X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Październikowe mamy 2017
Odpowiedz

Październikowe mamy 2017

Oceń ten wątek:
  • czekajacanacud1 Autorytet
    Postów: 1527 724

    Wysłany: 21 lipca 2017, 20:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Treselle wrote:
    Moja gin pracuje w szpitalu w którym mam zamiar rodzic, wiec mogłaby się postarac o refundację...
    Dziś na wizycie powiedziała, że nie może mi wystawić z refundacja...
    nie wystawi Ci bo w takim razie ma tylko prywatny gabinet a ze pracuje w szpitalu to tylko na plus dla ciebie przy porodzie. recepty ci nie wpisze bo sa inne dane i jakoes tam procedury itd. nigdy sie w to nie zaglebialam. recepta taka szpitalna to tylko niestety po szpitalu. nie raz bylam swiadkiem jak ludzie podcjodzili do szpitala do swojego lekarza po rexepty i tez dostawali z ganinetu nie ze szpitala recepte :)

    6sutskjolve431gm.png
  • czekajacanacud1 Autorytet
    Postów: 1527 724

    Wysłany: 21 lipca 2017, 20:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dżdżownica wrote:
    Nieprawda. Mój przyjmuje tylko prywatnie a dostaje leki z refundacja. Biorę clexane i płace 37 zł na 10 dni
    to ciekawi mnie bardzo jak to rozlicza :)
    swoja droga chcialabym zobaczyc taka recepte z prywatnego gabinetu. byc moze sa jakies procedury ktorych nie znam. ale tak jak pisalam prywatnie nie wypisuja refundowanycj bo nie maja jak tego rozliczyc tak mowil mi dr i nawet pielegniarki i babki w aptece.

    6sutskjolve431gm.png
  • Treselle Autorytet
    Postów: 428 334

    Wysłany: 21 lipca 2017, 20:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pampcia wrote:
    ale po prostu nie dopisała "R" czy wpisała wyraźnie 100%?

    pierwszy raz Ci tak wypisała? (nie pamiętam czy jesteś jedna z dziewczyn, które biorą stale), może nie ma podpisanej umowy z NFZ i nie może wystawiać z refundacją? (niezależnie od tego czy Ci się należy czy nie)

    o widzę że dziewczyny już odpisały ;)
    Pierwszy raz dostałam receptę od niej. Wcześniej ze szpitala i to po tym incydencie z nogą. Clexane wystarczy mi do do 06.08. Kolejna wizytę mam 07.08. Gin powiedziała ze być może będziemy wtedy odstawiac i teraz mam dylemat czy wykupić receptę, bo dostałam od niej nowa. Chore to jest bo wydam 500 zł a okaże się, że nie skorzystam, a recepta ważna od dziś 7 dni... tak jakby w ogóle nie liczyla się z tym, że to nie są małe pieniądze. Strasznie jestem na nią zla...

    Mam napisane 100%...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 lipca 2017, 20:17

    dqpr3e5e0v8168du.png
  • czekajacanacud1 Autorytet
    Postów: 1527 724

    Wysłany: 21 lipca 2017, 20:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tak jak myslalam chodzi i nfz... ponizej cytat
    "Lekarz w prywatnym gabinecie ma prawo wypisać receptę na leki refundowane pod warunkiem, że ma podpisaną umowę z Funduszem. To prawo, a nie obowiązek.

    Niektórzy natomiast twierdzą, że skoro wizyta jest prywatna, to pacjent nie ma prawa do recepty refundowanej. Warto w tej kwestii skonsultować się z oddziałem NFZ i zapytać o tego rodzaju świadczenia."

    6sutskjolve431gm.png
  • czekajacanacud1 Autorytet
    Postów: 1527 724

    Wysłany: 21 lipca 2017, 20:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Treselle wrote:
    Pierwszy raz dostałam receptę od niej. Wcześniej ze szpitala i to po tym incydencie z nogą. Clexane wystarczy mi do do 06.08. Kolejna wizytę mam 07.08. Gin powiedziała ze być może będziemy wtedy odstawiac i teraz mam dylemat czy wykupić receptę, bo dostałam od niej nowa. Chore to jest bo wydam 500 zł a okaże się, że nie skorzystam, a recepta ważna od dziś 7 dni... tak jakby w ogóle nie liczyla się z tym, że to nie są małe pieniądze. Strasznie jestem na nią zla...

