X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Październikowe Mamusie 2016
Odpowiedz

Październikowe Mamusie 2016

Oceń ten wątek:
  • LillaMy Autorytet
    Postów: 714 610

    Wysłany: 25 lutego 2016, 11:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Auro wrote:
    Imię jak imię, może się niektórym podobać, nie mówię, że nie. Jeżeli toś takie wybierze to nie chciałabym żeby czuł się obrażony.
    Mąż chciałby aby syn miał na imię Tadeusz :), jak sobie pomyślę że wołam do dziecka Tadzio, Tadzik albo Tadek to staje mi przed oczami Norek z miodowych lat :P

    Uwierz, też bym nie dała :D od razu skojarzyło Mi się z psem od kuzynki :D

    Auro lubi tę wiadomość

    7bx9p1.png
    4qrCp1.png
  • anulka1978 Autorytet
    Postów: 1298 1487

    Wysłany: 25 lutego 2016, 11:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Auro wrote:
    Imię jak imię, może się niektórym podobać, nie mówię, że nie. Jeżeli toś takie wybierze to nie chciałabym żeby czuł się obrażony.
    Mąż chciałby aby syn miał na imię Tadeusz :), jak sobie pomyślę że wołam do dziecka Tadzio, Tadzik albo Tadek to staje mi przed oczami Norek z miodowych lat :P
    Widzę że masz podobnie do mnie... zwracam uwagę na każdą formę imienia... i tym samym np. Witold bardzo mi się podoba ale juz Witek nie... Jakub super, Kubuś niekoniecznie... wybór imienia nie jest prosty...
    Zaproponuj moze zeby Tadeusz dać na drugie :) mały kompromis ;)

    f2w33e3k4fqom8sd.png
  • anulka1978 Autorytet
    Postów: 1298 1487

    Wysłany: 25 lutego 2016, 11:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    LillaMy wrote:
    Uwierz, też bym nie dała :D od razu skojarzyło Mi się z psem od kuzynki :D
    Czyli skojarzenia górą ;)

    LillaMy lubi tę wiadomość

    f2w33e3k4fqom8sd.png
  • anulka1978 Autorytet
    Postów: 1298 1487

    Wysłany: 25 lutego 2016, 11:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasik2 wrote:
    A mi się z kolei Filip źle kojarzy ;) a Gerard swietne, bardzo nietypowe.
    Tylko jak to zdrabniać?
    Chyba się nie zdrabnia? nie wiem... ale forma Gerard super... tak jak i Olgierd... ja lubie takie męsko brzmiące imiona :) Jak moja mama stanęła w opozycji do Leona to powiedzialam ze mam alternatywe Gniewomir, Gniewko (bardzo mi sie podoba)... mamusia szybko zakonczyla ze mna rozmowe i tematu juz nie porusza :P

    f2w33e3k4fqom8sd.png
  • inaa Autorytet
    Postów: 2044 1239

    Wysłany: 25 lutego 2016, 11:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Teraz modne tez dla chłopaków Antoni..ładnie zdrobnienie ale Antoni - srednio mi sie podoba tak samo jak Franek ( ok ) - Franciszek ble

    thgf9n73strbq9ak.png

    thgfyx8d9lmvw97c.png
    Aniołek (8tc)-3.2016 :* Kocham Cię !
    Aniołek (7tc)-12.2016 :* Kocham Cię !

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 lutego 2016, 11:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasik2 wrote:
    O kurcze, ja biore dopiero 4 miesiąc, jeszcze czegos takiego jak zrosty nie mam.

    Rutelka, dokładnie mam to samo. Mam jedno miejsce w okolicach pępka, nic nie boli i nie robią się siniaki.

    Kupuję clexane jakoś po 12 zł z groszem. Dopiero niedawno sie dowiedzialam że to kosztuje ponad 100 zł normalnie...

