X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Październikowe Mamusie 2016
Odpowiedz

Październikowe Mamusie 2016

Oceń ten wątek:
  • Kasik2 Autorytet
    Postów: 303 275

    Wysłany: 25 lutego 2016, 11:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rutelka wrote:
    Kasik2 witaj! Już Cię na listę wciągnęłam.

    No to witaj w klubie, bo ja też mam mutację genu MTHFR.
    Przyjmujesz zastrzyki z Clexane'u?

    No to przybijmy sobie piąteczkę. Takie z nas mutanty genetyczne ;)

    Biorę clexane, niestety. Codzienne kłucie nie należy do przyjemności.
    Podajesz sobie zastrzyki w brzuch? Właśnie zapomniałam zapytać na wizycie czy mam zmienić miejsce wkłucia bo jakoś tak mi dziwnie kłuć się w brzuch odkąd wiem że jestm w ciąży

    klz9zbmhugl0l61p.png
  • anulka1978 Autorytet
    Postów: 1298 1487

    Wysłany: 25 lutego 2016, 11:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    LillaMy wrote:
    Jeśli będzie Syn to być może też będzie Leon ;) przy pierwszym dziecku mąż wybierał imię ;)
    Dla Córki podobało Mi się Lilliana, ale tyle koleżanek i innych kobiet dało te imię że troszkę Mi się już obrzydło :/

    Anulka, daj troszkę czasu córce na ogarnięcie się.
    Wiem że My w tym wieku idealne nie byłyśmy, ale w końcu rodzice stawiali Nas przed faktem dokonanym .. Nauka albo praca
    Nie chodzisz do szkoły, to idź poszukaj sobie pracy i zacznij zarabiać na swoje utrzymanie ;)
    Wiadomo tu jeszcze rok musisz poczekać :D

    Leon jest super :) ja to jeszcze chcialm dac drugie imie żeby był Leon Konstanty ;) z męskich podobalo mi się bardzo Miłosz i Kajetan ale Miłosza nie zaakceptowała starsza córka a młodszej nie podoba się zdrobnienie kajetana - Kajtek. Został Leoś :)

    Rzeńskich jest sporo do wyboru... Jak zaczęlisy starania mój mąż składając trampolinę nagle walnął "Ada!"... pytam się o co chodzi... no imię Ada :) i tak zostało :) Mi podoba się Pola, Nadia, Mila, Lila (ale Lilliana mnie męczy bo mam złe skojarzenia), Inga, Iga, Olga... długa lista :)

    Córa juz usmiechnieta chodzi..... nie nadąży czlowiek... :/
    Juz siedzi, uczy się, jest milusia... u nas tak wiecznie...

    Rutelka, kalika lubią tę wiadomość

    f2w33e3k4fqom8sd.png
  • vella Ekspertka
    Postów: 185 549

    Wysłany: 25 lutego 2016, 11:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny jak pójdę w 6t0d na usg to jesr szansa na serduszko? Jak myślicie? W 5t1d miałam usg i był pęcherzyk 7mm.

    3Ecdp1.png
  • inaa Autorytet
    Postów: 2044 1239

    Wysłany: 25 lutego 2016, 11:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O! My chcemy córkę nazwać Pola ;-) a do chłopaka ciężko nam wybrać imię bo jedyne co mi się podoba to tak nazywa się mój mąż hehe ;-) hmmm

    LillaMy lubi tę wiadomość

    thgf9n73strbq9ak.png

    thgfyx8d9lmvw97c.png
    Aniołek (8tc)-3.2016 :* Kocham Cię !
    Aniołek (7tc)-12.2016 :* Kocham Cię !

  • Kasik2 Autorytet
    Postów: 303 275

    Wysłany: 25 lutego 2016, 11:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co do imion to my mamy imię dla chłopca Staś. Ale jeszcze jest dużo czasu to pewnie się 10 razy zmieni :)

    Anoolka lubi tę wiadomość

    klz9zbmhugl0l61p.png
  • LillaMy Autorytet
    Postów: 714 610

    Wysłany: 25 lutego 2016, 11:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mnie oprócz spojenia to nic nie boli ..
    Może jak bardziej naciągnę się to przy jajniku zakuje :D

