X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Noworoczne mamuśki styczeń 2020
Odpowiedz

Noworoczne mamuśki styczeń 2020

Oceń ten wątek:
  • lipa Autorytet
    Postów: 3248 2870

    Wysłany: 19 czerwca 2020, 23:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sovi a zamówiłaś też.te.dmuchana poduszkę/wkładkę do antilopa? Stabilizuje malucha, nam dosyć długo służyła.
    Zamówiłam tez bidon, mam nadzieję, że zalapie.
    U nas wciąż wrzaski na topie, to dziecko naprawdę większość dnia wrzeszczy, nie płacze, wrzeszczy. Już nerwicę mam przez to, bo wszystko robię w pośpiechu i z jego akompaniamentem :-)
    Ciągle się zastanawiam, czy nie daje mu za mało jeść. Bo uspokaja się tylko po butli, ale nie na długo. Piję 5-6x ok.180 plus w nocy po 120. Dużo, wiem. Ale on też jest duży. Nie mogę go głodzić.
    Dziś dałam mu dwie łyżeczki kaszki na śniadanie. Jeśli nie będzie żadnej reakcji alergicznej, a nie wydaje mi się, to zaczniemy powoli serwować pełnoprawne śniadania.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 czerwca 2020, 23:20

    age.png
  • Sovi Autorytet
    Postów: 1019 675

    Wysłany: 21 czerwca 2020, 00:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja też się drze, i też sie uspokaja po jedzeniu i czasem mam wrażenie że ją głodze. Ale to że duzo płacze nie powoduje ze mogę jej dawać przecież butli co 1 h. Daje mniej wiecej co 2,5-3 h, chyba ze jest jakos bardzo pobudzona wczesniej i widze, ze chce. na wadze przybiera prawidłowo, nawet za prawidłowo:D, wiec w sumie chyba jej starcza.
    Tak zamówiłam z poduszka, nie moge sie doczekac.
    Vella, Ty masz butelke lovi widze. Wiesz ze ta zatyczka to pierwszy kubek dziecka? Rancik powinien być na wardze.

    Pola jest już z nami:*


    Emilka :*
    km5sio4p4vcbay7l.png
  • Vella83 Autorytet
    Postów: 1377 1072

    Wysłany: 21 czerwca 2020, 07:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sovi, no co ty! Nie wiedziałam. Wzielam teraz do ręki butle i rzeczywiście spokojnie można użyć jak kubka, dzięki.

    relgx1hpi2zbw8vm.png
  • Vella83 Autorytet
    Postów: 1377 1072

    Wysłany: 21 czerwca 2020, 07:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Piszecie o płaczu.. U mnie jest" only mama"lub tylko domownicy, w domu wesoły, pogodny, bawi się, pojechałam do moich rodziców, inne miejsce, ludzie których nie zna. Ryk cały pobyt, na rękach u babci nie, cały czas buczy, patrzy z niepewnością, babci przykro.. Wiemy że jak nie zna na codzień to ma prawo tak się zachowywać i to naturalne, cały pobut w płaczu przy mnie.

    relgx1hpi2zbw8vm.png
  • dana222 Autorytet
    Postów: 1591 803

    Wysłany: 21 czerwca 2020, 10:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olek ma jeszcze ulubioną ciocie, ale to przedszkolanka więc może dlatego przyciąga do siebie dzieci. A tak oczywiście poza domem to najlepiej u mamy

    zem33e5e6q3eb1ur.png
    zem32n0aejiedvpj.png
  • Vella83 Autorytet
    Postów: 1377 1072

    Wysłany: 21 czerwca 2020, 10:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja niezmordowana próbuję serwować śniadania w formie kaszki. Kupiłam płatki ryżowe i kaszkę manną i próbujemy. większość kupnych typu bobovita ma cukier więc uznałam że sobie podaruje. Dziś były płatki ryżowe ugotowane ze śliwka suszona i starte jabłuszko, jeszcze wszystko zmiksowałam. Może dwie łyżeczki zjadł max, dałam też żółtko z plasterka jajka. Coś tam trafiło chyba do brzuszka, bo sam miał w miseczce.

