X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Październikowe Mamusie 2016
Odpowiedz

Październikowe Mamusie 2016

Oceń ten wątek:
  • Sylwusia100 Autorytet
    Postów: 3434 5189

    Wysłany: 27 marca 2017, 11:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kalika ja tez jestem leniem ale moj maz sie bardzo zmotywowal i chodzi na silownie. Schudl 7 kg wiec ja tez nie moge byc gorsza :-)

    kalika lubi tę wiadomość

    Mój Aniołek kochany - 04.07.2015
    bfarxzdvpbfijpi5.png
    f2wlpx9ioedyej73.png
  • Ola_Ola Autorytet
    Postów: 803 520

    Wysłany: 27 marca 2017, 12:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oj ja też leń kanapowy...
    Sylwia super że się motywujecie wzajemnie :)
    Poszukam butów do biegania, to już jakiś krok :P
    Sylwia zdrowia! Jak Ty nosisz małą w tej szynie?
    Pytanko do mam które już mają dzieci. Używałyście pampersów pants? Jeśli tak, to od kiedy zaczęłyście używać?
    Kalika a co dajesz/smarujesz Mikołajkowi na AZS?

    Sylwia91 lubi tę wiadomość

    f2wl3e5evc7d67pj.png
    ex2bgu1rurd98nmh.png
  • NiecierpliwaKarolina Autorytet
    Postów: 2409 2115

    Wysłany: 27 marca 2017, 12:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kai, dla mnie trochę to wygląda na jakąś reakcję alergiczną, tym bardziej, że chyba swędzi, bo drapanko widać było. Ale ciężko tak po zdjęciu stwierdzić. Może jakaś alergia kontaktowa?
    A jak ze skórą przy uszach? Nie pęka?

    Dziewczyny, mam nadzieję, że imprezy się udały :-)

    Renia, zdrówka dla Was!!!!

    n59y8u69xkreiife.png
    n59y20mm7mm8z66z.png
  • NiecierpliwaKarolina Autorytet
    Postów: 2409 2115

    Wysłany: 27 marca 2017, 12:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No i my dzisiaj świętujemy pół roku <3
    Trochę smutno, bo bez taty, ale jak wróci to nadrobimy.

    szynszyl, Reni@, diewuszka86, Sylwia91, Anoolka, Eryka, Jutysia, Chwilka84 lubią tę wiadomość

    n59y8u69xkreiife.png
    n59y20mm7mm8z66z.png
  • szynszyl Autorytet
    Postów: 1163 1386

    Wysłany: 27 marca 2017, 13:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    już pół roku, ale szybko rosną te dzieciaczki ^^

    kalika z tego co mi mąż później powiedział to argumentem było, że teraz najlepszy wiek, bo nie będzie sobie tego ruszać , szybko się zagoi i po sprawie. Mąż z początku w szoku, że ktoś pomyślał o przekłuwaniu uszu takiemu małemu dziecku, to usłyszał, że jakaś koleżanka rodziła później a już ma kolczyki. też jestem przerażona mądrościami niektórych rodziców ;/
    a jak poszło pierwsze jedzonko Mikołaja?

    mi mąż kupił karnet na siłownie XD

    dziewczyny któraś z Was rozszerza dietę w oparciu o blw?

    3jgx3e3kscbj73hd.png
  • NiecierpliwaKarolina Autorytet
    Postów: 2409 2115

    Wysłany: 27 marca 2017, 13:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szynszyl, dla mnie też kolczyki u takich maluchów to pomyłka! Nie rozumiem zupełnie fenomenu.
    Czytałam trochę o BLW i spodobało mi się, ale myślę, że to zależy od dziecka. Olek chyba nie jest jeszcze gotowy na takie jedzenie. Sprobowalam raz dać mu małą różyczkę brokuła to dziamał, dziamał, probował ssać i machał jęzorkiem i nic nie zjadł. Wszystko miał na brodzie i policzkach.
    Za jakiś czas pewnie spróbujemy znowu.

    n59y8u69xkreiife.png
    n59y20mm7mm8z66z.png
  • Reni@ Autorytet
    Postów: 1850 1503

    Wysłany: 27 marca 2017, 14:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karolina sto lat dla Olka. Jesli jestes zainteresowana BLW to próbuj. To tak jak z łyżeczką. Dziecko musi się tego nauczyć