    Dziś mam czas aby zatęsknić za Synusiem :D Babcia zabrała Go na cały dzień ;)
    Zdążyłam już troszkę posprzątać ;) zostało odkurzanie i mycie podłóg :/

    Oczywiście oprócz Was i koleżanek z innego wątku to nikt nie wie o ciąży :D
    Nie wiem jak długo uda Mi się utrzymać to w tajemnicy, trochę brzucha miałam po Filipie ale teraz wybiło Mnie konkretnie ;)

    Mówią że w kolejnej ciąży brzuch bardzo szybko się ujawnia :D

    Miałam problem z 14 i 15 marca z kim zostawię Syna, bo mąż od 3 marca wraca do pracy po bardzo długim L4 ..
    A na badania do szpitala i wizytę u Gin nie chciałam Go zabierać ze sobą ..

    Na szczęście Babcia zaproponowała że dobierze dwa dni urlopu i zostanie z wnusiem :)

    7bx9p1.png
    4qrCp1.png
  • LillaMy Autorytet
    Postów: 714 610

    Wysłany: 25 lutego 2016, 11:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasik2 wrote:

    Biorę clexane, niestety. Codzienne kłucie nie należy do przyjemności.
    Podajesz sobie zastrzyki w brzuch? Właśnie zapomniałam zapytać na wizycie czy mam zmienić miejsce wkłucia bo jakoś tak mi dziwnie kłuć się w brzuch odkąd wiem że jestm w ciąży

    Kasik Ja robiłam zastrzyki w brzuch dopóki potrafiłam złapać fałdkę, później przeniosłam się na jedno i drugie ramię ..
    Można jeszcze w udo, ale Mnie bolało okropnie :/

    Najgorsze jest to jak robią się zrosty :/

    7bx9p1.png
    4qrCp1.png
  • Kasik2 Autorytet
    Postów: 303 275

    Wysłany: 25 lutego 2016, 11:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    inaa wrote:
    O! My chcemy córkę nazwać Pola ;-) a do chłopaka ciężko nam wybrać imię bo jedyne co mi się podoba to tak nazywa się mój mąż hehe ;-) hmmm

    To bedziecie wtedy mówić na syna junior hehe

    inaa lubi tę wiadomość

    klz9zbmhugl0l61p.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 lutego 2016, 11:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasik2 wrote:
    No to przybijmy sobie piąteczkę. Takie z nas mutanty genetyczne ;)

    Biorę clexane, niestety. Codzienne kłucie nie należy do przyjemności.
    Podajesz sobie zastrzyki w brzuch? Właśnie zapomniałam zapytać na wizycie czy mam zmienić miejsce wkłucia bo jakoś tak mi dziwnie kłuć się w brzuch odkąd wiem że jestm w ciąży

    W brzuch, w brzuch. Nic się dzidzi nie stanie. Zbierasz tkankę tłuszczową między dwa palce i igła wchodzi w tkankę podskórno-tłuszczową. Ja znalazłam super miejsce. Okolice pępka. W ogóle nie robią się sińce. Ja na razie mam Clexane 0,4, ale pani doktor już mi zapowiedziała, że jak tylko krwiak się wchłonie (bo mam krwiaka obok pęcherzyka płodowego) to zwiększamy dawkę do 0,6. A masz Clexane refundowany, czy na 100%?

  • anulka1978 Autorytet
    Postów: 1298 1487

    Wysłany: 25 lutego 2016, 11:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi sie bardzo podobały Jasie, Stasie, Antosie... do momentu przeprowadzki na wieś... gdybym mieszkala nadal w Olsztynie to pewnie byłby Jan Jakub albo moze Franciszek... ale niestety w okolicy (byle pgry) królują te imiona i ja po prostu mam skojarzenia... moze to głupie ale no po prostu dane imię kojarzy mi się z daną osobą... O na przykład piękne imię Ryszard (szalenie mi się Rysiek podoba) ale 3 domy dalej mieszka pijaczek żulek wlasnie imieniem Rysiek... koniec, nie bede syna nazywala tym imieniem.... No i tym sposobem bedzie Leoś :) mąz zachwycony :) dzieci też :) ja rownież :) tylko moja mama załamana... jak to... Leon... co to za imię w ogole? :P

    AURO mów co to za imię po dziadku... ;)

    f2w33e3k4fqom8sd.png
  • LillaMy Autorytet
    Postów: 714 610

    Wysłany: 25 lutego 2016, 11:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rutelka masz rację okolice pępka są najlepsze ;)
    u Mnie później problemem stały się zrosty, nawet teraz co jakiś czas koło pępka pojawia się opuchlizna swędząca ..