    relgx1hpi2zbw8vm.png
  • Ewi28 Autorytet
    Postów: 4140 1601

    Wysłany: 21 czerwca 2020, 21:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ooo a jajko juz mozna? Moja je całe szczęście wszystko co do tej pory dałam.

    l22nt5odvbtc685m.png
    qb3ckqi1trijedhi.png
  • Vella83 Autorytet
    Postów: 1377 1072

    Wysłany: 21 czerwca 2020, 21:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Można żółtko na pewno. Białka jeszcze nie daje żeby się nie zakrztusił. Żółtko w buzi się rozpuszcza.
    U nas z jedzeniem bez szału, ilości wrobelkowe ale kupy robi solidne, przybiera ładnie czyli jest git.

    relgx1hpi2zbw8vm.png
  • Justi2019 Autorytet
    Postów: 548 487

    Wysłany: 21 czerwca 2020, 22:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny cieszę się że u was i waszych maluszków wszystko dobrze , u nas dziś był chrzest , malutka dała radę przespała całą mszę , później restauracja też była grzeczna , do 20 siedzieliśmy i powiem wam że już obie moje maluchy były takie padnięte nie wspomnę o mnie , nogi to mi w dupę weszły hehe nie chodzę na codzien na obcasach a dziś cały dzień i marzyłam żeby tylko do domku i się wkoncu położyć :) a tu goscie nie chcieli się rozstać , dawno się razem rodzinka moja z rodzinką męża nie widzieli i tematów do rozmów było mnóstwo ;) cieszę się że już mamy ten chrzest za sobą , wogole to 5 dzieciaków dzis było chrzczone w tym 4 dziewczynki i jeden rodzynek :)

    lipa lubi tę wiadomość

    ug37df9hhjep6v50.png
  • Justi2019 Autorytet
    Postów: 548 487

    Wysłany: 21 czerwca 2020, 22:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiecie co najlepsze że kupiłam sobie dwie sukienki na chrzest , druga w razie jakby małej się zdarzyło ulać na mnie :) i wiecie co jedną w domu przymierzałam żeby sprawdzić czy pierś będę mogła wyjść i nakarmić małą i w domu normalnie się udało a w tej restauracji nie chu.. nie wiem czy przez to że było gorąco , ze mnie się poprostu lało i musiałam chodzić z siostrą do łazienki która rozsuwała mi sukienkę a ja na krzesełku karmiłam małą bo inaczej nie dało rady. Druga sukienka która była z bardziej rozciągliwego materiału i ten sam problem masakra jakaś

    ug37df9hhjep6v50.png
  • lipa Autorytet
    Postów: 3248 2870

    Wysłany: 21 czerwca 2020, 23:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Vella jest mnóstwo gotowych kaszek z dobrym składem i bez cukru. Ja zaczęłam od jaglanej z HiPP. Daje z owocami też. Płatki owsiane, jaglane będę dawać na bardzo gęsto jak przejdziemy na blw. Ale na razie młody wciąż nie siedzi.
    Justi zazdroszczę, że już nasz to za sobą. My się szykujemy na koniec lipca. Ale nie wiem jak to będzie wyglądało z tym moim wyjcem w kościele 😂

    age.png
  • Sovi Autorytet
    Postów: 1019 675

    Wysłany: 22 czerwca 2020, 13:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Holle też nie ma cukru ;)

    lipa lubi tę wiadomość

    Pola jest już z nami:*


    Emilka :*
    km5sio4p4vcbay7l.png
  • Ewi28 Autorytet
    Postów: 4140 1601

    Wysłany: 22 czerwca 2020, 13:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My tez juz powoli szukamy sali na chrzest ale cos czuje ze na tyg ochrzcimy bo wszystko zajete

    l22nt5odvbtc685m.png
    qb3ckqi1trijedhi.png
  • lipa Autorytet
    Postów: 3248 2870