    Ola ja nie kupowalam Pampers pants. Dla mnie to zbedny wydatek bo tanie nie sa. Zwykłe pampersy dawaly radę. Nigdy nam nic nie wyciekło ;)

    Pogoda piękna. A my uziemieni w domu. Miki kaszle dalej i katar do kolan. Ja prawie glos stracilam. Gardlo mnie boli i wgl rozbita jestem.
    No a Ignas tak jak myslalam ma zawalone oskrzela. Nasza pediatra powiedziała że bardzo dobrze zrobilam podając Ventolin. Teraz ma już kaszel taki odrywajacy. Dostal jeszcze jeden wziew,mucosolvan do inhalacji i antybiotyk. W czwartek na kontrolę.
    I wiecie co? Podejrzewam ze ten lekarz co ho badal w piątek yo faktycznie jakus burak. Wiem ze takie choroby rozwijaja się ekspresowo ale ja juz wtedy slyszalam że swiszczy przy oddychaniu.
    Aha. Zwazylam Ignasia w przychodni. 9150 g
    A mój Miki kończy dziś 4 lata ! Nawet nie wiem kiedy to zlecialo

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 marca 2017, 13:55

    Eryka, aneta93, NiecierpliwaKarolina lubią tę wiadomość

    f2wli09kkp6omcr9.png
    zem33e5ekx8vdc7s.png
    Aniołek 11 tc [*] 07.2015
  • diewuszka86 Autorytet
    Postów: 1190 1198

    Wysłany: 27 marca 2017, 14:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A u nas impreza udała się świetnie! Kubuś pół mszy przespał a drugie pół wpatrywał się w księdza :P Przyznam się, że w momencie samego chrztu wzruszyłam się niesamowicie. Mistyczne przeżycie.
    A impreza w restauracji super. Kubuś był mega grzeczny wszyscy go chwalili nawet kelnerzy :) W trakcie imprezy urwaliśmy się na mały spacerek bo była piękna pogoda.
    Postaram się na dniach wrzucić jakieś zdjęcie.
    A dziś odpoczywamy :)

    kalika, Sylwia91, Eryka, aneta93, Chwilka84, NiecierpliwaKarolina lubią tę wiadomość

    l54t4dr.png
  • kalika Autorytet
    Postów: 1874 1645

    Wysłany: 27 marca 2017, 14:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ola, krótka (3-4 min), niezbyt goraca kąpiel w emulsji Cetaphil Restoraderm lub Latopic. Potem delikatne osuszanie skóry, bez pocierania i natychmiastowe smarowanie całego ciała Lipikar Fluid Ap+ z LaRoche. Ponadto w ciągu dnia, przy zmianie pieluchy smaruje ciało robiona maścia cholesterolowa. Miejscowo na ciele, jeśli jest zaostrzenie i zaczyna się drapac, to smaruje Locoidem w kremie (steryd), a zaostrzenia na twarzy traktuje Elidelem. Do tego mam dietę bez jaja i mleka od miesiąca, bo podejrzewam, że powodują zaostrzenia. Ostatnio zjadłam jajo na próbę i tak jak myślałam po 1,5 doby Miki wyglądał jak apacz ;)

    Szynszyl, jeszcze nie podawałam nic Mikiemu. Rozszerzanie diety zaczynamy w tą sobotę :)
    Ja chciałabym wprowadzić elementy blw. Póki Miki nie będzie siedział samodzielnie będziemy rozszerzać dietę łyżeczka, a jak usiądzie, to planuje wprowadzić blw. Podoba mi się idea blw, ale nie jestem za sadzaniem niesiedzacych samodzielnie dzieci, a dietę już bym chciała powoli zacząć rozszerzać. Stąd taki miks tych metod mam w planach :) Ty chcesz zastosować czyste blw?

    Dziewczyny, czy któraś z Was ma ta podróbke Thermomixa z Lidia?

    Ola_Ola lubi tę wiadomość

    mhsv9vvjufj4nne7.png
    3jvzjw4z8qd2v63z.png
    06.2015 - nasz aniołek:*

  • Sylwusia100 Autorytet
    Postów: 3434 5189

    Wysłany: 27 marca 2017, 14:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja ma prawdziwa wersje thermomiksa ale kolezanka kiedys kupila podrobke tylko nie z lidla, jakies innej firmy i jest zadowolona.