    7bx9p1.png
    4qrCp1.png
  • anulka1978 Autorytet
    Postów: 1298 1487

    Wysłany: 25 lutego 2016, 11:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rutelka wrote:
    W brzuch, w brzuch. Nic się dzidzi nie stanie. Zbierasz tkankę tłuszczową między dwa palce i igła wchodzi w tkankę podskórno-tłuszczową. Ja znalazłam super miejsce. Okolice pępka. W ogóle nie robią się sińce. Ja na razie mam Clexane 0,4, ale pani doktor już mi zapowiedziała, że jak tylko krwiak się wchłonie (bo mam krwiaka obok pęcherzyka płodowego) to zwiększamy dawkę do 0,6. A masz Clexane refundowany, czy na 100%?
    Dziewczyny straszne jest to co piszecie :( szkoda, że nie da się tego jakos obejśc i musicie się kłuć... ściskam mocno <3

    f2w33e3k4fqom8sd.png
  • inaa Autorytet
    Postów: 2044 1239

    Wysłany: 25 lutego 2016, 11:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    łeeeh ten clexane to straszna rzecz. Moja mama musi od czasu do czasu sobie aplikowac brrrrrrr wspolczuje wam

    thgf9n73strbq9ak.png

    thgfyx8d9lmvw97c.png
    Aniołek (8tc)-3.2016 :* Kocham Cię !
    Aniołek (7tc)-12.2016 :* Kocham Cię !

  • Kasik2 Autorytet
    Postów: 303 275

    Wysłany: 25 lutego 2016, 11:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    LillaMy wrote:
    Kasik Ja robiłam zastrzyki w brzuch dopóki potrafiłam złapać fałdkę, później przeniosłam się na jedno i drugie ramię ..
    Można jeszcze w udo, ale Mnie bolało okropnie :/

    Najgorsze jest to jak robią się zrosty :/

    O kurcze, ja biore dopiero 4 miesiąc, jeszcze czegos takiego jak zrosty nie mam.

    Rutelka, dokładnie mam to samo. Mam jedno miejsce w okolicach pępka, nic nie boli i nie robią się siniaki.

    Kupuję clexane jakoś po 12 zł z groszem. Dopiero niedawno sie dowiedzialam że to kosztuje ponad 100 zł normalnie...

    klz9zbmhugl0l61p.png
  • LillaMy Autorytet
    Postów: 714 610

    Wysłany: 25 lutego 2016, 11:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anulka u Mnie podobny problem z imionami ;)

    Rodzice mieli ciężko zaakceptować imię Filip Gerard ( drugie imię po moim Śp. Bratu ), zaczęli wymyślać swoje propozycje ;)
    Więc im grzecznie odpowiedziałam, że Ja ich nie pytam o zdanie tylko mówię jak Syn będzie miało na imię :)

    A jeśli będzie dana Nam córeczka to na drugie na pewno będzie miała Bernadetta po Mamie Męża , której nigdy nie poznałam niestety zginęła w wypadku ..

    7bx9p1.png
    4qrCp1.png
  • anulka1978 Autorytet
    Postów: 1298 1487

    Wysłany: 25 lutego 2016, 11:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Filip Gerard mega :) lubię podwójne imiona :) dlatego Leon Konstanty :) a Konstanty dlatego że zadne inne mi nie pasuje na to miejsce... nie mamy w rodzinie ani Leona ani Konstantego ;)
    A pierwsze imię do Bernadetty?
    Mężowi bedzie bardzo miło... fajnie że sugerujecie sie imionami osób bliskich których juz nie wśród Was...
    Moja młodsza córa to Hanka, po mojej babci... ale babcia na szczęście mimo wieku nadal dobrze funkcjonuje :) złoty cżłowiek :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 lutego 2016, 11:47

    LillaMy lubi tę wiadomość

    f2w33e3k4fqom8sd.png
  • LillaMy Autorytet
    Postów: 714 610

    Wysłany: 25 lutego 2016, 11:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasik2 wrote:
    O kurcze, ja biore dopiero 4 miesiąc, jeszcze czegos takiego jak zrosty nie mam.

