X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Październikowe Mamusie 2016
Odpowiedz

Październikowe Mamusie 2016

Oceń ten wątek:
  • kalika Autorytet
    Postów: 1874 1645

    Wysłany: 27 marca 2017, 19:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szynszyl, nie w tą a przyszła sobotę jest nasz wielki dzień :) Myślę, że 1 kwietnia to dobra data na takie ekscesy ;)
    Ostatnio kupiłam w Rossmannie w promocji "Alaantkowe blw" i dziś czytałam w ogrodzie, gdy młody spał w wózku. Pogoda była cudownie wiosenna. Jakie książki o blw zamówiłas?
    Miki też ma dziś dzień szaleństw. Leżał koło mnie na łóżku i turlal się po całym, raz w jedną, raz w drugą stronę. Nie ma już opcji, żeby zostawić go bez nadzoru.

    Co do blw, to uważam, że jego wprowadzenie zgodnie z zasadami, czyli po 6 mz, gdy dziecko stabilnie siedzi i motorycznie jest gotowe do rozszerzania diety (samodzielnie chwyta jedzenie, trafia nim do buzi i nie wypycha językiem) jest mniej obciążające dla przewodu pokarmowego niż wprowadzanie papek po 4 miesiącu życia.

    My zamawialismy personalizowane zaproszenia ze zdjęciem Mikołaja z sesji noworodkowej.

    Eryka, żeby zacząć blw dziecko musi stabilnie siedzieć, choćby z podparciem, ale stabilnie. Poniekąd chroni to przed zakrztuszeniem. Jeśli Hania ma obniżone napięcie mięśniowe, to zapewne w wieku 6 miesięcy jeszcze nie będzie na to gotowa. Z blw trzeba czekać, aż ten moment nastąpi, czasami jest to nawet w 8 miesiącu życia.

    szynszyl, Eryka lubią tę wiadomość

    mhsv9vvjufj4nne7.png
    3jvzjw4z8qd2v63z.png
    06.2015 - nasz aniołek:*

  • Sylwusia100 Autorytet
    Postów: 3434 5189

    Wysłany: 27 marca 2017, 19:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My zamawialismy zaproszenia ze zdjeciem Huberta z sesji.

    Mój Aniołek kochany - 04.07.2015
    bfarxzdvpbfijpi5.png
    f2wlpx9ioedyej73.png
  • diewuszka86 Autorytet
    Postów: 1190 1198

    Wysłany: 27 marca 2017, 20:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My zapraszaliśmy tylko ustnie na chrzest. Byli rodzice, dziadkowie, rodzeństwo plus nasi chrzestni i jeden wujek, u którego byliśmy na chrzcinach córki.

    Co do blw to my nie jesteśmy przekonani do tego zupełnie i chyba pozostaniemy przy starej papkowej metodzie. A bardziej stałe pokarmy zaczniemy wprowadzać bliżej 10 mca życia.

    l54t4dr.png
  • Chwilka84 Autorytet
    Postów: 965 904

    Wysłany: 27 marca 2017, 20:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja się blw boję, stan przed zawałowy mam jak daje Kubie jaglanke zblendowana, wiec przy blw na pewno bym zemdlała:P ale może jak Kalika pisze, jak będzie starszy, i będzie sam siedział, choć wole na razie papki, a później po prostu będę kroić mu jedzonko w kosteczke żeby jadł sobie ręka.

    Kalika, jak ta książka alankowa?fajne przepisy? Ja mam ksiązke Mały Smakosz, fajnei jest napisane co z czym można połączyć, polecam.

    My na chrzest robiliśmy zaproszenia

    ex2bi09komf7ydjp.png
  • Sylwia91 Autorytet
    Postów: 5779 4526

    Wysłany: 27 marca 2017, 21:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My mieliśmy zaproszenia. Rodzice, chrzestni, dziadkowie i jedna ciocia z dziećmi plus księża.

    Co do blw to ja będę próbować ale dopiero jak Barbarka będzie naprawdę dobrze siedziała. Póki co się nie garnie do siadania ale z łyżeczki ściąga pięknie <3

    qb3cjw4z459az3ou.pngklz99vvjlhtpt58w.pngx7g1xzdvar8apynv.png
  • szynszyl Autorytet
    Postów: 1163 1386

    Wysłany: 27 marca 2017, 21:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zamówiłam "bobas lubi wybór" i "bobas lubi wybór książka kucharska" :)

    te nasze małe kluseczki tak szybko dorastają, że szok.Już mi się wydaje, że Hania nie może być bardziej słodka, a następnego dnia robi mnóstwo innych rzeczy i mnie rozczula :)

    czytałam trochę tego alaantkowego bloga, sporo przepisów, nawet nie wiedziałam, że wydali książkę :)

