Słaba jakość komórek jajowych? To nie wyrok.

Poznaj autorski program poprawy jakości komórek dla pacjentek przed leczeniem in vitro, z niską rezerwą jajnikową i słabą odpowiedzią na stymulację hormonalną.
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne PAŹDZIERNIK 2026 🍃💚
Odpowiedz

PAŹDZIERNIK 2026 🍃💚

Oceń ten wątek:
  • White1 Autorytet
    Postów: 2035 4684

    Wysłany: 2 marca, 09:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja robiłam w sobotę badania z pakietu medycznego ze skierowania - mocz, morfologia, toksoplazmoza, różyczka, TSH i glukoza. Wyniki bardzo dobre, TSH myślałam, że skoczy w ciąży (zawsze było koło 1.8 ) a jest 1.14. Glukoza 83, więc też ładny wynik. No i mój mankament od początku starań praktycznie czyli znikome przeciwciała na różyczkę, któraś z was też ma ten problem?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 marca, 09:24

    👧26 🧑27 🐈‍⬛ 🐈‍⬛ ⏳️05.24

    🚨 PCOS | IO | MTHFR homo | PAI-1 homo
    ✅️ AMH 6, drożność, nasienie

    01-11.25 11 cykli Lametta + Zivafert/Ovitrelle
    01.26 IVF 18 🥚 -> 6 MII -> 1 ❄️ 5BB
    02.26 FET cykl sztuczny | EmbryoGlue

    7dpt 37.7 ▫️ 10dpt 146 ▫️ 12dpt 350 ▫️ 15dpt 1184 ▫️ 19dpt 4000 ▫️ 23dpt bijące 💕
    08.06 333g 🩵🧸

    preg.png
  • Blossomka Ekspertka
    Postów: 219 353

    Wysłany: 2 marca, 09:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja badania mam dopiero przed soba, w środę i już się zastanawiam jak dam radę zrobić je na czczo skoro tak mnie ssie od godzin wczesnoporannych ☹️. Dzisiaj idę na USG piersi, cytologię mam aktualna. Prenatalne zaplanowane na 12+3.

    Ja akurat mam urlop, mieliśmy lecieć na citybreak, ale zrezygnowaliśmy z uwagi i na naszą sytuację (głównie moje samopoczucie i ciągłe mdłości) i na to co się dzieje na świecie. Dobrego dnia i tygodnia 🌷 to już kolejny tydzień naszych ciąż 😍.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 marca, 09:49

    White1, PaulinKA, Malina90 lubią tę wiadomość

    Starania od 10.2024 🦸‍♀️🦸

    8.02 🟰
    10.02 beta hcg 433, prog 41.77
    12.02 beta hcg 1137, próg 44,6 🥹
    9.04 USG prenatalne ✅
    29.04 felia ✅🩵
    28.5 II USG prenatalne ✅

    preg.png
  • Weronka89 Ekspertka
    Postów: 175 234

    Wysłany: 2 marca, 10:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, szybkie pytanie o prenatalne. Najlepiej je robić w skończonym 12 tyg czyli de facto w 13-tym? 12+(x)? Dobrze to rozumiem? I na NFZ honorowane są skierowania prywatne?

  • snieżka Autorytet
    Postów: 1826 2139

    Wysłany: 2 marca, 10:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chyba dołączam do teamu dziewczyn z uporczywymi mdłościami 🤢

    👩🏻30 lat
    MTHFR hetero, PAI‑1 homo
    ANA1 - 1:1280
    ANA3 - Centromer B ++, DFS70 +++
    Obserwacja w kierunki twardziny ograniczonej❗️

    👦🏻34 lata
    OAT – Oligoasthenoteratozoospermia

    12 cs💫11.2025 💔7tc
    1cs po poronieniu 🌈 02.2026 ⏸️
    21.04 - 7,3 cm dziewczynki 🩷

    preg.png
  • PaulinKA Autorytet
    Postów: 3279 8771

    Wysłany: 2 marca, 10:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Weronka89 wrote:
    Dziewczyny, szybkie pytanie o prenatalne. Najlepiej je robić w skończonym 12 tyg czyli de facto w 13-tym? 12+(x)? Dobrze to rozumiem? I na NFZ honorowane są skierowania prywatne?