    Rutelka, dokładnie mam to samo. Mam jedno miejsce w okolicach pępka, nic nie boli i nie robią się siniaki.

    Kupuję clexane jakoś po 12 zł z groszem. Dopiero niedawno sie dowiedzialam że to kosztuje ponad 100 zł normalnie...

    Kasik, bo nie każdemu się robią ;) powiem tak kłucie tyle czasu jest bardzo irytujące i miałam straszne obawy przy tej ciąży czy też nie będę musiała aplikować.
    Dostałam wtedy Fraxyparine ponieważ pierwsza ciąża zakończyła się poronieniem.

    7bx9p1.png
    4qrCp1.png
  • Auro Ekspertka
    Postów: 195 239

    Wysłany: 25 lutego 2016, 11:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    LillaMy wrote:
    Auro , czyli jakie to imię ? :D

    Imię jak imię, może się niektórym podobać, nie mówię, że nie. Jeżeli toś takie wybierze to nie chciałabym żeby czuł się obrażony.
    Mąż chciałby aby syn miał na imię Tadeusz :), jak sobie pomyślę że wołam do dziecka Tadzio, Tadzik albo Tadek to staje mi przed oczami Norek z miodowych lat :P

    marti_88, Anoolka, NiecierpliwaKarolina, Blu lubią tę wiadomość

    cb7w9jcgbhi8rlpi.png
    zpbnvcqggsk02ljs.png
  • Visenna Autorytet
    Postów: 383 437

    Wysłany: 25 lutego 2016, 11:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    vella wrote:
    Dziewczyny jak pójdę w 6t0d na usg to jesr szansa na serduszko? Jak myślicie? W 5t1d miałam usg i był pęcherzyk 7mm.

    Dokładnie w 6t + 0 widziałam serduszko :) na średnim sprzęcie, czyli... bardzo bardzo możliwe, że będzie :)

    Pola - też chciałam takie inię dla córki, ale partnerowi się średnio kojarzy i nie będzie :) Leon - super!

    oar8vfxmctme5m5e.png
    PCOS + NT + IO + hiperinsulinemia + hiperprolaktynemia. I poronienie.
  • Kasik2 Autorytet
    Postów: 303 275

    Wysłany: 25 lutego 2016, 11:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A mi się z kolei Filip źle kojarzy ;) a Gerard swietne, bardzo nietypowe.
    Tylko jak to zdrabniać?

    klz9zbmhugl0l61p.png
‹‹ 5 6 7 8 9 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

8 rzeczy, które warto wiedzieć o diagnostyce endometriozy

Diagnoza endometriozy niekiedy trwa latami... Wszystko za sprawą niespecyficznych objawów, które daje to schorzenie. A jak wiadomo - im szybsza diagnoza, tym większa szansa na podjęcie efektywnego leczenia. Przeczytaj najważniejsze i najbardziej kluczowe rzeczy o diagnostyce endometriozy. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Wybór dawczyni komórki jajowej – o czym warto pamiętać?

Odkryj kluczowe aspekty wyboru dawczyni komórki jajowej i dowiedz się wszystkiego o procedurze in vitro z wykorzystaniem komórki jajowej dawczyni lub nasienia dawcy. Jak to dokładnie działa? Gdzie i w jaki sposób można znaleźć odpowiednią dawczynię? Rozmawiamy z lek. med. Włodzimierz Sieg z Kliniki INVICTA, który opowiedział nam również o innowacyjnym narzędziu wykorzystującym algorytm machine learning (AI) do doboru fenotypowego pomiędzy biorcami a dawcą komórek. 

CZYTAJ WIĘCEJ

7 sposobów jak przetrwać przesilenie wiosenne i jak szybko zajść w ciążę!

Przesilenie wiosenne dla wielu kobiet jest trudnym okresem przejściowym, kiedy mogą pojawiać się problemy ze snem, nadmiernym zmęczeniem, brakiem energii, czy obniżoną koncentracją. Wszystko to może mieć wpływ na gospodarkę hormonalną i kobiecą płodność. Jak w tym czasie przygotować się do ciąży? Jakie są skuteczne sposoby na poprawę płodności? Jak szybko zajść w ciążę, wprowadzając proste nawyki do codziennego stylu życia?

CZYTAJ WIĘCEJ