    3jgx3e3kscbj73hd.png
  • kalika Autorytet
    Postów: 1874 1645

    Wysłany: 27 marca 2017, 22:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chwilka, książka fajna. Jest wstęp o blw, a potem dużo przepisów podzielonych na kategorie. Jeszcze nic nie robiłam z tego, ale wyglądają smakowicie. Idea blw jest to, że dziecko je to co reszta rodziny, tylko odpowiednio dostosowane, czyli np. bez soli, cukru, także te przepisy są takie, że sama bym chętnie zjadła :) Możesz sobie wejść na blog autorek www.alaantkoweblw.pl i poprzegladac, bo tam jest bardzo dużo przepisów.
    Dzięki za tytuł, muszę mu się przyjrzeć bliżej :)

    Szynszyl, masz rację, rosną bardzo szybko i są coraz słodsze te nasze bobasy. Moj Miki ma już 8 kg i w sobotę przebily mu się dolne jedynki <3

    szynszyl lubi tę wiadomość

    mhsv9vvjufj4nne7.png
    3jvzjw4z8qd2v63z.png
    06.2015 - nasz aniołek:*

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 marca 2017, 23:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sarcia123 wrote:
    Pytanie

    w Wielkanoc chrzcimy synka, czy dawalyscie zaproszenia w formie papierowej czy tylko slpwne ? Bo zastanawiam sie nad tym wg. Mnie zaproszenia to takie mile i na poziomie nie wiem jak myslicie? Kogo zapraszalyscie na chrzciny ?
    My też chrzcimy w wielkanoc, zapraszalismy przez telefon ;)

  • NiecierpliwaKarolina Autorytet
    Postów: 2409 2115

    Wysłany: 27 marca 2017, 23:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Renia, Ignaś mały klusek :-) karmisz go tylko mm?
    Dużo zdrówka! Oby ta infekcja szybko minęła!

    I sto lat dla Mikiego!!! :-)

    Reni@ lubi tę wiadomość

    n59y8u69xkreiife.png
    n59y20mm7mm8z66z.png
  • NiecierpliwaKarolina Autorytet
    Postów: 2409 2115

    Wysłany: 27 marca 2017, 23:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kalika, Elidel przepisał Wam lekarz? Nasz nie chciał, bo podobno po 2 r.ż. można stosować.
    A pytałam o niego, bo znajoma polecała.

    n59y8u69xkreiife.png
    n59y20mm7mm8z66z.png
  • NiecierpliwaKarolina Autorytet
    Postów: 2409 2115

    Wysłany: 27 marca 2017, 23:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Diewuszka, super, że impreza udana i gratulacje dla małego "aniołka" ;-)

    Sylwia, podziwiam, że w ogóle dajesz radę coś robić przy Basi! Wracaj szybko do pełnej sprawności!

    Sylwia91 lubi tę wiadomość

    n59y8u69xkreiife.png
    n59y20mm7mm8z66z.png
  • kalika Autorytet
    Postów: 1874 1645

    Wysłany: 28 marca 2017, 00:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Diewuszka, synek stanął na wysokości zadania:) Czekam na fotorelację ;)

    Niecierpliwa, sama Mikiemu wypisalam ;) Rejestracja jest od 2 rz, ale z obserwacji klinicznych wynika, że jest bezpieczny także u niemowląt. Znajome dermatolozki stosują z powodzeniem od ok. 6 miesiąca życia. Jest to zastosowanie off label, jednak w świetle aktualnych doniesień wydaje się być uzasadnione. Sterydy na twarz to zło, a czyms leczyć trzeba, bo nie zawsze sama pielęgnacja wystarcza.

    mhsv9vvjufj4nne7.png
    3jvzjw4z8qd2v63z.png
    06.2015 - nasz aniołek:*

  • Reni@ Autorytet
    Postów: 1850 1503

    Wysłany: 28 marca 2017, 00:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    NiecierpliwaKarolina wrote:
    Renia, Ignaś mały klusek :-) karmisz go tylko mm?
    Dużo zdrówka! Oby ta infekcja szybko minęła!

    I sto lat dla Mikiego!!! :-)

    Mm + owoc, obiadek i wieczorem kaszka. Miki był nawet ciut grubszy w jego wieku a teraz chudzina ze spodnie z tylka spadają ;) taki urok

    f2wli09kkp6omcr9.png
    zem33e5ekx8vdc7s.png
    Aniołek 11 tc [*] 07.2015
  • Kai Autorytet
    Postów: 1808 1793

