X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Październik 2020 ♥️
Odpowiedz

Październik 2020 ♥️

Oceń ten wątek:
  • Lena955 Autorytet
    Postów: 267 117

    Wysłany: 27 października 2020, 10:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny pomocy... Byliśmy dzisiaj u położnej, dokładnie obejrzała pępek i niestety zaczął się ślimaczyć... Z jednej strony ładnie wysycha a z drugiej.. kazała smarować pioktaniną.. jakoś nie jestem przekonana. Do tej pory czyściliśmy patyczkiem nasączonym octeniseptem ale myślę że baliśmy się go poruszać i dlatego tak się stało... Co robić? Kupić tą pioktaninę?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 października 2020, 10:32

  • Freja000 Autorytet
    Postów: 1200 646

    Wysłany: 27 października 2020, 10:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    baby a jak dzieci na małego? u mnie córka raczej udaje, że go nie ma... syn dopytuje kiedy Eryk coś będzie robił ;)

    dqprp07wzt9w07bj.png
  • Mamaela86 Autorytet
    Postów: 306 296

    Wysłany: 27 października 2020, 10:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Papierówka prześliczna Kornelia 😍😍😍😍

    Jolu będzie ok wiem że to jest najgorsze oczekiwanie niby mało tych dni zostało ale najdłuższe na świecie 😘😘

    My do domu w drugiej dobie bo koronawirus w szpitalu . Wszystkich co mogą wypisują.

    Ale wszystko ok poza bioderkami , mamy niedojrzałe i przez 4 tygodnie musi się szeroko pieluszkowac.
    Zosia od wczoraj popołudniu do dziś rano do ok 7 tylko cyc . Nie spałam , ona jadła zasypiała i bez cycka od razu szukała i płakała . Przybrała tylko 10g ale wypisują .
    Mam nadzieję że nic się nie rozwinie , żółtaczkę ma ale nie wymaga naświetlania i jej najbardziej się boje ze się rozwinie w domu .

    Lena ja bym kupiła . Tak teraz wpisałam nazwę i przy najstarszym to stosowałam bo też coś się działo z kikutem. Więc spokojnie kup. On wysuszy.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 października 2020, 10:40

    Jola17a, Lena955 lubią tę wiadomość

    Sebastian 2007-09-11, Sara 2010-07-04 :-)
    2 aniołki 7 tydz. [*]2012,10 tydz.[*]2013.
    Sylwia 2017-04-01, Zosia 2020-10-25
    bhywdf9hjfmjqipp.png
  • Mamaela86 Autorytet
    Postów: 306 296

    Wysłany: 27 października 2020, 10:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Freja 😁 a ile twoje dzieci mają lat ???

    Sebastian 2007-09-11, Sara 2010-07-04 :-)
    2 aniołki 7 tydz. [*]2012,10 tydz.[*]2013.
    Sylwia 2017-04-01, Zosia 2020-10-25
    bhywdf9hjfmjqipp.png
  • baby Autorytet
    Postów: 1071 866

    Wysłany: 27 października 2020, 16:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Freja000 wrote:
    baby a jak dzieci na małego? u mnie córka raczej udaje, że go nie ma... syn dopytuje kiedy Eryk coś będzie robił ;)

    Hehe u nie podobnie 😉 niby mówią że fajny że słodziak. Ale generalnie trochę go ignorują 🤣 i też chyba juz sie znudzili że "on tylko pije śpi albo płacze". Ale nie są negatywnie nastawieni 😉
    Noo pierwszy dzień to nie mogli się napatrzeć 🥰😁 a teraz już mniej. Syn trochę bardziej zainteresowany niż córka

    f2wl4z17a25l2zbv.png

    oraz nastoletni córka i syn :)
  • Freja000 Autorytet
    Postów: 1200 646

    Wysłany: 27 października 2020, 17:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamaela86 wrote:
    Freja 😁 a ile twoje dzieci mają lat ???

    córka 13, syn 11.
    Baby, to niemal identycznie :D syn to nawet mu dobranoc mówi :) córka nic...

    Ile wasze dzieci mają czasu kiedy są aktywne i nie śpią? Bo u nas w sumie ta aktywność jest wymuszona, tzn jak mąż go nosi, żebym mogła się ogarnąć to wtedy mały nie śpi. A tak to cały czas.

    dqprp07wzt9w07bj.png
  • bebetka.b Autorytet
    Postów: 429 375

    Wysłany: 27 października 2020, 17:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój mały w tamtym tygodniu spał cały czas. Teraz ma już dwa tygodnie i rano jak się obudzi to nie śpi tak z 2 h ( je i robi kupy na zmianę ) potem śpi i po południu tez ma chwile aktywności 1h lub 1,5. W nocy śpi dobrze, choć zdarzyła nam się noc kiedy nie spał od 4 do 6 na zmianę karmiłam go i przewijalam.