    Mój Aniołek kochany - 04.07.2015
    bfarxzdvpbfijpi5.png
    f2wlpx9ioedyej73.png
  • Ola_Ola Autorytet
    Postów: 803 520

    Wysłany: 27 marca 2017, 14:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Renia bidulo, zdrówka dla was. I sto lat dla Mikołajka :)

    Kalika, Renia dzięki :)


    Diewuszka super, że impreza się udała :) My mamy 23.04, już się nie mogę doczekać, a 02.04 idziemy na Chrzciny i wtedy zobaczę jak się będzie zachowywał przy takiej gromadzie, bo jak na razie jest średnio towarzyski :/

    Reni@ lubi tę wiadomość

    f2wl3e5evc7d67pj.png
    ex2bgu1rurd98nmh.png
  • Sylwia91 Autorytet
    Postów: 5779 4526

    Wysłany: 27 marca 2017, 15:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny dzięki za życzenia zdrowia <3

    A małą pod głowę łapię ręką bez szyny a na szynach wspieram ją pod pupę jak nosze. Nie jest najgorzej :)

    Diewuszka super ze impreza się udala <3 ja tez się wzruszylam na chrzcie malej :)

    Szynszyl ja nigdy nie pojme dlaczego ludzie decyduja sie na kolczyki u tak malych dzieci... jak Basia dorosnie na tyle zeby wyrazic wlasne zdanie i bedzie chciala to dopiero jej zrobimy.

    Karola sto lat :* pół roczku to poważny już kawaler <3

    Renia bidulko odsapnąc nie mozesz od tych chorób :( zdrówka życzę dla całej rodzinki <3

    Reni@, NiecierpliwaKarolina lubią tę wiadomość

    qb3cjw4z459az3ou.pngklz99vvjlhtpt58w.pngx7g1xzdvar8apynv.png
  • Sylwia91 Autorytet
    Postów: 5779 4526

    Wysłany: 27 marca 2017, 15:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A co do biegania to polecam udac sie do centrum biegowego gdzie robią analizę kroku i dobierają odpowiednie buty. Ja tak zrobilam z 5 lat temu i buty nadal jak nowe, marki Brooks. Nigdy mnie nic po biegu nie bolalo. Ani kostki ani kolana, a biegałam bardzo dużo. Warto wydać na to żeby sobie krzywdy nie zrobić

    qb3cjw4z459az3ou.pngklz99vvjlhtpt58w.pngx7g1xzdvar8apynv.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 marca 2017, 16:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pantsy się sprawdzają dopiero jak już maluch chodzi, wcześniej to zbędny wydatek.
    Co do kolczyków to ja też nie rozumiem po jaką cholerę one niemowlakiem.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 marca 2017, 16:00

    Ola_Ola lubi tę wiadomość

  • szynszyl Autorytet
    Postów: 1163 1386

    Wysłany: 27 marca 2017, 16:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    diewuszka super, że impreza udana :)

    Reniu współczuję takiej przeprawy z chorobami ;/ może przy lepszej pogodzie będą Was omijać.

    kalika myślałam, że to już w zeszłą sobotę miało być :)
    mąż stwierdził, że skoro bobas lubi wybór to czasem przecierek a czasem stałe :)ale generalnie bardzo mi się podoba idea i jeśliby fajnie szło to chętnie zostałabym tylko przy tym :) poczytałam w internecie, pooglądałam filmiki, jutro przyjdzie książka blw i książka kucharska to się upewnię :)

    3jgx3e3kscbj73hd.png
  • Eryka Ekspertka
    Postów: 222 184

    Wysłany: 27 marca 2017, 17:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szynszyl ja się przymierzam do blw, ale mam trochę wątpliwości przez obniżone napięcie Hani. Jest z wszystkim po tyłach, dopiero co kilka razy obróciła się na brzuszek, a o siedzeniu nie ma mowy. Mam zamiar sadzać ją na kolanach i podtrzymywać, ale boję się, że jak na nią to i tak za szybko. Miałam zacząć też od tej soboty, tak żeby mąż mógł uczestniczyć podczas pierwszego posiłku, ale nie wiem czy się jeszcze jednak nie wstrzymam i poczekam ze 2 tygodnie, aż się trochę wzmocni. Jeszcze będę rozmawiać z fizjo jutro o tym. I druga wątpliwość to właśnie kwestia najadania się. Niby wiem, że przez pierwsze tygodnie nie chodzi o zjadanie, a o zabawę, próbowanie itd., ale jednak martwi mnie kwestia ewentualnej anemii. Dlatego myślę, żeby też czasem podać coś łyżeczką, ale chcę najpierw blw wprowadzić.

