Słaba jakość komórek jajowych? To nie wyrok.

Poznaj autorski program poprawy jakości komórek dla pacjentek przed leczeniem in vitro, z niską rezerwą jajnikową i słabą odpowiedzią na stymulację hormonalną.
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne PAŹDZIERNIK 2026 🍃💚
Odpowiedz

PAŹDZIERNIK 2026 🍃💚

Oceń ten wątek:
  • Artopa Przyjaciółka
    Postów: 99 129

    Wysłany: 10 kwietnia, 12:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co do spania na brzuchu, mi już ta mała oponka przeszkadza. Ostatnio z mężem grałam w grę i dla wygody chciałam się chociaż na chwilę położyć na brzuchu, szybko pożałowałam. Ledwo się przekręciłam i poczułam takie dziwne uczucie w brzuchu, nie ból ale jakby dosłownie mały przeze mnie się przesunął 😅. Na szczęście na późniejszym usg wyszło że jednak go nie uszkodziłam

  • Ala87 Koleżanka
    Postów: 37 63

    Wysłany: 10 kwietnia, 12:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Również polecam książkę "Jak przestać się martwić i zacząć żyć" - autor opisał w niej wiele ciekawych historii, które pomagają zmienić punkt widzenia :-)

    Z suplementów aktualnie jestem na Pueria Uno Active, zostało mi 15 dawek, zamierzam wykorzystać do końca i przerzucić się na suple dla II trymestru gdy te się skonczą tj. 15+4 tc, lekarz zwrócił uwagę jedynie żeby nie suplementowac żelaza (u mnie ferrytyna 66,02ng/ml, żelazo 8,8umol/l).

    babajagapatrzy lubi tę wiadomość

  • Kasia0504 Autorytet
    Postów: 270 283

    Wysłany: 10 kwietnia, 12:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny a obserwujcie może dietetyków, którzy sprzedają/udostepniają jakieś jadłospisy dla kobiet w ciąży? Z jedzeniem myślę, że już u mnie lepiej i mam zamiar bardziej świadomie komponować posiłki... Co prawda mam jakieś jadłospisy, ale chciałabym coś konkretnie na te minimum 27 mg żelaza dziennie...
    Ostatnio hemoglobina zaczęła mi spadać, a jeszcze niedawno miałam ferrytyna ponad 50 :(

    Na razie poprosiłam chat o jakieś koktajle i zobaczymy jak mi to wejdzie :)

  • PaulinKA Autorytet
    Postów: 3287 8790

    Wysłany: 10 kwietnia, 13:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @kasia, ja niestety nie bardzo umiem zyc według rozpiski wiec po prostu:
    Jem wołowinkę taż z 1, 2x w tygodniu
    buraki surowe i gotowane
    Pietruszkę
    Pestki dyni

    To wszyatko w towarzystwie wit C - papryki, cytryny itd aby polepszyć wchłanianie.

    W 10tc ferrytyne mialam ponad 80, hemoblobine mam prawie 13 wiec chyba cos to daje. Ale tak samo mozesz zapytać czata o np dania obiadowe z żelazem, kolacje itd. To juz jest takie narzędzie ktore wygeneruje ci lepsza diete niz jakis kiepski dietetyk któremu bedziesz musiala zapłacić:)))

    Ala87 lubi tę wiadomość

    ⏳️1.2024
    🚺LUF, niedoczynność tarczycy, Hashi, endo i adenomioza, NK, hipoglikemia reaktywna, IO, KIR

    2026🙏
    preg.png

    "Zes*am się, a nie dam się."
  • Kasia0504 Autorytet
    Postów: 270 283

    Wysłany: 10 kwietnia, 13:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paulinka chyba będę tak robić :) dorzucę jeszcze strączki, szpinak i może jakoś to będzie.