    Wiesz co, no niby jest podany przedział w ktorym mozna je robic ale ja jak dzwoniłam sie umawiać to Pani na recepcji wlasnie zapytala kiedy kończę 12 tydzien czyli tak jak napisalas- bede 12+x i dopasowała mi pod to datę.
    T
    en lekarz co mi bedzie robił to woli w drugiej polowie tych widelek czasowych, ze niby mu tam lepiej wymierzyć wszystko , lepiej widoczne itd.

    @sniezko, współczuję:( to znak ze bobus się rozgaszcza na rewirze..


    Ja dzis mam konsultacje immuno a jutro- pooglądamy Kropusia🥹💕

    Dobrego dnia kobietki! 🌷✨️🍀

    White1 lubi tę wiadomość

    ⏳️1.2024
    🚺LUF, niedoczynność tarczycy, Hashi, endo i adenomioza, NK, hipoglikemia reaktywna, IO, KIR

    2026🙏
    preg.png

    "Zes*am się, a nie dam się."
  • Mimblanee Autorytet
    Postów: 758 1357

    Wysłany: 2 marca, 10:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Panna_M wrote:
    Dziewczyny, a w którym tc robiłyście badania pierwszego trymestru? Mi kazała zrobić na początku 8 tygodnia, ale przez pobyt w szpitalu przesuną się o 3 dni. Myślicie, że to ma jakieś duże znaczenie?
    No i na kiedy umówiłyście się na prenatalne i który to będzie tc? :)
    Nie ma znaczenia, ja ostatnio robiłam jakoś w 10tc a teraz nawet nie mam jeszcze skierowań

    Panna_M lubi tę wiadomość

    🩵 D 1.05.2025

    💔 28.04.26 15+0tc 👼🏻
  • Mimblanee Autorytet
    Postów: 758 1357

    Wysłany: 2 marca, 10:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Weronka89 wrote:
    Dziewczyny, szybkie pytanie o prenatalne. Najlepiej je robić w skończonym 12 tyg czyli de facto w 13-tym? 12+(x)? Dobrze to rozumiem? I na NFZ honorowane są skierowania prywatne?
    Tak, najwcześniej w 12+ x
    Skierowania prywatne są honorowane

    Weronka89, Panna_M lubią tę wiadomość

    🩵 D 1.05.2025

    💔 28.04.26 15+0tc 👼🏻
  • Blossomka Ekspertka
    Postów: 219 353

    Wysłany: 2 marca, 11:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja na prenatalnych miałam wskazanie 11tc-13+4 a jak zadzwoniłam się umówić to Pani zapytała mnie o aktualny tydzień i dzień i na tej podstawie wybrała termin. Dodatkowo mam go potwierdzić z moją lekarka na kolejne wizycie czy będzie ok.

    Śnieżko, łączę się z Tobą. Mnie wciąż pomaga nawodnienie, dużo wody, jak już jest źle to woda kokosowa i najważniejsze u mnie to nie dopuszczanie do głodu, nawet mały kawałek bake rollsa robi robotę.

    snieżka lubi tę wiadomość

    Starania od 10.2024 🦸‍♀️🦸

    8.02 🟰
    10.02 beta hcg 433, prog 41.77
    12.02 beta hcg 1137, próg 44,6 🥹
    9.04 USG prenatalne ✅
    29.04 felia ✅🩵
    28.5 II USG prenatalne ✅

    preg.png
  • Karos31 Autorytet
    Postów: 607 1018

    Wysłany: 2 marca, 12:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny ja już po wizycie , mój miś Haribo ma 1,37cm 😍 bije serduszko ale nie słuchaliśmy bo to za wcześnie. 2 dni różnicy w USG a miesiączce więc terminu nie zmieniamy zostaje 13.10.
    Więc dziś z USG 7t4d 😊 jestem mega szczęśliwa ,poszłam prywatnie i w końcu zostałam potraktowana na wizycie tak jak powinnam i nie żałuję wydanej kasy.
    Omówione zostało wszystko,zwiekszam foliany do 4mg na dobe,przez poprzednia ciążę. Prenatalne mam umówione na 8 kwietnia ale test pappa mam zrobić 2 tyg szybciej i z wynikiem przyjść. Kolejna wizytę mam 25 marca ,później wizyty będą raczej co miesiąc.

