 dni każde warzywo... później owoce. Tera idzie znacznie lepiej... jesteśmy nadal na pepti ale już na 2:)
    Co do rozwoju to Piotruś obraca się z brzuszka na plecki już dawno ogólnie to nie chce wogole leżeć na plecachbo odrazu obrót - niestety utrwalił sobie obrót tylko w lewo i w środę mamy fizjo która sprawdzi czy wszystko ok... kreci się tez wkoło, od tygodnia ładuje stopy do buzi ;) podnosi się tez wysoko na przedramionach ale póki co nie porusza się w przód :)
    Ostatnio był wazony na szczepieniu dwa tyg temu - 4 dni przed skończeniem pół roku waga wynosiła 9,19 kg... moja kluseczka 🙈

    Nasz mały cudzie trwaj...<3

    mhsvpx9ik2z006il.png

  • Emisia Autorytet
    Postów: 292 135

    Wysłany: 7 lipca 2020, 09:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Dziewczyny,
    Czy Wasze bobasy już gugają? Chodzi mi o sylaby: Gaga, dada, gugu, wawa itp.
    Nasz Bąbel cały czas tylko popiskuje, puszcza banki albo wydaje takie gardłowe dźwięki.

    2 Aniołki (*)(*) - zawsze w naszych sercach ♥️
    Dziewczynka 🌷🌷🌷
    3jvzvcqgwpeazvhq.png
  • kasiaa126 Ekspertka
    Postów: 122 103

    Wysłany: 7 lipca 2020, 12:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej! Mój maluszek guga, piszczyjak szalony, a najkomiczniej to wygląda jak mu podaję jedzenie łyżeczką, zupełnie jakby chciał mnie poganiać :)
    Choć obroty i pełzanie to codzienne atrakcje czekamy aż opanuje siedzenie. Jedyne co mnie zastanawia to gdzie te ząbki bo od miesiąca widać jak mu dokuczają dziąsła, a ząbka nie widać ni w ząb :)

  • Mini89 Autorytet
    Postów: 693 796

    Wysłany: 7 lipca 2020, 20:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie!
    Jestem czytam na bieżąco, ale nie mam kiedy napisać... czasu na wszystko brak.
    U nas 6tyg leci w całości! Od 4msc mala się obraca, od kilku dni doszły obroty też z brzucha na plecy. Od tygodnia mała kleczy na czworakach i ruchy przód tyl śmiesznie to wygląda :p z gugania tylko czasem wyrwie się ma ma A tak to pluje się:p po wizytach lekarskich narazie nic nie robimy, delikatna pielęgnacja i leczenie gipsem w razie złamań. Mamy 6300 nosimy 68 rozmiar :p z jedzeniem cienko... Od miesiąca daję po ciutce ale ciągle odruch wymiotny. Dziś pierwszy raz sama buzie otworzyła i zjadła łyżkę zupy. Może będzie lepiej ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 lipca 2020, 20:10

    ex2buay3h02dl23a.png
  • Ewi28 Autorytet
    Postów: 4140 1601

    Wysłany: 7 lipca 2020, 21:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My dzis bylismy wazeni i mierzeni. Równo 9 kg i 75 cm. Ubranka 80 nosimy.i najlepsze.
    W Końcu zamknela nam sie zastawka nana serduszku :) jestem happy

    l22nt5odvbtc685m.png
    qb3ckqi1trijedhi.png
  • Vella83 Autorytet
    Postów: 1377 1072

    Wysłany: 7 lipca 2020, 21:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewi28 świetna wiadomość!
    U mnie Jasiek chyba zapomniał jak się przewracać z pleców na brzuch bo jak go położę to się jakoś nie kwapi...
    Mini, twoja mała szaleje, zacznie raczkować lada moment...
    Z jedzeniem u nas rozwojowo. Śniadania i obiady bardzo ładnie. Stosuje blw, ale dziś otworzyłam sloiczek po 5 mcu, bo leżał na półce i Jasiek nawet nie spojrzał, był zdziwiony co ja mu chce dać. Jak dałam pulpecik, i warzywa to zjadł. Sam nie je, a dotyka i otwiera buźkę żeby go karmić. Jest absorbujący, mało co jestem w stanie zrobić, wbijam się w jego turbo drzemki.
    Ostatnio kilka razy musiałam wyjść na około 3 godzinki, został z tatą i super sobie poradzili:-) ale mąż powiedział że już pod koniec tęsknił.