    Pije pierwszy koktajl od chatu i nawet jest dobry :D

    PaulinKA lubi tę wiadomość

  • aganieszkam Autorytet
    Postów: 11376 9615

    Wysłany: 10 kwietnia, 14:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MarzycielkaMadzik wrote:
    Nie polecam octaniseptu przy noworodkach. Moj synek miał dziurkę w pepku psikalam octaniseptem i synek byl pod wpływem alkoholu. Uważajcie na to.... nie chce was straszyć ale ja swoje przeszłam i dlatego nie polecam. Lekarz w Szczecinie jak i w Poznaniu zabronili. Trafiliśmy na oddzial i wyleczyliśmy synka. Ale 6 tyg walki z dziurka w pepku. I przez 6 tyg psikalam mu 2 razy dziennie.
    Tak, to prawda, już się odchodzi od Octaniseptu. Teraz nie używa się żadnych preparatów do kikuta po pępowinie i ładnie odchodzi 😊

    MarzycielkaMadzik lubi tę wiadomość

    02/26 Naturals Beta 1979, 4205
    Cudzie trwaj 😍 Dziewczynka 🩷
    preg.png

    age.png

    Synek 29.04.2025 🩵 (38+1tc)
    26dpt USG jest serduszko
    20dpt-2mm zarodek
    Beta 9dpt-113,92; 11dpt-260,59; 17dpt-2380,97
    24.08.2024- transfer 4BB

    Synek 26.07.2021 💙 (36+4tc)
    21dpt USG- 2,5mm szczęścia
    Beta: 6dpt-46,8; 8dpt-132,3; 10dpt-393,7
    02.12.2020 - Transfer blastki 6cio dniowej 6BA

    Córeczka 13.12.2019 🩷 (40+1tc)
    23dpt jest serduszko
    Beta: 6dpt-47,16; 8dpt-140,50; 10dpt-361,70; 16dpt-6550
    26.03.2019r.-Transfer blastka 4BB
    21.03.2019r.-Punkcja (pICSI)- 3 blastki (3BB, 4BB, 6BA)
    Niedrożne jajowody ❌
  • aganieszkam Autorytet
    Postów: 11376 9615

    Wysłany: 10 kwietnia, 14:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Blossomka wrote:
    Ja raczej nie odczuwam stresu, raczej mam takie podejście z dystansem… Kiedyś w nabraniu tego dystansu bardzo pomogło mi jedno szkolenie, na którym były omawiane kręgi wpływu/kontroli. Jak macie chwilę i nie znacie tej koncepcji to zachęcam Was do poczytania :). Jedna z Was przytoczyła też pytanie “co najgorszego może się wydarzyć?” z książki “jak przestać się martwić i zacząć żyć” również bardzo polecam.

    Przychodzę też z pytaniem - jak podchodzicie do zmiany suplementów z 1 trymestru na 2? Zostały mi 4 tabletki, według wczorajszych wyliczeń idealnie skończę ostatnią 13+5 a z z OM to będzie 13+0. Zastanawiam się czy nowe kupić już na 2 trymestr… jak do tego podchodzicie? Z serii trudne sprawy 🙈.
    Najlepiej dokończyć opakowanie z 1 trymestru. Myślę, że to nie ma większego znaczenia 😊 ja od początku ciąży lłykam tabletki dla 2 trymestru, bo mają więcej witamin w składzie a karmiłam piersią. Wcześniej na początku ciąży to łykałam jeszcze Prenatal lacto, bo bez sensu zostawiać kilka tabletek i potem wyrzucać. Też te suplementy tanie nie są

    02/26 Naturals Beta 1979, 4205
    Cudzie trwaj 😍 Dziewczynka 🩷
    preg.png

    age.png

    Synek 29.04.2025 🩵 (38+1tc)
    26dpt USG jest serduszko
    20dpt-2mm zarodek
    Beta 9dpt-113,92; 11dpt-260,59; 17dpt-2380,97
    24.08.2024- transfer 4BB

    Synek 26.07.2021 💙 (36+4tc)
    21dpt USG- 2,5mm szczęścia
    Beta: 6dpt-46,8; 8dpt-132,3; 10dpt-393,7
    02.12.2020 - Transfer blastki 6cio dniowej 6BA

    Córeczka 13.12.2019 🩷 (40+1tc)
    23dpt jest serduszko
    Beta: 6dpt-47,16; 8dpt-140,50; 10dpt-361,70; 16dpt-6550
    26.03.2019r.-Transfer blastka 4BB
    21.03.2019r.-Punkcja (pICSI)- 3 blastki (3BB, 4BB, 6BA)
    Niedrożne jajowody ❌
  • aganieszkam Autorytet
    Postów: 11376 9615