    Ninia, Blossomka, Mro_22, snieżka, White1, Malina90, Niecierpliwa2, Abstrakcja, Weronka89, Panna_M, CaroShell, Mimblanee, aganieszkam lubią tę wiadomość

    👱33 🧔32

    02.2015 - 🩷🤱

    11.2023 - 14 tydz 🩵💔 Trisomia 18

    06.2024 - 23 tydz 🩷💔 Rozszczep kręgosłupa, wielowadzie.

    01.2026 zaczynamy starania ♥️

    4.02 - ⏸️ jasna kreska 😍
    16.06 - 600g synka 🩵

    preg.png
  • Ninia Autorytet
    Postów: 972 1274

    Wysłany: 2 marca, 13:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karos, gratulacje i cieszę się na Twoje dobre wieści. Bardzo trzymam za Ciebie kciuki. Dobrze, że znalazłaś porządnego lekarza. Ja mam podobną historię do Twojej z niedalekiej przeszłości i teraz wszystkie wizyty robię prywatnie, u lekarza któremu ufam i który o mnie dba i nie lekceważy tego co przeszłam. To bardzo ważne by czuć się zaopiekowaną.

    Karos31 lubi tę wiadomość

    👱🏻‍♀️ 91
    Kariotypy ✅
    17.10.2025 💔🩷👼 Rita 16tc, triploidia matczyna
    12.2025 start starań o drugą ciążę 🥹
    1.2026⏸️ 2 cs
    03.2026 Panorama ok, czekamy na zdrowego 🩵

    preg.png
  • Panna_M Autorytet
    Postów: 269 131

    Wysłany: 2 marca, 13:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasia0504 wrote:
    Na prenetalne idę w 12+4. Pewniem bym poszła tydzień wcześniej, ale nie było terminu. A badania wirusowe zrobiłam w 7+4 (mniej więcej w pierwszym wolnym terminie po skierowaniu, a kiedy mąż miał zdalną). Myślę, że nie ma to większego znaczenia, ale zawsze pewnie lepiej wiedzieć wcześniej niż później np. o zarażeniu toxo.

    Co do zapalenia pęcherza, to ja niestety miałam je na samym początku ciąży. Raczej nie biorę nic zapobiegawczo tylko czasem wypije saszetkę Femannose. Szkoda,że w ciaży nie można Furaginy, bo to mi najszybciej pomaga.

    Mi wypadają właśnie tak samo 12+4 :) Lekarz kazał zapisywać się od 12 tc

    👧 30 👨31
    09.2025 CB 💔 1cs
    Czekamy 💛 10.2026 ⏳
  • Panna_M Autorytet
    Postów: 269 131

    Wysłany: 2 marca, 13:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Weronka89 wrote:
    Dziewczyny, szybkie pytanie o prenatalne. Najlepiej je robić w skończonym 12 tyg czyli de facto w 13-tym? 12+(x)? Dobrze to rozumiem? I na NFZ honorowane są skierowania prywatne?