    Już 4 miesiące? Ja dopiero zaczęłam brać zastrzyki w lutym jak się dowiedziałam, że jestem w ciąży. A od kogo dostajesz recepty na ryczałt? Bo moja gin mówi, że tylko hematolog, albo patolog ciąży może na ryczałt wystawić. Ja płacę 120 zł za 10 zastrzyków, które starczają na 10 dni. Masakra jakaś.

    LillaMy ty też bierzesz zastrzyki? Gdzieś mi to umknęło?
    A Fraxiparyna to jest coś podobnego?

  • anulka1978 Autorytet
    Postów: 1298 1487

    Wysłany: 25 lutego 2016, 11:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestem głodna... aż mnie ssie... dziwne :)
    Za ciężarną człowiek nie nadąży :)

    LillaMy lubi tę wiadomość

    f2w33e3k4fqom8sd.png
  • Basia1771 Przyjaciółka
    Postów: 65 56

    Wysłany: 25 lutego 2016, 11:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny widzę że tu przemyślenia o imionach. Hmm ja narazie o tym nie myślę...Dziewczyny jeszcze 4 godziny i mam nadzieję że będę coś wiedzieć...szaleństwo....

    LillaMy, Kasik2 lubią tę wiadomość

    zi139jcghuedn61r.png
    Kolejna wizyta 24.03
  • Auro Ekspertka
    Postów: 195 239

    Wysłany: 25 lutego 2016, 12:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    anulka, za to ja bardzo chciałam dać córce na imię Hanna. Piękne imię. Nie udało się, ponieważ moja mam chrzczona jest Halina, ale wołają do niej Hania właśnie. Także mąż postawił sprawę jasno, jak córka po Twojej mamie, to syn po moim tacie hmmm... Zrezygnowałam.
    Nie dałabym rady wołać do dziecka jak do teścia - chociaż imię ma ładne-Krzysztof

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 lutego 2016, 11:58

    cb7w9jcgbhi8rlpi.png
    zpbnvcqggsk02ljs.png
  • anulka1978 Autorytet
    Postów: 1298 1487

    Wysłany: 25 lutego 2016, 12:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    inaa wrote:
    Teraz modne tez dla chłopaków Antoni..ładnie zdrobnienie ale Antoni - srednio mi sie podoba tak samo jak Franek ( ok ) - Franciszek ble
    Rzeńska forma Antonina... Tola, Tosia, Antosia... <3

    Kurcze cięzko wybrac takie imię żeby każdemu w rodzinie pasowalo i zeby kazda forma byla akceptowalna :)

    f2w33e3k4fqom8sd.png
  • LillaMy Autorytet
    Postów: 714 610

    Wysłany: 25 lutego 2016, 12:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    anulka1978 wrote:
    Filip Gerard mega :) lubię podwójne imiona :) dlatego Leon Konstanty :) a Konstanty dlatego że zadne inne mi nie pasuje na to miejsce... nie mamy w rodzinie ani Leona ani Konstantego ;)
    A pierwsze imię do Bernadetty?
    Mężowi bedzie bardzo miło... fajnie że sugerujecie sie imionami osób bliskich których juz nie wśród Was...
    Moja młodsza córa to Hanka, po mojej babci... ale babcia na szczęście mimo wieku nadal dobrze funkcjonuje :) złoty cżłowiek :)

    Brat był Mi bardzo bliski, mam bardzo miłe wspomnienia z Nim mimo że to już tyle czasu minęło ..
    Również zginął w wypadku miał wtedy 28 lat ..