    Wysłany: 10 kwietnia, 14:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    PaulinKA wrote:
    @blossomka, ja normalnie wybrałam opakowanie do końca i potem przeszlam na inne. Tam sa chyba dosc kosmetyczne zmiany w proporcjach, no chyba ze wybierasz teraz suplement z żelazem, ale watpie zeby nawet ten tydzien czy dwa brania zestawu 1 zamiast 2 jakos zaszkodziło. Jak organizm jest ladnie wysycony mineralami to i pare dni bez witamin by mu nie zaszkodzilo :))

    Co do stresu, ojj ja przedtem myslalam ze po swoich doświadczeniach nie bede umiała przeżywać spokojnie tej ciąży.. a jednak jestem tu gdzie jestem i celebruje wdzięczność i milosc do Okruszka... życzę życzę tego samego bo na prawde inaczej dni mijają w spokoju i radości niz w tym ciągłym napięciu (wiem, bo w staraniach nieustannie tam bylam :( )

    Natomiast dzis obudziłam sie w nocy leżąc na brzuchu i jednak sie troche zestresowałam ze zgniotłam Dzidziusia, masakra 🤭 mam nadzieje ze jednak jakos sie tak ulozyl pomimo wyrodnej matki ;) i mialan tez sen o krwi na majtkach, i takim swoim przeraźliwym "Nie, nie, nie!" Ale wierze ze sny sie snia na odwrót i ze bedzie wszystko dobrze :) juz nie moge doczekać sie wizyty za tydzien, a dzis oficjalnie skończyłam 15 tc! :))


    A co dla malucha zamiast octaniseptu?? Ja tez nie jestem fanem tego specyfiku bo on ma phenoxyetanol a po co taka chemia dla dziecka, no ale nie do końca znam alternatywę... niby jest pielęgnacja kikuta na sucho ale kurde nie jestem przekonana, wolałabym cos odkazajacego miec jednak...

    Wg od 2 dni rozrysowuje nowy układ mieszkania, w pokoju ktory bedzie biurem musi sie zmieścić teraz masa rzeczy i biegam z miarką i zeszytem by to wszystko rozrysowac🤭 planuje tez szafy w ikea, szukam inspiracji na ładny kolorowy pokoik (chyba nie chce takiego typowego boho w stlumionych kolorach...) I choc do realizacji zostały jeszcze miesiące to ja juz chce miec jakis zarys, uwielbiam urządzać i dla mnie to mega frajda robic to dla wymarzonego członka rodziny :)
    Nie bój się, nie zgnieciesz dziecka. Tak, w ciąży sny są realistyczne i często przerażające. Ja dziś taki miałam 🙈

    Co do pielęgnacji pępka to 2 dzieci stosowałam Octanisept, bo tak zalecali. No i babrał się ten kikut okropnie. Przy trzecim dziecku spróbowałam tej suchej pielęgnacji. Tzn. normalnie namaczałam w wanience pępek, po kąpieli dokładnie osuszalam patyczkami kosmetycznymi, podważając go do góry i dość szybko odpadł i ładnie się zagoił.

    PaulinKA lubi tę wiadomość

    02/26 Naturals Beta 1979, 4205
    Cudzie trwaj 😍 Dziewczynka 🩷
    preg.png

    age.png

    Synek 29.04.2025 🩵 (38+1tc)
    26dpt USG jest serduszko
    20dpt-2mm zarodek
    Beta 9dpt-113,92; 11dpt-260,59; 17dpt-2380,97
    24.08.2024- transfer 4BB

    Synek 26.07.2021 💙 (36+4tc)
    21dpt USG- 2,5mm szczęścia
    Beta: 6dpt-46,8; 8dpt-132,3; 10dpt-393,7
    02.12.2020 - Transfer blastki 6cio dniowej 6BA