    Wysłany: 22 czerwca 2020, 14:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    HiPP, holle, helpa, zresztą prawie cała seria Bobovita porcja zbóż jest bez cukru i dodatków. Oczywiście zawsze naturalnie płatki samodzielnie przyrządzone będą lepsze i mniej przetworzone. Ale mi trochę brakuje na to czasu. Jak młody jest głodny to musi być na już, albo nawet na wczoraj 😂

    age.png
  • lipa Autorytet
    Postów: 3248 2870

    Wysłany: 22 czerwca 2020, 14:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewi28 wrote:
    My tez juz powoli szukamy sali na chrzest ale cos czuje ze na tyg ochrzcimy bo wszystko zajete
    My chyba zrobimy w ogrodzie przez to, ale catering oczywiście zamówię.

    age.png
  • Vella83 Autorytet
    Postów: 1377 1072

    Wysłany: 22 czerwca 2020, 16:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki dziewczyny, poszukam tych kaszek które polecacie. W biedrze kupiłam bobovite, trochę nie zastanawiając się i jak w domu poczytalam to złapałam się za głowę.
    Gdzie dostałyście kaszki bez cukrowe?

    relgx1hpi2zbw8vm.png
  • Vella83 Autorytet
    Postów: 1377 1072

    Wysłany: 22 czerwca 2020, 16:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też myślę nad chrztem. Zrobię w domu impreze, upieke ciasta, torcik, sałatkę zrobię i będzie ok.

    relgx1hpi2zbw8vm.png
  • lipa Autorytet
    Postów: 3248 2870

    Wysłany: 22 czerwca 2020, 18:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W Rossmanie jest duży wybór.

    age.png
  • Justi2019 Autorytet
    Postów: 548 487

    Wysłany: 23 czerwca 2020, 17:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny mam pytanie czy wasze maluszki miały taki okres że przystawiane do piersi , po 5 minutach denerwowały się jak by mleko nie leciało ? Tylko że mleko leci i nie wiem czym to jest spowodowane ? Moze w 5 min sie najada i nie chce więcej? Tylko że jak tak robi to daje jej drugą pierś a ona chwilę pociecha i znów się denerwuje , mleko jest bo już się zaczęłam martwić że może za mało mam ale gdy naciskam leci i gdy ona przestaje też buźkę ma brudną od mleka , nie wiem co jest grane , od paru dni tak ma i to tylko w dzień , w nocy je i zasypia. Teraz zjadła normalnie ale są momenty że się denerwuje

    ug37df9hhjep6v50.png
  • lipa Autorytet
    Postów: 3248 2870

    Wysłany: 24 czerwca 2020, 08:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justi u moich obu dzieci była taka sytuacja, gdy miałam zbyt szybki wypływ pokarmu. Mleko ich zalewało, dławilo i dlatego się denerwowały. Często to towarzyszy skokom rozwojowymi gdy wzrasta produkcja mleka. Powinno się unormować za kilka dni, jeśli to to. Spróbuj karmić na leżąco na plecach z a dziecko na tobie.

    age.png
‹‹ 566 567 568 569 570 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Sen a zdrowie hormonalne kobiety – jak na siebie wpływają?

Jak sen wpływa na zdrowie hormonalne kobiety? Jakie mogą być skutki niedoboru snu w kontekście kobiecej płodności? Jakie hormony są szczególnie wrażliwe na problemy z bezsennością u kobiet? Jak zadbać o prawidłową higienę snu?

CZYTAJ WIĘCEJ

Śluz płodny a owulacja i dni płodne - jak prowadzić obserwacje?

Na rynku dostępnych jest wiele pomocy w wyznaczaniu dni płodnych. Większość z nich działa na podobnej zasadzie – rozpoznaje zmianę hormonów w ciele kobiety i na tej podstawie wskazuje dni płodne. Czy wiesz, że jedno z takich „narzędzi” masz już w sobie? Twój śluz płodny, który pojawia się w czasie dni płodnych, czyli przed wystąpieniem owulacji!

CZYTAJ WIĘCEJ

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - jak zrobić to bezpiecznie?

Wiele kobiet uważa, że odstawienie tabletek antykoncepcyjnych, plastrów, czy innych środków hormonalnych to bardzo prosta sprawa - wystarczy przestać zażywać. Tymczasem warto znać kilka zasad, które sprawią, że odstawienie antykoncepcji będzie bezpieczne, łagodne dla organizmu i pozwoli jak najbardziej zminimalizować ryzyko wystąpienia skutków ubocznych. 

CZYTAJ WIĘCEJ