    Jeszcze nie myślałam nad pierwszym imieniem ;) jeśli nic Mi się nie spodoba to na pierwsze będzie Bernadetta a na drugie Lidia po Mojej Mamie :)

    7bx9p1.png
    4qrCp1.png
  • anulka1978 Autorytet
    Postów: 1298 1487

    Wysłany: 25 lutego 2016, 12:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Auro wrote:
    anulka, za to ja bardzo chciałam dać córce na imię Hanna właśnie. Piękne imię. Nie udało się, ponieważ moja mam chrzczona jest Halina, ale wołają do niej Hania właśnie. Także mąż postawił sprawę jasno, jak córka po Twojej mamie, to syn po moim tacie hmmm... Zrezygnowałam.
    Nie dałabym rady wołać do dziecka jak do teścia - chociaż imię ma ładne-Krzysztof
    Krzyś super :)

    Hanka tak, zdecydowanie moj faworyt wsród rzenskich imion :)

    LillaMy lubi tę wiadomość

    f2w33e3k4fqom8sd.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 lutego 2016, 12:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hehehe co do imion, bo widzę, że dyskusja się rozwija...


    Jeśli będzie dziewczyna to będzie Hanna, Hania, Hanulka. :D

    Z chłopcem mamy problem. Ja uczę w szkole i przez tyle lat pracy przewinęło mi się tyle chłopców - łobuziaków, że mi się żadne męskie imię nie podoba. :D

    Mógłby być Wojtuś, ale mężowi się nie podoba.
    Oboje rozważamy Szymona, Huberta, Jasia lub Dawida (Dawidów łobuziaków masę poznałam w życiu. Z imieniem dla chłopca mamy problem.

    LillaMy lubi tę wiadomość

  • anulka1978 Autorytet
    Postów: 1298 1487

    Wysłany: 25 lutego 2016, 12:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    LILLA a jak zdrobnic Bernadettę? jest jakies zdrobienie w ogole?

    Wypadki są potworne, zupełnie nagle odbieraja zycie młodym zdrowym ludziom :(

    f2w33e3k4fqom8sd.png
  • EwelinaaKa Autorytet
    Postów: 330 341

    Wysłany: 25 lutego 2016, 12:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej. Odebrałam wyniki ft4 14.08pmol /ml (pierwszy trymestr 12.1- 19,6). Tsh 2.74. Czyli jest ok czy nie?

    2da6343587.png
  • LillaMy Autorytet
    Postów: 714 610

    Wysłany: 25 lutego 2016, 12:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rutelka wrote:
    Już 4 miesiące? Ja dopiero zaczęłam brać zastrzyki w lutym jak się dowiedziałam, że jestem w ciąży. A od kogo dostajesz recepty na ryczałt? Bo moja gin mówi, że tylko hematolog, albo patolog ciąży może na ryczałt wystawić. Ja płacę 120 zł za 10 zastrzyków, które starczają na 10 dni. Masakra jakaś.

    LillaMy ty też bierzesz zastrzyki? Gdzieś mi to umknęło?
    A Fraxiparyna to jest coś podobnego?

    Rutelko brałam przy Filipie, tak te zastrzyki mają te same zastosowania :)
    Ja brałam na rozrzedzenie krwi aby zakrzepy się nie porobiły i ciąża się utrzymała ..
    Gdyby przy tej ciąży też Mi zaproponowała to już byłam zdecydowana na tabletki Acard .

    Ginekolog również może przepisywać zastrzyki na ryczałt.
    Za luteinę i zastrzyki płaciłam jakoś 80 zł a bez ryczałtu miesięcznie wychodziło by około 300 zł .

    7bx9p1.png
    4qrCp1.png
  • Kasik2 Autorytet
    Postów: 303 275

    Wysłany: 25 lutego 2016, 12:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rutelka wrote:
    Już 4 miesiące? Ja dopiero zaczęłam brać zastrzyki w lutym jak się dowiedziałam, że jestem w ciąży. A od kogo dostajesz recepty na ryczałt? Bo moja gin mówi, że tylko hematolog, albo patolog ciąży może na ryczałt wystawić. Ja płacę 120 zł za 10 zastrzyków, które starczają na 10 dni. Masakra jakaś.
    QUOTE]

    Ja mam recepty od prof która pracuje w ICZMP w Łodzi. Przyjeżdża do mojej miejscowości dwa razy w miesiącu i ja chodzę do niej na wizyty. Aż zerknęłam na pieczątke "specjalista ginekolog-położnik" więc żaden hematolog itp.