    Córeczka 13.12.2019 🩷 (40+1tc)
    23dpt jest serduszko
    Beta: 6dpt-47,16; 8dpt-140,50; 10dpt-361,70; 16dpt-6550
    26.03.2019r.-Transfer blastka 4BB
    21.03.2019r.-Punkcja (pICSI)- 3 blastki (3BB, 4BB, 6BA)
    Niedrożne jajowody ❌
  • White1 Autorytet
    Postów: 2037 4689

    Wysłany: 10 kwietnia, 15:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przyszły mi wyniki z krwii z pappa i z tego co czytam, to ryzyka niskie. W poniedziałek z rana usg, więc kalkulację będę miała od razu na wizycie 💕

    Niecierpliwa2, Malina90, snieżka, BlackAmericano, Karos31, babajagapatrzy, Martit, Blossomka, aganieszkam, Marty.Na, Mimblanee, Sawka8, pandzia 🐼 lubią tę wiadomość

    👧26 🧑27 🐈‍⬛ 🐈‍⬛ ⏳️05.24

    🚨 PCOS | IO | MTHFR homo | PAI-1 homo
    ✅️ AMH 6, drożność, nasienie

    01-11.25 11 cykli Lametta + Zivafert/Ovitrelle
    01.26 IVF 18 🥚 -> 6 MII -> 1 ❄️ 5BB
    02.26 FET cykl sztuczny | EmbryoGlue

    7dpt 37.7 ▫️ 10dpt 146 ▫️ 12dpt 350 ▫️ 15dpt 1184 ▫️ 19dpt 4000 ▫️ 23dpt bijące 💕
    08.06 333g 🩵🧸

    preg.png
  • babajagapatrzy Autorytet
    Postów: 350 734

    Wysłany: 10 kwietnia, 16:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć! Ja mam dziś straszliwy zjazd energetyczny 🫠 a miało być lepiej w drugim trymestrze 🫢

    Co do witamin: ja przerzuciłam się na puerię duo active po wykorzystaniu opakowania puerii uno.

    Muszę dziś ogarnąć chatę, bo jutro mam szkolenie, a najchętniej zakopałabym się w koce.

    Pisałyście o spaniu na brzuchu: ja nie lubię i zwykle sypiam na boku. Nawet gdybym lubiła, to moje piersi nadal tak bolą, że nie ma szans, że bym wytrzymała. Ostatnio mnie przytulała moja przyjaciółka i aż pisnęłam z bólu.

  • Niecierpliwa2 Autorytet
    Postów: 413 343

    Wysłany: 10 kwietnia, 17:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martit wrote:
    Wyników panoramy nadal nie mam :/

    I jak tam, drgnęło coś? Mi to info, że będzie następnego dnia po godz. 7 wrzucili do systemu jakoś popołudniu :)

    preg.png
  • Niecierpliwa2 Autorytet
    Postów: 413 343

    Wysłany: 10 kwietnia, 17:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    babajagapatrzy wrote:
    Cześć! Ja mam dziś straszliwy zjazd energetyczny 🫠 a miało być lepiej w drugim trymestrze 🫢

    Co do witamin: ja przerzuciłam się na puerię duo active po wykorzystaniu opakowania puerii uno.

    Muszę dziś ogarnąć chatę, bo jutro mam szkolenie, a najchętniej zakopałabym się w koce.

    Pisałyście o spaniu na brzuchu: ja nie lubię i zwykle sypiam na boku. Nawet gdybym lubiła, to moje piersi nadal tak bolą, że nie ma szans, że bym wytrzymała. Ostatnio mnie przytulała moja przyjaciółka i aż pisnęłam z bólu.

    U mnie podobnie, jakby nawrót mdłości i zmęczenia. Do tego boli mnie brzuch, nic poważnego, raczej znowu takie lekkie rozciąganie, ale nadaję się tylko do leżenia...

    preg.png
  • Blossomka Ekspertka
    Postów: 222 359

    Wysłany: 10 kwietnia, 19:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie zmiana w samopoczuciu - rano czuję się bardzo dobrze, mdłości ustąpiły, mam więcej energii. Natomiast po 15-16 jestem wykończona i łapie drzemkę co najmniej 1h i po tej drzemce czuję się fatalnie, mdłości mam już do snu na noc. Jutro może spróbuję nie zasypiać i wtedy będzie lepiej 🫣.