    Wysłany: 28 marca 2017, 02:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kalika, ja też zaplanowalam rozszerzanie diety na sobotę :-). Mojemu Mikolajowi jeszcze się jedynki nie przebiły, ale chyba rosną, bo dziąsła rozpulchnione, a noce marudne. W środę mam zaplanowane szczepienie na pneumo i powiem Wam, że nie jestem pewna, czy to dobry pomysł przy tym zabkowaniu. Z drugiej strony nie wiadomo, ile to potrwa. Najwyżej dopytam się pediatry i zdecyduję na miejscu.
    Jestem przeciwniczka przebijaniu uszu niemowlakom! Co to w ogóle jest za pomysł! Ja przebilam sobie uszy w wieku 21 lat :-).
    Ta zmiana na czole się zmniejszyla.Przy uszach nic nie pęka. Mały normalnie się nie drapie, ale jak jest spiacy, to trze oczy i czoło. Wystarczy go na sekundę z oka spuscic i już się potrafi drapnac. A paznokcie mu rosną z prędkością światła.
    Mój Mikus nie umie się jeszcze obracać z brzucha na plecy. Może raz mu się zdarzyło. Pewnie za rzadko go kładę na brzuch, muszę się z tym poprawić,ale czasem ciężko mi to robić,bo Miki tego strasznie nie lubi. Podnosi główkę, ramionka i co tam trzeba,ale nie lubi i strasznie mi protestuje.
    Z nowości: wczoraj po raz pierwszy sama pojechalam z małym tramwajem. Jak na złość przyjechał taki ze schodkami,ale ludzie pomogli i daliśmy radę. :-)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 marca 2017, 02:22

    diewuszka86, kalika, szynszyl, Chwilka84, Sylwia91 lubią tę wiadomość

    f2wli09kh9pki1f2.png
    km5stv73bm121sip.png
  • diewuszka86 Autorytet
    Postów: 1190 1198

    Wysłany: 28 marca 2017, 06:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny niedawno przeżywałyśmy tutaj pierwszy skończony miesiąc naszych maluszków a teraz już półroczki się zaczęły. Nieźle. Zdrowia dla małych solenizantów! I dla ich starszego rodzeństwa. Ciekawe jak tam maluchy Dei. One to już duże dzieciaczki ;)
    Nim się obejrzymy będą roczki na tapecie.

    l54t4dr.png
  • kalika Autorytet
    Postów: 1874 1645

    Wysłany: 28 marca 2017, 08:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kai, będziemy razem testowac nowe smaki w sobotę :) Od czego zaczynasz? Ja planuje od marchewki.

    Też ostatnio myślałam o Dei. Pewnie natłok obowiązków nie pozwala jej na śledzenie forum.

    mhsv9vvjufj4nne7.png
    3jvzjw4z8qd2v63z.png
    06.2015 - nasz aniołek:*

  • Kai Autorytet
    Postów: 1808 1793

    Wysłany: 28 marca 2017, 11:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też marchewka :-)

    f2wli09kh9pki1f2.png
    km5stv73bm121sip.png
  • Ola_Ola Autorytet
    Postów: 803 520

    Wysłany: 28 marca 2017, 14:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jakie kremy na lato i słońce będziecie używać?

    f2wl3e5evc7d67pj.png
    ex2bgu1rurd98nmh.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 marca 2017, 15:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My spacerujemy nowym wózeczkiem :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 marca 2017, 15:06

    Sylwia91, Reni@ lubią tę wiadomość

  • kalika Autorytet
    Postów: 1874 1645

    Wysłany: 28 marca 2017, 16:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ola_Ola wrote:
    Jakie kremy na lato i słońce będziecie używać?
    Coś z filtrem mineralnym. Muszę dopiero rozeznać się w temacie.

    Dziewczyny, których maluchy mają już ząbki - jakich past do zębów używacie?

    mhsv9vvjufj4nne7.png
    3jvzjw4z8qd2v63z.png
    06.2015 - nasz aniołek:*

‹‹ 1226 1227 1228 1229 1230 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

TOP 10 nowinek technologicznych w dziedzinie wspierania płodności, których nie możesz przegapić

Czy sztuczna inteligencja może wspierać płodność i zwiększać szanse na zajście w ciążę? Czy wirtualna rzeczywistość może być antidotum na problemy emocjonalne w trakcie przedłużających się starań o dziecko? Jak nowoczesne rozwiązania, aplikacje, gadżety mogą pomagać parom, które marzą o rodzicielstwie? Zebraliśmy dla Was 10 nowinek technologicznych, które mogą w znaczący sposób przybliżyć Was do spełnienia marzenia...

CZYTAJ WIĘCEJ

Kwas foliowy podczas starania o dziecko, kwas foliowy w ciąży - dlaczego tak ważny?

Kwas foliowy to witamina z grupy B, o której żadna starająca się o ciążę kobieta, nie powinna zapominać! Kwas foliowy ma ogromny wpływ na rozwój płodu, prawidłowy przebieg ciąży, ale i również płodność kobiety! Dodatkowo przeczytaj dlaczego suplementacja kwasu foliowego zalecana jest czasem również dla mężczyzn.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Torbiel na jajniku - przyczyny, objawy i leczenie

Torbiel na jajniku od czasu do czasu pojawia się u większości kobiet. Są to cysty lub pęcherzyki, które zazwyczaj wypełnione są płynem i które najczęściej samoistnie znikają. Dowiedz się jakie są objawy torbieli i czy mogą być przeszkodą w zajściu w ciążę? Kiedy należy je leczyć i z jakimi chorobami mogą współwystępować. 

CZYTAJ WIĘCEJ