    Wczoraj na wizycie u "zwykłego" ginekologa usłyszałam że wystawi mi recepte na 100% jesli mi brakuje zastrzyków, a jesli nie to wstrzymajmy sie do nastepnej wizyty. Mam przyniesc wtedy wyniki potwierdzające mutację i wtedy położna bedzie mi wystawiać recepty z refundacją. Przekonam się na nastepnej wizycie bo to chyba nie takie proste z tego co piszesz....

    klz9zbmhugl0l61p.png
  • LillaMy Autorytet
    Postów: 714 610

    Wysłany: 25 lutego 2016, 12:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    anulka1978 wrote:
    LILLA a jak zdrobnic Bernadettę? jest jakies zdrobienie w ogole?

    Wypadki są potworne, zupełnie nagle odbieraja zycie młodym zdrowym ludziom :(

    Bernatka, a na koleżankę wołali jeszcze Berni, Berna ;)

    Nie tylko młodym , starszym również mogli jeszcze wiele przeżyć :)

    7bx9p1.png
    4qrCp1.png
  • LillaMy Autorytet
    Postów: 714 610

    Wysłany: 25 lutego 2016, 12:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    EwelinaaKa wrote:
    Hej. Odebrałam wyniki ft4 14.08pmol /ml (pierwszy trymestr 12.1- 19,6). Tsh 2.74. Czyli jest ok czy nie?

    Na ft4 nie znam się, bardzo dawno robiłam ;)

    Anoolka się pojawi to zapewne coś napisze Ci na ten temat :)

    EwelinaaKa, Anoolka lubią tę wiadomość

    7bx9p1.png
    4qrCp1.png
  • LillaMy Autorytet
    Postów: 714 610

    Wysłany: 25 lutego 2016, 12:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Basia1771 wrote:
    Hej dziewczyny widzę że tu przemyślenia o imionach. Hmm ja narazie o tym nie myślę...Dziewczyny jeszcze 4 godziny i mam nadzieję że będę coś wiedzieć...szaleństwo....

    Daj znać jak już będziesz po wizycie ;)

    Basia1771 lubi tę wiadomość

    7bx9p1.png
    4qrCp1.png
‹‹ 6 7 8 9 10 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

12 najnowszych rekomendacji dla kobiet cierpiących na endometriozę - łagodzenie bólu i wspieranie płodności poprzez dietę

Endometrioza jest jedną z tych chorób, do której należy podchodzić holistycznie. Jednym ze sposobów, który może pomóc w walce z chorobą i przede wszystkim z łagodzeniem objawów choroby jest odpowiednia dieta. Poznaj 12 najważniejszych zasad zdrowego odżywiania dla kobiet, które cierpią na endometriozę.

CZYTAJ WIĘCEJ

3 kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności

Za problemy z płodnością w równym stopniu odpowiadają czynniki żeńskie, jak męskie. Jednak problemy z płodnością u mężczyzn w dalszym ciągu są większym tabu. Czas to zmienić! Jakie są najważniejsze i kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności? Co w sytuacji, gdy wyniki nasienia nie napawają optymizmem? Które składniki są istotne w kontekście męskiej płodności? Wszystko wyjaśnia diagnosta laboratoryjny, seminolog - mgr anal. med. Piotr Nazarek. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Najwygodniejsze sukienki ciążowe. Te modele sprawdzą się na co dzień i od święta

Wybierając ciążową garderobę, niewątpliwie jednym z najwygodniejszych i najbardziej komfortowych rozwiązań są sukienki ciążowe. Co więcej mogą one z powodzeniem zostać wykorzystane w okresie karmienia piersią. Na co zwrócić uwagę przy wyborze? Jaki krój wybrać? Przeczytaj nasze podpowiedzi!

CZYTAJ WIĘCEJ