    Mam napisane 100%...
    ale to masz jeszcze w domu leki do tego 6.08? bo skoro wizyte masz 7.08 a leki w domu masz to ja bym juz nie wykupywala najwyzej 7.08 dostaniesz druga recepte i wtedy wykupisz. chyba ze zle zrozumialam :)

    6sutskjolve431gm.png
  • Treselle Autorytet
    Postów: 428 334

    Wysłany: 21 lipca 2017, 20:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    czekajacanacud1 wrote:
    ale to masz jeszcze w domu leki do tego 6.08? bo skoro wizyte masz 7.08 a leki w domu masz to ja bym juz nie wykupywala najwyzej 7.08 dostaniesz druga recepte i wtedy wykupisz. chyba ze zle zrozumialam :)
    Dobrze zrozumiałas i chyba tak zrobię :)
    Wcześniej nie wiedziałam że będę miała na styk, ale dokładnie policzylam :)

    dqpr3e5e0v8168du.png
  • Treselle Autorytet
    Postów: 428 334

    Wysłany: 21 lipca 2017, 20:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zastanawiam się jeszcze czy jakbym zapisała się gdzieś do gina na NFZ to czy mógłby wypisać mi receptę na ryczałt w razie w gdybym pokazała my dokumenty, że mam w zaleceniach...

    dqpr3e5e0v8168du.png
  • dżdżownica Autorytet
    Postów: 2069 1498

    Wysłany: 21 lipca 2017, 20:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    czekajacanacud1 wrote:
    to ciekawi mnie bardzo jak to rozlicza :)
    swoja droga chcialabym zobaczyc taka recepte z prywatnego gabinetu. byc moze sa jakies procedury ktorych nie znam. ale tak jak pisalam prywatnie nie wypisuja refundowanycj bo nie maja jak tego rozliczyc tak mowil mi dr i nawet pielegniarki i babki w aptece.

    Może mają jakąś umowę bo nawet można w klinice kupić leki do IVF. I napewno są refundowane do bez refundacji 660 za opakowanie a z refundacja 200.
    To nawet nie wiedziałam że mam szczęście że wszystkie recepty mam refundowane :D :D

    1JyDp2.png
  • dżdżownica Autorytet
    Postów: 2069 1498

    Wysłany: 21 lipca 2017, 20:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Treselle wrote:
    Zastanawiam się jeszcze czy jakbym zapisała się gdzieś do gina na NFZ to czy mógłby wypisać mi receptę na ryczałt w razie w gdybym pokazała my dokumenty, że mam w zaleceniach...

    A masz fajnego lekarza rodzinnego? Bo jeśli tak to może on przepisze receptę żeby miała ref?

    1JyDp2.png
  • dżdżownica Autorytet
    Postów: 2069 1498

    Wysłany: 21 lipca 2017, 20:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A recepta chyba ważna 30 dni? Tylko na antybiotyk 7 dni.

    1JyDp2.png
  • Barbie24 Ekspertka
    Postów: 246 183

    Wysłany: 21 lipca 2017, 20:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pochwalę się, że po wizycie wszystko super.Dziś lekarka się spisała i wszystko dokładnie pooglądała.Było usg III trymestru, pomiary się zgadzają z wiekiem wg OM, narządy też w porządku.Dzidzia waży 1490g, nie sądziłam, że już taka duża jest!Ja od ostatniej wizyty, czyli przez miesiąc przytyłam 1 kg, więc nie jest najgorzej.Łącznie przybyło mi 8 kg.
    Ale jestem zadowolona <3 :) :) :)

    nadziejastru, dżdżownica, smeg, Treselle, Caro, czekajacanacud1, KasiaHaBe, pola89, Mika2009, Natikka123, Agnesqe, BurzaHormonów, Pampcia, Ripley84, E_w_c_i_a, kiti, almaanies, Dziobuś lubią tę wiadomość

  • nadziejastru Autorytet
    Postów: 1099 901

    Wysłany: 21 lipca 2017, 21:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi też ginekolog prywatnie wypisuje recepty refundowane, ma na swojej stronie nawet podane, że posiada umowę z NFZ.

    Dżdżownica pokaż komplecik :)

    201710081562.png
    <3 Julianek
    bfaregz2wr08gt7m.png
    01.04.2016r. Aniołek 12tydz [*] a myślałam, że robisz Mamusi Prima Aprilis... :(
  • dżdżownica Autorytet
    Postów: 2069 1498

    Wysłany: 21 lipca 2017, 21:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś



    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/83c1e76dff51.png

    smeg, Caro, Treselle, pola89, nadziejastru, aaniluap, Agnesqe, madlene88, kiti, almaanies, Dziobuś lubią tę wiadomość

    1JyDp2.png
  • smeg Autorytet
    Postów: 605 810

    Wysłany: 21 lipca 2017, 21:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja się spasła, chyba przez cukrzycę, bo tydzień temu na USG trzeciego trymestru ważyła 1550 g, o 2 tygodnie ponad termin. Lekarz powiedział, że jak będzie dalej rosnąć w tym tempie, to przy porodzie będzie 3600 i trochę się przeraziłam :P Na połówkowym szacowane było raczej 2600 (ja tyle ważyłam przy porodzie) ;) Na szczęście byłam w końcu u diabetologa, mierzę cukier i jest już ok, więc mam nadzieję, że trochę zwolni :) Strasznie ostatnio szaleje w brzuchu, czuję ruchy praktycznie przez cały dzień. Na szczęście nie kopie boleśnie. Od kilku dni napina mi się brzuch wieczorami i nocą, ale też nie boli, więc na razie nic nie robię.