    relgx1hpi2zbw8vm.png
  • Vella83 Autorytet
    Postów: 1377 1072

    Wysłany: 7 lipca 2020, 21:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nosi rozmuar 80.

    relgx1hpi2zbw8vm.png
  • Mini89 Autorytet
    Postów: 693 796

    Wysłany: 7 lipca 2020, 22:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No my drobinki , ale takie będziemy ;) też jak nie śpi to trzeba mieć oczy do okola głowy, bo przemieszcza się tyłem po całej podłodze, dziś ja spod łóżeczka wyciagalam :D no u nas plecy tylko do spania. Przebieranie pampersa to walka z osmiornica obraca się A tu trza delikatnie hehe jest ciekawie

    Vella83 lubi tę wiadomość

    ex2buay3h02dl23a.png
  • Mini89 Autorytet
    Postów: 693 796

    Wysłany: 7 lipca 2020, 22:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 lipca 2020, 14:02

    ex2buay3h02dl23a.png
  • Sovi Autorytet
    Postów: 1019 675

    Wysłany: 7 lipca 2020, 23:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas 8 kg i 73 cm więc też kawął babki;) Rozszerzanie diety do przodu, daje takie różne konsystencje typu grudki, kawałki, kawałki kaszy itd. BLW nie bardzo chce mała stosować, otwiera dzioba i chce by ją karmić, więc nie walczę z nią tylko idę za nią, ale nie daje gładkich papek jak mówie. Mamy wyjazd teraz, kupiłam słiczki po 9 msc by były takie ciekawsze konsystencje. Osttanio była zupa pomidorowa z kaszą jaglaną, dziś owsianka na śniadanie, ale nie weszła - za mało rozgotowałam płątki. Teraz ugotowałam jej na wieczór i mysle, że rano będzie ok.
    U nas obroty z brzucha na plecy, kręci się w koło na brzuchu, odrobinkę próbuję pełzać ale słabo. Nie raczkuje, trochę tam coś gada,piszczy, puszza bańki, śmieje się i je stopy;)

    Pola jest już z nami:*


    Emilka :*
    km5sio4p4vcbay7l.png
‹‹ 568 569 570 571 572 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Torbiel na jajniku - przyczyny, objawy i leczenie

Torbiel na jajniku od czasu do czasu pojawia się u większości kobiet. Są to cysty lub pęcherzyki, które zazwyczaj wypełnione są płynem i które najczęściej samoistnie znikają. Dowiedz się jakie są objawy torbieli i czy mogą być przeszkodą w zajściu w ciążę? Kiedy należy je leczyć i z jakimi chorobami mogą współwystępować. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niechęć do seksu - czy to możliwe? Co zrobić, by staranie się o maluszka znów było przyjemnością?

Znasz ten stan, kiedy od miesięcy lub lat staracie się o wymarzonego potomka? Wasze życie biegnie tak naprawdę od pierwszego dnia cyklu do owulacji, od owulacji do testu ciążowego, od wizyty w laboratorium do wizyty u lekarza - często kolejnego z kolei? Czas biegnie nieubłaganie, a starania nie przynoszą skutku. Mimo chęci coraz częściej pojawia się blokada i niechęć do współżycia. Skąd się to bierze i jak temu zaradzić? Co zrobić, by seks cieszył jak dawniej?

CZYTAJ WIĘCEJ

Objawy ciąży i testy ciążowe – co powinnaś wiedzieć?

Czy to nietypowe zachcianki, czy zmiany nastroju zwiastują nowy etap w Twoim życiu? Poznaj kluczowe objawy ciąży oraz najpopularniejsze testy ciążowe, które rozwieją Twoje wątpliwości i pozwolą odkryć, czy naprawdę zostaniesz mamą. Podajemy ważne informacje! Sprawdź!

CZYTAJ WIĘCEJ