    A jakie kupy robią wasze dzieci?? 🤣 mój robi pomarańczowe grudki, ale dziś zauważyłam bo robił na przewijaku ze te grudki wylatują z wodą... tak ma być?? Czy to może być biegunka? Generalnie nie jest dużo tych kup, zazwyczaj co 2-3 h jest zabrudzona pieluszka a raz, dwa razy dziennie jest taka większa kupa. No i ulewanie. Mimo ze odbijam to jednak cały czas mi ulewa.. nie wiem już od czego to zależy. Czasem już przysypia i leży spokojnie a tu magle uleje.
    A No i purczki idą głośne. U was tez ???

  • agusiagim_ Ekspertka
    Postów: 187 139

    Wysłany: 27 października 2020, 17:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas tez kupy luźne. Albo żółte glutki albo zielone czasem. W nocy co 3h kupa. W dzień czasem częściej a czasem co 5h a tak tylko siuski. Dziś w nocy taka byłam zaspana przebierałam go na łóżku bo mi już kręgosłup siada i nie podłożyłam podkładu 🙈🙈🙈 ledwo brudna pieluchę wyjęłam noi bach kupa na prześcieradło, awaria, ja zapierałam w wannie stary zakładał nowe a Kuba się darł😱 dobrze ze córa ma twardy sen.
    Nasz tez pierdzi, zazwyczaj z kleksem🥴

    [link=https://www.suwaczki.com/]zrz6i09ka0hw7fyp.png[/link]
  • agusiagim_ Ekspertka
    Postów: 187 139

    Wysłany: 27 października 2020, 17:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój różnie z aktywnością. Rano między 8-11 zazwyczaj ogląda sobie wszystko i wszystkich wokół a tak to śpi, sra albo ryczy niemiłosiernie głośno.
    Pępek tez mamy jeszcze wisi na włosku. Coś długo 🥴

    [link=https://www.suwaczki.com/]zrz6i09ka0hw7fyp.png[/link]
  • Lena955 Autorytet
    Postów: 267 117

    Wysłany: 27 października 2020, 18:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A u nas ciągle jakieś przeboje. Już nie wiem Dziewczyny. Mam wrażenie, że ciągle nie tak pielęgnujemy Małego... Zauważyłam malutkie pęknięcia, ranki przy odbycie :( spotkaliście się z czymś takim.? Ale te początki są trudne :(

  • edytkaa93 Autorytet
    Postów: 2027 816

    Wysłany: 27 października 2020, 19:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A macie jakieś sposoby na zatwardzenia u maluchów? Niby coś tam robi ale widzę że ciśnie ciśnie i się męczy bardzo i bardzo twarde ma te kupki...

    17.08.2018 M<33
    09.10.2020 A<33
  • ma.rysia Autorytet
    Postów: 515 404

    Wysłany: 27 października 2020, 19:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas od niedzieli mała praktycznie je i śpi, no i wiadomo przebieranie jeszcze między czasie. Ale niewiele w ostatnich dniach czasu na aktywność, a wcześniej bywało roznie. Ale czasem i kilka godzin nie spala, tylko jadła pierś i plakala, albo nie spala. Nie wiem czy jej spacery służą czy co.

    Nasza robi często kupy, takie żółte jajecznice nadal. Pierdy też idą głośne bardzo często 😀

    Niestety nasza też ulewa, czym przyprawia mnie czasami o zawał,bo boję się że się zakrztusi...

  • Wowka Autorytet
    Postów: 3996 5554

    Wysłany: 27 października 2020, 19:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dobry,

    Biegnę za Wami, ale jestem w jakimś kompletnym niedoczasie. Noworodek i dwulatek oraz choroba w rodzinie skutecznie angazują mój czas.

    U nas dobrze, Julia pokochała wózek i fotelik samochodowy, z czego jestem bardzo zadowolona. Już mieliśmy pierwszą wycieczkę do Łodzi, przy okazji po raz kolejny doceniłam wygodę kp.

    Już ma coraz więcej czasu aktywności. Po kilka razy dziennie, po mniej więcej godzinie. Leży sobie i patrzy. Jest to dla mnie nowe doświadczenie, syn potrzebował atrakcji i animacji 😄

    Edytka, kp czy mm? może spróbuj jakiś probiotyk?

    Bebetka, u nas żółta jajecznica, albo, właśnie takie grudki w wodzie wsiakającej w pieluchę.

    Agusia, u nas taka akcja byla na kanapie 😄 teraz trzeba wypożyczyć odkurzacz piorący, zarobiły też moje spodnie 😄

    Julia ❤
    3ffafe9500.png
    Jano ❤
    c2513a0522.png
  • edytkaa93 Autorytet
    Postów: 2027 816

    Wysłany: 27 października 2020, 20:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wowka, jesteśmy na mm, probiotyk już od kilku dni dostaje...