    Treselle, Mika2009, E_w_c_i_a, almaanies, Dziobuś lubią tę wiadomość

    thgfflw1r5jwwi42.png
    uch5trd871vy6cfm.png
    gg64o7est9yc5xll.png
    Gdańsk, 31 l., kp :)
  • Treselle Autorytet
    Postów: 428 334

    Wysłany: 21 lipca 2017, 21:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, a czy Wasi ginekolodzy mówili Wam coś na temat pobraniu krwi pepowinowej po porodzie do banku komórek macierzystych?

    dqpr3e5e0v8168du.png
  • dżdżownica Autorytet
    Postów: 2069 1498

    Wysłany: 21 lipca 2017, 21:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Treselle wrote:
    Dziewczyny, a czy Wasi ginekolodzy mówili Wam coś na temat pobraniu krwi pepowinowej po porodzie do banku komórek macierzystych?

    Mi mówili o tym w szkole rodzenia, nawet film jakiś pokazywali jak to wygląda.

    1JyDp2.png
  • Treselle Autorytet
    Postów: 428 334

    Wysłany: 21 lipca 2017, 21:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dżdżownica wrote:
    Mi mówili o tym w szkole rodzenia, nawet film jakiś pokazywali jak to wygląda.
    Dzdzownica, i co na ten temat myślisz?

    dqpr3e5e0v8168du.png
  • nadziejastru Autorytet
    Postów: 1099 901

    Wysłany: 21 lipca 2017, 21:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi mówili, ogólnie pewnie warto jak kogoś stać, chociaz i tak nie ma pewności, że ta krew pomoże przy ewentualnej chorobie...

    201710081562.png
    <3 Julianek
    bfaregz2wr08gt7m.png
    01.04.2016r. Aniołek 12tydz [*] a myślałam, że robisz Mamusi Prima Aprilis... :(
  • Mika2009 Autorytet
    Postów: 527 257

    Wysłany: 21 lipca 2017, 21:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Treselle - jak masz dostęp do lekarza rodzinnego to próbuj na NFZ. A do kogo chodzisz z tą nogą ? Jak zapalenie to nawet na nogę Ci się należy. Chyba że Twoja ginka zdecyduje inaczej i Ci odstawi.
    Ja na szczęście mam refundowane bo inaczej chyba pożyczkę bym musiała brać: wizyta co 3 tyg koszt 200 zł, badania różnie (od 50 - kliku stów) i jakby doszedł nierefundowany clexane to niezła sumka by się uzbierała.

    A ja jutro ruszam z przeglądem ciuszków :) To znaczy mąż będzie kartony nosił z poddasza a potem będziemy się bawić ;)

    PS u mnie też mała w brzuszku dziś szaleje cały dzień.
    Pokusiłam się i zmierzyłam sobie pas - no masakra 96 cm

    iv09mg7ynbajyosc.png
  • dżdżownica Autorytet
    Postów: 2069 1498

    Wysłany: 21 lipca 2017, 22:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Treselle wrote:
    Dzdzownica, i co na ten temat myślisz?

    Bardzo to jest drogie i tak naprawdę niewiele jest przypadków że krew pepowinowa uratowała dziecko. Jeśli się nie mylę to w ciągu ilus tam lat było 40 albo 60 takich przypadków.
    My się na to nie zdecydujemy.

    1JyDp2.png
‹‹ 1012 1013 1014 1015 1016 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Gadżety elektroniczne dla kobiet część 1 - opaski fitnessowe wesprą Twoje zdrowie, ale też płodność

To pierwszy artykuł z serii gadżetów elektronicznych dla kobiet. Dziś przyjrzymy się opaskom fitnessowym - w czym mogą nam pomóc, na co warto zwrócić uwagę wybierając opaskę i co ciekawe w jaki sposób opaski fitnessowe mogą dodatkowo wesprzeć naszą płodność i polepszyć analizę cykli miesiączkowych. Podpowiemy również dlaczego warto skonfigurować opaskę z aplikacją miesiączkową i czy zawsze jest to możliwe.

CZYTAJ WIĘCEJ

Wysoki testosteron u kobiet - przyczyny, objawy, leczenie

Jakie mogą być przyczyny podwyższonego testosteronu w kobiecym organizmie? Jakie są najczęstsze objawy wysokiego testosteronu u kobiet? Jak wygląda diagnoza i leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Dieta Płodności w OvuFriend - jak otrzymać spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności?

Brak śluzu płodnego, endometrioza, nieregularne cykle, a może PCOS? Dieta Płodności w OvuFriend to spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności dopasowane idealnie do Ciebie i Twoich dolegliwości! Sprawdź instrukcję krok po kroku, jak otrzymać Dietę Płodności i zwiększyć szanse na zajście w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