    Starania od 10.2024 🦸‍♀️🦸

    8.02 🟰
    10.02 beta hcg 433, prog 41.77
    12.02 beta hcg 1137, próg 44,6 🥹
    9.04 USG prenatalne ✅
    29.04 felia ✅🩵
    28.5 II USG prenatalne ✅

    preg.png
  • Weronka89 Ekspertka
    Postów: 175 234

    Wysłany: 10 kwietnia, 19:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jejku Dziewczyny ja podobnie jak Wy. Już się dużo lepiej czułam tak od 2 tygodni a w tym tygodniu znowu mdłości i to najgorsze na sam wieczór się zaczynają. I drzemka codziennie wpada przynajmniej jakaś krótka bo dosłownie same mi się oczy zamykają 😬

  • aganieszkam Autorytet
    Postów: 11376 9615

    Wysłany: 10 kwietnia, 20:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A u mnie nadal beznadziejne samopoczucie, biorę najwyższą bezpieczną dawkę Bonjesty a i tak jest mi niedobrze. No chyba trzeba wytrzymać i modlić się, żeby drugi trymestr dał trochę ulgi. Chociaż żeby mdłości trochę zelżały, bo nadal mam wagę na minusie w stosunku do wagi przed ciąży...
    Poza tym mam mega problem z zaparciami. Na, nawet nie czuję zaparć, w ogóle nie chce mi się 💩... Nie wiem co z tym zrobić 😥 pewnie cały czas za mało pije, ale nie wcisnę więcej 😥
    Właśnie przeczytałam, że Bonjesta może spowolnić ruchy jelit 🙈

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 kwietnia, 20:52

    02/26 Naturals Beta 1979, 4205
    Cudzie trwaj 😍 Dziewczynka 🩷
    preg.png

    age.png

    Synek 29.04.2025 🩵 (38+1tc)
    26dpt USG jest serduszko
    20dpt-2mm zarodek
    Beta 9dpt-113,92; 11dpt-260,59; 17dpt-2380,97
    24.08.2024- transfer 4BB

    Synek 26.07.2021 💙 (36+4tc)
    21dpt USG- 2,5mm szczęścia
    Beta: 6dpt-46,8; 8dpt-132,3; 10dpt-393,7
    02.12.2020 - Transfer blastki 6cio dniowej 6BA

    Córeczka 13.12.2019 🩷 (40+1tc)
    23dpt jest serduszko
    Beta: 6dpt-47,16; 8dpt-140,50; 10dpt-361,70; 16dpt-6550
    26.03.2019r.-Transfer blastka 4BB
    21.03.2019r.-Punkcja (pICSI)- 3 blastki (3BB, 4BB, 6BA)
    Niedrożne jajowody ❌
  • espoir Autorytet
    Postów: 5486 7803

    Wysłany: 10 kwietnia, 20:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    co do pępka to u nas w UK mówią, żeby niczym nie psikać i ja nigdy nic nie stosowałam, a kikut odpadał maksymalnie po 7 dniach i nigdy się nic nie paprało 🙂
    a co do kąpieli, to u nas zalecają czekać z pierwszą kąpielą dłużej i ja czekam przynajmniej tydzień zanim wykąpie pierwszy raz, żeby dziecko jak najdłużej było w tej mazi płodowej 🙂

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 kwietnia, 21:01

    PaulinKA, Niecierpliwa2, pandzia 🐼 lubią tę wiadomość

    💛 12/2015 🧒
    🧡 09/2017 🧒
    ❤️ 05/2019 🧒
    💙 06/2021 🧒
    🩵 12/2022 🧒
    🩷 10/2024 👧
    💜 10/2026 🤰

    preg.png
  • Martit Autorytet
    Postów: 522 818

    Wysłany: 10 kwietnia, 21:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niecierpliwa2 wrote:
    I jak tam, drgnęło coś? Mi to info, że będzie następnego dnia po godz. 7 wrzucili do systemu jakoś popołudniu :)
    Nadal nic nie mam. Ja nie mam aktywnego konta w Synevo. Loguje się po kodzie to nie wiem czy w ogóle będzie taka informacja :/

    preg.png
  • Sawka8 Ekspertka
    Postów: 165 511

    Wysłany: 10 kwietnia, 21:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, mam podobnie - 15/16 totalny zjazd energetyczny.. a po drzemce jeszcze gorzej.