    17.08.2018 M<33
    09.10.2020 A<33
  • Wowka Autorytet
    Postów: 3996 5554

    Wysłany: 27 października 2020, 20:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Edytka, to może inne mleko? Na majówkach dziewczyny pisały, że zmieniały nawet po kilka razy, żeby dzieciom pasowało. My z synem od razu trafiliśmy, ale wcale nie musiało tak być 😊

    Julia ❤
    3ffafe9500.png
    Jano ❤
    c2513a0522.png
  • edytkaa93 Autorytet
    Postów: 2027 816

    Wysłany: 27 października 2020, 20:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wowka dla mnie to jest właśnie dziwne, bo od wczoraj ma takie problemy, a wcześniej robiła bardzo często kupy, i to takie rzadszej konsystencji, dlatego mnie dziwi że od wczoraj ma kłopot. To by wychodziło na to że wcześniej jej pasowało to mleko a od wczoraj przestało. Dodam jeszcze że jesteśmy na hippie, który ma w składzie dodatkowo probiotyki więc nie wiem czy to wina mleka...

    17.08.2018 M<33
    09.10.2020 A<33
  • baby Autorytet
    Postów: 1071 866

    Wysłany: 27 października 2020, 20:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agusia my dziś mieliśmy taką akcje z kupą 🤣 co gorsza u córki w pokoju bo chciałam sobie tenis obejrzeć w tv. Młody obrąbal moja koszulę, rożek wczoraj wyprany 🙈 i siostry przescieradlo oberwało. Nie była zadowolona.. 😆

    Edytka non kupy na mm są bardziej twarde. A nie każą przepajac wodą czy coś?

    Janek ma czasem godzinkę lub więcej aktywności. Czasem dwa, razy w ciągu dnia. Poza tym pije śpi robi kupy i czasem ryczy 😉

    Agusia no długo macie ten pępek. Położną wie?

    Misia odezwij się....

    f2wl4z17a25l2zbv.png

    oraz nastoletni córka i syn :)
  • Wowka Autorytet
    Postów: 3996 5554

    Wysłany: 27 października 2020, 21:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Edytka, jeśli wcześniej było ok, to faktycznie nie wygląda na winę mm. O hippie słyszałam dobre opinie, właśnie zazwyczaj dziewczyny na nie zmieniały 😉

    W sytuacji na prawdę awaryjnej są jeszcze rurki windi.

    Też myślę, co u Misi i Franka...

    Julia ❤
    3ffafe9500.png
    Jano ❤
    c2513a0522.png
  • Jagodazdw92 Autorytet
    Postów: 2083 758

    Wysłany: 28 października 2020, 00:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja córcia zaczęła sypiać na brzuszku. Jak ją połozę na pleckaxh lub na boczek to za moment jest płacz a jak na brzuszku to śpi pięknie.

    U nas też geudki z wodą :) to są normalne kupki.

    No co do aktywności to u nas coraz bardziej się rozkręca. Z tym że czasami leży i się rozgląsa a czasami płacz i trzeba poprzytulać na rączkach.

    Położnej nadal nie było....

    Ile razy karmicie w ciągu doby? U nas od 8 do 11razy. Przewaga 10-11

    8c74df9084.png
    6f88193a00.png
    Starania od maj 2018
    ❤Kacperek 06.05.2019 SN 37tc, 55cm, 2990g
    Styczeń 2020 druga ciąża
    ❤Zosieńka 24.09.2020 SN 35tc,
    50cm, 2550g
  • Lena955 Autorytet
    Postów: 267 117

    Wysłany: 28 października 2020, 00:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jagoda, u nas też podobna ilość karmień

    Jagodazdw92 lubi tę wiadomość

‹‹ 485 486 487 488 489 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę?

W dzisiejszych czasach wiele par zmaga się z problemem niepłodności. Szacuje się, że w krajach rozwiniętych od 10 do 12% kobiet ma problem z zajściem w ciążę. Dane w Polsce także nie napawają optymizmem, gdyż nawet 20% par w wieku rozrodczym cierpi na niepłodność. Powodów takiego stanu rzeczy jest dużo. Przeczytaj jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę, za pomocą ziól i odpowiedniej diety.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Ranking TOP produktów zwiększających szanse na zajście w ciążę

Wybrane produkty, które mogą zwiększyć szanse na zajście w ciążę, skrócić starania o dziecko i szybciej przybliżyć Cię do wymarzonego celu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Inseminacja (IUI) koszt i wskazania. Jaka jest skuteczność inseminacji?

Inseminacja domaciczna jest zabiegiem mającym na celu, ułatwienie zapłodnienia, poprzez skrócenie drogi, jaką mają do pokonania plemniki do komórki jajowej. Czy warto ją wykonać, jaki jest koszt i przy jakich schorzeniach odnotowuje się najlepsze rezultaty? Przeczytaj również jakie badania należy wykonać przed inseminacją i jak się do niej przygotować. 

CZYTAJ WIĘCEJ