    zem3df9hdz9h654o.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 marca 2017, 17:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pytanie

    w Wielkanoc chrzcimy synka, czy dawalyscie zaproszenia w formie papierowej czy tylko slpwne ? Bo zastanawiam sie nad tym wg. Mnie zaproszenia to takie mile i na poziomie nie wiem jak myslicie? Kogo zapraszalyscie na chrzciny ?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 marca 2017, 17:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja omijam Blw i wcale mi sie to nie podoba moim zdaniem to niepotrzebne obciazanie malego zoladka duzymi kawalkami jedzenia ktore jie jestesmy w stanie skontrolowac czy przsgryzl, podziamal czy zacznie sie krztusic. Uwazam ze na wybor i gryzienie dziecko ma mnoostwo czasu i papkami krzywdy dziecku nie robie a nie obciazam malego brzuszka bo nie musi tyle pracowac zeby to przetrawic.

  • szynszyl Autorytet
    Postów: 1163 1386

    Wysłany: 27 marca 2017, 17:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My zapraszaliśmy słownie rodzeństwo i rodziców :)

    Moja Hania z kolei dzisiaj ma "dzika", przewraca się z brzuszka na plecki, z plecków na brzuszek a to w jedną, a to w drugą stronę. i co najlepsze na brzuszku podnosi tyłek, opiera się na rączkach i buja przez chwilę do przodu i do tyłu ^^

    Reni@, kalika, Chwilka84, Sylwia91, NiecierpliwaKarolina lubią tę wiadomość

    3jgx3e3kscbj73hd.png
  • Reni@ Autorytet
    Postów: 1850 1503

    Wysłany: 27 marca 2017, 19:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szynszyl mój Miki tak sie kiwal na kolanach bardzo dlugo. I to tak mocno ze potrafil lozeczkiem w ten sposób przejechac po panelach kilkanascie cm. A Ignas póki co z brzuszka na plecki przewrocil sie ze 2 razy i wiecej nie chce. Ale przyjdzie jego czas i bedzie śmigał :)

    szynszyl lubi tę wiadomość

    f2wli09kkp6omcr9.png
    zem33e5ekx8vdc7s.png
    Aniołek 11 tc [*] 07.2015
‹‹ 1225 1226 1227 1228 1229 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Objawy ciąży i testy ciążowe – co powinnaś wiedzieć?

Czy to nietypowe zachcianki, czy zmiany nastroju zwiastują nowy etap w Twoim życiu? Poznaj kluczowe objawy ciąży oraz najpopularniejsze testy ciążowe, które rozwieją Twoje wątpliwości i pozwolą odkryć, czy naprawdę zostaniesz mamą. Podajemy ważne informacje! Sprawdź!

CZYTAJ WIĘCEJ

Comiesięczne rozczarowanie... Jak radzić sobie z emocjami, gdy kolejny raz pojawia się jedna kreska?

Dla wielu par każdy kolejny miesiąc bez ciąży jest jak utracona szansa. Trudne emocje kłębią się w pierwszych dniach cyklu. Najczęściej jest to żal, smutek, bezsilność, rozczarowanie... Dlaczego kolejny miesiąc się nie udało? Jak sobie radzić z tymi trudnymi emocjami? Podpowiada Psycholog Niepłodności - Anna Wietrzykowska.

CZYTAJ WIĘCEJ

Smog - czy smog w Polsce może obniżać płodność?

Polska jest jednym z najbardziej zanieczyszczonych krajów na świecie. To niestety przykry fakt. Jesteśmy świadomi, że smog negatywnie wpływa na nasz organizm - płuca, serce. Ale czy może również upośledzać naszą płodność? Czy może dodatkowo obniżać parametry nasienia? Czy możemy mądrze się przed tym zabezpieczać, czy to już histeria? Zadaliśmy to pytanie ekspertom, przeczytaj co usłyszeliśmy!  

CZYTAJ WIĘCEJ