    Ja chodząc do ginekologa prywatnie dostałam skierowanie na badania prenatalne na NFZ. Podobno dla pierwszego i drugiego trymestru takie nam się należą

    👧 30 👨31
    09.2025 CB 💔 1cs
    Czekamy 💛 10.2026 ⏳
  • Panna_M Autorytet
    Postów: 269 131

    Wysłany: 2 marca, 13:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    snieżka wrote:
    Chyba dołączam do teamu dziewczyn z uporczywymi mdłościami 🤢

    Oj współczuję :( mnie dzisiaj też morduje mimo tego że jestem w szpitalu :( tylko przy haftowaniu dostaje leki w kroplówce, a tak to przyjmuję tabletki, ale one dają ulgę tylko na chwilę :( czekam z utęsknieniem aż to minie

    👧 30 👨31
    09.2025 CB 💔 1cs
    Czekamy 💛 10.2026 ⏳
  • Weronka89 Ekspertka
    Postów: 175 234

    Wysłany: 2 marca, 14:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Panna_M bardzo Ci współczuję, biedna omęczysz się, mam nadzieję, że to już niedługo i minie Ci :(

  • aganieszkam Autorytet
    Postów: 11358 9602

    Wysłany: 2 marca, 14:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Panna_M wrote:
    Dziewczyny, a w którym tc robiłyście badania pierwszego trymestru? Mi kazała zrobić na początku 8 tygodnia, ale przez pobyt w szpitalu przesuną się o 3 dni. Myślicie, że to ma jakieś duże znaczenie?
    No i na kiedy umówiłyście się na prenatalne i który to będzie tc? :)
    USG 1 trymestru robi się pomiędzy 11+0 a 13+6tc

    02/26 Naturals Beta 1979, 4205
    Cudzie trwaj 😍 Dziewczynka 🩷
    preg.png

    age.png

    Synek 29.04.2025 🩵 (38+1tc)
    26dpt USG jest serduszko
    20dpt-2mm zarodek
    Beta 9dpt-113,92; 11dpt-260,59; 17dpt-2380,97
    24.08.2024- transfer 4BB

    Synek 26.07.2021 💙 (36+4tc)
    21dpt USG- 2,5mm szczęścia
    Beta: 6dpt-46,8; 8dpt-132,3; 10dpt-393,7
    02.12.2020 - Transfer blastki 6cio dniowej 6BA

    Córeczka 13.12.2019 🩷 (40+1tc)
    23dpt jest serduszko
    Beta: 6dpt-47,16; 8dpt-140,50; 10dpt-361,70; 16dpt-6550
    26.03.2019r.-Transfer blastka 4BB
    21.03.2019r.-Punkcja (pICSI)- 3 blastki (3BB, 4BB, 6BA)
    Niedrożne jajowody ❌
  • Martit Autorytet
    Postów: 521 818

    Wysłany: 2 marca, 14:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny, pytanie mam. Używacie/używałyście poduszki ciążowej? Nigdy nie bolał mnie kręgosłup, a od kilku dni okropnie śpię i rozważam zakup. Zastanawiam się tylko czy zwykły rogal czy literka G?

    preg.png
  • Artopa Przyjaciółka
    Postów: 99 129

    Wysłany: 2 marca, 15:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Współczuję mdłości, u mnie delikatne ale nawet na nie pomagają mi krakersy z lidla, które niestety wczoraj mąż mi wieczorem zjadł i muszę się zaopatrzyć w zapas 😁
    U mnie zaraz wchodzimy w 6 tydzień i głównie najbardziej uporczywa jest ciągła senność. Mogę robić drzemki w ciągu dnia a pod wieczór śpię jakbym cały dzień harowała

  • CaroShell Koleżanka
    Postów: 51 92

    Wysłany: 2 marca, 15:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja prenatalnie mam 13+1 niestety prywatnie, bo w całym mieście w trzech poradniach brak miejsc na NFZ 🤯

    Przymierzam się żeby w pracy powiedzieć, wstępnie chciałbym pracować do końca maja, akurat 2 miesiące na przekazanie obowiązków 😉

    Ona 91` On 89`
    Niedrożne jajowody, Niedoczynność tarczycy + Hashi, podejrzenie endometriozy

    Starania od 4 lat
    2023 biochemiczna :(
    2024 Ciąża bliźniacza heterotopowa - macica + jajowód - strata jajowodu.