    Z nowości mam wyniki nifty - ryzyka bardzo niskie 🙌🏻🙌🏻🙌🏻 i uwaga… wszystkie znaki na niebie wskazują, ze będzie to dziewczynka 🥰🥰🥰 11w5d i wczoraj bobas miał 5,5 cm 🥹 w poniedziałek mam pappe, oby również wszystko wyszło dobrze ✊🏻 spokojnego wieczoru, dużo odpoczynku dla Was wszystkich.

    Niecierpliwa2, Martit, White1, Malina90, Karos31, Megmery, Ala87, espoir, snieżka, PaulinKA, Marty.Na, aganieszkam, BlackAmericano, pandzia 🐼, Ninia, Paulina1106, babajagapatrzy, Mimblanee, Mro_22 lubią tę wiadomość

  • Martit Autorytet
    Postów: 522 818

    Wysłany: 11 kwietnia, 06:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, byliśmy wczoraj na wizycie. Czekam na tę panoramę, pocieszałam się wizytą, a nawet nie zobaczyłam bejbika. USG dopochwowe, bo powiedział, że on ocenia mój stan, a od oglądania dziecka są prenatalne. Czyli zobaczę dziecko 25.05 na prenatalnych i potem po porodzie? Nie mam nawet zdjęcia :/
    Pocieszam się, że to naprawdę ufam temu lekarzowi, że jeśli chodzi o badania i kontrole mojego stanu to naprawdę nie mogę narzekać. Ale jestem w ciąży i to chyba normalne, że chce na usg, raz w miesiącu zobaczyć dziecko.
    Szyjka ponad 5 cm, wszystko jest ok, poza tym, że spada mi dhea, muszę dodatkowo suplementować.

    Niecierpliwa2, BlackAmericano, Karos31, snieżka, aganieszkam lubią tę wiadomość

    preg.png
  • Martit Autorytet
    Postów: 522 818

    Wysłany: 11 kwietnia, 06:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A i łożysko na przedniej ścianie, więc na wyczuwalne ruchy też pewnie poczekam.
    Ach no i zmienił mi datę porodu i wpisał w kartę ciąży. Różnica 5 dni, ale jednak. Planowany poród 29.09, ale cc w okolicy 15.09. Pozwólcie jednak, że nie będę zmieniać wątku :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 kwietnia, 06:55

    Niecierpliwa2, BlackAmericano, Karos31, PaulinKA, pandzia 🐼, classy, snieżka, Ala87, aganieszkam lubią tę wiadomość

    preg.png
‹‹ 177 178 179 180 181 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Pierwsza wizyta w klinice leczenia niepłodności – jak się przygotować?

Nadszedł ten czas - przed Wami pierwsza wizyta w kierunku diagnostyki problemów z płodnością. Jak wygląda? Na co się przygotować? Czy przed wizytą warto wykonać wstępne badania? Jakie znaczenie mają obserwacje cyklu miesiączkowego podczas diagnostyki? Jak wygląda wywiad medyczny? 

CZYTAJ WIĘCEJ

USG, test PAPP-A. Nieprawidłowe wyniki badań w ciąży – co dalej?

W badaniu USG lekarz wykrył jakieś nieprawidłowości? A może wyniki testu PAPP-A są niezadowalające? Co dalej? Jakie kroki podjąć? Czy w takiej sytuacji nieinwazyjny test genetyczny może okazać się pomocny? Jakich informacji może dostarczyć test NIPT?

CZYTAJ WIĘCEJ

W którym tygodniu planowane cesarskie cięcie? Co spakować do szpitala?

Choć poród fizjologiczny, czyli siłami natury, jest naturalnym procesem, w niektórych sytuacjach cesarskie cięcie może być korzystniejsze dla zdrowia matki i dziecka. W jakich sytuacjach i w którym tygodniu ciąży zaleca się poród przez cesarskie cięcie? Jak przyszła mama może się do tego przygotować?

CZYTAJ WIĘCEJ