    IVF Artemida Olsztyn
    I procedura 🥚🥚🥚🥚
    03.2025 I ET - ❌
    08.2025 II FET - Biochem 💔
    01.2026 III FET
    5 dpt ⏸️ / 6 dpt 25,9 / 9 dpt 143 / 12 dpt 692/ 14 dpt 2094 🚀
    11.02 CRL 6 mm z ❤️
    26.02 - CRL 19.2 mm, FHR 141u/min

    preg.png
  • Mimblanee Autorytet
    Postów: 758 1357

    Wysłany: 2 marca, 15:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    CaroShell wrote:
    Ja prenatalnie mam 13+1 niestety prywatnie, bo w całym mieście w trzech poradniach brak miejsc na NFZ 🤯

    Przymierzam się żeby w pracy powiedzieć, wstępnie chciałbym pracować do końca maja, akurat 2 miesiące na przekazanie obowiązków 😉
    Ojej a nie opłaca się bardziej jechać gdzieś do sąsiedniego miasta? U mnie w dziurze to nie to nie robią nawet i właśnie się obawiam, że większe miasto obok będzie oblegane więc chyba sobie zrobię wypad do Wrocławia, tam problemów z terminami nie ma a i przy okazji zakupki się zrobi 😁

    🩵 D 1.05.2025

    💔 28.04.26 15+0tc 👼🏻
  • Karos31 Autorytet
    Postów: 607 1018

    Wysłany: 2 marca, 15:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja prenatalne robię też prywatnie u mojego ginekologa właśnie bo już wolę wydać kasę i wiem,że zostanie zbadane wszystko jak trzeba. Poprzednie prenatalne pierwsze na NFZ trwało 5 minut.. ,a wydaje mi się ,że powinno dłużej. Przez swoje doświadczenie nie potrafię zaufać już lekarzom na NFZ.

    Marty.Na, Kasia0504 lubią tę wiadomość

    👱33 🧔32

    02.2015 - 🩷🤱

    11.2023 - 14 tydz 🩵💔 Trisomia 18

    06.2024 - 23 tydz 🩷💔 Rozszczep kręgosłupa, wielowadzie.

    01.2026 zaczynamy starania ♥️

    4.02 - ⏸️ jasna kreska 😍
    16.06 - 600g synka 🩵

    preg.png
‹‹ 66 67 68 69 70 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Suplementacja w ciąży a wytyczne ekspertów. Dlaczego skład Prenasolu to odpowiedź na potrzeby przyszłej mamy?

Ciąża to czas, w którym zapotrzebowanie na konkretne składniki odżywcze gwałtownie rośnie. Przyszła mama musi dostarczyć je nie tylko sobie, ale przede wszystkim rozwijającemu się maluchowi. Niestety, współczesna dieta często nie wystarcza, by pokryć te zwiększone potrzeby. Właśnie dlatego Polskie Towarzystwo Ginekologów i Położników (PTGiP) przygotowało konkretne rekomendacje dotyczące dodatkowego wsparcia organizmu. Na co warto zwrócić uwagę, wybierając odpowiedni preparat? Czy każda kobieta w ciąży potrzebuje suplementów?

CZYTAJ WIĘCEJ

Niepłodność a nietolerancja pokarmowa - czy istnieje związek?

Dlaczego coraz częściej przyszli rodzice nie mogą doczekać się upragnionego potomstwa? Czy nieodpowiedni styl odżywiania może przyczyniać się do powstawania zaburzeń płodności? Czy nietolerancja pokarmowa może wpływać na obniżenie płodności, a nawet powodować niepłodność? Jakie testy na nietolerancje pokarmowe warto wówczas wykonać?  

CZYTAJ WIĘCEJ

7 faktów o karmieniu piersią, o których nie miałaś pojęcia

Czy wiesz, że karmienie piersią może zmniejszyć ryzyko zachorowania na nowotwór jajnika oraz piersi? A czy słyszałaś, że mleko matki zmienia się nawet w trakcie jednej sesji karmienia? Poznaj 7 faktów ciekawych i nieoczywistych faktów na temat karmienia piersią! 

CZYTAJ WIĘCEJ